ORGANISATOREN 'TERUG NAAR AF' Tweede Sasse Corn Boys afgedroogd door Willem II Oostburg wil geld geven voor soos gehandicapten Kindervakantieweek Groede is succesvol rr - 1" Expositie in museum Terneuzen DONDERDAG 25 JUL11985 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND pONDERDAG25 JUL OOSTBURG - De 24 uur van Oostburg, vrijdag 2 en zaterdag 3 augustus, is op de zelfde leest geschoeid als de openingseditie. Ommetje Jm- - ft I.- t-,v i Prog ramma Jury Parkoers Organisatie Rondemiss Omlijsting VIJFTIEN TEGENGOALS Cadzand-Bad Groede Retranchement Oostburg Plaatselijk nieuws Aardenburg lOCCASIONSl van de BMW-dealer Garage Verbruggebv Veel publiek Jeugdbelang oogst succes in Frankrijk politierapport Elke donderda in Heist folkloremarkt Benelux- koers in Moerstraten markten KOOS 7 programma s NEDERLAND 1 21.55 NEDERLAND 2 19.37 T16 Twaalfde editie van Oostburgse 24 uur Van onze correspondent Dat wil zeggen dat men terug is op het punt dat al leen de gelegenheidstrim mer gerechtigd is aan het spektakel, dat ieder jaar weer de massa naar Oost burg lokt, deel te nemen. Het was al jarenlang een doorn in het oog van de organisa tie, het comité 24 uur van Oostburg, dat het wedstrijd element de boventoon voer de. Het recreatieve element en mede daaraan gekoppeld de gezelligheid, had zo lang zamerhand plaats gemaakt voor de keiharde wedstrijd mentaliteit. „Het moet een gezellig en sportief gebeuren blijven. Dat was destijds het uit gangspunt van Frans Qua- dekker. Dat het in de loop van de jaren geëscaleerd is ligt zeker niet aan ons", stelt Arnold Huisman, secreta ris/penningmeester van het comité. Joop van de Branden vult aan: „De licentiehouders maakten ons evenement ka pot. We moeten terug naar af, hoe moeilijk dat voor een organisatie ook is, want wie is wel recreatief trimmer en wie is wedstrijdtrimmer? We hebben getracht dit pro bleem zo goed mogelijk op te lossen door na te trekken wie wel een licentie en wie niet in het bezit was van een licentie. Let wel, zoiets is nooit voor honderd procent waterdicht, maar ik denk wel dt we weer op het juiste spoor zitten". Zijn mening lijkt, afgaan de op de belangstelling van de deelnemers, juist te zijn, want kwamen er vorig jaar 20 ploegen aan de start, nu zijn er al 26 formaties, be staande uit vijf eenheden, aangemeld. Huisman: „We hebben er naar gestreefd om uit elke kern van de gemeenten Oostburg, Aardenburg en Sluis een ploeg te krijgen. Dat is ons maar ten dele ge lukt. Wel liep de inschrij ving veel spontaner dan de voorgaande jaren. Toen im mers waren velen benauwd om nog aan de 24 uuur mee te doen. Met een gewone fiets was immers ondenk baar geworden en ik denk dat dit juist de kracht is van ons evenement". Toch vergeet men de pure wedstrijdtrimmers niet. Za terdag is er vóór aanvang van de grote finale voor deze categorie een speciale wed strijd ingelast. Voor hen wordt het startschot gege ven om 17.00 uur. Een nor male zaak, vindt Joop van de Branden. „Die jongens hebben tenslotte zoveel ja ren meegereden, die kun je niet zomaar opzij zetten. Die wedstrijd is een compensa tie". Ieder jaar weer zoekt men naast het hoofdspektakel stuk, de 24 uur, een anatal omlijstingsnummers, die ook op de stillere uurljes het volk naar Oostburg moeten halen. Zorgden in vorige edities de kartdemonstraties en vorig jaar het motor- springen voor een geweldig spektakel, dit jaar is dat de triathlon. De deelnemers hieraan starten in het ka naal Sluis-brugge, maken met de fiets een ommetje door West-Zeeuwsch- Vlaanderen en werken hun laatste onderdeel, het lopen, af in de omgeving van het parkoers van de 24 uur om tenslotte op het parkoers zelf te finishen. KlT" Kx T m "W""""4r"T" F v Tv T T" "y"";".