Atleten blijven op C-niveau Afgang voor volleybalteams Atletiekdames schuiven plaatsje op Hinault's wil is ook in Amerika wet ZHU JIANHUA RAAKT WERELDRECORD HOOGSPRINGEN KWIJT Reiner Klii dressuurka Ronde van I voor Van H< Skelton wint GP van Dublin Van Zanten wint marathon Den Bosch Brons bij kunst- zwemmen MAANDAG 12 AUGUSTUS 1985 PAGINA SPORT ONDANKS NATIONAAL DISCUSRECORD DE BRUIN Politie en leger moeten stadion in Cairo vullen Wereldrecord halve marathon Steve Jones 4.tletiekjeugd rerliest in België Musters is zweeftitel weer kwijt MAANDAG 12 AUGUSTl Winkelhock zwaar gewond T14 Eric de Bruin in actie bij het discuswerpen. - fotoanp Van ome speciale verslaggever SCHWECHAT - Een magische klank heeft het begrip Europa Cup in de atletiek nooit gehad. Aan kampioen schappen en het goed gesponsorde wedstrijdencircuit wordt meer waarde gehecht. De Nederlandse herenploeg heeft dit weekeinde de kans gemist het aanzien van de bekerstrijd voor het thuisfront wat te verhogen. In Schwechat doorkruiste de tegenvallende sub-top de pro motieplannen van de KNAU-afvaardiging. Door op het Oostenrijkse platteland met vlakke presta ties voor de dag te komen, moet Nederland het over twee jaar opnieuw in de Europese C-groep proberen. Een im ponerende uitschieter was onvoldoende om het niveau van de andere atletiekdreumesen te ontstijgen. De surprise kwam op naam van Erik de Bruin, die mondiaal A-niveau bereikte door de discus naar een nieuw record van 66,38 meter te werpen. De verrichting is goed voor de twaalfde plaats op de wereldranglijst met slechts vier Europeanen (de Noren Hjeltnes en-Valvik, de Tsjechoslowaak Valent en de Roemeen Zamfirache) voor zich. De dubbele zege van De Bruin, ook de beste kogelsto ter, was geheel overeenkomstig de verwachtingen. Zelfs als er voor zijn magnifieke discusserie bonuspunten zou den zijn uitgeloofd, had Nederland Oostenrijk de promo tie niet kunnen ontfutselen. Het gastland zegevierde met een verschil van zeven punten. Ook de lopersploeg van Portugal eindigde nog voor Nederland. Slechts Cyprus en Turkije moesten met minder genoegen nemen. De favorieten verrichtten in het sfeerloze stadionnetje bij Wenen naar behoren, de internationalal onervaren rest van de ploeg liet af ten toe een behoorlijke steek val len. Rob Druppers, die zonder blessures deze maand in de resterende wedstrijden van het Grand-Prix-circuit zijn marktwaarde weer op peil kan brengen, demonstreerde hoe het moet: driehonderd meter voor het einde van de 1500 meter maakte hij met een demarrage de zwakke op positie kansloos. Een dag later toonde Han Kulker zich op de 800 meter een vlotte leerling. Verder waren er overwinningen van de steeple-loper Hans Koeleman en de 4x400-meterploeg. Dat laatste gebeurde met twee slechte wissels, die even wel door de individuele kwaliteit van het kwartet niet fa taal waren. Daags tevoren was dat bij de sprint-estafette wel het geval geweest. Als gevolg van een blessure van Emiel Mellaard moest de samenstelling van het viertal op het laatste moment een wijziging ondergaan. Bij het kwartet Dijkstra - Van der Heijden - Ooievaar - De Kom ging vrijwel alles mis, waardoor drie equipes (in nationa le records) voorrang kregen. Halverwege de