Recordaantal deelnemers in Sneekweek Saaie ronde op schaakfestival AANTAL Profploeg voor WK wielrennen rond Hofland en Siemons kandidaat voor WK John van der Wiel blijft kanshebber Clandestiene toernee All Blacks voorkomen i SCHAPERS, OOSTING EN VAN BOECKEL ZORGEN VOOR PRIMEUR IN HILVERSUM Criquielion wint in Ronse Bondscoach Libregts wijst vier reserves aan West-Berlijn wil Tour-proloog HILVERSUM - De recordboeken van Het Melkhuisje zijn natuurlijk niet zo goed bijge houden als die van de 'echte' Grand Prix-toer- nooien, maar gisteren was er in ieder geval geen mens in Hilversum, die zich kon herinne ren dat er in de 28-jarige geschiedenis van de 'Dutch Open' drie landgenoten in de tweede ronde te bewonderen waren. WOENSDAG24 JUL1191 Noah winnaar toernooi in Washington Junioren en dames in voorwedstrijd TOERNOOI HONTENISSE Zege Havermans in goede partij WOENSDAG 24 JUL11985 SITTARD (ANP) - Bonds coach Piet Libregts heeft dinsdagavond in het sport centrum van Sittard na overleg met de commissie beroepswielrennen de sa menstelling van de Neder landse profploeg voor het wereldkampioenschap in Italië afgerond. Adrie van der Poel, Joop Zoetemelk, Johan Lam- merts, Johan van de Velde en Henk Lubberding kregen de overgebleven vijf plaat sen in het nationale twaalf tal voor de wereldtitelstrijd voor beroepsrenners, die op 1 september in de buurt van Venetië wordt afgewerkt. Jac Hanegraaf, Gerard Veldscholten, Teun van Vliet en Nico Verhoeven waren na het nationale kampioenschap in Geulle al aangewezen. Tijdens de Ronde van Frankrijk voegde Libregts daar Hennie Kui per, Maarten Ducrot en Ger- rie Knetemann aan toe. Eer ste reserve is Gerrit Solle- veld, tweede reserve Theo de Rooy, derde reserve Steven Rooks en vierde reserve Jac van Meer. „Bij de samenstelling is zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de ploegleiders Raas en Post", vertelde Libregts dinsdagavond, „maar we konden ook niet geheel voorbij gaan aan de belan gen van de andere Neder landse sponsors. Skala (Ver hoeven) en Skil (Knete mann) steken net zo goed als Kwantum en Panasonic veel geld in de wielersport". Het aanwijzen van vier reserves duidt op het moge lijk afvallen van geselec teerden. Hanegraaf kon door een handblessure de Tour niet rijden, Van Vliet viel geblesseerd uit in Frankrijk en Kuiper leek opgebrand, terwijl Knetemann tijdens de Tourmaand geen licentie meer had. Libregts: „Van al le vier verwacht ik dat ze in vorm zullen zijn bij het we reldkampioenschap. Hane graaf traint al als een beze tene en Van Vliet is een groot talent. Van Kuiper verwacht ik dat hij zich op die dag speciaal heeft voor bereid en met Knetemann heb ik de afspraak, dat hij zich twee weken van te vo ren afmeldt als hij het niet denkt te zullen redden". Elf van de twaalf geselec teerde renners mogen ze ventigduizend gulden ver delen als een Nederlander wereldkampioen wordt. De KNWU stort 35.000 gulden in de prijzenpot, de wereld kampioen verdubbelt dat bedrag. De 'beschermde ren ners' of kopmannen worden kort voor de wedstrijd in on derling overleg aangewezen. Drie Nederlanders in tweede ronde WEST-BERLIJN (DPA) - De Westberlijnse zaken man Hein-Detlef Ewald, tevens voorzitter van wie lerclub Charlottenburg, wil in 1987 de Tour de France naar zijn woon plaats halen. Ewald