Carolien de Feijter op dreef I Helmut Cardon op dreef ZEEUWEN ACTIEF IN OEFENDUELS PUBLIE Jan Goense favoriet in toernooi te Goes TWEEDE TOERNOOIZEGE VOOR VAN REMORTEL Favorieten maken geen fout Sandra Begijn derde IN SCHAAK-TOERNOOI VAN EEKLO verslaat Roda JC MAANDAG 12 AUGUSTUS 198S DE STEM^O'O T2 PAGINA SPORT CONCOURS HIPPIQUE DE WEE LR UITERS ;en Toernooizege Hontenisse Reserveteam Feyenoord boekt winst Amateurkoers in Zierikzee TERNEUZEN - Het door de tennisclub Ador gehouden tennistoernooi, leverde gisteren voor Ronald van Remortel zijn tweede toernooizege op in de C-categorie, terwijl Marion Schelle kens gisteren haar titel in De Braakman pro longeerde. Grillig MAANDAG 12 AUGUSTUS V START TENNISTOERNOOI SMASH Goede resultaten Kleppertjes Philippine DOSKO winnaar HL vai Fr» Van ome paardespurtrnede werker LEWEDORP - Tijdens het kringconcours hippique in Lewedorp, georganiseerd door de landelijke rijvereni- ging en ponyclub De Weel- ruiters voor de kring Noord en Zuid-Beveland aange vuld met ruiters en amazo nes van Luctor et Emergo uit Zaamslag, zijn vooral tij dens de springwedstrijden geen goede resultaten be haald. Alleen in de B-klasse pony's toonde CaAlien de Feijter met Edain van Luc tor et Emergo zich goed op dreef. Zij reed een foutloos parkoers en kreeg als enige combinatie zaterdagmiddag het predikaat 'goed' voor de wijze van rijden. Dat het voor parkoersbou wer Luc Savat uit Maldegem - hij is lid van de Nieuw- vlietse Zwinruiters - niet zo perfect verliep, bleek wel uit het feit dat de meeste ru brieken geen barrage ken den. Zo greep Marijke Baec- ke met Blue Lady van Luc tor et Emergo het oranjelint met niet minder dan 23 strafpunten, hetgeen teke nend was voor het springni- veau. Sandy den Exter zege vierde met Sapai van Noord- Beveland in de Z-klasse met één weigering, hetgeen haar drie strafpunten opleverde. Toch een concours met verrassingen. Vooral in de Z-dressuurklasse paarden. Dit met het oog op de pro vinciale kampioenschappen die voor de deur staan. Deze Zeeuwse titelstrijd wordt zaterdag 17 augustus in Kortgene afgewerkt. Zo ze gevierde Linda Goense met Sianetty van De Weelruiters met 116 punten, vóór Kees Steendijk met Boy van Rei- merswaal, die 115 punten kreeg toegekend. Loes Huige met Ostwind van De Weel- ruiters bezette met 114 pun ten de derde stek. Uitslagi Afdelingsdressuur achttallen: 1. achttal pony's Noord-Beveland L- klasse; 2. achttal paarden Noord-Be veland L-klasse; 3. achttal paarden De Weelruiters, L-klasse. Ring 2, M-dres- suur paarden: 1. Piet Huige met Saler no, De Weelruiters; 2. Emmy de Koeyer met Topsy, Luctor et Emergo; 3. Adrie Ruisaard met Target, Jacoba van Beieren. Z-dressuur pony's: 1. Erica Butler met Roeff, Noord-Beve land. M-dressuur pony's: 1. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland; 2. Anette Janse met Chiara, Paarde bloem. Ring 3, L2-dressuur paarden: 1. Eliane de Feijter met Tuncar, Luctor et Emergo; 2. Dicky Wieringa met Vaandrig, Noord-Beveland; 3. Wim Huys met Cartouche, Luctor et Emer go; 4. Jan Dieleman met Uranus. Luc tor et Emergo; 5. Mia Dieleman met Chic, Luctor et Emergo. Ring 4, Ll- dressuur pony's: 1. Marjoke van Strien met Taufan, Noord-Beveland; 2. Caro lien de Feijter met Edain, Luctor et Emergo; 3. Angelique de Leeuw met Cobien, Noord-Beveland. Ring 4, Ll- dressuur paarden: 1. Anneke Pher- nambucq met Waldeck, De Weelrui ters; 2. Lennet Sandee met Thyfoon, Noord-Beveland; 3. Jan Boonman met Rebecca, Vlaandertseruiters. Ring 5, Ll-dressuur paarden: 