STEROM SITA OM Nieuw seizoen start met twee klassen Zeeuwen struikelen in jeugdtoernooi DOS HANS FELIUS MET GROEP IN TENNISTOERNOOI OOSTBURG Tennisclub Ador houdt toernooi D STEM Felius en Moerland eervol ten onder Concours hippique paarden in Tholen UPFITTERS LUISKÏL Excelsior actief in Zeeland Proloog Ronde van België in Eeklo .W. Vroome Trimkoersen in Koewacht en Sluiskil Hulst: POLITE B.V. T 96 met winkel, laats, magazijn en bekend gemeente R nummer 544, 5 centiaren; T 98 met aanbe- erf en tuin, kada- gemeente Hulst, er 2, groot 5 aren T 100 met aanbe- erf en tuin, kada- gemeente Hulst, er 3, groot 8 aren WEILAND nabij raat te Clinge, ge- adastraal bekend st, sektie R num- 31 aren. ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1985 PAGINA SPORT 2 normaal geopend alle maten! REGIONALE ZAAL VOETBALCOMPETITIE Teamgeest 'OPEN BRAAKMANWEEK' Gligoric trekt zich terug als arbiter wML® Mn i -ui JL V JÉL A53 nummers: ke Vent, zoete wijn. rlijk haar Damiano .00 uur .00 en 1146-1625 rtificaat 6G oject te Vlissmgen. uur (behalve op zater- uur en op zaterdag tel. EN EN WEILAND INGE ulst tus 1985 namiddags our" aan de 's-Graven- een te Hulst, ex artikel rechterlijk bevel open gen te Clinge: ing van de koopsom. De woningen zijn verhuurd 5.- en 500.- per maand, veiland is om niet in ge- j van pacht of huur. De vanaf 1 januari 1985 per. Lien 30 dagen na de vei- r 6 dagen na de veiling. met de notaris, ten kantore van voor- ivenhofplein 9 te Hulst T14 liernaast leveren wij alle soorten glas UIT VOORRAAD! I Van onze sportmedewerker jXEL - Het regionaal zaal voetbal gaat dit seizoen voor jet eerst met twee klassen van jljrt. Men begint maandag 2 september met zowel duels joor de hoofdklassers als voor eersteklassers. En daarmee ,]3n competities van start, „sarin bijna niemand geloof- Een man die dat wel deed, „as competitieleider Rob (laerhoudt uit Hulst. Hij was jet dan ook die veel teams jver de bekende streep trok. pech hierbij was op het laatste moment het wegvallen van jude Raedthuys uit Biervliet. Te weinig spelers", aldus een jiervlietse woordvoerder. En aangezien deze terugtrekking .[ij iaat plaats vond, werd er vervanger meer aange trokken. Zodoende begint de joofdklas met twaalf en de aerste klas met elf formaties. In tegenstelling tot vorig seizoen wordt er in het vervolg slechts in uitzonderlijke ge vallen uitstel van een wed strijd verleend. Voorwaarde hierbij is een schriftelijke aanvraag gericht aan de com petitieleider. Tussen de competitie door zijn voor elke laatste speeldag van de maand wedstrijden ge programmeerd voor de zoge naamde rayoncompetitie. „De ze duels hebben wij ingelast om tot een betere selectie te kunnen komen voor de spe lers, die in aanmerking kun nen komen voor het Zeeuwse selectieteam", aldus Claer- houdt. Een verbetering in het selecteren dus. Zeker in verge lijking met vorig jaar, toen slechts één rayon spelers op gaf voor het Zeeuwse keur korps. De kritiek op het sa mengestelde team en de ge volgde werkwijze was er toen ook naar. De kampioen van de hoofd klas gaat door voor de strijd om de Zeeuwse titel. Die kam pioen komt na het afsluiten van de competitie op 24 maart uit tegen de titelwinnaar van het rayon Walcheren en de winnaar van de voorwedstrijd tussen de kampioenen van Kruiningen en Zierikzee. Deze duels worden respectievelijk 1, 14, 21 en 25 april afgewerkt. De nummers 