verklaarde twee miljoen Mark (ruim 2,2 miljoen gulden) ter be schikking te hebben om de proloog en de eerste etappe van de 74e Ronde van Frankrijk in de vroegere Duitse hoofdstad te laten afwerken. De ondernemer vertelde met Rudi Altig enkele da gen te gast te zijn geweest in de juist afgelopen Tour. Hij had het verblijf aldaar aangewend om contacten te leggen met 'invloedrijke personen'. Ewald: „Boven dien hebben we de steun van de Westberlijnse se naat". Volgend jaar zal de Tour de France weer in een voorstad van Parijs begin nen. Voor 1987 is het vor stendom Monaco ook in de markt om als startplaats te mogen fungeren. ALGEMEEN - In China zijn golf en bowling tot officiële wedstrijdsporten verheven en zijn er bonden voor de beoefe naars ervan opgericht. Tot voor kort werden golf en bow ling als zijnde bourgois afge wezen. In China zijn momen teel tien golfcourts. Door Léon Krijnen Zeker is in ieder geval dat er vanaf 1981 niet één is geweest, die de eerste ronde overleefde. Hoe dan ook, zowel Schapers, Van Boeckel als Oosting wonnen gis teren hun openingspartij. Een aardige opsteker voor de door afzeggers en geblesseerden geteisterde orga nisatie. Michiel Schapers bereikte gisteren bij het vallen van de avond als laatste van dat trio de tweede ronde door een ge degen overwinning op de Hon gaar Zoltan Kuharsky (6-4 6- 3). Of hij daar verder nog veel plezier van zal hebben, valt overigens te betwijfelen, want vandaag ontmoet hij lijstaan voerder Henrik Sundstrom, die gisteren overigens de nodi ge moeite had met de jonge Australiër Simon Youl (7-5 7- 5). Ook de prestatie van Huub van Boeckel mocht er best we zen. De 25-jarige Hagenaar versloeg de Spanjaard Emilio Sanchez, van wie hij zes we ken geleden in de tweede ron de van Roland Garros nog een stevig pak slaag had gekregen. De 4-6 6-4 6-3 cijfers die nu op het scorebord verschenen, kwamen dan ook heel anders tot stand dan in die Parijse strafexpeditie, waarin Van Boeckel nauwelijks de kans kreeg om de baseline te ont- SNEEK (ANP) - De Sneekweek, die dit jaar van 3 tot en met 9 augustus wordt gehouden, kent een record aantal deelnemers. Bij sluiting van de inschrij ving telden de organisatoren van de Koninklijke Water sport Vereniging Sneek 1224 deelnemers. Daarmee is het record van 1977 (1143 deelne mers) ruimschoots verbeterd. Het zeilevenement op het Sneekermeer wordt dit jaar voor de vijftigste maal gehou den. In het kader van dat jubi leum is de Sneekweek een dag verlengd. Op woensdag 7 augustus zullen er geen nor male wedstrijden worden ge zeild. De elf Commissarissen van de Koningin in Nederland varen op die dag een zeilwed strijd tegen elkaar in originele Friese boeiers. Hoogtepunt op deze bijzondere dag is volgens het Sneekweek-comité een mammoet-zeilshow van de ruim 1200 deelnemers, die een saluut zullen brengen aan prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven aan boord van het statenj acht 'Friso'. De Nederlandse zeiler Sipke Schuurmans en bemannings- LOTTO Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 36 winnaars, elk bruto f. 9.963,80; vierde prijs: 2.772 winnaars, elk f. 129,40; vijfde prijs: 53.279 winnaars, elk f. 5,00. In de jackpot voor lotto 30 zit een bedrag van ruim 63.000 gulden. lid Astrid Abma zijn het we reldkampioenschap in de