1. Janneke Kod de met Unique, Reimerswaal; 2. Al- bert Vermue met Butterfly, De Weel ruiters; 3. Marinka Pekaar met Worsi- na, Noord-Beveland. Ring 6, B-dres- suur paarden: 1. Piet Huige met Wal- don, De Weelruiters; 2. Paul Rouw met Wendy, Luctor et Emergo; 3. Christel Rijks met Neske, Paardebloem. Ring 7, B-dressuur paarden: 1. Ina Nijssen met Warwick, Luctor et Emergo; 2. Adrie Kodde met Venis, Jacoba van Beieren, 3. Luc Serrarens met Tivoli, Luctor et Emergo. Ring 7, B-dressuur pony's: 1. Lianne van de Velde met Lady Baritsa, Reimerswaal; 2. Lies- beth van de Velde met Molly, Rei merswaal; 3. Sandra Buysrogge met Vount Juan. Paardebloem. B-springen pony's: 1. Carolien de Feijter met Edain, Luctor et Emergo; 2. Marjoke van Strien met Taufan, Noord-Beveland; 3. Jeannet Tramper met Trader, Noord-Beveland. B- springen paarden: 1. Janneke Geysen met Walter, De Weelruiters; 2. Ina Nijssen met Warwick, Luctor et Emergo; 3. Wilfried Steyn met Pascal, Vlaandertseruiters.. L-springen po ny's: 1. Angelique de Leeuw met Co bien, Noord-Beveland; 2. Arnold Tim merman met Pardoes, Paardebloem. L-springen paarden: 1. Sjaak Boon man met Rebecca, Vlaandertseruiters; 2. Piet Huige met Waldon, De Weel ruiters. M-springen paarden: 1. Simo- ne Stahlie met Retonia, Noord-Beve land; 2. Sandy den Exter met Amai, Noord-Beveland; 3. Tom Bosch met Sixtus, Luctor et Emergo. Z-springen paarden: 1. Sandy den Exter met Uranka, Noord-Beveland; 2. Lenet Sandee met Thyfoon, Noord-Beve land. Van onze tennismedewerker GOES - Op de banen van de tennisvereniging 't Hali Maantje te Goes start vandaag, maandag 12 augustus het Sporthuis Olympia-toernooi voor de C- en D-ca, tegorie. Voor beide categorieën geldt een minimale leeftijd van 17 jaar en ouder. In de C-catego- rie bij de heren werd Jan Goense als eerste geplaatst. Deze plaats kreeg hij onlangs eveneens toegewezen tijdens de Zeeuwse kampioenschap pen, maar hij sneuvelde toen in de kwartfinale tegen de la tere winnaar Koen Stroo. Gezien de overige plaatsin- Van ome sportmedewerker SLUIS - Hontenisse heeft het sportief verlopen toernooi van de voetbalvereniging Sluis ge wonnen. Na de plaatsingswed strijd tegen een voetbalteam uit Eede (invaller voor het Belgische Averingen, dat op het laatste moment afmeldde) met 3-2 gewonnen te hebben, klopte Hontenisse in de finale RIA met 1-0. RIA had deze eindstrijd be reikt door een overtuigende 4- 0-zege op het elftal van de or ganiserende vereniging. Sluis herstelde zich van die neder laag, want in de strijd om de derde plaats won het met 5-1 van Eede. Het was de eerste keer dat Sluis een dergelijk toernooi hield. „Maar het is zo goed bevallen, dat een herha ling er zeker inzit", liet voor zitter Faas weten. Scheids rechters tijdens dit toernooi waren Cor Kotvis en Ronny de Pooter. Van ome sportmedewerker GOES - Feyenoord 2 heeft het sterk bezette toernooi voor tweede elftallen, dat de voet balvereniging Goes hield, ge wonnen. Het gehele toernooi toonden de reserves van Feyenoord een grote over macht en de eindzege kwam dan ook meer dan verdiend bij die formatie terecht. Die superioriteit onder streepte Feyenoord 2 nog maals in de finale, door Bres- kens 2 met overtuigende 3-0- cijfers te verslaan. Eindstand: 1. Feyenoord 2, 2. Breskens 2, 3. Sluiskil 2, 4. HVV'24 2, 5. Vlissingen 2, 6. Goes 2, 7. Axel 2, 8. RBC C- team. TERNEUZEN - Tijdens de na tionale jeugdtenniskampioen- schappen in Den Bosch be reikte Sandra Begijn bij de 14- jarige meisjes de halve finale, waarin zij eervol moest