Toppers in profkoers K wad end a mm e innaar staad BOEIEND CONCOURS HIPPIQUE IN ZAAMSLAG Montenarie stuit Drentenaren E Amateurs hoofdmoot in kermiskoers te Clinge toernooi adzand Leenknecht Bartz 'avoriet Eduard van le Klooster op dreef boeiende finales in animo-toernool Klassement liefhebbers PAGINA SPORT 5 LOTTO CiJFERSPEL DUITSE LOTTO SPEL 77 BELGISCHE LOTTO MIAANDAG 22 JUL11985 Voorselectie Peter Pielaet trainer van Biervliet Joop Zoetemelk start in Sas van Gent Verrassend Vijf uur van Hulst in nieuw jasje Boeckel. Hij versloeg in de trijd de Australiër Rus. arlow in drie sets. Bij de es zegevierde verrassend er Witvoet. In de finale tegenstandster Manon graf na een verloren eer- et op met een blessure. herenenkelspel: Michiel its (Ned) - Roberto Castellan (Arg) Herendubbelspel: Brichant (Bej mans (Ned) - Vasudevan (Ind)/Si. Ned) 6-3,7-5. rnooi: damesenkelspel: Esther "t (Ned) - Manon Bollegraf (Ned) pgave Bollegraf. Herenenkelspel- van Boeckel (Ned) - Russell Bar- us) 2-6,6-1,6-1. e kans is niet denkbeeldig de vier-voudige Neder- dse vertegenwoordiging bij nternationale Nederlandse iskampioenschappen op anen van't Melkhuisje in ersum al na de eerste ron- ot twee spelers is geredu- d. oede kansen heeft natio- kampioen Michiel Scha- In de eerste ronde komt it tegen de voor Zwitser- uitkomende Hongaar arzsky. Mocht Schapers, blijkens zijn winst bij het lliet-toernooi goed in i is, de laatste zestien wel n, ontmoet hij waar- jnlijk de als eerste ge- tste Zweed Henrik Sunds- -. Redelijk mogelijkheden t ook Menno Oosting. Hij It in de eerste ronde tegen onbekende Amerikaan ms en ontmoet daarna de naar van het duel Cierro - sson. Huub van Boeckel gt in de eerste ronde te en met de Spanjaard Emi- anchez die van de organi- e een van de drie beschik- wild-cards heeft gekre- e laatste van die besehik- kaarten werd zondag ter hikking gesteld aan de erlander Christian Feen- De Europese jeugdkam- n tot en met achttien jaar gt echter in de eerste ronde aken met de Westduitser reas Maurer, winnaar van Grand Prix-toernooi van rid en finalist van het ement in Gstaad. ing van de eerste ronde had zondag volgende resultaat: Sundström -1) - Youl (Aus), Schapers (Ned) - rzsky (Zwi), Adams (VSt) - Oosting Cierro (Ita) - Svensson (Zwe), abiles (Fra-4) - Carlsson (Zwe), -rger (Aus) - Kley (Bra), Cahill - Allan (Aus), Prpic (Joe) - Viver Barbosa (Bra) - River (Arg), San- (Spa) - Van Boeckel (Ned), Miniussi - Di Minicis (Ita), Feenstra (Ned) - rer (WD1-3), Casal (Spa) - Keretic 1), Jelen (WD1) - Osterthun (WD1), S. nsson (Zwe) - Mezzadri (Ita), Roese - Smid (Tsj-2). HAAG (ANP) - De resultaten van >ttos en van het W-5 spel zijn: Lotto 29 winnende getallen zijn: 9-10-32-34- Het reservegetal is 39. Er waren _J deelnemers, die voor ruim f. 2,2 oen inlegden. In de prijzenpot zit iets r dan een miljoen gulden. Westduitse Lotto werden zaterdag jlgende getallen getrokken: 2-15-16- 35Reservegetal: 7. 