Vau- rien-klasse, dat voor de kust van de Italiaanse badplaats Vada wordt afgewerkt, goed begonnen. Het Friese duo won bij een lichte wind (kracht 2 a 3) op de Middellandse Zee de eerste race. De debutanten Feike Bon- nema en Marina de Jong de den het in hun eerste belang rijke internationale wedstrijd niet slecht en stuurden hun boot als achtste en tweede Ne derlandse door de finishlijn. De uitslag: 1. Sipke Schuurmmans/ Astrid Abma (Grouw), 2. Gavazzi/Ga- vazzi (Ita), 3. Cornidella/Ravetlat (Spa), 4. Alvazzi/ Alvazzi (Ita), 5. Scafati/Scafa- ti (Ita), 8. Feike Bonnema/Marina de Jong (IJlst), 10. Reindert-Jan van der Meiden/Bert Visser (Naarden), 14. Hero Mulder/Mirjam Pragt (Langweer), 18. Hank Smits/Michiel Rutgers (Amster dam), 20. Albert-Jan Baerveldt/Rob Willemse (Driehuis), 22. Ron Sepers/ Paul van Ek (Haarlem), 30. Henk-Jan en Barto Roerink (Enschede), 31. Arjan en Hans-Peter Broers (Huizen), 39. Ed en Rob van Dalen (Grouw). Joost Bos is dinsdag zonder zelf in de voorhoede te eindi gen internationaal Nederlands zeilkampioen geworden in de Laser-klasse. De vijfde en voorlaatste wedstrijd werd gewonnen door de Groninger Harrie Hensen. Diens achter stand op Bos is echter zo groot, dat hij in het gunstigste geval in punten nog wel op gelijke hoogte kan komen, maar door slechtere plaatsingscijfers toch tweede blijft. De uitslag: 1. Harrie Hensen (Ned), 2. Ri ley (GBr), 3. Weiberg (Ned), 4. Clemens (Ned), 5. Koos Hensen (Ned). De stand: 1. Bos (Ned) 8,7 punten, 2. Har rie Hensen (Ned) 29,7, 3. Riley (GBr) 40,4. Schuur (Ned) 46,7,5. Clemens (Ned) 47 vluchten. „Al aan het einde van de eerste set voelde ik dat ik sterker was", aldus Van Boeckel, „maar ik kreeg nog niet echt de kans om op te lo pen. Pas bij 1-1 in de tweede set begreep ik, dat ik op de ba seline wel punten kon maken, maar dat ik nooit zou kunnen winnen. Daarom ben ik hem op mijn eerste service aan gaan vallen en dat werkte". Van Boeckel's zege op San chez mag des te opmerkelijker worden genoemd, omdat hij te boek staat als iemand wiens spel op snelle banen beter uit de verf komt, terwijl Sanchez een regelrechte gravel-specia- list genoemd mag worden. Overigens een Sanchez, niets ten nadele van Van Boeckel, maar het moet toch gezegd worden, die in een belabberde vorm steekt. Zowel in Mün- chen, Rome als Parijs over leefde hij weliswaar een rond je, en vorige week in Bastaad won hij zelfs nog van Anders Jarryd, maar dat zijn dan ook de enige wapenfeiten, waarop hij zich dit seizoen kan beroe men. Op de wereldranglijst is hij inmiddels naar de 161e plaats afgezakt, dertig plaat sen lager dan Van Boeckel. Die 130e plaats is waar schijnlijk net niet genoeg om tot de open Amerikaanse Kampioenschappen op Flus hing Meadows te worden toe gelaten, net zoals hij op Wim bledon net buiten de boot viel. „Dat is dus eigenlijk gekomen, omdat ik door de Nederlandse competitie een paar toernooi en heb moeten laten schieten", aldus Van Boeckel, „en dat breekt me nu mooi op. Ik denk dan ook dat ik volgend jaar geen competitie meer speel, terwijl ik trouwens volgende maand ook niet mee zal doen aan de nationale kampioen schappen in Scheveningen. Alleen de wereldranglijst telt nu nog voor mij". Menno Oosting had het ge luk, dat hij in de eerste ronde Huub van Boeckel in actie tegen de in een