Marlon Hemelsoet succesvol BOEIENDE GROTE CPC-PRIJS VOOR PROFS IN SAS VAN GENT Jeroen Goossens superieur Jan Moes pakt winst in Eede OMSPANNEN ÜÉONTBIJTEN MINIST DEfiTEM-SZm£ Uitslagen fïetscross Oostburg Van der Steen sterkst 24 DAGEN CONCOURS HIPPIQUE PONY'S IN HULST Wielerkoers Aagtekerke r kostwii Problemen met ruimteveer Merijntje MAANDAG 29 JUL11985 IN RES-MOTORCROSS OP CIRCUIT TE AXEL PAGINA SPORT COR VERPLANKE SMAAKMAKER VEERTIENDE OVERWINNING IN KORTGEk DE STEM „de 4in1 krant eken tijd OM TC LEZEN? 125ste jaargang K Drie doden bij schietpartij T8 Van onze motorsportmedeiverker AXEL - Op het Axelse Smit- schorre-circuit heeft Marlon Hemelsoet uit Westdorpe op nieuw een overwinning ge boekt in de strijd om het RES- motorcrosskampioenschap voor amateurs. In beide reek sen leek zijn eeuwige rivaal Johan Schelleman aanvanke lijk op de overwinning af te stevenen, maar Hemelsoet wachtte 'als een echte prof tot in de laatste ronde om toe te slaan en klopte Schelleman beide keren in de laatste me ters. Bij de start van de eerste reeks was het meteen Johan Schelleman die als eerste de bocht indook. Hemelsoet dook gelijk in zijn wiel, maar moest na enige tijd toch wat terrein prijsgeven. Jan de Feyter uit Terneuzen was in de ope ningsronde ten val gekomen en vocht zich vanaf de zestien de plaats knap terug naar de voorste stellingen. Inmiddels was Hemelsoet bij het aanbre ken van de laatste ronde terug in het wiel van Schelleman ge komen, maar in plaats van de deur dicht te houden, maakte Schelleman een stuurfout en beet in het zand, daarmee He melsoet vrij spel gevend. De tweede plaats kon Schelleman nog wel veilig stellen. In de tweede reeks pakte Schelleman opnieuw kopstart, maar deze keer slaagde hij er niet in om zich los te rukken van achtervolger Hemelsoet. Deze wachtte opnieuw tot in de laatste meters om toe te slaan en met een dubbele reekszege schreef hij de wed strijd op zijn naam. Een boeiende strijd werd opnieuw geleverd in de 125 cc- klas, maar Joeri Nolet uit Yer- seke toonde zich in de beide reeksen onbetwist de sterkste. Het gevecht om de overige ereplaatsen ging vooral tussen Jack de Feyter, Werner Ram- meloo en Rudi Weemaes, ter wijl Mare Tieleman het met de Belg Etienne Sucaet aan de stok had om de tweede plaats. Mare Wöginger uit St.-Jan- steen was deze keer pechvol in Axel. Hij kwam ten val in de tweede reeks, waarbij hij zijn elleboog blesseerde en voortij - dig moest opgeven. Uitslag 80 cc: 1. Patrick Piessens, Ka- pellebrug; 2. Philip Schepens, Waasmun ster; 3. Perry Benningshof, Breskens; 4 Jean Pierre Gödde, Koewacht; 5. Frans Herwegh, Koewacht; 6. Jarno Jansen Sluiskil; 7. Jimmy Vermeire, Hoek. 125 cc: 1. Joeri Nolet, Yerseke; 2. Mare Tiele man, Kloosterzande; 3. Etienne Sucaet Zulte; 4. Jack de Feyter, Terneuzen; 5 Rudi Weemaes, Westdorpe; 6. Wernei Rammeloo, Philippine; 7. Tjerk Hoek Terneuzen; 8. Robin Ploegaert, Terneu zen; 9. John Fassaert, Lamswaarde; 10 Marc van Dorsselaer, St.-Jansteen. 25C cc: 1. Marlon Hemelsoet, Westdorpe; 2 Johan Schelleman, Axel; 3. Jaap var Cadsand, Axel; 4. Hans Kolijn, Terneu zen; 5. Jan de Feyter, Terneuzen. 