Vogelwaarde tegen Feyenoord Serge Carpentier kwartfinalist 'Succ form Scho politi PETER MURPHY, COACH NATIONAAL DAMES-VOLLEYBALTEAM: Klunder: Na het EK valt er een groot Martin Stroosnijder sterkste in Aagtekerke VRIJ RUSTi BADPLAAT Veel belangstelling voor veteranentoernooi Groede donderdag 1 augustus 1985 DUEL IN KADER VAN HET 40-JARIG JUBILEUM Huichelarij Relativeren Ontslag Somber IN OOSTBURG BIJ A-TRIMMERS Wim Hoondert boekt winst pagina zeeland 1 Te voet Meer diefstallen 'Stap-straat' Herbouw hotel De T14 PAGINA SPORT Tscheu La Ling, de Feyenoord-aanwinst die in Vo- gelwaarde zijn opwachting maakt. - fotoanp Van onze sportmedewerker VOGELWAARDE - Als één van de laatste festiviteiten in het kader van het 40-jarig jubileum, speelt het keur korps van Vogelwaarde dinsdag 6 augustus tegen Feyenoord (aanvang zeven uur 's avonds). Een ontmoe ting, die zoals men ver wacht, een demonstratie van attractief voetbal wordt. Dat dit met name van de Rotter damse formatie wordt ver langd, mag duidelijk zijn. Mannen die hiervoor ga rant moeten staan zijn zon der meer vedetten als Simon Tahamata, Tscheu La Ling, Mario Been en de onlangs gecontracteerde Antilliaan Glenn Kwidama. Naast dit kwartet komt trainer Fafié met topspelers als Keje Mo lenaar, Henk Duut, Ben Wijnstekers, Ivan Nielsen, Sjaak Troost, Jan Sörensen, Stanley Brard, André Sta- fleu, André Hoekstra, Joop Hiele, Jan Formannoy en de aangetrokken Eriksen. Dit houdt in dat Feyenoord pal achter het 'eigen' Rotter- dam-AD-toernooi, waaraan clubs als Gremio, Bayern München en Honved deelne men, met de voltallige groep naar Vogelwaarde komt. Ondanks het gegeven dat de gastheren als sparring partner getypeerd kunnen worden, stelt men van Feyenoord-zijde: „Het duel als een oefenwedstrijd te zien die serieus genomen wordt". Een uitgangspunt dat automatisch moet leiden tot een fiks aantal doelpun ten. Treffers die met name door Vogelwaarde-doelman Guust de Schepper uit het net gehaald moeten worden. Deze routinier komt overi gens speciaal voor deze wed strijd enkele dagen eerder van vakantie naar huis. Een man die 'thuis' is, maar toch als toeschouwer mag toekijken, is de 25-jari- ge Los Lambert. „Het is jammer dat ik niet mee kan spelen. Momenteel ben ik nog herstellende van ge scheurde enkelbanden. Zo doende heb ik eveneens nog niet getraind. Toch heb ik er goede hoop op er bij de com petitiestart weer bij te zijn", aldus 'Joske' Lambert. Naast het niet meespelen van hem is het optreden van Emery de Schepper (herstel lend van een knie-operatie) en Freddy van der Veeken (enkelblessure) nog onzeker. Ondanks deze tegenval lers stelt Lambert: „Uit te kijken naar het treffen met Feyenoord. Een sportief hoogtepunt waar ontspan nen naar wordt toegeleefd, met de wetenschap dat winst er voor Vogelwaarde niet in zit". Een realisme dat Lambert verder staaft door op te merken: „Wat er bij Feyenoord op de bank zit, kunnen wij best nog gebrui ken". Al met al dus een duel tussen kapitaal en modaal, waaraan Vogelwaarde ech ter financieel gezien geen buil zal vallen. „Voor ons zit er geen enkele financieel ri sico meer aan vast. De acti viteiten vooraf met onder andere een jubileumuitgave brachten een volledige dek king van de uitgaven op. Toch hoop ik zo'n tweedui zend bezoekers te mogen ontvangen", aldus Vogel waarde-bestuurslid Arie Sponselee. Feyenoord arriveert ove rigens al om half zes op het sportcomplex van de zon dagderdeklasser Vogel waarde. Een accommodatie die zoals de jubileumuitgave vermeldt: „Met medewer king van de voormalige ge meente Vogelwaarde, maar ook met veel bloed, zweet en tranen van bestuur, leden en vrijwilligers tot stand is ge komen". 