Kristelijn is weer sterkste et rder Punten en pech voor Westdorp Langeraer verslaat Rinkel DDY PLANCKAERT WINNAAR IN SPURT VAN DRIE MAN Ontknoping nadert in ASOC-toernooi |aat door Anjo van Loon geeft visitekaartje af Concours hippique pony's Hulst PAGINA SPORT S IJRFWEDSTRIJDEN TERNEUZEN ïfenduels inault kopman •arisen bij WK Mulder en De Winter op dreef rrimmers ictief ia Eede Amateurs rijden in Kortgene Ivan de Vilder klopt Erpelinck DONDERDAG 25 JULI iggi taMDERP AG 25 JULI1985 T14 PAGINA SPORT 2 actie gend jaar door met zjjn ter nog niet duidelijk al- homenteel met verschil- bn in 1986 opnieuw als lij Nikon zijn ze druk be- In het bedrijf in andere hten hoe dat afloopt. In- kbaar zou willen stellen Ir vooraan kunnen laten Ir Van Schilt veel meer 1 in de ploeg zal steken, jedrag, dat twee keer zo brde". met Boots Company in industrie, die voor ons in verband met de deel- Ux - Parijs. In de Ronde tschijnlijk ook bijsprin- jekNEUZEN - De derde wedstrijddag in de zomer- surfcompetitie van de wind- surfvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen is een succes ge worden. Hoewel er een ver velende wind over het wed strijdwater - de Otheense kreek - waaide, hebben de deelnemers gevochten voor wat ze waard waren. Ivo Kristelijn kon in ieder geval lijn toppositie van vorige week consolideren door een gekere winst in de tweede di visie. Kristelijn, die de competi tie slecht begon, is nu duide- lijk op dreef gekomen. Hoe wel het moeilijk varen was onder de onberekenbare om standigheden, verdedigde Kristelijn zich uitstekend. Hij won drie manches afge tekend en moest slechts één keer Michiel Janssen voor laten gaan. De strijd om de overige plaatsen was eigen lijk het meest spannend. Mi chiel Janssen, Olaf Masten broek, Jan Willem Kramer en Frans Boekamp deden constant aan stuivertje wis selen. In het tussenklasse- ment leidt Kristleijn, vóór Janssen en Frans Boekamp. In de eerste divisie won Marcel Mastenbroek uitein delijk voor Rob de Haan. De laatste manche moest de winnaar aanwijzen. De Haan was al twee keer als eerste en één keer als tweede de fi nish gepasseerd. Masten broek had tot dan toe twee keer als tweede en^een keer als eerste gevarenh^In de vierde manche had Masten broek zijn zaakjes keurig ge reed en versloeg Rob de Haan, die misschien nog wat onwennig door zijn gloed nieuwe plank, iets tekort kwam tegen de onstuimige Mastenbroek. Mastenbroek verstevigde door deze winst zijn positie als lijstaanvoerder na drie wedstrijden. Dat deed ook Sherif Abdalla in een span nend gevecht verwikkeld met zijn broer Samir Abdal la. De winnaar van vorige week Edwin Koning vaarde ook een keurige wedstrijd, maar hij moest toch genoe gen nemen met de derde plaats. Uitslag eerste divisie: 1. Marcel Mastenbroek, 2. Rob de Haan, 2. Bart Dohmen, 4. Jan de Visser, 5. Jeroen de Visser. Tweede divisie: 1. Ivo Kriste lijn, 2. Michiel Janssen, 3. Olaf Masten broek, 4. Jan Willem Kramer, 5. Frans Boekamp. Promotieklas: 1. Sherif Ab dalla, 2. Samir Abdalla, 3. Edwin Ko ning, 4. Kees Ramselaar, 5. Wouter de Heus. Dok verrassing in Acht van Chaam met grote moeite heeft de pker zijn eerste zege in het ijkstf uitslagen: dames: tweede Manuela Malejeva (Bul) - Lind: s (VSt) 6-0, 6-2, Zina Garrison (Vst ula Smith (VSt) 6-3, 6-1, heren Be ronde: Boris Becker (WD1) - Mi- ■Pernfors (Zwe) 4-6, 7-6, 6-2, Jose- T^lerc (Arg) - John Ross (VSt) 5-7 6- I Andres Gomez (Ecu) - Gabriel Ur- la) 6-4,2-6.6-4. lartina