Timman nadert Karpov Becker met moeite verder >DDY PLA Van der Wiel draait om de drie jaar SCHAPERSVAN BOECKEL EN OOSTING IN KWARTFINALES Ploeg Elen gaat door| DONDERDAJ 25 JUL! 1 kleintje intje ^MDERDAG 25 JULI1! HILVERSUM - De nummer een uit het toer nooi gekegeld, de nummer drie op het randje van de afgrond, drie Nederlanders in de kwartfinales en zowaar de eerste officiële boe te in de geschiedenis van het Melkhuisje. Johan van de Velde twee jaar bij Post Zoetemelk wint in Maastricht jCHAAM - Er is iets aan jcriteriums in West-Brab| /as het immers niet zo, de leukste koersen eiger aangewezen konden word! Onderzoeksrechter wil bezoekende supporters weren Tsjernin in kandidaten toernooi Mulder en De Winter op dreef Trimmers actief in Eede Hinault kopman Fransen bij WK AMSTERDAM (ANP) - In de kroongroep van het schaak festival te Amsterdam heerst na de voorlaatste ronde, die woensdag zeven uur vergde, hoogspanning. Jan Timman won in tweede zitting mame- lijk van de Braziliaan Sunye Neto, nadat koploper en we reldkampioen Anatoli Karpov nogal lakoniek en snel remise had gemaakt met Miles. Timman heeft de achter stand op Karpov tot een half punt teruggebracht. In de slot- ronde van vrijdag, heeft Kar pov de witte stukken tegen Timman, die alleen door een overwinning nog op de eerste plaats van de dubbelrondige zeskamp kan komen. Uitslagen negende ronde kroongroep: Miles (GBr) - Karpov (Sov) 1/2-1/2, Nunn - Martinovic 1-0, Timman - Sunye Neto 1-0. Stand: 1. Karpov 6 1/2 punt, 2. Timman 6 punt, 3. Nunn en Miles 4 1/2 punt, 5. Su nye Neto 3 punt, 6 Martinovic 21/2 Dunt. Uitslagen achtste ronde grootmeester- groep: Hellers (Zwe) - De Wit (Ned) 1-0, Piket (Ned) - Kudrin (VSt) 1/2-1/2, Haik (Fra) - Farago (Hon) 0-1, Pliester (Ned) - Campora !Arg) 0-1, Kurajica (Jsl) - Iv- kov (Jsl) 1/2-1/2, Ree (Ned) - Bischoff (WD1) 1/2-1/2, Enklaar (Ned) - Borm (Ned) 1-0, Van der Sterren (Ned) - Geor- giev (Bul) 0-1, Rogers (Aus) - Böhm (Ned) 4-%, Klaric (Jsl) - Hartoc (Ned) 1/2-1/2, Wockenfuss (BRD) - Lombardy (VSt) 1/2-1/2, Langeweg (Ned) - Watson (GBr) 1/2-1/2, Polgar (Hon) - Vanheste (Ned) 1-0, Bosboom (Ned) - Jermenkov (Bul) 1-0, Boersma (Ned) - Volman (Ned) 1-0, De Kok (Ned) - Belkhodja (Fra) 1/2- 1/2; afgebroken partij zevende ronde: Haik - Piket 1-0. Stand: 1. Hellers 6 1/2 pnt, 2. Farago Kudrin en Campora 5 1/2 pnt, 5. Haik 5 Ent. 6. Georgiev, Ivkov, Ree, Bischoff, Pi et, Enklaar, De Wit en Pliester 4 1/2 pnt, 14. Kurajica 4 pnt 1 afg, 15. Rogers, Klaric, Polgar, Bohm en Hartoch 4 pnt, 20. Borm 3.5 pnt 1 afg, 21. Lombardy, Van der Sterren, Watson, Langeweg, Boersma, Wockenfuss en Bosboom 3 1/2 pnt, 28. Belkhodja en Vanheste 3 pnt, 30. Jermenkov 2 1/2 pnt, 31. Volman 1 1/2 pnt, 32. De Kok 1 pnt. Oranje boven op Melkhuisje Door Leon Krijnen Het kon allemaal niet op in Hilversum, te meer daar die nummer een, Henrik Sundström, hoogstpersoon lijk, door Michiel Schapers uitgeschakeld werd. Die boete, en dat mag ook een aardige primeur genoemd worden, kwam op naam van de Westduitser Jelen, die de Belgische scheidsrechter Jean Jouret in het Engels toevoeg de: „Lik mijn reet." Jouret spreekt maar enkele woorden Nederlands en Engels, maar dat dat niet door de beugel kon, begreep hij nog wel, zodat Jelen 100 dollar in mindering op zijn prijzengeld werd ge bracht. Huub van Boeckel bereikte de kwartfinales door een over winning op de broodmagere Braziliaan