1-0-2-9-5. vinnende getallen in de Belgische zijn: 1-4-17-21-33-40. Het bijkomen- immer is: 20. W-5 spel W-5 spel werd zondag gelopen op de van Duindigt. Geen van de deelne- voorspelde de juiste serie: 7-6-1-12- t prijzengeld gaat naar de pot voor ;nde week. De uitslag is: eerste 3: nr 7. Wendel A (C.P.M. Rooden- tweede koers: nr 6. Ydelheid Fortu- t.G. Hauber) derde koers: nr 1. Mas- oyal (A. Manuel) vierde koers: nr 12. ar Windspiel (L. Schoonhoven) vijf- oers: nr 2. Vordens Dillon (G.G.M. mans) uitslagen uit de tweede ronde zijn: ilon-Strasbourg 1-0, Auxerre-Mar- le 2-0, Nice-Laval 0-0, Brest-Bor- ux 0-1, Nancy-Le Havre 3-0, Paris Lille 3-0, Lens-Bastia 6-0, Sochaux- louse 4-1, Rennes-Metz 0-0, Nantes- ïaco 1-1. stand is nu: 1. Lens 2 gespeeld, 4 pun- 2. Paris SG 2-4, 3. Bordeaux 2-4, 4. haux 2-3, 5. Auxerre 2-3, 6. Toulon 2- Toulouse 2-2,8. Nancy 2-2,9. Monaco 10. Nantes 2-2,11. Rennes 2-2,12. La- 2-2, 13. Lille 2-2, 14. Le Havre 2-2,15. z 2-1, 16. Strasbourg 2-1, 17. Nice 2-1. Brest 2-0, 19. Marseille 2-0, 20. Bastia Iet ingang van het seizoen 1986/87 zal Spaanse voetbalcompetitie aanzien- e wijzigingen ondergaan. De Spaanse tbalbond heeft deze week besloten tot jering van een play-off-systeem in le profdivisies. Iet betreft een principe-besluit van ilgemene vergadering van de bond nog nader moet worden uitgewerkt ije is het eerste land in Europa dat eze wijze de voetbalcompetitie orga- ert. Met als inzet de landstitel en een ts in de UEFA-bekerstrijd zullen de te tien clubs in de hoogste afdeling ar in de laatste fase van het voetbal- ontmoeten. Ook promotie en degra- a wordt via een nader uit te werken ■off systeem geregeld. )oor deze beslissing zal het voetbal- Jen met enige weken worden ver- d. Jnder leiding van voorzitter Jose Roca werd tevens besloten het aan- clubs in de tweede divisie A van itig te verminderen tot achttien. De ?de divisie B, nu nog twee groepen twintig, wordt teruggebracht tot een :p van 22 clubs. De hoogste afdeling 't bestaan uit achttien verenigingen- iet komende voetbalseizoen, dat be- op 1 september en zal eindigden op pril 1986, blijft alles nog bij het oude. T9 PAGINA SPORT 6 Van onze sportmedewerker CLlNGE - De jaarlijkse wie- gronde van Clinge staat voor jnsdag 23 juli op het pro- jramma. De amateurs, lief hebbers en de dames zullen jun rondjes door de Graven- siraat draaien en voor het no- jjge spektakel zorgen tijdens jgne kermiskoers. In de drie categorieën ko gen heel wat bekende namen voor, zodat er van een sterk deelnemersveld gesproken mag worden. Om 13.30 uur gaan de lief hebbers van start met vrijwel alle bekende namen die deze categorie telt. Noud Westerbe- ke, Ko Tolhoek, Wil Wielhou- wer en de favoriet voor de overwinning Chris van de Berghe geven acte de presence op het parkoers dat langs de kermisattracties is gesitueerd. De liefhebbers rijden 35 ron den, hetgeen neerkomt op bij na 60 kilometer. Om 15.00 uur is het de beurt aan de dames. Hier hebben onder andere Mariëtte Zoete- wei, Betsy van Ijsden, Moni que Kaufman, Petra Groen en Petra van Stel ingeschreven en er worden nog meer sterke rijdsters in Clinge verwacht. Als sluitstuk rijden de am- teurs een criterium over zo'n 90 kilometer. De aanvang is 18.30 uur. Plaatselijk favoriet is Cyriel Hoefnagels. Naast hem rijden nog verschillende andere Zeeuws-Vlamingen in Clinge, zoals Cor Vervaet, Hans Moens, Chris Goeree, Patrick van Passel, Werner Wieme, Karei van Goethem, vorig jaar winnaar, Adri de Maesschalck, Rob Bijvank, Conno van de Sande en Frans van Waterschoot. Verder zijn Van der Steen, Fase, Van de Klundert en Sienders de te kloppen renners in Clinge. Start en finish zijn opnieuw in de Gravenstraat en het par koers heeft een lengte van cir ca 1700 meter. fvan Wuytak is niet te stuiten Van onze tennismedewerker CADZAND - Ongeveer