Navratilova, begin Ivoor de vierde achtereen- Jende keer winnares van jibledon, heeft zich terug- Bokken voor het 250.000 dol- Ttoernooi van Los Angeles, I volgende week wordt ge ien. De Amerikaanse It in toenemende mate last 1 een nekblessure. Een ont- len zenuw in de halsstreek perde haar al tijdens het nbledon-toernooi. In de eriode na Wimbledon |t de 28-jarige Navratilova en krachttraining de nek Irceerd, hetgeen haar rlopig tot rust dwingt. I HAAG (ANP) - De resul- van de oefenwedstrij- die de clubs uit het be de voetbal woensdag heb- |gespeeld, zijn: 0RP: WFB (hoofdklasse afdeling Irdam) - Excelsior 2-8 (1-1). WFB poor Van t Geloof en Molenaar twee [een voorsprong, Beukers (3), Boere yan Gozen, Jalink en Ridderhof den voor Excelsior. 5: Herenthals (derde klas- jelgië) - Fortuna Sittard 0-1 (0-0). In schoot in eigen doel, Fortuna tie zonder de geblesseerden Thijs- In Hoyer en raakte in de tweede fczinford kwijt na twee gele kaarten. I VAN GENT: Corn Boys (eerste afdeling Zeeland) - Willem II1-15 l Frank de Meijer scoorde uit een Ichop voor de Zeeuwen, de doelpun- gn Willem II kwamen op naam van: Boffers (5), Van Gils (4), Feskens (2), ptraaten, Ton Soffers, Hoofs en Ke- DSCHESCHUT: Noordscheschut Ie klasse zaterdag) - FC Twente 0- 1). Twente miste door blessures maker, Vreysen, Bleuming, Rutten [eysen. Bleuming zal deze week aan enkel worden geopereerd. De tse doelpunten werden gemaakt "anssen (2), Willems en Carbo. JRECHT: DS '79 - Volendam 2-2 (2- iudstaal maakte twee Dordtse doel en voor rust, Silver en Tol twee Vo- jmse in de tweede helft Zutphens regio-elftal - G° Eagles 2-8 (1-4). Eykelkamp (2), rer, Woudsma, Boe re bach, Smit, en Voskamp maakten de doelpun- oor Go Ahead Eagles. Tegentreffers jalgenbeld en Pelgrum. ERT: Hapert (eerste klasse) - RKC -1). RKC, dat een paar proefspelers f, kwam aan zijn zevental treffers Brands (3), Lammers (2) en Van (2). De scorende amateurs waren jregts en Reuring. iENVEEN: Heerenveen - Wacker iruck 1-0. (0-0). Schuurmans maak- ït minuten na rust het doelpunt. G: FC Groningen - FC Utrecht 2-1 Groningen liep door zijn nieuwe fins ten De Wolf (strafschop) en er uit tot 2-0 voor Wouters het :htse doelpunt maakte. 3NWIJK: Steenwijkerwold (tweede e) - PEC Zwolle 0-7 (0-3). PEC dat og moet stellen zonder Foeke Booy n aan zijn treffers door Wilkins. ander (ieder 2), McNuIty, Van der »st en Doufikar. EE MD ACVSB (derde klasse aater- - Emmen 1-6 (1-2). Pelleboer (2). ir, Hindriks, Venema en Boven i doel) maakten de treffers voor en. Maathuis scoorde voor de ama- OLITUSHOEF: Succes (eerste klas deling) - Veendam 1-13 (0-4). Steve 2, op proef bij Veendam van Gro in, dat hem wel wil afstaan, vvas voor drie doelpunten. Een zelfde actie bereikten Klompstra en Kap- De andere Veendamse doelpunten men van Dieterman (2), Mulder en >ing. Schat scoorde tegen. IIJS (AFP) - De Franse lerbond heeft Bernard Hi lt, die zondag zijn vijfde r de France won, als kop- van de ploeg aangewezen, op 1 september in Monte- una zal starten in de weg- Istrijd om de wereldtitel, i de voorlopige Franse se- e, die van zestien tot alf renners wordt terugge~ cht na de Ronde van Li- ïsin (22 tot 25 augustus), nog vijf renners uit de g van Hinault opgenomen- de La Vie Claire-formatie en bovendien nog Greg Le id (voor de VS), Steve ier (voor Canada), Kim An- ;en (voor Denemarken) en Ruttimann (voor Zwit- and) starten in het WK. Door Jacques Eestermans [HAAM - Er is