500 cc: 1. Luc Delplanque, Puurs; 2. Mare Ver- beke, Viel; 3. Chris de Pooter, Axel; 4 Paul Ferket, St.-Jansteen; 5. Riggy de Bruyne, Stekene. Ludo Poolers uitstekende winnaar waarin Goense de snelste bleek. Vrijwel de gehele rest van het veld werd op één ron de gefietst. Bij de dames ging de over winning naar Connie Tim mermans uit Den Bosch, die daarmee haar vierde seizoen zege boekte. Zij bleef in de eindsprint Petra Groen voor. Heieen Hage, tiende in de Tour de France voor dames, die vol gende week voor een trip naar Amerika vertrekt, werd ver dienstelijk derde. Zij zette de achtervolging op het leidende duo te laat in. Uitslagen Profs: 1. L. Peeters, België 95 kilome ter in 2.15.18; 2. op 2 seconden P. Heeren, Sprundel; 3. J. Lieckens, België; 4. M. Ducrot, Middelburg; 5. J. Alberts, Neede; 6. J. Lammerts, Putte; 7. A. van der Poel, Hoogerheide; 8. op 8 seconden J. Nijdam, Zundert; 9. Th. Smit, Zwanenburg; 10. F. van Katwijk, Oploo; 11. B. Wekema, Drunen; 12. N. Verhoeven, Berkel-En- schot; 13. J. Broers, St.-Maartensdijk; 14. C. Priem, Wemeldinge; 15. M. Sergeant, België; 16. P. Cocquyt, België; 17. T. Har- ris, Engeland; 18. V. Aarts, Kruiningen; 19. A. Tak, Oud-Gastel; 20. J. P. van Pop- pel, Bosch en Duin; 21. L. Nevels, Thorn; 22. T. Poels, Oeffeit; 23. J. Jonkers, Oud- Gastel; 24. E. Kerstens, Rijsbergen; 25. D. Lippens, België; 26. P. Winnen, Venray; 27. Th. de Rooy, Spaubeek; 28. W. de Rui ter, Doetinchem; 29. J. Alberts, Neede; 30. J. Zoetemelk, Frankrijk. Dames: 1. C. Timmermans, Den Bosch 60 kilometer in 1.37.13; 2. P. Groen, Nieuw-Lekkerland; 3. op 1 minuut H. Hage, Arnhem; 4. op 1.32 E. Oomen, Schijndel; 5. P. van Tilburg, Halsteren; 6. Ch. Janssen, Tegelen; 7. B. van Ijken, Door Ton Koomen SAS VAN GENT - Het kan ook anders. Moch ten de Zeeuws-Vlaamse wielerliefhebbers en kele weken geleden in Kloosterzande getrac- teerd worden op een slaapverwekkend gebeu ren, dat er ook andere mogelijkheden zijn werd in Sas van Gent bewezen. De strijd om de Grote CPC-prijs voor beroepswiel renners toonde aan dat de broodrijders, als ze werke lijk willen, nog wel iets anders kunnen dan louter de centjes opstrijken op een gemakkelijke manier. In het fraaie grensdorp Sas van Gent lieten de profs zien wel degelijk het 'spel' te ver staan. Dat Ludo Peeters, de Kwantum-coureur uit de ploeg van Jan Raas won, was leuk, maar niet zo belangrijk. Veel belangrijker was dat het wielerpubliek weer eens had kunnen genieten., van een koers waarin de mannen strijd lieten zien. En dat was tenslot te datgene waarvoor men ge komen was. Ruggen van ren ners zien kan men tenslotte overal... De Grote CPC-prijs voor beroepsrenners lijkt altijd wel goed te zitten wat dat betreft. Wellicht komt het omdat de koers zo kersvers achter de Tour de France valt - en dan weten de renners dat er wat van ze verwacht wordt - maar feit is dat er altijd van aan trekkelijke strijd te genieten is. En dat kan niet van elke profkoers in het Zeeuwse land gezegd worden. Al vanaf de prille beginfase was er te ge nieten van aanvallend rijden. Vlak