EK DE HILLEN Beschietingen doorbreken rust in Libanon GROOTSTE ANTI-RUSSISCHE DEMONSTRATIE SINDS '68 Onlusten bij begrafenis van Israëlische leraren Toch unaniem slotdocument op YJVv rouwe neon f eren lie vmxmjj buitenland Antwerpen S S I K G Advocate van De Jonge voor overleg in ons land DE STEM COMMENTA AR Vooruitgang IEUWSOVERZICHT ODDDD' x p o s 111 e s MAANDAG 29 JUL11985 PAGINA 3 FINNEN-BUITENLAND" Viering Initiatief Castro vraagt kwijtschelding schulden van Latij ns-Amerika Filmprijs voor Nederlanders festival Italië Nieuw statuut voor Nieuw-Caledonië Soares aanvaardt presidentskandidatuur Politieversterkingen in Guadeloupe Autobom ontploft in Lima Aardverschuiving in Japan Burgemeester Knokke uit partij gezet Opnieuw twee arrestaties in wijnschandaal Ierland bij bestuur in Ulster Zon en maan f Hoogwater T49 Z ilden Vlies 1 i, 20 en 22.30 u. Police aca- deel 2. Iden Vlies 2 en 20 u. Up the creek, u. Final mission. Iden Vlles 3 en 20 en 22.30 u. The fal- ind the snowman mllng Body double, mbrandt New York Bronx Warriors. LINGE al Renè de Moor - 15 u. HOLE féDe Kroon - 14.30 u. prijskaarting. dansen met d.j. Pedro. GE lerle Esprit - Zomerexpo- acryl, olieverf, aquarel, ke- 3k en beeldhouwwerk. Ge- ag. 13.30-18 u. dinsd. gesl. sept.). ST eekmuseum 'De vier am- ten' - 'Maten en gewich- jit de verzameling van O. de s en J. de Keyzer. Geop. mei jgustus ma. tfn za. 14-17 u„ en augustus ook op zon- n. JELBURG orzaal Statenzaal, Abdij Expositie getiteld 'Middel- in panorama'. Geop. ma. /rijd. 10-16 u. (t/m 2 aug.). JEUZEN llkof, Schoolweg 4 - Teke- sn Vogelvlucht van Peter 3n. Geop. dag. 9-18 u. (tot 1 SGE uuthusemuseum - A- n Willaert: Vlaams musicus netië' (in het kader van het an de muziek). Geop. dag. 12.30 en 14-18 u. (tot 31 TENDE sdelijk Museum - 'Ensorin ostendse verzamelingen', 3t kader van het Ensorjaar). 3. dag. 10-12 en 14-17 u. gesl. (tot 31 aug.). «mkundig Museum - En- ibliografie. Geop. dag. 10- 14-17 u. dinsd. gesl (tot 31 *-«.< iebi'-j .nvt uSu tl si tie vriendschapsrelaties tus- erpen zal van 3 tot en met :hai' ingericht worden. In boeiende tentoonstellipg ese stad en provincie. voorwerpen die de volks- li belichten; demonstraties iers; een boekenafdeling: werken, tekeningen en al- ald. De bezoeker zal som- in verkoopstand waar pu- ittes te koop aangeboden en van 3 tekenf ilsm, 2 do- van Peking; een 80-tal fo- Chinese volk; een bonsai- iok snacks geserveerd wor- raat 20, Antwerpen) zullen onservatorium van Sjang- ese en klassieke westerse ipprut ua^jjOM '6 'o)ne uba bui 'i 'uaaotijuaM '9 'stnil li uaSaaq 'smoai §J3C1 is ubb puBLj 'i :3utsso(dO T7 Fel Fins protest tegen Rnssen HELSINKI (RTR) - Honderden politie mannen zetten zon dag het gebouw van de Russische ambas sade in Helsinki af, om de grootste anti- Russische demonstra tie in toom te houden die sinds de inval van de landen van het Pact van Warschau in Tsjecho-Slowakije in 1968 in Finland is ge houden. Emigranten protesteerden tegen vergrijpen tegen de rechten van de mens en het Sovjetrussische bewind in de drie Oostzeestaten. Zij mar cheerden onder het applaus van omstaanders naar het uit gestrekte ambassadecomplex van de Sovjetunie in Helsinki. Moskou had de voorgeno men betoging van de ongeveer 400 emigranten uit Estland, Letland en Litouwen krachtig veroordeeld. De betogers kwa men zondagmorgen in de Fin se hoofdstad aan na een cruise ter hoogte van de Russische Oostzeekust. In Helsinki wordt vandaag de Russische minister van buitenlandse zaken Eduard