bui gen voor Bettina Sonneveld met 2-6, 3-6. De strijd om de derde en vierde plaats werd overigens niet gespeeld we gens een blessure van Natha lie Vandierendonck. In de eerste partij versloeg de Hulsterse Begijn Felice Schneider met 6-3, 6-2, om daarna Marouscha van Dijk kansloos te verslaan: 6-1, 6-3. De strijd in de kwartfinale ging tegen Noelle van Lottum, een partij die de Zeeuws- Vlaamse in drie sets winnend afsloot: 6-3,3-6,6-4. Gyon Asselman strandde bij de jongens in de eerste ronde op Martij n Magendans met 4- 6, 3-6, terwijl hij in de tweede ronde van de verliezersronde de eer moest laten aan Eric Baan met 0-6, 2-6. Van ome sportmedewerker ZIERIKZEE - Ruim tachtig amateurs staan ingeschreven voor de derde wielerronde in Zierikzee, die dinsdag 13 augustus wordt gehouden. Onder de vertrekkers bevin den zich een viertal Duitsers en een Spanjaard, alsmede vrijwel de gehele Zeeuwse top. Present zijn namelijk Ab Ver- planke, Karei van Goethem, Werner Wieme, Patrick van Passel, Pierre Raas, Toon van der Steen, Kees de Nooyer en Thijs Fase. Maar voor voldoende tegen wicht zullen ongetwijfeld zor gen Frits Schür én Brabantse kleppers als Bob Rasenberg, Matti de Baat, Rinus Ansems, Willem-Jan van Loenhout en Nico van de Klundert. De af te leggen afstand bedraagt kilo meter en het startschot klinkt om half zeven. Schellekens prolongeert titel Door Kees Hamelink In de D-categorie behaalde Sluiskil-speler Henk Jansen zijn Tang verwachte' zege, terwijl bij de da mes Marijke Vervaet als sterkste uit haar poule te voorschijn kwam. De strijd in de C-categorie bij de heren was er één tussen de routine en de jeugd. Met name winnaar Ronald van Remortel uit St.-Jansteen stond model voor de in deze categorie strijdende jeugd. Werd hij onlangs verrassend winnaar in Hulst, deze keer werd zijn zege als 'regelmatig' afgedaan. Zo regelmatig was het nu ook weer niet, want de finalepartij tegen Fred Elliott liet weliswaar een in een hoog tempo spelende Van Remortel zien, maar eveneens een goed strijdende Elliott, die bereid was tot het uiterste te gaan. Dat Elliott niet zomaar op gaf, bleek al in de eerste set, waarin een bij vlagen sterk spelende Van Remortel zijn tegenstander flink onder druk zette. Dit resulteerde uiteinde lijk in een comfortabele 5-2- voorsprong, na een aanvanke lijke achterstand van 0-2. El liott kwam echter langszij (5- 5), maar Van Remortel ser veerde de eerste set uit: 7-5. De tweede set liet een gelijk op gaande strijd te zien, waarbij echter bij de stand 4-4 de par tij moest worden onderbroken. De op de binnenbanen voort gezette partij werd uiteinde lijk door de 16-jarige Van Re mortel in zijn voordeel beslist, waarmee hij zijn tweede toer nooizege veroverde. In de hal ve finale had hij een dag eer der de als tweede geplaatste Dieter Gajewski uitgescha keld met 6-2, 6-4, terwijl El liott de Belg Dirckx op het nippertje een halt toeriep: 7-6, 7-5. Een grillig verloop ken merkte de finalestrijd bij de C-dames tussen Marion Schel lekens en Annemarie Robesin. In de halve finale had Schelle kens een opmerkelijk moeiza me zege behaald op Nell Hen- drikse (4-6, 6-1, 6-3), terwijl Robesin eveneens een drieset ter nodig had tegen haar moe der Marijke Robesin: 3-6, 6-3, 6-2. Schellekens creëerde al vlot een comfortabel lijkende voorsprong in de eindstrijd te gen Annemarie Robesin van 5-2, maar Robesin legde zich daar kenneliik niet bij neer. Sterker nog, zij boog deze stand in haar voordeel om, zo dat de tie-braak de beslissing bracht: 8-6 voor