'Topsport DEN HAAG (ANP) - De dames-selectie van het nationale volleybalteam bestaat uit twaalf even spontane als verschillend geaarde mei den. Toch heeft het dozijn vier eigenschappen gemeen: ambitie, motivatie, gevoel voor disci pline en vermogen tot relativeren. „Aan die voorwaarden moeten mijn speelsters vol doen", meent bondscoach Peter Murphy. „Anders kun je een groep niet 86 daeen bijeenhouden". Van juni verblijft de groep dat aantal dagen (de heren 102) bijeen. In trainingskam pen, stages, toernooien in bin nen- en buitenland, tot op 29 september de Europese titel strijd in Leeuwarden geopend wordt met de wedstrijd tegen Roemenië. Een voor Neder landse begrippen even uniek als zwaar programma, dat een stevige duit (480.000 gulden) opslokt, maar volgens Murphy „relatief gezien*ni'êtzo erg veel is". „West-Duitsland, Frank rijk en Italië om een paar Westeuropese landen te noe men, steken een veelvoud van dat bedrag in de voorberei ding. Voor het Oostblok moet in nog heel andere bedragen gedacht worden". Volleybal. De naar fanatis me neigende hartstocht van de in het Canadese Hamilton ge boren Peter (spreek uit: Pie- ter) Murphy. Zijn brevier voor het doorstoten naar de Euro pese top: trainen, trainen en nogmaals trainen. „Dat is het toverwoord in de top van elke sport. Volleybal vormt daarop geen uitzondering. Maar in Nederland bestaat geen kli maat voor topsport. In ons maatschappelijk bestel heerst de filosofie van het amateuris me. De recreanten-sport. Als je in Nederland aan topsport doet, word je als abnormaal afgeschilderd. In dit kneuterig landje staat een winnaar bui ten de maatschappij. Daar heeft de massa medelijden mee. Zeker als men ervaart, wat die winnaar er allemaal voor gedaan heeft. Neem Vrie- sekoop. Wordt Europees kam pioene. Zegt dat bereikt te hebben door zes, zeven uur per dag te trainen en onmiddellijk gaat de vinger massaal naar het voorhoofd. Die Vriesekoop, die is hardstikke gek! Wie gaat er dagelijks zes, zeven uur tegen een pingpong-bal- letje slaan. In andere landen ligt die situatie precies an dersom. In de Verenigde Sta ten is de winnaar een echte 'winner'. En de verliezer de stommeling". „Nederlanders lopen voorop als de sociaal-gevoeligheid ter sprake komt. Slaan zich op de borst over de schier onbeperk te mogelijkheden. Maar de fa ciliteiten voor de combinatie studie-topsport of werk-top- sport zijn sterk begrensd. Een hypocriete mentaliteit. Hui chelarij van en op hoog ni veau. Eenheidsworsten, daar in herkent de Nederlander zich. Topsporters voldoen daar niet aan. Wij, de technische staf, en de NSF hebben vorig jaar onvoorstelbare bergen werk moeten verzetten om de maatschappelijke beslomme ringen van de betrokken speelsters aan en in te passen bij ons trainingsprogramma voor het aanstaande EK". Als voorbeeld haalt Murphy Jacqueline Schimmel aan, die vlak voor de trip naar Japan afhaakte. „Zij kon een baan in het onderwijs krijgen. Had daar