SK oie Vierde poort voor Hulst m DAGJE UIT me 'Heikanter reed als potentiële moordenaar' GROEP UITKERINGSGERECHTIGDEN: B en W Borsele wil bouw van premie-D-huizen Vroeg aanvangsuur inkorven Parkestone De streek die Ernest Claes inspireerde Nieuw Leven 95 jaar oud IHEID DUIZEND GULDEN BOETE VOOR RIJDEN ONDER INVLOED neelemans rheid, Ir.,; E MAN Astus I STRIJDEN STRIJDEN ix met epi- zij moderne er weinig :t epilepsie in ïdt; ze lopen aan onze gek als 't er re belt, x>n opstuurt. soms uitziet. VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1985 VAN ZEELAND STIMULERING WONINGBOUW Dourdan Abdijen Hageman uit Clinge geen consul meer J eugdvakantie- week in Hulst zondag geopend weekenddiensten A12 ;nen ren [ileum, receptie, overwinning, [openbare dank, est eens in de nilieberichten. loeft het niet te j geen tientje). ,85. Eén grote br het plaatsen |et een formaat 13,00 toeslag, laag. Bij niet lOO adm. kosten 1 geretourneerd. I tekst 2 dagen (onze kantoren. 1u eveneens 2 Postbus 3229, ppgaven worden dien naam en fen Uw betaling Fn ons het recht 1 van redenen te JiWS donderdag. pagen. 1-23697 7 eestzaal jstus (AL lur ustus iL Uur ng 14.30 uur 11577 iiur - prijzen te winnen) jstus jig 14.30 uur Ing 21.00 uur ns even uitziet cx>r n van toepahsing t* 1 jels sturen aan «81 GD Utrecht Ideele Reclame SIREj T22 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondente MIDDELBURG - Als een 'po tentiële moordenaar' (woorden van de officier van justitie) dad de 26-jarige C.V. uit Hei kant op 8 juii met zijn auto en ren alcoholpromillage van 2.38 door Terneuzen gereden. Nadat hij enkele berm- paaltjes had geramd, verloor j,ij in een bocht de macht over bet stuur en belandde hij in een sloot. V. biechtte op dat het hoge promillage veroorzaakt was door grote hoeveelheden bessenwijn, waarmee hij ge tracht had de problemen van dat moment weg te spoelen. V. werd gisteren voor de politie rechter in Middelburg veroor deeld tot twee weken voor waardelijk, een boete van 1000 en twaalf maanden, waarvan de helft voorwaarde lijk, niet rijden. De 32-jarige D.D. uit Schoondijke kreeg een week voorwaardelijk opgelegd, een boete van 600 en zeven maanden niet rijden. Hij was op' 22 augustus in Oostburg met zijn auto in botsing geko men met een tegenligger, waarna hij was doorgereden. „Dat deed ik niet zomaar", al dus D. „ik wilde de zaak on derling regelen, omdat die auto niet verzekerd was". Maar de tegenpartij wenste hier niet op in te gaan, waarop D. gedacht had 'barst dan maar'. Toen de politie hem enkele uren later aanhield, had D. zijn auto ('die toch van de weg moest') intussen tot schroot verwerkt, en zat hij uitgebreid aan een pils. „Van schrik", al dus D, „en dat kan best een al- cohölpromillage hebben opge leverd van 1.73". Gezien de verklaringen van de tegenpartij ('die man was volgens mij dronken') had de politierechter hierover zo zijn twijfels, maar achtte hij de hoogte van het promillage tij dens het rijden niet bewezen. Wel het rijden onder invloed, het onverzekerd rijden en het doorrijden na een aanrijding, waarvoor D. conform de eis werd veroordeeld. 'Sociaal rechercheur Axel/ Sas de laan uit' AXEL - Een kleine groep uitkeringsgerechtig den in Axel wil via politieke kanalen bereiken dat de sociaal rechercheur, die in de gemeen ten Axel en Sas van Gent opereert, zijn speur werk moet staken. De groep wil dat bij de komende gemeenteraadsver kiezingen in 1986 een of meerdere politieke partijen afschaffing van het instituut 'sociaal rechercheur' in het verkiezingsprogramma opneemt. Van een onzer verslaggevers HEINKENSZAND - Het dagelijks bestuur van de gemeente Borsele is met een uniek plan op de proppen gekomen, waarin, naast de oude premie A-, B- en C-woningen, nu ook een premie- D-woning gelanceerd wordt. Het door B en W zelf ont worpen idee houdt kortweg in, dat het eigen-huisbezit door een aanvangspremie wordt gestimuleerd. Het logisch ge volg hiervan is dat de woning bouw (en dus ook de werkge