'Managers doen niets liever ian meteen de tent overnemen' FRANK FRANK VAN NOORDERLIGT OVER CONCERTEN ORGANISEREN: ntocht ement ONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 T2 IKS' itaat tliokje iraad larkten £-JSSEïïg*gA jsasüasfflbffli"»- POP IN NEutRLAND Eindeloze reeks problemen voor Noorderligt NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 programma 's DUITSLAND 1 DUITSLAND 3 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED 1 BELGIE FRANS 1 DUITSLAND 1 DUITSLAND 3 DUITSLAND 2 SKY CHANNEL HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 5 SINA ZEELAND 3 jitief van VW-Re. agustus aanstaande van Retranchement art wordt om 14.00 uur f£é Jopie in de Zwin. Men kan er zich laten [jven vanaf 13.00 uur. en eigen fiets heeft kan f huren bij de firma Van |ge in de Dorpsstraat 26 p9-1377. Deelname aan molenb-oriëntatietocht I gulden per persoon. Op brmingscentrum Hede- lin Cadzand ontvangen leelnemers een verras- Verder zijn er twee tin- prden met inscriptie te een voor de groep voi- nen en een voor de |roep. Middels een systeem puntenverde- al de winnaar na afloop Idellijk bekend zijn. De litreiking zal omstreeks lur plaatsvinden in café In Retranchement. 1 WV verwacht mini- |75 deelnemers aan deze I Vorig jaar organiseerde Itieve VW-bestuur een u-puzzeltocht, die van- Ide grote deelname zeer Ivol verliep. Atoomvrijstaat is met de gemeente in tweetal zaken die eugel kunnen. I weggetje geweest waar ^n hun hondje uitlieten, eten we helemaal omlo- i de andere kant van de Ite bereiken. Volgens ons leen recht van overpad, ebben van de gemeente nog maar vage brieven gekregen", aldus Gerda nan. tweede zaak waar de ling tegen protesteert, is Jjlaatsen van een wach- e op de vliegbasis zonder /vergunning. „We hebben e gemeente laten weten gaat nu alsnog voor een vergunning zorgen. Dat ?en burger eens moeten sren. Het betekent dat de- 5 alles kan doen", aldus a Brinkman. Ze verwijt meente Woensdrecht een houding'. Zij: „De ge- te Woensdrecht reageert laks op dit soort dingen, iffe houding van Woens- ït vind ik des te vreemder it het gemeentebestuur uitgesproken heeft tegen aatsing". Stichting Atoomvrijstaat zich in de nabije toe- >t meer richten op de acti- ten van de gemeente en defensie. „We kunnen aankopen meer doen, daar is geen geld voor. s ook niet nodig, want we en nu een aantal strategi- punten", vertelt Gerda kman. larnaast gaat de stichting meer aandacht schenken het voorkomen van de i van nieuwe kerncentra- TERDAM, 31 juli -Aardap- rmijnmarkt. In Bintje 50m en 562 contracten yerhandeia levering april bij ee^P1^ 28,10 tot ƒ26,40 per 100 kg. ming was flauw. ELLE, 31 juli - Frambozen: neman I 162-185, Glen Cloya X12 I 129, met dop U7-U9, I» 70-74, x9 II66. Zwarte bessen, sdozen IB 352-378, kilo s i Rode bessen: pondsd«®|™ za IB 95, Rondom IA 66-71. IA 128-149, Rotet IA 142-16. Stanza IIB 181-196. II lom IIA 145-153, IIB 102-W; tta 160, Rotet 100. Rode :n: 200 gr. doos 48-63, 145-173, kilo's 150-220. Priu Early Laxton I 150, '1 reurd80,grof lM-230_Kasbra 400 per doos. Zure morellen 0, Aardbeien: i}?"1.2? jjf,o^200, elen: Stark EarliestI70/80a*g 0 128, 1170/80 131-169, Dl80/ >5, 1155/60 45-53, Mantet.H' Yellow: 170/80 125, 160/70 7. 90 91, 1170/80 67, 1160/70 39-7 j len Oelictous: 170/80 irincessebonen I lij bonen 230, uien 17-33. Srdy_ 8. 