eeds d' k prof 6Rest ploeg reed verloren rond9 f 'Je leert met pijn rijden9 Nederlands duo pakt Europese titel tafeltennis bij kadetten Zege Verhoeven in Pijnacker TIJDPERK PETER WINNEN IS VOORBIJ ER: JAN VAN HOUWELINGEN: AD WIJNANDS: Formule I veiliger Henk Nooren winnaar Grote Prijs in Geesteren Derde seizoenszege Alain Prost na dramatische slotfase Van Doorn superieur GINA SPORT 3 Nelissen. stig PAGINA SPORT 4 Opmars Rol Van Kouwen wint in formule 3 op Silverstone gever minder problemen de start van de ron- mene verwachting opdoemen van de n. „alles daarna was mee- n" - slaagde er nog zich te onderscheiden specialiteit, het tijdrij- 'dam, die van de ritten et uurwerk ook geen erwachtingen had ge- d: „De parkoersen van oog en de tijdritten la- t niet zo. Alleen het tra- at bij de voorlaatste moest worden afgelegd, cd geschikt voor mij. ging het ook lekker", undertenaar gaat zich ten op het wereldkam- hap achtervolging, het oei in zijn eerste volle- izoen als profwielren- ijdens de voorbereiding 'j wel zijn graantje mee 1 criterium-circus. „Ik 1 veel criteriums, maar ook een paar schieten, ncipe doe ik 's avonds iterium en train ik 's ns op de baan. Dat laat- g ik zeker niet verwaar- want ik ben dit jaar bij- g niet op de baan ge- Dat oefenen moet trou- k al in verband met de e, speciale fiets, die ik eb staan. Die is pas bin komen tijdens de Tour. st hem helemaal gaan beren". het WK, waarvoor hij de ronde van België zal en, zit het seizoen er Nijdam ver op. „Mis- volgt er nog een na- klassieker. Tijdritten in ieder geval niet op programma. Ik moet het ctje rustig aan doen". Hein Groothuis dit jaar een andere oenen lang was hij lid van de Skil-for- r, die het aan niets n maar zeggen als je bent. De Tour is wel zwaarder dan de Giro. e Giro, waarvan het oers lichter is in ver met de kwaliteiten van er en Saronni, wordt de s volledig geblokkeerd, een ontsnapping reden 'aanse knechten nooit Die wagen het niet om eigen kans te gaan. In ië draait alles nog echt de kopmannen. In de r gaat het er wel even ers aan toe. Ik heb overi- goed kunnen merken de Giro een ideale voor- iding is op de Tour. Ver- id hoef je namelijk ze niet uit de Giro te ko- lac van Meer had het in Tour-tijd eigenlijk een tje rustig aan willen n. Dit is mijn zevende ronde 't seizoen. Bovendien heb op Parijs-Roubaix en Mi- in-San Remo na alle klas kers gereden. Ik had na t Nederlands kampioen- lap een rust-periode wil- i inlassen: af en toe een ersje, een beetje trainen voor de rest wat in de n werken en wat vissen, or mijn goede rijden in t nationale kampioen- lap kwam ik ineens als- g in de ploeg voor de Tour, ardoor ik vandaag mijn e koersdag van dit sei- en beleefd heb". Er zullen voor Jac van eer, die Kelly een gemak- olijke kopman noemt („Hij heel rustig en niet veelei- :nd; ongeveer hetzelfde als petemelk") nog veel koers- igen volgen. Het lucratieve •iterium-circus laat hij na melijk niet schieten. MAANDAG 22 JUL11985 T12 Van onze speciale verslaggever pARIJS - Verre van voldaan beëindigden de gebroeders en Adrie van Houwelin- de Tour. Zij reden een geurloze ronde en hadden de laatste week, toen de ploeg tot je helft was teruggebracht, «einig meer te zoeken op de franse wegen. Jan van Houwelingen: „Na- tuurlijk kan ik moeilijk tevre- jen zijn als de ploeg niet goed uit de hoek komt. De eerste week heeft het ons een beetje •egen gezeten. Had Teun van Vliet geen kramp