Schellekens. Een 3-0-voorsprong voor Ro besin in de tweede set bleek niet voldoende voor een derde set, want Schellekens scoorde 5 games op rij. Met 7-5, 6-4 werd zij, evenals vorig jaar, winnares. Henk Jansen uit Sluiskil schreef het D-toernooi op zijn naam. Nadat hij in de halve fi nale Joop van der Griek het uitzicht had ontnomen op een finaleplaats (6-2, 7-6), bleek ook Goesenaar Arthur Jan Roose tegen hem niet opge wassen, hoewel het spelpa- troon de minder fouten ma kende Jansen als de winnaar aanwees: 6-7, 6-2, 6-0. Roose had daarvoor met Sjaak Koole uit Hoek de grootste moeite gehad in de halve eindstrijd (5-7. 7-6. 6-0). De uit één poule bestaande D-categarie bij de dames wees Marijke Vervaet als winnares aan. Zij verloor geen van haar partijen. Ook in haar laatste confrontatie versloeg zij Dia na Anröchte met 6-1, 7-5. Ma rijke van Driel uit Hoek speel de zich naar een verdienstelij ke tweede plaats, nadat zij Loes Eijke kansloos had ver slagen met 6-1, 6-4. In de D 17—categorie ging de eindzege naar Andrea Ha melink. Zij versloeg in de hal ve eindstrijd Nancy Blok met 6-1, 6-3 om daarna ook Ericka Ouwehand in de finale de voet dwars te zetten met 6-3, 6-2. Bij de jongens zegevierde Bart Gorthmanns uit Cadzand. Hij bestreed met succes Frank Wille met 6-2,7-5. Overige uitslagen: Finale HE-E: Jo Raedts-Jan de Putter 6-2, 6-4. DE-E: Willemien Dros-Ella Krols 6-1, 6-2. 3e en 4e plaats: HE-C: Dieter Gajewski-Rik Dirckx 6-4, 3-6, 4-6 DE-C: Marijke Ro- besin-Nell Hendrikse 6-3, 6-4. HE-D: Sjaak Koole-Joop van der Griek 6-1, 6-2. HE-E: Werner Balzereit-Wim Taalman 6-3, 6-3. DE-E: Monique Roctus-Ursula Tamis 7-6, 0-6, 6-4. HE-D 17-: Casper Jongsma-Simon Jager 6-1, 6-4. DE-17-: Sandra Frusch-Nancv Blok 6-4, 4-6. 6-1. Finales dubbelspelen: HD-C: Gajews- ki/EUiott-Hamelink/Van Remortel 6-4, 5-7, 6-2. HD-D: Van den Akker/Jansen- Van de Vrie/Roose 6-1, 6-2. GD-D: Ver- vaet/Van den Akker-Sterrenberg/Bleij- enbere 6-2. 7-5. HD-E: 1. Stam/Gijsel, 2. Van Strien/Mattheeuws. DD-E: 1. Krols/Hokke, 2. Tamis/Dros. gen lijkt het er op dat de fe genstand voor Goense minds zal zijn. Rob Lindenberg wei> als tweede ingeschat, terwi Chris Versteeg en Max de Rj' ve het kwartet geplaatste completeren op het 22 name tellende schema. Het aanti inschrijvingen bij de dames gewoontegetrouw wat minde Van de tien inschrijvinge wordt Marion Meewiss 4 sterkste geacht, vóór Liesbet! Voeten, hetgeen enigszins te genstrijdig overkomt, gi het feit dat Voeten de Zeeuws titel voor zich opeiste do« haar winst in de finale t Meewiss. Martine van Ligta en Astrid Duson werden res pectievelijk als derde en viei de geplaatst. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het vriendschappelijk en tevens pefenvoetbal begint steeds vastere vormen aan te ne- men. Afgelopen weekeinde werd er op grote schaal ge oefend. Een aantal van die duels is samengevat in het volgende overzicht. Opval lend waren vooral de neder lagen van STEEN (4-0 tegen pOSKO) en Zaamslag, dat glop kreeg van Colijnsplaat- se Boys. BEVELANDERS-HONTE- NISSE 3-4 - Een levendige, wisselende en dus aantrek kelijke wedstrijd. Bevelan ders nam een 2-0-voor- sprong, maar nog voor rust kreeg Hontenisse aanslui ting en liep na de pauze zelfs uit tot 2-3, voordat Bevelan ders langszij kwam. In de slotfase greep Hontenisse nipt de winst. Voor Honte nisse scoorden Arnold Mor- cus (2x), Jos en Robbie van Meelen. Voor Bevelanders tekenden Martin Versluis (2x) en Jan Leendertse voor dec VO NE iets grec nin te s daa twe via lijk