het- iclfde aantal inschrijvingen ils vorig jaar ontving men voor het badgasten-tennis- loernooi in Cadzand, dat mandag 22 juli van start gaat de categorieën C en D. De belangstelling voor dit toer- mi is vanuit Zeeuwsch- Ylaanderen nooit zo groot. Be grijpelijk, want de strijd richt rich in de eerste plaats tot de badgasten. Toch voeren twee Zeeuws- ïlamingen het schema aan in (e C-categorie. Mark Leenk- negt en Jan Willem Bartz krij - gen de favorietenrol toebe dacht en hoe deze volgorde zal moeten worden ingevuld, zal na het toernooi blijken. Feit is dat Leenknegt het schema aanvoert. De derde en vierde ts worden bezet door res pectievelijk de Indiër Nirmal Kumar en de Duitser Aart Pfennig. Bij de dames, waar men uit- lat van een schema van acht, staat Mireille Bothof als eerste geplaatst met de Duitse Pia ffissing als tweede. Wissing schreef vorig jaar het toernooi op haar naam in de D-catego- Ron van der Meer uit Oost- buizen, vorig jaar halve fina- voert deze keer het sche ma aan bij de D-heren. Peter Sijsewij k uit Amersfoort werd tweede geplaatst. Ook j was vorig jaar van de par- j in Cadzand. Hij verloor van ïan der Meer in de kwartfi nales. Jan Geerts uit Goirle bezet de derde plaats en Ralph ïwyrkowski werd op een vierde plaats gezet. Bij de dames staat Vetter san het hoofd van het schema van 32 en Godelieve Lison op ie tweede plaats. Naast de en- lelspelen wordt er gespeeld in ie categorieën dames- en he- endubbel en gemengddubbel. Indien mogelijk wordt ge tracht de finales te spelen op iaterdag27 juli. Van onze sportmedewerker 1XEL - Eduard van de Kloos- b' uit Kapellebrug, Henk 'ays uit Middelburg en Lie ven de Vijlder uit het Belgi- xhe Wachtebeke waren de triomfators tijdens de wed- Mjden voor de RES-trofee voor licentiehouders. Op een »ul, stoffig en dus bijzonder i'oog Smitschorre-circuit in tael toonden zij zich in hun Uasse niet te kloppen. Toch waren er naast de ver achtingen van de winnaars Jog enkele knappe prestaties 'c noteren. André van Espen ?it Axel behaalde in de 125 cc- <las een knappe derde plaats !a Gino de Jonge uit Sluiskil "ord tweede in de 250 cc-cate- ïorie. Dat gebeurde in reeksen waarin het krachtsverschil ïoring was. Iets anders lag het ja de 500 cc-klas, waarin vduard van de Klooster toch hidelijk de sterkste was. plagen 125 cc-klas: 1. Henk Buys, ■uddelburg; 2. Patrick Meerschaert, St alls; 3. André van Espen, Axel; 6. Ste- !eta Mangnus, Vogelwaarde; 7. Patrick tyonselee, Kloosterzande; 9. Rudie Die- S^an, Axel. 250 cc: 1. Lieven de Vijlder, «achtebeke; 2. Gino de Jonge, Sluiskil; Benny Poppe, Meliskerke; 4. Martin 'aftsen, Hoek; 5. Rönny Walhout, Sluis- J"; 6. Kees den Dekker, Goes; 7. Jaap 'an Cadsand, Axel; 10. Hans Kolijn, Ter gen. 500 cc: 1. Eduard van de Kloos- j?r. Kapellebrug; 2. André van Zundert, j^n-Leur; 3. Jean-Luc Rosignol, Ere- Jftiegem; 5. Peter van der Ree, Zaam- H Taan uon TatonVinvo Tornoii7ory Door Ton Koomcn ZAAMSLAG - De strijd om de Vliegende Hol lander-trofee voor paarden leverde zaterdag middag een boeiend gevecht op om de ereprij zen op de tweede dag van het internationale concours hippique dat de landelijke rij vereni ging en ponyclub Luctor et Emergo hield in Zaamslag. Het organisatiecomité onder aanvoering van voor zitter Jacques de Bliek had voor een aantrekkelijke prijzentafei gezorgd en dat trok het puikje van de Zeeuwse, Brabantse en