1NEUZEN - 31 Juli- 21-26, bloemkool A 95-145, 6, komkommers 42-4B, n 1. Per bos: selderij 32 dosi>£ 9, uien 40-77, ra^sA9« an- 240, klasse 2 170, waspeenj6^, stoma ten bakje a as,„xton 710, pruimen Early La*w se 1 217 Door Wim van Leest JE MOET zorgen dat je de jken goed voor elkaar hebt, pinoet laten zien wie er in de ual de baas is, anders wordt ket een puinhoop. Managers joen niets liever dan meteen ti binnenkomst de tent over nemen". Frank van Tongeren formu leert bondig een van de inmid- jels geleerde grondregels, die een concertzaal er op na moet touden om met succes te blij ven draaien. In de pakweg an- lerhalf jaar dat Noorderligt in bestaat heeft de zaal on derdak geboden aan tientallen topacts en als je om gaat met jat slag volk leer je snel. Soorderligt is gestart als een ideële onderneming en werkt met vrijwilligers. Met twee van die vrijwilli gs, Frank van Tongeren en Frank van Iersel, praatte ik over het vak van concerten or ganiseren en het zorgen voor continuïteit daarin. Uiteraard tomen in dat gesprek de pen selen rond het voortbestaan tan Noorderligt aan de orde. ïoor het gemak staan die el ders op deze pagina opgesomd. Dit verhaal beperkt zich gro tendeels tot de lotgevallen, «aarmee een concertzaal te naken krijgt. Zo'n concertzaal is bij zijn jrogrammering voor een groot deel aangewezen op de con certpromotors, die buitenland- groepen voor een toernee mar Nederland halen. Van Iersel: „Grote namen ies je niet, die worden je aan geboden. Je kunt hooguit on derhandelen over de prijs. Het niet te betalen om zelf een poep te gaan halerrin het bui- enland. Je bent dus afhanke- ijk van wat de promotors BUITEN het officiële schouwburgen-cicrcuit is het aan bod van voor bekendere popgroepen geschikte zalen bij zonder klein. Tussen het kleine podium van café of jonge- rencetrum en de grote evenementenhal is er in de meeste steden vrijwel niets voor handen. Wil je een goede zaal hebben, dan zul je zelf aan de slag moeten. In Tilburg is dat gedaan. Een aantal jongeren nam daar het initiatief om een oude filmzaal om te bou wen tot popconcertzaal. De voormalige Noorderlicht-bio- scoop werd zodoende het Noorderligt-theater. Sinds de eerste concerten in februari 1984 is Noorderligt uitge groeid tot een van de toonaangevende podia van Neder land. ZOWAT van de openings dag af is het Noorderligt- theater geconfronteerd ge worden met problemen, die vooral te maken hebben met de onbekendheid van het fe nomeen popconcert. Vanaf het begin werden er par keerproblemen voorzien. Dat was voor de omwonen den aanleiding om te gaan procederen bij de Raad van State. De problemen rond de parkeerruimte werden In onderling overleg opgelost, maar inmiddels liep wei de procedure bij de Raad van State. Daar werd duidelijk dat er door de gemeente Til burg nog al merkwaardig met de hinderwetvergun ning omgesprongen was. Na klachten uit de buurt over te harde concerten en geluids overlast van het laden en lossen ontstonden er oever loze discussies met de ge meente over een geluidsiso latieplan. Een tussentijdse voorzie ning van de Raad van State liet weten dat er na elf uur 's avonds geen muziek meer gehoord mocht worden en dat na middernacht laad- en losactiviteiten taboe waren. De problemen zouden de wereld uit zijn als Noorder ligt voldoende geïsoleerd zou worden. Afdoende isolatie zou ruim 3 ton gaan kosten. In overleg met de gemeente werd besloten een commis sie in te stellen, die de be- staanskansen van Noorder ligt moest gaan onder zoeken. Conclusie van die com missie was dat Noorderligt zeer zeker bestaansrecht had en aan B en W van Til burg werd geadviseerd een complete isolatie aan te brengen. Inmiddels had Noorder ligt ook een expolitatiete- kort van bijna twee ton bij de gemeente aangekaart. Dat tekort was volgens het theater ontstaan omdat de verregaande beperking door de Kroon-voorziening het theater ernstig in zijn pro grammering en dus exploi tatie had geremd. B en W van Tilburg nam het advies van de onder zoekscommissie over, maar