Sjevardnadze verwacht, sa men met 34 collega's uit ande re landen, ter bijwoning van de viering van de tiende ver jaardag van de verdragen van Helsinki. Moskou noemde het protest een provocatie gericht op het verstoren van de plechtighe den op dinsdag en woensdag. Hoewel het aantal betogers klein was, zijn demonstraties als deze zeldzaam in Finland, dat nauwe banden onderhoudt met zijn overweldigende buurland. De verbannen Russische dissident Vladimir Bukovski had tegen de emigranten uit de Oostzeestaten gezegd dat de 35 ministers van buitenlandse zaken de Russen óf moesten houden aan hun verplichtin gen óf een verdrag opzeggen dat een loos begrip was ge worden. „Oorlogsdreiging komt altijd uit gebieden waar mensenrechten worden ge schonden en andere naties on derworpen", aldus Bukovski, die in 1976 een Russisch werk kamp mocht verruilen voor het westen. Het schip met de Balten in internationale wateren voor de Russische Oostzeekust was zaterdagavond geschaduwd door een Russisch marine schip en een vissersvaartuig. Ter hoogte van de kust van de Sovjetrepubliek Estland werd het schip onder Panamese Aon boord van het schip 'Baltic Star' waarmee de emigranten naar de internationale wate ren voor de kust van Rusland voeren, gaven ze uiting aan hun wensen naar vrede en vrijheid voor de bevolkingen van de Baltische staten Estland, Letland en Litouwen. - fotoap vlag even stilgelegd en werden bloemen in zee gegooid ter herinnering aan de Estlanders die werden gedood bij het ont vluchten van hun land. Duidelijk met het oog op de bijeenkomst van de ministers van buitenlandse zaken van alle 35 landen die de slotakte GUANTANAMO (RTR/UPI/ DPA) - De Cubaanse presi dent, Fidel Castro, heeft de westerse industrielanden in zijn jaarlijkse rede opgeroe pen tot kwijtschelding van de enorme schulden van Latijns- Amerika. Castro riep Latijns- Amerika tegelijkertijd op tot solidariteit in het licht van die buitenlandse schuld die in to taal 1100 miljard gulden be loopt. „Nu is de tijd voor Latij nsa- merikaanse eenheid we strijden niet voor loze glorie maar voor overtuiging, princi pes en solidariteit", verklaar de Castro in een twee uur du rende toespraak voor naar schatting 100.000 mensen, die waren verzameld op het voor naamste plein in de oostcu- baanse stad Guantanamo. De Cubaanse leider be schuldigde de Verenigde Sta len van pogingen de interna tionale conferentie te sabote ren. De menigte applaudisseerde langdurig toen Castro eiste dat Washington 'zijn illegale be zetting van de Yankee-basis' aan de Guantanamo-baai beëindigt. Op de basis, onge veer 25 km van de stad Guan tanamo, zijn ruim 2.000 Ame rikaanse militairen gelegerd. SCHIPHOL (ANP) - De ver halen in de media over de 'bekentenissen' van Klaas de Jonge aan de Zuid-Afri kaanse politie zijn oneerlij ke journalistiek. Dit zei zon dag de advocate van de an tropoloog, K. Satchwell bij haar aankomst uit Johan nesburg op Schiphol. Of De Jonge wel of niet betrokken was bij het aan leggen van munitie-opslag plaatsen om het apartheids regime omver te werpen, kon zij niet zeggen. „Alles wat tussen hem en mij is be sproken is geheim." De raadsvrouwe zal op haar eigen verzoek ongeveer een week in Nederland blij- Advocate Satchwell. - FOTO ANP ven om hier te overleggen over de verdere verdediging van De Jonge. TAORMINA (ANP) - Renée Soutendijk, Gerard Tooien en Bruno Ganz zijn gezamenlijk onderscheiden met de zilveren Polifemo op het zestiende filmfestival van Taormina op Sicilië. De jury oordeelde dat hun