Fraaie tweede plaats Mangnus AANTAL AFMELDINGEN VLIEGT DE PAN UIT Toon van der Steen een klasse apart r Wiel ebber Slecht scholjaar Piet Vonck is het nog niet verleerd Alle kanshebbers in hoofdtoernooi emons or WK oernee rkomen in Ronse Ivan Beck weer op dreef WOENSDAQ 24 JUL11985 GINA SPORTi ih winnaar *nooi Washington WOENSDAG 24 JUL11985 BLB-CROSS IN MIDDELKERKE Uitslag* en junioren en dames in voorwedstrijd TOERNOOI HONTENISSE Zege Havermans in goede partij PHILIPPINE - Het klakkeloos afzeggen voor een wielerwedstrijd is zo langzamerhand een vastgeworteld begrip aan het worden. De or ganisatoren van de koers in Philippine hebben dat onlangs nog ondervonden. Terecht Geblesseerd TRIMLOOP GROEDE Dertiende seizoenszege in Clinge Aan de haal Alles samen JEUGDTENNIS IN AXEL gts heeft vijf van en deelnemen aan de de wereldkampioen, in de buurt van Vene- "erlander in de ronde ankeren), overtuigend oegevoegd aan het trio en (Haarlem) en John zen na het Nederlands tbreiden na de ronde r de zesde plaats in de Hofland (Roosendaal) (Zundert). ude Criquielion heeft Belgische plaats Ronse in 2 uur en 22 minuten, c Sergeant in de eind- Tsprong op de Spaan- 's, die drie etappes won laatste in Parijs, werd in dienst van de ploeg km. in 2 uur 22 minu- gado (Spa), 4. Pol Ver- tste ronde van het in- ohn van der Wiel zijn broken. Van der Wiel hort praktisch uitge- d voor een plaats bij de ier. Bij remise van Van 1 tegen Petursson komt e grootmeester op ge- -gte met Torre en So- hebber, zij het in ge- riate, voor plaatsing _k nog de Joegoslaaf vic. Hij brak zijn par- de Rus Poloegajevski oordelige stand af. In- in de tweede zitting erkelijk het volle punt haalt, komt hij op tien Een halfje achter Tor- olov en hoogst waar- ijk Van der Wiel. zestiende ronde: Poloegajevski .jubojevic (Joe) afg., Martin uinteros (Arg) afg., Li (Chi) - Vt-Vi, Torre (Fil) - Seirawan Sokolov (Sov) - Short (GBr) der Wiel (Ned) - Petursson Andersson (Zwe) - Partos Vaganjan (Sov) - Gutman (Isr) (Tsj) - Rodriguez (Cub) 0-1. zestien ronden: 1. Vaganjan m, 2. Seirawan 11, 3. Torre en 5. Van der Wiel 10 en 1 afg., Vt, 7. Ljubojevic 9 en 1 afg., 8. 9, 9 Rodriguez 8, 10. Poloega- en 1 afg., 11. Jansa 7t4,12. Sax 14. Petursson en Quinteros 6 6. Gutman 5ft, 17. Partos 4,18. en 1 afg. eelandse justitie heeft ultieme poging van toch een clandestiene lagen. dat zijn bond geen atie-aanvragen van zal honoreren, die als Zuid-Afrika hebben. dag waren er ook geen en in die richting bij binnengekomen. Ook cks-coach Brian Lo- n forwards Andy Ha- Murray Mexted, die sportbladen als moge- ders van de rebellen- erden genoemd, ont- een alternatieve toer- ir Zuid-Afrika te orga- NGTON (RTR) - Mar- te heeft de finale van nistoernooi van Wash- in twee sets (4-6 3-6) n van de Fransman k Noah. r", zei de Argentijn, die week werd verslagen ïats Wilander in de jd van het toernooi iton, „ik vond het hele- et erg. Ik speelde lek- ;t is geen schande te n van toppers als Wi jn Noah". ïge leverde de Frans- i de halve finales be- r van de als eerste ge- Jimmy Connors, iollar (125.000 gulden) te verdiende de helft bedrag. T14 PAGINA SPORT 2 Van onze motorsportmeclewerker TERNEUZEN - In de be kende Belgische badplaats Middelkerke werd 'De grote prijs van de Westkust' ver reden, de 27e wedstrijd in de BLB-motorcrosscompetitie. Op het keiharde weidecir- cuit slaagde een aantal Zeeuwse motorcrossers er toch weer in zich uitstekend in de kijker te rijden. In de 125 cc-klas debutan ten was dat opnieuw Steven Mangnus uit Vogelwaarde, die de tweede plaats