12 en 11 uit de hoofdklas degraderen naar de eerste klas. Uit deze eerste klas is er een promotie te ver dienen door de kampioen en de nummer twee. De hekkeslui- ter verdwijnt hier terug naar het rayon. Aangezien deze eerste klas van het regionaal zaalvoetbal op twaalf formaties gebracht zal worden, is er voor de rayonkampioen een mogelijk heid van doorstroming. De ti- telwinnaars van de rayons Oostburg, Sas van Gent, Ter- neuzen en Axel dienen hiertoe een nacompetitie af te werken. Het rayon Hulst speelt hier niet in mee, omdat men hier heeft gekozen voor een recrea tieve competitie. Degraderen van een Hulsters team uit de eerste klas van het regionale zaalvoetbal kan zodoende dus eveneens niet. De indeling van de hoofd klas is als volgt: De Smickel, De Ster en Van Westen uit Hulst; Fabricom en De Rijcke uit Sas van Gent; De Post uit Terneuzen; Verpoorte, Wapen van Axel/Kesbeke en De Pooter uit Axel; NMB/Ver- meire, De Tol en Hoekert uit Oostburg. In de eerste klas ko men uit; De Smickel 2, Goos- ens en Klaus/Biesbroeck uit Hulst; ABN, Kravo en Goal- getters uit Terneuzen; 't Pol derken, Corn Boys en IZV uit Sas van Gent en Wagenwiel en Deto uit Axel. Van ori2e tennismedewerker VLISSINGEN - Met na me bij de I6-jarige jon gens is de overmacht van buitenaf te groot voor de Zeeuwse deelname in het DOS-jeugdtoernooi te Vlissingen, waar men donderdag begon met de partijen volgens het af- valsysteem, nadat eerder deze week de poule-wed strijden zijn afgewerkt. Bij de oudste jongens was het dan ook niet vreemd dat Barnevelder Ralph van Hul zen een eerste plaats kreeg toebedeeld. In de eerste ronde van dit schema van 16 sneu- 'Groepssfeer is onontbeerlijk' Door Kees Hamelink OOSTBURG - Het Eenhoorn-badgastentoer- nooi te Oostburg werd dit jaar door Hans Fe- ius uitgekozen als deel van de acht weken du rende 'tennisvakantie' die de Goese tennistrai- ner nu al zo'n vijf jaar organiseert. ,Bij de oprichting van TSI in Goes ben ik daar al mee gestart. Aanvankelijk was de groep te groot en atstond er ook een groot verschil in niveau. Dit jaar heb ik dat bewust gesplitst. Alle deelnemers zijn se rieus met de tennissport bezig", aldus Hans Felius. De groep Felius is inmiddels aan de vierde week bezig. Na het spelen van toernooien in Bergen op Zoom, deelname van enkelen aan het zomer - jeugdcircuit en toernooien te Oss en Noordwijk, viel deze week de keus op Oostburg. Een ietwat merkwaardige keus, gezien de serieuze aan pak van Felius. Felius daar over: „Volgende week worden de nationale jeugdkampioen schappen in Den Bosch ver speeld. Gezien de voorberei ding hierop leek het mij beter dat de meesten deze week dichter bij huis waren". Hans Felius, sinds enkele jaren eveneens districtstrai- ner naast Jan Willem Visser, is er van overtuigd dat deze manier van tennisbegeleiding bij iedereen aanslaat. Bekend is ook dat in Zweden een soortgelijke begeleiding plaatsvindt voor de proften nissers. Stond dit wellicht mo del voor zijn initiatief? Felius: „Beslist niet, hoewel ik het nut er wel degelijk van inzie. Het feit dat wij acht weken met el kaar optrekken heeft zijn po sitieve kanten. Tennis is enorm individualistisch en daardoor ook ontzettend zwaar. Het kweken van een groepssfeer moet men dan ook zien als een sociaal proces er naast". Van onze sportmedewerker ÏIEUWDORP - Drie wed- tijden en net zoveel trainin- tn in drie