atletiek- tweedaagse was Nederland mede daardoor al in vrijwel uitzichtloze positie gemanoeuvreerd. Als enige verontschuldiging voor het uitblijven van promotie mocht gelden dat de Nederlandse ploeg niet in zijn sterkste samenstelling naar Oostenrijk was gereisd. Lambregts en Van Noort gaven er de voorkeur aan va kantie te houden, Mellaard, Leeuwenburgh en Maas zijn geblesseerd. Dat heeft zeker punten gekost, maar als smoes gaat zulks echter niet op, aangezien Oostenrijk het onder meer zonder vijf-kilometer ster Millonig moest stellen. Afgezien van een enkele uitschieter is de Neder landse atletiek nog lang geen Europese middenmoter. MONTPELLIER (ANP) - De Nederlandse herenvolleybal- ploeg heeft zaterdagavond het internationale toernooi in Montpellier besloten met een afgang tegen Frankrijk. De slotwedstrijd ging met 0-3 verloren. De setstanden 7-15, 4-15 en 2-15 logen er niet om. Nederland werd in het toer nooi derde achter Frankrijk en Italië en won alleen van de Franse jeugdploeg, Italië won op de laatste dag van de Fran se jeugd met 3-0 (15-2, 15-5 en 15-2). Kort geleden werd bij een toernooi in Italië nog ruim van Frankrijk gewonnen. De Ne derlandse ploeg, al vijf maan den in voorbereiding op het Europees kampioenschap, kon de afwezigheid van Pim Rate- rink (familie-omstandighe den) en Marco Brouwers (ge blesseerd) niet opvangen. Met Avital Selinger en Bert Mul der lukten de combinaties to taal niet. Frankrijk met de uitblinkende Alain Fabiani speelde Nederland totaal zoek. Het publiek dat op een top wedstrijd afkwam en die niet te zien kreeg, gaf Nederland in de derde set. toen de ploeg de setstand van 0-14 op 1-14 bracht, een satanisch applaus je. Na de opwekkende resulta ten in Londen heeft het Neder lands dames volleybalteam in het drielandentoernooi in West-Duitsland zwaar teleur gesteld. De ploeg van coach Murphy eindigde met twee nederlagen en een overwin ning door een slechter setge middelde op de vierde en laat ste plaats. Gisteren werd het toernooi in Staffelstein afgesloten met verlies (1-3) tegen aartsrivaal West-Duitsland. Zaterdag had de nationale ploeg de nederlaag op de eer ste dag tegen de Cubaanse ju- niorenploeg gecompenseerd met een overwinning op Tsje- choslowakije (3-1). Uitblink ster in dat duel was de lange aanvalster Agnes Brunnj, huis, die een vaste plaats ii basis lijkt te veroveren koste van de felle, maar kleine Irene Klunder. Des derlandse damesploeg vandaag door naar Varna dit Bulgaarse oord wordt j derland geconfronteerd vrijwel alle sterke Oosten pese landen. Uitslagen derde en laatste dag: Duitsland-Nederland 3-1 (14-16, n 15-3, 15-5), Tsjechoslowakije-Cuba moren) 3-0 (15-2, 15-4, 15-12). Eind« 1. West-Duitsland 3-6, 2. Tsjechogk kije 3-2 (setgemiddelde: 5-6), 3 Cuba nioren) 3-2 (4-7), 4. Nederland 3-2 (4.7' Povarnitsin over magische grens DONETSK (AFP/RTR/SID) - Een 23-jarige atleet uit de Oekraïne is de eerste hoogsprin ger ter wereld geworden, die de magische grens van twee meter en veertig centimeter heeft overmeesterd. Roedolf Povarnitsin schreef gisteren in Donetsk tij dens de wedstrijden voor de halve finales in de strijd om de Sovjetrussische beker geschiedenis. Povarnitsin, die stamt uit Kiev, onttroonde de