Givaldo Barbosa (6-3, 6-4), zijn dubbelspelpart ner Menno Oosting deed het zelfde door de Italiaan Massi mo Cierro met 6-3 en 6-4 zeer overtuigend te grazen te ne men. Andreas Maurer tenslot te, de nummer drie, moest zich tegen een andere Italiaan, Al- lesandro de Minicis, in allerlei bochten wringen om de twee de ronde te overleven: 6-4, 2-6, 7-5. „Inderdaad, de beste presta tie tot nu toe in mijn carrière", aldus Michiel Schapers, die twee maal eerder in zijn loop baan tennissers van formaat wist te verrassen. Eenmaal versloeg hij Johan Kriek in Londen, die toen gewoon een off-day had, eenmaal won hij, voor de Davis Cup, van de Spanjaard Juan Aquilera. Dat Van ome sportredactie RIJSBERGEN - Johan van de Velde komt de komende twee jaar uit voor de Panasonic- ploeg van Peter Post. De Rijs- bergenaar kwam gisteren tot overeenstemming met de Am- stelveense ploegleider. Voor Van de Velde betekent de tweejarige verbintenis een terugkeer bij Post. De West brabander startte zijn prof- carrière in 1978 bij Raleigh, waar hij debuteerde met het winnen van drie ronden, waaronder de Ronde van Ro- mandië. De sprekende resulta ten, die Van de Velde onder het bewind van Post boekte, waren voorts een zege in de Dauphiné Libéré, een derde plaats in het eindklassement van de Tour de France, en twee nationale titels. Het vorige seizoen vertrok Van de Velde naar Italië, het geen een keuze voor het grote geld betekende. Het bevredig de de Rijsbergenaar evenwel niet geheel. Hij miste vooral de Tour de France, die een veel grotere aantrekkingskracht op hem uitoefent dan de Giro, die klimmers nooit veel te bieden heeft. Het aantrekken van Van de Velde houdt voor Panasonic in dat de ploeg versterkt is voor het hooggebergte, dat het gro te probleem vormt voor de formatie. MAASTRICHT (ANP) - Joop Zoetemelk, met zijn twaalfde plaats de beste Nederlander in de Ronde van Frankrijk, heeft dinsdagavond laat op het Vrijthof het criterium van Maastricht gewonnen. Uitslag: 1. Joop Zoetemelk (Germigny l'Evegue) 100 km in 2 uur 12 minuten en 13 seconden, 2. Ad Wijnands (Eijsden) op 0.12, 3. Johan Lammerts (Putte) z.t., 4. Leo van Vliet (Honselersdijk) op 0.31, 5. Ad Tak (Oud Gastel) z.t., 6. Eduardo Chozas (Spa) z.t., 7. Jupp Kristen (WD1) op 0.37,8. Phil Anderson (Aus) z.t., 9. Nico Verhoeven (Ber^o'-F** uot) z.t., 10. Frans Verheyen v was in Amsterdam, toen de mussen door de hitte bevan gen van het dak vielen, maar de wedstrijd desondanks in de snikhete Frans Otten-hal af gewerkt werd. Die truc, be dacht om de aan gravel ge wende Spanjaarden met het snelle tapijt te verrassen, werkte niet zoals gewenst, maar Schapers won toen wel van Aquilera. De winst tegen Sundström, die na afloop verklaarde dat hij wel degelijk zijn best had gedaan, zal Schapers geen windeieren leggen. Hij krijgt bonus-punten omdat hij de nummer een uitgeschakeld heeft en extra punten, omdat Sundström hoog op de rang lijst staat. Met de 26 ATP- punten, die hij de afgelopen weken in het Satellite-tennis wist te vergaren, toegevoegd aan de punten van het Melk huisje marcheert Schapers in ieder geval met gezwinde pas de top 100 weer binnen, met uitzicht op nog meer. Schapers dankt zijn opval lende vooruitgang van de laat ste weken, naar eigen zeggen, aan twee dingen. Ten eerste aan het gegeven dat de 77-ja- rige Arris Waasdorp, ooit een gerenommeerd dubbelaar met Hemmes senior, een storend foutje