dagen hebben er »or gezorgd dat de eredivi- iicclub Excelsior, die momen- leel een oefenprogramma in Zeeland afwerkt, sporen van vermoeidheid begint te tonen. Tenminste dat mag afgeleid worden uit het duel tegen de kersverse zaterdag-der- leklasser Nieuwdorp, waarte- Excelsior 'slechts' een 1-5 «geboekte. Na twintig minuten was er >g geen doelpunt gevallen, tardat ook Nieuwdorp drif- doorwisselde, viel het teamverband na die periode jat weg en daar profiteerde kcelsior van door onmiddel- i]k toe te slaan. Binnen nau welijks vijf minuten scoorde Beukers drie keer en die speler M ook de vierde treffer voor ai» rekening nemen en daar mee de ruststand op 0-4 bepa- a. Ook na de pauze had Ex- «Isior wel een veldoverwicht, Har kon dat niet in goals uit hakken. Het was zelfs Jïuwdorp dat via Bram Sprier (strafschop) het eerst weg naar het net vond. "aarna scoorde Jalink nog •Mr de Rotterdammers en dat 'is tevens de eindstand. Hoe is het echter mogelijk om bij een tennisser met een individualistische geest een teamgeest aan te kweken? Fe lius: „Men ziet duidelijk dat men ook bezig is tijdens de wedstrijden van anderen. Het aanmoedigen, het terzijde Tan onze tennismedewerker ^NEUZEN - Onder de be- van 'Open Braakman- houdt de tennisclub op de banen in De man een tennistoernooi de categorieën C, D en E. «wel er sprake is van een "minderde belangstelling opzichte van voorgaande heeft men toch in de yctievelijke speelcatego- J*® een sterke bezetting met ®biamelijk belangstelling JISKIL 31 AA TERNEUZEN - regio. «Wel de dames als de heren «en in de C-categorie vol- het bekende afvalsys- De winnaar van vorig Mark Albers is uiteraard "'van de partij (is dit sei- B-speler), maar opval- 2® is dat ook spelers als Jan "em Bartz (vorig jaar ver- JJe|ki finalist) en Mark Jknegt in dit toernooi ver- J 'aten gaan. Op grond van B vorig jaar verrichte pres- in dit toernooi werd j,, euzenaar FFed Elliott bo- L,'an het schema geplaatst hfe heren met Dieter Ga- L ski in zijn kielzog. Ronald L Remortel uit St.-Jansteen .onlangs winnaar van het L. hwooi te Hulst, kreeg als geplaatste de voorkeur boven Peter van der Sloot uit Terneuzen. Bij de dames voert Marion Schellekens het schema aan, gevolgd door Annemarie Ro besin en Marijke Robesin. Nell Hendrikse en Ria Sterrenberg bezetten respectievelijk een vierde en vijfde plaats. Hans van den Akker en Henk Jansen lijken voorbe stemd voor een finaleplaats in de C-categorie. Joop van der Griek en Leo van Hoije com pleteren het viertal geplaats ten, hoewel er overigens best nog enkele kanshebbers op het schema voorkomen, zoals Sjaak Koole, Johnny Bleijen- berg, Frits Lijbaart en Toine de Waal. Bij de dames vond er een splitsing plaats in leeftijd. Bij de jongsten (tot 17 jaar) zijn Sandra Frusch en Ericka Ouwehand kanshebsters, ter wijl Diana Anrochte en Marij ke Vervaet sterke troeven met de beste papieren zijn in de groep van 17 jaar en ouder. De E-categorie werd niet geloot. Officieel start het toernooi maandag 5 augustus en indien noodzakelijk zullen reeds par tijen worden gespeeld in het weekeinde van 3 en 4 augus tus. De finales zijn gepland op zondag 11 augustus. Uiterst rechts Hans Felius met om zich heen de talentvolle groep jeugd waarmee hij is neergestreken in Oostburg. - FOTO WIM KOOYMAN staan, staan centraal in deze begeleiding, maar ook de pres taties komt het zeker ten goe de. Verliest