wilde niet van dekking van het exploitatietekort weten. De gemeenteraad van Til burg heeft in een vergade ring van begin juli beslist dat Noorderligt toch geld krijgt om dat tekort te dek ken. Noorderligt krijgt nu in totaal 530.000 gulden voor isolatie en exploitatie. Daar mee kan het theater voorlo pig vooruit. doen. Bij het aanbod dat je krijgt, ga je inschatten. Hoe veel publiek komt er, is die groep goed, is-ie zijn geld waard, vallen de entreeprijzen niet te hoog uit, enzovoorts." In hoeverre speelt de eigen smaak mee bij het program meren? Van Tongeren: „Je kunt niet je eigen smaak bij het publiek opdringen, dat is bij ons trou wens onmogelijk, want er zijn te veel verschillende smaken. Je moet gewoon zorgen dat je kwaliteit in huis hebt en het publiek waar voor zijn geld biedt. Wij gaan geen dingen programmeren, die anders in de Effenaar in Eindhoven plaats zouden vinden. Die tent heeft een naam op dat gebied en in Eindhoven is er ook het publiek voor. Je moet zorgen dat je als theater een breed ge zicht hebt en dat je tegelijker tijd geprofileerd bent. Je moet ervoor waken dat je niet te eenzijdig wordt, dus niet lou ter new wave of hardrock pro grammeren. Er zijn dingen die we niet doen. Sommige hard- rockgroepen hebben een nogal bedenkelijke symboliek met hakenkruizen en zo, daar wa gen wij ons niet aan. Op het moment dat we merken dat bands er ideeën op na houden, die niet in de haak zijn, trek ken we een streep. Die komen er niet in." Jullie houden rekening met je publiek in de zin dat je kijkt naar wat haalbaar is om een concert rendabel te laten zijn. Wat doen jullie met groepen, die je zelf niet zo ziet zitten maar die gegarandeerd een volle bak opleveren? Van Iersel: „Als je ziet wat we tot nog toe gehad hebben, dan zie je dat er toch min of meer een rode draad door loopt van met smaak gekozen groepen. We zijn geen evene mentenhal, die alleen op de poen uit is. We oriënteren ons bij journalisten, bij platenza ken, bij het publiek bij de me dewerkers." Van Tongeren: „Zolang je uit de buurt van uitersten blijft heb je altijd wel een vol le bak of minstens veel pu bliek. Groepen als Everything But The Girl, Chris Rea en Talk Talk doen het goed bij een breed publiek en ze zijn nog goed ook." Frank van Tongeren (links) en Frank van Iersel van Noorderligt: „Concerten organi seren kun je niet meer doen omdat het leuk is, het is gewoon zaken doen. - FOTO DE STEM JOHAN VAN GURP Een zaal als Noorderligt krijgt grote namen in huis. Kom je als organisator met die artiesten ook in contact en hebben ze echt van die rare eisen? Van Iersel: „Meestal is het toch de manager, waarmee je te maken krijgt. Dat is zo'n man die altijd wel wat aan te merken heeft. De artiesten zijn over het algemeen prima mensen, ze reageren heel leuk op een zaal als Noorderligt. John Cale bijvoorbeeld stond er versteld van dat Noorder ligt met louter vrijwilligers kan draaien. De oudere garde is over het algemeen wat meer relaxed. Nico was helemaal sprakeloos toen ze een bos bloemen in haar kleedkamer aantrof en John Hiatt heeft hier uren zitten praten. De jongere generatie muzikanten heeft meer dat razendsnelle, dat flitsende. Maar meestal kom je niet in de buurt van de artiesten. Mink DeVille bij voorbeeld had een man of der tig om zich heen hangen en Gregory Isaacs, die kwam echt alleen voor het concert. Hij was alweer in de taxi op weg naar het hotel op het moment, dat het publiek nog om een tweede toegift stond te roe pen." Van Tongeren: „Toch vind ik het niet gek dat veel van die artiesten een beetje wereld vreemd worden of een tic over houden aan toeren. Als je ziet hoe die mensen door Europa racen, dat