Chinees Zhu Jianhua, die op 10 juni van het vorig jaar in de West- duitse plaats Eberstadt over 2,39 meter ging. In iets minder dan drie kwart eeuw (73 jaar) is de pro gressie van de beste hoog springers in de wereld veertig centimeter geweest. Op 18 mei 1912 ging de Amerikaan Geor ge Horine in de Californische plaats Palo Alto over twee meter. In de loop der jaren heeft de techniek van het hoogspringen een stormachti ge ontwikkeling doorgemaakt. Zo ontstond in de begintijd de 'Sweeney Twist', genoemd naar de uitvinder Michael Sweeney, de 'Western Roll' (toegepast in Californië) en de 'buikrol'. Op 17 juni 1941 werd de Amerikaan Lester Steers in Los Angeles de eerste, die de hoogte van 2,10 meter be dwong. Hij ging zelfs over 2,11 meter. Op 13 juli 1957 maakte de Sovjetrus Joeri Stepanov in Leningrad met een sprong over 2,16 meter een einde aan een lange periode van Ameri kaanse overheersing. De Ame rikanen bleven echter wel een vooraanstaande rol spelen op het onderdeel hoogspringen. Bekend werd onder meer John Thomas, die het wereld record naar 2,22 meter tilde. In 1960 in Rome werd niettemin een springer uit de Sovjet Unie, Robert Sjavlakadze, met 2,16 meter Olympisch titelhou der. Daarna brak de heer schappij aan van de beroemde Rus Valeri Brumel. In zes etappes schroefde Brumel, on der leiding van de befaamde trainer Vladimir Djatsjkov, het wereldrecord op tot 2,28 meter. Hij beheerste de buik- rol tot in de perfectie. Eind 1965 kwam er een bruusk ein- DUBLIN (AFP) - De Britse profruiter Nick Skelton heeft zaterdag tijdens het OHIO van Dublin het springconcours om de Grote Prijs gewonnen. Met het paard Apollo bleef hij in de barrage foutloos in 51,93 se conden. Skelton behoort de komende week tot de deelnemers bij het CHIO in Rotterdam. De West duitser Ulrich Meyer-zu-Bex- ten werd tweede. Hij was met het paard Merano aanzienlijk langzamer: 61,13 seconden. De Amerikaan George Lincdermann was met I Love You wel sneller (51,05 secon den), maar hij liep vier straf- punten op. De uitslag is: 1. Nick Skelton (GBr) Apol lo 0 strafpunten, 51,93 seconden (in de barrage); 2. Ulrich Meyer-zu-Bexten (WD1) Merano 0-61,13; 3. George Linder- mann (VSt) I Love You 4-51,05; 4. Hubert Bourdy (Fra) Juniperus 4-51,84. de aan de loopbaan van Bru mel toen hij zwaar gewond raakte bij een motor-ongeluk. Het duurde acht jaar voor een Amerikaan, Pat Matzdorf, een centimeter hoger kwam. Hij bediende zich van de 'Matzdorf Wheel', een tech niek, die niet al te veel navol gers kreeg. Vooral ook, omdat de Amerikaan Dick Fosbury tijdens de Olympische Spelen van 1968 in Mexico voor een revolutie zorgde door rugge lings over de lat te gaan. Deze stijl werd bekend als de 'Fos bury Flop' en tegenwoordig ook wel kortweg 'Fosbury' ge noemd. Nog altijd bedienen de top- springers zich van deze me thode. Vooral de Amerikaan Dwight Stones, die op 11 juli 1973 in München de grens van 2,30 meter overschreed, maak te in de zeventiger jaren naam. De nieuwe wereldrecord houder Roedolf Povarnitsin was tot dit weekeinde nog vrijwel onbekend. Op de sei zoenranglijst van vorig jaar plaatste hij zich niet eens bij de beste vijftig. Op de natio nale ranglijst figureerde hij als dertigste met een sprong