70% oos AND ZIJSPANCONSTRUCTEUR LOUIS CHRISTEN: Engelse voetbalbond niet langer tegen pasjessysteem RKC verslaat FC Groningen Ovett op weg terug Van der Poel wint Grote Schelde-prijs 69 Tecentrifuge QSREKENING iEÜÜMAAKTU •ESTEGELD TLANDiUTRECHTI EEKBANK© 'eel non-food. r kleintje uitje Betaalbaar Wending Verschillen Rijstijl Paris SG verslaat bordeaux Zege Short Van Eekeren bij laatste acht in EK tennis jeugd Broeken terug bij Willem II Selectie van Eagles compleet Bearzot tot 1990 Wolves krijgt uitstel van betaling Kuiper wint in Stiphout Cordes Yerrassende remise Ivkov zRS i 500 gram 2.45 rwassen [JNTJES Lew tappaz ak 1 kilo HSCHtNKEN nes, -f ening op naam, waarbij drag en wijze van rente- len. drag f 1.000,-, geen maxi- ng per maand*/per jaar/ 2 jaar 5 jaar 10 jaar 7,0% 7,4% 7,5% 7,2% 7,6% 7,7% -inlegbedrag v.a. f 10.000,-. Rentewijzigingen voorbehouden lekcnstraat 40, 076-223655 01180-38000 'Straner is doordacht bezig' RHEINECK (ANP) - Louis Christen, al tien jaar succesvol constructeur van zijspanmo- toren voor Grand Prix-races, kan onmoge lijk van blind chauvinisme worden be schuldigd. Als rechtgeaard Zwitser betoogt hij in het zan gerige taaltje, dat niet zijn landgenoot Rolt Biland, maar de Nederlander Egbert Streuer de grootste kanshebber op de nieuwe wereldtitel in de drie wieler-klasse moet worden geacht. „Tot het uitvallen van Bi- land in Le Mans moest ik te gen de Zwitserse pers wel overeind houden dat Rolf de grootste kansen had. Toen geloofde ik echter al in Streuer en Schnieders. Als ze zondag in Silverstone en een week later in Ander- storp aan de finish komen, worden zij gehuldigd als wereldkampioenen. Daar ben ik van overtuigd. Zij vormen de beste combinatie. Egbert gun ik de prolongatie van zijn titel ook. Hij ver dient het echt. Hij leeft voor die sport". Streuer is sinds 1980, toen hij nog met Johan van der Kaap reed, klant van het Zwitserse constructiebedrijf LCR, Louis Christen Racing. Met vier man personeel bouwt Christen in Rheineck, in de omgeving van het Bo- denmeer al tien jaar gea vanceerde race-machines. De ideeën voor de LCR-zij- spannen, waarmee de hele wereldtop rijdt, zijn afgeleid van de formule-renwagens. Christen is een doe-het-zel- ver: „Ik heb zelf tien jaar met auto's geraced. In 1975 voor het laatst in de formule 3. Toen kwam Bruno Holzer vragen of ik een zijspan voor hem wilde bouwen. Dat werd een heel andere ma chine dan gebruikelijk. Hol zer won meteen zijn eerste race met dat span, in 1976 in Rouen". Vanaf dat moment kreeg- Louis Christen het druk, Mi chel en Schwarzel waren de eerste gerenommeerde klan ten. In 1979 meldde wereld kampioen Biland zich bij zijn landgenoot. Een jaar la ter stond Egbert Streuer voor het eerst op klanten lijst. „Tot nu toe heb ik 65 machines gebouwd. Dat is twaalf per jaar. Ik ben nu ook met het bouwen van so lo's begonnen, achttien stuks deze winter. Dörflinger werd er meteen wereldkam pioen 80cc mee". Christen is niet alleen commercieel begaan met de motorracerij, die in zijn eigen land bij de wet verbo den is. „Ik houd de sportieve kant van de zaak ook in de gaten. Ik wil de zijspannen betaalbaar houden. Een LCR kost nu zo'n dertigdui zend Zwitserse frank (42.000 gulden). Als ik een machine volledig van carbonfiber zou maken, dan gaat die prijs zeker met dertig tot veertig procent omhoog. Voor een aantal rijders wordt de aan schaf van een nieuwe motor dan onbetaalbaar. Je krijgt