Belgische ruitersport naar het terrein van Rob Picavet aan de Kamperseweg. Van onze sportmedewerker KWADENDAMME - Evenals voorgaande jaren vor men de profs weer de hoofdmoot van het programma in de 32e Ronde van Kwadendamme, die vrijdag 26 juli wordt verreden. De Belgen bleken superieur in het gevecht om de fel be geerde Vliegende Hollander trofee. Yvan Wuytak met Wattman van Tassijnsridders uit Haasdonk kwam als sterk ste uit de strijd in het gecom bineerde klassieke en jacht- springconcours voor M- en Z- klassers. In het klassieke springcon cours moest hij Piet Huige met Salerno van Weelruiters (ook in Hulst toonde Huige zich al de sterkste) nog voor laten gaan, maar door zijn tweede plaats in het jachspringcon- cours - achter Bert Sweep met Atricata van Country Riders - trok Wuytak toch verdiend de Vliegende Hollander-trofee naar zich toe. En daarmee hadden de organisatoren een uitstekende winnaar. De tweede plaats in het to taalklassement ging eveneens naar een Belg, namelijk de clubgenoot van Wuytak, de in het Zeeuwse bekende Valen- tijn de Bock met Ciére de Lui, een vertrouwde combinatie op de concoursen van Luctor et Emergo. Het werd een geslaagde happening op het sfeervolle terrein van Rob Picavet, waar Luctor et Emergo voor een ge weldige ambiance zorgde. Slechts even speelden de weergoden parten. Dat ge beurde vlak voordat het laat ste onderdeel, het jachtspring- parkoers moest worden afge legd. Een stortbui, gepaard gaande met onweer zorgde er voor dat het hippische evene ment vlak na de parade even moest worden ondebroken, maar het geheel verliep verder vlekkeloos. Bij het Z-springen betrof het tevens een voorselectie wedstrijd voor het Zeeuwse kampioenschap. Negen combinaties bereik ten de barrage, waarin Piet Huige zich de snelste toonde zonder strafpunten. Parkoers bouwer Bertus Kommers had er speciaal een zwaar par koers van gemaakt met de muur op 1.50 meter en de laag ste driesprong op 1.40 meter. In de voorselectiewedstrijd voor de Zeeuwse titel klasseerde Liesbeth Schijve zich als tweede met Nicolette (Zwin- ruiters) en Bram Klaasse met Polstar van Walcheren pakte de derde stek. Het M-springen (klassiek) leverde een interessant ge vecht op. Vier combinaties drongen door tot de barrage. Daarin startte Fran Kommers met Vicky-M van Prins Auvergne furieus. Hij bleef foutloos in de snelle tijd van 34.58 en leek onbereikbaar voor de concurrentie. Anne- mieke Picavet - zaterdag in ondertrouw en dat werd uit bundig gevierd in huize Pica vet - zorgde echter voor extra vuurwerk. Zij bleef eveneens foutloos en zette een fantasti sche tijd neer van 34.30, waar mee ze voor eigen publiek met Urgent de overwinning voor zich opeiste. Ook de dressuurwedstrijd in de Z2-klasse gold als voor selectiewedstrijd voor het Zeeuwse kampioenschap. Daarin domineerde zoals ver wacht Suzan Malcorps met Onda van de Nieuwvlietse Zwinruiters. Zij liet sterke Centien Krijger met Urgento van Jacoba van Beieren en Kees Steendijk met Boy van Reimerswaal achter zich. Pui ke prestaties waren er voorts in de afdelingsdressuurwed- strijd voor de achttallen van Zwinruiters (met 134 punten een straatlengte voor op de concurrentie) en van De Ha- ringruiters bij de viertallen (eveneens met 134 punten). De Belgische acht- en viertallen kwamen er hier niet aan te pas. Luctor et Emergo kan te rugzien op een geslaagd hip pisch