legenheid in de bouw) een po sitieve impuls kan krijgen. Een en ander wordt uit de doe ken gedaan in de beleidstoe- lichting voor de begroting van 1986 van Borsele. In de toelichting spreekt het college vooral over woningen in de kleine kernen, die voor de D-premie in aanmerking zouden komen. Dit plan is de tweede stimulans binnen kor te tijd, die Borsele aan de bouwnijverheid wil gaan ge ven. Eerder dit jaar stelde de gemeente ruim 900.000 be- Volgens de uitkeringsge rechtigden, die uit angst voor eventuele represailles in dit stadium liever niet met naam genoemd willen worden, schiet het fenomeen sociaal recher cheur zijn doel voorbij. „Er is bij de aanstelling van de man duidelijk gezegd dat het om opsporing van de 'grote jongens' zou gaan. Mensen die met een uitkering nog eens een maandloon of meer erbij ver dienen", aldus een woordvoer der van de groep. „De zwakke ren, die een kleinigheidje bij scharrelen, zouden met rust worden gelaten. Wij hebben echter sterk de indruk gekre gen dat nu juist die zwakkeren het moeten ontgelden. Daar komt bij dat in Axel uitke- (ADVERTENTIE) fotoprintshop foto studio foto - film en videohandel Bierkaaistraat 10 - Hulst Tel. 01140-13084 Axelsestraat 1 - Terneuzen Tel. 01150-18184 (oio's binnen een dag klaart! greot formaat voor slechts 85 cent Vraag naar onze spaarkaart voor gratis foto-album Ook in Terneuzen 's Maandagsmiddags geopend ringsgerechtigden aangepakt worden door mensen die zelf boter op hun hoofd hebben". Aan de hand van praktijk voorbeelden wil de groep de politieke partijen in de ge meente duidelijk maken dat er bij de opsporing van steun- fraude-gevallen met twee ma ten wordt gemeten. Men is zich er overigens van bewust dat de kans, dat een partij afschaffing van het in stituut rechercheur in zijn verkiezingsprogramma op neemt, zeer gering moet wor den geacht. „Maar niet onmo gelijk", vindt de woordvoerder van de groep Axelse uitke ringsgerechtigden. Hij wijst in dit verband op de actie die on langs werd ondernomen om het werklozenproject van de ondergang te redden. Na ge sprekken mét diverse Axelse raadsleden kreeg het project alsnog het voordeel van de twijfel. In de Axelse gemeenteraad zijn vier politieke partijen vertegenwoordigd: CDA, WD, PvdA en GPV. Volgens de groep zou in principe de PvdA zich het lot van de uit keringsgerechtigden moeten aantrekken. Daarom wordt het vreemd gevonden, dat juist PvdA-wethouder J. van Schaik het hardst heeft gelo pen om een sociaal recher cheur binnen te halen. Verantwoordelijk wethou der Van Schaik was gisteren niet voor commentaar bereik baar. De sociaal rechercheur zelf was evenmin aanspreek baar. tan onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Postduiven- houders die willen deelnemen aan de nationale wedvlucht vanuit Parkestone, kunnen tan duiven daarvoor inkorven het lokaal van de postdui venvereniging De Eendracht •e Terneuzen. Gelegenheid daartoe is don- ®rdg 15 augustus van 15.30 tot 'Ï00 uur. Dit vroege aan vangsuur is noodzakelijk om- haf het konvooi duiven 's avonds om 23.00 uur moet zijn afgeleverd in het Brabantse Dongen. .De Reisduif Philippine, 217 jonge ^jven, 1543,74 mpm: 1. M. Hendrikse, p Rammeloo, 3. E. lauret, 4,5,6 en 7. ïn L. Breepoel, 8. De Clippelaere en °on, 9. H. van de Hemel, 10. T. de ltoain €n zoon- Met 66 oude duiven, ■W.58 mpm: 1. H. van de Hemel, 2. F. P^gtest, 3. combinatie Wolfert, 4. A. v?Lio°' 6- M. Hendrikse. dn., ardin8 Westdorpe, 117 jonge 1571,26 mpm: 1. L. Notschaele, W en 8. H. van de Veeke, 3. W. de en zoon, 7. René van Kwikkel- 9. Ed de Smet, 10. P. Baecke. mrl 285 jonge duiven, 1570,24 üelm b en 3' de Cock, 2 en 5. J. Er- 4. combinatie Pieters-Jansen, W Th. Casteels, 7. L. de Winde, 8. F. ^.s> 10 Ed van de Walle. Nleiiw Leven Koewacht, 279 jonge vïv®n> 1571,46 mpm: 1. L. van de Vij- 4 a F de Maaier, 3. R. de Schepper, *.Kips, 5. R. de Weert, 6. Jos Ele- m 5en 8. G. Schalkens, 9. R. Borgt, u£van Damme. duiu Zvval«w St.