Annemarie Verr- ijzer haar partij, dan betekent dat dat Martine van Maarle- veld er alles aan zal doen haar partij winnend af te sluiten. Hetzelfde geldt uiteraard ten opzichte van bijvoorbeeld Marcel van Sabben en Dimitri Kaijser". Ondanks alles ademt de ge hele groep, bestaande uit Ser ge Carpentier, Jaap Moerland, Marcel van Sabben, Dimitri Kaijser, Manfred de Kok, Ro nald Vasseur, Annemarie Verrijzer, Martine van Maar- leveld, Angela Latuheru en Emerence van Wingen, een ontspannen sfeer uit, hetgeen volgens Felius ook is terug te voeren naar het feit dat de mentale druk veel minder is bij deelname aan toernooien buiten de regio. Onontbeerlijk bij deze begeleiding is de ma nier van leven van Hans Fe lius. Hij zegt: „Mijn vrouw Jenny trekt overal met de ca ravan mee naar toe en laat iedereen met het huishoudelij ke gedeelte meehelpen". Over het resultaat van zijn 'pupillen' in het Oostburgse toernooi, hult Felius zich ech ter in het duister: „We zijn de ze week 's morgens bezig met trainingen en konden het met de wedstrijdleiding zodanig regelen dat we 's middags moesten spelen. Ik zie deze week dan ook duidelijk als eeen voorbereiding op de na tionale jeugdkampioenschap pen". Volgende week moet het dus gebeuren, maar als het goed is, moet de grote vorm er nu zijn. Na de nationale titelstrijd ver trekt de 'tenniskaravaan' naar Engeland voor twee weken, waar wordt deelgenomen aan een toernooi dat geldt als voorbereiding op de Engelse nationale titelstrijd. „Een sterk toernooi zonder meer, waarbij het spelen op gras er een extra tintje aan geeft", al dus Hans Felius. BELGRADO (DPA) - Svetozar Gligoric heeft woensdag in Belgrado bekend gemaakt dat hij niet zal optreden als hoofd- scheidsrechter in de tweede tweekamp tussen Karpov en Kasparov om de wereldtitel schaken. Gligoric was arbiter in de eerste, afgebroken, twee kamp. De voorzitter van de we reldschaakbond, Florencio Campomanes, had de Joego slavische grootmeester, on danks felle protesten van uit dager Kasparov, opnieuw be noemd. Gary Kasparov had zeifs gedreigd niet opnieuw aan de strijd onder verant woordelijkheid van Gligoric te beginnen. Gligoric stelde zich te heb ben teruggetrokken, omdat hij niet de figuur wil zijn, op wie een hervatting van de strijd tussen de twee grootmeesters uit de Sovjet-Unie zou kunnen vastlopen. Voor de benoeming van de hoofdscheidsrechter hadden zowel Karpov als Kasparov een lijst van vier namen mo gen opgeven. Karpov had Gli goric op de eerste plaats staan, Kasparov noemde de Joego slaaf in het geheel niet. Amateurs: 1. T. van der Steen, Bruinisse 533 punten; 2. W. van Loenhout, Nieuw-Vosse- meer 444; 3. M. de Baat, De Heen 397 4. N. van der Klun- dert, Hoogerheide 353; 5. F. Laurijssen, Zundert 330; 6. Th. Akkermans, Nieuw-Vosse- meer 321; 7. A. van Loon, St.- Willebrord 296; 8. W. Wieme, IJzendijke 283; 9. Th. Fase, Nieuw-Vossemeer 259; 10. R. van Hooydonk, Roosendaal 253; 11. K. van Goethem, Kloosterzande 252; 12. R. Bij- vank, Sas van Gent 249; 13. K. de Nooyer, Aagtekerke 225; 14. R. van Vlimmeren, St.-Wille- brord 216; 15. L. van Mook, Oosterhout 209 punten. Junioren: 1. P. Barten, Zeven bergen 490 punten; 2. J. van Ginneken, Etten-Leur 386; 3. A. Tak, Oud-Gastel 337; 4. P. Haast, Rijsbergen 290; 5. A. Goense, Ovezande 283; 6. R. Tak, Oudenbosch 271; 7. J. Melsen, Roosendaal 259; 8. H. Bogers, Fijnaart 234; 9. K. Smits, Zundert 215; 10. J. Buikmans, Hoeven 188; 11. B. Vermunt, Etten-Leur 187; 12. R. de Vrieze, Goes 186; 13. ex aequo E. Cromheecke, Aar denburg en J. Bol, Hoeven 181; 15. J. Mobach, Sluiskil 163 punten. Nieuwelingen: 1. J. Valentijn, St.