in zijn service ontdekte, waar nu aan gewerkt wordt, ten tweede aan het feit dat zijn huisarts hem een dieet voorge schreven heeft dat opvallende gelijkenis vertoont met het dieet van Robert Haas, de 'goeroe' van Martina Navrati- lova. Geen melk, geen vlees en geen citrusvruchten en zoveel mogelijk verse groenten. „Vroeger was ik zes tot zeven Van onze sportredactie DONGEN - Jos Elen gaat ook volgend jaar door met zij„ profploeg. „Op welke basis", is echter nog niet duidelijk al! dus de Dongense ploegleider, die momenteel met verschil, lende sponsors contact heeft. Het staat nog niet vast of Nikon in 1986 opnieuw als hoofdsponsor zal optreden. Elen: „Bij Nikon zijn ze druk be. zig om te proberen vestigingen van het bedrijf in andere landen te interesseren. Het is afwachten hoe dat afloopt, in- dien Nikon hetzelfde bedrag beschikbaar zou willen stellen als dit jaar zou ik het moeilijk meer vooraan kunnen laten staan. Dat komt doordat co-sponsor Van Schilt veel meer geld, vier keer zoveel als dit jaar, in de ploeg zal steken Daarmee komt Van Schilt op een bedrag, dat twee keer zo hoog is als dat Nikon dit jaar fourneerde". Jos Elen is ook in onderhandeling met Boots Company in Vianen. „Dat is een farmaceutische industrie, die voor ons ook al het een en ander gedaan heeft in verband met de deel- name van Jan Jonkers aan Bordeaux - Parijs. In de Ronde van Nederland zal het bedrijf waarschijnlijk ook bijsprin gen". YEKNEUZEN - De derde wedstrijddag in de zomer- surfcompetitie van de wind- surfvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen is een succes ge worden. Hoewel er een ver velende wind over het wed strijdwater - de Otheense Kreek - waaide, hebben de deelnemers gevochten voor wat ze waard waren. Ivo Kristelijn kon in ieder geval zijn toppositie van vorige week consolideren door een zekere winst in de tweede di visie. Kristelijn, die de competi tie slecht begon, is nu duide- INDIANAPOLIS (DPA/Rtr) - Slechts met grote moeite heeft 4 17-jarige Wimledonwinnaar Boris Becker zijn eerste zege in hef toernooi van Indianapolis geboekt. iok vi Door Jacques 1 Een tot de verbeelding spr« jtternationaal veel betekenen! vaak een status, die werd ee veek werd in de grote koerset regel zwaar gezondigd. Michiel Schapers, die een forse sprong op de wereldranglijst maakt. keer per jaar verkouden", al dus Schapers, „en mijn dokter ontdekte in januari dat ik voor een topsporter een hele slechte conditie had. Dat moet nu door dat dieet gaan veranderen, maar in totaal kan het wel zes tot acht maanden duren. Mijn fysieke top moet ik in ieder geval in september bereikt hebben." Na Hilversum speelt Scha pers, bijna traditioneel, het toernooi in Neu Ulm, waarna hij ook weer de Bundesliga zal afwerken in de kleuren van het Hamburgse Klipper. Flus hing Meadows laat hij schie ten voor de Westduitse compe titie, maar daar zullen niet louter sentimentele overwe gingen aan ten grondslag lig gen. Zes weken Bundesliga lijkt financieel wel wat aan trekkelijker dan een of twee rondjes in het open Ameri kaans kampioenschap. Sundström, de verslagen nummer een, die toernooi-di- recteur Piet van Eysden de zo veelste afknapper deze week bezorgde, neemt meteen maar drie weekjes vakantie. „Maar die lagen al lang vast", zo stelde hij met na druk, „natuurlijk had ik van daag graag willen winnen, maar het lukte me gewoon niet. Het volgende toernooi wordt Flushing