is niet normaal meer. gisteren stonden ze in Frankrijk, vandaag spelen ze bij ons en morgen moeten ze weer in Duitsland zijn." Van Iersel: „Je lacht je soms kapot om die managers. We hadden hier laatst een dubbel concert met Lee Aarron en Bon Jovi. Toen die laatste groep hier aankwam en de manager het affiche voor het concert zag, werd hij laaiend want de naam van zijn groep stond er even groot op als die van Lee Aarron. Hij dreigde met niet te spelen. Toen wij zeiden 'nou dan speel je niet, maar dan zetten we wel de kleedkamers open om de fans in de zaal met jullie te laten praten', toen bond hij na wat gemor in. Sommige managers behandelen je met een air van "je moet blij zijn dat je een concert van ons mag organise ren'. Daarmee zijn ze bij ons aan het verkeerde adres." Wat heb je geleerd als je an derhalf jaar als organisator van popconcerten hebt ge werkt? Van Iersel: „Je komt er iedere keer weer achter dat de aanpak beter kan, dat je be paalde dingen nog betfi'r moet regelen. Je komt er achter dat je toch als een bedrijfje werkt en dat moet je in stand zien te houden." Van Tongeren: „Je begint aan zoiets vanuit een vrijblij vendheid, het is leuk om met popmuziek bezig te zijn. Op een gegeven moment kun je je die vrijblijvendheid niet meer permitteren. Dan is het een business en moeten de zaken goed geregeld worden. Con certen organiseren kun je niet meer doen omdat het leuk is, het is gewoon zaken doen. Vroeger deed je het voor de kick, nu is het eigenlijk voor een aantal mensen hier het eerste baantje geworden." Jullie zijn nog niet zover als de organisatoren van Tor- hout/Werchter, dat je een eigen wielerploeg begint? Van Tongeren: „Een wieler ploeg ik heb niet eens een fantsoenlijke fiets." 22.10 Sterke Yerke Het idee werd geboren op het Pikmeer. Vier Friese jongens hadden samen zo'n schitterend vlot gebouwd, dat zij er de Noordzee mee over wilde steken. De 'Ster ke Yerke 3', gebouwd op een onderstel van gelaste bag- gerhuizen, werd in april 1979 Ie water gelaten en vier maanden later in augustus vertrokken de Friezen op hun avontuurlijke reis. De leis verliep voorspoedig tot op korte afstand van het eiland Bonaire. Daar op de 'otskust strandde de 'Sterke ïerke 3' op een koraalrif. De lier Friezen wisten hun le ven te redden en later kon i nog wat filmateriaal opgedoken worden, waaruit Melndert van der Meulen samen met Frits Riemersma deze documentaire samen stelde. aan de teddyboys gaf. Ze richtten zich meer op de Amerikaanse cowboys en hun kleding en rocksterren als Elvis Presley. Ook de Duitse jongens uit deze kor te film van Hans Andreas Guttner identificeren zich met deze rockers. De bedoel de 'teds' zijn drie vrienden uit München, zonen van Turkse gastarbeiders. Door hun liefde voor Elvis Pres ley, James Dean en Bruce Lee scheppen zij een eigen sfeer, die hen tussen twee culturen in een houvast geeft. 19.37 waarin acteren het thema vormt. Marie-Christine de Both en Thom Hoffman ver tolken er de hoofdrollen in van een meisje en een jon gen, die samen naar de film gaan. Zij spelen ook de ac teur en de actrice in de film. Zij gaan steeds meer op el kaar lijken, zodat hun dage lijks leven en hun spel gaan zich vermengen. Kenmerk in Kings of the L J whole world De derde uitzending over vrouwenemancipatie toont vanavond de documentaire 'Miss Universo en EI Peru' van Grupo Chaski uit 1982, waarin de levensomstandig heden van de vrouwen in Peru worden behandeld. Te genover de beelden van het Amerikaanse Miss-specta- kel, dat toendertijd in Peru werd georganiseerd, staan als schril contrast de beel den van honger en geweld. De documentaire gaat ver der over de problemen van het gebruik