-Willebrord 482 punten; 2. K. Kools, Oudenbosch 300; 3. J. van de Boom, Roosendaal 282; 4. V. Timmermans, Hoogerhei de 281; 5. R. Kroon, Oud- Gastel 231; 6. R. Lockefeir, Oudenbosch 218; 7. B. van Aarsen, Bosschenhoofd 213; 8. F. van Son, Zevenbergen 204; 9. C. Wouters, Zevenbergen 199; 10. W. Geijs, Kwadendam- me 197; 11. M. van Steen, Don gen 195; 12. A. de Ridder, Ar- nemuiden 171; 13. R. Helle- mons, Bosschenhoofd 170; 14. J. Akkermans, Nieuw-Vosse- meer 149; 15. F. van der Vel den, Rijsbergen 142 punten. velden achtereenvolgens Gillis van de Gruiter (MLTC), Wou ter van Bockel (Souburg), Ste fan Havermans (Souburg), Ramon de Jong (MLTC) en Marcel Wolfert (DOS). Van de Gruiter moest de eer laten aan Marco Bouwman in drie sets (3-6, 6-3, 7-5), terwijl Wouter van Bockel met duidelijke cij fers werd tegengehouden door Marcel Doelman (6-0,6-1). Ste fan Havermans bleek te licht voor de als tweede ingeschatte Geert van Bovenkamp uit Eist, terwijl zowel Ramon de Jong als Marcel Wolfert werd uitgeschakeld door respectie velijk Paul Wever (6-2, 6-3) en Egbert Willekens (7-5,6-3). De Vlissinger Sjaak Bleij- enberg hield zich staande via een 6-3, 6-4-zege op Guido Broekhuize. Bij de 14-jarige jongens was het schema voor lopig nog niet aan verrassin gen toe. De als eerste geplaats te Frédérick Ouwehand krijgt als tegenstander Harold Schipper, die met 6-3, 6-1 Maurice Nuijten in de eerste ronde versloeg. Eric Eversdijk rekende op zijn beurt voor de zoveelste maal af met Kees Oostrom (6-2, 6-2). Stefan Ha vermans, op dit schema de tweede plaats innemend, moet het opnemen tegen Bas Vor- steveld, andat deze de Duitser Thorsten Linke had gewipt: 6- 4,6-3. Bij de 12-jarige jongens kreeg Sander Jobse de voor keur boven een als tweede ge plaatste Harold Schipper. Job- se ontmoet in zijn eerste partij Kees Oostrom, nadat deze had gewonnen van Goesenaar Marcel Schouw met 6-3, 6-1. Schipper moet afrekenen met René Montenarie, die als win naar uit de strijd kwam tegen Menno Sanderse (6-2,6-2). Enkele uitslagen: JE 10 jaar: Lennard van den Boom-Boris Klopmeijer 6-1, 6-1; Joost Rijk- Niek van Remortel 6-0, 6-3; Pa trick van Saus-Pieter Ouwehand 6-0, 6-0. JE 12 jaar: Alwin van Bree-Martijn Bijdevaate 6-1, 6-1 ME 12 jaar: Mirella van Rooyen- Nathalie Tijssen 6-4, 6-1. JE 14 jaar: Sander Jobse- Dennis Reijn- hout 4-6,6-3,6-3. EEKLO - De proloog van de Ronde van België wordt dit jaar dinsdag 13 augustus ge houden in Eeklo. Een uitste kende gelegenheid voor de West-Zeeuws-Vlaamse wie- lerliefhebbers de grote man nen eens aan het werk te zien In deze altijd boeiende opening van een grote ronde. Eeklo, hoofdstad van Het Meetjesland, ligt immers vrij wel op de grens met Neder land. Het parkoers is gesi tueerd om en nabij de wijk De Boelare, die gelegen is aan de weg IJzendijke-Eeklo. Op nieuw een knap staaltje van de fervente wielerliefhebber Guust Rootsaert en zijn man nen om dit evenement naar Eeklo te halen. De eerste start van deze proloog is om half vijf. Van onze tennismedewerker OOSTBURG - Zowel Hans Felius als Jaap Moerland strandden gisteren in de kwartfinales van het Oostburgse