in de eindstand in de wacht sleep te. Mangnus moest in de eer ste reeks de beide Kawasa- lu-piloten Holvoet en Van Clapdorp voor laten gaan, maar in de tweede reeks liet hij duidelijk merken dat hij het kopwerk zeker niet schuwde. Zijn overwinning in die tweede reeks bleek echer niet voldoende om Holvoet ook in de eindstand te kloppen. In de 250 cc-categorie ju nioren onderstreepte Frank van Kruyssen uit Klooster- zande opnieuw zijn uitste kende vorm met een vierde en een vijfde plaats in de reeksen. Na zijn podium plaats vorige week in Beve- ren-Waas stond hij er deze keer net naast, maar met enkele interessante wed strijden voor de boeg moeten er voor de dienstplichtig sol daat toch nog successen in zitten. Verwarring ontstond er bij de eindklassering van de 250 cc-klas internationalen. Johan Scheele uit Zaamslag won op schitterende wijze de tweede reeks en met zijn zesde plaats uit de eerste reeks bracht hij zijn punten totaal op gelijke hoogte met Boudewijn de Beuckelaere, die een vijfde en een tweede plaats op zijn conto bracht. Hoewel de chronometer dui delijk in het voordeel van Scheele leek uit te vallen, werd de derde plaats uitein delijk toch ingenomen door De Beuckelaere. Toevallig werd de wedstrijd georgani seerd door de supportersclub van De Beuckelaere Debutanten 125 cc: 1. Axel Holvoet, België; 2. Steven Mang nus, Vogelwaarde; 3. Martino van der Smissen, St.-Willebrord; 9. Jan Jansen, Hoek; 10. Ad Co- lijn, Axel; 14. Rudi Dieleman, Axel; 21. Patrick Sponselee, Kloosterzande; 31. Marco de Smet, Terneuzen. Junioren 250 cc: 1. Gian Franckaert, België; 4. Frank van Kruyssen, Klooster zande; 8. Eric Blaeke, Sluis; 9. Chris Marcusse, 's-Heer Abts- kerke. 500 cc: 1. Guy Dhaene, België; 6. Alex Warrens, Osse- nisse; 12. Sam Jansen, Sluiskil. Nationalen 250 cc: 1. Rik Claus, België; 9. Jan Verhage, Cadzand. 500 cc: 1. Patrick de Clerck, Bel gië; 2. Peter Nefs, Ossendrecht. Internationalen 250 cc: 1. Lieven de Vijlder, België; 4. Johan Scheele, Zaamslag; 5. Ad Valen- tijn, Rucphen; 7. Marco Hop mans, Ossendrecht; 16. Martien Jansen, Sluiskil. 500 cc: 1. Hugo Dhaemers, België; 2. René van der Made, Oosterhout; 5. Eduard van de Klooster, Hulst. Renners laten het dikwijls afweten Van onze sportredactie SAS VAN GENT - Voordat de beroepsrenners in actie komen in Sas van Gent zondagmid- komen eerst de junioren en de dames aan bod. De ju nioren rijden 60 kilometer (34 ronden) en vertrekken om 14.00 uur. Voorzitter Willy CoJsen van de stichting Sasse tVielercomité lost het start schot en zijn echtgenote zal de medailles uitreiken. Belangrijkste troeven voor de overwinning in het deelne mersveld van 27 junioren zijn: John van den Ameele, Eddy Cromheecke, Carlos Faes, sterke Antoine Goense, de voor eigen publiek rijdende Robin van Hecke, Robert de Jonge, Leo Goeree, rappe Jan Mobach, Marcel Remijn, Johnny en Richard de Vrieze enNiekdeTaeye. Bij de dames -zo'n veertig in ital - kan een open strijd worden verwacht. Zij rijden om de eerste Dextro-prijs en worden om 15.30 uur wegge schoten voor een rit over 60 ki lometer door mevrouw Dusar- duijn. Burgemeester Dusar- ijn neemt de huldiging van dames na afloop voor zijn rekening. Belangrijkste kans- hebsters zijn hier Zeeuwse Mariëtta Zoetewei uit Kapelle, y van IJken, Petra van Tilburg, Nel Streef, Petra van der Stel, Anneke Kroon, An- nelies Hopman, Joke Kramer, Marjolein Groenendaal, Petra Groen, Anneke Barrie, Cora Beks en Jolanda Cools. Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE - On danks dat het Hontenisse-ten- nistoernooi nog goed los moet tomen, worden er toch al inte ressante partijen gespeeld. Wedstrijden die soms een wending van 180 graden ken nen. Eén van deze kenmerkende partijen was die tussen de Hulstenaar Jack Kool en Pa- kick Roctus van de organise rende vereniging. Roctus «Pende ijzersterk met een 6-1 ïtzege om vervolgens op Kool stuiten met een beresterke service. Het gevolg was twee maal een 6-2 setzege voor Kool, die daarmee Roctus uit tot toernooi wierp en zodoen de zelf een van de favorieten M de D-groep werd. De spannendste partij ging ter echter tussen Peter de Kort en Kees Havermans. Ha rermans won eerst met 6-4, 'erloor vervolgens met 6-3 om daarna terug te komen met ren 6-4 zege. Bij de heren E zorgde Jef Steijns voor een verrassing. 55-jarige, en daarmee de oudste deelnemer in deze p, opende met een 6-2 set- tegen Henk Laanen om daarna met 6-2 te verliezen. beslissende set pakte hij vervolgens met 6-2 en daar mee bleef hij in de race. Ingrid van Goethem zorgde dij de dames E voor een ver- ng. Haar opponente was de als tweede geplaatste Rosi- to D'Olyslagers uit Hulst, teor van Goethem blijkbaar ren tegenstandster waarvoor jj zich goed had voorbereid, te een formidabele opening, toioond met een 6-0 setzege, 'egde zij de basis van de uit eindelijke winst. Pvertg? uitslagen: herenenkel D: Pieter Klerck-Fred van Cauteren 6-1, 6-4; jj^enenkel E: Jo Kouijzer-Jan Wijnac- 6-2, 6-1, Donata Nanna-Ronnie Roc- «s 6-4, 6-1, John Rekkens-Peter van vtrooy 5-7,6-7; damesenkel E: Georget- Burm-Adrie Goedheer 6-1, 6-2, Anne- ^ane Jansen-Lia Everaert 6-2, 6-2, Mo- "QUe Goossen-Vera van Hoye 6-3, 6-2; frnengddubbel: Eric EveraertLia de ^erck-Paula DanckaertAntoine de «Het 5-7,6-3,1-6. Door Peter Snelders Een kleine vijftig aanmeldingen mocht het secreta riaat begroeten. Daarna regende het afmeldingen, meestal onder het mom van 'ziekte'. Omdat ook streekrenners die wielerwedstrijd in Philippine niet zagen zitten, was het resultaat betreurenswaardig. Slechts 21 renners stonden aan de start. Philippine heeft betere tij den gekend. Zo'n tien jaar te rug was de toeloop van ren ners en toeschouwers massaal. Nu niet en vooral het veelvul dig afmelden door de renners is gemeengoed geworden. Op zich dan ook niet verwonder lijk dat het publiek het af liet weten. Een slag in het gezicht van het wielercomité Philippi ne. Voorzitter Johnny Spue- sens reageerde dan ook, en be grijpelijk, teleurgesteld: „Als je dit ziet, vraag je je toch af waar je het allemaal voor doet. Je bent er toch heel wat uren voor in touw en een aan tal vrijwilligers verleent me dewerking. Dat wordt blijk baar niet gewaardeerd. En dan vooral de reacties na af loop. Dan hoor je al gauw in het café: „Van wat is dat met die koers van jullie". Dat was zijn reactie tijdens de wedstrijd voor amateurs in Philippine. Nu wil hij er nog meer over kwijt: „Ik begrijp het eigenlijk niet goed. Als je nu zegt dat er regelmatig sprake is van een slechte orga nisatie of dat de premiepot aan de lage kant is, dan kan ik me het nog indenken. Ik heb echter de indruk dat we, en dat wordt bevestigd door bui tenstaanders en insiders, er steeds alles aan gedaan heb ben het de coureurs zo goed mogelijk naar de zin te maken. Waar het aan ligt? Ik weet het niet. Er valt altijd wel iets te verzinnen. De aankondiging heeft wat laat in Wielersport gestaan en het aanvangsuur (18.00 uur, red.) kun je wat vroeg noemen. Maar als je echt wilt rijden dan ben je er toch". Een terechte constatering. Die wil lijkt te ontbreken bij de