Meadows, maar daar zal ik het niet mak kelijk hebben, want door mijn tegenvallende prestaties haal ik nu de plaatsingslijst niet". Wat er vandaag ook alle maal mag gebeuren, het staat nu al vast dat er voor het eerst sinds 1980 (Louk Sanders) weer een Nederlander in de halve finales staat, want Schapers en Oosting lopen el kaar vandaag tegen het lijf in de kwartfinales. Wie de geluk kige wordt is nog maar de vraag, want Oosting verkeert ook in de vorm van zijn leven, terwijl ze elkaar in het Satelli te-circuit onderling weinig toegaven. Beiden wonnen daar een partijtje van de ander. UITSLAGEN Herenenkelspel: tweede ronde: Darren Cahill (Aus) - Goran Prpic (Joe) 6-3, 3-6, 6-3, Kent Carlsson (Zwe) - Carl Limberger (Aus) 4-6, 6-2, 6-1, Michiel Schapers (Ned) - Henrik Sundström (Zwe) 2-6, 6-4, 6-4, Ricky Osterthun (WD1) - Ser gio Casal (Spa) 7-5, 6-3, Tomas Smid (Tsj) - Claudio Mezzadri (Ita) 6-3, 6-3, Huub van Boeckel (Ned) - Givaldo Barbosa (Bra) 6-4,4-6,6-4, Andreas Maurer (WD1) - Ales- sandro de Minicis (Ita) 6-4, 2-6, 7-5, Menno Oosting (Ned) - Massimo Cierro (Ita) 6-3,6-4. Herendubbelspel: eerste ronde: Barlow/Mustard (Aus) - Keretic (WD1)/Kuharszky (Zwi) 6-1, 2-6, 6- 4, Stefan en Hans Simonsson (Zwe) - Cahill/Youl (Aus) 6-4, 6-4, Mau rer fWDl)/Smid (Tsj) - Albert/Ve- kemans 6-0, 3-6, 6-2, Woodforde/ Limberger (Aus) - Schapers (Ned) /Osterthun (WD1) 6-3,7-6. BIEL (ANP) - De baby-face van wereldkampioen Karpov en de krullebol van Jan Timman mogen in het festival van Amsterdam te bewonderen zijn, de werkelijke schaakkoorts heerst in Biel en is daar tot zelden bereikte hoogte gestegen. In het derde en laatste in terzonale toernooi in het Zwitserse stadje is Neder lands jongste grootmeester John van der Wiel (25) in een adembenemend gevecht ge wikkeld om een van de vier plaatsen, die automatisch recht geven op deelneming (met onder andere Timman) aan het kandidatentoernooi in Montpellier. Met nog één ronde te spe len liggen er vijf, in theorie zelfs zes,spelers op de loer voor de vier toegangsbewij zen in de Zuidfranse arena. Tot die vijf behoren niet er kend wereldbefaamde schaakvedetten als Poloega- jevski, Ljubojevic, Anders- son, Sax en Quinteros. Zij hebben, de een na de ander, de hoop op kwalificatie moeten opgeven. Overeind gebleven zijn Vaganjan en Seirawan, die beiden vrijwel zeker zijn van plaatsing en het trio Torre, Sokolov en Van der Wiel, dat de derde plaats deelt. De theoretische kanshebber is Short, die het drietal op een punt volgt. Opvallend is dat de drie concurrenten vandaag in de zeventiende en laatste ronde allen de zwarte stukken zul len hanteren. Torre tegen Sax, Sokolov tegen Seira wan en Van der Wiel uitge rekend tegen Short. „Bij winst kwalificeer ik mij di rect. Maar dat zal zeker met zwart een heel lastige opga ve zijn. Short is in de tweede helft van het toernooi uitste kend op dreef geraakt. Re mise betekent in alle geval len verlenging. Alleen res teert dan de vraag met hoe veel en wie", taxeerde de Leidenaar woensdag op de laatste rustdag voorzichtig zijn kansen. De ontwikkeling van Van der Wiel gaat in sprongen van drie jaar. Nadat hij op elfjarige leeftijd op aanra den van een schoolkame raad lid werd van de Leidse schaakvereniging Philidor (een Frans musicus uit de 18e eeuw die met schaken en dammen zijn brood verdien de en de nadruk legde op de pionnen met zijn uitspraak: 'de pionnen zijn de