vrij bee Boj lam kig< AZ dan vloc een win Slu De halve finalisten in het Ador-tennistoernooi in Hoek. Van links naar rechts: Dieter Gajewski, Ronald van Remortel, Rick Dirckx en Fred Elliott. - toto de stem/cor j. de boer Van ome schaakmedewerker EEKLO - Helmut Cardon uit Sas van Gent schaakt goed in het herdenkingstoernooi Prof. dr. Max Euwe. De Sas- se schaker staat in het toer nooi, dat in het kader van het ECI-jeugdschaaktoer- nooi eveneens in Eeklo wordt gespeeld, met twee punten samen met nog drie andere schakers aan de lei ding. In de hoofdgroep jongens heeft David Norwood uit Engeland na drie ronden zijn favorietenrol niet kunnen waarmaken. De schakers met de meeste kansen op de eindzege tekenen zich nu al af. Hoewel het nog vroeg is om te voorspellen, laten de Amerikaan Revi Schea en de gebroeders Schlosser een sterke indruk achter. De deelnemers in het her denkingstoernooi Prof. dr. Max Euwe, zo blijkt na drie ronden, staan garant voor veel interessante duels. On danks het feit dat er in deze groep met vier internationa le meesters en drie FIDE- meesters op het scherpst van de snede wordt gevochten, is de strijd nog volledig open. Aanvankelijk leek het er op dat Ferdinand Hellers uit Zweden de grote kanshebber in deze groep zou zijn. Hij startte in de eerste en tweede ronde goed, maar zijn derde partij in het toernooi tegen de Amerikaan Mark Gins- burg is afgebroken. Gins- burg heeft de betere stelling met één pion voordeel. Helmut Cardon, die in de eerste ronde Mark Ginsburg versloeg in een mooie, maar gecompliceerde partij, ver slikte zich in de tweede ron de. Hij kwam in het duel te gen de Belgische FIDE- meester Luc Winands slecht uit zijn opening enraaktere- gelmatig een punt kwijt. Maar in de derde ronde re vancheerde de Sasse schaker zich uitstekend op zijn ne derlaag van vrijdagavond. De Westduitse FIDE-mees- ter Jörgen Fleck vatte de volle winst van Cardon kort en bondig samen: „Helmut speelde een erg goede partij in tegenstelling tot mijn per soon; ik klaarde er werkelijk niets van". Doordat Hellers misschien een punt laat lig gen tegen Ginsburg staan Helmut Cardon, Ferdinand Hellers, Jan Adamski en Erik Pedersen na drie ron den aan de leiding. In de jongens hoofdgroep staan na het eerste weekein de van dit toernooi heel an dere mensen bovenaan dan aanvankelijk werd ver wacht. David Norwood ver slikte zich eerst tegen de Ita liaan Caposciutti en in de derde ronde kwam hij weer niet verder dan een remise tegen de overigens zeer ster ke Pool Pisulinski. Daardoor schoven de Amerikaan Revi Schea en de Westduitser Philippe Schlosser door naar de kop. Beide schakers zijn nog ongeslagen. De Zeeuwsch-Vlamingen doen het niet zo best. Martin Martens moest na in de eer ste ronde netjes te winnen twee nederlagen op rij in casseren. Nick Dubbeldam verloor in de tweede ronde van Rikard Wisnes uit Zwe den, die Dubbeldam in een geweldige aanvalspartij verpletterde. In de derde ronde schaakte Dubbeldam zich in een rustiger passieve partij naar een remise. Erik Janse uit Spui mocht in de tweede ronde niet klagen over de behaalde remise. Zijn tegenstander Jan Banis bood met één pion meer re mise aan. Ook remise viel Janse ten deel in de derde ronde in het duel met Henk Willem van Klaveren uit Middelburg. Beide schakers zaten als angsthazen achter het bord. Er gebeurde in deze partij werkelijk niets en bei de heren bleken achteraf zeer content met het halve punt. Mare de Waal uit Sluiskil is op dit moment de best geklasseerde Zeeuwsch- Vlaming