-Jansteen, 232 jonge mpm: 1,5 en 6. R. Danc- Mah k. van Dorsselaer, 3 en 8. A. A iT08» 4 en 9- J- van Spaandonck, 7. ansen en zoon, 10. J. Rottier, rnptf. Reisduif Graauw in samenspel e Postduif Lamswaarde, 231 jon- 1571,85 mpm: 1 en 4. G. van j en y. georoeaers ae rosier, w j^don, 6 en 7. A. Kouijzer, 8. De Roeck, 10. E. Boshuizen. n Postduif Heikant, 375 jonge dui- Wi o54,62 mpm: 1. Ch. de Bruijn en We»k gebroeders Thijs, 3. L. Her- Thfic o C' de Beule en zoon, 5. Adr. 6- L. Thuy, 7. gebroeders Van Houten, 8. gebroeders Smet, 9. J. Gijsel, 10. J. de kind. Herleving Kloosterzande, 312 jonge duiven, 1560 mpm: 1 en 9. Verschuren- Andriessen, 2. E. de Kever, 3. L. de Waal en zoon, 4. G. Pouwels, 5 en 7. A. Vercauteren, 6. Rudy van Goethem, 8. G. Burm, 10. J. Everaart. De Snel vliegers Oostburg, 273 jonge duiven, 1552,07 mpm: 1. A. van Hij f te, 2. M. Buysse, 3. P. Boekhout, 4 en 6. R van Hee, 5,8,9 en 10. J. de Krijger en zoon. 7 C. van Leeuwen. Met 66 oude duiven, 1595,83 mpm: 1. A. van Hijfte, 2 en 3. M. Buysse, 4 en 5. J. de Smet. De Getrouwe Duif Cadzand, 196 jonge duiven, 1561,29 mpm: 1 en 2. M. de Lijser, 3. J. van de Plasse, 4. Abr. Vasseur, 5 en 10. S. de Putter, 6 en 8. J. Kools, 7. B. de Groote, 9. A. Mabelis. Met 70 oude duiven, 1572,34 mpm: 1. A. Duininck en zoon, 2. W. de Die, 3 en 5. Abr. Vasseur, 4. J. van de Plasse. Strijd in Vrede Groede, 114 jonge duiven, 1560,42 mpm: 1. D. Aarnoutse en zoon, 2,6 en 8. mevrouw Buijze, 3. L. van de Wege NS, 4. M. Elfrink, 5. A. Schaap, 7 en 10. G. Dusarduijn Gzoon, 9. J. Manhave. Met 67 oude duiven, 1572,1 mpm: 1. Ch. Ras, 2. G. Schaut- teet, 3 en 5. G. Dusarduijn, 4. A. Wille en co. Hoop Biervliet, 146 jonge duiven, 1529,16 mpm: 1 en 6. J. du Puy, 2 en 8. J. Boeye, 3. Van de linde-De Regt, 4. P. Dingemanse, 5,9 en 10. Jac. Versluijs, 7. P. Weeda. Met 65 oude duiven, 1596,68 mpm: 1. J. du Puy, 2,3 en 5. J. Lecluijze, 4. M. Deveneijns. Eerste de Beste Schoondijke, 119 jonge duiven, 1521,17 mpm:; 1 en 4. C. Boogaard, 2. E. de Wever, 3 en 10. P. Cornelis, 5 en 9. A. Siben, 6. A. Hame- linck, 7. J. Pijcke, 8. mevrouw Beyer. Met 43 oude duiven, 1543,16 mpm: 1. P. Cornelis, 2. J. Dhont, 3. J. de Poorter, 4. G. de Wever, 5. J. Huigh. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 186 jonge duiven, 1575,7 mpm; 1. E. Rijckaert, 2. N. d'Hondt, 3 en 10. M. de Smet, 4. A. Dezutter, 5. F. Leliaert, 6. A. de Baerdemaeker, 7,8 en 9. J. Geer- naert. Recht voor Allen Sluis, 80 jonge dui ven, 1577,09 mpm: 1. M. Baert, 2. H. ten Hoor, 3. A. de Smit en zoon, 4 en 5. Cop- pens-Focke. Vanuit Doornik met 68 jonge duiven, 1380,17 mpm: 1. J. van de Lijke, 2. J. Wage, 3. Coppens-Focke, 4. A. van Hoorn, 5. A. Brooijmans. Verwachting Axel, jubileumvlucht, 1576 jonge duiven, 1610,3 mpm: 1. R. van de Veeke, Terneuzen; 2. F. Kox, Sas van Gent; 3. J. Boeijkens, Stoppel dijk; 4. C. en B. van de Berghe, Sas van Gent; 5. G. Koekkoek, 6. P. de Poorter, beiden Axel; 7. B. de Koeijer, Sluiskil; 8. L. Kerckhaert, Boschkapelle; 9. M. Witte, 10. Visser-Lensen, beiden Axel. Hulst tijdelijk een poort rijker HULST - Hulst is een poort rijker. Naast de Dubbele Poort, De Gentse poort, de Graauwse Poort, heeft Hulst nu de Statiepoort. Maar de historisch waarde ervan valt te verwaarlozen. Ze werd pas gisteren door Duitse stelling bouwers neergezet. Het indrukkende negen me ter hoge bouwwerk dient als toegang, vanuit de binnenstad, tot de Statiekermis die van avond om 21.30 uur geopend wordt door burgemeester F, Jacobs. De poort blijft vier da gen staan en wordt 's avonds verlicht. Er heerste gisteren een koortsachtige drukte op het Statieterrein om alles voor vandaag in gereedheid te brengen. De Stichting Statie kermis verwacht een toeloop van tienduizenden bezoekers. Overigens liepen de voorbe reidingen gistermiddag nog - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER bijna verkeerd af voor sommi gen. Bij het opzetten van de grote feesttent sloeg men met enkele, meer dan één meter lange, piquetten