van de televisie als communicatiemiddel in een Derde Wereldland, de commerciële uitbuiting van de vrouw in de reclame en het culturele imperialisme van de VS in Latijns-Ame- rika. 20.18 Euro- Terrorlsmus jonden kende na de Tweede Wereldoorlog zijn 'teddy- ™ys' of 'teds'. Ze creëerden 'tor het dragen van jasjes trant van koning Ed ward vil, van wie de bij naam Teddy' is afgeleid, een "uwe mode. In de loop der "en bereikte deze mode de tondeuse arbeidersjeugd, "e een geheel eigen etiket 22.05 Spel De korte film 'Spel' vormde in 1983 de eindexamenfilm van Erik van 't Wout, die als acteur in de jeugdserie 'Q en Q' bekendheid kreeg. Hij schreef zelf ook het scenario, Eind mei van dit jaar taxeerden de Duitse veilig heidsautoriteiten, dat de ter reurorganisatie, de Rote Ar mee Fraktion, die tot voor die datum niet meer als ac tief gezien werd, weer volle dig offensief was. Ze telden de bij RAF-leden buitge maakte wapens bij elkaar - in totaal 128 - en meenden te weten dat de Duitse terro risten over rond de 2900 stuks munitie beschikten. Deze gegevens duiden op exacte informatie over de RAF. De film van Paul Mautner nu probeert uit te zoeken, hoe ver deze kennis reikt. Bestaat er een "West- europese guerrilla', zoals de RAF en de Franse Action Directe gemeenschappelijk verklaarden? De dubbel- moord op de Franse gene raal en de Duitse manager dr. Ernst Zimmerman in het begin van dit jaar wordt als een teken van deze samen werking gezien. 20.15 Sudan Tonnetje trekken is een van de onbekende sporten aan bod komen in 'Veronica Sport' (Nederland 1, riS uur). - FOTO voo Na de moord op de heerser van Khemnis bestijgt zijn mooie dochter Naila de troon van het koninkrijk aan de Nijl. Horadef, de in trigerende kamerheer, wil de jonge koningin doen gelo ven, dat de dood van haar vader het werk is van He- rua, de legendarische aan voerder van een bende ont vluchte slaven en vrijheids strijders, die zich in een ge heime vesting in de bergen hebben teruggetrokken. Naila besluit zelf haar vader te wreken. NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Happy Days. Amerikaanse serie. 16.25 Club Veronica Clips. 17.30 Journaal (NOS). 17.40 Agenda. 19.00 Countdown met Adam Curry. 20.00 Journaal (NOS). 20.28 Call to glory, tv-serie. Raynor krijgt een opdracht in Vietnam juist op het moment dat Vanessa wat meer aandacht eist. 21.15 Veronica sport. 21.45 Reggie, Amerikaanse tv- serie. 22.10 Sterke Yerke, documentaire over vier Friezen die met een vlot twee keer de Noordzee overstaken. 22.50 Mike Hammer, detectiveserie met Stacey Keach. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.45 Studio Sport. Paardesport: EK voor springruiters te Dinard (Frankrijk). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. IKON 19.12 Kings of the whole wide world, Duitse jeugdfilm. Een aantal jongeren van Turkse afkomst, geboren in München, noemen zichzelf Ready Teddy. Deze 'Teds' hebben zich vereenzelvigd met de helden uit de jaren vijftig. 19.37 Kenmerk: Miss Universo en El Peru, documentaire over de positie van vrouwen in Peru. NCRV 20.00 Woody Woodpecker, tekenfilm. 20.25 Beestenboel, Engelse serie. 21.15 Murder she wrote, Amerikaanse serie. Een familielid van Jessica gaat trouwen, maar de bruidegom zit in San Francisco en wordt verdacht van moord op zijn werkgever. 22.05 Spel, korte film van Erik van 't Wout. Cl 22.30 Journaal (NOS). 22.45 Hoogtepunten uit 'V zij de Glorie'. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden (NOS). 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterserie. 18.05 De Freggels, poppenserie van Jim Henson (herh.). 18.30 De kinderen van Chocky (3), jeugdserie. 