iets aan de hand met de prof- :riteriums in West-Brabant de laatste week. jas het immers niet zo, dat de winnaars van Ie leukste koersen eigenlijk al bij voorbaat iangewezen konden worden? Een tot de verbeelding sprekende prestatie in een nternationaal veel betekenende wedstrijden gaf toch aak een status, die werd eerbiedigd. De afgelopen teek werd in de grote koersen onder Breda tegen die egel zwaar gezondigd. Wie had Theo Appeldoorn getipt als winnaar van het ï'ielergala in Ulvenhout, wie had vooraf Eddy Planckaert erwacht op de hoogste trede van het erepodium in Chaam. Weinigen, maar niettemin jonden ze er. In Chaam, waar de Acht gisteren weer vele tienduizen den toeschouwers op de been bracht, was het de laatste ja ren een goede gewoonte ge- worden om een Nederlandse winnaar te huldigen, die in de Tour de France niet onopge merkt was gebleven. Die ver wachting gold evenzeer voor uitgave 1985 van het meest beroemde criterium van ons iand. En met vier landgenoten ils ritwinnaar in het Franse spektakel was het aanbod ruim genoeg. Echter, zo voor- ipelbaar als de uitslag van een criterium meestal wordt afge schilderd, zo onvoorspelbaar «as de zege van de Belg, die maanden geleden al de Om loop Het Volk op zijn naam schreef. Niemand mocht dan met Eddy Planckaert rekening hebben gehouden - niet voor niets is hij de eerste buiten landse winnaar sinds Didi Thurau in 1977 - verwonder- was het niet dat hij als eerste over de finishlijn gleed in Chaam. Hij was heel ge woon de snelste van het trio, lat op vier kilometer van het einde een beslissende kloof Van onze sportredactie OVEZANDE - Tijdens motor races op het circuit van Zand- voort behaalden Henk de Win- ter uit Ovezande en Ad Mui ier uit Lewedorp goede resul taten in de strijd om de Yama- iaü50-cuD. Ad Mulder reed zowel in de eerste als in de tweede manche 'aar een knappe negende (laats. Henk de Winter werd n de eerste reeks als tiende tfgevlagd en in de tweede manche als elfde. In de tussen stand om het Nederlands kampioenschap staat Ad Mui ier als elfde geklasseerd en Henk de Winter als twaalfde. Het volgende duel in de strijd om de nationale titel "ordt verreden op het Zand- 'oortse circuit op zondag 18 «lgUStUS. Van onze sportmedewerker ÏDE - De trimmers rijden tfjdag 26 juli huil 'Acht van mde'. In actie komen de C- en I-categorie. De C-categorie 'Pent het gebeuren om half S, wanneer de deelnemers in te Dorpsstraat worden weg schoten voor de 45 kilometer eoge wedstrijd. Onder de deelnemers de 'aatselijke mannen Rudi Bu- ■eyn, Luc Laureijns en fiet- ende groenteboer Bert de 'Jysscher. Om kwart voor ze en wordt de A-categorie •eggestuurd. Hun opdracht bidt zestig kilometer. De or- Knisatie berust bij het wie ercomité Eede in samenwer- ihg met de Zeeuws-Vlaamse mmfederatie. Inschrijven en Mjsuitreiking in café Cam- minus. sloeg. Natuurlijk, Adrie van der Poel, samen met Jan van Houwelingen de overgebleven concurrenten, kan er in de laatste meters ook wat van, maar zijn Westbrabantse af komst biedt nu eenmaal ook in eigen streek geen garantie voor een beter eindschot. Van daar dat de Acht van Chaam de man op het schavot kreeg, die er in het geval van gisteren ook thuishoorde. De 120 kilometer lange wed strijd verliep voordien weinig verrassend. Als in andere cri teriums waren de vluchtpo gingen niet van de lucht, maar een serieuze voorsprong was er voor de aanvallers nooit weggelegd. Niet voor de actie ve Bert Oosterbosch, die