gekregen, jan hadden we een etappe-ze ge te pakken gehad. Nadat Van Vliet en Kuiper naar huis waren, was de ploeg helemaal onthoofd. Dat werkt meteen door. Als je geen kopman of sprinter hebt, rijdt de rest ver loren rond. Dat zie je toch ook aan de Renault-ploeg. Vorig jaar met Fignon er bij stak die ploeg ver boven de rest uit. Nu stelde Renault niets voor. Je rijdt echt 20 procent beter als je een taak in de koers hebt. Als Parijs halen je enige doel is, presteer je automatisch minder". Voor de Verandalux-ren- ners die de Tour uitreden, bleef er weinig aan de strijk stok hangen. Voor een droge boterham reden zij zich 3.5 week uit de naad. Jan van Houwelingen: „Het is inder daad de moeite niet wat wij verdiend hebben. Ik ben ech ter toch nog goed uit deze Tour gekomen. Op de rustdag heb ik namelijk een wintersport vakantie van 14 dagen gewon nen. Er was een wedstrijd op rolski's, waarbij je de num mers 1, 2 en 3 moest voorspel len en de tijd van de winnaar. Ik bleek het het best ingevuld te hebben". Jan van Houwelingen kende een heel moeilijke dag tijdens de ronde. Dat was de dag dat de Aubisque twee keer be klommen moest worden. „In die middagrit zat ik ver schrikkelijk in moeilijkheden. Ik heb me toen vaak en lang - soms wel een minuut achter elkaar - vastgehouden aan auto's. Ik was namelijk bang dat ik er anders uit zou vlie gen. Achteraf had het niet ge hoeven, want ik had nog zat tijd over. Van Wim Jeremiasse hoorde ik dat ik met dat vast houden nog goed ben wegge komen". Adrie van Houwelingen was over zijn eigen optreden wel te spreken. „Over mezelf ben ik wel tevreden. Er zat niet veel meer in. Gezien de voorge schiedenis vind ik dat ik er goed doorgerold ben. Tenslotte ben ik na die val in Gent-We- velgem, waarbij ik mijn arm brak, pas 4 weken voor de Tour weer beginnen te koer sen". De coureur uit Zaltbommel probeerde de laatste dagen nog wat te ondernemen, maar merkte snel dat het een hope loze zaak was. „Met vijf man over kun je weinig doen. An dere ploegen werken met 10 man in de finale. Vrijdag ben ik een paar keer gesprongen, maar er was niemand van mijn ploeg die mij eens afloste. Ik zag zelfs niemand van onze ploeg voorin. Erg verwonder lijk was dat overigens niet, want sommige renners van onze ploeg zij n zo zwak, dat ze al blij zijn in Parijs te zijn aangekomen. Als ze in de staart van het peloton konden blijven, mochten ze niet mop peren". Beter kan ik niet' Van onze speciale verslaggever PARIJS - Het tijdperk Peter Winnen is definitief voorbij. De coureur uit Venray zal nooit meer fu rore maken zoals in de jaren 1981, 1982 en 1983, toen hij respectievelijk 5e, 4e en 3e werd in het eindklassement van de Tour en steeds een zware bergetappe op zijn naam schreef. Dat heeft de afgelopen ron de van Frankrijk zonder meer duidelijk gemaakt, hoewel het parkoers niet bepaald in het voordeel was van de Limbur ger. Peter Winnen zelf onder kent ook dat hij niet meer tot de beste klassementsrenners behoort. „In een heel moeilijke Tour, waarin het accent zwaar op de bergen ligt, kan ik mis schien nog eens bij de eerste 10 eindigen. Een plaats bij de eerste 5 is geen haalbare zaak meer". De 27-jarige Panasonic-ren- ner verwierf zijn reputatie in een periode dat de concurren tie een stuk minder was. Le- mond nam toen nog niet aan de Tour deel. Anderson, Roche en Kelly zaten nog niet op hun topniveau, Fignon kwam pas in 1983 in beeld en de