twee, drie jaar naar ge zocht en stond vreselijk in du- bio wat ze moest doen. Zij wil- in NedeHand' de dolgraag meespelen op het EK, maar evenzeer die baan niet verliezen. Een combinatie bleek niet haalbaar. Ik heb haar toen geadviseerd te kie zen voor de baan". De 37-jarige Murphy, die eind 1982 het werk overnam van Johan van der Haar en daarnaast het afgelopen sei zoen heren-landskampioen Martinus vijftien uur in de week trainde, zwijgt het liefst over zijn privé-situatie. In zijn praktijk als fysiotherapeut in Veghel werkt hij voortdurend met vervangers. Het gezinsle ven met vrouw Fransje staat al maanden op vrijwel nul. „Maar Fransje weet exact wat er in dit wereldje omgaat. Met 208 interlandwedstrijden is zij nog steeds record-internatio nal. Zij is voor mij een uitste kend opvang- en rustpunt. Bo vendien kan ik goed relative ren. Bij winnen bereik ik nooit de hoogste top, bij verliezen val ik nooit in de diepste put. Dat leer ik mijn speelsters ook. Een uur na de wedstrijd rich ten we ons, ongeacht de uit slag, weer op de toekomst". De 'Dutch Globetrotter', zo als hij door internationale col lega's genoemd wordt, omdat hij alle belangrijke ontwikke lingen in het buitenland op de voet volgt, heeft veel respect voor zijn speelsters. „Zij ont zeggen zich veel voor dit EK. Zijn akkoord gegaan met een schijntje van twintig gulden als dagvergoeding. Terwijl ze weten dat bijvoorbeeld in West-Duitsland de speelsters financieel veel rijker onder steund worden door de 'Sport- hilfe'. Elke international daar ontvangt naast de gebruikelij ke inkomensderving nog het extraatje van honderd marken per dag. Als een speelster daar, zoals nu voor het EK, 120 dagen in trainingskampen verblijft, wordt er op haar re kening toch het leuke bedrag van 12.000 marken overge maakt. Kijk, dat is interes sant". In Nederland bestaat die ruimte niet. Aanvoerster Ca- rolien Keulen (192 landenwed- strijden) heeft zich al eens eer der laten ontvallen, dat vol leybal in Nederland een ver schrikkelijke amateursport is, waarvoor je geld moet mee brengen, maar waarin wel al je vrije tijd gaat zitten. „In principe is de situatie voor het komende EK nog drastisch verergerd. Ons inkomen wordt wel vergoed, maar met het volleybal verdienen we dage lijks anderhalve gulden per uur. Met heel af en toe een ex traatje. Maar loopschoenen en extra sportkleding, die buiten het pakket van de sponsor val len, moet je zelf betalen". Keu len (28), de motor binnen de ploeg, is 'knettergek' van het spelletje. „Het afgelopen sei zoen woonde ik in Leeuwar den en speelde ik voor AMVJ in Amstelveen. Ik reed per maand zo'n 5000 kilometer voor het volleybal. Allemaal op vrijwillige basis. Maar te gen het einde van de competi tie bleek het toch te zwaar. Ze- Peter Murphy: „Na het Europees kampioenschap moet er een nieuwe lichting klaar staan" ker als je daarnaast nog een deel van de week als fysiothe rapeute in een gehandicapten instelling werkzaam bent". Voor de Friese aanvalster ver andert haar leven na de Euro pese titelstrijd volkomen. „Een dag na het EK vertrek ik naar Bologna. Heb daar een con tract voor een jaar getekend. Word professional, als de lire tenminste niet te veel deva lueert. Alleen drie uur per dag trainen en volleyballen. Za lig!" Keulen wordt gevolgd door haar clubgenote