Commissie Oostburg niet gelukkig met plan Coltof L. (Leon) Marquinie houdt van kinderen en van uitdagingen 'Manage dan mek A. Rammeloo wint kringconcours jonge duiven vanuit Compiégne Eerste molentocht in Retranchement Atoomvr ij staat tegen wachthokje en prikkeldraad Maarten Ducrot lost startschot van de 24 uur ARBEIDSBUREAU ZWAAIT SASSENAAR UIT DAIHATSU I DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 VANZEELAND 'TE DICHTE BEBOUWING BIJ NIEUWVLIET-BAD Vertrouwen Dikke nek Schieting Oostburg <3ARAGg DU FONT TERNEUZEN DM: INITIATIEF VVV WOENSDRECHT LAKS' Plaatselijk nieuws Schoondijke Sluis Terneuzen Sas van Gent markten pONDERDAG 1 AUGUSTl FRANK FRANK programma's NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De meeste Oostburgse raadsleden zijn niet erg gelukkig met de bouwplannen voor het vakan tiedorp bij Nieuwvliet-Bad- Oost. Daar gaat projectont wikkelaar Coltof uit Zierikzee bouwen. Ondanks hun bezwa ren gaan ze akkoord met de voorgestelde plannen. De raadsleden maakten hun bezwaren gisteren kenbaar tijdens de bijeenkomst van de raadscommissie voor planolo gie. Jaren geleden is het bestem mingsplan voor het terrein waarop het dorp komt goedge keurd. De bedenkingen van de raadsleden (met uitzondering T16 PAGINA ZEELAND van de WD) richten zich op de invulling. Coltof verdicht namelijk de bebouwing. Op de plaats waar eerst één vakan tiewoning was gepland komen nu twee huizen. G. van Schaick (CDA) vreesde een presedentwer- king. „Straks komen ook an dere projectontwikkelaars die hun plannen willen verdich ten. Dan kunnen we als raad moeilijk nee zeggen". Boven dien is hij bang dat de Oost burgse kust onaantrekkelijk wordt als op vele plaatsen 'piepkleine' huisjes staan. Hij kreeg steun van I. de Hullu (D&T). Deze stelde voor het bouwplan van Coltof af te keuren en te wachten op een andere ondernemer. Ook de raadsleden van de PvdA deel den de mening van Van Schaick. J. van de Ree-Slab- bekoorn stelde voor om in de nabije toekomst een discussie over vakantiewoningen te voeren. „Dan moeten we maar eens bepalen hoe groot ze moeten zijn". Een van de ambtenaren deelde echter mee dat de meeste vakantiehuisjes in het plan Nieuwvliet-Bad-Oost het vloeroppervlak van een wo ningwetwoning hebben. Ook wethouder A. de Feijter wees de bezwaren van de hand. „We heben nu een ondernemer die het aandurft te bouwen. Tot nu toe wilde niemand dat. Als we het afwijzen moeten we weer bij nul beginnen en ik betwijfel of iemand anders dan nog zin heeft". De raads leden legden zich, ondanks hun bedenkingen, bij de plan- De 59-jarige Sassenaar reikt zelf de rode draad aan, die we zoeken in z'n vele en gevariëerde activiteiten. „Ik hou van kinderen," zegt L. E. M. (Leon) Marquinie, een man die op de voorgrond treedt als wethouder van Sas van Gent en voorzitter van de plaatselijke voetbalclub Corn Boys. Minder bekend bij een groot publiek is het werk dat hij doet achter de schermen van het gewestelijk arbeidsbureau in Terneuzen: bijzondere bemiddeling. Marquinie zoekt in die hoedanigheid werk voor mensen die met een of andere handicap op de arbeidsmarkt verschijnen, bijvoorbeeld leerlingen van (Z)MLK-scholen (voorheen BLO). Liefde voor kinderen verklaart heel wat van die bezigheden. Neem Corn Boys. „Ik kan daar wel een hele zaterdag rondsjouwen'als die kleine gasten bezig zijn. Fantastisch gewoon," zegt hij. De plaatselijke politiek is een ander