belabberde vorm, stekende Emilio Sanchez, van wie de Nederlander vrij eenvoudig won. - fotoanp één van de mindere goden uit het toch al danig gehavende spelers veld van dit jaar tegen kwam. De Amerikaan Egan Adams bleek van heel wat minder allooi dan de Zweed Jan Gunnarsson, die Oosting vorig jaar in de eerste ronde de weg versperde. De 21-jarige Oosting, net als Van Boeckel een pupil van de tennisschool van Henk van Hulst in Gel drop, greep die kans met beide handen (6-4 6-2) en weet zich nu, na een rondje Melkhuisje, al zeker van zes ATP-punten. In de vijf weken, die het Ne derlandse Satellite-circuit in beslag namen, vergaarde hij er, al balend, slechts elf. „Hui len met de pet op", aldus Oos ting. „In Nederland valt het dan nog wel mee, maar in het buitenland is het allemaal diep treurig. Je moet werke lijk alles zelf doen, meestal tot en met het scheidsrechteren toe, en alles moet zo goedkoop mogelijk gebeuren. Al die mensen die denken dat alle tennissers zo'n mooi leventje hebben, die moeten maar eens een tijdje bij zo'n Satellite-cir cuit gaan kijken". Met Van Boeckel begint Oosting over een paar maan den aan een Australisch avon tuur. Samen zullen zij in het dubbelspel opereren, terwijl Oosting denkt dat zijn spel, net als dat van Huub van Boeckel, de nodige elementen in zich heeft om op gras de no dige partijen te winnen. „Ik heb een goede service-return", aldus Oosting, „en mijn eigen servcie is snel genoeg, dus het zou moeten lukken". De uitslagen: heren-enkelspel, eerste ronde: Michiel Schapers (Ned) - Zoltan Kuharszky (Zwi) 6-4 6-3, Eric Jelen (WDl) - Ricky Osterthun (WD1) 5-7 5-7, Henrik Sundstrom (Zwe) - Simon Youl (Aus) 7-5 7-5, Sergio Casal (Spa) - Damir Keretic (WDl) 6-4 5-7 6-4, Huub van Boeckel (Ned) - Emilio Sanchez (Spa) 4-6 6-4 6-3, Tomas Smid (Tsj) - Fernando Roese (Bra) 6-4 6-1, Menno Oosting (Ned) - Egan Adams (VSt) 6-4 6-2, Claudio Mezzadri (Ita) - Stefan Simonsson (Zwe) 6-4 6-4, Kent Carlsson (Zwe) - Tarik Benhabiles (Fra) 3-6 6-1 6-4; heren-dub belspel, eerste ronde: Rodriguez/San- ches-Rueda (Spa) - Barbosa/Kley (Bra) 7-6 6-4, Casal/Sanchez (Spa) - Koch/ Roese (Bra) 6-3 7-5, Hjertqvist/Svensson (Zwe) - De Minicis/Mezzadri (Ita) 4-6 7-5 6-1,Oosting/Van Boeckel (Ned) - Adams (VSt)/Allan (Aus) 4-6 7-5 6-3. AMSTERDAM (ANP) - Slobodan Marti- novic liep dinsdagmiddag trots door ho tel Krasnapolsky in Amsterdam. De bij na 40-jarige Joegoslaaf mocht zich er op beroemen in de kroongroep van het schaakfestival wereldkampioen Anatoli Karpov als eerste deelnemer tweemaal een half punt afhandig te hebben ge maakt. Hij hoefde er in de achtste ronde slechts elf zetten voor uit te voeren, al kostte hem dat wel ruim anderhalf uur bedenktijd. Jan Timman en de Brit John Nunn waren met hun dubbele aantal zetten al een tijdje eerder tot de conclusie geko men, dat er niet meer dan remise te ha len was. Daardoor bleef het verschil tus sen lijstaanvoerder Karpov en Timman een vol punt met nog twee ronden te spe len. Vrijdag speelt Timman met zwart tegen Karpov. Wat de kroongroep betreft was de achtste ongetwijfeld de saaiste ronde tot nu toe. Alleen in het eerste uur was er van enig rumoer sprake, al kwam dat door invloeden van buitenaf. Het hin derlijke geluid van een boormachine deed menig grootmeesterlijk hoofd ver stoord