en dit via winst op de zwakke Sven Neirinck en een remise tegen Jean-Pier re Vandevoort. In het open toernooi voor senioren staat Adrie den Ha mer in de kopgroep. De Sas- senaar, die drie uit drie scoorde, is in gezelschap van enkele zeer sterke schakers. Osten Stad, Belotti en Berg hebben ook in die groep drie punten gescoord. Uitslagen: Herdenkingstoer nooi: derde ronde: Cardon - Fleck 1-0, Grooten - Adamski - 14, Pedersen - Winands 1-0, Ghysels - Tomaszewki 0-1, Hel lers - Ginsburg afgebroken (prognose 0-1). Hoofdgroep jon gens: P. Schlosser - Danielse 1-0, Robovic - M. Schlosser afgebro ken, Schea - Wians 1-0, Norwood - Pisulinski 14-14, Dubas - Dahl afgebroken, Capsciutti - Maxweï 1-0, Petri - Winsnes 0-1, Bruin - Van Wonterghem 1-0, Fröberg - Hampton V4 - ViBallman - Mar tens 1-0, Vandevoort - De Waal 14-14, Vandamme - Vuletic 0-1, Banis - McMahon 14-14, Van Klaveren - Janse 14-14, Munchi - Amendoeira 1-0, Dubbeldam - De Roo 14-14, Van Vooren - Nei rinck 1-0. Meisjesgroep: Hep- worth - Goull 14-14, Zelen - Dubbeldam 14 -14De Kleuver - Sproten 14-14, Klusek - Siepen- kötter 14-14, Spiller - Van Voo ren 0-1, Van den Berghe - Quinn 1-0, Fruteau - Kever 1-0. Van ome tennismedewerker ST.-JANSTEEN - Door het spelen van de eerste partijen werd het afgelopen weekeinde al een begin gemaakt met het door Smash georganiseerde tennistoernooi te St.-Jansteen. Er deden zich overigens in de diverse categorieën geen ver rassingen voor. Zo gebeurde het dat Mark Leenknegt, Men- no van den Hout en Mark Ver- morken zich in de C-categorie een ronde verder speelden. De als vierde geplaatste Menno van den Hout ontdeed zich van Johnny Bleijenberg, hoewel de 6-2, 6-4-cijfers verre van overtuigend waren. Overtuigender was de zege van Mark Leenknegt, die in de eerste ronde Souburger Frede rick Ouwehand moest bekam pen en dat ook met succes deed: 6-3, 6-1. Mark Vermor- ken had het duidelijk moeilij ker in de openingsfase van de strijd tegen Arjen Elderson. Elderson pakte met volle over tuiging de eerste set, maar Vermorken herstelde zich knap en maakte de partij uit door met 6-2, 6-0 de overige sets in zijn voordeel te beslis sen. In de C-categorie bij de da mes maakte Monique Baecke haar tweede plaats volledig waar. Haar tegenstandster Annemarie de Blok uit Hulst kwam tegen haar duidelijk klasse tekort. Baecke stond haar opponente slechts twee games toe: 6-2,6-0. In de D-categorie bij de he ren kwam de als eerste ge plaatste Jan de Klerk uit Kloosterzande zijn eerste par tij volgens verwachting zon der kleerscheuren door. De winnaar van het toernooi te Hulst en Hontenisse versloeg tegenstander Jef Steijns met 6-4, 6-0. Steijns had tevoren een stevige driesetter gespeeld tegen Jos de Kerf, die hij uit eindelijk met winst in tie breaks winnend kon afsluiten: 2-6, 7-6, 7-6. Reggie Bun, op grond van zijn resultaten in Sluis als vierde geplaatst, sloot zijn eerste partij eveneens met winst af. Marc Arens was zijn slachtoffer. Deze had tevoren Pieter de Klerk een droom beeld armer gemaakt: 4-6, 6-3, 6-0. Bun liet zich echter door Arens niet verrassen en won met 6-4, 6-3, waarmee hij zich in de derde ronde plaatste te genover Alain Schauwaert. Na in de eerste ronde vrijgesteld te zijn geweest bleek Mare de Brouwer niet tegen hem opge wassen: 6-3, 6-3. Jan de Klerk uit Klooster zande, de favoriet bij de D- heren in het toernooi van Smash in St.