over 2,20 meter. In 1983 was hij twee centimeter hoger geko men. Hij verbeterde in Do netsk zijn persoonlijk record met veertien centimeter. Tijdens de nationale kam pioenschappen van de Sovjet Unie van vorig weekeinde in Leningrad kwam de 1,85 meter lange Povarnitsin niet bij de eerste zes. Op 9 juni eindigde Povarnitsin in Moskou tijdens de wedstrijden om de Zna- menski-memoriaal als derde met 2,26 meter, toen een nieuw persoonlijk record. Na de prestaties van de laatste tijd was het duidelijk, dat het niet lang meer zou du ren voor de eerste mens over 2,40 meter zou wippen. Die historische prestatie werd echter veel eerder toegedacht aan de Zweed Sjöberg, de Chi nees Jianhua of de Westduitse Olympische kampioen Mogen- burg, dan aan Povarnitsin. De ontwikkeling van het wereldrecord hoogspringen verliep sinds 1963 als volgt: 2.28 m. Valeri Brumel (Sov) Mos kou 21.07.63 2.29 m. Pat Matzdorf (VSt) Berkeley 03.07.71; 2.30 m. Dwight Stones (VSt) München 11.07.71; 2.31 m. Dwight Stones (VSt) Philadelphia 05.06.76; 2.32 m. Dwight Stones (VSt) Philadelphia 04.08.76; 2.33 m. Wladimir Jatsjenko (Sov) Richmond 03.07.77 2.34 m. Wladimir Jatsjenko (Sov) Tiflis 16.06.78; 2.35 m. Ja- cek Wszola (Pol) Eberstadt 25.05.80; 2.35 m. Dietmar Miogenburg (WD1) Rehlin- gen 26.05.80; 2.36 m. Gerd Wessig (DDR) Moskou 01.08.80; 2.37 m. Zhu Jianhua (Chi) Peking 11.06.83 2.38 m. Zhu Jian hua (Chi) Sjanghai 22.09.83; 2.39 m. Zhu Jianhua (Chi) Eberstadt 10.06.84; 2.40 m. Rudolf Povarnitsin (Sov) Donetsk 11.08.85. ATLETIEK - Bij wijze van experiment zijn zondag in Leiden atletiekwedstrijden op de voor dames ongebruikelijke onderdelen hinstapspringen, polsstokhoogspringen en ko gelslingeren gehouden. Win naressen werden: Liesbeth Gijssen van Olympia'48 met 29,40 meter kogelslingeren en Ingrid van Lingen (Olym pia'48) met 11,94 meter hin stapspringen en 2,70 meter met de polsstok. Het organiserende De Bataven wil dit soort wed strijden vaker houden. BOEDAPEST (ANP) - De Ne derlandse damesatletiekploeg is zondag in Boedapest een plaatsje opgeschoven op de Europese atletiekladder. In het Nep-stadion in de Hon gaarse hoofdstad veroverde de ploeg de vijfde plaats in de B- finale van de tweejaarlijkse strijd om de Europese atle- tiekbekers. Twee jaar geleden in Sittard werden de dames nog zesde. De winst van een plaats heeft echter nauwelijks bete kenis. Tekenend is veel meer het verlies, dat Nederland lc°d ten opzichte van vier jaar ge leden, toen in Edinburgh de deur naar de A-finale open stond. In 1981 hanteerde de Europese Atletiek Associatie (EAA) echter nog wel het sys teem van de voorwedstrijden. Van die formule werd in 1983, het jaar van het eerste toer nooi om de wereldtitels in Hel sinki afgestapt, omdat het in ternationale programma te overladen dreigde te worden. Over het algemeen vielen de Nederlandse prestaties in de warme Hongaarse hoofdstad tegen. Vertrouwde krachten als Marjan Olijslager en Elly van Hulst bleven beneden hun kunnen. Op de 100 meter hor den raakte Marjan Olijslager volledig uit haar ritme, door dat de Roemeens Pogacean halverwege de wedstrijd ten val kwam en in de baan van de Nederlandse recordhoud ster terecht kwam. Elly van Hulst maakte een tactische fout door