opkijken. Met enige moeite slaag de scheidsrechter Geurt Gijssen er in het apparaat het zwijgen op te laten leggen. Na ruim twee uur spelen besloten Nunn en Timman het voor gezien te houden. In een Spaanse partij werd het evenwicht nimmer verbroken. Na 22 zetten achtte Nunn de tijd rijp voor een remise-aan bod, waar Timman niet lang over hoefde na te denken. „De stand was zo saai, dat er met de beste wil van de wereld niets anders meer dan remise uit te halen was", aldus de Britse wiskundige, die zich vervolgens ging uitleven op de bij het toernooi gebruikte computer. Martinovic was zo verguld met zijn twee remises tegen Karpov, dat hij maar al te graag bereid was het publiek in de bloedhete demonstratiezaal voor te lich ten over zijn prestaties. Ook de zetten uit het eerste duel, waarin Martinovic zijn illustere tegenstander bijna een neder laag bezorgde, kwamen op het bord. Jan Timman zal tijdens het kandida ten-schaaktoernooi in Montpellier ove rigens over de diensten van Vlastimil Hort kunnen beschikken. De Tsjechoslo- waakse grootmeester is als geen ander op de hoogte met het repertoire van de Russische grootmeesters, die in Mont pellier bijna de helft van het deelne mersveld zullen uitmaken. Zoals in dit soort gevallen gebruikelijk is, staat een speciaal fonds van de Koninklijke Ne derlandse Schaak Bond garant voor de kosten. Het kandidatentoernooi begint twaalf oktober. Uitslagen: kroongroep, achtste ronde: Martinovic (Joe) - Karpov (Sov) ft-ft, Sunye Neto (Bra) - Miles (GBr) afg., Nunn (GBr) - Timman (Ned) ft-ft; stand na acht ronden: 1. Karpov 6 punten, 2. Timman 5,3. Miles 3 Me en 1 afg., 4. Nunn 3 ft5. Sunye Neto 2 ft en 1 afg., 6. Martinovic 2 ft grootmeestergroep, zevende ronde: Kudrin (VSt) - Hellers (Zwe) ft - ftFarago (Hon) - Pliester (Ned) afg., Haik (Fra) - Piket (Ned) afg., De Wit (Ned) - Ree (Ned) ft-ft, Campora (Arg) - Georgiev (Bul) 1-0, Borm (Ned) - Kurajica (Joe) afg., Bischoff (WDl) - Van der Sterren (Ned) Me-Me, Ivkov (Joe) - Polgar (Hon) afg., Böhm (Ned) - Klaric (Joe) afg., Watson (GBr) - Hartoch (Ned) ft-ftErmenkov (Bul) - Enklaar (Ned) afg., Lombardy (VSt) - Langeweg (Ned) afg., Boersma (Ned) - Rogers (Aus) afg., Belkhodja (Fra) - Bosboom (Ned) afg., Volman (Ned) - Wockenfuss (WDl) 0-1, Vanheste (Ned) - De Kok (Ned) afg.; afgebroken partij derde ronde: Lombardy - Boersma ft - ftstand na ze ven ronden: 1. Hellers 5ft punten, 2. Kudrin 5,3. Cam pora en De Wit 4 ft5. Farago, Haik, Piket en Pliester 4 en 1 afg., 9 Ree en Bischoff 4,11. Kurajica en Borm 3ft en 1 afg., 13. Georgiev, Van der Sterren en Hartoch 3ft 16. Ivkov, Klaric, Polgar en Böhm 3 en 1 afg., 20. Wat son en Wockenfuss 3, 22. Ermenkov, Lombardy, Ro gers, Langeweg, Enklaar en Boersma 2ft en 1 afg., 28. Belkhodja, Vanheste en Bosboom 2 en 1 afg., 31. Vol man 1 ft32. De Kok ft en 1 afg. SITTARD (ANP) - Wegcoach Piet Liebregts heeft vijf van 4 zes wieleramateurs aangewezen, die zullen deelnemen aan dj I individuele wegwedstrijd bij de strijd om de wereldkampioen. I schappen op 31 augustus in Monte bell una in de buurt van Vent-1 tië. Jan van Wijk (Spaarndam), beste Nederlander in de ronde) van Rijnland-Palts, en Eric Breukink (Spankeren), overtuigend winnaar van de tijdrit in Schijndel, zijn toegevoegd aan het trio Peter Harings (Sibbe), Peter