in dat geval een elite, die wel kan betalen. De race wordt dan niet gewonnen door de beste coureur, maar door de man met de dikste porte- men. Rolf rijdt rauwer. Dat vergt in een race zeker meer van de banden en de motor. Streuer doet het intelligen ter. Hij spaart zijn materiaal en heeft daardoor in de slot fase nog wat extra's over". Streuer en Schnieders in actie in een door Christen vervaardigde zijspan-combinatie. monnaie. De inspanning van Honda en Rothmans in de 250 en 500cc heeft wat dat betreft al genoeg verknoeid. De zijspancompetitie is dit jaar ongekend spannend. Dat komt door de gelijk waardigheid van het mate riaal". De gemoedelijke Christen doelt daarbij puur op het rijwiel-technische gedeelte. In de vermogens van de 500cc-motorblokken zijn wel degelijk verschillen waar neembaar. Egbert Streuer, de wereldkampioen, heeft zijn Yamaha-blok uitgerust met in Oostenrijk vervaar digde cilinders, die in ieder geval voor meer topvermo- gen zorgen dan de concur rentie. Zondag vormen die extra pk's in Silverstone bij de Grote Prijs van Enge land, al drie jaar achtereen gewonnen door de Neder landse combinatie, een on miskenbaar voordeel. Christen: „De motor van Streuer heeft de meeste pk's. Dat is bij de eerste vijf Gro te Prijzen van dit seizoen wel vast komen te staan. Het afstellen van zo'n machine beheerst Streuer het best. Bij de start komt hij nooit goed weg. Biland wel. Dat heeft te maken met de tu ning. Streuer kiest echter - FOTO ANP voor die ene mindere eigen schap van de motor. Die zwakkere start maakt hij met meer topsnelheid wel weer goed, aldus zijn rede nering. Streuer is doordacht bezig. Hij is de rijder naar mijn hart". De rijstijl van Streuer en Schnieders is Louis Christen de laatste jaren ook beter gaan bevallen. „Vroeger was Biland de betere coureur. Streuer heeft elk jaar iets bijgeleerd; Schnieders ook. Nu zijn Streuer en Biland gelijkwaardige coureurs. Als het er op aan komt, durft Biland meer risico's te ne- Het uitvallen van Biland in Le Mans, met een gebro ken drijfstang, gaf een on verwachte wending aan de wereldtitelstrijd. De West duitser Schwarzel is weer de ranglijstaanvoerder (met 61 punten) vöór Streuer (58) en Biland (50). De nummer vier, de Zwitser Zurbrugg, volgt op 35 punten van de leider. De zwakke vorm van de Fransman Michel en de blessure van de Brit Web ster houden in, dat in de ra ces van dit seizoen buiten staanders de gevestigde top drie nauwelijks verstoren. Het uitvallen van vier-vou- dig wereldkampioen Biland, als eerste van het toptrio dit seizoen, heeft de TT-win- naar van dit jaar al bijna kansloos gemaakt. In de laatste twee Grote Prijzen, de komende twee zondagen in Engeland en Zweden, is de schade voor Biland, met passagier Waltisperg, zon der pech van zijn opponen ten nauwelijks te repareren. Louis Christen heeft er een uitgesproken mening over. „Er moeten meer wed strijden komen voor de zij spannen. Nu zijn het er ze ven, te weinig, maar altijd nog beter dan niets. De 500cc kent er vijf meer. In die klasse kun je een pechdag nog goed maken. In de gege ven situatie van zeven zij- spanraces moet er maar één resultaat aftrekbaar worden gemaakt. Dat geeft tenmin ste een iets eerlijker verloop voor pechvogels". rant. LAPPEENRANTA (AFP) - Langzamerhand krijgt Steve Ovett het oude wedstrijdritme weer te pakken. Dinsdag liet de Britse atleet een tijd van 3.37,91 op de 1500 meter voor zich noteren. Dat was