Petra van de Linde. De 24-jarige spelver- deelster (143 interlands) gaat voor een jaar naar Milaan. Als administratief assistente in dienst van de clubsponsor had ze weinig problemen zich vrij te maken voor het nationale team. „Ik heb altijd alle mede werking gehad. Voor dit EK krijg ik vier maanden onbe taald verlof. Met bovendien de toezegging dat ik terug kan komen bij het bedrijf als ik in Italië niet zou slagen". In schrille tegenstelling daarmee staat de situatie van Martje de Vries (28, 118 inter lands). De Friezin, die zich op aandringen van Murphy, on danks haar zwakke knieën, weer beschikbaar stelde voor Oranje en van aanvalster om geturnd werd tot spelverdeel- ster, leeft sedert augustus van het vorig jaar van het inko men van haar levenspartner. „Ik werd ontslagen als lerares handvaardigheden. Omdat ik niet het wettelijk voorge schreven aantal uren maakte, kwam ik niet in aanmerking voor een uitkering. Met het Europees kampioenschap in zicht heb ik mij toen niet zo druk gemaakt bij het zoeken naar een niéuwe baan. Inko mensderving behoeft de bond mij dus niet te betalen. Wat ik nu vang, is de twintig gulden per dag. Een lachertje. Daar kun je toch niet serieus over praten. Er is zelfs gesugge reerd, dat we uit bezuinigings overwegingen een week geen dagvergoeding zullen ontvan gen. Daartegen hebben we ge protesteerd en min of meer ge dreigd te staken. Maar ik weet zeker, dat we die week alle maal zullen doorgaan. Ieder een in deze groep is gek van het volleybal. Bovendien wil niemand Murphy laten zak ken. Die man heeft er alles voor over, hij is op de hoogte van alle ontwikkelingen in het buitenland en integer tegen over de groep. Hij toont geen voorkeuren en respecteert on ze arbeid". Pas na het Europe se kampioenschap gaat Martje de Vries weer echt serieus op zoek naar een baan. Irene Klunder (111 inter lands), met 1.70 meter de kleinste en haar 29 lentes de oudste in de selectie, hoeft dat niet. Zij is lerares lichamelijke opvoeding aan het Haagse Montessori Lyceum. „Ik zoek mijn eigen vervangers voor mijn werk. Heb mijn lesuren kunnen afstemmen op die van Jan-Evert Veer (ex-interna- tional waterpolo)". Klunder werd begin 1983 teruggehaald in de selectie na een afwezig heid van vijf jaar. „De combi natie werk-topsport is vrijwel onmogelijk. Bij mijzelf be speurde ik, dat ik na een late avondtraining de dag erna op school veel sneller geïrriteerd raakte. Dat kun je tegenover je leerlingen natuurlijk niet maken, maar probeer het maar eens te veranderen. Van die tijd ben ik met vervangers gaan werken". Klunder is in het twaalf koppige gezelschap één van de weinigen, die de gang van za ken kritisch volgt. „In een trainingskamp wordt er voor je gedacht. Dat ergert me soms verschrikkelijk. Ik irriteer me mateloos als bijvoorbeeld de kamer-indeling aan de orde komt. Niet, dat ik met de be trokken speelster niet op een kamer wil liggen, maar derge lijke zaken kan ik zelf wel be palen. Daarnaast vind ik dat een speelster haar eigen ver antwoordelijkheid moet kun nen inbrengen. Verplicht rus ten in de middaguren, 's avonds op bepaalde tijd naar bed. Dat soort zaken regel ik zelf wel. Daar ben ik wijs ge noeg voor. Daarin bots ik nog wel eens met Murphy, die be grijpelijk de groepsdiscipline laat prevaleren boven de indi viduele. Ik