renners. Vooral Philippine werd daar de dupe van. Maar - en diverse insiders beamen dat - inschrijven en afzeggen LOKEREN - Tijdens een atle tiekontmoeting in het Belgi sche Lokeren leverde Ivan Beek weer uitstekende presta ties. De B- junior van het Hul- sterse RKHAV won zowel het kogelstoten als het discuswer pen met twee persoonlijke en clubrecords. Bij het kogelstoten kwam hij tot 13.83 meter. Dit met een kogel van 6 kilogram, terwijl er normaal in Nederland met een kogel van 5 kilogram wordt gestoten. Met de discus was zijn winnende afstand 37.76 meter. Ook op dit onder deel was het 'speeltuig' zwaar der dan in Nederland het ge val is (1.75 tegen 1.50 kilo gram). Ook overige RKHAV-leden deden van zich spreken. Da- niele Seegers won de 80 meter bij de miniemen met een nieuw persoonlijk record van 12.0. Bij het verspringen werd zij tweede met 3.81 meter. Bij de pupillen vestigde Bianca Seegers twee persoonlijke re cords. Zij won het hoogsprin gen met 1.15 meter en werd derde op de 60 meter in 10.9. Bij de senioren was er een der de plaats voor Donald Seegers bij het verspringen met 4.14 meter en een vierde plaats bij het speerwerpen met 27.80 me ter. is toch een fenomeen gewor den dat de laatste tijd steeds vastere vormen aan begint te nemen. „Dat loopt al zo'n paar jaar", zegt KNWU-sportcom- missielid Arjaan de Schipper. „Nu moet ik wel benadrukken dat Philippine duidelijk een bijzonder geval was, maar daar heeft het comité natuur lijk geen boodschap aan. In Poortvliet was het totaal anders. Daar schreven 95 ren ners in en er waren slechts twee afmeldingen. In Zoute- lande lag het weer anders, daar waren weer 24 afmeldin gen. Tegenover organisaties zoals Philippine en Zoutelande is het ronduit schandalig wat de renners doen. Wat de reden is? Ach, als je een stok zoekt om een hond te slaan, vind je die altijd. De meeste renners schrijven voor vrijwel iedere wedstrijd in en als het dan zover is gaan ze selecteren. Ze ker als er dan, zoals nu in juli, veel wedstrijden in een kort tijdsbestek gehouden worden, maar het hoort niet zo. Als je inschrijft moet je er zijn". Niet alleen de afmeldingen, al was dat tenslotte wel de doodsteek, maar ook het aan tal streekrenners dat niet in schreef, dupeerde Philippine. Opvallend was dat er wel ver schillende coureurs lijfelijk aanwezig waren, als toeschou wer. Jurylid Piet van der Hooft vindt dat ook een jam merlijke zaak. Hij zegt: „Als je nu dicht bij huis kunt rijden, dan moet je present zijn naar mijn smaak. Dat was in Phi lippine beslist niet het geval. Want als ik me niet vergis wa ren er slechts drie renners van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen aan wezig. Het gaat me toch net iets te ver om te geloven dat de rest allemaal verhinderd was. Uiteraard, als je ziek bent houdt alles op, maar je weet gewoon uit ervaring dat er tal van renners zijn die dat als ar gument aanvoeren om niet te starten. Soms ligt het er dik bovenop, zoals het geval met Peter Hofland. De coureur uit Roosendaal stond ook voor de wedstrijden in Philippine in- Peter Hofland, de coureur die het in Philippine lelijk liet afweten hangt een schorsing boven het hoofd. - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN geschreven, maar meldde zich reeds ziek op 26 juni. Won ech ter enkele dagen voor Philip pine in Poortvliet en enkele dagen er na in Ulvenhout. Dat ongeoorloofde handelen liet de jury niet over zich heen gaan en diende een advies in om Hofland veertien dagen te schorsen". Het wordt tijd enkele hoofd rolspelers, de