na het startschot van wielerinsider Van de Wege, directeur van de Sasse sponsor CPC, doken niemand minder dan Theo de Rooy, Theo Smit en Leo van Vliet de ruimte in. Een drietal talentvolle rappe jongens, dat echter weer werd ingelopen nadat Theo de Rooy door domme pech had moeten afhaken. De hergroepering mocht dan snel een feit zijn, dat hield allerminst in dat de profs op de Sasse wegen de remmen dichtknepen. Bert Wekema was de volgende coureur die aan de haal ging en toen ook die vluchtpoging teniet ge daan werd was het de beurt aan niemand minder dan Joop Zoetmelk, de trekpleister bij uitstek, de beste man uit de Tour de France van de Neder landse afvaardiging. Zoete melk is geen incasseerder van startgelden pur sang. Joop Zoetemelk heeft gevoel voor verantwoordelijkheid genoeg om iets te laten zijn voor de centen die voor hem worden neergeteld. In samenwerking met Leon Nevels bouwde hij een krappe voorsprong op. Het duo werd echter achterhaald door Adri van der Poel en Toi- ne Poels en dit viertal kwammlange tijd afgeschei den door. Vooral door fel achtervol- gingswerk van Patrick Coquyt kon het leidende viertal wor den ingelopen, maar van 'slaap' was ook in het slotver loop van de koers in Sas van Gent geen sprake. Gerrit Sol- leveld, Patrick Cocquyt, Peter Winnen - alle Tourrenners lieten hun neus meer dan zien - Heddy Nieuwdorp en Danny Lippens waren de volgende vluchters. Ook dit liep op niets uit, evenmin als de poging van Solleveld en Verhoeven. De beslissende ontsnapping kwam op naam van Jos Liec kens, Maarten Ducrot, Jos Al berts, Peter Heeren, Johan Lammerts en Ludo Peeters. Ludo Peeters bleek in de slot fase over de meeste reserves te beschikken. „Een lastig par koers. Altijd moeilijk en ieder een is bang voor valpartijen. Ik ben blij dat ik het gered heb", sprak de latere winnaar dolgelukkig, Bij de junioren zegevierde rappe Antoine Goense, de prijsrijder uit Ovezande. De Taeye uit Eede was de grote smaakmaker in deze koers over 60 kilometer. Hij kwam als eerste weg, werd ingelopen en kreeg meteen daarna nadat hij weer was weggesprongen, gezelschap van Cromheecke, De Jonge, Wijdeveld en Kok. De Jonge moest zich laten te- Kopgroep op weg in de profkoers te Sas van Gent. Van links naar rechts: latere winnaar Ludo Peeters, Peter Heeren, Maar ten Ducrot en Jos Lammerts. - FOTO WIM KOOYMAN Baarn; 8. M. Zoetewei, Kapelle; 9. A. Barrie, Sittard; 10. R. de Haas, Den Haag; 11. M. van Hul, Axel; 12. T. Teu- nissen, Ooy; 13. H. Vossen, Deurne; 14. C. Beks, Heerel; 15. E. Melissen, Bergen op Zoom; 16. I. van Grunsven, Uden; 17. H. Schouten, Rotterdam; 18. J. Cools, Mid- delharnis; 19. A. Hakkert, Geldermalsen; 20. J. Kramer, Wormer. Junioren: 1. A, Goense, Ovezande 60 kilometer in 1.31.23; 2. N. de Taeye, Eede; 3. E. Cromheecke, Aardenburg; 4. R. Kok, Loenen; 5. A. Wijdeveld, 's-Gravenpol der; 6. op 1.30 L. de Koning, Heenvliet; 7. J. van de Ameele, Terneuzen; 8. op één ronde H. Vis, 's-Gravenpolder; 9. J. Beks, Heerle; 10. J. van Schaik, Oost-Souburg; 11. R. van Hecke, Sas van Gent; 12. J. van Stel, Wemeldinge; 13. H. Jansen, Vogel