verhaal. De familietraditie wilde dat er bij iedere gemeenteraadsverkiezing een Marquinie op de lijst Gemeentebelangen stond. Zo rolde hij er min of meer toevallig in. Maar de wethouder kan wel verklaren waarom hij het met hart en ziel doet. „Het was weer zo'n uitdaging hè, net als toen ik begon met die bijzondere bemiddeling op het arbeidsbureau. En daar ben ik ook gek op, op uitdagingen." Problemen hanteert hij het liefst in een bemiddelende rol. „Praten, praten en nog eens praten. Daarmee kun je heel veel oplossen." Wat z'n werk op het arbeidsbureau betreft, komt daar binnenkort een eind aan. Na 40 dienstjaren mag een ambtenaar in de VUT en daar maakt hij gebruik van om 'privé nog het een en ander in te halen'. Vandaar: Praten met Leon Marquinie. Door Jan Jansen „Ik had in m'n leven eigenlijk een heel andere keuze willen maken. Wist u dat?" Dan, met de triomfantelijke blik van iemand die onthult: „Ik had in m'n jeugd erg veel ambitie om slager te worden." Afgezien van enkele inti mi zullen ze daar in Sas van Gent wel van opkijken, maar Marquinie heeft een eenvoudige verklaring. „M'n grootvader was het ook, en ik vond het allemaal heel in teressant. In 1940 was ik al ingeschreven op de slagers- school in Utrecht, toen de oorlog er tussen kwam. Na zo'n periode bezin je je op nieuw. Mijn broer werkte toen al op een arbeidsbu reau, en op het kantoor in Sas van Gent was een vaca ture. Die kans heb ik aange grepen." Vele honderden school- '.aters van de BLO, later MLK, vinden het best, want ze troffen sinds 1956, toen hij in Terneuzen de af deling bijzondere bemidde ling opzette, in hem een vu rig pleitbezorger. Opererend vanuit een keldertje in de Nieuwstraat bestookte hij het bedrijfsleven met aan houdende verzoeken om mensen een kans te geven, 'die bijzondere zorg nodig hebben'. Trots: „Ik heb het toch voor elkaar gekregen dat zo'n 70 tot 75 procent van de BLO-kinderen het vrije bedrijf ingingen. En daar waren er heel wat bij, die in andere gebieden in sociale werkplaatsen zouden zijn beland." Per bus, fiets en brom mertje bereisde hij stad en land, sprak duizenden men sen, deed dat 'verschrikke lijk graag'. „Ik probeerde zo veel mogelijk direct de ge zinnen in te gaan. Zo krijg je het beste overzicht en zie je dus ook de beste oplossingen. Maar daar heb je ook het be drijfsleven voor nodig. Er moet aan twee kanten ver trouwen zijn. Dus legde ik ook veel persoonlijke con tacten met mensen in bedrij ven, waar je altijd op terug kon vallen. Natuurlijk kost het veel tijd en moeite, maar ik heb daar altijd in geloofd. Je moet die dingen allemaal voorzichtig opbouwen. Pra ten, praten en nog eens pra ten. Daar red je het mee, nie- waar." Hij klopt zich op de borst, maar zo is het niet bedoeld. Herinnert zich een recent bezoek aan een bedrijf in Kapellebrug, waar hij in geen jaren was geweest. Ontroerd: „Die man sloeg z'n arm om m'n schouder en loodste me zo z'n bedrijf door. Kijk, dat doet me goed, begrijpje." Marquinie wil graag van de gelegenheid gebruik ma ken om af te rekenen met het beeld, dat sommigen van hem hebben: een bazige man die altijd gelijk wil krijgen. „Ik kom voor m'n mening uit, mag dat misschien, maar een dictator, een harde. On begrijpelijk, daar zijn m'n vrouw en ik het over eens." Hij schetst de soms treurige taferelen, waarmee hij ambtshalve te maken kreeg. „Dan trek ik me dat wel zo aan dat ik het mee naar huis neem. Zo hard