-Jansteen, kwam moeiteloos door de eerste ronde heen. Hij deed wat van hem verwacht werd: winnen. - foto de stem/cor j. de boer Van ome paardesportmedewerker WOUW - Doordat er in kring Zeeuwsch-Vlaanderei weinig kringconcoursen houden worden en men toet graag de nodige ervaring w opdoen, gingen de ponyclub uit Kloosterzande (De Hontt ruiters) en Axel (De Klep pertjes) naar het Brabanlsi Wouw, waar werd deelgeno men aan een concours hippi que. De organiserende vereni ging, de ponyclub Heerle mocht een fiks aantal combi naties inschrijven. Voor de deelnemers aan c dressuurwedstrijden waren e maar liefst twintig ringen be schikbaar en er waren voorè springcombinaties twa springparkoersen uitgezet Veertien achttallen kwam ui de de afdelingsdressuurwed- strijd, waarvan vijf in de klas' se M en Z. Deze klasse werdii handicap verreden. Alleen he eerste achttal van De Klep pertjes kwam uit in de Z-klas se. De formatie van instructri' ce Nel Schèele-De Feijter ze gevierde met grote overmacht met 134 punten. De springruiters in de Z- klasse beginnen ook in vorm te geraken. Dit is vooral belang rijk met het oog op de provin ciale kampioenschappen, di op zaterdag 24 augustus ii Axel worden gehouden. HetZ- parkoers was gebouwd door de bekende parkoersbouwer Bertus Kommers uit Halsle ren, op glooiend terrein en met een watersloot in het parkoers opgenomen. Marcel Knoester met Moes- tafa en John den Hamer met Romano lieten een foutta parkoers zien. Hun clubgenoot van de Axelse Kleppertjes, Walther Murre met Til's Jip- pie nam een balkje mee. Het rijden in de barrage blijkt een aparte kunst, die de Westbra banders beter onder de knie hebben dan de Zeeuws-Vla mingen, die er in die barrage verder niet aan te pas kwa men. De Brabantse ruiters en amazones blijken duidelijk over een grotere ervaring te beschikken. Uitslagen: B-dressuur ring 1£ John Groosman met Casper, te Kleppertjes; 6. Margo Kerekhae: met Zamondo, De Honteruiters. u- dressuur ring 13: 2. Pim Vinkera" Minos, De Kleppertjes. I-2-dre: suur ring 17: 3. Karin Peeters me- Eros, De Kleppertjes; 5. Job van Drongelen, De Kleppertjes. k dressuur ring 20:3. Marja Kielma- met Bonito, De Kleppertjes. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Ook afgelopen zondagmiddag werd er weer volop vriendschappelijk ge voetbald. Een aantal van die wedstrijden is samengevat in het volgende overzicht. KOEWACHT-CORN BOYS 4- 0 - Koewacht was een klasse beter. Omdat de thuisploeg ietwat onzorgvuldig met de scoringskansen omsprong, werd de uitslag niet nog gro ter. De doelpunten werden keurig over beide helften ver deeld. Voor de pauze scoorden Boude wijn Rietjens en Honnie Claessens en na rust namen Boudewijn Rietjens en Dennis Rietjens de treffers voor hun rekening. HOOFDPLAAT 2-HULSTER- LÓO 0-2 - Qua veldspel ontlie pen de ploegen elkaar niet veel. Hulsterloo was gewoon iets gevaarlijker. Uit zo'n ge vaarlijke actie scoorde Davy Bleijenberg voor rust en toen een Hoofdplaat-speler na de hervatting in eigen doel schoot, was de strijd beslist. ODIO-BIERVLIET 0-1 - Een gelijk opgaande, aantrekkelij ke en sportieve wedstrijd. Bei de ploegen zochten de aanval, er ontstonden wat kansen, maar scoren was een moeilijke zaak. Dat lukte alleen Ray mond Ingels tien minuten voor tijd en dat was tevens de win nende treffer. SDO-IJZENDIJKE 1-4 - Voor rust was er nog sprake van een gelijk opgaand duel, maar na de pauze was IJzendijke aanzienlijk sterker. In de eer ste helft bezorgde Ronald Boeye de bezoekers een voor sprong en die werd na rus' uitgebouwd door doelpuntej van Frank van de Vijver t" Eric van Poucke. Jos Dbort redde de eer voor de thuis ploeg, waarna