op de 1.500 meter achter Doina Melinte aan te gaan. De Roemeense opende met een eerste ronde van 58,11 seconde, waarschijnlijk de scherpste tijd, waarmee een 1.500 meter bij de dames is aangegaan. In het Roemeense kamp was men kennelijk nog niet verge ten hoe Van Hulst in januari in Parijs bij de eerste wereld indoorspelen in de sprint Fita Lovin van het goud op de 1.500 meter had afgehouden. Elly van Hulst realiseerde zich na haar eerste ronde in 60,3 se conden te laat, dat het aan- vangstempo veel te hoog lag, maar toen was het kwaad al geschied. Ze kwam volledig vast te zitten en werd op het laatste rechte stuk ingelopen. Een wanhopige sprint leek haar toch nog een tweede plaats op te leveren maar de finish-foto wees uit dat zij vierde was ge worden in 4.12,45. Melinte moest in de slotfase ook de tol betalen voor het dolle aan- vangstempo maar maakte met 4.05,24 toch nog een internatio naal aanvaardbare tijd. De Nederlandse renner John Bogers neemt een bocht in de 'Coors Classic'. - fotoap ASPEN (ANP) - Bernard Hinault heeft pas nog eens herhaald dat de toekomst van het wielrennen in Ame rika ligt. Of hij daar na de eerste helft van de 'open' ronde van Colorado nog steeds zo over denkt, liet de vijfvoudige Tour-winnaar niet merken. Hij kreeg eerst zo veel kritiek te slikken over zijn passieve houding in de eerste etappes, dat hij zijn 'vakantie' moest onder breken met het winnen van de vijfde etappe. In het weekeinde behoor de Hinault tot de saboteurs van de achtste etappe. Hij liet ploegleider Paul Köchli het mes op de keel van de organisatoren zetten. Zij moesten het parkoers van de achtste rit veranderen, an ders zou er niet meer gestart worden. In een soort berg- criterium zat in elk ronde een slecht stukje weg. Het stukje 'Hel van het Noor den', kasseien, stof en vuil, was onbestaanbaar in de ogen van de meeste renners. De wil van Hinault bleek ook in het Amerikaanse wintersportoord, waar de zon voor temperaturen te gen de veertig graden zorg de, wet. Het parkoers werd ingekort, waarna Thurlow Rogers via een solo de acht ste etappe won. Hinault, Köchli en de Amerikaanse gelegenheidskopman Greg Lemond, met flinke voor sprong in het algemeen klassement op weg naar de tweede overwinning in de 'Coors Classic' waren een et maal eerder al in woede uit gebarsten. Lemond raakte namelijk de overwinning in de zevende etappe kwijt aan de Oostduitser Olaf Jentzsch. De Amerikaan was in eer ste instantie tot winnaar van de rit uitgeroepen, na dat van Jentzsch onregel matig sprinten was vastge steld. Jentzsch, die in 1983 de rit in Grand Junction ook al had gewonnen, won op zijn beurt weer een protest tegen de deklassering. Wat was het geval? In Grand Junc tion ontsnapten Lemond, de Amerikaanse klimmer An drew Hampstean en Jentzsch uit het peloton. Zij sprintten met zijn drieën om de dagprijs. Jentzsch en Hampstean bakkeleiden met elkaar. Jentzsch won toch de sprint voor Lemond en Hampstean. Na protest van Hampstean werd Jentzsch gedeklasseerd, maar later weer tot winnaar uitgeroe pen. De jury strafte alle drie renners door de bonificaties van 30,20 en 10 seconden niet uit te keren. Daar werden Lemond en de zijnen weer boos over. Na lang beraad van de jury behield