ben ik niet. Gelukkig heb ik dan een vrouw, die me fantastisch opvangt, of ik ga naar de Corn Boys, eens uitwaaien. Zodoende heb ik wel altijd goed kunnen slapen. Een dikke nek., nee hoor, dat slaat nergens op. Als iemand te vinden is voor samenwer- L. E. M. (Leon) Marquinie, van Gent en voorzitter van het arbeidsbureau. king, ben ik het wel." Er is bovendien een tijd geweest dat hij zich kon ver treden met artiesten. „Ja, ook zoiets. Er was op het ar beidsbureau iemand nodig, die voor die mensen wilde bemiddelen. Heb ik er ook maar bijgenomen. Maar het betekende wel doorwerken tussen de middag als ande ren gingen eten, en ook re gelmatig op de planken staan, achter de schermen hoor, maar toch." En nu is hij weer tot voorzitter van het Sasse Oranjecomité ge bombardeerd. Het besef dat hij met al die extraatjes z'n gezin vaak tekort deed, brengt een brok in zijn keel. „Ach, misschien kan ik nu nog wat inhalen." een man die op de voorgrond treedt als wethouder van Sas de plaatselijke voetbalclub Corn Boys, neemt afscheid van - FOTO WIM KOOYMAN Of gaat-ie misschien nog meer tijd en energie stoppen in die andere bezigheden? De verkiezingen staan voor de deur en Marquinie werpt zich weer op als kandidaat wethouder. „Die politiek. Nou, die moet u toch echt he lemaal los zien van m'n werk. Dat heb ik altijd strikt gescheiden gehouden. Weet u, als iemand er bij toeval in gerold is, ben ik het wel. M'n grootvader zat 40 jaar in de raad voor Gemeentebelan gen. Sinds die tijd moest er altijd een Marquinie op de lijst staan. Dat is m'n vader geweest, m'n oom ook nog, en toen was ik aan de beurt. Tiende, dertiende, zeven tiende, het maakte allemaal niks uit. Maar op zeker ogenblik zat ik wel op zo'n zetel, gewoon omdat een aantal andere mensen weg viel. Ik heb het met m'n vrouw overlegd, besloten om het maar eens te proberen en kreeg de smaak te pakken. Ik organiseer nu eenmaal graag, hou van een dergelij ke nieuwe uitdaging." Sas van Gent heeft het ge merkt en nu krijgt hij alleen maar meer gelegenheid om zich in de plaatselijke poli tiek te profileren. Op het ar beidsbureau is hij uitge praat, maar na de afscheids receptie voor iedereen - 20 augustus, 15.30-17.30 uur in hotel Royal in Sas - zullen de Sassenaars nog van 'm ho ren. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De kring Cen trum Zeeuwsch-Vlaanderen hield met een deelname van 787 jonge duiven een kring vlucht vanuti Compiégne. Winnaar werd een duif van A. Rammeloo uit Philippine, met een snelheid van 1390,88 meter per minuut. 2. J. Giele, 3. J. Nolet, beiden Axel; 4. J. du Puy, Sluiskil; 5 en 10. C. en B. van de Berghe, Sas van Gent; 6. R. de Schoolmeester, Ter neuzen; 7. J. Verstraeten, 8. A. de Feijter, beiden Axel; 9. Jos Koch, Terneuzen. Met 317 oude duiven, 1476,33 mpm: 1. C. de Poorter, Axel; 2. A. Rammeloo, Philippine; 3. E en L. Breepoel, Hoek; 4. com binatie Du Puy-Biezen, Sluis kil; 5. C. en B. van de Berghe, 6. R. van de Berghe, 7. P. Koers, allen Sas van Gent; 8 en 9. R. de Schoolmeester, Ter neuzen; 10. Th. van Zeele, Sas van Gent. Verwachting Axel, 411 jonge duiven, 1399,8 mpm: 1. F. Schoof, 2 en 9. J. Giele, 3 en 10. J. Nolet, 4. J. Verstraeten, 5. A. de Feijter, 6. D. Dieleman, 7. Visser-Lensen, 8. G. Koek koek. Met 112 oude duiven, 1476,7 mpm: 1 en 10. C. de Poorter, 2. D. Dieleman, 3 en 7. J. Giele, 4. V. Schelleman, 5 en 9. J. Verstraeten, 6. G. Koek koek, 8. J. van