Norbert vat den Hemel de 1-4-eindcijfe!' vastlegde. VOGELWAARDE-NIEUW BORGVLIET 2-0 - Vogel waarde ging goed van start viel daarna iets terug, ntëaI bleef een veldoverwicht be houden. Dat werd halverwef die eerste helft beloond n* een doelpunt. Na een knap °P' gezette aanval scoorde Ronal" Bun uit een voorzet van Pete' Collet. Na de pauze was Nieu' Borgvliet wat meer in de we°' strijd, maar kon niet voort0' men dat Vogelwaarde naar 2- uitliep toen Gert Sponse'^ een hoekschop direct in o0f schoot. Belgen Van ome sportmedewerker PHILIPPINE - Philippine heeft voor een daverende ver rassing gezorgd door het C- elftal van Roda JC met 1-0 te verslaan. Was de Limburgse ploeg afgelopen vrijdag duide lijk te sterk voor Nieuwdorp (5-1) en won men zaterdag overtuigend het toernooi van Krabbendijke, nu moest deze formatie de meerdere erken nen in Philippine. Een zeer ge motiveerd Philippine, dat al direct goed uit de startblokken kwam. Peter Ploegaert testte het reactievermogen van de Roda JC-doelman en even later had Peter Veldhoven pech dat een kopbal op de lat belandde. Philippine opende ook na rust sterk en de Roda JC-doelman moest opnieuw knap in actie komen om een inzet van Wer ner Corijn onschadelijk te ma ken. Diezelfde Corijn lanceer de vlak daarna Peter Veldho ven. Die omspeelde een Roda JC-verdediger en schoof de bal langs de uitkomende doel man- binnen: 1-0. Daarna drong een ietwat mat opere rend C-team van Roda JC nog wel aan, maar een eveneens goed reagerende Cees Pladdet voorkwam de gelijkmaker. Van onze sportmedewerker GOES - DOSKO uit Delft is zaterdag winnaar geworden van het toernooi dat de sport vereniging Parbo in Goes hield. De aftrap werd verricht door de heer Fasler, directeur van Perfecta Chemie en drs. J. Dijkgraaf, wethouder van sportzaken in de gemeente Goes, reikte na afloop van het sportief verlopen toernooi de prijzen uit. Eindstand: 1. DOSKO, Delft, beter Jtoelgemiddelde; 2. Del Monte, Alkmaar; p sPorting Brasil, Bergen op Zoom; 4. Jjorbo, 5. Liberty, Vlissingen; 6. Nieuw- aorp, 7. Flora, Goes; 8. Toreador, Goes; 9. roal Eindhoven; 10. selectie zomer avondvoetbal, Goes; 11. Santos, Bergen °PZoom; 12. Biezen trappers, Kapelle; 13. combinatie NS, Goes; 14. Perfecta Che mie. Goes Des too nie bas plii die in 1 Z: beni dooi ten der wer Lan volg Dan Met klas gekt aan Een koer wen Broc Mac Piet D Dev Dan Peel sens leid» met Deg that Schi klas de 1 in li elka ping de 1 nog van Wes een Van Ree pel ning de vro< kwa ron< gen star ovei bezc ter Van ome motorsportmedewerker AXEL - Hoewel de belang stelling bij publiek en deel nemers voor de eerste drie- uurswedstrijd op het Axelse Smitschorre-circuit aan de Magere kant was, kon de or- ganserende stichting RES ™ch terugkijken op een ge slaagd evenement. Bennie rnppe, Walter Horions en Evwin Adam vormden het Tvinnende team, dat in drie nnv maar liefst 97 ronden aflegde op het Axelse mo torcross-circuit. Bewondering dwong ech ter ook team vijf af dat al na ronden met mechanische Pech werd geconfronteerd. Jack de Feyter moest de strijd opgeven met een ka- Potte versnellingsbak, Waardoor Kees den Dekker Jaap van Cadsand de res terende 2 Vs uur moesten vol maken. Dat zij daarbij ook P°g oprukten van de vierde "aar de tweede plaats, was f6" Prestatie die niemand "ad verwacht. Na het vallen van het tarthek voor de motor- rossmarathon realiseerde "middellijk Kees den Dek- er uit Goes met een hoog te vo te w< w di m zi; sis vi op kc di en za w< ge M tw hi; A< na de

de Stem | 1985 | | pagina 12