ziel van het schaakspel'), werd hij in 1979 in Groningen Europees jeugdkampioen. „Door die titel werd ik automatisch in ternationaal meester. Dat vormde voor mij de voor naamste reden om beroeps speler te worden. Tot dat moment studeerde ik in Lei den rechten en had juist mijn kandidaats-examen met goed gevolg afgelegd. Die studie heb ik radicaal overboord gezet. Van alle kanten werd mij ingefluis terd dat ik met schaken best een aantrekkelijk belegde boterham kon verdienen en zelf geloofde ik daar ook wel in". Er gleden inderdaad leuke invitaties door zijn brieven bus, maar van broodbeleg ging was geen sprake. Dat volgde pas na de successen John van der Wiel: kans op plaatsing voor het kan didatentoernooi. - FOTO ANP in 1982, drie jaar na zijn Europese jeugd titel. „In '82 maakte ik een fantastisch jaar door. Behaalde in het Hoogovens-toernooi mijn eerste grootmeester-resul taat en in Novi Sad mijn tweede. Het betekende een aanzienlijke verhoging van mijn marktwaarde en het einde van de droog-brood periode". Weer moest Van der Wiel drie jaar wachten voor hij opnieuw een hoogtepunt zou bereiken. Voor die driejaar lijkse cyclus heeft Van der Wiel wel een verklaring. „Die golfbewegingen kun nen natuurlijk geen toeval zijn. Op beide niveau's heb ik een bepaalde aanpas singsperiode moeten door maken. Eerst als internatio naal meester, daarna als grootmeester. Er worden andere eisen gesteld. Vroe ger koos ik vaak roekeloos voor de aanval. Fischer, Bel- javski, Timman zijn mijn voorbeelden vanwege hun grote vechtlust. Zo wilde ik ook leren spelen. Aanvallen tot de laatste snik. Dat word je wel afgeleerd bij de groot meesters. Dat heeft Jan Timman ook ondervonden in zijn eerste periode. Je moet leren minder rsikant te spelen, met zwart remise te schuiven, het openingsre pertoire op wetenschappe lijke gronden uitbreiden". Bovendien heeft Van der Wiel in zijn eerste groot- meesterlijke jaren hard moeten spijkeren aan zijn zwakste punt. „Ik was heel kwetsbaar als ik niet in vorm was. Dat kon ik niet verborgen houden. De soli diteit verdween totaal uit mijn spel en dat hadden te genstanders natuurlijk di rect in de gaten. Daaraan heb ik hard gewerkt. Nu kan ik ook in slechte vorm remi se schuiven". Zijn zwakke punten wor den evenwel uitstekend ge compenseerd door zijn ijzer- sterke tactische gaven. Gert Ligterink, die in Biel met succes als zijn secondant op treedt: „John is een zeer ge slepen tacticus. Een vlijm scherp aanvaller met een groot gevoel voor de combi natie en het positionele spel. Daarnaast heeft hij zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een meer dan gemiddelde allrounder". In Biel bleek Van der Wiel zich in de eerste toernooi- helft tot veler verrassing op het hoogste plan handhaven. Ligterink: „John kwam zo uit de nationale titelstrijd naar Biel. Hij was goed in gespeeld, had in Hilversum het toernooi afgesloten met vijf uit vijf en barstte van het zelfvertrouwen. Nie mand van de overige spelers had zo kort voor dit toernooi nog gespeeld. De anderen moesten min of meer warm draaien. Die fase was John al gepasseerd. Bovendien had hij het geluk, dat hij Sax en Quinteros in de ope ningsronden ontmoette. Die twee speelden toen echt als beginnelingen en hebben pas daarna het ritme gevon den". Van der Wiel valt zijn se condant en vriend bij. „Gert en ik hebben hard naar dit toernooi toegewerkt. Alle favoriete