de Berge. Eerlijk Vreest Niemand Stop peldijk, 43 jonge duiven, 1336,4 mpm: 1. R. Duerinck, 2, en 3. J. Wentzeler, 4 en 5. B. van Leemput. Met 45 oude duiven, 1421,1 mpm: 1 en 3. J. Due rinck, 2. J. van Belle, 4. J. Wentzler, 5. R. Duerinck. De Eendracht Terneuzen, 378 jonge duiven, 1429,49 mpm: 1 en 9. A. Nieuwelink, 2. A. de Meijer, 3,6 en 7. R. de School meester, 4. A. Verpoorte, 5. H. de Boevere, 8. F. van Cleem- putte, 10. Jos Koch. Met 61 oude duiven, 1421,34 mpm: 1,2 en 4. R. de Schoolmeester, 3. F. Temmerman, 5. M. de Roo. Volharding westdorpe, 111 jonge duiven, 1365,83 mpm: 1,2 en 10. W. de Fouw en zoon, 3,4 en 6. H. van de Veeke, 5. Alf. Verhaegen, 7. Roger van Kwikkelberghe, 8. H. Koers en zoon, 9. Ph. van Acker. Met 46 oude duiven, 1418,07 mpm: 1. W. Verhaegen en zoon, 2. Ed de Smet, 3,4 en 5. P. Baecke. De Vrede Sas van Gent, 306 jonge duiven, 1411,01 mpm: 1. E. Maenhout, 2. W. Winne, 3. J. du Puy, 4 en 5. C. en B. van de Berghe, 6. R. de Grof, 7. R. van de Berghe, 8. Th. van Zeele, 9. Joh. Pijcke, 10. P. Goossen. Met 75 oude duiven, 1428,86 mpm: 1. C. en B. van de Berghe, 2. R. van de Berghe, 3. P. Koers, 4 en 5. Th. van Zeele. De Reisduif Sluiskil, 200 jonge duiven, 1385,86 mpm: 1. W. Braecke, 2 en 7. P. Claes, 3. A. Bouchaut en zoon, 4. combina tie Klerk-Dane, 5. A. van Kerkhoven, 6. J. de Bodt, 8. combinatie Puy-Biezen, 9. A. Snoek, 10. combinatie Biezen- Ruijter. Met 80 oude duiven, 1437,36 mpm: 1. combinatie Fe- ber-Maas, 2 en 3. combinatie Puy-Biezen, 4. B. de Koeijer, 5. J. Dane. De Reisduif Philippine, 225 jonge duiven, 1390,88 mpm: 1. A. Rammeloo, 2 en 8. F. Diele man, 3. M. Hendrikse, 4. A. Gommers, 5 en 6. J. Kornelis, 7. Joh. Platteeuw, 9. J. de Visser, 10. A. van de Bossche. Met 60 oude duiven, 1472,9 mpm: 1. A. Rammeloo, 2. E. en L. Bre- peoel, 3. H. van de Hemel, 4. F. Roegiest, 5. J. Haak. Moet Moed Vooruit Boschka pel ie, 174 jonge duiven, 1355,42 mpm: 1 en 2. Th. Dobbelaar, 3. P. Pieters, 4,5,8 en 10. E. Strooband, 6. J. Willemse, 7. J. de Rijk, 9. R. de Poorter. Met 20 oude duiven, 1382,68 mpm: 1 en 3. F. Dobbelaar, 2. D. Dob belaar. Met 23 jaarlingen, 1371,22 mpm: 1 en 2. D. Dobbe laar, 3. J. de Klerk. Eendracht Maakt Macht Ter neuzen, 251 jonge duiven, 1601,06 mpm: 1,3,4 en 7. gebroe ders Scheele, 2. W. van Hoeve, 5 en 6. J. Bareman, 8. De Bruij- ne-Zegers, 9. P. Leunis, 10. A. de Bree. Met 125 oude duiven, 1638,10 mpm: 1. D. Deurwaar der, 2,3 en 5. G. Neels en zoon, 4,6,7 en 10. gebroeders Scheele, 8. J. Bareman, 9. De Bruijne- Zegers. De Reisduif Breskens, 192 jon ge duiven, 1655,73 mpm: 1. J. Versprille, 2. J. Reinhout, 3. M. Quaars, 4. P. de Jonge, 5 en 10. A. Ribbe, 6. J. van de Lijke, 7. R. Daansen, 8 en 9. mevrouw Simpelaar. Met 89 oude dui ven, 1637,19 mpm: 1. R. Versae- vel, 2. J. Bakker, 3. J. Buize, 4. D. de Ruiter, 5. J. van de I 'jke. 'S-HEERENHOEK - Staande wippen, verenigingde socië teiten, 72 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: C. Stou- thamer, Edele Handboog; tweede hoge vogel: J. Plat- schorre, Zorgvlied; eerste zijvogel: L. de Jonge, ADLM; tweede zij vogel: P. Timmer man, Vrije Schutters; derde zij vogel: C. Westdorp, Eens gezindheid; vierde zij vogel: H. Koens, Spes Nostra; grootste aantal (7): C. Raas, Vooruitgang. Wip 2: eerste hoge vogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; tweede hoge vogel: B. Looy, Victoria; eer ste zij vogel: C. van de