net naast een hoogspanningskabel. Met een andere ijzeren pin werd wel een kabel geraakt. De PZEM was er in ieder geval gisteren weer even zoet mee. IN een lus van de Demer ligt het vredige stadje Diest, om ringd dor stevige stadswal len die nog gedeeltelijk be waard zijn gebleven. Diest is door zijn verleden verbon den met het Huis van Nas sau. Filips-Willem, de oud ste zoon van Willen de Zwij ger, ligt hier begraven. Diest hoort dan ook tot de vier Oranjesteden die een onder ling vriendschapsverdrag sloten: Dillenburg (Duits land), Orange (Frankrijk), Breda en Diest. De oude stad Diest heeft een typisch middeleeuwse cirkelvormige structuur. Het centrale punt is de Gro te Markt waar alle belang rijke gebeurtenissen plaats vonden. Hier staan patri ciërswoningen uit de 16e, 17e en 18e eeuw, die aangeven dat er hier een levendige handel was, met de Demer als verkeersader. Het stadhuis, een lang classicistisch gebouw in Franse stijl, herbert in haar gotische kelders het Stede lijk Museum. Het pronkstuk is 'Het laatste Oordeel' van een anoniem Vlaamse Schil der van vóór Van Eyck. Ver der treft men hier een wit marmeren madonna uit 1345 aan, harnassen en in de gil de- en de schepenzaal rijk bewerkte houten meubelen, beelden en vitrines met goud- en zilverwerk. Spe ciaal enkele gildedraagke- tens. De hoofdkerk van Diest is de Sint-Sulpitiuskerk, opge trokken in Brabantse stijl uit ijzerhoudende zandsteen en witte steen. Een imposant en harmonisch geheel waar aan drie eeuwen gewewrkt is en dat toch nooit helemaal is afgerond. Binnenin een open gewerkt triforium en interessante kustwerken zo als het houtwerk van preek stoel, orgel en koorbanken en een sacramentstoren. Op de Graanmarkt ligt de voormalige residentie van de prinsen van Nassau. De Ezeldijkmolen, een water molen, vermaalde het graan van hun landerijen en De Warande, het park van Diest, was eens de dieren tuin - waarschijnlijk de eer ste in zijn soort in West- Europa - en het jachtterrein van deze adelijke familie. Andere, niet te missen be zienswaardigheden zijn de Refugiehuizen van de abdij en Tongerlo en Averbode, de Leopoldsvest die langs de stadswallen loopt, de barok ke Sint-Barabarakerk en vooral het Begijnhof. Via een stenen bruggetje, langs een herberg uit 1648, stapt ttien een van de belangrijke begijnhoven van België bin nen. Een homogeen in schaakbordvorm gebouwd geheel van kleine stenen huizen, met een infirmerie (thans cultureel centrum) en een 14e eeuws kerkje. We verlaten nu Diest om Zïfchem, de geboorteplaats van Ernest Claes, de schrij ver van 'De Witte', te bezoe ken. Het is absoluut de moeite waard om eerst langs De O.L. Vrouwe-Basiliek van Schervenheuvel de abdij van Averbode te rijden, die negen kilometer ten noorden van Diest ligt in een met dennenbomen be boste streek. Het graf van Claes bevindt zich op het kloosterkerkhof tussen de kerk en de straat. Claes was bijzonder gesteld op deze adbij, waarvan hij schreef: „Daar alleen heb ik de ware rust gekend!". Het stadje Zichem bezit een vroeggotische Sint-Eus- tachiuskerk met boeiend in terieur, enkele resten van een begijfhof (nu fabriek), een Oranjekasteel, verschil lende mooie 17e en 18e eeuw- se woningen en het geboor tehuis van Ernest Claes, dat als museum is ingericht. Enkele kilometers zuid- leijk ligt op een 77 meter ho ge heuvel het nationale Ma- ria-bedevaartoord Scher- penheuvel. Zeven lanen lo pen naar de zevenkantige O.L. Vrouwe-Basiliek, die gekroond is met een barokke koepel. Het 17e-eeuwse ge bouw, sober van structuur, is in de 19e eeuw overladen door allerlei toevoegingen in neo-stijl. - Dit verstoort de oorspronkelijke barokke bouw. Het plaatsje zelf wordt overstroomd door toe risten en bedevaartgangers, die samen met de vele sou- venirsstalletjes de indruk geven dat het hier perma nent kermis is. schikbaar voor de bouw van woningen in de kernen. Toen echter bleek dat de ge plande woningen - niet zoals verwacht - toch bij het Borsel- se