met de leidersprijs aan de haal ging, niet voor renners als Sol- leveld en Zoetemelk, die in meerdere ontsnappingen van de partij waren. Pas na 100 ki lometer wedstrijd werd het ernst, toen acht kleppers el kaar vonden: Adrie van der Poel, Jean-Paul van Poppel, Bert Oosterbosch, Johan Lam- merts, Eddy Planckaert, Joop Zoetemelk, Jan van Houwe lingen en Jos Jacobs. De on rust bij die acht liet lang op zich wachten, hoewel er toch een sterke groep achtervolgers op komst was met onder ande ren Johan van de Velde, Eduardo Chozas, Theo Appel doorn, Henk Lubberding en Jelle Nijdam. Het was Jan van Houwelingen, die als eerste onderkende dat er iets moest gebeuren om uit de greep van die groep te blijven. Hij sprong vijf kilometer voor het einde weg en kreeg aanvankelijk Lammerts mee in zijn wiel. Dat ging niet door, maar toen Adrie van der Poel zijn aanval inzette, had de prof uit Hees- selt nog voldoende lucht over om opnieuw mee te springen. Die poging zag ook Eddy Planckaert wel zitten. Onge lijk had hij niet, want, on danks fel aandringen van de Hoogerheidenaar, leverde hem dat de winst op in de Acht van Chaam. De Belg was er duide lijk mee verguld dat hij de huidebetuigingen van het Ne derlandse publiek in ont vangst mocht nemen. Dat het enthousiasme niet die vorm aannam, die eigenlijk past bij het evenement, ging aan hem voorbij. „Ik heb vandaag hard ge werkt en ben daarvoor be loond", aldus de winnaar. „Ik begrijp dat men liever een landgenoot ziet, maar toch....ik voel dat ik gewaardeerd word als een renner, die in zijn le ven gepresteerd heeft". Eddy Planckaert (links) verslaat Adrie van der Poel met duidelijk verschil in de sprint. Achter het tweetal Jan van Houwe lingen. - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Door Rob van Deursen CHAAM - De 23-jarige Anjo van Loon schrikt tegenwoor dig bij elk telefoontje thuis in Sint Willebrord op. Aan de an dere kant van de lijn zou het namelijk Roy Schuiten wel eens kunnen zijn. Daar de ex-coureur uit Put te op het ogenblik bezig is voor het Oosterhoutse PDM een profploeg op poten te zetten, heeft Van Loon al zijn hoop op hem gevestigd. „Er zijn meer aanbiedingen, maar het liefst ga ik naar Schuiten", aldus Van Loon, die gisteren tijdens de Acht van Chaam bij de amateurs zijn negende overwinning van dit seizoen binnenhaalde. Een ze ge die aan Schuiten nog eens moest bevestigen dat de even tuele keus van Van Loon een volkomen juiste is. "Het is voor mij het jaar van de waar heid. Ik wil graag over naar de profs. Vandaar dat deze zege mij goed van pas komt". Om zijn doel te bereiken nam Anjo van Loon gisteren het zekere voor het onzekere. In de voorlaatste lus verliet hij de kopgroep van vijf om daar na via een magistrale solo de bloemen voor zich op te eisen. Van Loon: „Ik moest het zo wel spelen. In die kopgroep zat ook Huub Kools en die heeft mij dit seizoen al een paar keer in de eindsprint geklopt. Dus ik durfde het risico van wachten op de spurt niet aan. Ook John Bogers was een ge vaarlijke klant. Daarom ben ik weggesprongen". De beslissing kwam met nog vier 'Achten' voor de wielen. Anjo van Loon dook de ruimte in. Huub Kools, John Bogers, Ortaire Goossens Anton van Alphen reageerden. Het vijftal nam honderd meter, meer niet. Maar achter de vluchters aar zelde de rest even. En dat was voor Van Loon voldoende om met de vier in zijn wiel een stevig gat te slaan. UITSLAGEN ACHT VAN CHAAM Profs: 1. Eddy Planckaert (België) 120 km in 2.47.51,2. Adrie van der Poel (Hoogerhei- de), 3. Jan van Houwelingen (Heesselt), 4, Bert Oosterbosch (Lekkerkerk), 5. Jos Ja cobs (België), 6. Jean-Paul van Poppel (Tilburg), 7. Johan Lammerts (Putte), 8. Joop Zoetemelk (Germigny l'Eveque), 9. Ludo Peeters (België), 10. Eduardo Chozas (Span je), 11. Henk Lubberding (Voorst), 12. Peter Pieters (Zwanenburg), 13. Frank Verleyen (België), 14. Gerrie van Gerwen (Olland), 15. Theo Appeldoorn (Zegge), 16. Gerard Veldscholten (Oldenzaal), 17. Adrie van Houwelingen (Zaltbommel), 18. Theo Smit (Badhoevedorp), 19. Johnny Broers (Maartensdijk), 20. Johan van de Velde (Rijsber- gen), 21. Martin Kemp (I" - relt), 24. Emiel Kerstens (Putte), 27. Alan Peiper (Australië), 30. Kim Andersen (Denemarken). Amateurs: 1. Anjo van Loon (Sint-Willebrord) 98 km in 2.12.39,2. Huub Kools (Baarle- Nassau), 3. John Bogers (Budelschoot), 4. Ortaire Goossens (België), 5. Anton van Al phen (Gilze), 6. John Pirard (Breda), 7. Jan Timmers (Prinsenbeek), 8. Jan Brugmans (Bergeyk), 9. René Haast (Rijsbergen), 10. Piërre Raas ('s-Heerenhoek), 11. Peter Hof land (Roosendaal), 12. Marcel Arntz (Lobith), 13. Jan Siemons (Zundert), 14. Jos van Aert (Rijsbergen), 15. René Beuker (Bussum), 16. Frans Plantaz (Sons), 17. Wouter Mijzen (Etten-Leur), 18. John Talen (Spijkenisse), 19. Rudy van Vlimmeren (Sint-Wil- lebrord), 20. Patrick Bol (Hoeven). Junioren: 1. Marcel Piels (Rosmalen) 80 km in 1.54.12, 2. Piërre Haast (Rijsbergen), 3. Anton Tak (Oud-Gastel), 4. Kees Smits (Zundert), 5. Jos van Ginneken (Etten-Leur), 6. Antoine Goense (Ovezande), 7. Walter Butter (Purmerend), 8. Jos van de Pas (Rosma len), 9. Niek den Taeye (Eede), 10. Hans Bogers (Fijnaart), 11. Hans Suykerbuyk (Nis pen), 12. Everhardus Roek (Almelo), 13. Jeroen Orsel (Hagestein), 14. Maurice Parree (Purmerend), 15. Marco van Nispen (Den Bosch), 16. Henk Brama (Borne), 17. Mark Heeren (Breda), 18. Edwin Rutte (Haarlem), 19. Arjen Soubekke (Doetinchem), 20. Adrie Frijters (Rijsbergen). Nieuwelingen: 1. Bart Leysen (Belg) 40 km in 59.11,2.Raymond Smits (Hoensbroek), 3. Cornê Wouters (Zevenbergen), 4. Leon Brabander (Berkel Rodenrijs), 5. Piërre de Bruin (Andel), 6. Johnny Bouman (Haarlem), 7. Patrick Hassing (Noordwijk), 8. Johan Valentijn (Sint Willebrord), 9. Maarten Collen (Uden), 10. Huub Roeven (Oosterhout), 11. Kees Kools (Oudenbosch), 12. Gino Jansen (Klimmen), 13. Marco Martens ('s-Hee- renhoek), 14. Antoon Roks (Breda), 15. Marco Pijpelink (Terneuzen), 16. Tim Steijger (Delft), 17. Robert van de Vin (Budelschoot), 18. Frido van de Velde (Rijsbergen), 19. Erik Haberdam (Genemuiden), 20. Ed Paulissen (Langeweg). Van ome paardesportmedewerker HULST - Voor de tweede keer binnen veertien dagen wordt er in Hulst een concours hippique gehouden. Tekende de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst pas geleden voor een con cours hippique voor paarden, nu zijn de pony- ruiters en amazones aan de beurt. Een nieuwe krachtproef dus voor het nieuwe bestuur in Hulst, dat vorige keer echter met glans slaagde voor het eerste optreden. De organisatie was toen perfect. Alle Zeeuwse combinaties in de klassen L, M en Z zijn uitgenodigd voor dit hippische evene ment, dat tevens geldt als tweede voorselectie wedstrijd voor het Zeeuws kampioenschap. Dat laatste dan voor de dressuur- en spring- combinaties in de Z-klasse. In Zaamslag werd afgelopen vrijdag de eerste voorselectiewed