vertolkingen in de Nederland se speelfilm De IJssalon van Dimitri Frenkel Frank en pro- dudent Roeland Kerbosch, in dividueel van bijzonder hoog niveau zijn. EEN voorbeeld uit de vele incidenten die zich tijdens de zaterdag in Nairobi afgesloten Vrouwenconferentie van de Verenigde Na ties hebben afgespeeld: Libanese en Iraanse vrouwen verlaten een vergaderruimte uit protest tegen de aanwezigheid van een vertegenwoordigster van Israël. De overige aanwezigen vergade- ten gewoon door maar moeten wel verdragen dat de discussie wordt 'begeleid' door militante, vaderlandslievende liederen van <te dissidente vrouwen die op de gang op deze wijze van hun on- 9enoegen blijk geven. In dit op zich onnozele incident schuilt de kern van de proble matiek die zich tijdens de chaotisch verlopen Vrouwenconferen tie heeft gemanifesteerd. Niet de emancipatie van de vrouw maar tie wereldpolitiek heeft de bijeenkomst in de hoofstad van Kenia beheerst. De internationale politieke kwesties hadden een derma te grote invloed op het verloop van de conferentie dat lange tijd werd gevreesd dat het slotdocument door een groot aantal lan den niet zou worden ondertekend. In het ontwerp-document werd zionisme in één adem genoemd met racisme, apartheid, ko- tenialisme en imperialisme. Na eindeloos gediscussieer en een urenlange schorsing droeg gastland Kenia de oplossing aan. 'Al le andere vormen van rassendiscriminatie' kwam in de plaats van Monisme, een omschrijving waarin ook de vertegenwoordigsters van de Arabische landen zich konden vinden. Het is op zich toe te juichen dat de conferentie in eenheid is geëindigd, hoewel de waarde van de slotverklaring ook weer niet moet worden overschat. De vraag is hoe het nu verder moet met soort bijeenkomsten. Staatssecretaris van emancipatiezaken 'appeyne van de Coppello heeft de zin ervan ter discussie ge steld. Terechte kritiek zolang de vertegenwoordigsters zich voort- burend voor het politieke karretje van de al te nadrukkelijk aan wezige mannelijke adviseurs laten spannen. Daar staat tegenover bet er wereldwijd nog zoveel kan worden verbeterd aan de posi- je van de vrouw in onze samenleving dat iedere mogelijkheid om baar een positieve bijdrage aan te leveren moet worden benut, «ouwenconferenties als die in Nairobi bieden die kans. Tenslotte 's er sinds die eerste bijeenkomst in Mexico op veel fronten voor gang geboekt. Verkeersdoden EEN 72-jarige man uit Waalre is zaterdag gedood toen hij met zijn auto tegen een vuil container botste. De achtjarige Agnes Mud uit het Groningse Opende is zaterdagmiddag door een verkeersongeval in haar woonplaats om het leven gekomen. Het meisje reed op haar fietsje de oprit van de ouderlijke woning af en kwam op de straat terecht. Daar werd ze door.een auto overre den. In Markelo is zaterdag avond een 80-jarige mevrouw bij een ongeval om het leven gekomen. Zij zat naast de be stuurder van een auto die geen voorrang verleende aan een andere auto. In Hedel zijn een 25-jarige man uit Kerkdriel en zijn 12- jarig broertje zaterdagavond bij een verkeersongeval in He- del om het leven gekomen. De motorrijder maakte met zijn broertje een motorrit op de provinciale weg in Hedel toen hij plotseling een truck met oplegger voor zich de weg zag oprijden. De kruising was op dat moment verkeersvrij. AFULA (AP) - De begrafenis van twee vermoorde Israëlische leraren, wier lichamen vrijdag werden gevonden, heeft geleid tot ernstige onlusten. Na de begrafenis begaf een menigte van naar schatting 1.000 mensen zich onder aan voering van de omstreden rabbi Meir Kahane naar het politiebureau. Daar klommen tientallen demonstranten op daken van huizen en begonnen met stenen te gooien. Terwijl de begrafenis aan de gang was, werden door de Israëlische veiligheidstroepen de huizen van drie jonge Pa lestij nen op de westelijke Jor- daanoever opgeblazen. De drie Palestij nen worden verdacht van de moord op de twee lera ren. De ontdekking van de licha men heeft een golf van anti- Arabische emoties losgemaakt in Israël. Arabieren werden afgeranseld door woedende joodse demonstranten en win kels en auto's van Arabieren werden met stenen bekogeld. De minister van politieza ken, Chaim Bar-Lev, heeft verklaard dat de daders 'op eigen inititief' hebben gehan deld, en gedreven werden door 'nationalistische motieven'. Minister van buitenlandse zaken Jitzhak Shamir ver klaarde zondag opnieuw dat hij bij de regering zal aan dringen op invoering van de doodstraf voor 'sadistische en wrede moordaanslagen tegen weerloze mensen'. BEIROET (AP) - Aan vier dagen van broze rust in de Libanese hoofdstad Beiroet is zondag een einde gekomen met een bom aanslag in een buitenwijk, sluipschuttervuur in het islamitische stadsdeel en artilleriebeschietingen in de christelijke sector van de stad. Het geweld brak uit een dag nadat geestelijke en politieke moslimleiders een ontmoeting hadden in de Choufbergen ten zuidoosten van Beiroet om een strategie te bespreken voor het door Syrië voorgestelde vre desoverleg met hun christelij ke tegenstanders. Een persoon kwam om het leven en vier anderen raakten gewond in artilleriebeschie tingen en sluipschuttervuur langs de Groene Lijn, die de islamitische stadwijk van de christelijke scheidt. In de noordelijke stad Tri poli kwamen twee mensen om het leven in een artillerieduel tussen twee strijdgroepen. In een sji'itische buitenwijk aan de zuidrand van Beiroet ontplofte een tien kilo zware bom, die onder een auto was geplaatst. Drie mensen raak ten gewond en de omliggende huizen werden getroffen door rondvliegend puin. Een 13-ja- rige jongen verloor een been in de explosie. Bij het Palestijnse vluchte lingenkamp Sabra in het wes ten van Beiroet zijn de lijken van 23 Palestijnen gevonden. Volgens Palestijnse kringen lagen 22 lijken in een put bij Sabra en was het 23e slachtof fer onlangs gedood en werd zijn lijk vrijdag toevallig ge vonden. Deze vondst leidde tot die van de andere. Sji'ietenleider Nabih Berri en de leider van de druzische Progressieve Socialistische Partij, Walid Joemblatt, heb ben op een gezamenlijke pers conferentie verklaard dat op 6 augustus in Chtoura bij de Sy rische grens een Nationaal Front opgericht zal worden, een alliantie van alle christe lijke en moslimgroeperingen. Berri zei dat elke politieke partij welkom was zich bij het front aan te sluiten. Hij maak te echter niet bekend hoeveel groepen het idee al onder schreven hadden. Twee leden van de door Is raël gesteunde Libanese 'Bur gerwacht-militie' zijn zondag om het leven gekomen toen hun post bij het dorpje Baras- hit in Zuid-Libanon onder vuur werd genomen. Zegslie den van de sji'itische Amal- militie verklaarden later dat de aanval was uitgevoerd door Amal-strijders. Israëlische militaire bron nen in het noorden van Israël hebben gemeld dat er zater dagochtend twee Katoesj a-ra ketten zijn neergekomen in Noord-Israël. Er werd lichte schade aangericht door de ex plosies. Suriname De leider van de pro-Bouterse organisatie Unie voor Volks democratie, R. Wormer, staat