coureurs, eens aan het woord te laten. Een renner die wel als toeschou wer aanwezig was, maar niet inschreef voor Philippine, was Karei van Goethem van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen. „Waarom nam hij niet deel aan die koers? „Nou", begint hij enigszins aarzelend en niet overtuigend. „Ik ben wat geblesseerd na een val enige tijd terug in Westkapelle. De ene dag gaat het en dan weer niet, maar echt fit ben ik niet. Ik had ook niet ingeschreven voor Philip pine hoor". Hij was een van de vele af wezigen, want de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen telt toch zo'n vijftien ama teurs. Patrick van Passé], in geschreven, afgemeld (buik loop?), maar wel aanwezig als toeschouwer, ontbrak even eens in het peloton. Trouwens er stond nog een aantal ren ners passief de verrichtingen van de collega's te volgen. Waarom namen die niet deel? Karei van Goethem: „Dat weet ik natuurlijk niet precies, maar de algemene mening was toch wel dat het parkoers in Philippine, met de vele bochten, door de meeste cou reurs niet als aantrekkelijk wordt ervaren. Dat en het feit dat er nu veel wedstrijden kort op elkaar volgen, waar- Rob Bijvank: „Triest voor de organisatoren in Philippine. De coureurs gooien op deze manier hun eigen ruiten in". - FOTO DE STEM/C0RJ.DE BOER. door er toch een bepaalde ver zadiging onstaat, zijn er wel mede schuldig aan dat er veel renners in Philippine ontbra ken". Een argument. Niet erg sterk. Laat dan een wedstrijd buiten de regio schieten. Daar hebben de comité's, toeschou wers en supporters recht op. Dat vindt ook Rob Bijvank, een man die wel present was in Philippine. „Het is bedroe vend. Voor ons als renners zegt dat nog niet zoveel, al win je natuurlijk liever een koers met honderd dan met twintig renners. Vooral echter triest voor zo'n organisatie. Ook voor de middenstand, die er toch geld in stopt. Je moet je als renner, en zeker als afwe zige, afvragen wat wordt het volgend jaar? Zo gooi je toch je eigen ruiten in. Het excuus dat het de derde wedstrijd in enkele dagen is, vind ik niet steekhoudend. Dat weet je toch van tevoren als je in schrijft". Renners uit de streek die niet inschrijven, daar valt na tuurlijk reglementair weinig tegen te doen. Maar is dat ook zo met de vaak onterechte af meldingen? Arjaan de Schip per: „Voorlopig valt er weinig tegen te beginnen. Alleen het geval Peter Hofland is te gek om zo maar te laten passeren. We hebben wel eens een voor stel ingediend, maar dat werd toen verworpen. Dat hield in dat iedere renner die zich ziek meldde, een doktersverklaring moest kunnen overleggen. Dat ging dus niet door. Nu heb ik begrepen dat er weer iets op stapel staat. Er is een nieuwe in- en afschrijfregeling in aantocht, maar die moet nog voorgelegd worden en als die geaccepteerd wordt, dan is het toch zeker 1986 voor die van kracht wordt". Er is dus voorlopig geen daadwerkelijke oplossing op korte termijn voorhanden. De organisaties blijven afhanke lijk van de grillen van de deel nemers. Een beetje welwil lendheid zou zeker op zijn plaats zijn. Want op langere termijn bezien is het toch niet ondenkbaar dat zowel organi saties, publiek en midden stand de handdoek in de ring gooien. Geen goede zaak voor de wielersport. PAUL HIEL uit Ossenisse heeft zich bijzonder snel aan gepast in het amateurpeloton. De ex-trimmer eindigde in Maarkedaal in het Belgische heuvelland op een negende plaats in een veld van 46 deel nemers. JOOP BROOYMANS uit Kuitaart werd er achtste. Het lijkt er op dat de sport visser in