evenement, dat vooral zaterdag flink publiek trok. Een attractief omlijstingspro gramma (touwtrekwedstrij - den en een leuk orkest) was daar zeker debet aan. Daarnaast acteren ama teurs, nieuwelingen en lief hebbers. Bij de profs, die om zeven uur vertrekken en 100 kilometer moeten afleggen, staan 41 namen op de deelne merslijst. Onder hen diverse coureurs die tot de nationale top beho ren en deelnamen aan de Tour de France, zoals Maarten Du- crot (etappewinnaar en lang durig solist in de eerste etap pe), Adrie van der Poel, Jelle Nijdam, Gerrit Solleveld (eveneens etappewinnaar) en Leo van Vliet. Dit vijftal uit de ploeg van Jan Raas heeft in Kwadendamme gezelschap van Cees Priem, die als streek- favoriet uiteraard volop in de belangstelling zal staan, naast de reeds genoemde Middel burger Maarten Ducrot. Maar ook het viertal van Peter Post dat actie de presen ce geeft in het Zuidbevelandse dorp en bestaat uit Johan Lammerts (winnaar twintig ste etappe Tour de France), Rooks, Theo de Rooy en Bert Wekema kan voor spektakel zorgen. Evenals trouwens Teun van Vliet, die na een voor hem mislukte Tour, in de criteria weer extra zal willen vlammen. Van Vliet wordt vergezeld door zijn ploeggeno ten Adrie en Jan van Houwe- lingen en de neo-prof Gert Ja- kobs. Verder zijn onder andere van de partijNico Verhoeven, Theo Smit, Heddy Nieuwdorp Peter Heeren, Vester Aarts en Ad Polak. Een acceptabel veld be roepsrenners dus in Kwaden damme, waar het programma om kwart voor twee wordt ge opend door de nieuwelingen, waarbij de plaatselijke renner Wilfred Geijs en de Zeeuwse kampioen Arjan de Ridder tot de favorieten behoren. Voor de liefhebbers klinkt het start schot om drie uur en zij moe ten, evenals de nieuwelingen, 40 kilometer afleggen. Promi nenten bij de liefhebbers zijn: Nout Westerbeke, Chris van de Bergh, Kees Heijstek, Ron Willems, Ko Tolhoek, Johan van Baal en Leo de Jonge. Een kleine vijftig amateurs gaan om kwart over vier op pad en na 80 kilometer is de winnaar bekend. Voor het zover is kan het nog wel eens spannend worden, want klin kende namen hebben inge schreven. Van de Zeeuwen noemen we Pierre Raas, Pa trick Tolhoek, Martin Stroo- snijder, Ab Verplanke, Karei van Goethem, Werner Wieme, Patrick van Passel, Thijs Fase en Francois Franse. Laatstge noemde rijdt een thuiswed strijd en dat zal hem natuur lijk extra stimuleren. Grote kanshebbers van buiten Zee land zijn Jacques en Rob Sien ders, Nico van de Klundert, Krijn St.-Nicolaas en Ruud van Vlimmeren. Sandy den Exter met Uranka van Noord-Beveland in actie tijdens het M-springen ir Zaamslag. Zij reikte net niet naar de ereprijzen. - fotowim kooymaf UITSLAGEN DRESSUUR: Achttallen L-klas: 1. Oranjezon, Arnemuiden; 2. Zwinruiters, Nieuwvliet; 3. Noord-Beveland, Wissen- kerke. M-Z-klas: 1. Zwinruiters, Nieuw vliet; 2. Tassijnsridders, Haasdonk; 3. Soete Waasland, St.-Niklaas. L-klas viertallen: 1, Haringruiters, Biervliet; 2. Walcheren, Arnemuiden; 3. Gouwe Reyers, Serooskerke. B-klas: ring 15: 1. Ingeborg de Feyter met Vanessa, Oran- jeruiters Axel; 2. Jolande van de Zwan met Kasper, Scheldestad; 3. Helmiera van Loon met Attila, Het Markiezaat. Ring 14:1. Saskia Hamelink met Ester de la Bouverie, Zwinruiters; 2. Inge Pel met Wipper, Scheldestad; 3. Adri Hamelink met Emir, Oranjeruiters Axel. Ring 13:1. Paul Rouw met Wendy, Luctor et Emer go; 2. Anton Brakman met