waarde; 14. A. Sij nesaal, Sas van Gent; 15. H. Bruining, Apeldoorn; 16. R. de Jon ge, Lewedorp; 17. C. Faes, Waterland- kerkje; 18. K. Goeree, Kruiningen; 19. J. de Vrieze, Goes. HHBi Van onze paardesportmedewerker HULST - Jeroen Goossens met Ramora Kayam van de Biervlietse Haringruiters onderstreepte nog eens zijn grootse vorm van dit mo ment in het concours hippi- que voor pony's in Hulst. Op het concoursterrein aan de Waterstraat, waar de landelijke rij vereniging en ponyclub Hulst voor de or ganisatie tekende, sloeg Goossens opnieuw keihard toe in de Z-klasse springen. Dit in een wedstrijd, die als tweede voorselectieduel gold voor het Zeeuwse kam pioenschap, dat zaterdag 24 augustus in Axel wordt ge houden. Goossens bleek opper machtig en hij liet zijn club genoot Marco Quaak met Goldscar gedecideerd achter zich. Quaak werd tweede. In totaal kwamen dertien combinaties in actie in de Z- klasse, categorie D. Slechts twee bereikten er de barra ge, te weten Goossens en Quaak. Op het loodzware parkoers, gebouwd in de zandbak door parkoersbou wer Hans Wijnbergen uit Heinkenszand, hadden de springruiters en amazones veel moeite rond te komen. En dat leverde de nodige strafpunten op. In de top van het klassement veran derde er weinig, omdat de toonaangevende combina ties van het eerste voorse lectieduel in Zaamslag, nu opnieuw voorin het klasse ment te vinden waren. Het beste resultaat van die voor selectieduels gaat mee naar het Zeeuws kampioenschap in Axel, welk resultaat ech ter van doorslaggevende aard is. In Axel kan dus nog een boeiende strijd ver wacht worden. Ook bij het M-springen moest er een barrage aan te pas komen om de winnaar aan te kunnen wijzen. Wilco Vinke met Ister van De Kleppertjes bereikte samen met Sancho Voerman met Stiky van Luctor et Emergo de barrage. Specialist bij uitstek Wilco Vinke nam al le risico's en bleef foutloos in een snelle tijd, daarmee Voerman naar de tweede plaats verwijzend. In de Z-dressuurwed- strijd was de overwinning van Annelies Breure met Maby van Oranjeruiters uit Willemstad geen verrassing. Opmerkelijk in deze tweede voorselectiewedstrijd voor het Zeeuws kampioenschap was de tweede plaats die Marleen de Jonge met Mis ter Monday van Oostburg voor zich opeiste. Zij liet Wilma Beun met Ajax van Oranjezon achter zich. Ondanks dat de dressuur- combinaties in de beginfase van het concours wat hinder ondervonden van de drassi ge bodem een goed hippisch evenement, dat organisato risch voortreffelijk verliep. Uitslagen Afdelingsdressuur viertallen: 1. Walcheren. Afdelingsdressuur achttallen: 1. De Kleppertjes Axel, Z-klasse; 2. Luctor et Emergo, M-klasse; 3. Zwinrui- ters Nieuwvliet, L-klasse. Ll- dressuur, ring 1: 1. Marjoke van Strien met Taufan, Noord-Beve land; 2. Marja Beun met Ronnie, Oranjezon; 3. Stefan de Vetter met Efy, Hulst; 4. Remco Rouw met Amber, Luctor et Emergo. Ll-dressuur, ring 2: 1. Marijke Baecke met Blue Lady, Luctor et Emergo; 2. Annelies Breure met Aranka, Oranjeruiters Willem stad; 3. Sandy Breel met Boy, Oranjezon; 4. Petra Provoost met Easter Surprice, Zwinrui- ters. L2-dressuur, ring 3:1. Han- nie van Hoeve met Goldine, Luc tor et Emergo; 2. Monique Wink met Romano, De Kleppertjes; 3. Marjoke van Strien met Parci- val, Noord-Beveland; 4. Lilian van Mieghem met Winca, Grae- ve Jan. M-dressuur, ring 4: 1. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland; 2. Carolien de Feijter met Holyday, Luctor et Emergo; 3. Jeanine van Wilgen burg met Shadow, Noord-Beve land; 4. Marcel Knoester met Moestafa, De Kleppertjes. Z- dressuur, ring 5: 1. Annelies Breure met Maby, Oranjeruiters Willemstad; 2. Janine Murre met Tarzan, De Kleppertjes; 3. Marleen de Jonge met Mister Monday, Oostburg; 4. Simone Stahlie met Diamond, Noord- Beveland. Voorselectiewedstrijd Z-dressuur voor Zeeuws kam pioenschap: 1. Annelies Breure met Maby, Oranjefuiters Wil lemstad; 2. Marleen de Jonge met Mister Monday, Oostburg; 3. Wilma Beun met Ajax, Oranje zon; 4. Marja Kielman met Boni- to, De Kleppertjes. L-klasse springen na barrage: 1. Angelique de Leeuw met Co- bien, Noord-Beveland; 2. Clarine Harms met Alexander, Meppel; 3. Marielle Gelens met Mervyn Sea, Luctor et Emergo; 4. Ma ja Beun met Ronnie Mayor, Oran jezon. L-klasse, categorie B: 1. Leontien Vermeulen met Spee dy, Haringruiters. M-klasse na barrage: 1. Wilco Vinke met Is ter, De Kleppertjes; 2. Sancho Voerman met Stiky, Luctor et Emergo; 3. Christien Crucq met Mandy, Walcheren; 4. Stefan de Vetter met Efy, Hulst. Z-klasse, na barrage: 1. Jeroen Goossens met Ramora Kayam, Haringrui ters; 2. Marco Quaak met Golds car, Haringruiters; 3. Ilja Swets met La Eanair, Luctor et Emer go; 4. Jacqueline de Winter met Rashid, Walcheren. Z-klasse, categorie B: 1. Carolien de Feij ter met Holyday, Luctor et Emergo; 2. Peter de Clercq met White Star, Zwinruiters. Van onze sportmedeiverker AAGTEKERKE - Voor de eer ste keer komen amateurs in actie tijdens de zesde wieler ronde van Aagtekerke op woensdag 31 juli. Uiteraard zijn daar vele ogen gericht op Kees de Nooyer, die in eigen dorp zijn uitstekende vorm ze ker wil onderstrepen. De Nooyer krijgt echter af te rekenen met vele concur renten, waaronder bekende Zeeuwen als Adrie de Maes- schalck, Toon van der Steen, Werner Wieme, Karei van Goethem, Thijs Fase en Nap Hage. Ook uit Brabant is een aantal sterke kleppers van de partij, zoals Nico en Peter van de Klundert, Ruud van Vlim- meren, John de Crom en Bob Rasenberg. Het startschot klinkt om half zeven en de af stand bedraagt 100 kilometer. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - De extra fiets- cross die de Oostburgse fiets- cross vereniging De Eenhoorn- crossers op het terrein in Oost burg hield, is een sportieve ontmoeting geworden. Uitslag 5 jaar: 1. Marco Dattijn, 2. Dominic Rijsdijk, 3. Dennis de Reu. 6 jaar: 1. Wesley Schijnkel, 2. Raymond Schrauwen. 7 jaar: 1. Danny Ingels, 2. Jacques de Clercq, 3. Cor Bogaart. 8 jaar: 1. Daniël van Houte, 2. Ico de Jonge, 3. Kurt Maes. 9 jaar: 1. Loek de Rijk, 2. Danny Schout, 3. Eddy Coussens. 10 jaar: 1. Sven van Kouwenberg, 2. Gert-Jan de Waal, 3. Jurgen Comptaert. 