Jentzsch de ritzege en kreeg alleen Lemond zijn tijd vergoeding. Waarmee de rust weerkeer de. Niet voor lang echter, want een dag later werd het parkoers voor de achtste rit afgekeurd. Uitslag derde etappe dames: 1. Jean- nie Longo (Fra) 61 kilometer in 1 uur, 19 minuten en 55 seconden, 2. Madon na Harris (Nzl) z.t., 3. Inga Thompson (VSt) op 2,39, 4. Ute Enzenauer (WD1) op 3,33, 5. Valerie Simonnet (Fra) op 3,42, 6. Rebecca Daughton (VSt), 7. Barbara Dolan (VSt), 8. Heieen Hage (Ned), 9. Sandra Schumacher (WD1), lO.Peggy Maass (VSt) allen dezelfde tijd als Simonnet. Zevende etappe: 1. Olaf Jentzsch (DDR) 122 kilometer in 2.54,08, 2. Greg Lemond (VSt) z.t., 3. Andy Hampsten (VSt) z.t., 4. Eric Salomon (Fra) z.t., 5. Raul Alcala (Mex) op 24 seconden, 6. Alex Steida (Can), 7. Roy Knickman (VSt), 8. Jef Pierce (VSt), 9. Ron Kiefel (VSt), 10. Ronan Penzec (Fra), 13. Doug Shapiro (VSt) allen dezelfde tijd als Alcala, 18. Bernard Hinault (Fra) op 0,41,26. Eric Breukmk (Ned) op 4,01,65. John Bogers (Ned) op 10,25, 73. Rene Beuker (Ned) z.t., 74. Peter Hoondert (Ned) z.t. Achtste etappe: 1. Thurlow Rogers (VSt) 81 kilometer in 2.06,10, 2 Dan Radtke (DDR) z.t., 3. Sergei Voronin (Sov) z.t., 4. Kiefel op 38 seconden, 5. Pierce, 6. Lemond, 7. Davis Phinney (VSt), 8. Stephane Guay (Fra), 9. Jaan- oes Koeoem (Sov), 10. Steida, 48. Beu ker, 53. Bogers, 55. Hoondert allen de zelfde tijd als Kiefel, 74. Breukink op Algemeen klassement: 1. Lemond 18 uur, 9 minuten en 4 seconden, 2. Hampsten op 1 minuut en 45 seconden, 3. Steve Speaks (VSt) op 5.10, 4. Shapi ro op 6.00, 5. Hinault op 6.01, 6. Kiefel op 6.16, 7. Steida op 6.34, 8. Glenn San ders (VSt) op 6.48, 9. Pierce op 6.53, 10. Knickman op 6.59, 49. Breukink op 47.33, 58. Beuker op 56.36, 62. Siemons op 59.51, 69. Bogers 1.22,06, 72. Hoon dert op 1.22,59. DEN BOSCH (ANP) - De 40-jarige Dick van Zanten van de atletiekvereniging PAC uit Rot terdam heeft zondag de eerste marathon van Den Bosch op zijn naam gebracht. Hij legde de 42 kilometer en 195 meter af in 2 uur, 28 minu ten en 40 seconden. Van Zanten werd hierdoor tevens nationaal kampioen bij de veteranen. Hij bleef de veertien jaar oudere Piet van Alphen van A AC uit Amsterdam bijna twee en een halve minuut voor. Van Alphen finishte in 2.31,07. Ook de als derde binnenkomende, Vic tor Zonneveld van NSL (2.32,04) is veteraan. Bij de dames won Tine Bronswijk van Olympus'70 uit Naaldwijk in 3.27,04. De Belg Jose Revijn zegevierde in de ook in Den Bosch gehouden halve marathon. Zijn tijd was 1 uur, 7 minuten pn 13 seconden, vijf seconden minder dan de Westlander Jacques Valentin van Olympus'70. In Oldenzaal won Ruud Vollebregt van MPM uit Hengelo voorts een tien Engelse mijl in 51 minuten en 26 seconden. De uitslagen zijn: marathon van Den Bosch: he ren: 1. Dick van Zanten (PAC) 2.28,40; 2. Piet van Alphen (AAC) 2.31,07; 3. Victor Zonneveld (NSL) 2.32 04. Dames: 1. Tine Bronswijk (Olympus'70) 3.27,04; 2. Tine de Rooy (Ilion) 3.40,06. Halve marathon: 1. Jose Revijn (Bel) 1.07,13; 2. Jacques Valentin (Olympus'70) 1.07,18; 3. Mart de Vugt (Vet. Ned.) 1.08,05. 