Bartels achtste in wereldbeker Lendl wint in Indianapolis eter ek inho Finale Melkhuisje uitgesteld Para's gewond in Hilversum VIJFDE ZEGE VOOR JEUGDIGE OSSEN AAR V. an der Poel pakt zege in Venhuizen WK vaurien voor Schuurmans/ Abma PAGINA SPORT 2 LOTTO t uur van ika voor iner/Tokuna HAAN DAG 29 JUL11985 AGUEDA - Dave Strijbos kan het Zuidameri- kaanse slotstuk van de motocross-competitie om de wereldtitel in de 125cc-klasse met ver trouwen tegemoet zien. Europese titel riathon voor Rob Barel Van der Wal Softbalweek eindigt in anti-climax Van der Wiel herstelt zich in Biel Zola Budd triomleert in Engeland ZEGEREEKS BORIS BECKER DOORBROKEN "p en eerste veteraan Piet hen (AAC Amsterdam) Victor Zonneveld (Ba- iden) 1.24.15,10. Kees de (V&LTC Den Haag) ames: 1. Joke van Ger- L Noordwij k) 1.37.42, 2. cheringa (DEM Bever- .41.50, 3. Annie van (HRR Den Haag) An Riendt (PSV Eind- .43.02. onderd gulden, n hij doen van de weeduizend gulden, ntving uit een tele- treden. cozinho privé rustig heiden, in het veld ij alle aandacht. „Ik in, maar van de in- onals kan bijna nie- mijn hoogte berei- s de dubbelzinnige ing van Jacozinho 'n voetbalkwalitei- oewel ik meestal net d speel als Zico en s, verdien ik nog iet zo veel." Maar komen zal niet lang o laag blijven. Van nten krijgt hij aan- en voor reclame- Ook behoeft Jaco- ich niet te beklagen langstelling van de de straat. Pas nog verkeersagenten in u, hoofdstad van de lijke provincie Ser- et verkeer op een at stil toen Jaco- asseerde. Temidden toeterende autobe- ers vroegen ze hem handtekening, oopbaan van Jaco- begon bij Vasco de -, waar zijn oudere Jaco ook speelde, ze periode dankt de lier zijn bijnaam Jaco'. De ambitie p te komen in het 1 was er wel, maar inancieel niet haal- Mijn vader was vis ies wat hij verdien- st hij besteden aan ote gezin. Er bleef ij geen geld over eisjes naar grote waar ik mij zou aanbieden." kkig ontdekte San- voormalige club van em. Jacozinho kreeg tractje aangeboden, j dankbaar accep- Zijn verblijf bij de- lub was echter van duur. Hij kon niet n aan het mondaine an zijn collega's en hals over kop terug zijn geboortegrond, ozinho daar gezien uidige populariteit 'g zal blijven valt te elen. Een ding is ze- plaatselijke politie- tij die hem op de ingslijst wilde zet- geen concurrent e jagende vereni- „Ik weet niets van en wil dat graag uden", heeft kleine laten weten. 1-1-1-7-3-0-! 3-34-42 getal: 37 FP) - De Acht uur van i, een motorrace tellend het wereldkampioen- endurance, is zondag ïen door de Austra- apanse combinatie Gardner/Masaki To- p een Honda. Het twee- Ide van start tot finish, veedse koppel Anders- nsson, dat achtste werd, erste in de tussenstand i wereldtitel. 1 Wayne Gardner/Masaki To- is/Jap) Honda 1153,148 kilome- 11.40.102 (gem. 143.844 km/u), 2. d win/Dominique Sarron (Vav ida op 1 min. 17 sec., 3. Kevin Graeme Crosby (VSt/NZl) Su- ronden, 4. Takao Abe/Key i Ki- Jap) Honda op 3 ronden, 5. Radrigues/Pierre Oudin (Bei/ uki op 5 ronden, 6. Shosuke Ki- ïi Tsujimoto (Jap) Suzuki op reldkampioenschap endurance: sson/Jansson (Zwe) Suzuki 30 Coudray/Igoa 27, 3. De Radri- iin!6. T14 PAGINA SPORT 3 Door Leon Krijnen «II.VERSUM - Wat de laatste jij van het Melkhuisje had „neten worden is geheel in de ([est van het toernooi verlo- L Verrassend en teleurstel- '(WI. Verrassend, omdat de [(le week de geplaatste spe- ,[S al bij bosjes gesneuveld jjQ, en omdat er ook twee on- jplaatste spelers in de finale recht kwamen, teleurstel- jnd omdat die finale door de „ervloedige regenval geen j,organg kan vinden en van- jjag vervolgd zal worden. De stand in de finale tussen ,e Zweed Kent Carlsson (109 de wereldranglijst) en de jestduitser Ricki Osterthun nimmer 155) was op het mo ment van het definitieve af- seken 6-4, 6-4, 4-6 en 1-4. foor Carlsson, als men dat zo inminste kan noemen, want ,adat om drie uur een mieze rig motregentje bij 6-4, 6-4 en j}.30 voor de eerste onderbre- iing zorgde, kwam Osterthun jade eerste pauze van 214 uur jerk terug. De organisatie in Hilversum had tenminste nog het geluk dat er twee jonge spelers in de finale stonden die gebrand zijn op hun eerste toernooi winst, zodat de finale vandaag in ieder geval afgewerkt zal worden, buiten dan wel bin nen. Als het om 10.00 niet re gent in Hilversum, wordt de wedstrijd daar verder afge werkt, als het om 10.00 uur wel regent, dan wordt het restant om 13.00 uur in de Panda-hal len in Loosdrecht besloten. De dubbelspel finale volgt daar na. De spelers hebben namelijk ook het recht, als ze vandaag ergens anders hadden moeten spelen om de hoofdprijs en de ATP-punten te delen, maar zover kwam het niet, ook al omdat zowel Osterthun als Carlsson pas woensdag in het Grand Prix toernooi in het Westduitse Neu Ulm in actie komen. Vorig jaar nog ver domden Connors en Lendl het in Rotterdam om terug te ke ren na een loze bommelding en in 1982 deelden Connors en Vi las de poet nadat de finale van Monte Carlo verregend was. In de 28-jarige geschiedenis van Het Melkhuisje is het nog niet eerder voorgekomen dat een finale uitgesteld moest worden. Osterthun maakte zaterdag een einde aan het zegereeksje van landgenoot Andreas Mau- rer, die een sterke periode vo rige week afsloot met een titel in Madrid (3-6, 7-6 (7-3), 6-4). Kent Carlsson bewees dan weliswaar een paar jaar jon ger, maar tactisch heel wat ge- louterder te zijn dan Menno Oosting, die ondanks de 6-1,6- 4 toch terug kan zien op een heel goed toernooi, met over winningen op de Amerikaan Adams, de Italiaan Cierro en Michiel Schapers. Halve finales, herenenkelspel: Ricki Os terthun (WDl)-Andreas Maurer (WD1) 3- 6, 7-6 (7-3), 6-4, Kent Carlsson (Zwe) - Menno Oosting (Ned) 6-1,6-4. Halve finale heren-dubbelspel: Simons- son/Simonsson (Zwe) - Hjertqvist/ Svensson (Zwe) 6-2, 6-4, Halve finale dubbelspel: W oodf orde/ Li mbergen (Aus) - Casal/Emilio Sanchez (Spa) 6-4, 5-7,6-3. Frank Drieling, die zijn rechterenkel brak en zijn enkelbanden scheurde, wordt op een brancard afgevoerd. - foto anp HILVERSUM - Wat bedoeld was als een vrolijk begin van een zonnige tennisfinale werd de dramatische inlei ding van een verregende wedstrijd die niet uitge speeld werd. Twee van de vijf parachutisten die kort voor de finale van de open Nederlandse Tenniskam pioenschappen in Hilversum op het centre-court een zachte en demonstratieve landing hadden moeten ma ken, raakten ernstig ge wond. Frank Drieling, een zeer ervaren springer die als eer ste op Het Melkhuisje neer kwam, brak bij het ongeval niet