18.55 Tijdrover: Kwizien. Kiwi met forelmousse (herh.). 19.10 De gevangene van Zenda (slot), Britse tv-serie. Met o.a. Malcolm Sinclair, Victoria Wicks en John Woodvine. 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Dempsey en Makepeace, Engelse politie-serie. In een park in Londen wordt een jongetje ontvoerd. 21.10 Panorama: Klooster op straat. Franciscaner paters mengen zich onder de clochards in de Belgische grootsteden. 22.00 Mistrals dochter (2), tv- serie van Douglas Hickox naar de roman van Judith Krantz. Met: Stefanie Powers, Stacy Keach, Lee Remick e.a. 22.50 Journaal en Coda: Fuga van Bach. 11.30 Teletekst. 17.30 Mededelingen ONEm. 17.45 Ciné-vacances. 18.10 Lollipop, kinderprogramma. 18.45 Clip Club. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 Bonjour la fête, spelprogramma. 19.30 Journaal. 20.00 Qu'est-ce qui fait mourir David?, Franse speelfilm van Elie Chouraqui (1982). 21.40 Carrousel aux images, filmrubriek. 22.30 Journaal. 10.00 Heute. 10.03 Der Fehler des Piloten (herh.). 11.35 Das Rad des Lebens. 12.10 Kennzeichen D. 12.55 Persoverzicht. 13 00 Heute 13.15 Teietekst-overzicht. 14.40 Teietekst-overzicht. 15.00 (ZW) Fury, avonturen van een paard. 15.25 Fauna Iberica (14), jeugdserie over dieren. 15.50 Tagesschau. 16.00 ARD-Sport extra. Paardesport: EK voor springruiters te Dinard. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.15 Zentrale Bangkok. 18.40 Kathedralen der Industrie. 19.00 Teure Liebesgrüsse. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. Aansl.: Der 7. Sinn. 20.18 Euro-Terrorismus. Documentaire over de samenwerking tussen de terroristenorganisaties, de RAF en de Action Directe. 21.00 Mensch Meier, spel en muziek met Alfred Biolek. M.m.v. Peter Hofmann en Debbie Sasson, Shirley Bassey en Spitting Image. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Der Hausaufsatz, tv-spel van Manfred Bieler. 00.15 Tagesschau. 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15-13.30 Teietekst- overzicht 14.55 Programma-overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Grisu, der kleine Drache, tekenfilmserie. 15.30 Ferienkalender. 16.05 De Muppets Show. Gasten: Roy Rogers en Dale Evans. 16.30 Strandpiraten, tv-serie. Afl.: Het spookschip. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. Thema: Sport. 17.50 Trio mit vier Fausten, tv-serie. Afl: Gevaarlijke buren. 18.15 Heute-Schlagzeilen. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Dalli Dalli, met Hans Rosenthal. 21.00 Gesundheitsmagazine Praxis. 21.45 Heute-journal. 22.05 Kopfduell - Lothar Spath und Oskar Lafontaine im Kampf um die Zukunf t, film over deze politici. 22.50 Der Hund im Computer, satirische komedie van Karl Wittlinger. Met: Christian Wolff, Peter Faerber, Peter Schiff e.a. 23.50 Nero Wolfe, detective serie. 00.35 Heute. T 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. Met om 19.45 Raamprogramma van de regionale studio's. 20.00 Tagesschau. 20.15 Sudan, Amerikaanse speelfilm van John Rawlins (1945). Met: Maria Montez, Jon Hall en Turhan Bey. O 21.30 Grand Café, documentaire serie. Afl.: Raritatenkasten. 21.45 Habe nun, ach.(1). Reportage over de Theateracademie Hans Otto in Leipzig. 22.30 Hans Richter: Maler und Filmpionier. 23.15 Stadt der verlorenen Seelen, speelfilm van Rosa von Praunheim (1983). Met: Jayne County, Angie Stardust en Judith Flex. 00.45 Journaal. 14.35 World games, sportspecial. 15.30 Swiss Family Robinson. 16.00 Sky Trax, popmuziek. 18.30 Mr. Ed, tv-serie. 19.00 The Lucy show. 19.30 Charlie's Angels. 20.20 Learned friends. 21.10 The Untouchables. 22.05 Gillette World sportsspecial. 22.35 Davis Cup tennis 1985. 23.30-00.30 Sky Trax, popmuziek. teiten. 