Dries, Eensgezindheid; tweede zij- vogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; derde zij vogel: L. de Jonge, Concordia; vierde zij- vogel: C. Nijsten, Vrije Schutters; grootste aantal (8)N. van de Dries, Eensge zindheid. Bridge - Leden van bridgeclub Oostburg speelden een wed strijd in het kader van de zo mercompetitie. Er namen in de A-groep 12 deel. Uitslag: 1. echtpaar Sandrini, 2. echtpaar Testers, 3. dames Spieren- burg-Plasschaert. B-groep met 10 paren: 1. dames Belde- rok-Faas, 2. dames SCholten- Visser, 3. dames Lako-Ver- ouwe. (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Berlrand Vael Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 Van onze correspondente RETRANCHEMENT - Op initiatief van VW-Re. tranchement, vindt zaterdag 3 augustus aanstaande de eerste molen-oriëntatietocht van Retranchemem plaats. De fiets-route is zo'n 25 km lang en voert langs de open standerd molen van Retran chement naar de korenmolens van Cadzand, Zuidzande en Sluis. Deze vier Westzeeuws- vlaamse molens zullen zater dag in bedrijf zijn. In de na middag zijn deze gratis te be zichtigen en bij het vertrek in Retranchement zal er tevens molenmeel te koop zijn. De deelnemers krijgen via een vragenlijst zo'n 15 vragen te beantwoorden die betrek king hebben op de molens en de plaatsen die bezocht wor den. Om die reden raadt het organiserende VW-bestuur aan, om VW-informatie of molenboeken mee te nemen. Een drietal bestuursleden zullen de tocht begeleiden. Drie inwoners van Retranche ment stippelden op verzoek van de plaatselijke VW deze prachtige fietstocht uit, te we ten de heer F. Schollen, de heer A. van der Wegen en me juffrouw W. Timmer. Gestart wordt om 14.00 u» bij café Jopie in de Zwin. straat. Men kan er zich laten inschrijven vanaf 13.00 uur Wie geen eigen fiets heeft kan er een huren bij de firma Var de Wege in de Dorpsstraat tel. 01179-1377. Deelname aan de molenb-oriëntatietoch kost 4 gulden per persoon. 0; het vormingscentrum Hede- nesse in Cadzand ontvangen alle deelnemers een verras sing. Verder zijn er twee tin- nen borden met inscriptie te winnen, een voor de groep vol wassenen en een voor jeugdgroep. Middels nieuw systeem puntenverde ling, zal de winnaar na afloop onmiddellijk bekend zijn. De prijsuitreiking zal omstreeks 18.00 uur plaatsvinden in café Jopie in Retranchement. De VW verwacht mini mum 75 deelnemers aan i tocht. Vorig jaar organiseerde dit actieve VW-bestuur een molen-puzzeltocht, die van wege de grote deelname zeer succesvol verliep. Van een onzer verslaggevers WOENSDRECHT - De Stichting Atoomvrijstaat is momenteel in een briefwiseling met de gemeente Woensdrecht verwikkeld over een tweetal zaken die volgens de stichting niet door de beugel kunnen. Op de eerste plaats is vol gens woordvoerster Gerda Brinkman een pad tussen de vliegbasis en grond van Atoomvrijstaat illegaal 'vol gestort met NAVO-prikkel- draad'. „Dat is altijd een ge- Soos - De soos voor alleen staanden houdt zaterdag 3 augustus in zaal Wijffels een dansavond. Er wordt bingo gespeeld en er staat een verlo ting op het programma. De aanvang is 20.00 uur en ieder een is welkom. Expositie - Kunstschilder Jac. de Jonge uit Hengstdijk houdt van zondag 4 tot en met za- terdg 17 augustus in de raads- kelder van het Sluise Belfort een tentoonstelling van zijn werken. De expositie is elke dag geopend van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. Bridge - Leden van bridgeclub Emergo speelden in restaurant De Milliano de vijfde wed strijd van de zomercompetitie. Gespeeld werd een draaiende mitchell met 14 paren in één lijn. Uitslag: 1. mevrouw Touw-de heer Borm, 2. dames Herrebout-Olyslager, 3. dames Vreugdehil-Timmerman, 4. dames Puylaert-De Waal, 5 echtpaar Den Haan. Karabijnschieting - Karabijn club Sas van Gent hield een karabijnschieting op een dub bele prang. Aanwezig waren 20 schutters. Uitslag: Prang 1: topvogel: P. Goos, Sas van Gent; rechter zijvogel: A. Ing- hels, Westdorpe; linker zijvo gel: Ch. Guyt, Assenede. Prang 2: topvogel: M. Bruyntjes, Sas van Gent; rechter zij vogel: A. Inghels, Westdorpe; linker zijvogel: N. Goos, Sas van Gent. De vol gende schieting is zaterdag 10 augustus, eveneens in zaal Planetarium. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Maarten Ducrot, uitgeroepen tot de strijd- lustigste wielrenner van de ronde van Frankrijk, lost het startschot van de 24 uur van Oostburg. De koers begint vrijdag 2 augustus om 20.00 uur. Aan de wedstrijd doen 26 formaties mee. Voordat de race be gint wordt de Middelburger Ducrot rondgereden in auto over het parkoers. De handtekenjagers kunnen daarna bij hem terecht. Met het aantrekken van Maarten Ducrot is het organi serende comité er opnieuw in geslaagd een bekende Ne derlandse renner naar Oostburg te halen. Vorig jaar werd het startschot gelost door de huidige ploegleider van Ducrot, Jan Raas. woon weggetje geweest waar mensen hun hondje uitlieten. Nu moeten we helemaal omlo pen om de andere kant van de basis te bereiken. Volgens ons is er een recht van overpad. We hebben van de gemeente alleen nog maar vage brieven teruggekregen", aldus Gerda Brinkman. Een tweede zaak waar de stichting tegen protesteert, is het plaatsen van een wach thokje op de vliegbasis zonder bouwvergunning. „We hebben dat de gemeente laten weten en die gaat nu alsnog voor een bouwvergunning zorgen. Dat zou een burger eens moeten proberen. Het betekent dat de fensie alles kan doen", aldus Gerda Brinkman. Ze verwijt de gemeente Woensdrecht een 'laffe houding'. Zij: „De ge meente Woensdrecht reageert heel laks op dit soort dingen De laffe houding van Woens drecht vind ik des te vreemder omdat het gemeentebestuur zich uitgesproken heeft tegen de plaatsing". De Stichting Atoomvrijstaat gaat zich in de nabije toe komst meer richten op de acti viteiten van de gemeente en van defensie. „We kunnen geen aankopen meer doen, want daar is geen geld voor. Het is ook niet nodig, want we hebben nu een aantal strategi sche punten", vertelt Gerda Brinkman. Daarnaast gaat de stichting ook meer aandacht schenken aan het voorkomen van de bouw van nieuwe kerncentra les. AMSTERDAM, 31 juli - Aardap pel termijnmarkt. In Bintje 50mm werden 562 contracten verhandel voor levering april bij een pru van ƒ28,10 tot ƒ26,40 per 100 kg. ue stemming was flauw. KAPELLE, 31 juli - Frambozen1 Schöneman I 162-185, Glen Clo 140, X12 I 129, met dop U7-119, te 95, II 70-74, x9 II66. Zwarte bessen, pondsdozen IB 352-378, kilos 278. Rode bessen: Stanza IB 95, Rondom IA 66-71, t«r setta IA 128-149, Rotet IA 142- M kilo's Stanza IIB 181-196, II Rondom IIA 145-153, IIB 102-1™, Rosetta 160, Rotet 100. RodeK™ bessen: 200 gr. doos PSiïJj. doos 145-173, kilo's 150-220. Prui men: Early Laxton 1150, II 90'1 gescheurd 80, grof 190-230. Kas men: 400 per doos. Zuremorellen, II 260, Aardbeien: 110-120perd Appelen: Stark Earliest1^0/80» 160/70 128, 1170/80 131-169. 