strijd verreden. Het beste resultaat uit deze twee voorwedstrijden telt mee voor het Zeeuws kampioenschap, dat op zaterdag 24 augustus op het ruitersportterrein in Axel wordt verreden. De strijd in Axel is beslissend voor de Zeeuwse titel. In de Z-dressuurklasse komt een tiental combinaties in actie. Op dit moment is er al een duidelijke aftekening in het algemeen klasse ment. Het klassement wordt aangevoerd door heersend kampioene Annelies Breure met Ma- by van Oranjeruiters Willemstad met 125 pun ten. Zij wordt gevolgd door Wilma Beun met Ajax van Oranjezon (120), Marja Kielman met Ibrahim (118) en Bonito (115%van De Klep pertjes, Marjan Jumelet met Romeo van BRU (111) en Nicole Schieman met Happy Story van De Kleppertjes met 109 punten. Hetzelfde geldt voor de Z-springruiters en amazones, die eveneens één voorwedstrijd ach ter de rug hebben. In Zaamslag bereikten slechts drie combinaties foutloos de barrage. De ranglijst wordt hier aangevoerd door Elianne de Feijter met Bres van Luctor et Emergo, gevolgd door Jeroen Goossens met Ramora Kayam van Haringruiters, Walther Murre met Til's Jippie van De Kleppertjes, Marco Quaak met Goldscar van Haringruiters en Sandy den Exter met Sapai van Noord-Be veland. Zij zullen zaterdagmiddag uitmaken of zij hun positie kunnen handhaven of verbete ren op het parkoers van parkoersbouwer Hans Wijnbergen uit Heinkenszand. Van ome sportmedewerker KORTGENE - Amateurs, junioren en liefhebbers komen zaterdag 27 juli in actie tijdens de Ronde van Kortgene. Het eerste startschot klinkt daar om half vijf voor de junio ren, die 60 kilometer af leggen. Jan Mobach, An toine Goense, Hans Vis, Anton Tak en Rinie Tak behoren tot de prominen te deelnemers. Bij de liefhebbers, die om zes uur vertrekken, zitten vaste prijsrijders als Nout Westerbeke, Kees Heijstek, Chris van de Bergh, Leo de Jonge en Peter Sager. Na 50 ki lometer zit het karwei er op voor deze categorie. De amateurs krijgen 80 kilometer te rijden en gaan om kwart over zes van start. Karei van Goe- them, Werner Wieme, Toon van der Steen en Kees de Nooyer behoren tot de Zeeuwse top in het deelnemersveld, dat in totaal uit zo'n kleine tachtig man bestaat. On der hen bevinden zich ook sterke Brabantse kleppers als Nico en Pe ter van de Klundert en Frank Pirard. Van onze motorsportmedewerker SCHOONDIJKE - Zelfs in zijn eigen Grand Prix was het voor Jack Westdorp uit Schoondijke niet wegge legd van tegenslag bespaard te blijven. De Zeeuwse topcrosser boekte op het zandcircuit De Schans in Lichtenvoorde een schitterende zesde plaats in de eerste reeks, maar het succes mocht opnieuw niet compleet worden, want in de tweede manche werd hij door een klemmende gasschuif uitge schakeld. Aan de lange reeks tegen slagen die Westdorp dit sei zoen tijdens de competitie om de wereldtitel in de 250 cc-ca- tegorie al heeft gekend, lijkt geen einde te komen. Toch zag het er aanvankelijk allemaal anders uit, want tijdens de kwalificaties en de tijdtrai- ningen verliep alles perfect. Westdorp zette de vijfde snel ste tijd op de klokken wat hem een uitstekende startpositie opleverde. Nadat hij in de openings ronde in tiende positie door kwam, klom hij vervolgens op naar de vijfde plaats, maar een kapotte stofbril hinderde hem dusdanig in de slotfase dat hij Jacky Vimond moest toestaan dat deze de vijfde plaats overnam. De start van de tweede reeks verliep al ca tastrofaal voor Westdorp, want hij raakte bij een