8.25 Financieel nws, 8.30 Nws. 8.33 Uitgaanstips van de dag. 09.00 Autonws. 9.05 Toeristische re portages. 09.30 Nws. 9.33 Doe-het- zelf rubriek, natuur- en milieuru briek, de moestuinrubriek en de boekbespr. 10.00 Vakantietips voor kinderen. 10.05 Snotneus Ahoy! 10.15 Seniorenservice door Sonja van Proosdij. 10.30 Nws. 10.33 Re portages op cult, gebied, de nieuw ste films en de boekbespr. 11.30 Nws. 11.33 Koken met Henk Mo lenberg. 12.00 Telefonisch spreek uur van E. Schekman. Overheids voorlichting: 12.16 De politie nu. NOS: 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. AVRO: 12.36 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.10 AVRO's sportpanorama. 13.30 Nws. 13.33 Gesprekken met gewone Nederlanders. 14.00 Radio rechtswinkel. 14.30 Nws. 14.33 De grote finale. 15.00 De burgemeester is jarig (15.30 Nws). VOO: 16.00 Nieuwsradio (16.30, 17.30 en 18.00 Nws). 19.00 Veronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht NCRV: 20.45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 Operette-estafette. 22.15 Nocturne. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 NCRV-Leerhuis. 23.00 Lied van de week. 23.15 Het Amsterdams Kamerorkest o.l.v. Marinus Voorberg. Ieder heel uur nws. NCRV: 7.03 Het levende woord. 7.10 Vandaag... donderdag, vervolg (7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Actualiteiten- overz. 7.45 Over kopen gesproken. 7.50 Programma-overz.). 8.06 Hier en Nu (8.19 Weerman Hans de Jong. 8.23 Krantenoverzicht. 8.30 Verkeersinformatie). 8.54 Perspec tief. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.03 NCRV-speciaal. 11.30 Vaarwel Hawaii. 12.03 Daar waar de molens staan. 12.40 Middagpau- zedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 Zo maar zomers. 14.30 Logies en ont bijt. KRO: 16.03 Op de eerste rang. 17.03 Echo-magazine (17.55 Mede delingen. 18.20 Nieuws over kerk en samenleving). 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Ter overwe ging. 20.03 KRO's Tombola. 22.02 Goal op donderdag. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VPRO: 00.02 Rust zacht met Joop van Tijn. 01.02 VPRO's Bluesnacht. AVRO: 7.00 Nws. 7.06 Zomer info. 7.30 Nws. 7.35 Actualiteiten. 7.50 Economisch commentaar door E. Ppprphonm i)00 Nwo ft 11 Aotnoii. Ieder heel uur nws. TROS: 7.03 De havermoutshow. 9.03 De Neder landstalige top tien. Vandaag ko men de programma's van 10.00- 22.00 vanaf de kermis in Tilburg. 10.03 De polderpopparade. 11.03 De Europarade. 12.03 50 pop of een en velop. 14.03 TROS top 50 show. 18.04 De vakantiespits (NOS). TROS: 19.02 21 jaar TROS pop. 20.02 Ferry Maat's soulshow. 22.02 De elpee en cd-show. VARA: 7.00 Groot en klein. 8.00 Nws. 8.02 Opmaat in de zomer. 9.00 Kamermuz. van Dvorak (4). 9.50 Komedie op de brug, opera van Martinu. 10.35 Mstislav Rostropo- vitsj, cellist, pianist, dirigent. 12.00 Operette. VPRO: 13.00 Nws. 13.02 De beweging. Met om: 13.02 Sum mertime. 14.30 De wandelende tak: De 24-uren van de Raga. 16.00 Het portret: Cornelius Cardew. 17.00 Het Concert. Werken v. Cornelius Cardew. 18.00 Nws. 18.02 De tafel van IV. 19.30 De laatste beweging, met om: 19.30 Amerikaanse piano- werken. 20.30 Jazz live. NOS: 22.00 Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. Vandaag: Muziek onderwijs op de Vrije School. 23.00 Musica Nova. NOS: 09.03 NOS-sportief. 09.25 Wa terstanden. RVU: 09.30 Alleen op 5. KRO: 10.00 KRO Scheepspraat. 10.10 Mensen met een stem (9), herh. 10.30 Aan woorden voorbij (herh.). VARA: 17.30 De geheime plek, 18.20 Jeugdbalk. 18.30 Lucht ruim. NOS: 19.00 Nieuws voor bui tenlanders (19.00 Turks. 19.10 Ber bers. 19.20 Marokkaans/ Arabisch. 19 30 Snaansl

de Stem | 1985 | | pagina 13