in de Finse plaats Lappeenranta niet voldoende voor de over winning. Die ging naar Omar Khalifa uit Soedan in 3.36,89. Willi Wülbeck zal dit week einde niet in Stuttgart aan de start verschijnen tijdens de 85ste editie van de Westduitse atletiekkampioenschappen. Daarmee lijkt de terugkeer van de wereldkampioen op de 800 meter mislukt. De 30-jarige atleet, die twee jaar geleden in Helsinki als enige buiten de greep van Rob Druppers bleef, sukkelt al maanden met blessures. De Westduitser weet niet of hij dit seizoen nog aan wedstrij den zal deelnemen. Van 1974 lot 1983 startte Wülbeck tien teer en veroverde hij evenzo veel maal de nationale 800 me ier-titel. Vorig jaar moest Wülbeck de Olympische Spe len wegens een blessure laten schieten. Dit jaar deed hij een mislukte poging terug te keren °P de 1500 meter. Tijdens internationale atle tiekwedstrijden in Gothen burg is Arjen Visserman gis teravond op de 400 meter als derde geëindigd in 46,61 secon den. De Nederlandse kam pioen moest de Colombiaan Manuel Ramirez (46,45 secon den) en Carl May lor uit Ja maica (ook 46,45) laten voor- Saan. Voor de AAC'er was het de beste tijd van het seizoen. Laszlo Szalma zorgde giste- 'en voor de beste prestatie op de tweede dag van de wed- PARUS (AFP) - Paris Saint "main heeft dinsdag op de tterde speeldag van de Franse voetbalcompetitie kampioen wondins Bordeaux met 1-0 verslagen. De ploeg van ex-MVV-spe- er Pierre Vermeulen voert onder een punt te hebben 'Orloren de ranglijst aan. Voor ordeaux was de 0-1 in het Pduel in Parijs de eerste ne- otlaag van dit seizoen. PiUli agen vierde speeldag: Paris SG 'Ux 1-0, Toulon - Metz 2-1, Lens - v,oose O-O, Nice - Auxerre 1-1, Renries W 0 °-1, Strasbourg - Lille 2-1, öastia 2-0, Sochaux - Le Havre strijden om de Hongaarse at letiekkampioenschappen. Met 8,29 meter veroverde Szalma de titel bij het verspringen. De overwinning op dit onderdeel ging bij de dames naar Zsuzsa Vanyek: 6,62 meter. Istvan Nagy zegevierde op de 200 me ter in 20,84 seconden. De organisatoren van de in ternationale atletiekwedstrij den in Nice hebben erkend dat de tijdwaarneming bij een aantal onderdelen heeft ge faald. Na controle hebben de organisatoren van de op 16 juli gehouden Nikaia enige wijzi gingen in de uitslagenlijsten aangebracht. Ook aan de in terpretatie van de foto-finish mankeerde het een en ander, hebben de organisatoren mee gedeeld. De prestaties op de 100 me ter, 110 meter horden (heren) en 110 meter horden (dames) waren te mooi om waar te zijn. Zo klokte de Amerikaan Cook met 9,98 seconden de vijfde prestatie aller tijden op de sprint. Alleen Smith, Hines, Lattany en Lewis waren ooit sneller. Op de genoemde on derdelen werden negentien persoonlijke records verbe terd. Eén daarvan was voor Nellie Cooman, de enige Ne derlandse deelneemster op de vlakke sprint. De AVR-atlete noteerde de vierde plaats met 11,31 seconden. Voorlopig blijven deze pres taties officieel. Een onderzoek is nog gaande. Aan de waarde van het wereldrecord, dat Ste ve Cram die avond op de 1500 meter liep (3.29,67), wordt niet getwijfeld. Met de hand gere gistreerd kunnen afstanden tot en met 400 meter niet als record worden geboekstaafd. 