Eenhoorn-ten nistoernooi. De verliezend finalist van het Sluise Belfort-toer nooi, de Duitser Marcus Bündgens, was verantwoordelijk voor de uitschakeling van Felius (3-6 6-3 6-3), terwijl Moerland in drie sets capituleerde tegen Freek van de Capellen (4-6 6-4 6-2). In de C-categorie bij de he- spelen via de cijfers 6-2 6-1. Datzelfde geldt voor Oostbur ger Stefan Steijaert, die duide lijk afstand nam van Arthur van de Huddingh (6-0 6-2). Bij de dames D won Nancy Blok met 6-1 6-2 van Caria van Hijfte en Karin Marteijn versloeg in drie sets Margriet Buize (6-3 3-6 6-1). Enkele uitslagen: herenenkei B: Serge Carpentier - Freek Tanis 6-0 6-0; Herenenkel D 30+: Frank Spaas - J. de Rechter 6-0 6-0; da mesenkel C: Irma van der Peijl - Tilly van Overloop 6-0 6-3; here nenkel D: Johny Bleijenberg - Frank Spaas 6-3 6-4. ren verraste Sassenaar Ronnie van Remortel door de vierde geplaatste John van Overloop uit te schakelen met 6-2 6-4. Ook Dimitri Kaijser kende gisteren, evenals in zijn voor gaande partijen, geen moeite met zijn tegenstander. Paul Hendrikse uit IJzendijke kon zijn opmars dan ook niet stui ten. Kaijser won met 6-16-3. Minder gemakkelijk had Peter van der Sloot het tegen Lesley Truideman jr. uit Ede. Pas na drie sets kapituleerde de Gelderlander (6-4 1-6 6-1). Van der Sloot moet het in de halve finales opnemen tegen John Dijkman, die in de kwartfinales Paul de Bruijc- kere gedecideerd terugwees (6-0 6-3). In de C-categorie bij de da mes speelde Angela Latuheru en Mirjam Brakman zich in de kwartfinales. De eerste ge plaatste Latuheru versloeg Thea van de Bossche met 6-0 6-1 en ook Brakman toonde zich duidelijk sterker dan Jea- net Engelse (6-16-1). In de D-categorie bij de he ren zette Bob van Overloop zijn opmars voort. Hij werd halve finalist via een overwin ning op Sjaak Koole (6-2 6-4), terwijl bovenin het schema Henk Jansen uit Sluiskil een goede prestatie leverde door Hein van Beek uit Lunteren de voet dwars te zetten en zich daarmee in de halve finales te SPORT IN 'T KORT VOLLEYBAL - Vier Neder landse volleybalscheidsrech- ters zullen optreden tijdens de Europese titelstrijd, die van 29 september tot en met 6 oktober m Nederland wordt gehouden. Het zijn Henk Plemper, Peter Schef- fer, Bob Tamrhenga en René Vos. Van onze paardesportmedewerker TERNEUZEN - De landelijke rijvereniging en ponyclub De Eendrachtruiters heeft de or ganisatie in handen van een concours hippique voor paar den, dat zaterdag 3 augustus in Tholen wordt gehouden. Niet minder dan 42 vereni gingen uit Zeeland, West-Bra bant en Zuid-Holland zijn uit genodigd voor dit hippische evenement. Alle Zeeuwse combinaties zijn present. Voor deze combinaties betreft het namelijk de tweede voorselec tiewedstrijd voor het Zeeuws kampioenschap, dat op zater dag 17 augustus in Kortgene wordt gehouden. In totaal komen zaterdag 250 dressuurruiters en 130 springruiters en amazones aan het vertrek. Voor de Zeeuwse dressuurcombinaties in de Z- klasse dus de tweede voorse lectiewedstrijd na het con cours in Zaamslag. In Zaam- slag vormde zich een kopgroep van vijf, bestaande uit Suzan Malcorps met Onda van De Zwinruiters, Centien Krijger met Urgento van Jacoba van Beieren, Kees Steendijk met Boy van Reimerswaal en Lin da Goense met Sianetty van De Weelruiters. Het verschil tussen Suzan Malcorps en Centien Krijger bedraagt slechts twee puntjes, zodat in