Colom- bianen zetten toen hun eeste, nog niet zo succesvolle schre den op Franse bodem. „Het aantal goede klasse mentsrijders is inderdaad be hoorlijk uitgebreid", stelt Pe ter Winnen. „En ten opzichte van de meesten van hen blijf ik een grote handicap houden. In de tijdritten verlies ik te veel". De opmars van de Colom- bianen heeft de positie van Winnen er in meerdere op zichten niet beter op gemaakt. „Met die Colombianen er bij is het voor mij nu heel moei lijk om een etappe te winnen. Sinds zij er bij zijn, wordt er heel anders gekoerst in de cols. Als zij goed zijn, zijn zij tij dens de beklimmingen niet te houden. Het gaat zo gemakke lijk bij die lui. In de voorgaan de 2 jaren presteerden zij aan merkelijk minder in de ber gen, doordat zij kapot waren gereden op het vlakke. Dat is er tegenwoordig echter ook niet meer bij". Hoewel Winnen mede door de gewijzigde verhoudingen in het peloton in de afgelopen Tour niet tot enige opzienba rende verrichting kwam, is de Limburger niet ontevreden over zijn prestatie in de voor bije 3.5 week. Winnen, die 15e werd in het eindklassement: „Rekening houdend met het parkoers van deze Tour - met slechts een echte bergetappe op het lijf geschreven van Hi- nault en dus in mijn nadeel - sta ik ongeveer op de plaats die ik had gehoopt. En ik vind van mezelf dat ik weer de oude Winnen ben. Door mijn goede rijden in de Dauphiné en de ronde van Zwitserland had ik al voor de Tour het idee dat ik er niet kon doorzakken zoals vorig jaar. Dat is uitge komen ook. Ik heb zelfs een winstpunt geboekt in vergelij king met mijn goede jaren. Ik heb in deze Tour veel constan ter gereden dan toen". Zijn ondergeschikte rol in de ploeg heeft Winnen geens zins geremd. Winnen: „Mijn positie was geen nadeel. Dat Anderson de enige kopman was, was eerder een voordeel, want ik stond nu veel minder onder druk". Het volgend jaar zal de si tuatie waarschijnlijk identiek zijn. Winnen zit daar niet mee. Hij kent zijn plaats. Winnen: „Ik denk dat er inderdaad weinig zal veranderen. Als Anderson heel goed is, kan hij bij de eerste drie eindigen. Hij is onze eerste man en zal het blijven ook. Ik vind het niet moeilijk me daarin te schik ken. Ik ben van mening dat ik heel reëel moet zijn, niet meer moet verlangen dan ik kan". Net zo min als over zijn po sitie maakt Winnen zich erg druk over zijn marktwaarde, Peter Winnen: „Beter kan ik niet" die nu eenmaal voornamelijk door prestaties wordt bepaald. „Ik heb toch een zekere naam, bekendheid. Je kunt lang te ren op successen. Maar tus sendoor moet natuurlijk nog wel eens iets gebeuren. Wat dat betreft hoop ik volgend jaar echt op een moeilijke Tour met veel zware berg etappes, want ik wil erg graag nog eens iets laten zien". Van onze speciale verslaggever PARIJS - Wat toonbaarder dan de eerste dagen na zijn val in de etappe van Saint Etienne naar Aurillac arriveerde Ad Wijnands in Parijs. De korsten en zwellingen waren goed deels verdwenen en hij was zelfs weer in staat te lachen. „Ik heb een week lang goed moeten afzien. Als je er toch doorkomt, geeft dat veel voldoening", verklaar de Wijnands, die nog steeds hinder ondervindt van zijn rechterschouder. „Die schouder bezorgt me nog steeds pijn bij het fietsen, maar dat kan ook niet an ders, want er zit een flinke bloeduitstorting op, die nu alle kleuren van de regen boog heeft". Het valt echter in het niet bij wat de 26-jarige Eijsde- naar de