1-1, Nancy - Laval 1-0, Brest - Marseille 2-1. Stand: 1. Paris SG 4-8, 2. Toulon 4-7, 3. Lens 4-6,4, Nantes 4-6,5. Bordeaux 4-6,6. Auxerre 4-5, 7. Sochaux 4-4, 8. Rennes 4- 4, 9. Lille 4-4, lO.Nancy 4-4, 11.Monaco 4- 4, 12.Le Havre 4-4, 13.Metz 4-3, M.Stras bourg 4-3, 15.Laval 4-3, 16.Brest 4-3, 17.Nice 4-2, 18.Marseille 4-2, 19.Toulouse 4-2,20.Bastia 4-0. BIEL (ANP) - Nigel Short be schikte gisteravond over een beter concentratievermogen dan Eugenio Torre. De Brit won de partij uit de eerste ronde van de 'na-competitie' na in totaal 87 zetten. De partij was maandag twee keer afge broken. Stand na één ronde: 1 Van der Wiel 11/2 punt, 2. Short 1,3. Torre 1/2. BLOIS (ANP) - In het toernooi om de Europese tennistitels voor junioren heeft de natio nale afvaardiging in het Fran se Blois nog één speler in de strijd. Bij de spelers tot acht tien jaar bereikte Mare van Eekeren de laatste acht. Daar in ontmoet hij vandaag de als vierde geplaatste Brit Goodall. Van Eekeren versloeg in de eerste ronde de Deen Bengt- son, had in de tweede een walk-over en had in de derde geen kind aan de Belg Luykx. De overige Nederlandse spe lers en speelsters verdwenen al vroeg uit het strijdperk. Uitslagen: onder 18 jaar: jongens: eerste ronde: Marc van Eekeren (Ned) - Bengt- son (Den) 6-4, 6-2, Glennie Schaap (Ned) - Sica (Ita) 7-6, 6-2; tweede ronde: Van Eekeren w.o.; Schaap - Kowalski (Pol) 4- 6, 5-7; meisjes: eerste ronde: Hester Wit voet (Ned) - Tsarboboulou (Gri) 6-0, 6-2, Digna Keetelaar (Ned) - Zerbecka (Pol) 6-2, 6-7, 6-2; tweede ronde: Witvoet - Meier (WD1) 7-5, 4-6, 1-6, Keetelaar - Mesjki (Sov) 0-6, 2-6; onder 16 jaar: jon gens: eerste ronde: Jacco Eltingh (Ned) - Boetch (Fra) 3-6, 3-6, Hendrik-Jan Da vids (Ned) - Mackowiack (Pol) 3-6,6-4,5- 7; meisjes: eerste ronde: Mara Eijken- boom (Ned) - Lati (Ita) 6-4,4-6, 2-6, Erna Broers (Ned) - Thoren (Fin) 5-7,3-6. De weinige geplaatste speelsters, die op de openingsdag van het met ruim 850.000 gulden gedoteerde tennistoernooi van Manhattan Be ach op de baan kwamen, hebben zonder veel moeite de tweede ron de bereikt. Bettina Bunge stond de Argen tijnse Emilse Raponi-Longo slechts twee games toe. De Tsje- choslowaakse favoriete Hana Mandlikova en de Amerikaanse Pam Shriver komen pas in een la ter stadium in actie. Zij staan zo hoog op de plaatsingslijst door het wegblijven van Martina Navrati- lova en Chris Evert-Lloyd. De Wimbledon-winnares moest vori ge week afzeggen wegens een be knelde zenuw in de nek. Evert- Lloyd gaf er de voorkeur aan zich voor te bereiden op het open toer nooi om de Canadese titel. Uitslagen: damesenkelspel: eerste ronde: Bettina Bunge (WD1) - Emilse Raponi- Longo (Arg) 6-0, 6-2, Elise Burgin (VSt) - Rene Blount (VSt) 3-6, 6-4, 6-4, Susan Mascarin (VSt) - Terry Phelphs (VSt) 7- 6, 6-3, Kate Gompert (VSt) - Stephanie Rehe (VSt) 6-1, 6-3, Eva Pfaff (WD1) - Annabel Croft (GBr) 6-2, 7-6, Laura Gil- demeister (VSt) - Molly van Nostrand (VSt) 3-6,7-6,6-4, Lisa Spain-Short (VSt) - Marcella Skuherska (Tsj) 6-3, 2-6, 6-2, Beth Herr (VSt) - Barbara Gerkin (VSt) 6-0,6-3. De Westduitse Wimbledon-win naar Boris Becker bezet op de dinsdag gepuliceerde wereldrang lijst de vijfde plaats. Becker, die na zijn zege in Londen een korte rust pauze nam om te herstellen van een enkelblessure en enkele plaat sen zakte, bereikte afgelopen week bij het tennistoernooi in Indiana polis de halve eindstrijd. Daarin verloor hij van de latere winnaar Ivan Lendl. De Tsjechoslowaak staat tweede op de wereldranglijst achter John McEnroe. Mats Wilan- der is derde en Jimmy Connors vierde. LONDEN (ANP/DPA) - De Engelse voetbalbond heeft zijn harde oppositie tegen de invoering