respecteer hem, omdat hij donders goed weet dat ik mij er niet altijd aan houd, maar toch mijn gang laat gaan". Ingrid Piersma (23, 129 in terlands), kortgeleden gekozen tot beste speelster in het afge lopen seizoen voor De Vries en Keulen, ondervindt problemen van geheel andere aard. Zij studeert aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Groningen en besloot het derde studiejaar in twee jaar te doen. „Dat heeft Bonna van der Kooy van de NSF voor mij kunnen regelen. Het is de eer ste keer, dat de academie in Groningen daar toestemming voor geeft. Sommige leraren wilden er niets van weten. Waren bang voor precedent werking. Maar de NSF heeft het toch voor mij kunnen be reiken. Bij de academie in Den Haag komt absentie door top sport veel vaker voor. Mijn handicap blijft dat mijn klas genoten vierde-jaars worden en ik ik in een andere groep terecht kom. Dat wordt een hele omschakeling". Het laatste talent dat Mur phy in februari aan zijn selec tie toevoegde, was Ellen van - FOTO DE GELDERLANDER Eijk (21 en 5 interlands). Speelster bij eerste klasser DVO uit Oud-Beijerland en pas vier jaar actief in het vol leybal. Daarvoor speelde ze basketbal, maar door de spel- verruwing in die sport stapte ze over naar het volleybal. „Een ras-talent", oordeelt Murphy. „Zo lopen er nog meer rond in Nederland. Ik weet ze te vinden. Ben er con stant naar op zoek. Na dit kampioenschap zullen er on getwijfeld speelsters afvallen. Stoppen met hun internatio nale loopbaan. Dan moet er een nieuwe lichting klaar staan". Over de toekomst na het EK zijn Murphy en de speelsters somber. Murphy: „We hebben nu een eenmalig budget van 480.000 gulden. Dat zal het vol gende seizoen automatisch weer teruggebracht worden tot het normale niveau van 180.000 gulden. Met zo'n be drag kun je het huidige spel peil niet waarborgen. Daar voor moet je kunnen beschik ken over drie tot vier keer dat bedrag. Dan kunnen we ons handhaven. Let op: handha ven. Niet verder ontwikkelen". De speelsters verwachten eveneens een terugslag. Klun der: „Na het EK valt er een groot gat. Wordt het aantal trainingen hoogstwaarschijn lijk weer teruggebracht tot de proporties van de voorgaande jaren, terwijl het buitenland het aantal trainingsuren blijft opvoeren. Ik denk dat het be leid drastisch zal moeten wor den omgebogen om de aan sluiting met de Westeuropese top te houden en de achter stand op het Oostblok niet te groot te laten worden. Mis schien dat in die periode Caro- lien (Keulen) en Petra (Van de Linde) met hun in Italië opge dane ervaring de ploeg op de been kunnen houden. Maar wat zeur ik. Ik zelf ga na het Europese kampioenschap on middellijk een maand op va kantie naar Thailand". Van onze tennismedewerker OOSTBURG - Deel uitmakend van de wedstrijdleiding vanb Oostburgse Eenhoorn toernooi, kwijt Serge Carpentier zich ut stekend van zijn taak zonder echter het actieve gedeelte te vti geten. Gisteren verscheen Carpentier binnen de lijnen om zij vierde plaats in de B-categorie te verdedigen. Dat leverde hem overigens Mooibroek in de eerste set zj geen enkel probleem op, want tegenstander Gerard Kouw ij zer uit Terneuzen was niet bij machte hem een strobreed in de weg te leggen. Carpen tier klaarde het karwei met 6- 3 6-0 en plaatste zich als eerste voor de kwartfinales, waarin