alleen zijn rechter enkel maar scheurde ook zijn en kelbanden. Nog erger zijn de verwondingen van Ada Groot. Bij het onderzoek bleek dat haar beide hielbe- nen niet slechts gebroken zijn maar vrijwel verbrij zeld. Onzeker is of dat door een operatie te verhelpen is. Hans Back, de penning meester van 't Melkhuisje, en een van de resterende springers week tijdens de landing uit naar het sport veld van een aanpalend ly ceum. Het ongeval gebeurde doordat Drieling vlak voor de landing nog iets bij wilde sturen, waarbij hij als de slinger van een klok tegen de grond sloeg. Omdat hij midden op het centre-court bleef liggen, terwijl de vol gende twee parachutisten naderden, raakte ook Groot gewond, terwijl zij probeer de om Drieling te ontwijken. Striibos wint in Portugal De zeventienjarige Nederlander won zondag in Agueda de Grote Prijs van Portugal, de eerste uit de motorsporthistorie, en behield leidende positie in de wereldtitelstrijd ten opzichte van de concurrenten Vehkonen en Maddï. Care Strijbosch in Agueda in vloeiende stijl op weg naat de overwinning. MMENSTADT (DPA) - De '•jarige Rob Barel is zater- "■M in Immenstadt de eerste wopese triathlonkampioen jWorden in de korte versie. Nederlandse bioloog takte een tijd van twee uur, "Minuten en 42 seconden. Hij was daarmee 59 secon- 'W sneller dan Klaus Klaren, 18 Westduitser, die tweede 'Sri De afstanden, die het Wnemersveld moest zwem- fietsen en lopen waren «0 meter, 59,2 en 12,3 kilome- Ook Anton Szirmai en Pe- /ij er veld eindigden bij de tate tien. Zij werden zeven den achtste. is: 1, Rob Barel (Ned) 2.37.42 2. Haren (WD1) 2.38.41 3. Jörg Hof- SMWD1) 2.41.04 4. Yves Cordier (Fra) 2? 5 Dirk Aschmoneit (WD1) 2.41.45 7. 2 Szirmai (Ned) 2.42.28 8. Peter Zij- ^eld (Ned) 2.42.43. MONDORF-LES-BAINS (AFP) - Tineke Bartels is zon dag in de Luxemburgse plaats Mondorf-les-Bains als achtste geëindigd in een wedstrijd, tellend voor het circuit om de wereldbeker dressuur. De 34-jarige amazone uit Hooge Mierde, die vorig jaar in Los Angeles met de Neder landse equipe vierde werd, kreeg met haar paard Olym pic Du co 383 punten. Dat was vijftig punten min der dan de winnares, oud-we reldkampioene Christine Stückelberger uit Zwitserland met Rubelit von Unkement. De Francaise Dominique d'Es- mee werd met het paard Fresh Wind tweede met 423 punten. De uitslag is: 1. Christine Stückelberger (Zwi) Rubelit von Unkement 433 punten 2. Dominique d'Esmee (Fra) Fresh Wind 423 3. Gabrielle Grillo (Brd) Lisander 419 8. Tineke Bartels (Ned) Olympic Duco 383. IMATRA (AFP) - De Neder landse motorcoureur Gerard van der Wal is zondag als der de geëindigd in de 250cc-race om de Grote Prijs van Fin land. De wegrace op het circuit van Imatra, tellend voor de Europese titelstrijd, werd ge wonnen door de Brit Cham bers voor de Zwitser Pittet. De Tubbergenaar Van der Wal had vier seconden achterstand op het leidende tweetal. De winst in het regenachti ge Zuidwest-Europa beteken de voor Strijbos de vijfde Grand Prix-zege uit zijn nog korte internationale loopbaan. Eerder was hij succesvol in Nederland (twee), België en Finland. De Ossenaar vocht op het circuit van Lameirao een stevig duel uit met de Fin Pek- ka Vehkonen, na een matige seizoenstart de laatste maand