Tholen een spannende strijd verwacht mag worden. Cen tien Krijger zal beslist alles in het werk stellen haar oppo- nente te passeren in het klas sement. Ook in de Z-klasse springen een kopgroep met combinaties die aan elkaar gewaagd zijn. Een kopgroep die eveneens tot stand kwam in Zaamslag tij dens het concours van Luctor et Emergo. De 'lijstaanvoer ders' zijn hier Piet Huige met Salerno van De Weelruiters, Liesbeth Schijve met Nicolette van De Zwinruiters, Bram Klaasse met Polstar van Wal cheren, Simon den Exter met Uranka van Noord-Beveland en Cees Stouten met Tornado van Schouwse Ruiters. Piet Huige en Liesbeth Schijve zijn favoriet in Tholen. Zij bereik ten in Zaamslag de barrage en dat onderstreepte him goede vorm. In de springsport ligt winst of verlies dicht bij el kaar en de geluksfactor is be langrijk. Het belooft dus toch een open strijd te worden. Opmerkelijk is het aantal inschrijvingen voor de rubriek afdelingsdressuur voor acht tallen. Er schreven slechts vier achttallen in, te weten Oranje- ruiters Willemstad, Oranjezon Vrouwenpolder en twee acht tallen van De Zwinruiters uit Nieuwvliet. De eerste drie achttallen komen uit in de klasse L en één van De Zwin ruiters in de M-klasse. In de L-klasse is het achttal van Oranjezon van instructeur Bram Watte] favoriet. Voor de menners is er in Tholen eveneens een voorwed- strijd voor het Zeeuwse kam pioenschap. Hiervoor hebben zich eveneens slechts vier combinaties aangemeld. Be langrijkste troef voor de over winning is Adrie Louwerse met Zephyr van Scheldestad, die krijgt af te rekenen met Nicoline Vos met Tramenta van Oranjezon, Peter Hanse met Sunny van Schouwse Rui ters en Christiaan Provoost met Viola van Oranjezon. Van onze sportmedewerker KOEWACHT/SLUISKIL - De trimmers komen dinsdag avond aan de start voor een zware krachtproef in de vorm van een klassieker over 60 ki lometer door de polders van het vlassersdorp Koewacht. Beide categorieën krijgen meer kilometers dan normaal voorgeschoteld: de C-trim- mers moeten 60 kilometer af leggen en de A-trimmers 100 kilometer. In Koewacht wordt de start om 18.30 uur gegeven voor de A-trimmers. De man die mo menteel op de eerste plaats in De Stern-klassement staat, Cor Verplanke, is er waar schijnlijk niet bij, zodat de concurrentie door middel van een dubbele puntentelling te rug kan komen. Aan de start verschijnen natuurlijk wel de sterke formaties van Dallinga en Wiskerke met de gebroe ders Dubbeldam, Willy de Fe- ber en Pieter Harms. Frank Gommers, Frans Dubbeldam, Theo Wuilems, Jan Moes en René Heyboer zitten in het an dere kamp. Er wordt gerekend op een aantal Belgen, zoals Belaert en Luycks, terwijl mo gelijk Wim de Waal, loerend op een flinke revanche, naar Koewacht komt. In de C-categorie zijn de krachtsverschillen miniem. Kanshebbers zijn Bennie de Smit, Jac Bosma, Rico Trévi- san, Piet van Bendegem, Van Overbeke, Bertus Dees en Stan Brooijmans. De C-trim- mers vertrekken om 18.32 uur. De inschrijving vindt plaats in café De Oude Molen. Later in de week, donder dag, is het circus te zien in Sluiskil, waar de jaarlijkse kermisronde wordt afgewerkt. Om 18.30 uur starten de C- trimmers. Daar zijn alle ogen gericht op de renners uit Sluiskil. In de A-categorie ko men alle bekende namen aan het vertrek met de start om 19.45 uur. Inschrijven kan in café-restaurant Dallinga.

de Stem | 1985 | | pagina 11