11 jaar: 1. Francois Potter, 2. Nico Willem, 3. Jurgen Pauw. 12 jaar: 1. Rini Datthijn, 2. Robert de Smet, 3. Iwan van Ber- kum. 13 jaar: 1. Tom Steels, 2. Do minique Schouten, 3. Piet Bogaart. 14 jaar: 1. Tommy van de Berge, 2. Sebastiaan van de Berg. 15 jaar: 1. Eric Fijnaut, 2. Mario Vonk, 3. Hans de Clercq. Meisjes A: 1. Vera van Berkum. B: 1. Daniëlle de Clercq, 2. Marina Eeckhout, 3. Nancy Schrauwen. C: 1. Barbara de Ruyter, 2. Cindy Dierickx, 3. Melinda van Daele. D: 1. Monique Schouten, 2. Bianca Buyck, 3. Anja EEDE - Cor Verplanke kreeg tijdens de trimkoers in Eede loon voor zijn werklust. De Biervlietenaar, die vrijwel de geL wedstrijd in de frontlijn reed, kreeg in de slotkilometers af rekenen met een lekke band en moest de zege aan zijn vIim maker Jan Moes laten. De Terneuzenaar, die overigens in spurt ook niet kansloos zou zijn geweest, was even na half k, de enige die Verplanke kon volgen. In een eerder stadium was Verplanke al weg geweest met Marcel Verhage uit het Bra bantse Schayk. Dit duo fietste zelfs een voorsprong van 40 se conden bijeen, maar werd hal verwege de koers weer tot de orde geroepen door het pelo ton. In de C-categorie ging de zege naar de Belg Danny Peu teman. Hij was de snelste van de kopgroep van drie, die de wedstrijd tien kilonmeter voor het einde in de beslissende plooi legde. Uitslag C-trimmers, 36 de,!,, mers: 1. D. Peuteman, België Wolfert, Philippine; 3. R. Tre'Ws Sluiskil; 4. H. Buyens, België 5 van Overbeeke, België; 6 L. Feyter, Hoek; 7. E. de Schrn» Lamswaarde; 8. B. Dees, Term zen; 9. W. Tanghe, Oostburg; io de Bruijne, Terneuzen. A-catei rie, 19 deelnemers; 1. J. Moes neuzen; 2. C. Verplanke, Biervlj 3. M. Verhage, Schayk, 4. F. Ga mers, Philippine; 5. P. van 't We einde. Biervliet; 6. W. de Feb Sluiskil; 7. J. Dubbeldam, Sluisk 8. H. Peters, Biervliet; 9. J. Let ter, Oost-Souburg; 10. F. Versta te, Sluis; 11. C. Harms, Sluiskil' W. Hamelink, Terneuzen, 13' Willems, België; 14. R. Bleyenbei Sluiskil; 15. D. Begijn, België. KORTGENE - Reeds voor de veertiende keer dit seizoen be reikte Toon van der Steen als eerste de eindstreep. De lijst aanvoerder bij de amateurs in het De Stern-klassement, was zaterdagavond in Kortgene duidelijk de snelste in de kop groep van tien man die zich na 55 kilometer had geformeerd. Deze hoofdmacht had zoveel kwaliteit in huis, dat het voor de anderen vechten tegen de bierkaai werd. De toeschou wers waren overigens wel aan hun trekken gekomen in het eerste koersuur. Na tien kilometer sprongen Kees de Nooyer en Dik van Zanten reeds op het vinken touw. Genoemd duo draafde enkele ronden voorop met een paar honderd meter voor sprong en kreeg toen verster king van Patrick Bol en John Cools. De reactie in het peloton liet echter niet lang op zich wachten. Ab Verplanke, Wer ner Wieme en Karei van Goe them maanden de volgers tot meer spoed en dat had tot ge volg dat de vluchters in de kraag werden gegrepen. Na veertig kilometer laaide het strijdvuur opnieuw op. Weer was het Kees de Nooyer die de lont aan het kruit stak. De 'turbo' uit Aagtekerke kreeg de eveneens bedrijvige Patrick Bol mee in het wiel, terwijl ook John Cools