tot de ernstigste bedreiger van Strijbos geworden. In de eerste manche besliste Vehkonen de strijd eigenlijk al in de eerste bochten. Bij de be- langrijke start zette de vlie gende Fin zijn machine juist voor die van Strijbos, die in het spoor van Vehkonen bleef, maar geen ruimte kreeg om te passeren. Slechts een keer ver scheen de Brabander, begeerd door meerdere motorfabri kanten, op kop, toen een ach terblijver Vehkonen hinderde. De Fin sloeg echter onmiddel lijk terug, waarna Strijbos niet meer aandrong en als tweede eindigde. De Italiaan Maddï werd derde. In de tweede reeks nam Strijbos alle risico's bij de start. In de eerste bocht ver scheen hij al op kop. Vehkonen werd afgetroefd door de Ita liaan Manzo en kon geen mo ment meer in de buurt komen van Strijbos, die naar een voorsprong van meer dan een halve minuut uitliep. De Grote Prijs kwam op de naam van Strijbos. In punten eindigden Vehkonen, profite rend van een val van Manzo, en de jonge Ossenaar gelijk, maar in dat geval is de plaat sing in de tweede manche be slissend. In de strijd om het wereld kampioenschap heeft Strijbos met nog twee Grote Prijzen op het programma, die van Ar gentinië en Brazilië in de maand augustus, de zestien punten voorsprong (291-275) op Vehkonen intact gehouden. Twee weken geleden bij de Grote Prijs van Finland, toen Vehkonen voor eigen publiek twee keer werd afgetroefd door Strijbos, kwam de Neder lander tot die verrassende marge. De aanhoudende voor sprong van Strijbos, die bij de Grote Prijs van Duitsland be gin deze maand na allerlei protesten zijn tweede plaats en zeventien belangrijke WK- punten kwijtraakte, is het ge volg van zijn sterke wedstrijd mentaliteit. De in Holzgerlingen tot zes punten geslonken voorsprong heeft Strijbos ogenschijnlijk geen moment in paniek ge bracht. De Nederlander lijkt zich door de ontwikkelingen rond die mislukte motocross in de Bondsrepubliek steviger dan ooit vastgebeten te hebben in zijn doel: als eerste Neder landse rijder een solo-wereld titel motocross veroveren. De uitslagen: Eerste manche: 1. Pekka Vehkonen (Fin) Cagiva 2. Dave Strijbos (Ned) Honda 3. Corrado Maddii (Ita) Ca giva 4. Alain Lejeune (Bel) Suzuki 5. Kees van der Ven (Ned) KTM 6. Jacky Martens (Ned) KTM 7. Mika Kouki (Fin) Suzuki 8. Giuseppe Andreani (Ita) Apri- lia 9. Massimo Manzo (Ita) KTM lO.Petr Kovar (Tsj) Kawasaki Tweede manche: 1. Strijbos 2. Vehkonen 3. Van der Ven 4. Martens 5. Maddii 6. Lejeune 7. John van de Berk (Ned) 8. Manzo 9. Kouki lO.Arto Pantilla (Fin) KTM Klassement Grote Prijs: 1. Strijbos; 2. Vehkonen; 3. Van der Ven Stand WK na 20 van de 24 manches: 1. Strijbos 291 punten 2. Vehkonen 275 3. Maddii 251 4. Van der Ven 215 5. Van de Berk 166 6. Lejeune 143 7. Martens 141. J^HUIZEN (ANP) - Adrie der Poel heeft zaterdag- °nd voor 20.000 toeschou- Js de profronde van Ven- zen gewonnen. Hij versloeg e eindsprint Gerrie Knete- ,o 1 m?t wie hij in de slot- uit de kopgroep was n!!f!'a8: 1 Adrie van der Poel (Hoo- EeS?1 100 km in 2.28.01; 2. Gerrie Wib^^ykergen) z.t.; 3. Fons van W J plo°) °P 10 sec-' 4- Steven ^((7,. hug°waard) z.t.; 5. Theo •W,manenburg) z-t-i 6. Pedro Delgado u,8tLZ'ri 7 Hennie Kuiper (Putte) 71 P ^temelk (Germigny-l'Eve- •t, in Peter Pieters (Zwanenburg) 15$^' J°hnny Broers (Maartensdijk) op Met steun van zijn Australi sche kopman Phil Anderson won Henk Lubberding het profcriterium van Schijndel. Anderson sprintte zelf, met een achterstand van tien se conden, naar de tweede plaats. De uitslag: 1. Henk Lubberding (Voorst) 100 km in 2.20.31; 2. Phil Anderson (Aus) op 10 sec.; 3. Jannes Slendebroek (Gel drop); 4. Jacques van Meer (Wouw); 5. Jan van Hou welingen (Ophemert); 6. Henri Manders (Drunen); 7. Jupp Kris ten (Brd) op 35 sec.; 8. Eric McKenzie (Nzl); 9. Peter Pieters (Zwanenburg); 10. Gerrie Knetemann (Huybergen). De Coppa Sabattini, een Ita liaanse semi-klassieker over 195 kilometer, werd zaterdag gewonnen door de Italiaan Marino Amadori. Hij bleef de Portugees Aca- cio da Silva twintig seconden voor. De Spanjaard Marino Lejarreta, ploeggenoot van Amadori, bezette de derde plaats. De uitslag van de Coppa Sabattini is: 1. Marino Amadori (Ita) 195 km in 5.17.34; 2. Acacio da Silva (Por) op 20 sec.; 3. Marino Lejarreta (Spa) op 24 sec.; 4. Davide Cas- sani (Ita) op 1.32; 5. Ezio Moroni (Ita) op 1.44; 6. Claudio Corti (Ita) z.t; 7. Walter Passuelo (Ita) op 1.56; 8. Urs Zimmmer- mann (Zwi) z.t.; 9. Pierino Gavazzi (Ita) z.t; lO.Silvano Contini (Ita) z.t. Bondscoach Andre Boskamp, zondag voor de tweede keer op rij succesvol in de strijd om het wereldkampioenschap op de weg bij de junioren, heeft zijn ploeg voor de 100 kilome ter voor amateurs bij de we reldkampioenschappen in Ita lië samengesteld. Het is een mengeling van oud en nieuw, oud-Olympisch kampioen schaatsen Piet Klei ne (34) en Henk Boeve (28) met Tom Cordes (19) en Rob Har- meling (21). Gerrit de Vries, nog junior, en Stefan Rakers zijn reserve. Wanneer het 'eerste' viertal redelijk presteert in de Ronde van Slowakije, van 6 tot 14 augustus, start het woensdag 28 augustus in de strijd om de wereldtitel in Montebelluna. HAARLEM (ANP) - De derde Haarlemse softbalweek heeft op de laatste dag een anticli max gekregen. Van de play off's kon slechts een wedstrijd doorgang vinden. Daarna ver hinderde de regen verder spe len. De softbalweek is geëindigd in een overweldigende triomf voor de Brackettes. De speel sters uit Boston hebben supe rieur softbal laten zien. In tien wedstrijden werd er geen fout gemaakt en niet een run tegen de ploeg gemaakt. Een onge looflijke prestatie in een der gelijk zwaar bezet toernooi. De Orlando Rebels eindigde als tweede, waarmee de Ameri kaanse suprematie bij dames- softbal nadrukkelijk werd be vestigd. Japan werd derde.Ne- derland heeft als vierde aan de verwachtingen voldaan met vier overwinningen, twee te gen Italiie, een tegen Japan en Taipeh. VADA (ANP) - Sipke Schuur mans uit Grouw en Astrid Ab ma uit Sneek zijn zaterdag op de Middellandse Zee bij het Italiaanse Vada wereldkam pioen zeilen in de vaurien- klasse geworden. De zesde plaats in de vijfde en laatste race was voldoende voor de koppositie in het eindklasse ment. De zesde race werd nog wel gestart, maar kort daarna afgeblazen wegens wind- flauwte. De uitslag van de vijfde regatta is: 1. Scavatti/Scavatti (Ita), 2. Covello/Levler (Spa), 3. Fuchs/Doll (WD1), 4. Alvg?zi/ Alyazzi (Ita), 5. Alvazzi/Merlini (Ita), 6. Schuurmans/Abmma (Ned). Hel eind klassement is: 1. Schuurmans/Abma (Ned) 11.7 punten, 2. Gavazzi/Gavazzi (Ita) 17.4; 3. Scavatti/Scavatti (Ita) 28; 4. Alvazzi/Alvazzi (Ita) 30; 5. Fuchs/Doll (WD1) 30.4; 6. Van der Meulen/Visser (Ned) 44.7; 10. Baarveld/Willemse (Ned) 78.7; 19. Smits/Rutgers (Ned) 98; 20. Se- pers/Van Ek (Ned) 100; 21. Van Dalen/ Van Dalen (Ned) 101; 30. Broers/Broers (Ned) 133; 32. Mulder/Pragt (Ned) 139; 35. Segaar/Sepers (Ned) 156; 36. Bonnema/ De Jong (Ned) 158; 46. Roerink/Roerink (Ned) 198. De lichte wind op de Oostzee bij Travemüde hebben de Bos sche broers Willy en Cees van Bladel zondag van de over winning in de openingsrace van de wereldtitelstrijd Tor nado gehouden. Van Bladel startte in de drie uur vertraagde wedstrijd als beste. De eerste bovenboei rondde de hard-weerspecialist als eerste. Bij de tweede door komst bleek het gebrek aan snelheid van de Bossche boot. Viervoudig Olympisch kampioen Paul Elvström, ge holpen door dochter Trine, nam de kop over. De broers Van Bladel zakten bij wind kracht 2 terug naar de vijfde positie. De regerend wereld kampioen Cairns uit Australië eindigde als twaalfde. Op het Brasemermeer voor Roelofarendsveen is dit week einde een begin gemaakt met de zeilstrijd om het nationale kampioenschap in de schakel klasse. Na drie wedstrijden gaan de gebroeders Tonnie en Dukkie Kleinhuis uit Bergum aan de leiding. De voornaamste kans hebbers op de titel, Ronald Damen en Robbert van de Ak ker uit Eemnes, werden in de tweede race na een protest ge diskwalificeerd. BIEL (ANP) - John van der Wiel blijkt over een opmerke lijke veerkracht te beschik ken. Na zijn dramatische, mis lukte poging zich direct te kwalificeren voor het kandi datentoernooi in Montpellier, herstelde hij zich dit weekein de in Biel voortreffelijk van zijn stroeve toernooi-afloop. In de noodzakelijk gewor den schaak-driekamp om het vierde en laatste toegangsbe wijs voor Montpellier startte de 25-jarige grootmeester uit Leiden voortvarend met an derhalve punt uit twee partij en. Zaterdag versloeg hij met wit de Brit Nigel Short in 34 zetten, de dag erop deelde hij met zwart in 24 zetten het punt met de Philippijn Eugenio Torre. Voor Van der Wiel breken nu twee rustdagen aan. Maan dag wordt de eerste ronde beieindigd met het duel tussen Short en Torre, waarna de tweede reeks van de drie-ron- dige verlenging woensdag ge opend wordt met de partij tus sen Short en Van der Wiel. nyjf* .11 BIRMINGHAM (Reuter) - Zo- la Budd heeft een week na haar nederlaag tegen Mary Slaney-Decker het Engelse kampioenschap op de 3000 me ter gewonnen. De blootvoetslopende atlete maakte een tijd van acht mi nuten en 50,50 seconden, een kampioenschapsrecord. INDIANAPOLIS (SID) - Ivan Lendl heeft zijn goede vorm, die hem tijdens het toernooi om het open Ame rikaanse tenniskampioen schap op verharde banen in de halve finales de zege bracht op Boris Becker, ook tegen Andres Gomez gede monstreerd. In de finale had de als eerste geplaatste Tsjechoslowaak tegen de ti telverdediger uit Ecuador zelfs een set minder nodig dan tegen de kampioen van Wimbledon: 6-1,6-3. Met zijn vijfde toernooize ge van het seizoen verdiende Lendl 51.000 dollar (160.000 gulden). Meer nog dan de fi nanciële winst telde voor Lendl de morele overwin ning op zich zelf. Na zijn