eerste dagen na zijn zware val doormaakte. Het begon al met het moeizame uitrijden van de 15e rit, waarin het ongeval gebeur de. Wijnands: „Dat was echt een marteling. Het was ove rigens maar goed dat ik me zelf direct na die val niet heb gezien, want anders was ik misschien wel afgestapt. Ik zag er zo vreselijk uit, dat ik van mezelf schrok, toen ik in het ziekenhuis in de spie gel keek". De kwelling duurde voor de Limburger dagenlang voort. „De eerste dagen was ik geweldig stijf. Bovendien schoot de nachtrust er voor een flink deel bij in. Vanwe ge die blessures kon ik moei lijk slapen. De eerste dag na die val zag ik het helemaal niet zitten. Dat kan nooit meer lang duren, dacht ik voortdurend. Je leert echter met pijn rijden". Voor Ad Wijnands bete kende de smak tegen het wegdek nieuwe tegenslag in een seizoen, dat zo goed voor hem begon. Wijnands: „Heel vroeg in het voorjaar reed ik al goed. Ik denk dat dat ge komen is doordat ik minder, maar gerichter getraind heb. Mijn eerste piek moest in de tweede helft van april, de tijd van de Ardense klas siekers, liggen. Daar kwam evenwel niks van terecht door een flinke kou. Nadat ik in Frankfurt zo uit de wielen was gereden, ben ik naar een neus-, keel- en oor arts gegaan. Het bleek dat ik last had van een voor hoofdsholte-ontsteking. Daar had ik sinds de opera tie aan mijn neus in 1983 geen last meer van gehad. Maar ja, het was ook zo'n superslecht voorjaar". De voorbereiding op de Tour, die na het echec in de periode van de klassiekers het hoogtepunt voor de Lim burger moest worden, nam Wijnands enigszins anders te hand dan vorig jaar. „Ik heb bewust de ronde van Luxemburg niet gereden. Het vorig jaar had ik voor de Tour de ronde van Lu xemburg, de Midi Libre en de ronde van de Aude ge daan. Dat bleek een beetje te veel te zijn voor mij. In de Tour was ik namelijk over mijn top heen. De aanpak van deze keer - alleen de Midi Libre en de ronde van de Aude - leverde resultaat op, want in de eerste Tour week was ik al goed". Wijnands had na de triomfen van Solleveld, Du- crot en Manders gehoopt in de slotfase van de Tour iets te kunnen laten zien. „In de laatste vijf dagen was er nog kans een rit te winnen. Die val heeft voor mij alles ver pest. Ik raak echter niet in paniek. Het seizoen is nog niet over. Het zal er een keer uitkomen". iiiiiiiiMiMimimiinimiiiimiimiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim^ SILVERSTONE (Reuter) - De Internationale Autosport Federa tie (FISA) zal op lange termijn (per 1 januari 1987) de technische reglementen wijzigen teneinde de veiligheid in de formule I te verhogen. De FISA is vooral bezorgd over de toenemende snelheden in ie voornaamste tak van de autosport. De belangrijkste wijzi ging betreft de beperking van het vermogen van de door turbo motoren aangedreven wagens. De capaciteit van de turbo mag in dit en het volgende seizoen nog 1500 cc bedragen en wordt daarna teruggebracht tot 1200 cc. Daarover had de FISA al overeenstemming bereikt met de vereniging van constructeurs. Alleen de datum van ingang bracht tweespalt. De constructeurs wilden die maatregel met in gang van 1 januari 1988 invoeren. De FISA, bijeen op het snelste circuit ter wereld, heeft besloten die datum met 365 dagen te vervroegen. GEESTEREN (ANP) - Henk Nooren heeft zondag de Grote Prijs van Twente, het hoofdnummer van het CSI van Geesteren, ge wonnen. Hij vormde met het paard Glenn