valpa- ritj betrokken, waardoor hij als laatste aan de achtervol ging kon beginnen. In de vier de ronde was hij al opgeklom men naar de achttiende plaats, maar toen sloeg opnieuw de pechduivel toe. Met wijd open staande gas schuif knalde Westdorp loei hard de baan uit, miste op een haar na twee bomen en kwam uiteindelijk in het struikge was tot stilstand, waar hij door schrik bevangen het ren nerskwartier opzocht. Win naar van beide manches in Lichtenvoorde werd Gert-Jan van Doorn. In de algemene rangschikking blijft Vimond met 244 punten aan de leiding, vóór Kinigadner en Van Doorn. Westdorp neemt de 22e plaats in. Van ome sportmedewerker AXEL - Het jeugdtennistoernooi in Axel is gisteren eigelijk pas goed van start gegaan. De tijd van her kansingen is voorbij en dat houdt tevens in dat verlie zen het toernooi verlaten betekent. De duels hebben hierdoor een verbetener karakter gekregen met als positief gevolg ook meer spanning. Ondanks deze ingrediënten, le speler uit Kloosterzande kende geen enkel pardon met Anne de Smit uit Hilversum, zodat ook deze zijn racket in mocht pakken. Kim Langeraer uit Sas van Gent speelde in de groep jon gens 14 jaar een beresterke partij tegen Jeroen Rinkel uit Utrecht. Via een goede sprei ding liet hij zijn tegenstander alle hoeken van het veld zien. Kansloos ging deze dan ook met 6-1 en 6-0 ten onder. In de dubbelspelen zorgde het duo Barbara van de Bran- de/Liet Erpelinck voor een verrassing. In de jongste groep, 10-jarigen, slaagden zij erin het als eerste geplaatste koppel Pieter en Annemieke Ouwehand te wippen via 7-6, 6-3. Een zege, die de surprise van de dag was. die uitlopen van de wedstrij den tot gevolg kunnen hebben, is mede dank zij het goede zo merweer alles prima op sche ma verlopen. Slecht verging het Karin Pastor uit Utrecht. De haar toebedachte hoofdrol kon zij tegen de Hulsterse Hanneke Lockefeer niet waarmaken. Met 6-2, 6-2 werd zij uit het enkelspel meisjes 16 jaar ge mept. Nancy de Block uit Sluiskil voldeed beter. Nadat zij moeizaam met 7-5 de eerste et van Annick de Waal had gepakt, klopte zij de Sasse in de volgende set met 6-2. Bij de jongens 16 jaar maakte de als eerste geplaatste Evert van Kampen zijn favorietenrol volledig waar. Deze talentvol- Van ome sportmedewerker CADZAND - Het badgasten-tennistoernooi dat de Al gemene Sport- en Ontspanningsvereniging (ASOC) uit Cadzand houdt, komt langzamerhand toe aan de halve finales. Een man die hierin niet meer uit zal komen, is de re gionale topper in de C-catego rie Mark Leenknegt. Hij vond zijn Waterloo in Leo Verdur- men uit Naarden in een con frontatie, die veel spanning bracht. Met 7-5 en 6-3 trok Verdurmen uiteindelijk aan het langste eind. De Duitser Claus Schmidt drong door tot de halve finales van het herenenkelspel C. In dit toernooi, waarin de spelers veelal gerecruteerd zijn uit de badgasten die elkaar niet of nauwelijks kerinen, is hij zon der meer de te kloppen man geworden. Pothof ondervond dit aan den lijve via 4-6,6-2,7- 5. De zus van Claus Schmidt, Christa, is inmiddels al een stapje verder gekomen. In de halve finales klopte zij Mireil le Pothof met 6-3 en 6-4 en dat betekende een finalestek. WERNER WIEME uit IJzen- dijke reed in Lichtervelde naar een vierde plaats in een veld van 34 amateurs. WILFRIED DE KRIJGER uit Biervliet eindigde als elfde en CHARLES DE CALUWE uit Terneuzen als achttiende in het Belgische Oostakker, waar niet minder dan 77 renners de toeclips dichtsnoerden. GUUS BARHORST, de Bier- vlietse douanier, eindigde in Ichtegem als achtste in een amateurkoers met 30 vertrek kers. ERIK VEREECKEN uit St - Jansteen pakte in Baasrode de dertiende plaats. Er gingen hier 51 amateurs van start. JOOP BROOYMANS, altijd goed voor een korte klassering - jammer dat hij bij het uitde len van spurterskwaliteiten achteraan stond - werd zesde in een amateurkoers in St.