1160 91-125, 1155/60 45-53, Mantel II 105. Yellow: 170/80 BO/W 1180/90 91, 1170/80 67, 1160/79 39 Golden Delicious: 170/80 te: prmcessebonen 1119-130, 83, snijbonen 230, uien 17-33, gr, kool 17, komkommer 25-41, an U, vie 36, tomaten IA 520, IB 57 400, aardappelen 25-33, dueli^g 8, kriel 34, bloemkool 120-140, Kr v sla 18. TERNEUZEN - 31 Juli. Per slujj sla 1 21-26, bloemkool A 95-145, 77-86, komkommers 42-48, 25-31. Per bos: selderij 32, bosP*5 62-69, uien 40-77, radijs 29. Per ns_ eerstelingen 19-20, dort 28 dijvie 30-47, kroten 51-54, pe£ j 470-660, prinsessebonen kjas 200-240, klasse 2 160-190, rab 39, savoyekool 77, spïnazie spitskool 58-67, kassnijbon se 1 240, klasse 2170, waspeen vleestomaten bakje a b ton BB 710, pruimen Early klasse 1 217. Door Wim van Leest JE MOET zorgen dat je de jaken goed voor elkaar hebt, je moet laten zien wie er in de ;aal de baas is, anders wordt bet een puinhoop. Managers doen niets liever dan meteen 0a binnenkomst de tent over nemen". Frank van Tongeren formu leert bondig een van de inmid dels geleerde grondregels, die een concertzaal er op na moet houden om met succes te blij ven draaien. In de pakweg an derhalf jaar dat Noorderligt nu bestaat heeft de zaal on derdak geboden aan tientallen topacts en als je om gaat met dat slag volk leer je snel. Noorderligt is gestart als een ideële onderneming en werkt met vrijwilligers. Met twee van die vrijwilli gers, Frank van Tongeren en Frank van Iersel, praatte ik over het vak van concerten or ganiseren en het zorgen voor continuïteit daarin. Uiteraard komen in dat gesprek de peri kelen rond het voortbestaan van Noorderligt aan de orde. Voor het gemak staan die el ders op deze pagina opgesomd. Dit verhaal beperkt zich gro tendeels tot de lotgevallen, waarmee een concertzaal te maken krijgt. Zo'n concertzaal is bij zijn programmering voor een groot deel aangewezen op de con certpromotors, die buitenland se groepen voor een toernee naar Nederland halen. Van Iersel: „Grote namen kies je niet, die worden je aan geboden. Je kunt hooguit on derhandelen over de prijs. Het is niet te betalen om zelf een groep te gaan halerrin het bui tenland. Je bent dus afhanke lijk van wat de promotors 22.10 Sterke Yerke Het idee werd geboren op het Pikmeer. Vier Friese jongens hadden samen zo'n schitterend vlot gebouwd, dat zij er de Noordzee mee over wilde steken. De 'Ster ke Yerke 3', gebouwd op een onderstel van gelaste bag- gerhuizen, werd in april 1979 te water gelaten en vier maanden later in augustus vertrokken de Friezen op hun avontuurlijke reis. De reis verliep voorspoedig tot op korte afstand van het eiland Bonaire. Daar op de rotskust strandde de 'Sterke Yerke 3' op een koraalrif. De vier Friezen wisten hun le ven te redden en later kon relfs nog wat filmateriaal opgedoken worden, waaruit Meindert van der Meulen samen met Frits Riemersma deze documentaire samen stelde. [19.12] Kings of the whole world Londen kende na de Tweede Wereldoorlog zijn 'teddy- hoys' of 'teds'. Ze creëerden door het dragen van jasjes 'n de trant van koning Ed ward VII, van wie de bij naam Teddy' is afgeleid, een nieuwe mode. In de loop der jnren bereikte deze mode de Vpndense arbeidersjeugd, die een geheel eigen etiket Tonnetje trekken is een van d|e aan bod komen in 'Veroni 'LlS uur).

de Stem | 1985 | | pagina 12