hij uitkomt tegen Freek Tanis uit Leiden. Deze speelde zich in de kwartfinale via een zege op de vijfde geplaatste Bub van de Zee via de cijfers 6-4 6- 4. De tweede geplaatste Freek van de Ca pellen uit Leiden maakte gisteren duidelijk waarom hij deze plaats kreeg toebedeeld. Zeeuwsch-Vla ming Coen Dobbeleir onder vond dit aan den lijve en zag de eerste set al vlot verloren gaan zonder een game te kun nen scoren. Ofschoon Dobbe leir in de tweede set drie ga mes vergaarde, bleek dit niet voldoende. Gehandicapt van wege een gescheurde buik spier, hetgeen duidelijk van invloed was op de kracht van zijn service, pakte Van de Ca- pellen met ruim verschil de zege (6-0,6-3). De eerste geplaatste in de C- categorie bij de heren, Vlissin- ger Dimitri Kaijser, maakte gisteren geen fout in zijn ope ningspartij, hoewel Arnoud niet direct gewonnen gaf. y 6-4, 6-1 speelde Kaijser zich de volgende ronde, waarin de tegenstander wordt vi Bob van Overloop, die eerd deze week Bart Gorthmani versloeg (6-2,6-3) De tweede geplaatste Te neuzenaar Peter van der Slo plaatste zich door zijn ove winning op Onno van Queke berghe met 6-2, 6-3 in kwartfinales, waarin hij ht zal moeten opnemen tege Lesley Truideman. Ook Joh van Overloop, als vierde ing schat, maakte zijn plaatsii volledig waar ten koste va Oostburger Alexander Bun l 5,6-0). Hans van den Akker, riet voor de eindzege in de I 30+categorie schudde m moeite Pierre van Overla van zich af (1-6, 6-4, 6-2), wijl de tweede geplaatste A f red Koen uit Hulst zich even eens met moeite staande hie tegen Jacques Nieuwenbw (6-3,5-7,6-2). Enkele uitslagen: heren en kei D: Bob van Overloop-Oi no van Quekelberghe 6-3,6- Henk Jansen-Arie van dj Eist 3-6, 6-4, 6-2; Stefan Stei aert-Adrie Risseeuw 6-0,6- Johnny Bleijenberg-Frat van den Hemel 6-4,7-5. Van onze uAelersportmedewerker AAGTEKERKE - Martin Stroosnijder soleerde gisteragavond naar de zege in de zesde ronde van Aagtekerke, waarin voorde eerste keer amateurs in actie kwamen. Met nog twee ronden te gaan ontsnapte de sterke Zeeuw uit een kopgroep van vijf, die zich na een kleine 20 kilometer had geformeerd. Behalve Stroosnijder, die ook de leidersprijs won, maakten daarvan deel uit: Ad Verplanke, John Leijs, Wil lem-Jan van Loenhout en Louis van Mook, die na de winnaar in deze volgorde de finish bereikten. Nadat'genoemd vijftal één winst had opgebouwd van zo'n 25 seconden wipten Adrie de Maesschalk, Gerard van Ant werpen en Wim Lugtenburg uit het peloton en openden de jacht op de leiders. Zij wonnen moeizaam terrein, maar ble ven na enkele ronden hangen en werden toen weer opgeslokt door het inmiddels op drift ge raakte peloton onder aanvoe ring van Kees de Nooyer en Peter van de Klundert. Van een tegenoffensief was daarna geen sprake meer om dat de een voor de ander geen hand meer in het vuur wilde steken. En dat was uiteraard een kolfje naar de hand vandt vijf leiders, bij wie Martin Stroosnijder een sterke indruk maakte en die dan ook me nog 4 kilometer te gaan een kleine bres wist te slaan, Boordevol strijdlust en ener gie hield Stroosnijder zijn ge ringe voorsprong vast en ach ter hem won Ad Verplanke de eindsprint van de achtervol gers. Uitslag: 1. M. Stroosnijder (Kruiningen 90 km in 2.02.52, 2. op 4 sec. A Verplank (IJzendijke), 3. J. Leijs (Oud-Gastel),4 