het Oosterschelde- gebied er dit scholseizoen met minder tevreden zal moeten zijn. Er zijn tekenen die er op wijzen dat de schol het belangrijk minder goed doet dan de afgelopen jaren. Oorzaak van dit alles is niet een, twee, drie aan te wijzen. Het vermoeden bestaat dat de Oosterscheldenwerken daar alles mee te maken hebben. Het sluiten van de Oester- dam, althans de werken daaraan, beperkt het zicht (voor schol heel belangrijk). Van de andere kant komt er geweldig veel voedsel in het water voor. Gevangen schol zit letterlijk volgepakt met jonge slippers, kokkels en mosselzaad. Een andere factor is de overbevissing. De sportvisse- rij wijst daarbij veelvuldig op de beroepsvisserij, die met name het kustwater veel te vaak (en met te groot motor vermogen) leegvist. Toch wordt het tijd dat de sport- visserij ook zelf de hand in eigen boezem steekt. Er wordt vaak door veel te veel sportvisserij-schepen tege lijk op dezelfde plaatsen ge vist. Dat heeft direct tot ge volg dat duizenden vissen per dag verdwijnen. Dat heeft uiteraard erg veel in vloed op het plaatselijke vis bestand. Vooral de bot, maar nu eerst blijkt ook de schol (als er wat minder de Schel de binnentrekt) is daar ge voelig voor. Sanering (vooral die van de beunhazen lijkt nodig. Ook sportvissers zijn mede de oorzaak van het minder worden van de vangsten. Bijna elke sportvisser neemt ondermaatse schol mee (wet telijke maat inmiddels 27 cm Visjes van 15 cm gaan vlot mee naar huis, want het is moeilijk maatse vis te van gen, want die komt wel te recht in de netten van het beroep als de schol naar de kust trekt ieder voorjaar. Het ziet er dus naar uit dat de za ken wat het vangen van schol betreft een samenspel van factoren zijn, waarbij niet mag worden uitgesloten dat de schol door aanwezig heid van veel voedsel wei eens minder bijtlustig blijkt te zijn dan anders. Een andere factor is ook wel het feit dat veel sportvis sers met verkeerd materiaal aan de gang gaan waar het de schol betreft. Kleine ha ken (Aberdeen nr. 4 bijvoor beeld), dunne aaslijntjes (22- 28/100) en klein aas zijn nu eenmaal een must. Te veel keer treft men sportvissers aan met roestige haken en zijlijntjes waar men gemak kelijk een haai mee kan van gen om hun pogingen vis te vangen serieus te nemen. Ook de grote brokken aas waar men aan de gang gaat zijn vaak te veel van het goe de. Wil de schol bijten dan doen de staartjes van de zee- pier, of een half exemplaar het vaak uitstekend. Ook actief vissen is een manier om schol te vangen waar men anders faalt. Vooral in de dooie tijen (laagwater in de middag uren) kan men boven mos- selbanken nogal succes boe ken door een enkele haak aan een lange onderlijn langzaam terug te vissen. Het beste gebruikt men daarvoor een schuifmontage. Vooral vanaf een diep strandje wil zoiets voor kantvisserij ook wel aardig werken terwijl men dan kansen op zeebaars vergroot. Opvallend dit jaar is ook het ontbreken van paling in de sportvissersvangsten. Met name de Kom van de Ooster- schelde is daarbij opvallend palingloos. Sportvissers wij zen daarbij beschuldigend naar de zandzuigers die tege lijk met het zand tonnen pa ling uit de bodem zouden hebben geschept in verband met de Oesterdam, men hoefde maar te rapen. Even als bij schol kan men vis die eenmaal uit het water is ge weest niet meer vangen. In het geval van paling, die im mers meerdere jaren achter een op dezelfde plaatsen blijft lijkt daardoor de kans op het vangen van paling in het oostelijk Oosterschelde- gebied voor de komende ja ren aanzienlijk