Stevenhaagen (Haarlem) en Jol® Talen (Spijkenisse), die al waren aangewezen na het Nederlands kampioenschap van 22 juni. Liebregts zal zijn ploeg tot zes man uitbreiden na de rondel van Hessen. Belangrijkste gegadigden voor de zesde plaats in de ploeg zijn Arjan Jagt (Woubrugge), Peter Hofland (Roosendaal), f Eddy Schurer (Bakkeveen) en Jan Siemons (Zundert). RONSE (ANP) - Wereldkampioen Claude Criquielion heeft dinsdagavond een wielercriterium in de Belgische plaats Ronse gewonnen. De Belg legde de honderd kilometer af in 2 uur en 22 minuten Criquielion versloeg zijn landgenoot Mare Sergeant in de eind spurt. Het tweetal had zeven seconden voorsprong op de Spaan se klimmer Pedro Delgado. Rudy Matthijs, die drie etappes won in de Ronde van Frankrijk, waaronder de laatste in Parijs, werd zevende. Eric Vanderaerden, de sprinter in dienst van de pl< Post, eindigde als negende. De uitslag: 1. Claude Criquielion (Bel) 100 km. in 2 uur 22 minu-1 ten, 2. Mare Sergeant (Bel), 3. Pedro Delgado (Spa), 4. Pol Ver-1 schuere (Bel), 5. Ferdi Vandenhaute (Bel). BIEL (ANP) - In de zestiende en voorlaatste ronde van het in terzonale schaaktoernooi in Biel heeft John van der Wiel zijn partij tegen de IJslander Petursson afgebroken. Van der Wiel speelde met wit. Na de eerste zitting resteer de er een toren-eindspel met lopers van ongelijke kleur, dat vrij waarschijnlijk in remise zal eindigen. Van de concurrenten van Van der Wiel kwalificeerde de Rus Rafael Vaganjan zich vrijwel zeker voor het kandi datentoernooi in Montpellier. Hij won met wit van Gutman uit Israël en schroefde zijn to taal op naar 11(4 punten. Hij speelt in de laatste wedstrijd tegen de laagggeklasseerde Partos. Alleen in theorie kan de Armeniër nog achterhaald worden. Ook de Amerikaan Seira- wan heeft goede vooruitzich ten op deelneming in de Zuid franse stad. Hij remiseerde met zwart tegen de Filipijnse schaker Torre en kwam daar door met 11 punten op de tweede plaats. De derde plaats wordt gedeeld door Torre en Sokolov. De Rus deelde het punt met de jonge Engelsman Short, de tegenstander van Van der Wiel morgen in de slotronde. Door de remise Dat heeft Chick Henderson, een voormalig Schots interna tional en thans voorzitter van de Zuidafrikaanse rugbyclub The Barbarians, in Johannes burg meegedeeld. Henderson verklaarde op een persconferentie, dat hij graag had willen vertellen, dat de dertig All Blacks op het zelfde tijdstip toch in het vliegtuig onderweg waren naar Zuid-Afrika. „Ze zouden woensdag landen op het Jan Smuts-vliegveld in Johannes burg", aldus Henderson. „Maar kennelijk heeft de Nieuwzeelandse justitie lucht gekregen van de voorgenomen trip en op de valreep ingegre pen". Henderson zei voorts dat de illegale toernee een idee was van de voorzitter van de Zuidafrikaanse rugbybond, Danie Craven, en werd geor ganiseerd door een niet nader genoemde club. „Met die for mule wilden wij de trip een of ficieus karakter geven en de uitspraak van het hoogge rechtshof van Wellington om zeilen", aldus Henderson. De verklaring van Hender son verwekte in Nieuw-Zee- land nogal wat opschudding. Het bevestigde wel geruchten, dat 29 van de 30 oorspronkelijk geselecteerde spelers van plan waren op privé-basis een offi cieuze trip door Zuid-Afrika te maken. De speculaties, die door de 29 