van identiteitspasjes voor voet balsupporters laten varen. Dit bleek tijdens het over leg, dat vertegenwoordi gers van de Britse regering gisteren met de FA hebben gevoerd. Een pasje bij de aankoop van kaarten en het betre den van het stadion dient er toe onruststokers te identificeren en buiten de hekken te houden. Bij voortgaand voetbalgeweld is de Engelse overheid van plan supporters alleen toe gang te verlenen bij de thuiswedstrijden van hun favoriete team. Tegen een dergelijke stap, vorige week voorgesteld door de Engelse onderzoeksrechter Popplewell, hebben de clubs en de Foottball Asso ciation zich te weer ge steld. Een verbod voor fans om uitwedstrijden te be zoeken zou strijdig zijn met de rechten van de mens. Bovendien wordt het onpraktisch genoemd. De Britse sportminister Neil McFarlane verklaar de na de bijeenkomst, dat vorderingen waren ge maakt met de invoering van een leden-kaartensys- teem. De voorzitter van de FA, Bert Millichip, meent dat zo'n systeemm voor al le stadions zou moeten gel den. Hij gelooft evenwel niet dat het plan voor de aanvang van de competitie op 17 augustus kan worden verwezenlijkt. Allereerst zullen de clubs in de eerste en tweede divisie worden verplicht de bonafide fans een pasje te verstrekken. Premier Thatcher liet de FA, de Football League en de clubs weten dat deze tot op heden nog niet de ver eiste vergaande medewer king bij het bestrijden van het voetbalvandalisme hebben getoond. De minis ter van binnenlandse za ken, Leon Brittan, merkte op dat de regering als aan vullende maatregel be paalde strafrechtspara grafen zal verscherpen, als de clubs niet akkoord gaan met de invoering van een pasjessysteem. Tijdens de bijeenkomst op Downing Street werd tevens gesproken over het plaatsen van televisieca mera's om de toeschouwers in de gaten te houden, als mede over een eventuele verschuiving van de com petitiewedstrijden van za terdagmiddag naar vrij dagavond. Bij het begin van het seizoen beschikken waarschijnlijk twintig En gelse voetbalclubs over een electronische bewakings installatie. Nog twintig verenigingen zullen in de komende maanden zulke apparatuur aanschaffen. GRONINGEN (ANP) - Bud Broeken keert terug naar de club, waar hij zijn loopbaan als betaald voetballer begon: Willem II. Gisteren werd de overgang van de oud-international van FC Groningen naar de eerste divisie-club definitief. Broeken verliet Groningen, omdat hij niet wilde meewerken aan de volledige professionalisering. De 27-jarige rechterspits wilde blijven werken. Broeken wordt filiaalhouder van een sportschoenenzaak in Den Bosch en dient als semi-prof Willem II, contractueel voorlopig voor één jaar. Broeken kwam eind 1982 van Birmingham over naar Groningen. ZEILEN - Geert Gilkerken uit Reeuwijk is de nieuwe Ne derlandse zeilkampioen in de Pampus-klasse. Op het Snee- kermeer bleef Gilkerken in vijf wedstrijden zijn concur renten Hooft en Zweep ruim voor. DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles is dinsdag met een complete selectie naar het trainingskamp in de Belgische plaats Brecht afgereisd. De vijf spelers, die hadden gewei gerd een nieuw contract te on dertekenen bij de Deventer eredivisieclub, gingen alsnog overstag, toen oefenmeester Nico van Zoghei dreigde hen thuis te laten. Hans Schrijver, Ton Wit- baard, Henk ten Cate en An- dré Oostrom verlengden hun verbintenis met een jaar. Hans Voskamp tekende maar met een