openingen van on ze tegenstanders minitieus geanalyseerd. We hebben het meermalen meege maakt, dat we in de speel zaal exact de stelling op het bord kregen, die we in de ochtenduren op onze hotel kamer uitvoering hadden bestudeerd. Dan kun je spreken van enig geluk, maar het is in even grote mate het gevolg van een goede voorbereiding. En daaraan hebben wij werke lijk alles gedaan". Uitslag afgebroken partij zestiende ronde: Martin (Spa) - Quinteros (Arg) Vi-Vt. Stand: 1. Vaganjan (Sov) 11 1/2 pnt, 2. Seirawan (VSt) 11, 3. Torre (Phil), So kolov (Sov). Van der Wiel (Ned) 10 1/2,; 6. Short (Eng) 9 1/2, 7. Ljubojevic (Joe) en Andersson (Zwe) 9, 9. Poloe- gajevski (Sov 8 1/2. 10. Rodriguez (Cub) 8, 11. Jansa (Tsj) 7 1/2, 12. Sax (Hon) 7,13. Petursson (IJsl) en Quinte ros (Arg) 6 1/2, 15. Li (China) 6, 16. Gutman (Isr) 5 1/2,17. Partos (Zwi) 4, 18. Martin (Spa) 3. In de strijd om de Ameri kaanse tenniskampioenschap pen op verharde banen won Becker in drie sets van de vijf jaar oudere Zweed Mikael Pernfors: 4-6, 7-6,6-2. Het duel duurde bijna drie uur. In de volgende ronde treft Becker de Argentijn Jaite. Het was Beckers eerste op treden sinds zijn historische overwinning op Wimbledon, ruim twee weken geleden. De Westduitser overleefde in de tweede set vijf match-points. Na de winst in de eerste reeks kwam Pernfors in de tweede set op 5-4 en 40-0. Pernfors verloor die drie achtereenvol gende kansen op de overwin ning. In dezelfde tiende game liet de Zweed nog eens twee match-punten schieten. Bec ker kwam terug tot 6-6 en won de tiebreak pas na grote moei te met 10-8. Vijf keer liet de jeugdige crack een setpunt on benut. In de derde set begon Bec ker sterk door de eerste twee games te winnen, waarna hij niet meer in de moeilijkheden kwam. Het betekende voor Becker de veertiende achter eenvolgende overwinning sinds de open Franse titel strijd van mei. Becker was zelf niet in pa niek geweest, betoogde hij in Indianapolis. „Ik heb nooit aan verliezen gedacht. Ik speelde alleen maar. Ik stond niet on der spanning. Ik speelde alleen tot aan die derde set niet zo goed". Belangrijkste uitslagen: dames: tw( ronde: Manuela Malejeva (Bul) - Li., Gates (VSt) 6-0, 6-2, Zina Garrison (Vi Paula Smith (VSt) 6-3, 6-1; hu Luis Clerc (Arg) - John Ross (VSt) 5-7, 2,6-4, Andres Gomez (Ecu) - Gabriel UrJ pi (Spa) 6-4,2-6,6-4. Martina Navratilova, begin juli voor de vierde achtereen volgende keer winnares vi Wie had Theo Appeldoorn getipt als winnaar van het - Wielergala in Ulvenhout, wie vooraf Eddy Planckaert J iverwacht op de hoogste trede van het erepodium in Chaam. Weinigen, maar niettemin stonden ze er. In Chaam, waar de Acht --=gisteren weer vele tienduizen- Wimbledon, heeft zich terug den toeschouwers op de been getrokken voor het 250.000 dol bracht, was het de laatste ja- lar-toernooi van Los Angele ren een goede gewoonte ge- dat volgende week wordt ge worden om een Nederlandse houden. De Amerikaans winnaar te huldigen, die in de heeft in toenemende mate las) Tour de France niet onopge- van een nekblessure. Een ont merkt was gebleven. Die ver stoken zenuw in de halsstreel wachting gold evenzeer voor hinderde haar al tijdens het de uitgave 1985 van het meest Wimbledon-toernooi. In di beroemde criterium van ons rustperiode na Wimbledon land. En met vier landgenoten als ritwinnaar in het Franse heeft de 28-jarige Navratilow bij een krachttraining de nek geforceerd, hetgeen haar voorlopig tot rust dwingt. LONDEN (Reuter/AFP) - Een Engelse onderzoeksrechter heeft identiteitskaarten, een gesloten televisiecircuit en versterking van de politie aanbevolen als middelen tegen het toegenomen voetbalge weld. Rechter Popplewell, die van de Britse regering de opdracht heeft manieren te vinden om het geweld in en rond de voet balstadions te beteugelen, ver klaarde ook dat alle suppor ters door hekken moeten wor den omringd. Tevens dient de toegang tot wedstrijden te worden voorbehouden aan supporters van de thuisspe- lende club. „Als er niet onmiddellijk ef fectieve stappen tegen het vandalisme worden genomen, zal het voetbal in zijn huidige vorm niet lang meer bestaan", verklaarde Popplewell tijdens de presentatie van een inte rim-rapport. „Het is bewezen dat er zich onder groepen sup porters, met name onder die van de bezoekende clubs, gangs bevinden, wier enige oogmerk is een stammenoor- log uit te vechten met de aan hang van de tegenstander en de politie". DEN HAAG (ANP) - De Sov jet-schaker Tsjernin heeft zich geplaatst voor het kandi datentoernooi in Montpellier, dat dit najaar wordt gehou den. Tsjernin versloeg zijn landgenoot Gavrikov in een tweekamp over zes partijen. Een herkamp was noodza kelijk, nadat beiden in het in terzonale toernooi in Tunis de vierde plaats hadden gedeeld. De schakers moesten in de Noodafrikaanse stad Beljavs- ki en Joesopov, twee andere Sovjet-grootmeeters alsmede de Hongaar Portisch laten voorgaan. Oefenduels DEN HAAG (ANP) - De resul taten van de oefenwedstrij den, die de clubs uit het be taalde voetbal woensdag heb ben gespeeld, zijn: OUDDORP: WFB (hoofdklasse afdeling Rotterdam) - Excelsior 2-8 (1-1). WFB nam door Van t Geloof en Molenaar twee keer een voorsprong, Beukers (3), Boere (2), Van Gozen, Jalink en Ridderhof scoorden voor Excelsior. HERENTHALS: Herenthals (derde klas se, België) - Fortuna Sittard 0-1 (O-O) Baaien schoot in eigen doel, Fortuna speelde zonder de geblesseerden Thijs- sen en Hoyer en raakte in de tweede helft Linford kwijt na twee gele kaarten SAS VAN GENT: Corn Boys (eerste klasse afdeling Zeeland) - Willem II1-15 (0-4). Frank de Meijer scoorde uit een strafschop voor de Zeeuwen, de doelpun ten van Willem II kwamen op naam van: Rob Soffers (5), Van Gils (4), Feskens(2), Van Straaten, Ton Soffers, Hoofs en Ke vin. NOORDSCHESCHUT: Noordscheschut (tweede klasse zaterdag) - FC Twente 0- 4 (0-2). Twente miste door blessures Schoenaker, Vreysen, Bleuming, Rutten en Vreysen. Bleuming zal deze week aan zijn enkel worden geopereerd. De Twentse doelpunten werden gemaakt door Janssen (2), Willems en Carbo DORDRECHT: DS '79 - Volendam 2-2(2- 0). Koudstaal maakte twee Dordtse doel punten voor rust, Silver en Tol twee Vo- fendamse in de tweede helft. ALMEN: Zutphens regio-elftal - Go Ahead Eagles 2-8 (1-4). Eykelkamp Brouwer, Woudsma, Boerebach, Smit, Back en Voskamp maakten de doelpun ten voor Go Ahead Eagles. Tegentreffers van Galgenbeld en Pelgrum. HAPERT: Hapert (eerste klasse) - 2-7 (1-1). RKC, dat een paar proefspelers testte, kwam aan zijn zevental treffers door Brands (3), Lammers (2) en Van Veen (2). De scorende amateurs waren Huybregts en Reuring. HEERENVEEN: Heerenveen - Wacker Innsbruck 1-0. (0-0). Schuurmans ma te acht minuten na rust het doelpunt NORG: FC Groningen - FC Utrecht 2-1 (1-0). Groningen liep door zijn nieuwe aanwinsten De Wolf (strafschop) en Bakker uit tot 2-0 voor Wouters het Utrechtse doelpunt maakte. STEENWIJK: Steenwijkerwold (tweede klasse) - PEC Zwolle 0-7 (0-3). PEC dat het nog moet stellen zonder Foeke Booy kwam aan zijn treffers door Wiltons. Waslander (ieder 2), McNulty, Van der Hengst en Doufikar SCHEEMDA: CVSB (derde klasse zater dag) - Emmen 1-6 (1-2). Pelleboer (21. Fühler, Hindriks, Venema en Boven (eigen doel) maakten de treffers voor Emmen. Maathuis scoorde voor de ama teurs. HYPOLITUSHOEF: Succes (eerste klas se afdeling) - Veendam 1-13 (0-4). Steve Goble, op proef bij Veendam van Gro ningen, dat hem wel wil afstaan, was goed voor drie doelpunten. Een zeliüe productie bereikten Klompstra en Kap per. De andere Veendamse doelpunten kwamen van Dieterman (2), Mulder en Wiebing. Schat scoorde tegen. spektakel was het aanbod ruim genoeg. Echter, zo voor spelbaar als de uitslag van een criterium meestal wordt afge schilderd, zo onvoorspelbaar was de zege van de Belg, die maanden geleden al de Om loop Het Volk op zijn naam schreef. Niemand mocht dan met Eddy Planckaert rekening hebben gehouden - niet voor niets is hij de eerste buiten landse winnaar sinds Didi Thurau in 1977 - verwonder lijk was het niet dat hij als eerste over de finishlijn gleed in Chaam. Hij was heel ge woon de snelste van het trio, dat op vier kilometer van het einde een beslissende kloof Van onze sportredactie 0VEZANDE - Tijdens motor races op het circuit van Zand- voort behaalden Henk de Win ter uit Ovezande en Ad Mul der uit Lewedorp goede resul taten in de strijd om de Yama ha 350-cun. Ad Mulder reed zowel in de eerste als in de tweede manche naar een knappe negende plaats. Henk de Winter werd in de eerste reeks als tiende afgevlagd en in de tweede manche als elfde. In de tussen stand om het Nederlands kampioenschap staat Ad Mul der als elfde geklasseerd en Henk de Winter als twaalfde. Het volgende duel in de strijd om de nationale titel Wordt verreden op het Zand- voortse circuit op zondag 18 augustus. Van onze sportmedewerker EEDE - De trimmers rijden j^ijdag 26 juli hun 'Acht van wieieruunu neen Demaiu e 'n RCtie komen de C- en nault, die zondag zijn vijfden-categorie. De C-categone Tour de France won, als kop-1 ""ent het gebeuren om half PARIJS (AFP) - De Franse wielerbond heeft Bernard Hi- d vö e: ai! lc lt VJ ai- man van de ploeg aangewezen, die op 1 september in Monte- belluna zal starten in de weg wedstrijd om de wereldtitel. In de voorlopige Franse se lectie, die van zestien tot twaalf renners wordt terugge bracht na de Ronde van Li mousin (22 tot 25 augustus), zijn nog vijf renners uit de ploeg van Hinault opgenomen wanneer de deelnemers in de Dorpsstraat worden weg geschoten voor de 45 kilometer lange wedstrijd. Onder de deelnemers de Plaatselijke mannen Rudi Bu- 2eyn, Luc Laureijns en fiet sende groenteboer Bert de luysscher. Om kwart voor ze- ven wordt de A-categorie Weggestuurd. Hun opdracht pioeg van ninauit opgenourc.- Van de La Vie Claire-formaW I ««dt zestig kilometer De or zullen bovendien nog Greg Le-1 j>arusatie berust bij het wie mond (voor de VS), Steve Bauer (voor Canada), Kim An dersen (voor Denemarken) e" Niki Ruttimann (voor Zwit serland) starten in het WK. 'crcomité Eede in samenwer king met de Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie. Inschrijven en Prijsuitreiking in café Cam- hrinus.

de Stem | 1985 | | pagina 6