niet langer achter het Suri naamse regime. De organisa tie is door Wormer 'op non-ac tief gesteld'. Wormer gold na de 'decem bermoorden' in 1982 als fer vent tegenstander van Bouter- se en was onder meer betrok ken bij een bezetting van de Surinaamse ambassade. Na een bezoek aan Suriname in 1983 veranderde hij van stand punt en verklaarde abhter de Surinaamse revolutie te staan. NAIROBI (ANP) - De VN- vrouwenconferentie heeft in de nacht van vrijdag op zater dag in Nairobi het slotdocu ment toch unaniem aanvaard. Hoewel niet alle landen zich met alle ruim 350 paragrafen van de toekomststrategieën konden verenigen, ging ieder een ermee akkoord het slotdo cument zonder stemming te aanvaarden. De paragrafen die de meeste problemen opleverden lagen op internationaal politiek en economisch gebied. Over de zuivere vrouwenzaken be stond veel minder verschil van mening. In het ontwerp-document werd zionisme in eén adem ge noemd met racisme, apart heid, kolonialisme en imperia lisme. En vooral dit bedreigde de consensus, waarnaar, voor al op aandringen van de Ver enigde Staten, werd gestreefd. Enkele westerse landen uitten vrijdag het dreigement dat zij niet voor het slotdocument zouden kunnen stemmen als zionisme in dat rijtje zou blij ven staan. Na een urenlange schorsing stelde Kenya als compromis voor om zionisme te schrappen en in plaats daarvan na racisme alle an dere vormen van rassendiscri minatie' in te voegen. Alle Arabische landen en ook de PLO, die overigens geen stem recht had, gingen hiermee on der luid applaus akkoord. 'Omwille van de vrouwen van de wereld', zoals enkele spre kers zeiden.Hiermee was een van de grootste obstakels voor consensus over het slotdocu ment uit de weg geruimd. De voorzitter van de confe rentie, de Filipijnse Letitia Shahani, verklaarde zaterdag ochtend dat de bijeenkomst 'een overwinning was voor iedereen en vooral voor vrou wen'. In de toekomststrategieën die zijn opgenomen in het slot document wordt ondermeer een gelijk loon voor gelijke ar beid en de openstelling van al le beroepen voor vrouwen geëist. Met name wordt aan gedrongen op een groter aan deel van de circa 2,4 miljard vrouwen op de wereld in de poltitieke besluitvormings processen in hun landen. Op dat de arbeid van vrouwen in het huishouden en op het land een grotere waardering krijgt, moeten deze economische be zigheden voortaan in de bere- hebben getekend is op Zweeds initiatief ook een Internatio naal Baltisch Solidariteits Co mité opgericht. Doel van dit comité is het zelfbeschik kingsrecht van de inwoners van Letland, Estland en Litou wen, die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog deel uitmaken van de Sovjetunie, te bevorderen. Joeri Belov, een Russische dissident die volgens eigen zeggen vijftien jaar in kam pen, gevangenissen en psy chiatrische inrichtingen heeft doorgebracht, meende dat het proces dat tien jaar geleden door de eerste Conferentie over Veiligheid en Samenwer king in Europa in gang is ge zet, moet doorgaan. „Maar", zo vroeg Belov zich ook af, „wat is het nut van samenwerking met de Sovjetunie, als in vijf jaar in Afghanistan één mil joen mensen het leven hebben gelaten?". Tijdens de demonstratie sprak ook een vroeger be stuurslid van de Finse sociaal democraten, Manne Kallio, over de waarden en rechten die in de slotakte zijn vervat 'en waarvoor meer dan 80.000 Finnen hun leven hebben ge geven in onze oorlogen'. Hij doelde kennelijk niet alleen op de zogenaamde Winteroorlog van Finland