verminderd. Van onze atletiekmedewerker GROEDE - Piet Vonck kan nog altijd een aardig stuk je lopen. Dat bewees de kleine man uit Hulst tijdens de 'vakantieloop' in Groede, waar hij het Zeeuws- Vlaamse trimmerspeloton ruim op achterstand zette op de acht kilometer. Al bij de eerste van de twee af te leggen ronden kwam hij afgescheiden door. De kloof met Mare Groos- man bedroeg vijftig seconden, terwijl de rest al op meer dan een minuut werd geklokt. Een kloof die in de slotronden nog aangroeide tot meer dan twee minuten. Groosman hand haafde zich knap op de tweede plaats, voor Martin Delleman uit Sieeuwijk. Naast de acht kilometer kon ook een vier kilometer worden gelopen. Hier pakte Hendrik de Maayer uit het Belgische Kieldrecht de zege, voor Je roen Provoost uit Cadzand. Ondanks de herfstachtige om standigheden trok de vakan tieloop zo'n tachtig deelne mers. De organisatie was in handen van de Dorpsvereni ging Groede in samenwerking met de atletiekvereniging De Wielingen. Uitslag 4 kilometer: 1. Hendrik de Maayer, Kieldrecht 18.18; 2. Je roen Provoost, Cadzand 19.03; 3. Johnny Jansen, Breskens 19.15; 4. Peter Heyboer, Breskens 19.41; 5. Bram Vercruysse, Groede 20.05 6. Danny Goossen, Nieuw-Namen 20.18; 7. Tonnie van Muiken, Bres kens 20.25; 8. Freddy Neele, Groede 20.42; 9. Michel Verberkmoes, Ter- neuzen 21.14; 10. Erwin Koster, Schoondijke 21.20. 8 kilometer: 1. Piet Vonck, Hulst 33.44 2. Mare Groosman, Hoek 35.50; 3. Martin Delleman, Sieeuwijk 36.56; 4. Peter Provoost, Cadzand 37.06 5. Joris Wuyts, St.-Pauwels 37.09; 6. Os wald van Overloop, Hulst 37.50; 7. Robert Vroon, Breskens 38.55 8. Jaap Fremouw, Breskens 38.57; 9. Johnny de Martelaere, IJzendijke 40.09; 10. Hans van Holstein, Mierlo 40.15. Door Eddy de Schrijver CLINGE - Toon van der Steen reed in Clinge beres terk. Van der Steen boekte in Clinge de dertiende zege van het seizoen en de manier waarop getuigde van klasse. De Bruinissenaar zat vijf kilometer voor het einde niet eens in de kopgroep, maar in z'n eentje dichtte hij de kloof en sloot bij de vijf leiders aan. Het was in Clinge een sprankelende koers, die door het publiek, dat in groten ge tale was opgekomen, werd ge waardeerd. Het koersverloop was om van te watertanden en wie zich gisteravond in de uit slag wist te rijden, moet in een bloedvorm verkeren. Al in de eerste ronde ging Karei van Goethem aan de haai. Hij kreeg Nico van de Klundert, De Jonge, Nieuw koop en de plaatselijke favo riet Ceriel Hoefnagels met zich mee. Laatstgenoemde weerde zich prima in eigen dorp, maar had niet z'n beste dag. Nadat de leiders tot de or de waren geroepen, probeerde Eric Vereecken het spel op de wagen te krijgen. Bij hem pik ten Van de Sande, De Jonge, Jaspers, Van de Bosse en Po- ley aan, maar ook dat ging niet door. Toen kwam Hoefna gels opnieuw uit z'n schulp. Hij reed twee ronden alleen en kreeg later het gezelschap van zijn 'ploegmakkers' Vereec ken, Van Waterschoot, Hiel en Barhorst. Op dat moment kreeg Van Goethem met pech af te rekenen, maar Verplanke wachtte hem op. Inmiddels was Rob Bijvank van het to neel verdwenen. Hij zou op zettelijk van de fiets zijn 'ge tild'. Toch kwam alles weer sa men en het waren Van Goe them, Van Loenhout, De Crom, Verplanke en Jac Sien- ders, die de koers naar hun hand zetten. Vijftig seconden voorsprong en niets leek hen meer in de weg te staan, totdat Toon van der Steen zijn 'machtsgreep' uitvoerde. Met nog vier ronden voor de boeg wipte Van der Steen uit een groep achtervolgers met onder andere Fase, Van de