betrokkenen voort durend hardnekkig werden ontkend, verdwenen na de af kondiging van de staat van beleg in Zuid-Afrika. Ces Bla- zey, de voorzitter van de rug- byfederatie in Nieuw-Zee- land, ontkende dat hij op de hoogte was van een officieuze toernee. Hij verklaarde bo- Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - In de be kende Belgische badplaats Middelkerke werd 'De grote prijs van de Westkust' ver reden, de 27e wedstrijd in de BLB-motorcrosscompetitie. Op het keiharde weidecir- cuit slaagde een aantal Zeeuwse motorcrossers er toch weer in zich uitstekend in de kijker te rijden. In de 125 cc-klas debutan ten was dat opnieuw Steven Mangnus uit Vogelwaarde, die de tweede plaats in de eindstand in de wacht sleep te. Mangnus moest in de eer ste reeks de beide Kawasa- ki-piloten Holvoet en Van Clapdorp voor laten gaan, Rennei werd Short praktisch uitge schakeld voor een plaats bij de eerste vier. Bij remise van Van der Wiel tegen Petursson komt de Leidse grootmeester op ge lijke hoogte met Torre en So kolov. Kanshebber, zij het in ge ringe mate, voor plaatsing I blijft ook nog de Joegoslaaf Ljubojevic. Hij brak zijn par tij tegen de Rus Poloegajevski in een voordelige stand af. In dien hij in de tweede zitting daadwerkelijk het volle punt binnenhaalt, komt hij op tien punten. Een halfje achter Tor- re, Sokolov en hoogst waar schijnlijk Van der Wiel. Uitslagen zestiende ronde: Poloegajevski (Sov) - Ljubojevic (Joe) afg., Martin (Spa) - Quinteros (Arg) afg., Li (Chi) - Sax (Hon) ft-ft, Torre (Fil) - Seirawan (VSt) ft - ftSokolov (Sov) - Short (GBr) ft-ft, Van der Wiel (Ned) - Petursson (IJs) afg., Andersson (Zwe) - Partos (Zwi) 1-0, Vaganjan (Sov) - Gutman (Isr) 1-0, Jansa (Tsj) - Rodriguez (Cub) 0-1. Stand na zestien ronden: 1. Vaganjan lift punten, 2. Seirawan 11, 3. Torre en Sokolov 10ft5. Van der Wiel 10 en 1 afg., 6. Short 9ft, 7. Ljubojevic 9 en 1 afg., 8. Andersson 9, 9. Rodriguez 8, 10. Poloega jevski 7ft en 1 afg., 11, Jansa 7ft, 12. Sax 7,13. Li 6ft, 14. Petursson en Quinteros 6 en 1 afg., 16. Gutman 5ft, 17. Partos 4,18. Martin 2 ft en 1 afg. JOHANNESBURG (RTR) - De Nieuwzeelandse justitie heeft dinsdag nog net kunnen voorkomen, dat een ultieme poging van het nationale rugbyteam All Blacks om toch een clandestiene toernee door Zuid-Afrika te maken, zou slagen. vendien, dat zijn bond geen dispensatie-aanvragen van spelers zal honoreren, die als reisdoel Zuid-Afrika hebben. Tot dinsdag waren er ook geen verzoeken in die richting bij de bond binnengekomen. Ook All Blacks-coach Brian Lo- chore en forwards Andy Ha- den en Murray Mexted, die door de sportbladen als moge lijke leiders van de rebellen club werden genoemd, ont kenden een alternatieve toer nee door Zuid-Afrika te orga niseren. WASHINGTON (RTR) - Mar tin Jaite heeft de finale van het tennistoernooi van Wash ington in twee sets (4-6 3-6) verloren van de Fransman Vannick Noah. „Maar", zei de Argentijn, die vorige week werd verslagen door Mats Wilander in de eindstrijd van het toernooi van Boston, „ik vond het hele maal niet erg. Ik speelde lek ker. Het is geen schande te verliezen van toppers als Wi lander en Noah". De zege leverde de Frans man, in de halve finales be dwinger van de als eerste ge plaatste Jimmy Connors, 35.700 dollar (125.000 gulden) op. Jaite