Unieco, Zwinruiters; 3. Christel Rijks met Nels- ke, Paardebloem. Ring 12: 1. George van Hoven met Waldemar, Soete Waasland; 2. Marinka Pekaar met Worsina, Noord- Beveland; 3. M. Driessen met Rex, Schouwse Ruiters. Ll-klas ring II: 1. In- grid de Milliano met Lady, Zwinruiters; 2. Guido Vlaeminckx met Dublin, Tas sijnsridders; 3. Marjolein Geelhoed met Vivaldi, BRU, Ring 10: 1. Mare Brood man met Thelma, Zwinruiters; 2. Anne- mieke Picavet met Virtuoos, Oudspit Ruiters; 3. mevrouw Bestraan met Abenpresie, Reimerswaal. Ring 9: 1. Marjon Spruit met Ravel, Luctor et Emergo; 2. A. Rietveld met W. Roeland, Scheldestad; 3. Simone Stahlie met Reto- nia, Noord-Beveland. L2-kJas ring 8: I. Joop Overbeeke met Pascal, Oranjezon; 2. Annet Quist met Pelopidas, Zwinrui ters; 3. Lucienne Kulsdom met Wonders, Oranjeruiters. Ring 7: 1. Ellen de Kok met Vincent, Zwinruiters; 2. ex aequo Lieveke Goossens met Verona, Oranje ruiters Axel en Marie-Louise Gelok met Wendy's R, Oranjezon. Ml-klas ring 6:1. Resi Kosters met Ramona, De Karwats; 2. Alexandra van der Peyl met Pandoer, Zwinruiters; 3. Renata Mahu met Vumo- na, Honteruiters. Ring 5: 1. Inge Quist met Narfi, Zwinruiters; 2. Johan Ham- minga met Venice, Oudspit Ruiters; 3. Alexandra van der Peyl met Usniva, Zwinruiters. M2-klas: 1. Jacqueline Bergwerf f met Peter Spencer, Oranje zon; 2. Christien Haegens met Roulette, Walcheren; 3. Gilles Quist met Pelopi das, Zwinruiters. Zl-klas: 1. Ingrid van 't Westeinde met Seria, Haringruiters; 2. Lieveke Goossens met Silven, Oranje ruiters Axel; 3. Tanneke Kayser met Se cond Love, Zwinruiters. Z2-klas: 1 Cen tien Krijger met Urgento, Jacoba van Beieren; 2. Kees Steendijk met Boy, Rei merswaal; 3. Edith Verwoerdt met Ara- gon, Prins Auvergne. Z2-klas paarden voor Zeeuws kampioenschap: 1. Suzan Malcorps met Onda, Zwinruiters; 2. Cen tien Krijger met Urgento, Jacoba van Beieren; 3. Kees Steendijk met Boy, Rei merswaal. SPRINGEN: B-klas: 1 Han Wattel met Wendy, Oranjezon; 2. Karin de Graaf met Wijoming, Willebrordruiters; 3. Marjolein Geelhoed met Romance, BRU. L-klas: 1. Gerda Rooms met Anja, Jong Waasland; 2. J. de Visser met Krigts Widow, Oranjezon; 3. To Picavel met Valencia, Luctor et Emergo. M-klas: I. Annemieke Picavet met Urgent, Oud spit Ruiters; 2. Fran Kommers met Vik- cy-M, Prins Auvergne; 3. Valentijn de Bock met Ciére de Lui, Tassijnsridders. Z-klas: 1. Piet Huige met Salerno, Weel- ruiters; 2. Yvan Wuytack met Wattman, Tassijnsridders; 3. Jolande Suikerbuijk met Caspar, Willebrordruiters. Z-klas voor Zeeuws kampioenschap: 1. Piet Huige met Salerno, Weelruiters; 2. Lies beth Schijve met Nicolette, Zwinruiters; 3. Bram Klaasse met Polstar, Walcheren. Jachtspringconcours M-klas: 1. Bert Sweep met Rigoletto, Country Riders; 2. Valentijn de Bock met Ciére de Lui, Tas sijnsridders; 3. Caron Kommers met Rakker, Prins Auvergne. Z-klas: 1. Bert Sweep met Atricata, Country Riders; 2. Yvan Wuytack met Wattman, Tassijns ridders; 3. Cees van Dalen met Ugoletto, Eendrachtruiters. Eindklassement M-Z- klas om Vliegende Hollander-trofee: 1. Yvan Wuytack met Wattman, Tassijns ridders; 2. Valentijn de Bock met Siére de Lui, Tassijnsridders; 3. Bert Sweep met Atricata, Country Riders. Van onze sportredactie BIERVLIET - De 40-jarige Peter Pielaet uit Philippine heeft een 1-jarig contract getekend ais oefenmeester bij de voetbal vereniging