zwakke optreden op Wimbledon, waar hij stuitte op de Fransman Henri Leconte, hervond Lendl zijn vorm in Indiana polis. Het gemak, waarmee de nummer twee van de we reldranglijst Gomez ver sloeg was opvallend. De als tweede geplaatste Gomez had immers in de halve fi nales nog royaal afgerekend met Yannick Noah: 6-0,6-1. Boris Becker is tijdens het tennistoernooi van Indiana polis toch ook maar een mens gebleken. Lendl maakte een einde aan de ze gereeks van de zeventienja rige Westduitser, die zestien partijen had geduurd. De setstanden waren 5-7, 6-2,6- 2. De winnaar van Wimble don reageerde doodkalm op zijn nederlaag in de halve eindstrijd. „Natuurlijk ben ik teleurgesteld. Maar ik wist dat ik eens zou verlie zen". Becker, door de organisa tie als vierde speler gezet op de plaatsingslijst, had louter lovende woorden voor zijn Boris Becker duikt tevergeefs naar het laatste punt van een schitterende ralleye, die dus door Lendl op zijn naam werd gebracht, nets als de wedstrijd. -fotoafp Tsjechoslowaakse tegen stander, die hij voor het eerst ontmoette. „Hij maak te hooguit vijf fouten in de twee uur, die we op de baan stonden. Ik hoop, dat ik ooit zijn niveau zal bereiken". Het Westduitse tennispu- bliek kan binnenkort zijn hart ophalen. De populairste sportman van het chauvi nistische land begint nu aan de voorbereiding op de wed strijd van West-Duitsland in het toernooi om de Davis- beker tegen de Verenigde Staten. In Indianapolis zorg de Becker voor een record aantal bezoekers. De damesfinale eindigde in een overwinning voor Andrea Temersvari. De 19- jarige uit Boedapest ver sloeg in de eindstrijd Zina Garrison. Nadat de char mante Hongaarse de eerste set in de tie-break had be slist met 7-0, was het verzet van de donkere Amerikaan se gebroken: 7-6,6-3. Uitslagen: Herenenkelspel, kwartfi nales: Boris Becker (WDl)-Miroslav Mecir (Tsj) 6-2, 7-5 Yannick Noah (Fra)-Hans Schwaier (WD1) 6-3, 6-1 Andres Gomez (Ecu)-Jaro Navratil (Tsj) 6-2, 6-3 Ivan Lendl (Tgj)-Martin Jaite (Arg) 6-2,6-3 halve finales: Ivan Lendl (Tsj)-Boris Becker (WD1) 5-7,6- 2, 6-2, Andres Gomes (Ecu)-Yannick Noah (Fra) 6-0,6-1. Damesenkelspel, halve finales: An drea Temesvari (Hon)-Kate Gompert (Vst) 6-3, 6-4 Zina Garrison (Vst)-Ga- briela Sabatini (Arg) 6-4, 6-2, finale: Andrea Temesvari (Hon)-Zina Garri son 7-6, (7-0), 6-3. damesdubbelspel: finale: Manuela en Katerina Maleeva (Bul)-Penny Barg/Paula Smith (VSt) 2-6,6-3,6-4. De Amerikaan Brad Gil bert heeft zondag het ten nistoernooi van Livingston gewonnen. In de finale van heï Grand-Prixevenement ver sloeg de als tweede geplaats te Gilbert zijn landgenoot Brian Teacher in drie sets. De eindstrijd duurde ander half uur. In de finale van het da? mesenkelspel won Rosalyh Fairbank met 6-1, 6-1 van Andrea Jaeger. De finaliste van Wimbledon van 1983 bleek opnieuw nog ver ver wijderd van haar oude ni-' veau. herenenkelspel: kwartfinales: Brad Gilbert (VSt)-Paul Annacone (VSt) 6- 3, 6-2; halve finales: Brad Gilbert (VSt)-Jim Grabb (VSt) 6-3, 6-2, Brian Teacher (VSt)-Johan Kriek (VSt) 7-6 (10-8), 6-4, finale: Brad Gilbert (Vst)- Brian Teacher (Vst) 4-6, 7-5, 6-0. da- mesenkelspel: finale: Rosalyn Fair- bank (ZAf)-Andrea Jaeger (VSt) 6-1, 6-1. i

de Stem | 1985 | | pagina 11