Klundert, Boeren en de zeer goed rijden de Paul Hiel naar de leiders. Het tempo werd omhoog ge schroefd en Verplanke moest van de rol. In de eindspurt was Van der Steen veruit de sterk ste. Uitslagen: amateurs: l.,T. van der Steen, Bruinisse, 100 km. in 2.15.45; 2. J. Sienders, Zwijndrecht; 3. J. de Crom, Hoogerheide; 4. W.J. van Loenhout, Nieuw-Vossemeer; 5. K. van Goethem, Kloosterzande; 6. K. de Nooyer, Aagtekerke; 7. N. van de Klundert, Hoogerheide; 8. T. den Braber, Fijnaart; 9. M. Stroo- snijder, Kruiningen; 10. T. Fase, Oud-Vossemeer; 11. J. Kleefstra, Akkrum; 12. R. Boeren, St. Wille- brord; 13. P. Hiel, Ossenisse; 14. A. Verplanke, IJzendijke; 15. J. van der Horst, Oost-Souburg; 16. J. Nieuwkoop, Roosendaal; 17. K. Schouwenaar, Goes; 18. P. Jaspers, St. Willebrord; 19. L. van Mook, Oosterhout; 20. G. Barhorst, Bier vliet; liefhebbers: 1. E. Verstrae- ten, Roosendaal, 60 km. in 1.29.08; 2. C. van de Berg, Oud-Gastel; 3. J. van Baal, Breda; 4. H. Thijssen, 's- Gravendeel; 5. A. Jongejan, Rot terdam; 6. N. Westerbeke, Westka pelle; 7. C. van de Made, Moerdijk; 8. R. Pols, De Lier; 9. P. Sager, 's- Gravendeel; 10. R. Willems, Uden; 11. D. Duivendijk, Bruinisse; 12. L. van de Wiel, Breda; 13. J. Luyster- burg, Achtmaal; 14. G. van der Pluym, Nieuwendijk; 15. W. Oosse, Middelburg; dames: 1. E. Oomen, Helmond, 50 km. in 1.24.31.; 2. P. van Tilburg, Halsteren; 3. N. Streef, Nieuw-Lekkerland; 4. P. van Stel, Wemeldinge; 5. A. Hak- kert, Geldermalsen; 6. A. Jekel, Amersfoort; 7. H. Schouten, Rot terdam; 8. B. van Ijken, Baarn; 9. M. Bouten, Groot Ammers; 10. M. Bax, Boxtel; 11. C. Koot, Utrecht; 12. J. Cools, Roosendaal; 13. A. Bouter, Rotterdam; 14. M. Zoete- weij, Kapelle; 15. J. Alting, Zeven bergen. Van onze sportmedewerker AXEL - De voorrondes van het jeugdtennistoernooi in Axel hebben geen verrassin gen opgeleverd. „Alle kans hebbers hebben zich voor het hoofdtoernooi geplaatst", al dus organisator Piet Essel- brugge. Daarin liet Kloosterzande- naar Evert van kampen bij de 16-jarigen een goede indruk achter door Hans Hirdes met 6-1 6-0 te verslaan. Daarmee blijft hij samen met Jeroen Verstraeten uit Hulst, die vrij was geloot in de voorronde, fa voriet in deze groep. Dezelfde Verstraeten kwam wel in actie bij de 14-jarigen. Zijn oppo nent Hans Vinjé gaf hij geen schijn van kans, 6-0 6-0. Een zelfde zege behaalde de Axe laar Guido Tolhoek bij de 12- jarigen. Slachtoffer was hier Mark de Smit uit Hilversum, en daarmee bleef Tolhoek sa men met Bosboom en Evers- dijk kanshebber voor de eind zege in deze categorie. Een soortgelijk etiket kreeg Jean-Loupe van der Wiele uit Hulst opgeplakt in de jongste groep. Geheel volgens ver wachting klopte hij de Sasse- naar Niek van Remortel (6-1 6-1). Bij de meisjes 16 jaar ver tolkte Maaike Verstraeten uit Hulst haar favorietenrol uit stekend. Met 6-0 6-2 veegde zij Ingrid de Vries uit Koudeker- ke van de baan. Samen met de talentvolle Elizabeth Buys uit Vlissingen, zij is eveneens kanshebster bij de 14-jarigen, vormt zij het te kloppen duo. Moeizamer drong de Hulsterse Francesca Adriaansen door in het hoofdtoernooi, nadat zij met 7-5 van Tanneke Schever- vels uit Utrecht had verloren, pakte zij de volgende sets met respectievelijk 3-6 en 4-6. Haar grootste concurrentes, Erica Ouwehand uit Oost- Souburg en Esther Pastor uit Utrecht, hadden het gemakke lijker. De jongste categorie speelt in één poule. Duidelijk werd hierin de hoofdrol van Klaartje Smit uit Utrecht, die zich tot nu toe de beste toonde.

de Stem | 1985 | | pagina 7