- V f"„rnnmswn - - - PT"* ih..-1- - L K -ff Vrijdag 2 augustus: 19.00 uur aanmelden van de ploegen in bistro De Pot tenkijker; 20.00 uur voor stellen van de ploegen; 20.30 uur eerste afvalrit; 21.30 uur eerste trimronde; 22.15 uur ploegentijdrit; 23.00 uur tweede trimron de. Zaterdag 3 augustus: 00.00-20.00 uur neutralisa tie; 10.00 uur derde trim ronde; 12.00-13.00 uur neu tralisatie; 13.00 uur vierde trimronde; 14.00-16.00 uur aankomst triathlon; 16.00 uur tweede afvalrit; 17.00- 18.00 uur wedstrijd voor li centiehouders; 18.00 uur vijfde trimronde, finale; 21.00 uur prijsuitreiking in Du Commerce op de markt. Het jury korps van de 24 uur is ongewijzigd geble ven. Peet Scherbeyn, al vanaf het eerste uur pre sent, is voorzitter van het korps. Hij wordt bijge staan door Johnny Claeys, Leo van Hijfte, Johan Boe lens, Peter Scherbeyn en Annie Claes-Scherbeyn. De mircrofoon wordt ook dit jaar gehanteerd door Miel Verstraete uit Eede. Het parkoers van de 24 uur ziet er als volgt uit: Ledel- plein start en finish, Markt, Callenfelsstraat, Burgemeester van Houte straat en Langestraat. Een omloop die een lengte heeft van achthonderd meter. De organisatie van het evenement is in handen van het comité 24 uur van Oostburg, dat een onder deel is van de plaatselijke winkeliersvereniging. Het voorzitterschap is in han den van Ad Sanderse, Ar nold Huisman verzorgt de penningen en het secreta riaat, Piet Verduin de pu blic relations, terwijl Joop van de Branden, Chris Francke en Rein van der Helm de club compleet maken. Verdwenen is Adri Jansen die er vanaf het be gin bij was, maar wegens zakelijke beslommeringen geen tijd meer kon vrijma ken. De 18-jarige Mariska de Rijcke moet de strijders wn de 24 uur in de bloe men zetten. De Oostburgse is een etmaal lang gast vrouw. Naast de rijk gevul de prijzentafel is de hoofd prijs de 'Wim Hendriks- trofee', genoemd naar de man die met zijn onna volgbare woordenstroom de 24 uur heeft groot gemaakt. Voor de eerste damesploeg is de 'Frans Quadekker- trofee' de hoofdprijs. Er verschijnen dit jaar trou wens drie damesformaties ana de start. De omlijsting van de 24 uur was nog nooit zo groot als dit jaar. Vrijdagmiddag gaat de braderie in de om geving van het parkoers al van start. Deze duurt tot ongeveer vijf uur de zater dagmiddag. Nieuw is een viertal kermisattracties voor de jongere jeugd, dat ook in de nabijheid van het parkoers staat opgesteld. Een boerenkapel trekt door het centrum van Oostburg, terwijl verder de deelnemers aan de triathlon het sportieve ele ment nog meer kleur ge ven. „Elke keer moet je een dergelijk evenement een extra dimensie geven. Je moet steeds met iets nieuws komen en ik geloof dat we daar ook deze keer in geslaagd zijn", aldus Piet Verduin. De twaalfde editie van de 24 uur van Oostburg is op dezelfde leest geschoeid als de al lereerste aflevering. Vier jaar geleden loste Peter Winnen het startschot. Een parkoers dat overi- het marktplein aardig wat nooit grote incidenten ge- gens ongewijzigd is geble- stuurmanskracht vereist. weest en een alternatief ven en dat met de lus over Toch zijn er in het verleden parkoers is eigenlijk niet voorhanden. De markt met zijn horeca er omheen is im mers het interessantste punt van het geheel, want de 24 uur is hoofdzakelijk gezel ligheid met voor de deelne mers een altijd aantrekke lijke prijzenpot, die