Üfd Hervormde kerk bestaat 200jaar Met de huifkar Europa door m* Echtpaar De Bruijne-Hamelinkl Schoondijke 60 jaar getrouwd Toeristen- voetbal in Nieuwvliet Plaatselijk nieuws programma s NEDERLAND 1 BURGERLIJKE STAND markten T16 PAGINA ZEELAND l/OENSDAG 24 JUL11986 VAN ZEELAND WOENSDAG 24 JUL11985 MIKE VERDREN( IN HOOFDPLAAT politierapport Prins Claus bij Taptoe Breda ZWITSERS ECHTPAAR OP WEG NAAR ZEELAND n Terneuzen Douche Sluis Groede Nieuwvliet Schietingen Met z'n vieren noor Raoul van den Booren Het diamanten paar De Bruijne. FOTO WIM KOOYMANI \iet alleen voor de Neder landse televisie is de zomer een rustige periode. Ook de BRT worstelt zich momen teel door de komkommer tijd, zij het op een heel ande re manier: terwijl de Hil- versumse programmama kers hun vakantie door brengen in doorgaans verre, exotische oorden, laat de BRT haar medewerkers en kele weken vertoeven aan de eigen kust om van daar uit wat luchtige program ma's te presenteren en tege lijk de 'vakantie in eigen land' te promoten. Zo presenteert de Belgi sche talkmaster Mike Ver- drengh deze maanden van uit de casino's in de diverse Belgische badplaatsen zijn show 'Met Mike aan zee'. Want ook de Belgen zijn verzot op praatshows. En voor de Nederlanders die maar niet genoeg kunnen krijgen van dit soort pro gramma's vormt 'Mike aan zee' tijdens de afwezigheid van Adriaan, Sonja, Ivo, Ka- rel en al die anderen een dankbaar toevluchtsoord. Vanavond is het programma te zien vanaf 20.15 uur op BRT 1. Mike Verdrengh onder scheidt zich echter in be langrijke mate van zijn vlot gebekte, goed van de tong riem gesneden Nederlandse collega's. Het (veel bekriti seerde) handelsmerk van de bebrilde Belg is de vriende lijkheid en bescheidenheid waarmee hij zijn gasten 'te lijf gaat' en de luchtigheid van de door hem 'aangepak te' onderwerpen. „Het is zo'n beeje een tra ditie dat de BRT tijdens de vakantieperiode wat aan de kust doet. Zo hadden we on langs de Europabeker in Knokke, en nu onze show dus", vertelt Mike Ver drengh min of meer veront schuldigend in de benauwde zaal vatn het casino in Oos tende waar de Belgische technici opmerkelijk rustig Anne Bancroft in 'The Hi 20.33 uur). BREDA - Prins Claus zal op maandag 26 augustus de Na tionale Taptoe in Breda bij wonen. De Taptoe begint op don derdag 22 augustus met de eerste van een serie van negen uitvoeringen op het plein voor het kasteel van de KMA. De taptoe, die dit jaar voor de tiende keer in Breda wordt gehouden, staat in het teken van 40 jaar bevrijding. Van ome correspondent SCHOONDIJKE - Gisteren vierde het echt paar A. de Bruijne-T. Hamelink het dia manten huwelijksfeest. Beiden genieten nog een goede gezond heid. De heer De Bruijne is 84 jaar en werd geboren te Driewegen bij Biervliet. Al op jeugdige leeftijd ging hij werken in de landbouw en bleef dit doen tot aan zijn pen sionering. Zo werkte hij als landarbeider meer dan veertig jaar op het bedrijf van de familie Ramondt in Oostburg. Daarvoor werd hij indertijd ook koninklijk onderscheiden met de bronzen medaille, verbonden aan de Or de van Oranje Nassau. Daar onder de rook van dit landbouwbedrijf woonde het echt paar bijna 50 jaar lang. Nu, alweer onge veer 12 jaar, in een bejaardenwoning aan de Rembrand van Rijnstraat te Schoondijke. Mevrouw De Bruijne hoopt volgende week haar 81e verjaardag te vieren. Zij werd geboren in Sluiskil, werkte kort na haar huwelijk ook nog enige tijd in de land bouw, maar hield zich daarna bezig met het huishouden en haar hobby haken en breien, wat ze nu nog graag mag doen. Het echt paar heeft een dochter. Verder zijn er twee klein- en vier achterkleinkinderen. Namens het gemeentebestuur van Oost burg werd gistermorgen een fruitmand aangeboden en tijdens een receptie, gehou den in zaal Wijffels, kwam een vertegen woordiger van het gemeentebestuur het echtpaar zijn gelukwensen aanbieden. Ver der veel felicitatiekaarten en ook bloemen voor het diamanten paar van kennissen en vrienden. Daarbij ook een gelukstelegram van de koningin en de commissaris van de koningin in Zeeland. TERNEUZEN - .Namens de woningbouwvereniging Ter- neuzen werd gisteren bij de gemeentepolitie aangifte ge daan van inbraak in een leeg staande woning aan de Peter van Anrooylaan in Terneuzen. Men was binnengekomen door het vernielen van een keuken raam en nam behalve een bin nendeur en enkele lichtscha- kelers ook enige kastsluitin- gen mee. De schade bedraagt ongeveer 1000 gulden. TERNEUZEN - Uit een afge sloten tank op het terrein van de firm De M. aan de Zweden- weg te Terneuzen is 700 liter dieselolie gestolen. Een scha- depast van 500 gulden. De die selolie, eigendom van een Bre dase firma, diende als brand stof voor de hijskranen, be trokken bij de bouw van een nieuwe loods. Van onze correspondent HOOFDPLAAT - Dit jaar is het precies 200 jaar geleden dat het gebouw van de her vormde kerk in Hoofdplaat in gebruik werd genomen. Nadat in 1778 Hoofdplaat was gesticht, ontstonden er vrij vlot daarna al plannen voor de bouw van een her vormde kerk. Om dat te kun nen realiseren stelden de Ge committeerde Raden van Zee land een commissie in om de zaken voor te bereiden. Op 3 april 1783 werd er verslag uit gebracht door de commissie. Het gebouw werd in maart 1783 aanbesteed. Het ontwerp is van de pro vincie-architect Coenraad Kayser. Het is een zaalkerk, de ingang is in Louis XVI-stijl, evenals de preekstoel. Voor de bouw van de kerk zijn er fondsen beschikbaar gesteld vanuit Den Haag en Middel burg, terwijl jonkvrouwe Schorer de bouw van de kerk gestimuleerd heeft. Voor haar steun stelde zij wel enkel eisen. De kerk moest binnen werks 40 voet in het vierkant worden en 247 zitplaatsen be vatten. De toren van de kerk zou een 'egaale pyramydaale vertooning' zijn. De kerk werd gebouwd door Engel de Witte; voor 3700 pond. Tegelijkertijd met de bouw van de kerk werd er ook een grote regenbak bij de kerk ge maakt en werd het kerkhof aangelegd. De bouw verliep niet steeds vlekkeloos. Er zijn Van een onzer verslaggevers NIEUWVLIET - De sportver eniging Nieuwvliet houdt dit jaar voor de zestiende keer in successie het grote toeristen voetbaltoernooi. Het toernooi wordt gespeeld van vrijdag 26 juli tot en met zaterdag 3 augustus op het sportveld aan de Matteneije- dijk te Nieuwvliet. De voor ronden beginnen vrijdag 26 juli en duren tot en met don derdag 1 augustus. De wedstrijden beginnen iedere avond om zes uur, za terdag 3 augustus om 16.00 uur. Aan dit evenement ne- men tien ploegen deel: Nieuw vliet, Zuidzande, Hof Ter Wil gen, Internationaal, Nooitge- dacht, 't Schorre, Panneschuur (2 teams) en Zonneweelde met twee teams. De wisseltrofee en de andere prijzen worden op de finaledag, zaterdag 3 augustus, om ongeveer 21.00 uur uitgereikt. Burgerlijke stand - geboren: Kim- berly, dv L. Alblas en V. van Crae- nenbroeck, Terneuzen; Rosalia, dv G. van Pamel en I. Schmitz, Sluiskil; Danielle, dv C. Westveer en C. Proos, Hoek; Willem, zv I. Verhelst en C. de Zwarte, Terneuzen; Ellen, dv M. Kaijser en J. Kaljouw, Hoek; Evert, zv F. van Hoecke en C. Wieland, Axel; Marjolein, dv J. Theunisse en A. de Bruijn, Terneuzen; Kevin, zv R. Bos en J. van Hecke, Terneuzen; Michiel, zv O. Moorthamer en M. de Poorter, Axel; Esmeralda, dv J. de Feijter en C. Jansen, Terneuzen; Es ther, dv J. Jurjens en A. Grondsma, Terneuzen; Tamara, dv J. van de Velde en W. de Blaeij, Terneuzen; Daniëlle, dv J. Sonke en J. de Nijs, Terneuzen; Izaak, zv I. Verhelst en D. van Driel, Hoek; Eline, dv J. Boon en K. de Maertelaere, Sas van Gent; Teun, zv G. van den Neste en M. Be vers, Terneuzen; Cornelis, zv C. de Doelder en C. de Loos, Terneuzen; Tatjana, dv C. de Vogel en A. de Loos, Terneuzen; Stefan, zv P. Stan- daert en B. Klapthor, Terneuzen; Hendrik, zv E. Dees en E. de Vriend, Terneuzen; Kim, dv R. Demesmaec- ker en Y. de Waal, Terneuzen; Adriaan, zv J. Otte en A. van der Maas, Axel; Pleuntje, dv P. Verhelst en A. van Driel, Hoek; Jordie, zv L. Bolleman en E. Moes, Hoek; Vincent, zv R. de Jong en R. Gijsen, Terneu zen. Ondertrouwd: Alfred Blokhuizen, 30, Terneuzen en Pauline van Dam, 25, Terneuzen; Jacobus Mol, 23, Ter neuzen en Karin Pieters, 20, Sas van Gent; Peter Woudstra, 25, Nijmegen en Margaretha de Hullu, 29, Terneu zen; Servaas Dieleman, 19, Terneu zen en Cornelia De Bruijne, 20, Ter neuzen; Marcellus Wolfs, 26, Ter neuzen en Maria Krutzen, 25, Ter neuzen; Jan Broekhoven, 35, Ter neuzen en Marcella Hamelink, 31, Terneuzen; Robert Mulder, 26, Ter neuzen en Anky de Waele, 26, Ter neuzen; Ernst Park, 36, Terneuzen en Johanna Peters, 31, Terneuzen; Antonius den Braasem, 44, Terneu zen en Jannetje van der Moere, 32, Terneuzen; Christiaan van der Vorst, 26, Terneuzen en Marianne Demarteau, 25, Terneuzen; Mare Al- liet, 28, Terneuzen en Johanna Schellekens, 35, Terneuzen; Peter Steinke, 30, Duitsland en Edith de Paepe, 34, Terneuzen. Getrouwd: Jan Rottier, 35 en Louisa de Kesel, 30 te Terneuzen; Arend Hartman, 24 en Catharina de Koeij- er, 22 te Zaamslag; Andreas Maas, 24 en Wilhelmina Dekker, 24 te Oost burg; Levinus Baert, 50 en Anna Ha melink, 48 te Terneuzen; Jozef Vonc- ken, 30 en Katharina Saarberg, 26 te Terneuzen; Jacob Martens, 22 en Maria Gelderland, 22 te Terneuzen; Pancras van Kralingen, 45 en Maria van der Meer, 35 te Spijkenisse; Ge- rardus Hemelaar, 26 en Francoise Witte, 21 te Terneuzen. Overleden: Reinier Scheele, 85, Axel; Jan Dieleman, 81, Axel; Evelina Martinet, 64, ev A. Vandeputte, Axel; Adriana Krane, 84, wed v A. Jansen, Terneuzen; Willem van der Hooft, 86, Terneuzen; Wilhelmus Imandt, 75, Terneuzen; Helena van Hulle, 84, wed v R. de Wit, Axel; Go- suwinus Blatter, 83, Terneuzen; Su- zanna van Oort, 85, wed v J. Boer, Axel; Martha van Wolffelaar, 75, ev P. de Schepper, Hontenisse; Lucretia Jansen, 78, wed v A. den Toom, Ter neuzen; Pier van Hoorn, 74, Axel; Pieternella Berwald, 76, ev S. Mi- chielsen, Sas van Gent; Maria de Wever, 84, ev E. Sijnesael, Sas van Gent. Op huwelijksreis per huifkar. Door Edo Sauren BREDA - Een hond van een onbestemd ras aan een riem bij het opstapje naar de huifkar gromt me aan en laat me zijn gebit zien, dat best met dat van een door colgate opgepoetste filmster had kunnen wedijveren. Te gezond', denk ik, beseffend dat een hond geen tandpasta gebruikt en ik besluit dan ook te wachten tot een blon de, gebaarde jongeman de huifkar uit uitkomt om de hond tot kalmte te manen en me binnen te loodsen. Los blijkt 'Boby' - zo heet die hond - een veel vriendelij ker karakter te vertonen. „Dat moet ook", vertelt de Zwitser Peter Stoller. „Als hij hier aangebonden ligt, bewaakt hij de huifkar. Dus hij laat niemand toe". Met zijn vrouw Andrea, Boby en de driejarige Haflinger mer rie Stinora staat Peter op een grasveldje naast manege De Roosberg in Bavel. Zes en een halve week heeft hij erover gedaan om van het plaatsje Hettlingen (bij Zu rich) De Roosberg te berei ken. Niet dat die manege een reisdoel was, maar zoals praktisch al zijn halteplaat sen is ook deze manege een puur toevallige. „Het is on gelooflijk hoe we vaak ont vangen worden". „Het is eigenlijk onze hu welijksreis. In april zijn we getrouwd, we hebben een oude kar gekocht en hele maal opgeknapt, allebei on ze banen opgezegd, de huur van ons huis opgezegd en zijn begin juni vertrokken. De landen, waar we door zouden gaan was het enige wat we wisten, omdat we daar in Zwitserland al enige douaneformaliteiten voor moesten afhandelen, maar voor de rest is het allemaal op de bonnefooi geweest", vertelt Peter. Andrea is even weg. Op de manege De Roosberg was er al snel iemand, die haar had aange boden om de was bij haar thuis te doen en dat is zo af en toe wel eens heerlijk op zo'n zwerftocht. „Op deze manier zwerven is als het leven. Je bent blij als je in de bergen bent, daarna vind je het prachtig om in het Rijndal te belan den. Eindelijk een vlak ge bied. Dan trek je weer het heuvelachtig gebied in. Als we kunnen, koken we ons potje op een open vuurtje naast de huifkar, maar is er brandgevaar of is het verbo den, dan hebben we altijd nog onze gasbrander nog. Het is opvallend, hoe er op onze trektocht wordt gerea geerd. We hadden een be paald bedrag voor het voer voor Stinora uitgetrokken, maar we zijn overal zo gast vrij ontvangen, dat we dat nog niet hebben hoeven be nutten. In het ene dorp wordt je gegroet en lopen de kinderen een eind met je op, in het andere wordt vreemd nagestaard zonder ook maar enige reactie". Peter is blij weer eens in een relatief vlak gebied te zitten. In het Schwarzwald was het af en toe wel even zwaar voor Stinora. „Bij het klimmen gaan we altijd uit de wagen en leiden Stinora en op de hele steile klimmen helpen we mee duwen. Som migen staan ook verbaasd als ze horen dat Stinora pas drie jaar en vier maanden oud is. 'Te jong', krijg je dan te horen, maar ze doet het fantastisch". Zo loopt ze vanaf het begin van de reis op 6 juni nog steeds op haar eerste hoefijzers. Drie dagen trekken en dan een dag rust. Bij slecht weer kan het paard in een soort tent naast de huifkar schuilen. „Een keer in Duitsland moesten we 'in het donker nog een onderkomen langs de weg zoeken. We dachten een aar dige plaats gevonden te heb ben, maar 's morgens bleken we precies in de aanvlie groute van een militair vliegveld te staan", vertelt Peter lachend. De huifkar is simpel, maar doeltreffend ingericht. Zoals in een vouwwagen kunnen de banken en de ta fel omgetoverd worden tot een bed. Boven in de kar zie ik een buis hangen. Een spit se punt vanonder om in de grond te steken en na een bocht aan de bovenkant een sproeier. „Dat is onze douche", zegt Peter. Met een Expositie - De in Sluis geboren maar thans in Boxtel wonende Peter de Broek exposeert tot en met 3 augustus zijn aqua rellen in de Raadskelder van het Sluise Belfort. De tentoon stelling is elke dag geopend van 10.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 18.00 uur. Vlaamse kermis - Peuter speelzaal De Bengelbak houdt vrijdag 26 juli een Vlaamse kermis in een tent achter de rk kerk. De kermis duurt van 10.00 tot 15.00 uur en de op brengst is bestemd voor mate riaal voor De Bengelbak. De toegang is gratis. De peuter speelzaal werd 20 april ge opend. Achttien kinderen uit Groede en Nieuwvliet bezoe ken twee morgens per week de speelzaal. Rommelmarkt - Het kinder clubwerk houdt maandag 29 juli de jaarlijkse rommel-, doe- en spelletjesmarkt in de schuur van Michielsen aan de Dorpsstraat. De markt duurt van 9.00 tot 13.00 uur en de op brengst komt geheel ten goede aan het kinderclubwerk. Er zijn vele spelletjes en verkoop van tweedehands spullen. Zo'n dertig kinderen tussen 3 en 14 jaar bezoeken iedere week de club. Het clubjaar wordt in ju- altijd afgesloten met een clubweekeinde. zelfs soldaten uit IJzendijke overgebracht om de orde en rust te verzekeren bij de bouw. Op 4 augustus 1785 bezocht erfstandhouder prins Willem V de kerk. Bij die gelegenheid schonk hij 7 pond voor de ar men van Hoofdplaat. De eerste steen werd gelegd door jonk vrouwe Maria Petronella Schorer. De steen boven de ingang van de kerk vermeldt de vol gende tekst: „Deze kerk is ge sticht door de Milddadigheid der Edel Mogende Heeren Staaten van Zeeland. En Den Eersten Steen daarvan gelegd op den 29 mey van het jaar 1783 door de Weledel geboren Jk dochter van den Weledel Gestrengen Heer Mr. Willem Schorer, Joh. Ass.-zoon, Ge committeerde Raad van Zee land en Raad der Admiraliteit, groote Hoofdgelande van deze in het jaar 1778 ingedijkte pol der". Het Nederlands hervormd kerkgebouw is het enige ge bouw in Hoofdplaat dat op de momumentenlijst staat. Enke le jaren na de oorlog is het ge bouw grondig gerestaureerd. Momenteel is het gebouw toe aan een opknapbeurt. De fi nanciële middelen van de ver grijsde kerkgemeente in Hoofdplaat zijn te beperkt ge bleven om met de nocxizakelij- ke opknapbeurt te beginnen. ■■■■■-*»»' i -m iAf.u'-I rammmi s Op dit moment worden de mogelijkheden bekeken om g gebouw een ge opknapbeurt zei kerkeraadslid J. van den De hervormde kerk is het enige gebouw in Hoofdplaat dat op de momumentenlijst staat. Ameeie. GOES - Jacoba van Beieren, 3 schutters: Wip 1: hoge vogel: J| Platschorre, Zorgvlied; eerste zij l vogel: K. Schipper, St.-Andries;| tweede zijvogel: J. de Koeyer, Dia-I na; derde zij vogel: M. Goeree.l Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge »o-| gel: C. Jeremiasse, Zorgvliet! tweede hoge vogel: H. Rentmees-1 ter, Willem Teil; eerste zijvogel: J| Smallegange, Zorgvlied; tweede! zijvogel: C. Stouthamer, Edele| Handboog. KWADENDAMME - Koningsl schieting, Vooruitgang, 8 schut-1 ters: Koning: P. de Jonge. KWADENDAMME - Victoria, schutters: Wip 1: eerste hogevogi C. van de Guchte, Spes Nostra;! tweede hoge en eerste zijvogel: PI de Jonge, Willem Teil; tweede zij-F vogel: J. de Baar, Willem Teil; der-I de zij vogel en grootste aantal (frl A. Rijk, ADLM; vierde zijvogel:! mevrouw Korstanje, Doel naar| Hoger. Wip 2: eerste hoge vogel: Cl Westdorp, Eensgezindheid; tweedel hoge vogel: R. Steenbakker, Victo-I ria; eerste zijvogel: L. de JongeI tweede zijvogel: A. Rijk; derde zij l vogel: W. de Jonge, allen ADLMI vierde zij vogel: mevrouw Korstan-I je, Doel naar Hoger; derde hoge! vogel: C. Raas, Vooruitgang! grootste aantal (5): P. Repkes, Vic-j toria. Kruzen- stern - FOTO HANS CHABOT luchtbedpomp bedienen we die en het werkt prima". Ondanks het slechte weer, zit de moed er nog goed in. Tweederde van de tocht hebben ze het niet bijster fraai gehad, wat weer be treft en van het resterende eenderde gedeelte waren er nog maar vijf dagen met echte zonneschijn. „We zijn echt met z'n vie ren. Het klinkt misschien vreemd, maar ook hond en paard horen tot de familie. Is er eentje weg, dan worden de anderen wat ongedurig. Dat merk je bijvoorbeeld als Stinora in een wei moet staan, die 400 meter verder op ligt. Dat is dat duidelijk aan Boby te merken. Aan ons trouwens ook", voegt hij eraan toe. Per dag leggen ze op vlak gebied gemiddeld zo'n 30 tot 40 kilometer af. Onder Roosendaal aoor trekken ze richting Zeeland. Bij Vlissingen-Breskens ste ken ze dan de Westerschelde over en rijden langs de kust verder België in. Ze zijn van plan de kust te volgen tot ongeveer Bretange en dan dwars door Frankrijk terug, richting Genève. Inmiddels is Andrea te ruggekeerd. In de gezellige bar van manege De Roos berg zijn Peter en Andrea al helemaal opgenomen. „Even een afscheids-pilsje, want morgen (vandaag-red.) gaan we weer verder, richting Zeeland", zegt Peter. AMSTERDAM, 23 juli - In Bintje 50it»» werden 130 contracten verhandeld ver: levering april bij een prijs van 30,10 tot 29,60 per 100 kg. De stemming was nail- welijks prijshoudend. KAPELLE, 23 juli - Frambozen: Schone-1 man 1.30-1.35, met dop 1.17; Glen Clova 1.- - 1.04; 1x12 86-88, IB 65-68, II 44, IIA» 75, II 45. Zwarte Bessen: pondsdoos j 2.05, IB 2.04-2.29, per kilo 3.- 4-50. Ro® Bessen: pondsdozen: Stanza IA 1.06-1$' IB 95-1.02; Rosetta IA 80-1.02; Rotet 93-1.02; Rondom IB 52-57; in kg kratje^ per kilo: Stanza IIA 2.14-2.18; UB 1.W* 1.76, II 1.10; Rondom IIA 1.37, UB 1.M* 1.05; Rosetta 1.50, Rotet 1.70, Red LaKe 1.40. Kruisbessen: rode, doosjes 39,48,11 17, pondsdoos 1.36-1.50, per kilo 8-1'° Zure morellen doosjes 52-56. St. Hube[' tus: 3-50: 3.30 per kilo. Kasbramen 3.1" per doos. Yellow Transparant: II70/W 1.82,1160/70 1.27. Groente: snijbonen 2.10. kroten 15, groene kool 22-26, uien 21, 1.02, rode kool 18-23, tomaten IA 5.30. 5.-, IC 3.60, aardappelen I 25-40, kriel 13" 47, prinsessebonen 13.10-3.20, II 1.40-2.80 I Het magnifieke opleidings schip van de Russische ma rine en tevens het grootste zeilschip ter wereld, de 'Kruzenstern', komt begin augustus naar Amsterdam voor de Sail '85. Als eerste buitenlander mocht de ci neast Fred van Kuyk een documentaire over het schip maken, die vorig jaar in Ri ga op het filmfestival 'De mens en de zee' werd onder scheiden, Het in 1926 ge bouwde schip is eigenlijk van Duitse origine. Onder de naam 'Padua' voer het op de route om Kaap Hoorn om specerijen op te halen. Tien jaar later werd de Padua ge bruikt in de speelfilm 'Les mutiné's de l'Elseneur' van Pierre Chenal naar de ro man van Jack London. In 1945 kregen de Russen het schip in hun bezit, omdat het deel uitmaakte van de her stelbetalingen na de Tweede Wereldoorlog. 19.37 Publiek Soms is het observeren van het publiek vermakelijker dan het sportevenement zelf. Dat vonden ook Robert van Alphen en Frank Herrebout, twee eindexamenkandida ten van de Film- en Televi sie-academie, die als werk stuk het filmpje 'Publiek' maakten. Ze hebben de toe schouwers bij diverse tak-

de Stem | 1985 | | pagina 12