zich in de spits meldde. Toen achter dit trio de jacht op gang kwam, werd Karei van Goe them door pech terug gesla gen. De lange man uit Kloos terzande probeerde het nog wel enkele ronden om aanslui ting te krijgen bij het peloton, maar zijn dappere poging sor teerde geen effect. Nadat Van Goethem de strijd had ge staakt en de mannen in de frontlijn waren teruggepakt, bleef het enige tijd rustig. Tot tien sterke kleppers el kaar vonden en de beslissing afdwongen. Dat waren: Ab Verplanke, Mattie de Baat, Toon van der Steen, Patrick Bol, Theo Akkermans, Kees de Nooyer, Richard van Nijnat- ten, Karei Luycks, Peter van de Klundert en John Cools. Zoals reeds vermeld bleef deze kopgroep gemakkelijk buiten schot met tot slot als van het spel Toon van '"dé Steen. De leidersprijs voor Ab Verplanke. Bij de junioren soleeri Niek de Taeye naar de zege De sterke Zeeuws-Vlaminj die met nog vijftien kilomete te gaan reeds alleen de ruimt was ingegaan, slaagde in ste instantie niet, maar zij; tweede poging, met nog vie kilometer voor de wielen, teerde wel effect. Hans Vij deed nog wel een hardnekkig poging om De Taeye te achter halen, maar deze gaf ge krimp meer. Sam Broersma en Leo Jonge gingen bij de liefheb bers aan de haal in de slotfas en de eindsprint werd overtui gend gewonnen door Broers ma. Uitslag amateurs: 1. A. van der Steen, Bruinisse, 80 kilometer 1.49.25; 2. P. Bol, Hoeven; 3. M. Maat, Steenbergen; 4. Th. Akker mans, Nieuw-Vossemeer; 5. K. dl Nooyer, Aagtekerke; 6. R. vanNij- natten, Hoeven; 7. D. Luyckx. St- "Wiiiébrord; 8. A. verplanke,ijzer dijke; 9. J. Cools, Roosendaal; 10 van de Klundert, Hoogerheide; op 28 seconden F. Pirard, Breda; H. Oomen, Etten-Leur; 13. W. Wie me, IJzendijke; 14. A. de Bruyn St.-Willebrord; 15. J. van Trij Ossendrecht; 16, R. van der Stee Etten-Leur; 17. I. Koeman, Wol phaartsdijk; 18. A. Fr ankert Roosendaal; 19. J. van B Berkel; 20. A. Biletzki, DüsseldorI Junioren; 1. N. de Taeye, Eede 60 kilometer in 1.25.53; 2. op 10 conden H. Vis, 's-Gravenpolder; op 16 seconden B. Vermunt, Etten- Leur; 4. A. Tak, Oud-Gastel; 5, P, Barten, Zevenbergen; 6. J. Melsen, Roosendaal; 7. R. de Vrieze, Goes; 8. J. van de Ameele, Terneuzen;# A. Goense, Ovezande; 10. R. Tak, Oudenbosch; 11. H. Biemans, Hoe ven; 12. A. Wijdeveld, 's-Graven polder; 13. J. Bol. Hoeven; 14. H Boogers, Fijnaart; 15. J. van Gin- neken, Etten-Leur; 16. M. Somen, Zoetermeer; 17. T. Keiler, Steen bergen; 18. H. Bruining, Amster dam; 19. R. de Jonge, Lewedorp; J, Buikmans, Hoeven. Liefhebbers: 1. S. Broersma Zoutelande, 50 km in 1.08.34; 2. de Jonge, Lewedorp; 3. op 16 sec-or den N. Westerbeke, Westkapelle;! Ch. van de Bergh, Oud-Gastel, 5.1 van Baal, Breda; 6. M. Verstegen Uden; 7. H. van den Oever, Was* naar; 8. E. Koets, Biggekerke; 9 A Straver, Giessen; 10. J. Luyster- burg, Nieuw-Vossemeer; 11- Heuver, Hardenberg; 12. P. Bou- terse, Nieuw-Vennep; 13. W. Oosst Middelburg; 14. K. Tolhoek, Yerse ke; 15. C. Timmers, Drunen. ADVERTENTIE l> 16 si.AC.umttw Kim O'IUSBS Dat kan mei DE STEM GIDS. met z'n onthullende showbizz-interviews. dal overzichtelijke radio en t v- program, kunst en kuituur. En da's dan nog maar één van die fijne onderdelen van De Stem, die wakkere 4 in I krant met daarnaast - DE STEM ALGEMEEN - DE STEM SPORT - DE STEM REGIO Naam: Adres: Postcode Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS f 10 - (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze'bon in een open enveloppe zonder posizegel opsturen naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112. 