voor twee seizoenen. Go Ahead Eagles, dat vrijdag in Breda tegen NAC speelt, blijft tot zondag in België. ROME (SID) Bondscoach Enzo Bearzot (57) heeft zijn verbintenis met de Italiaanse voetbalbond verlengd tot 1990. Pas na de eindronde van het wereldkampioenschap in eigen land zal Bearzot een streep onder zijn loopbaan zetten. In Mexico verdedigen Bearzot en zijn pupillen vol gend jaar de wereldtitel. BIRMINGHAM (Rtr) - Wol verhampton Wanderers, de Engelse club uit de derde divi sie die maandag failliet werd verklaard, heeft uitstel van betaling gekregen. De schuld van ruim 3,5 miljoen gulden moet uiterlijk 9 augustus zijn afgelost. STIPHOUT (ANP) - Hennie Kuiper, die het einde van de Tour de France niet heeft meegemaakt, won gisteravond het profcriterium van Stip hout. De veteraan uit de Belgische formatie van Roger Swerts versloeg na de honderd kilo meter Peter Winnen in de eindspurt. Uitslag: 1. Hennie Kuiper (Putte), 100 ki lometer in 2 uur 21 minuten en 14 secon den, 2. Peter Winnen (Venray), 3. Wies van Dongen (Breda) op 20 seconden, 4. Nico Verhoeven (Berkel-Enschot), 5. Jac van Meer (Wouw), 6. Hennie Rovers (Roosendaal), 7. Joop Zoetemelk (Ger- migny L'Eveque) op 30 seconden, 8. Rudy Matthijs (Bel), 9. Jannes Slendebroek (Geldrop), 10. Ad Tak (Oud-Gastel). Adrie van der Poel gaat als eerste over de streep in Scho ten. -FOTOBELGA SCHOTEN (ANP) - Adrie van der Poel heeft gisteren de Gro te Scheldeprijs, de traditionele Vlaamse wegwedstrijd voor beroepswielrenners, gewon nen. In de omgeving van Scho ten versloeg de renner uit de ploeg van Jan Raas zijn Belgi sche mede-vluchter Ludwig Wijnants. Het duo legde de 235 kilometer af in zes uur en twee minuten. De Belg Mare Sergeant ein digde met een achterstand van 35 seconden op Van der Poel en een voorsprong van twintig seconden op het peloton als derde. Uitslag: 1. Adrie van der Poel (Ned) de 235 kilometer in 6 uur 2 minuten, 2. Lud wig Wijnants (Bel), 3. Mare Sergeant (Bel) op 35 seconden, 4. Jef Lieckens (Bel) op 55 seconden, 5. William Tackaert (Bel), 6. Werner De Vos (Bel), 7. Eddy Planckaert (Bel), 8. Leo van Vliet (Ned), 9. Francis Vermaelen (Bel), 10. Etienne De Wilde (Bel) allen in dezelfde tijd als Lieckens. Matthieu Hermans is dins dag als vierde geëindigd in de Grote Prijs Zizurkil in de buurt van de Noordspaanse stad San Sebastian. De strijd over een zwaar parkoers werd na 195 kilometer in de eind sprint gewonnen door Inaki Gaston, die Pedro Delgado naar de tweede plaats ver wees. Na de twee koplopers kwam een groepje van zes man bin nen met een achterstand van 23 seconden. Matthieu Hermans, donder dag in Nijmegen tweede in de strijd om de nationale stayers- titel, heeft nog niet de zeker heid dat hij zal kunnen deel nemen aan de strijd om de we reldtitel in Bassano del Grap pa, waarvoor hij werd geselec teerd. De prof in Spaanse dienst heeft namelijk voorlo pig verplichtingen tot en met de Ronde van Nederland, die nog draait als de strijd om de wereldtitels op de baan al is begonnen. Tom Cordes, de onttroonde wereldkampioen wielrennen bij de junioren, heeft de ze vende etappe van de Ronde van Polen gewonnen. De Ne derlander had na de 168 kilo meter van Pila en Szc een voorsprong van twee seconden op de Oostduitser Olaf Merkel. De Pool Marek Lesniewski behield de leiderstrui voor zijn landgenoten Wrona en Zak- rewski. ARNHEM (ANP) - Feyenoord heeft dinsdagavond in de stro mende regen liet