in de barrage, na twee foutloze manches, de beste combinatie. Nooren werd dankzij die prestatie door trainer Heins en coach Arts opgenomen in de Nederlandse ploeg voor het Europees kampioenschap in Dinard naast Rob Ehrens, Jan Tops en Emiel Hendrix. In Geesteren werd het nationale succes vervolmaakt door Rob Ehrens, die op Oscar Drum tweede werd voor de Belg Mi ke van Belle en de Brit Paul Crago. SPORT IN'T KORT SCHAKEN - De Deventerse schaakster Carla Bruinenburg tal niet meedoen aan het toer nooi om de Nederlandse da- mestitel, dat van 12 tot 25 augustus in Arnhem wordt Sehouden. Bruinenburg, vorig laar op de gedeelde eerste Plaats, heeft zich door een ver huizing niet goed kunnen voorbereiden. Op de deel neemsterslij st ontbreken ook tie namen van Heieen de Greef en Kathy van der Meije. VOETBAL - Het nationale voetbalelftal van Israel ver blijft van 9 tot 13 augustus in een trainingskamp op het KNVB-sportcentrum in Zeist. Be Israëliërs, die zich voórbe- feiden op het WK-kwalifica- tietoernooi in de groep Ocea- nië, oefenen op 10 augustus in he Goffert tegen NEC. Op 13 augustus is in Deventer Go Ahead Eagles tegenstander. Beide duels beginnen om 19.30 uur. De uitslag van de Grote Prijs van Twen te is (na barrage): I. Henk Nooren (Ned) Glenn 0 strafpunten - 36,44 seconden, 2. Hob Ehrens (Ned) Oscar Drum 0 - 37,11, 3. Mike van Belle (Bel) Titi's Friend 0 - 38,35, 4. Paul Crago (GBr) Autumn Folly 0 - 39,30. Na twee manches: 5. Peter Luther (WD1) Lucky 4 - 103,55, 6. Iain Morgan (GBr) Dun Topper 4 - 105,00, 7. Hugo Simon (Oos) The Freak 4 - 106,48, 8. Henk van den Broek (Ned) Northon 4 - 107,61, 9. Jürgen Kenn (WD1) Stan 4 - 108,98, 10. Jan Tops (Ned) Furist 4 - 114,62. Springconcours tabel A 1.50 meter: 1. Ed gar Henri Cuepper (Lux) met Dino 0 strafpunten - 40,77 seconden; 2. Rene Sikkens (Ned) Jasper S 2 - 49,36; 3. Jür- §en Kenn (WD1) Feuergeist 4 - 43,07; 4. tto Becker (WD1) Lexington 8 - 35,86 (allen na barrage); 5. Eric van der Vleu ten (Ned) Creation 3/4 - 97,37 6. Bert Romp (Ned) Inpertinent, Paul Crago (GBr) Dane Mere, Harvey Smith (GBr) Sanyo Galaxi, Jörg Domaingo (Oos) Ru bin, Jürgen Ernst (WD1) Napoli 4; 11. Rob Ehrens (Ned) Black Power 4 Vt. Progressief springconcours: 1. Josef Ei bers (WD1) met Tristan 25 punten, 41,79 seconden (in de barrage), 2. Jan Tops (Ned) Furist 25 - 44,51, 3. Rob Ehrens (Ned) Oscar Drum 25 - 47,97,4. Paul Cra go (GBr) Autumn Folly 23 - 46,45, 5. Isin Morgan (GBr) Dun Topper 22 - 45,41, 6. Bjiorn Ikast (Den) Blue Waters Chasseur 21 - 39,51,7. Peter Luther (Brd) Lucky 18 - 40,06, 8. Jürgen Kenn (WD1) Stan 18 - 44,55, 9. Henk Nooren (Ned) Glenn 17 - 35,46, 10. Mike van Belle (Bel) Titi's Friend 17 - 43,61, 11. Jos Lansink (Ned) Angelo 17 - 43,62,13. Rene Sikkens (Ned) Jasper S17 - 59,74. Jachtspringconcours is: 1. Harvey Smith (GBr) Cadnica 64,53 seconden, 2. Hugo Simon (Oos) Landgnafin 65,45, 3. Lionel Collard-Bovy (Arg) Umaril 67,23, 4. Jür gen Kenn (WD1) Feuergeist 67,40, 5. Har vey Smith (GBr) Galaxi 67,42, 6. Thomas Frühmann (Oos) Miss G 68,23, 7. Lionel Collard-Bovy (Arg) Fly Away 68,87, 8. Jan Tops (Ned) Tender Seeker 69,28, 9. Emiel Hendrix (Ned) Texas 69,65,10. Hu- go Simon (Oos) Answer 71,26. pringrubriek 'kies uw lijn': 1. Jules Ceuiemans (Bel) Vulkoorn 0 strafpun- ten'-49,7 seconden, 2. Thomas Friuhmann (Oos) Miss G 0-52,1, Harvey Smith (GBr) Cadnica 0-52,1, 4. Thomas Fuchs (Zwi) Charly 0-52,4, 5. