IT Speel-o-theek Hulst mag in Houtenkwartier Eerste deur Krammersluizen geplaatst E PRIJS MINDER NHANDEL MET FINANCIËLE STEUN VAN GEMEENTE Ch. de Beule en zoon winnaars Zeeuwse marathon Bronzen plak voor Hulster brandweer Dronken Duitser op camping maakt problemen GENHEID Vrijspraak voor Axelaar door fout in dagvaarding Schietingen EF N DE BAKKER JOËLLA 1 d de plank, OENSDAG 24 JUL11985 VAN ZEELAND RUIMTENOOD OPGELOST Adviezen ompiègne Geinig publiek 'ij Cling se cermisfolklore WEDSTRIJDEN OOSTENRIJK Natuurkunde- winkel Utrecht Maat vol Y oetbalkantine in Clinge fiks uitgebreid Plaatselijk nieuws Heikant Hengstdijk A12 8K i te zoenen iculieren je, jubileum, receptie, rloving, overwinning, aham, openbare dank, mag best eens in de gina familieberichten, duur hoeft het niet te ten nog geen tientje), om 1,85. Eén grote ,35. Voor het plaatsen Iding met een formaat en wij 13,00 toeslag, aanvraag. Bij niet- dt 3,00 adm. kosten en niet geretourneerd, eef uw tekst 2 dagen én van onze kantoren, stuurt u eveneens 2 naar Postbus 3229, elijke opgaven worden eerd indien naam en k indien Uw betaling houden ons het recht pgaaf van redenen te eren. gsnieuws lom op donderdag. e, toen Tilly kwam met die og gilde er af, wij stonden te voorschijn kwam in één enmondje en een kinnetje grasmat. Inwoners van IJ- bekijke, maar neem mest ie weer binnen een week aard, voor mij ben je heel 4* wordt vandaag twee jaartjes. Hartelijk gefeli- cikwipstaartjes. Tante Yvonne en ome Pieter. teer. zen 13333 ï/7 T22 PAGINA ZEELAND 2 Hulst loodst hinderlijke bedrijven naar Hogeweg Van een onzer verslaggevers HULST - De gemeente Hulst werkt er hard aan om op het industrieterrein Hogeweg toch iedrijfsvestingen te realiseren. Hinderlijke bedrijven in de bebouwde kom kunnen met financiële hulp van de gemeente verhuizen naar jet industrieterrein. Een dergelijk saneringsplan moet volgens burgemeester F. Jacobs wel stap voor stap gebeuren, omdat de financiële middelen voor dit ioort operaties beperkt zijn. Van onze correspondente HULST - De initiatiefgroep voor het oprichten van een speel-o- theek te Hulst heeft een ruimte gevonden. Van het bestuur van de stichting Houtenkwartier kreeg zij toestemming om de berg ruimte boven de podiumzaal te huren. „Als je zo'n bedrijf polst dan wordt er van de tegenpartij wel verwacht dat daar een fi nanciële tegemoetkoming te genover staat". Momenteel zijn vergevorderde onderhan delingen bezig met de banden- ïrma Luctor aan de Tivoli- weg. Volgens burgemeester F. Jacobs is het zo goed als zeker dat daar binnenkort spijkers met koppen geslagen worden. ,Ik heb daar zeer goede hoop U>". Los van deze saneringsope ratie 'in eigen huis' probeert gemeente ook bedrijven van buitenaf warm te maken ïoor vestiging in Hulst. Om liet die bedrijven aantrekke lijk te maken wordt getracht, adanks forse verliezen op het grondbedrijf, de grondprijzen aphet industrieterrein zo aan vaardbaar mogelijk te maken. „Als je dat niet probeert kun je de hoop helemaal wel opgeven. Het is beter om dan maar wat verlies te boeken", aldus Ja cobs. Het op grote schaal aanleg gen van industrieterreinen is een 'modeverschijnsel' uit het begin van de jaren zeventig. „Toen de bomen nog tot in de j hemel groeiden, om dat verve lende cliché nog maar eens te gebruiken. We zijn toen eigen lijk met te groot enthousiasme industrieterreinen gaan in richten. Dat gebeurde op basis van goede adviezen hoor. Maar ondanks dat zijn die voorspellingen niet uitgeko men en barsten vrijwel alle gemeenten van de overschot ten". TERNEUZEN - Ch. de Beule 2oon uit Heikant zijn de winnaars geworden van de Zeeuwse marathon op de een- daagsfondvluchten. Aan deze'door de marathon commissie van de postduiven vereniging De Eendracht te Terneuzen gehouden wed- uchten werd door 132 deel nemers meegedaan. Daarvan waren er 15 die vijf prijzen be haalden. Meetellend voor dit Idassement waren de provin ciale wedvluchten, respectie- elijk vanuit Orleans, Mou- Tours, Chateauroux en La Souteraine. Uitslag: 1. Ch. de Beule en zoon, iet een coëfficiënt van 18.354; 2. G. Dusarduijn, Groede 34.911; 3. M. öaassen, Hulst 36.247; 4. E. Ver bast, Yerseke 40.406; 5. Jos Wil- aert, Clinge 43.830; 6. A. de Poor er, Hoofdplaat 45.427; 7. Joh. van >aandonck, St.-Jansteen 45.568; 8. l de Poorter, Souburg 49.245; 9. E. de Kind, St.-Jansteen 54.230; 10. J. Dooms, Terneuzen 54.638; 11. J. van Peenen en zoon, Vlissingen 55.301; 12. A. de Putter, Cadzand 55.371; 13. combinatie Verschuren-Andries- in, Kloosterzande 56.542; 14. A. Jrnelis en zoon, Breskens 57.587; 5 O. van Damme, Koewacht 51855. CC Hulst, 672 jonge duiven, 177,28 mpom: 1,3 en 7. gebroeders wamers, 2. Th. Casteels, 4. Ed van je Walle, 5. combinatie Pieters- ansen, 6. J. Everaerd, 8,9 en 10. Ed je Cock. He Postduif Heikant, 525 jonge Ju ven, 1466 mpm: 1,3 en 5. L. -mij, 2. J. Gijsel, 4. gebroeders wijs, 6 en 10. J. Braet, 7 en 9. ge- Joeders Van Houten, 8. Adr. Thijs. Jerleving Kloosterzande, 745 jonge ■Jiven, 1496 mpm: 1. P. Verschu il, 2. Verschuren-Andriessen, 3. de Waal en zoon, 4. J. Everaart, G Burm, 6. A. Colpaert, 7. G. 'ouwels, 8. M. Bisschop, 9. R Ru- *M0. J. Roels. Van onze correspondent TINGE - De jaarlijks terug lende kermisfolklore in de •lingse wijk het Zeegat kon Weren maar rekenen op een "latige belangstelling. Traditioneel werd weer een Mvenvlucht gehouden en ïrwijl de vogels op huis aan bersten, was er nabij café de 'ouden Kroon mastklimmen '°or de jeugd. Klin van Hove "ist als laatste de haan uit de ast te plukken. Ook was er eer het paraderen van ver- 'ede personen. Dit keer wa er echter maar drie uit leidingen. Het geheel werd opgelu fd door een dweilorkest 'e fanfare Weldoen door V - Jaak en een als pastoor ver hei heerschap (W. Ivens). Na jfloop trok het gezelschap De Zwaluw St.-Jansteen, 505 jonge duiven, 1486,96 mpm: 1. J. Verheij- den, 2 en 3. R. Danckaert, 4. P. Rot tier, 5. A. de Meijer, 6. B. Danc kaert, 7. L. de Windt, 8. J. Rottier, 9. L. van Dorsselaar, 10. Joh. van Spaandonck. Nieuw Leven Koewacht, 635 jogne duiven, 1499,7 mpm: 1 en 2. G. Schalkens, 3. W. Elegeert, 4. R van Hij fte, 5. F. Roegiest, 6. O. Bonne, 7. Joh. de Block, 8. F. de Maaier, 9. C. Jansens, 10. R. de Laruelle. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 430 jonge duiven, 1460,31 mpm: 1,2,3 en 7. L. van Vliemberghen, 4. P. van Goethem, 5 en 6. Alf. Kouijzer, 8. G. van Daalen, 9. G. Kouijzer, 10. R Heijens. De Getrouwe Duif Cadzand, 301 jonge duiven, 1486,46 mpm: 1. Abr. Vasseur, 2. W. Goossen, 3,4,6 en 7. J. van de Plasse, 5. A. Fremouw, 8. M. Provo, 9 en 10. D. van Kerkhoven. Met 76 oude duiven, 1471,51 mpm: 1. D. van Kerkhoven, 2 en 4. A. Dui- ninck en zoon, 3 en 5. I. Goossen. Vanuit Dax met 38 oude duiven, 1136,88 mpm: 1. J. Kools, 2 en 3. S. de Putter, 4 en 5. A. Mabelis. Eerste de Beste Schoondijke, 324 jonge duiven, 1438,38 mpm: 1. E. de Wever, 2. P. de Hullu, 3 en 5. C. Boogaard, 4. J. Pijcke, 6. C. Jansen, 7,8 en 9. mevrouw Beyer, 10. A. de Wever en zoon. Met 100 oude dui ven, 1476,91 mpm: 1 en 4. J. de Poorter, 2,3,6 en 7. J. Dhont, 5. J. Pijcke, 8. P. Cornelis, 9. A. de We ver en zoon, 10. S. Huigh. Vanuit Dax met 34 oude duiven: 1. J. Klaassen, 2 en 5. P. Cornelis, 3 en 4. G. de Wever. Recht voor Allen Sluis, 176 jonge duiven, 1487,16 mpm: 1 en 5. Cop- pens-Focke, 2. M. Baart, 3,4 ei> 10. G. Tanghe, 6. H. van Damme, 7. J. van de Lijke, 8. A. van Hoorn, 9. J. de Meijer. Steeds Sneller IJzendijke, 508 jon ge duiven, 1460 mpm: 1 en 7. P. Del- laert, 2. J. van de Zande, 3 en 10. H. Dellaert, 4. J. den Hamer, 5 en 6. A. Dellaert, 8. A. Dusarduijn, 9. G. de Boevere. Met 166 oude duiven, 1492 mpm: 1. J. de Guytenaere, 2. M. Rodts, 3. P. de Smet, 4. I. van de Slikke, 5. A. Noteboom, 6 en 7.1. de Cocq, 8. P. Dellaert, 9. H. Baute, 10. C. de Putter en zoon. Vanuit Dax met 23 oude duiven: 1. P. de Smet, 2. G. de Boevere, 3. L. de School meester. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 301 jonge duiven, 1465,9 mpm: 1. Ph. Rammelaere, 2. N. d'Hondt, 3. W. de Clerck, 4 en 10. V. de Vreeze, 5. D. van de Broecke, 6. M. de Smet, 7. H. Timmerman, 8. H. Cocquit, 9. L. Matthijs. Met 85 oude duiven, 1452,2 mpm: 1 en 4. J. de Vreeze, 2 en 3. A. Dezutter, 5. O. van Queckelberghe. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, vanuit Rethel, 300 jonge dui ven, 1310,52 mpm: 1 en 2. F. Ver- helst, 3 en 4. De Bruijne-Zegers; 5. A. van Hoeve, 6. W. Philipsen, 7,9 en 10. G. Neels en zoon, 8. W. van Hoeve. Met 126 oude duiven, 1273,23 mpm: 1 en 5. D. Deurwaarder, 2 en 6. P. Zegers, 3,8 en 10. gebroeders Scheele, 4. A. van Hoeve, 7 en 9. De Bruijne-Zegers. De Reisduif Breskens, vanuit Re thel, 207 jonge duiven, 1247,73 mpm: 1. J. Versprille, 2. Datthijn- Cauwels, 3 en 4. L. Basting, 5. J. Buize, 6 en 9. J. de Meester, 7. H. Simpelaar, 8. D. Dekker, 10. M. Quaars. Met 90 oude duiven, 1244,22 mpm: 1. F. Scheele en zoon, 2. me vrouw Simpelaar, 3. D. de Ruiter, 4. J. van de Lijke, 5. Reynvoet. Inkorfcentrum Hulst, vanuit Dax, 118 oude duiven, 1257,82 mpm: 1 en 3. L. de Waal en zoon, Kloosterzan de; 2 en 8. R. Hendriks, Hulst; 4. R. Heijens, Lamswaarde; 5. J. Rid derhof, 6. D. van de Borgt, beiden Kloosterzande; 7. L. Platjouw, Lamswaarde; 9. G. van de Heide, Koewacht; 10. W. Blommaert, De roldeur wordt geplaatst. Van een onzer verslaggevers SINT PHILIPSLAND - Een halve dag later dan gepland is gisteravond de eerste van de vier kolossale rol deuren in de duwvaartsluizen - de Krammersluizen - van de Philips- dam geplaatst. Door de storm van maandag arri veerden de vier deuren -gewicht per stuk zo'n 300 ton- veel later dan de bedoeling was. Weliswaar poogde de bemanning van de Taklift 2, die dit karwei moesten opknappen, gister morgen nog om de* eerste deur op haar plaats te zetten, maar door het afgaande tij moest zij de poging na anderhalf uur staken. Gisteravond toen het weer vloed was, slaagde de operatie, die door heel wat belangstellenden werd ga degeslagen, wel. Vandaag en morgen gaan de andere deuren er in. Het plaatsen van de stalen roldeuren is een uiterst secuur karwei. De speling tijdens het plaatsen bedraagt maar drie centimeter. De deuren zijn 27 meter lang, elf meter hoog en vier meter dik. Dt deuren zijn vervaar digd bij HCG in Schiedam. De Krammersluizen vormen een onderdeel van de compartimente- - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN ringswerken achter in de Ooster- schelde. Sinds 1977 wordt er gewerkt aan de Philipsdam en het zal tot 1987 duren voor de eerste schepen de slui zen kunnen passeren. Het sluiscomplex kost ƒ275 mil joen. Met de aanleg van de Philips dam, die St. Philipsland en daarmee ook West-Brabant met Schouwen- Duiveland gaat verbinden, is ƒ750 miljoen gemoeid. HULST - De Hulster vrijwilli ge brandweer heeft een bron zen medaille gewonnen tijdens de achtste internationale brandweerwedstrijden die van 15 tot 21 juli werden ge houden in het Oostenrijkse Vöcklabruck. Aan dit vierjaarlijkse eve nement deden dit keer zo'n 230 brandweerkorpsen uit 19 lan den mee, zowel vrijwillige brandweren als beroepspom piers. De wedstrijden beston- HULST - Zoals gemeld is de Natuurkundewinkel van de Rijksuniversiteit te Utrecht in Zeeland nog erg onbekend. Daar zal wellicht weinig verandering in komen, want het telefoonnummer van de winkel is uit de tekst gevallen. De Natuurkundewinkel is be reikbaar via 030-534016. den uit twee onderdelen, het uitvoeren van een blusop- dracht met alles wat daarbij hoort en het afleggen van een hindernisbaan. De ploegen krijgen bij de start een aantal punten en daar wordt dan de tijd, waarin het karwei wordt geklaard, afgetrokken. Afhankelijk van het aantal punten dat men overhoudt wint het betreffen de korps dan een gouden, zil veren of bronzen plak. Of he lemaal niets natuurlijk. Het tien brandweerlieden tellende Hulster team nam de nodige risico's om goud te veroveren, maar het pakte verkeerd uit. Er schoot een slang los en dat betekende tijdverlies. Voor de Hulster brandweer was het de derde keer dat aan deze brandweerolympiade werd meegedaan. Beide vorige keren werd beslag gelegd op het zilver. Over vier jaar vin den de wedstrijden plaats in het Poolse Krakau. Ook dan hopen de Hulstenaren weer van de partij te zijn. Van een onzer verslaggevers ONGEVAL NA RIJDEN MET DRANK OP MIDDELBURG - Met een al coholpromillage van 1,7 in het bloed vloog de 21-jarige P.W. uit de gemeente Axel de afge lopen herfst met z'n auto op de Emmabaan te Koewacht uit de bocht. Hij kwam tegen een boerderij tot stilstand. Een inzittende liep hoofd wonden op en W. lag met een lichte hersenschudding in het gras toen de politie arriveerde. Ook die was in de betrokken nacht niet al te helder in het hoofd. In het proces-verbaal althans was een fout gemaakt die gisterochtend voor de poli tierechter in Middelburg tot vrijspraak leidde. De politie zou om 03.00 uur aan W. gevraagd hebben de bloedproef te ondergaan, ter wijl ze pas om 03.14 uur op de plaats des onheils gearriveerd was. „Dat kan onmogelijk", bracht W.'s raadsman, mr. As- selbergs, gisteren naar voren. De politierechter, mr. M. Ver meulen, moest het verzoek om vrijspraak dan ook inwilligen. Toch kon W. het hekje in de rechtzaal niet zonder kleer scheuren verlaten, want een vijftal maanden na het onge val zag de politie hem slinge rend op de fiets in Koewachts Hazelarenstraat. „Dat gebeurt wel meer als er wat wind staat", probeerde W. aan de politierechter uit te leggen. De bloedproef wees echter in de richting van een andere oor zaak: 2,11 promille alcohol in het bloed, goed voor een boete van 1000 gulden, waarvan de helft voorwaardelijk. P.M. (34) uit de gemeente Hulst kwam er veel minder gemakkelijk vanaf. De politie haalde hem in maart van dit jaar op de Rijksweg bij Honte- nisse achter het stuur van daan met een alcoholpromilla ge van 1,85. De afgelopen 8 jaar was zulks al meerdere malen voorgekomen. „De maat is nu vol", zei de officier van justitie, mr. A. Maan. Hij eiste 2 weken cel, tenuitvoer legging van 2 weken voor waardelijke gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De politie rechter vonniste vrijwel con form. Van de 2 weken celstraf maakte ze er 1 voorwaarde lijk. G.B. (24) uit de gemeente Oostburg belandde eind vorig jaar langs de provinciale weg Buitenlust-Sluis met zijn auto en een inzittende in een sloot. De bloedproef liet 1,55 promil le alcohol zien. Naar eigen zeggen had hij 12 pilsjes op. Te veel, bekende hij, grootmoedig belovend voortaan voorzichti ger te zullen zijn. Hij kreeg een boete van 1200 gulden en 6 maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid. P.H. (24) uit de gemeente Terneuzen moest zich verant woorden voor een tweetal in braken in zijn woonplaats, ge pleegd in april van dit jaar. Maar hij verscheen niet voor de rechtbank. Uit een bouw keet stal hij bouwmaterialen en uit een meubelzaak een te levisietoestel, een portefeuille met 400 gulden en nog wat kleinigheden. In het laatste geval werd hij door de eige naar betrapt en dat leidde tot een worsteling in de tuin ach ter de zaak. Hij werd bij ver stek veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf (eis: 2 maan den). KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Kastanje, 30 schutters: hoge vogel: F. Rijk, Kloosterzande; eerste zijvogel: F. Reunis, St.-Jansteen; tweede zij- vogel: R. Hiel; grootste aantal (6): J. Burm, beiden Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 55 schutters: eerste hoge vogel: H. van Rijt, Kloosterzande; tweede hoge vogel: P. Thijs, Osse- nisse; eerste zij vogel: J. Hoop, Kloosterzande; tweede zijvogel: F. de Vos, Hulst; grootste aantal (4): M. Boogaert. Wvchen. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Reizende Man, 24 schutters: hoge vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; beide zijvogels: F. Rijk, Kloosterzande; grootste aan tal (8): A. van Dijk, Vogelwaarde. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 31 schutters: hoge vogel: W. Rom- bout, Koewacht; eerste zij vogel: W. Ferket, Stekene; tweede zijvogel: F. Martens, Koewacht; grootste aantal (6): Ch. Boogaert, Stekene. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 29 schutters: hoge vogel: C. van Gassen, Hulst; eerste zijvogel: R. Colpaart, Moerbeke; tweede zij vo gel: J. Vermeers, St.-Jansteen; grootste aantal (4): R. van Grem- bergen, Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal R de Vlieger, 43 schut ters: hoge en eerste zij vogel: me vrouw Van Meelen, Kloosterzande; tweede zij vogel: J. Colpaart, Moer beke; grootste aantal (4): L. Ferket, Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 30 schutters: hoge vogel: J. Trifon; eerste zij vogel: D. Windey, beiden Eksaarde; tweede zij vogel: R. de Smet; grootste aantal (4)Rita van Steene, beiden Koewacht. NIEUW-NAMEN - Bejaarden- schieting, zaal Picavet, 20 schut ters: hoge en beide zij vogels: A. Roels, Graauw; grootste aantal (4): R. de Rijk, Hulst; E. Pauwels, Nieuw-Namen en C. Mahu, Hulst. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nesse, 60 schutters: Wip 1: hoge vogel: K. Caumet, Ossenisse; eerste zij vogel: P. van Meelen, Graauw; tweede zij vogel: E. Cobs, Ossenisse. Wip 2: eerste hoge vogel: K. Cap; eerste zij vogel: F. de Meyer, beiden Osse nisse; tweede zij vogel: P. van Mee len, Graauw. Wip 3: hoge vogel: E. de Kort, Ossenisse; eerste zij vogel: P. van Meelen, Graauw; tweede zij vogel: E. de Kort, Ossenisse. OSSENISSE - Zaal De Herberg, 26 schutters: hoge en tweede zij vogel: P. Caumet, Hellegat; eerste zij vo gel: J. de Waal, Ossenisse; grootste aantal (5): F. de Rijk, Kloosterzan de. ZUIDDORPE - Bejaardenschie- ting, zaal De Herberg, 35 schutters: hoge vogel: J. van Damme; beide zij vogels: R. Jesoirens; grootste aantal (5): E. Jansen, beiden Moer beke. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 30 schutters: hoge vogel: R. D'Hondt; eerste zij vogel: F. van Damme, beiden Zuiddorpe; tweede zij vogel: A. Dobbelaar, Boschka- pelle; grootste aantal (5): P. Sa- mijn, Zuiddorpe en J. Bracke, Axel. Van een onzer verslaggevers ST. MAARTENSDIJK - De rijkspolitie van Tholen is maandagnacht twee keer uit gerukt naar een camping in St. Maartensdijk waar een 63-ja rige dronken Duitser moei lijkheden veroorzaakte. De eerste keer, rond half twaalf, trof de politie de man aan bij zijn caravan waar hij door zijn gedrag nog voor de nodige hilariteit zorgde. Om- 1 ->v< dn litie escalatie wilde voorko men, is men ingerukt. Een uur later echter werd er weer alarm geslagen. De man was toen bezig met het kort en klein slaan van de inboedel van zijn eigen caravan en had ook al enkele omstanders in het gezicht geslagen. Boven dien had hij met een barkruk lopen zwaaien. De man werd meegenomen naar het bureau en kreeg een proces-verbaal wegens mis handeling en openbare dron- Deze zolderruimte van on geveer twee en een half bij vier meter kan dienst doen als een opslagruimte waar de speel-o-theek 'Aap, Noot, Mies' haar spulletjes kan op slaan. Elke maandagochtend, woensdagmiddag en vrijdag middag zijn het uitleencen trum van speelgoed annex winkeltje en de informatie- hoek open. De zeven dames hopen dat alles in januari 1986 van start kan gaan. De ruimte in de podiumzaal wordt dan gebruikt maar om dat die steeds wordt opge ruimd blijft die voor andere activiteiten beschikbaar. „Wij zijn erg blij met deze mogelijkheid", verklaart Ti neke Spinhoven, voorzitter van de initiatiefgroep. „We hebben nu een aanvraag bij de gemeente Hulst ingediend om de huur voor de ruimte in het Houtenkwartier te bekostigen. Ze hebben beloofd dat deze in de gemeenteraadsvergadering van augustus wordt behan deld". Met de toezegging van ge meentewege kan de stichting Speel-o-theek 'Aap, Noot, Mies' dan rekenen op de toe kenning van de landelijke subsidies via de verschillende fondsen zoals die van het An jerfonds, kinderpostzegels en andere. „Wij gaan nu vast uitkijken naar een gemakkelijk op te bergen meubilair en goede kasten voor het speelgoed", vertelt Tineke. „Bovendien presenteren we ons aan het publiek op 21 september. Dan houden we een beurs van tweedehands kinderkleding en speelgoed". Van onze correspondent CLINGE - Leden en suppor ters van de Clingse voetbal club hebben in zes weken tijd de kantine fiks uitgebreid. De club heeft nu de beschikking over een onderkomen van rond de 120 vierkante meter. Trouw waren iedere avond zo'n twintig vrijwilligers pre sent om de nodige arbied te verrichten. Dit onder toeziend oog van voorzitter Robert Wil- laert. Aan de voorzijde van het gebouwtje zijn ruiten ge plaatst van onbreekbaar glas. Bij slecht weer kunnen vanuit de kantine verrichtingen van de spelers worden gevolgd. Als het zonnetje schijnt kunnen de wedstrijden worden bekeken vanaf het terras, aan weerszij - den van de kantine. Bingo - Donderdag is er in 't Heike een bingomiddag voor ouderen. Aanvang 13.30 uur. Iedereen boven de vijftig jaar is welkom. Tassenfabriek - In het verhaal over de jubilerende tassenfa briek De Silva-Van Dorsse- laer in Heikant is een belang rijk deel van de bedrijfsge schiedenis onvermeld geble ven. Namelijk dat na de dood van de oprichter de heer J. L. Verlinden 38 jaar lang het be drijf heeft geleid. Een presta tie die alsnog het vermelden waard is. De Vogel - In het recreatiege bied De Vogel worden de ko mende week de volgende acti viteiten gehouden: donderdag 14.30 uur prijsschieting op de liggende wip, 19.30 uur goo- chelshow professor Carkos; vrijdag 14.30 uur stokbrood bakken, 19.30 uur body buil ding demonstratie door Shape uit Kapelle; zaterdag 14.30 uur gaaibolling, 19.00 uur kinder bingo, 20.00 uur bingoavond; zondag 11.00 uur koffieconcert, 14.00 uur surf en kanowed strijden, 16.00 uur ballonm- wedstrijd, 20.00 uur drive in show El Djedda; maandag 14.30 uur filmmiddag, 18.30 uur hondenrennen; dinsdag 17.00 uur poppentheater Pinokkio, 20.00 uur hypnose show; woensdag 14.00 uur ringrijden op de fiets, 19.00 uur kinder- Kiy\crr\ Ort uur hinpnavond

de Stem | 1985 | | pagina 11