tegen de Sovjet unie in 1939, maar ook op de oorlog die Finland, met nazi- Duitsland, van 1941 tot 1944 te gen de Sovjetunie heeft ge voerd. PARIJS (Reuter) - Het Franse parlement heeft vrijdagnacht de finitief het nieuwe statuut goedgekeurd voor Nieuw-Caledonië, dat de weg effent naar een beperkte vorm van onafhankelijk heid. De controversiële wet werd in derde lezing met 282 tegen 203 stemmen aanvaard in het door socialisten gedomineerde parlement. De wet voorziet in een overgangsregering tot een referendum voor eind 1987 over onafhankelijkheid in associatie met Frank rijk. De wet was in die zin gewijzigd dat het referendum plaats vindt na de Franse parlementsverkiezingen in het voorjaar van 1986, die de oppositie waarschijnlijk zal winnen. kening van het nationaal pro- dukt worden opgenomen. De in het slotdocument van de VN-vrouwenconferentie opgenomen aanbevelingen zijn niet bindend voor de indi viduele regeringen. Staatsse cretaris mevrouw Kappeijne van de Coppello, die in Nairobi de Nederlandse delegatie leid de, noemde het op zich positief dat er een slotakkoord is uit gekomen. Maar over de gang van zaken was zij niet zo posi tief. De manier waarop het do cument 'met veel hangen en wurgen' is aangenomen, vond zij niet fraai. Internationale politieke kwesties hebben de vrouwenzaken overschaduwd, zo zei zij. „En dat hadden we nu juist niet gewild". FOTOANOP LISSABON (Reuter) - De aftredende Portugese premier Mario Soares heeft zaterdagavond de presidentskandidatuur aan vaard na een unaniem beroep van een buitengewoon congres van zijn socialistische partij. De presidentsverkiezingen worden in januari volgend jaar gehouden. Soares (60) was aanvankelijk nog niet van plan nu reeds zijn overigens verwachte kandidatuur te aanvaarden, maar aan drang van ongeveer 700 onafhankelijke prominente Portugezen vorige week en de unanieme steun van zijn eigen partij deden hem van gedachten veranderen. Een andere belangrijke kandidaat voor de opvolging van pre sident Eanes is de voormalige premier Maria de Lourdes Pinta- silgo (55). Zij werd ook zaterdagavond officieel naar voren ge schoven tijdens een bijeenkomst van haar aanhangers in een hotel in Lissabon. De voormalige christendemocratische leider Diogo Freitas do Amaral (44) kondigde reeds in april zijn kandi datuur aan. POINTE A PITRE (AP) - In de stad Pointe a Pitre op het Franse eiland Guadeloupe zijn vrijdag 400 man extra politietroepen in gezet om een einde te maken aan de onrust die er al vier dagen heerst. De situatie was zaterdag rustig maar gespannen. Het centrum van Pointe a Pitre, de grootste stad op het eiland, was nog steeds gebarricadeerd met wegversperringen van oude auto's, boomstronken en protestborden. De politie maakte incidenteel gebruik van traangas om beto gers te verdrijven en wegversperringen op te ruimen, maar ver meed rechtstreekse confrontaties met de demonstranten. Er raakten zeker 11 mensen gewond en er werden zeven mensen opgepakt wegens plundering. Volgens de politie waren er in to taal zo'n 600 tot 1.000 betogers op de been. Zij eisen de vrijlating van Georges Faisans, een zwarte onafhankelijkheidsactivist, die in Parijs drie jaar gevangenisstraf uitzit wegens geweldpleging tegen een blanke leerkracht. Hij zou op 3 j uni in hongerstaking zijn gegaan. LIMA (Reuter UPI) - Ondanks strenge veiligheidsmaatregelen is zaterdagavond in de Peruaanse hoofdstad Lima voor het hoofdkwartier Van de strijdkrachten een autobom ontploft. Daarbij liep een aantal auto's zware schade op en werden het hoofdkwartier en omringende gebouwen licht beschadigd. Eén voorbijganger raakte licht gewond, aldus politie-autoriteiten. Nog geen enkele groepering heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeeïst. In Peru is een linkse guerrilla-bewe ging actief die afgelopen donderdag de verantwoordelijkheid opeiste voor de ontploffing van een autobom voor het ministerie van binnenlandse zaken. In Peru werd zondag de 36-jarige sociaal-democraat Alan Garcia tot president geïnstalleerd. Hij werd op 14 april met 53 procent van de stemmen gekozen tot opvolger van de 72-jarige Fernando Belaunde Terry en wordt daarmee de jongste presi dent van Latijns-Amerika. TOKIO (AP) - Reddingsploegen hebben zaterdag gezocht naar 21 mensen die waarschijnlijk bedolven zijn door tonnen modder, nadat een bejaardentehuis in de noordwestelijke stad Nagano door een aardverschuiving was getroffen. Vijf bedlegerige be jaarden hebben daarbij de dood gevonden. Zo'n 600 man politie, brandweer en burgerbeveiliging redden 11 bejaarden uit de modder en de puinhopen, nadat door hevige regen tonnen modder over een breedte van 450 meter vrijdag van de berg Jizuki naar beneden waren gekomen. KNOKKE - Burgemeester L. Lippens van Knokke is uit de CVP (Christelijke Volkspartij) gezet. Goed geïnformeerde bronnen in België hebben dit bevestigd. Tijdens een geheime vergadering van het gewestbestuur, af gelopen donderdag gehouden in Antwerpen, is een brief voorge lezen van de landelijk voorzitter van de CVP, F. van Swaelen, waarin staat dat L. Lippens niet meer beschouwd mag worden als lid van de partij. Hij zou zijn lidmaatschapsgeld niet betaald hebben over het afgelopen jaar. Volgens de brief zou hij ook reeds geruime tijd weigeren een deel van zijn inkomsten (10 procent) af te dragen aan de partij -iets wat bestuurders volgens de partijcode ver plicht zijn- en hij zou regelmatig negatieve uitspraken doen over de CVP. WENEN (AP) De Oostenrijkse politie heeft vrijdagavond en zaterdag opnieuw drie mensen aangehouden in verband met het wijnschandaal. Sinds de affaire aan het rollen kwam zijn tot dusver 13 arrestaties verricht. Onder de drie arrestanten was de 22-jarige zoon van de wijn handelaar Johann Sautner, die eerder deze week werd opgepakt nadat in een fles wijn van zijn firma 48 gram diethyleen-glycol was aangetroffen, de hoogste concentratie tot dusver. Tegen ze ker 30 wijnhandelaren en exporteurs loopt een gerechtelijk on derzoek. LONDEN (RTR) - De Britse regering heeft volgens de Londense zondagkrant The Mail on Sunday haar goedkeuring gehecht aan een nieuw voorstel om Dublin een vinger in de pap te geven bij het bestuur van de Britse provincie Noord-Ierland. Volgens het dagblad keurden premier Margaret Thatcher en haar belangrijkste ministers het voorstel donderdag goed en stuurden het ter beoordeling naar de regering van de Ierse repu bliek. Het voorstel houdt in dat een gemeenschappelijk departe ment in de Noordierse hoofdstad Belfast wordt ingericht waarin veiligheidshoofden van beide landen hun beleid op elkaar af stemmen. VANDAAG/ Zon op: 05.57. Zon onder: 21.35. Maan op: 20.39. Maan on der: 02.25 MORGEN/ Zon op: 05.58. Zon onder: 21.34. Maan op- 21 28 Maan onder: 03.25. VANDAAG/ Bath: 01.38-14 14 Hansweert. 01.18-13.54. Terneuzen 00.44-13,20. Vlissingen 00.19-12.55. Wemeldinge. 01.44-14.21 MOR GEN/ Bath: 02.51-15.18. Hansweert: 02.34-15.00 Terneuzen 01 53- 14 18. Vlissingen: 01.27-13.54. Wemeldinge: 02.59-15 25

de Stem | 1985 | | pagina 3