verdiende de helft van dat bedrag. Van OTize sportredactie SAS VAN GENT - Voordat de beroepsrenners in actie komen in Sas van Gent zondagmid dag. komen eerst de junioren en de dames aan bod. De ju nioren rijden 60 kilometer (34 ronden) en vertrekken om 14.00 uur. Voorzitter Willy Colsen van de stichting Sasse Wielercomité lost het start schot en zijn echtgenote zal de medailles uitreiken. Belangrijkste troeven voor de overwinning in het deelne mersveld van 27 junioren zijn: John van den Ameele, Eddy Cromheecke, Carlos Faes, sterke Antoine Goense, de voor eigen publiek rijdende Robin van Hecke, Robert de Jonge, Leo Goeree, rappe Jan Mobach, Marcel Remijn, Johnny en Richard de Vrieze enNiekdeTaeye. Bij de dames -zo'n veertig in getal - kan een open strijd worden verwacht. Zij rijden om de eerste Dextro-prijs en worden om 15.30 uur wegge schoten voor een rit over 60 ki lometer door mevrouw Dusar- duijn. Burgemeester Dusar- duijn neemt de huldiging van de dames na afloop voor zijn rekening. Belangrijkste kans- hebsters zijn hier Zeeuwse Mariëtta Zoetewei uit Kapelle, Betsy van IJken, Petra van Tilburg, Nel Streef, Petra van der Stel, Anneke Kroon, An- nelies Hopman, Joke Kramer, Marjolein Groenendaal, Petra Groen, Anneke Barrie, Cora Beks en Jolanda Cools. Van onze sportmedeioerïcer KLOOSTERZANDE - On danks dat het Hontenisse-ten- nistoernooi nog goed los moet komen, worden er toch al inte ressante partijen gespeeld. Wedstrijden die soms een wending van 180 graden ken nen. Eén van deze kenmerkende partijen was die tussen de Hulstenaar Jack Kool en Pa trick Roctus van de organise rende vereniging. Roctus opende ijzer sterk met een 6-1 setzege om vervolgens op Kool te stuiten met een beresterke service. Het gevolg was twee maal een 6-2 setzege voor Kool, die daarmee Roctus uit het toernooi wierp en zodoen de zelf een van de favorieten in de D-groep werd. De spannendste partij ging hier echter tussen Peter de Kort en Kees Havermans. Ha vermans won eerst met 6-4, verloor vervolgens met 6-3 om daarna terug te komen met een 6-4 zege. Bij de heren E zorgde Jef Steijns voor een verrassing. Deze 55-jarige, en daarmee de oudste deelnemer in deze groep, opende met een 6-2 set zege tegen Henk Laanen om daarna met 6-2 te verliezen. De beslissende set pakte hij vervolgens met 6-2 en daar mee bleef hij in de race. Ingrid van Goethem zorgde bij de dames E voor een ver rassing. Haar opponente was de als tweede geplaatste Rosi- da D'Olyslagers uit Hulst. Voor van Goethem blijkbaar een tegenstandster waarvoor zij zich goed had voorbereid. Na een formidabele opening, beloond met een 6-0 setzege, 'egde zij de basis van de uit eindelijke winst. Overige uitslagen: herenenkel D: Pieter ae Klerck-Fred van Cauteren 6-1, 6-4; [terenenkel E: Jo Kouijzer-Jan Wij na c- [ter 6-2, 6-1, Donata Nanna-Ronnie Roc- i 6-4, 6-1, John Rekkens-Peter van fmrooy 5-7,6-7; damesenkel E: Georget te Burm-Adrie Goedheer 6-1, 6-2, Anne- marie Jansen-Lia Everaert 6-2, 6-2, Mo- mque Goossen-Vera van Hoye 6-3, 6-2; gemengddubbel: Eric EveraertLia de Klerck-Paula DanckaertAntoine de Smet 5-7,6-3,1-6. VT ec: to< Di de we da LC tic scl B< tic sti ko pel cli hij ko er eel wc w i 37. de dei va gri de< nic bij ni( 12.1 zij de Se< coi gei dei Bij de bij me he ter

de Stem | 1985 | | pagina 6