ook dit jaar een inhoud heeft van een slordige tien mille. Tra ditioneel weer het levend varken, maar nog een noop meer, weet de verantwoor delijke man hiervoor, Joop van de Branden, te melden. „Als ik aanklop voor de 24 uur zie ik alleen maar la chende gezichten. Ik denk dat veel collega's in deze wel eens andere gelaatsuitdruk kingen over zich heen moe ten laten gaan". Door Peter Snelders SAS VAN GENT - Het is de laatste jaren een algemeen bekend gegeven dat het krachtsverschil tussen het betaald en amateur voetbal geringer is geworden. Tijdens bekerduels maar ook in vriendschappelijke ontmoetingen kwam dat reeds duidelijk naar voren. De dubbele cijfers, uitslagen die een tiental jaren terug schering en inslag waren als een betaalde club tegen een amateurvereniging oefende, kwamen nauwelijks meer voor. Vooral door goed geslo ten verdedigingen, veel man kracht voor eigen doel, wisten de amateurvoetballers regel matig verdienstelijke uitsla gen te maken. Via de counter werden dan vaak een of twee doelpuntjes meegepikt en dat sterkte toch enigszins het zelf vertrouwen. Riskanter wordt het als je nog geen trainings activiteiten achter de rug hebt en een gemotiveerde tegen stander uit het betaalde voet bal treft die al zo'n dikke twee weken flink aan het oefenen is. Dan zijn uitslagen met dub bele cijfers zeker niet uitgeslo ten. Dat ondervond het Sasse Corn Boys gisteravond op eigen terrein tegen eerste divi sie-club Willem II. Corn Boys- Willem II, een duel tussen een ongetrainde en een bijna op scherp staande formatie. De uitslag van 1-15 spreekt dan ook boekdelen. Willem II begon vanaf het beginsignaal fel en drukte Corn Boys constant voor eigen doel. De aanvallende initiatie ven van Corn Boys bleven in die eerste helft beperkt tot twee schaars uitgevoerde counters die weinig gevaar opleverden, maar toen was er nog voldoende zuurstof om verdedigend redelijk op de been te blijven en bleef de schade beperkt tot 0-4. Stilaan werd wel duidelijk, en dan vooral in de slotminuten voor rust, dat Corn Boys na de pau ze een zware strijd tegemoet zou gaan. Dat mocht dan uit de openingsminuten nog niet af te leiden zijn omdat toen juist Corn Boys op 1-4 kwam via een strafschop, maar na dien was Willem II heer en meester. Opvallend was ('daar heb ik hen op gewezen' benadrukte Willem Il-trainer Piet de Vis ser), dat Willem II ook bij een ruime voorsprong stevig door bleef gaan en op zoek was naar een zo hoog mogelijke score. Tussen de 10e en 32e mi nuut in de tweede helft scoor de Willem II maar liefst tien maal. Op dat moment zag een leeggestreden Corn Boys het duidelijk niet meer zitten. Al les had de ploeg gegeven maar conditioneel trof het een te genstander die niet bij te be nen was. De inspirerende steun van een grote toeschouwersschare had daar nog enige verande ring in kunnen brengen, maar ook dat moest de thuisploeg op sportpark De Valcke ontberen want er waren nauwelijks honderd aanwezigen. Voor Willem II scoorden Rob Sof- fers (vijf keer), Wanny van Gils (vier keer), John Feskens (twee keer), John Kevin, Ton Soffers, Robert Hoofs en Frank van Straalen. Voor Corn Boys: Frank de Meijer uit een strafschop. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het college van B en W van Oost burg wil subsidie geven aan de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten (VOGG) ten behoeve van een soos in West-Zeeuwsch-Vlaande ren. Ook de regionale EVA (Emancipatorische Edu- katieve Vrouwen-activiteiten) werkgroep kan geld tegemoet zien. De Oostburgse adviescommissie voor welzijn be handelt de subsidieverzoeken op dinsdag 6 augus tus. De VOGG heeft ook een verzoek gericht aan de gemeenten Sluis en Aardenburg. Men wil een soos oprichten voor geestelijk gehan dicapten. Volgens de VOGG zullen tussen de 15 tot 20 personen de soos regelmatig bezoeken. De ont moetingsruimte komt waarschijnlijk in het gebouw van de Streek Jeugd Centrale (SJC) te Oostburg. B en W van Oostburg willen, indien Aardenburg en Sluis meebetaalt, voor dit jaar een bedrag van ruim duizend gulden geven. Volgend jaar komt daar nog eens 300 gulden bij. De EVA-werkgroep is begin dit jaar opgericht en wil een aantal vrouwenactiviteiten opzetten waar onder een gespreksgroep voor vrouwen van 55 jaar en ouder. Het college wil tesamen met de twee buur gemeenten ruim 1.100 gulden geven. Het Oostburgse college wil geen subsidie geven aan de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Oostburg ten behoeve van een computer cursus. B en W schrijven dat er voldoende mogelijk heden zijn om in het gebruik van de computer te worden onderwezen. De commissie komt om 19.30 uur bijeen in het Oostburgse gemeentehuis. Markt - In Cadzand-Bad wordt vandaag nabij de win kelgalerij een toeristenmarkt gehouden. Aanvang 9.00 uur. Bingo - In café-dancing De Ploeg wordt vanavond een bingo gehouden, aanvang 21.00 uur. Concert - Het muziekgezel schap Exelsior uit Cadzand geeft vrijdag 26 juli een open lucht concert op camping De Zwinhoeve te Retranchement. Het begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Boiling - In Oostburg wordt zaterdag het clubkampioen schap bollen gehouden op de baan van de plaatselijke ver eniging Raak tegen Staak aan de Q. van Uffordstraat. Jubileum - De bolclub Raak tegen Staak vierde het 15-ja- rig bestaan voor de leden. Een aantal leden werd in de bloe- mejtes gezet, terwijl er voor hen ook een herinnering was. Er werd een prijsbolling ge houden met bollen van 15 jaar geleden. Toen werd nog ge speeld met bollen van 16 centi meter doorsnee, nu met 22 cm. Uitslag: 1. mevrouw E. van Opdorp-R. de Vriendt-J. Pro voost, 2. mevrouw J. Hubregt- se-B. van de Gezelle-J. Mus- sche, 3. mevrouw G. de Mail- lie-B. Buijck-P. de Poorter. De volgende bolling is 27 juli, een toeristenbolling van de VW Oostburg. St.-Sebastiaau - Het Aarden- burgse handbooggilde St.-Se- bastiaan hield de laatste pun ten- en blokschieting. Theo Lampaert verlengde zijn titel van vorig jaar bij het punten- schieten. Bij de blokschutters nam Huib van Iwaarden de titel over van H. Geernaert. Gemiddeld namen dit jaar 23 schutters aan de schietingen deel. Uitslag 7e puntenschie- ting met 26 schutters: hoge vo gel niet af; zij vogels: T. Lamp aert en J. de Clerck; grootste aantal (8): H. Geernaert. Eind stand kampioenschap: 1. T. Lampaert 41 punten, 2. H. Geernaert 33,3. R. Pielaet en J. Cattoor 31, 5. F. van Ecke 30 punten. In de laatste blok schieting haalde G. de Vriend een blok neer. H. van Iwaar den bleef onbedreigd aan de top met 4 blokken. De negen anderen die volgden in het klassement haalden elk één blok neer. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN/ST. ANNA TER MUIDEN - In het Ter- neuzens museum wordt van 17 augustus tot en met 7 sep tember een expositie gehou den van werken van Riet Korbee-Arnold en A. Hame link. Riet Korbee woont in Ter- neuzen. Ze is oud bestuurs lid van het museum en laat keramiek, aquarellen, schil derijen en tekeningen zien. A. Hamelink is geboren in Terneuzen maar woont sinds lange tijd in Amers foort. Hij is een verwoed houtsnijder. Op de tentoon- stelling hangen alle wapens van de oude Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten en ook enkele nieuwe die hij heeft gemaakt. Na de herindeling zijn de wapens van sommige ker nen samengevoegd. Daar naast laat hij ook ander houtsnijwerk zien. Hame link heeft nooit een kunst school bezocht. Hij heeft zichzelf het houtsnijden ge leerd. De expositie wordt vrij dag 16 augustus om 20.00 uur geopend door burgemeester C. Ockeloen. De tentoonstel ling is verder dagelijks te bezoeken tussen 9.30 en 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur. De zondag en de maandag is het museum gesloten. In St. Anna ter Muiden is tot en met eind augustus een groepsexpositie in het voor malig gemeentehuis. Elk weekend zijn de werken te bezichtigen. De exposanten zijn Ernst Joachim uit Bier vliet (tekeningen), Horst de Blaere uit Brugge (etsen), Liesbeth Huser uit IJzendij- ke (lino's), Wim Kr uil uit Oostburg (fotografieën), Paul van Gijseghem uit Drongen (tekeningen), Mart Jansen uit Milsbeke (potten) en Chris Verheyen uit Ant werpen met tekeningen en etsen. De eerste vier houden sa men regelmatig tentoonstel lingen. Elke keer nodigen ze ook enkele andere kunste naars uit binnen- of buiten land uit. Het voormalig ge meentehuis is de vrijdag tussen 18.00 en 20.00 uur open en het weekend tussen 14.00 en 17.00 uur. Van een onzer verslaggevers GROEDE - De kindervakan tieweek in Groede is een suc ces. De Dorpsvereniging Groe de kan nu al terugkijken op een geslaagd feest. Gistermorgen werden op het plaatselijke sportveld ve lerlei spelen gehouden. Veel kinderen, zowel uit het dorp als van de campings, namen aan de sportochtend deel. In de middag vertrok de jeugd naar het strand. Daar aangekomen werd een vuur aangelegd, waarop stokbrood werd gebakken. Afgelopen maandag is de kindervakan tieweek begonnen. Aan de bal lonwedstrijd namen 80 jeugdi gen deel. De wandeltocht was eveneens succesrijk. Bijna vijftig kinderen liepen de tocht uit. Aan de jeugdbingo in de Franse Kerk nam een zelf de aantal deel. De trimloop 's avonds telde 80 sportievelin- gen. Gisteren kon de jeugd 's morgens ringsteken op de fiets, daarna was er een oriën tatie-voettocht in en om de kern. De modelbotenclub uit Oostburg verzorgde in de avonduren een botenshow in het plaatselijke zwembad. De ze show trok zeer veel publiek. Morgen begint om 10.00 uur een fietsbehendigheidswed- strijd op de grote parking naast de katholieke kerk. Om 15.00 uur is het poppentheater Opgepast in HCR de Wulpen- hoek. 's Avonds om 19.00 uur is een wielerwedstrijd voor ju nioren. De slotdag, vrijdag, belooft iets groots te worden. Om 10.00 uur begint op de dorpsmarkt een jaar-, rommel- en kunst markt. Een plaatselijk garage bedrijf zal een flink aantal voertuigen uit de Tweede We reldoorlog laten zien. Peuter speelzaal De Bengelbak houdt een Vlaamse kermis in de feesttent op de parkeerplaats. Om 19.30 uur geeft de muziek vereniging Breskens/Groede een concert op de markt. Aan- derhalf uur later is er een groot sluitingsbal in de feest tent. De Turbo's zorgen voor dansmuziek. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Showband Jeugdbelang uit IJzendijke heeft het afgelopen weekeinde veel succes geboekt in Lep- pieux nabij het Franse Cher bourg. Zowel zaterdagavond als zondag moesten de IJzen- dijkenaren optredens verzor gen en dat met groot succes. Vele duizenden bezoekers, die bij de jaarlijkse feesten present waren, brachten de handen voor de IJzendijkena- ren op elkaar. Voor Jeugdbe lang, dat van zaterdag tot en met maandag in Frankrijk verbleef, een geweldige bele venis. Zondag reist het gezel schap weer af naar Frankrijk. Deze keer gaat het naar Pont a Chelles nabij Charleroi. AXEL - Op de kruising t naalkade-Van Midde!h<; straat verleende gistermot- de automobilist C.M. uit i geen voorrang aan een nenauto bestuurd door j.v' Axel. Bij de botsing beide voertuigen geheel nield. Niemand liep letsel VLISSINGEN - Bij een braak in het accountants^ toor van J.C. zijn een reke c.q. telmachine ter waarde v 1700 gulden en wat drank postzegels gestolen. Men binnengekomen door het v breken van een ruit. OOSTBURG Op de kruisj Nieuwstraat-Zuidwal leende E. van D. uit Zomergi (B) met zijn personenat geen voorrang aan de wielt der K. B. uit Waschoot. wielrijder werd hierbij gewond. ZUIDZANDE - Op de Zui zandseweg is J. G. uit Zaai slag met zijn bromfiets in aai raking gekomen met een wit rijder, F. B. uit Aal ter. Defie ser liep een gebroken rib sleutelbeen op. Dit gebet® toen de brommer en de elkaar wilden passeren. WATERLANDKERKJE - de auto van E. M. uit die geparkeerd stond aan Ketelaarstraat, is een jas papieren gestolen. Ook tweetal hengels met foedraa wist men mee te nemen en portemonnee met 1400 Belgische francs. ;ka jiLVERSUM - Oud- inderwijzer Koos Pos- £ina komt eindelijk veer bij zijn eerste lief je terecht. Komende za- [erdag begint 'Klasge- joten', een serie van zes ,rogramma's (er komen zeker meer), waarin os met een bekende Nederlander het verle- len in duikt en klasge- ,oten uit een bepaald aar optrommelt. °ngevs „a, Van onze correspondente KNOKKE/HEIST - De Bf sche kuststreek biedt de tot rist vele attracties. In plaatsten Knokke/Heist hoi men elke donderdagmidda van drie tot acht uur een foil loremarkt. Achter de zeedijk, niet vi van een halte van de traim d alle badplaatsten aandcc viert men op de bolle folklort markt elke week feest in maanden juli en augustus. Bij de muziek van de Vis sersfanfare en het oude draa orgel kan men de dansera klakkerljes zien zwieren zich te goed doen aan een s cifieke vissersschotel. De ai tiekmarkt trekt steeds veel bt zoekers en de echte ambacht lieden, die hun beroep aan geïnteresseerden tonen, hel ben veel bekijks. De klompen maker, de glasgraveerder de poppenmaakster, ze zijni lemaal te vinden op de gezell ge markt, die bezocht won door duizenden toeristen, Voo de kinderen is er poppenkai en de reuzen uit de optochte geven eveneens acte de pri sence. MOERSTRATEN - Het West brabantse Moerstraten stal zondag bol van wieleractivi teiten. De sterkste niet-licen tiehouders strijden dan voo bet Beneluxkampioenschap. Op aandrang van de Neder landse delegatie is nu ons lan aan de beurt voor de organisa tie. Het grote gebeuren begin om half een. AMSTERDAM, 24 juli - In Bint] 35-50mm werden 3 contracten ver handeld voor levering april 19,60 per 100 kg. De stemmin was kalm. In Bintje 50mm werd contract verhandeld voor lever® novembver bij een prijs van 23, per 100 kg en voor levering apt 294 contracten tegen ƒ29,40 W ƒ29,00. De stemming was kali voor november en nauw prijshoi» dend voor april. GOES - Uien (excl. BTW): Stutt garter tot ƒ6.000,- per ha; Sturc tot 6.750,- per ha; Kilogram prl (Sturon en Stuttgarter) 15-18 eer per kg (levering deze week, ga loofklapt, op auto geleverd). Vla (excl. BTW) (nieuwe oogst): onge repeld opauto geleverd 35-50 een per kg. Hoo en stro (excl. BTW) W auto geleverd): weidehooi 230.00 ƒ275,00 per 1000 kg, dijkW 1870,00 - ƒ230,00 per 1000 kg, kj cernehooi 325,00 - 350,00 per 100 