contingent werden gevoegd, bleeft de negen ton over. B en W zien dit financiëel voordeel al een geschikte pot voor de D- premies. Verder zijn in de begroting voor '86 weinig nieuwe be leidsvoornemens te bespeuren, mede doordat de gemeente enige tijd geleden al uitvoerig de voorjaarsnota heeft behan deld. Ook daaruit bleek al dat de gemeentelijke onkosten nog steeds gedekt kunnen worden door de inkomsten. Dit voor komt extra heffingen en be lastingen. Wel gaat het be- graafrecht sterk omhoog. Van onze correspondente KOEWACHT - viert De duivenvereniging Nieuw Leven uit Koewacht viert morgen haar 95-jarig be staan. Tevens wordt ook het feit herdacht dat er 95 jaar gebruik wordt ge maakt van het lokaal van de families Van Rumste en De Kind. Om 14.00 uur krijgen de winnaars van de jubi leumvlucht Compiègne van de categorie oude, jaarlingen en jonge dui ven een aandenken van de gemeente Axel uit handen van een lid van B en W. Om 15.00 uur wordt er een receptie gehouden bij café P. de Vliegher in Koewacht (B). 's Avonds is er in het clublokaal bij J. de Kind-Ceelaert een gezellig samenzijn met een drankje en een hapje. Van onze correspondent CLINGE - Met ingang van het nieuwe voetbalseizoen cal Ca- miel Hageman uit Clinge niet meer belast zijn met de functie van consul voor de KNVB. Hageman legt die functie neer wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Een verzoek van Clinge Hageman nog enkele jaren aan te houden is afgewezen. De ex-consul heeft geduren de 35 jaar iedere week in het voetbalseizoen de velden voor de w Clinge gekeurd. In 1975 werd Hageman op de jaarver gadering van de afdeling Zee land onderscheiden met de zil veren bondspeld. Op zijn af scheid als consul wordt door de KNVB later dit jaar nog te ruggekomen. Van een onzer verslaggevers HULST - De twaalfde jeugd- vakantieweek in Hulst wordt zondag 11 augustus officieel geopend door loco-burgemees ter G. van de Voorde. De ope ning vindt plaats op de Grote Markt. De deelnemers vertrekken om 19.00 uur in twee groepen van Den Dullaert en de Moer- schansschool. Na aankomst op de Markt volgt de opening, waarna een Knock-Out Show wordt gehouden. Zaterdag 10 augustus wordt er in 't Jagertje traditiege trouw een disco-avond voor de oudere jeugd gehouden. Aan vang 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door drive-in show Cygnus-X. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Var vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u dokter G. de Bruijckere, Brouwe rij str. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter E. Klop, Bas- tionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuui zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Dokter Lievens, Beursstr. 6, IJzen- dijke, 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorger 8 u. dokter Adriaansens, Hoofdstr. 34 St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter Her- manides, Dorpsstr. 17, Breskens, tel 01172-1566. Spreekuur zat. en zond om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement er Zuidzande - Dokter G. de Meijer Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmor gen 8 u. dokter E. Klapwijk, Mon- sterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Goes - Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u dokter Deen, Valckeslotlaan 30, Goes tel. 01100-15003. Spreekuur zat. er zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Var vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u dokter Buwalda, Cloosterstr 72 Kloosterzande, tel. 01143-1277 spreekuur voor spoedgevallen zat van 11.30-12 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk var dokter J. Fortrie en C. Miermans wordt waargenomen door doktei J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Hein kenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - Dr praktijk van de artsen Harten, var Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordl waargenomen door dokter Harten Clara's Pad 12, Heinkenszand, tel 01106-1234. (boodschappen tussen 9 er 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u dokter W. Gielen, Grote Markt 11 Hulst, tel. 01140-12969. De praktijk van dokter Niesten er dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst tel. 01140-13373 wordt door eigen art sen verzorgd. Spreekuur spoedgeval len zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur zond. 12.30-13 uur. Hansweert en Yerseke - Van vrijd. 