10 Engelse mijl in Oldenzaal: heren: 1. Ruud Vol lebregt (MPM) 51,26; 2. Ruud Omland (MPM) 52,21; 3. Henk Jansen (Kronos) 54,54; 4. Eric Mid delhuis (Goor) 55,48. Dames: 1. Jolanda Hominga (GAC Hilversum) 1.02,10. CAIRO (RTR) - Politieagent1 en militairen zullen volgen week worden ingezet om rangen van het grote stadit van Cairo (capaciteit 100.8 toeschouwers) te vullen ter# legenheid van de Afrikaa atletiekkampioenschappen Met deze truc wil de Egg; sche organisatie een herhah voorkomen van het genanU ge toeschouwersaantal tijde de titelstrijd in 1982. Tm kwam slechts een paar ht derd toeschouwers naar wedstrijden kijken. Dit kt heeft het publiek vrije gang. Indien dit lokmidl niet slaagt, worden politie leger ingeschakeld als k plichte toeschouwers. BIRMINGHAM (RTR) - Brit Steve Jones heeft giste: in Birmingham een halve 11 rathon om het nationale ka: pioenschap gewonnen in officieuze wereldrecordt van een uur en veertien seco den. De vorige beste wereldpre tatie was met achttien seo den meer in handen van Amerikaan Paul Cummin: die deze prestatie twee js geleden leverde. Jones, afkor stig uit Wales, liep vorig ja oktober in Chicago een ofi cieus wereldrecord op de nu rathan in 2.08,05. Deze t hield stand tot de maratt van Rotterdam, die de Port gees Carlos Lopez in april w in 2.07,11. JASSELT (ANP) - De Nedii andse atletiek-jeugd heeft» erdag in het Belgische 1' telt interlands tegen de doeg van Groot-Brittaiffi ;n Belgiie verloren. Bij de jongens was de slag 198 punten voor Gr» Brittannië, 133 voor Belgiie 36 voor Nederland. Alleen i cuswerper Mario Erbe (47.46 meter) wist een nu® te winnen. Bij de meisjes» de uitslag 147 voor Groot-B# tannië, 94 voor Nederland 73 voor België. De Nederlaw meisjes wonnen drie ni» mers: de 4X100 meter estafe in 46.91, het speerwerpen! Toos Stoete met 50.76 mete# het kogelstoten met PetuW mer met 14.54 meter. Mede door de slechte we« omstandigheden slaagde mand er in de limiet te 1 voor de Europese kampW schappen in Cottbus. RIETI (ANP) - Kees Muf uit Alphen aan den Rijn f niet in geslaagd zijn we"' titel zweefvliegen in de 15 r terklasse te prolongeren. De Zuidhollander eiwft in Rieti in het algemeenf- sement als vierde. Die k ring dankte hij aan de df plaats in de twaalfde en 1» ste vlucht op zondag. Doop resultaat schoof hij op va#' zevende naar de vierde pi»' Daan Pare uit Bilthoveif landde in deze klasse op de- plaats, Bert Kuijper uit® hoven op de 30e. Wereld»1 pioen werd de Amerikaan cobs.In de open klasse we## Australiier Ingo Renner1 de derde keer wereldk» pioen. Debutant Gerrit KursU uit Grubbevorst werd tie# In de standaard-klasse hield de Italiaan Brigl'3 zijn wereldtitel. Baer Sele# Alphen aan den Rijn en Teuiing uit Eindhoven respectievelijk 13e en 21e- KOPENHAGEN (ANP) - Oly Klimke is gisteren in Kopenh Europees titelhouder dresst paard Ahlerich was de jurist prix Special oppermachtig. I 1477 punten. De Zwitser Otto Hofer werd met Limandus verrassend tweede met 1399 punten. Hofer kocht Limandus enkele jaren geleden van de Limburger Jo Hutten. Hij bleef de Deense ex-Europese kampioene An- ne-Grethe Jensen voor, die met Marzog wat teleurstelde en 1397 punten kreeg. Neder landers hadden zich niet voor de finale, waarin twaalf com binaties uitkwamen, weten te plaatsen. 4 4 De eindstand van de Grand Prix Special om de individuele Europese titel is: 1. Reiner Klimke (WD1) Ahlerich 1477 pun ten, 2. Otto Hofer (Zwi) Limandus 1399,3. Anne-Grethe Jensen (Den) Marzog 1397, 4 Christophe Bartle (GBr) Willy Trout 1326, 5. Tilman Meyer zu Erpen (WD1) Tristan 1321, 6. Uwe Schuiten-Ba umer MOSPORT (SID) - De West duitse autocoureur Manfred Winkelhock is tijdens de race om het wereldkampioenschap endurance in het Canadese Mosport zwaar gewond ge raakt. Hij stuurde zijn Porsche na een kleine twee uur om on verklaarbare redenen tegen een betonnen muur. De brand weer had twintig minuten no dig om de rijder uit zijn wagen te bevrijden. Winkelhock werd met spoed per helicopter naar een ziekenhuis in Toron to overgebracht. Daar constateerden de art sen na een eerste onderzoek, dat de Westduitser beide be nen gebroken had en een zwa re hersenschudding had opge lopen. SOFIA - Traditiegetrouw heeft Nederland bij de Euro pese kampioenschappen een kunstzwem-medaille ver overd. Bij de groepsuitvoering legde het achttal beslag op de derde plaats achter Frankrijk, dat de fraai gelijnde benen omhoog stak en Groot-Brit- tannië. Ten opzichte van twee jaar geleden in Rome, toen zilver werd behaald, kwam Neder land met een geheel nieuwe ploeg in het water. Het nieuwe team bestaande uit Marjolein Philipsen, Miranda Boerboom, Marjolein van den Kolck, Joannie Janssen, Angelique Friebel, Marion Jansen, Anita van Paassen en Marjanne van der Heyde wil in zijn geheel doorgaan tot Seoel. KAMERIK (ANP) - Regen e de profronde van Kamerik. ners weg uit het peloton. In de slotfase ontsnapten Gerrie Knetemann en Adrie van Houwelingen uit de kop groep. In de eindsprint was Van Houwelingen de snelste. Oe uitslag van de Ronde van Kamerik is: J Adrie van Houwelingen (Zaltbommel) 110 km in 2.35/47 2. Gerrie Knetemann (Huybergen) z.t.; 3. Joop Zoetemelk (Germigny-rEveque) op 5 sec.; 4. Teun mn (Beerse) z.t.; 5. Nico Verhoeven (Berkel-Enschot) z.t.; 6. Stephen Roche a J z t7 Nijdam (Zundert) z.t.; 8. Eedro Delgado (Spa) z.t.; 9. Johan Lam berts (Putte) op 15 sec.; 10. Heddy Nieuwdorp (Wemeldinge) z.t.; 11. Johnny Broers (Maartensdijk) op 1.03 en vervol gens het peloton. De Nederlandse amateur- Ploeg, die in september mee doet aan de strijd om de we reldkampioenschappen wiel rennen op de baan in Bassano del Grappa, heeft zaterdag een interland tegen twee Belgische ploegen en een team uit West- Duitsland gewonnen. Overwinningen waren er voor de Nederlandse ploeg op de ploegen- en individuele achtervolging en bij de pun- tenkoers. Ralf en Rik Moor man, Charles de Caluwé en Ragner Martens versloegen in de eindstrijd van de achter volging de Westduitsers met ruim verschil. Voor de 4100 nieter had het viertal onder slechte weersomstandigheden minuten en 45 seconden no dig, zes seconden minder dan de opponenten. Ralf Moorman behaalde later op de avond zijn tweede triomf door de Puntenkoers op zijn naam te schrijven. Edwin Roovers zorgde op de individuele ach tervolging voor de derde Ne derlandse zege iri 5.09,2. Op de kilometer tijdrit werd Thierry tant, die niet is opgenomen 'n de WK-ploeg, tweede in dl.2. De laatste Nederlandse oeelnemer in Luik, Sjaak Pie- ters. werd op de sprint even- bons tweede.

de Stem | 1985 | | pagina 10