- Jan-Geest, waar 29 renners van start gingen. PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil reed in Maarkedaal naar een verdienstelijke derde plaats in een veld van 33 ama teurs. CYRIEL HOEFNAGELS uit Clinge werd vijftiende en COR VERVAET uit Walsoorden achttiende in een amateur koers in Waasmunster, waar 53 renners de strijd aanbon den. FRANK GEENSEN uit Ter neuzen reed bij de junioren twee keer in de prijzen. In Hamme eindigde hij als vierde en in Buggenhout werd hij als negende geklasseerd. In Ham mer gingen 24 renners van start en in Buggenhout 40. NIEK DE TAEYE uit Eede pakte in Langemark de zeven de plaats. Hier kwamen 39 ju nioren hun rugnummer afha len. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent was met een zevende plaats de beste Zeeuws-Vla ming in een juniorenkoers in Stekene, waar 19 renners aan de start kwamen. PHILIPPIE LAMPAERT uit Eede legde beslag op de twaalfde plaats. COR VERPLANKE uit Bier vliet reed in een WAOD-koers in Kortrijk met 20 vertrekkers naar een fraaie derde plaats. Hij werd in Waasmunster tweede. Hier kwamen niet minder dan 70 renners aan de start. THEO VAN DE BRANDE uit Heikant reed zich in de kijker bij de VWB in België. In Ko- ningshooikt pakte hij de bloe men in een veld van 40 deelne mers. In Ruisbroek-Puurs moest hij alleen Aimé Michiels voor laten gaan. Hier waren 27 vertrekkers. Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE - Het Hontenisse-tennistoernooi komt langzamerhand aan de sterke spelers toe. Het gevolg hiervan is lange re en spannendere partijen en het verdwijnen van de 6-0-set- zeges. Eén van deze enerve rende wedstrijden was die tussen de Kloosterzandenaar Ivan de Vilder en Liek Erpe linck uit Axel. Erpelinck, die een hoge klassering was toe bedacht, kon deze tegen De Vilder niet waarmaken. Met name omdat de Kloosterzan denaar zijn backhand goed hanteerde, een wapen waarte gen Erpelinck niet was opge wassen. Met 6-7 en 4-6 werd Erpelinck uit het toernooi ge wipt. Dezelfde cijfers in deze D- categorie lieten Roland Reni- que en Jean-Pierre van der Walle noteren. Renique was hier de gelukkigste. Jacques 'Kool ging eveneens door naar de volgende ronde. Tegen Johnny Bleyenbergh moest hij hiervoor diep in zijn reserves tasten. Daar zag het in de eer ste set niet naar uit. Na deze met 6-1 gewonnen te hebben, verloor hij de volgende met 7-6 om daarna sterk terug te ko men (6-4). Overige uitslagen: herenenkel D: Henk Jansen-Jan Burm 6-0, 6-2, Leo van Hoye-Reggy Meerschaert 6-1, 6-2, Mark Arens-Peter de Kort 6-3, 6-1, Eugène de Maagt-Willy de Bruin 0-6, 4-6; herenen kel E: Jan Burm-Ronnie Kint 6-2, 6-1, Wim Taelman-Kees Havermans 7-6, 6-4, Jo Kouijzer-Rob de Burger 6-3, 2-6, 3-6, Donato Nanna-Jef Steyns 6-3, 6-1, Ben Kint-Werner Balsereit 6-3, 5-7, 7-6; da mesenkel E: T. Hemelaar-Ria Huiskens 0-6,2-6, Ella van Meele-Annemarie Jan sen 5-7, 2-6, Bernadette de Klerk-Marie- Jeanne Wijnacker 4-6,4-6; gemengddub- bel: DobbeleiüBoeikens-Dobbelaar- /Strooband 6-1,6-1.

de Stem | 1985 | | pagina 7