Biervliet. Zoals bekend moest Biervliet uitzien naar een nieuwe trainer, nadat Levien Dieleman op staande voet werd ontslagen na een meningsverschil met het bestuur van vierdeklasser Biervliet. Pietlaet had eerder IJzendijke en Oostburg (vorig seizoen) on der zijn hoede. Van onze sportredactie SAS VAN GENT - Joop Zoetemelk is de grote trek pleister in de twaalfde Grote CPC-prijs voor be roepsrenners, die zondag 28 juli in Sas van Gent wordt gehouden. De organiserende stich ting 'Sasse Wielercomité' slaagde er in Zoetemelk - hij zegevierde in de Zeeuws-Vlaamse grens plaats in 1980 - te strikken, hoewel hij ook een drietal aanbiedingen had in Frankrijk te komen koer sen en twee in België. Van de Kwantum-for matie komen naast Zoete melk ook Maarten Ducrot, Adrie van der Poel en Jelle Nijdam aan het vertrek. Door Kees Hamelink TERNEUZEN - Boeiende fi nales vormden gisteren het sluitstuk van het Animo- jeugdtoernooi in Terneuzen, waarin de deelname van een Drentse districtsploeg als een rode draad door het toernooi liep. Middelburger Walter Mon tenarie kon echter in de finale bij de 16-jarige jongens de da dendrang van de Drentenaren stuiten. Hij had in de kwartfi nales reeds voor uitschakeling gezorgd van Hans van der Weg om daarna Terneuzenaar Ralph Albers in de halve fina les kansloos te verslaan met 6- 1,6-1. Ook in het onderste gedeelte van dit schema was de plaat sing al verstoord door de uit schakeling van Ronald van Remortel en de als derde ge plaatste Marcel Wolfert ging onderuit tegen Gerben van Wijngaarden uit Assen. Van Wijngaarden plaatste zich hierdoor tegenover Montena rie in de finale, een duel dat, na een aanvankelijk gelijk op gaande beginfase, werd ge wonnen door de Middelburger met 6-4,6-2. Bij de oudste meisjes werd het finaleduel een Drents on deronsje tussen Matthea Kwint en Patricia Dallinga. Kwint plaatste zich moeizaam voor de eindstrijd via een par tij in drie sets tegen Brigitte Oostrom (6-7, 6-1, 6-4), terwijl Dallinga in drie sets Ericka Ouwehand tegenhield (2-6, 6- 3, 6-3). In een eenzijdig duel zegevierde Dallinga via veel zeggende cijfers: 6-0,6-2. Kwint Hoge uit Emmen werd de winnaar bij de 14-ja- rigen. De als eerste geplaatste Jeroen Verstraeten was door hem al vroegtijdig uitgescha keld en een verrassend ver doorgedrongen Frank Wille was tegen hem evenmin opge wassen: 6-3, 6-4. Frederik Ouwehand beslechtte als tweede geplaatste het duel tgen Stefan Havermans in de halve finale ruim in zijn voor deel met 6-3, 6-3, maar hij kon toch ook niet voorkomen dat de hoofdprijs naar Hoge ging met 6-3,6-1. Ofschoon Angeliek Coenen bij de 12-jarige meisjes ver rassend de Belgische Vanessa Matthijs in drie sets had ver slagen, waren onderin het schema Francesca Adriaan- sens en Ericka Ouwehand el- kaars tegenstandsters gewor den. De halve eindstrijd werd echter een zege voor Ouwe hand, nadat deze in een tie break de eerste set voor zich opeiste met 7-6. Adriaansens was daarna een gewillig te genstandster en via een 6-1- stand in de tweede set trok zij deze partij naar zich toe. In de finale liet zij zich vervolgens niet verrassen en zegevierde met 6-2,6-3. Axelaar Guido Tohoek ont moette in zijn tocht naar de fi nale bij de 12-jarige jongens weinig obstakels. Kim Lange- raert was in de halve eind strijd tegen hem niet opge wassen en de als tweede ge plaatste Harold Schipper had met Eric Eversdijk evenmin moeite, getuige de 6-3, 6-0-uit- slag. De finale tussen Tolhoek en Schipper verliep aanvan kelijk voor de wind voor Schipper, maar Tolhoek zette daarna orde op zaken met 1-6, 6-1,6-2. Volgens verwachting ging de eindzege bij de 10-jarige jongens naar Sebastien Rot tier uit St.