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911. y«rgeel dan niet de Kleintjes" door te jj0men. Er staat vast Iets vfln ow gading bij. Ook vandaag I MOSKOU/WASHINGTON (AFP/RTR/AP) - De Sovjet Unie heeft maandag eenzijdi een opschorting op het houde van kernproeven afgekondig partijleider Gorbatsjov heef een brief gestuurd aan d Amerikaanse president Rea gan waarin hij verklaart da het Russische moratorium op augustus van kracht wordt e tot 1 januari 1986 zal duren. Op 6 augustus is het precie 40 jaar geleden dat de Ameri kanen een atoombom liete vallen op Hiroshima. Het mo ratorium, zo blijkt uit d woorden van Gorbatsjov, za gelden voor 'alle kernproeven' Het zal kunnen worden ver Eig DEN HAAG (ANP) -1 wijziging van de W Tweede Kamer ingec men dat de politie eei teerde verkeersoverti moet leggen omdat dt wordt. Het gaat met name on keersovertreding heeft b« dat niet van hem is. Hc door minister Korthals A taris Scherpenhuizen (Ve Volgens het wetsontweri kan de eigenaar of houder var een motorvoertuig waarmet een onbekende bestuurder eer overtreding heeft gepleegd daarvoor aansprakelijk wor den gesteld. Dat is niet het ge val wanneer de eigenaar o: houder van een motorrijtuif binnen een bepaalde termijr kan aantonen wie met zijr auto een verkeersovertreding heeft gepleegd. Dat kan bij voorbeeld door binnen 14 dagen nadat de poli tie de eigenaar daartoe in dt gelegenheid heeft gestelc naam en adres van de feitelij ke bestuurder bekend te ma ken of uiterlijk één dag voor de terechtzitting; tijdens de te rechtzitting direct na de vast stelling van zijn persoonsge gevens en als de eigenaar aan de rechter verklaart niet te kunnen vaststellen wie er met zijn voertuig heeft gereden en hem of haar daarvan geen verwijt kan worden gemaakt. CAPE CANAVERAL (RTR) - Er zijn problemen met het Amerikaanse ruimteveer Challenger ontstaan kort na dat het gisteravond met ver traging van Cape Canaveral was gelanceerd. Volgens tunc tionarissen is een van de drie hoofdmotoren uitgevallen. NASA heeft besloten dat de vlucht van de Challenger niet zal worden afgebroken. Een woordvoerder zei dat het ruimteveer door het uitvallen van de motor niet in zijn voor genomen baan van 360 kilome ter hoogte zal kunnen komen, ■naar dat dit de uitvoering van het wetenschappelijke pro gramma niet ernstig zal hin deren. AMSTERDAM (ANP) - Bij ^n schietpartij in een koffie shop fn de Sint Jacobsstraat in Amsterdam zijn gisteravond drie mannen om het leven ge komen. Over de toedracht van de schietpartij tast de politie ^8 volledig in het duister. (ADVERTENTIE) Eindsti raat 10, Breda,Tel.076-135469 VeNEEzuela

de Stem | 1985 | | pagina 14