W. J. van Loenhout (Nieuw-Vossemeer), 5. L. van Mook (Oosterhout), 8. op 21 sec J. van Trijp (Putte), 7. F. Reijneveld (Dordrecht), 8. J. Nieuwkoop (Roosen daal), 9. C. de Nooyer (Aagtekerke), 10, W. Lugtenburg (Goedereede), 11- P- van de Klundert (Hoogerheide), 12. Gvajj Antwerpen (Driewegen), 13. T. Akker: mans (Zevenbergen), 14. A. van der Steen (Bruinisse), 15. T. Akkermans (Nieuw Vossemeer), 16. A. de Maesschalk (Ax< 17. A. Harinck ('s-Heer Abtskerke), 18. r, van Passel (Sluiskil), 19. M. de Bat (Steenbergen), 20. op 1 ronde F. Franj» (Kwadenaamme). Van onze tennismedewerker GROEDE - Voor de 24e keer gaat donderdag het vetera- nentennistoernooi in Groede van start. Door de grote be langstelling is men deze keer genoodzaakt uit te wijken naar Breskens, waar men vrijdag tien partijen hoopt af te werken. In de jongste cate gorie bij de heren lijkt er een finale in het verschiet, die een herhaling kan zijn van vorig jaar. Bram van Dijk en Mar tin Titiheru staan er borg voor ook deze keer eikaars tegen stander te zijn. De confrontatie onlangs tij dens de Zeeuwse kampioen schappen, leverde een over winning op voor Titiheru (Van Dijk gaf op wegens een bles sure) en ook vorig jaar ging in Groede de eindzege naar Titi heru na een spannende drie setter. De verliezende halve fi nalisten van vorig jaar, Fran cois Englebert en Günther Preuss, zijn ook dit jaar van ai partij. In het damesenkel men weer verzekerd van de winnares van vorig jaar Baft bara Heezen. Zij kan echter de nodige concurrentie verwach ten van Godelieve Lison, Ans van Dijk, Dity Boeckhout, Ma rijke Robesin en Nell Hen- drikse. JJ Op de schema's van de dub belspelen zijn de winnaars van vorig jaar weer favone' In het herendubbel is dat nel duo Lach de Bère/ Preuss, maar de broers Titiheru zijn zeker niet te onderschatte Het damesduo Barbara Hee- zen/Nely Wondergem is faw riet bij de dames, terwijl Dekker met Bram van hoopt op een prolongatie va haar titel in het gemengdduo- bel. Men start donderdag augustus om tien uur. De fin les zijn zondag 4 augustus g pland. Van onze sportmedewerker COLIJNSPLAAT De jaar lijkse wielerwedstrijden voor trimmers die in Colijnsplaat werden gehouden, trokken grote belangstelling. In de A- categorie hield Wim Hoondert uit Heinkenszand zes concur renten in de eindsprint achter zich. Aanvankelijk behoorde ook de sterk acterende Jan de Bruine tot de kopgroep, maar hij moest in de laatste ronde afhaken door pech. Matthieu Hendrikx soleerde naar de ze ge in de B-categorie en in de C-groep etaleerde Kees Mol het sterkste eindschot. Uitslag A-categorie: 1. w. Hoondert, Heinkenszand, 60 kilometer in 1.27.42: 2. C. Koonings, Hoogerheide; 3, H. Slabbe- koorn, Kapelle; 4. KL Schrijver, Krabben- dijke; 5. R. Slegt, Raamsdonksveer; 6. R. Ha vermans, Oud-Vossemeer; 7^M hagen, Scha ijk; 8. C. van de Corp sendrecht; 9. J. van Nispen, St- B, brord; 10. C. van de Dri^„0v^lcht, 3( groep: 1. M. Hendrikx, Of£dS* kilometer in 58 minuten; 2. Achthuizen; 3. J. l Zoom; 4. P. Vermeule, ^ddeJ?nLan- Gijzel, Yerseke; 6. J. debS de; 7. C. van der Horst, Standdaar^^ 8. P. van Eekelen, Nispen; ft J- Souburg; 10. R. van der H°wol' Etten* daarbuiten. C-groep: 1. C. M g. Leur, 32 kilometer m 47 m""7nraard, Schrier, Kapelle; 3. J. van de Heinkenszand; 4. J. van jen op Zoom; 5. D. van den Oud fonge; 6. A. Rijk, Driewegen; 7. J. 's-Heer Arendskerke; 8. T. PgfeBgfc op Zoom; 9, M. Maatjes, W° p„. Beenhakker, 's-Heer Arendsker** mes: 1.1. van Otzel, Oude meter in 28 minuten; 2. M. 4, C Oostkapelle; 3. R- Janssen, Cools, Roosendaal; 5. B-Wieltó, 6. B. van Elven, Roosendaal; 7. J- p p. naar, Hoek; 8. T. Heerentals, Jongeneelen, Oudenbosch, iu. mans, Oudenbosch. Veteranen* jnü. de Linde, Goes, 32 kilometer in ten; 2. U. de Marco, Goes; 3. ^n; Kruiningen; 4. J. Heerentals, Tern 5. J. van Dalen, Goes. T< wte keus efS. 076-877850-653950 BÜTTCHE Door Aad van de ZIERIKZEE - Tot op hei jaar nog zo rumoerige pas een keer tot een war gekomen. Hebben de po gemeentebesturen de 'si toch gevonden? De groepscommandant in Z selink, vindt de term 'succesfo zen, maar is wel tevreden over probleem. „Je bent altijd met nooit spreken van hét bestrijc aanpak zijn vruchten af.". De stille winterperiode is van Westerschouwen en de Sc tie aangegrepen om zich te bes van het geweld in de Zeeuws meentebestuur betekende dit trole op de naleving van de slu café's, geen snack-bars meer tingstijd en geen alcohol meer Lenselink vindt dit een go „Doordat na 'het stappen' niet nesse rest de bezoekers niets ai te gaan. Tot een uur of vier bl: Iegenheid is er niet meer bij". Maar de politie - in het zom extra versterkt tot een korps y pakken neergezeten. Zij voert tiek uit, door de agent(e) dicht gen. Volgens Lenselink komt uit alcoholgebruik en anonim: makkelijker iets naar een p agent zelf". En met dit gegegeven beslo< vaker te voet op straat te latt iedere avond enkele geuniforrr burger door het dorp lopen. Da Juist door het inzetten van oi vrezen de ruziezoekers meer, c den", legt de adjudant uit. Deze politie-tactiek en het s meenten uit zich momenteel kantieperiode. Lenselink verte de zomerperiode, wanneer 180 zoeken, bij dezelfde gebeurten wel 'rumoerig' of 'druk' zal kr braderie ook wat makkelijker auto's dan op een rustige door- Die normverlegging ziet de j goede zaak. Maar dit is niet d< de politie nu over rustige dage van het aantal misdrijven blij beurt. Wel moet gezegd, dat het aa toeneemt. Niet alleen Reness maar ook Burgh-Haamstede, „Natuurlijk bestrijden we dit onze hoogste prioriteit ligt nu 1 sen voelen zich bij een diefs wanneer zij worden geconfron bedreiging". Uit de reactie van de plaatse exploitanten, die zich ook voor maakt Lenselink op dat het de nesse. Het ziet er naar uit, dat Renesse in de richting gaat var rustige vakantieplaats. Maar het seizoen is nog niet dat twee weken geleden het te ning is gekomen in de 'stap-st senmassa sloeg en schopte ere Wonden vielen. „Wij zagen hie ding om de ingeslagen weg n Ren aanpak, die drie weken j niet na drie kwartier hommele Het intensieve surveilleren merie gaat de agenten zelf nie Lenselink vertelt dat 'zijn' mei antwoordelijk lange en zware neer het zomerseizoen straks komen de agenten aan hun val betekent dat het vele werk, d; bracht, door enkelen moet won Van onze correspondent ^RNEUZEN - Nog dit jaar 'een begin worden gemaakt p® de herbouw van hotel De est aan de Nieuwstraat te «nu euzen. Het in de vroege c Wgenuren van dinsdag 25 afÜ' uVan dit jaar gedeeltelijk grande hotel zal dan zo- sdi- m°Se''jk in haar oor- n .^enkelijke vorm worden s "erschapen.

de Stem | 1985 | | pagina 6