1£ u. tot zond. 22 u. dokter P. Polder man, tel. 01131-1300 (privé 2154) Boodschappen zo mogelijk voor IC uur. Spreekuur spoedgevallen 11- 11.15 uur en 17-17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath - Van vrijd. 19 u. tol zond. 22 u. dokter Constandse, tel 01134-1444. Boodschappen zo moge lijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag doktei Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814 Zondag dokter Van de Haak Rouaansekaai 47, tel. 12637. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-12 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u dokter F. Puijlaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Doktei H. van Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil tel. 01157-1955. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. uur dokter Ephraim, Mich, de Ruy- tersingel 1, tel. 01150-94000. Van zond 8 uur tot maand. 8 uur dokter Ham mer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel 01150-14000. Spreekuur spoedgeval len zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter Van de Griek, tel. 12950. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter Snijder, tel. 13933 Visites aanvragen voor 10 uur Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetingen, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk -Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106- 1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil. Philippine en Hoek - Tel. 01157-1843. Terneuzen-Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en Overslag - Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land - Dierenarts H.v. Dijk, Simons- wei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Zaamslag - Dierenarts De Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en dierenarts Versol, Ple- vierstr. 18, Hengstdijk, tel.01148-2365. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen, Ter neuzen en Axel - Dierenarts M.P Schaub zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017 spreekuur 13.30-14 u. en Axel Die renkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P de Vos, Kliniek voor kleine huisdie ren en bijzondere dieren, Van Die- menstr. 83, Terneuzen, tel. 01150- 19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts Kapsenberg, I Novem- berstr. 1, Sluis, tel. 01178-1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.H.F.M.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkli niek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts Apers, Sassenstr. 16, Aarden burg, tel. 01177-1380. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts Fassaert, Margrietstr. 9, Kloos terzande, tel. 01148-1905 (2197). Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170- 5092. Spreekuur zat. en zond. 9-10 u. Tandarts Luc Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Spreekuur zat. en zond. 10-11 u. Walcheren - Tandarts Van de Schoot, Tramstr. 9, Koudekerke, tel. 01185-2660. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts J. Stam, Frans den Hollanderlaan 16, Goes, tel. 01100-15459. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16- 17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Ver der uitsluitend voor spoedgevallen. Middelburg - Apotheek Van de Boogert, Vrijlandstr. 79, tel. 27471. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Hamman, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Van de Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadple gen Hulst - St. Lidwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200.

de Stem | 1985 | | pagina 9