oefenduel te gen eerste divisie-club Vitesse in Arnhem met 3-2 gewonnen. De Rotterdammers speelden weinig soepel en kwamen in de eerste helft op voorsprong door een eigen inzet van de Arnhemmer Gerritsen. De an dere treffers van Feyenoord kwamen van de middenvelder Sörensen en Hoekstra, beide keren op aangeven van Ling. FC Groningen verloor in Waalwijk met 1-2 van eerste- divisieclub RKC. De ver nieuwde ploeg van trainer Han Berger kwam op een voorsprong, maar speelde daarna zo slecht, dat RKC uit eindelijk vrij gemakkelijk won. RKC-doelman Frits von Seydlitz stopte een strafschop van De Wolf, de nieuwe cen trumverdediger van Gronin gen. ARNHEM: Vitesse - Feyenoord 2-3 (0-2). 22. Gerritsen 0-1 (eigen doel), 29. Sören sen 0-2, 50. Koenen 1-2, 65. Hoekstra 1-3, 70. Neyenhuis 2-3. Gele kaarten: Hiele en Duut (beiden Feyenoord). WAALWIJK: RKC - FC Groningen 2-1 (0-1). 30. Roossien 0-1,63. Kraay jr 1-1, 83. Van Veen 2-1. VLISS1NGEN: Walcheren - Excelsior 2- 8 (1-4). Doelpunten Excelsior; Beukers (4), Leenheer, Boere, Ridderhof en André Wasiman. Doelpunten Walcheren: Dek en Van de Rafelaer. LEUVEN: Stade Leuven - Go Ahead Eagles 1-0. De treffer kwam op naam van Marting. GAANDEREN: VVG '25 (zondag vier deklasser) - De Graafschap 0-9 (0-5). Doelpunten: Cooke (3), Leeuwerik en Ro- sendaal (ieder 2), Peitsman en Wanders (ieder 1). HEER: Heer (zondag eerste-klasser) - MVV 0-10 (0-4). Doelpuntenmakers wa ren Adam, Driessen en Van Marwijk (ieder 2), Smeets, Van der Poppe, Dela- haye en Ummels (eigen doel). BRUNSSUM: Limburgia (hoofdklasser) - FC WV 1-3 (0-3). Verlij sdonk (2) en Valckx zetten WV al voor de pauze op 3-0. Na de pauze stokte de produktie en kon Labyed Limburgia op 1-3 brengen. HAAKSBERGEN: Emmen - FC Twente 0-2 (0-2). Carbo en Ten Caat scoorden. LOTTO DEN HAAG (ANP) - In de lot to van het afgelopen weekein de, nr. 30, heeft geen van de deelnemers zes juiste kruisjes ingevuld. Er wordt wel 300.000 gulden bruto uitgekeerd aan de enige winnaar van de twee de prijs. Bij het cijferspel was een winnaar van de hoofdprijs van een ton bruto. Uitslag lotto 30: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. 300.000,-derde prijs: 135 winnaars, bruto f. 1.409,50, vierde prijs: 5.779 winnaars, f. 32,90; vijfde prijs: 79.795 x f. 5,-. In de jackpot voor lotto nr. 31 zit een be drag van ruim 70.000 gulden. DIEREN (ANP) - De verras sing van de tweede ronde van het schaaktoernooi om het open Nederlandse kampioen schap was de remise van de Joegoslavische grootmeester Boris Ivkov tegen de Neder lander Booij. Ivkov, een van de favorieten voor de eindze ge, mocht zelfs blij zijn met dat halve punt. De stelling van zijn jeugdige opponent was aanzienlijk be ter. De voornaamste uitslagen: afgebroken partijen eerste ronde: Etmans - Ivkov (Joe) 0-1, Van de Plassche - Sunye-Neto (Bra) 1/2-1/2, De Ruyter - Hartoch 0-1, Sibbing - Carlier 0-1, Borm - Landtman 1-0; tweede ronde: Ivkov (Joe) - Booij 1/2-1/2, Van de Oudeweetering - Kudrin (VSt) 1/2-1/2, Van Gaaien - Campora (Arg) afg., Martinovic (Joe) - Van Bohe- men 1-0, Cuijpers - Dam 1-0, Schwartz - Borm afg., Hartoch - Bosman afg., De Zeeuw - De Boer 0-1, Quist - J. Kuijf afg., Roebers - Nijboer 0-1, Carlier - Van der Mije 1-0, Nep - J.Piket 1/2-1/2, Van Eij bergen - Perez Garcia (Arg) 0-1. Stand: 1. Martinovic, Cuijpers, De Boer, Nijboer, Carlier, Perez Garcia, Riemers- ma, Storms en Cmiel 2 punten.

de Stem | 1985 | | pagina 7