kg, veldbeemd 160,00 - 175,00 pe 1000 kg, roodzwenk 110,00 ƒ125,00 per 1000 kg, raaigrassei 130,00 - 150,0 per 1000 kg. Centrale Tuinbouwveiling Zeela» - Frambozen: Schöneman 1,63-1." met dop 1,71; Glen Clova 1,66, rne dop 1,40; 1x12 1,59, met dop 1,32, IB 88-97, II 68, IIAx9 1,08-121 II 50-59. Zwarte bessen: pondsdoo IA 2,07, IB 2,29-2,73, II 1,47-1,59, kt lo's 2,81-3,00. Rode bessen: ponds doos Stanza IA 1,21-1,35, IB 12' 1,27, II 88, Rosetta IA 1,13-1,28, tet IA 76, IB 79-86, Rosé 11,59; kik Stanza IIA 1,65-1,87, IIB 1,27-1,31.' 1,00, Rondom IIA 1,01, IIB 1,00,» setta IIA 1,49-1,51, IIB 1,02-1.07,»» tet 1,00-1,40. Witte bessen: pon<® doos 1,36, 200 gr. doos 88, kilo's 22 Kruisbessen rode: pondsdoos 4J" 1,58, 200 gr. doos 29,46, kilo's 1W 1,90. Ontario: Kas 3,80 per kilo. re morellen kilo's 1,20-2,90, 200 g[ doos 46-51. Yellow Transparant 80 1,51,1170/80 98-1,47,1160/70 59-1 Groente: prinsessebonen I 3,18. i 2,00-2,30, kroten 15-19, uien 29-5' koolrabi 33, tuinbonen 53, krog 16-26, andijvie 48, bloemkool 12W 1,50, snijbonen 2,40-2,50, komko® mer 32-39, aadappelen 122-43, drie lingen 22. kriel 8-25 Het wordt geen variant oj Dit is uw leven' of 'In d< hoofdrol', want het bekende jezicht word in de klas opge lomen en speelt daarin ge woon zijn of haar rol als kine ïan die klas. De VARA wil eigenlijk niet irklappen wie de zes zijn, naar Postema heeft daar der moeite mee. Voorlopig „j.. opgeroepen een oud-poli- --«leus, een filmster, een jonge voetballer, een komiek (Andre van Duin), een vakbondsleider Wim Kok) en een schrijver Maarten 't Hart) Eeklo vei Van onze rtv-redactie (Van onze RTV-redac De regisseur David Lean stj in een tweedelige doe urnen van de BRT morgen om eerste deel uitzendt. In dit filmportret krijgt c overzicht van Leans carri hand van interviews met regisseur zelf, maar ook mt sterren die met hem werkt heel wordt geïllustreerd mi menten, terwijl Lean ook a; te zien is tijdens de verfiln Passage to India', zijn mt film. Lean is vooral bekend als' superprodukties die reusac getten opslokten: 'De brug vier Kwai', 'Lawrence of The Beach Boys Tijdens de Live Aid-uitzen ding beeft de hele werel hen nog een keer kunne zien: de reeds 25 jaar bt staande popgroep de Beac Boys. Veronica tekent van avond een portret van d Californische broers Briai Dennis en Carl Wilson, hu neef Mike Love, Al Jardin en Bruce Johnston, die in d zestiger jaren immens popu lair waren. In 1961 speelde ze in op de destijds in Ame rika heersende surfragt Met 'Fun, fun, fun', Surfir Safari' en 'Surfin' USA schoten ze direct midden ii de roos. De muzikale top be reikten ze met compositie als 'Good Vibrations'. Night Moves Privé-detective Harry Mo seby, een voormalig rugby speler, wordt doorgaans ii de arm genomen voor wei nig spectaculaire zaken al echtscheidingen en weggeio pen kinderen. Daarom denk Harry opnieuw met een rou tineklus te maken te hebben als de vroegere actrice Arle ne Iversen hem verzoek haar 17-jarige dochter Dellj op te sporen. Het problema tische meisje heeft al eei respectabel aantal vriendjes afgewerkt en schijnt ooi drugs te gebruiken. Mosebj vindt Delly bij haar stiefva der in Florida en daarmet lijkt de zaak opgelost, wart het niet, dat het meisje bij de opnamen van een auto-on geval in de filmstudio wordt gedood. Kenmerk In de actualiteitenrubriek van de IKON gaat vanavond een zevendelige serie ovei vrouwenemancipatie van start met een aflevering ge wijd aan de problematiek van migranten-vrouwen en specifiek hun sociaal-econo-

de Stem | 1985 | | pagina 14