-Jansteen. Rottier ontmoette in de halve eind strijd volop tegenstand van Jean-Loup van de Wiele uit Hulst (6-3, 7-6), terwijl de als tweede geplaatste Richard Hamelink verrassend werd gewipt door Sassenaar Niek De finalisten in het jeugdtennistoemooi van het Terneuzense Animo. Staande van links naar rechts: Stefan Havermans, Kwint Hoge, Hans van der Berg, Gerben Wijngaarden en Walter Montenarie. Zittend van links naar rechts: Angeniek Coenen, Francesca Adriaansens, Erika Ouwehand en Guido Tolhoek. - fotowimkooyman van Remortel met 1-6, 6-2, 6-2. Rottier werd op overtuigende wijze winnaar in het finale duel tegen Van Remortel via de cijfers 6-0, 6-2. In de poule bij de 10-jarige meisjes over heerste Nathaly Tijssen. In haar laatste partij versloeg Annemieke Ouwehand met 6- 1,6-0. Uitslagen JD tot en met 10 jaar: 1. Rot tier/Hamelink, 2. Van de Wiele/Visser. JD tot en met 12 jaar: 1. Van Eijl/Bur- gers, 2. Nijsten/Van Hemert. MD tot en met 12 jaar: 1. M. Ouwehand/Y. Cox, 2. De Booy/De Deckere. GD tot en met 12 jaarKwint/ Hoge-Ouwehand/ Sanderse 6-2, 6-4. JD tot en met 14 jaar: Tolhoek/ Van der Els-Ha vermans/Hoge 6-1, 7-6. MD tot en met 16 jaar: Adriaansens/ Matthijs-Blok/Adriaansens 6-0, 6-4. JD tot en met 16 jaar: Wolfert/Montenarie- Van Wijngaarden/Van der Weg 5-7, 5-7. GD tot en met 16 jaar: Dallinga/Hoge- Blok/Van Wijnaarden. Van onze sportmedewerker GOES - Nout Westerbeke, lange tijd koploper in het Zeeuwse klassement voor lief hebbers/veteranen, was de laatste weken minder fortuin lijk en dit had tot gevolg dat de Brabander Chris van de Bergh in puntenaantal op ge lijke hoogte kwam. Beide renners hebben elk 50 punten gescoord. Ko Tolhoek werd van de derde plaats ver drongen door Leo de Jonge, die 40 punten in de wacht heeft gesleept. De stand na tien wedstrij den luidt: 1. Chris van de Bergh, Oud-Gastel 50 punten; 2. Nout Westerbeke, Westka- pelle 50; 3. Leo de Jonge, Le- wedorp 40; 4. Ko Tolhoek, Yer- seke 36; 5. Johan van Baal, Breda 30; 6. Peter Sager, 's- Gravendeel 27; 7. Kees Heij stek, Willemstad 25; 8. Marius Dijkwel, Yerseke 20; 9. Dirk van Duivendijk, Bruinisse 19; 10. Frans Meijaard, Wemel- dinge 16 punten. Van onze sportmedewerker HULST - De Vijf uur van Hulst krijgt dit jaar een folk loristisch jasje. Dit kon gebeu ren omdat de organisatie, de toerclub Hulst, de deelname alleen voor toerrenners en C- trimmers open heeft gesteld. Door deze wijziging - in het verleden mochten de A-trim mers eveneens mee rijden - wil de organisatie een meer open karakter aan de wed strijden geven. Wat het pro gramma betreft komen op za terdag 10 augustus de renners aan bod in een tijdrit, afval- koers, een rit in lijn en sur place-wedstrijden. Voor de veertig deelnemers, een groter aantal staan de organisatoren in Hulst niet toe, ruim vol doende zich van hun beste zij de te laten zien. Deze sportie- velingen kunnen zich tot 4 augustus opgeven bij Fons van Dorsselaer (01140-11130). Gestart wordt op 10 augus tus om 16.00 uur, nadat om 15.00 uur de rugnummers in 't Ros-Bevaart 7iin nfopVipalrl

de Stem | 1985 | | pagina 13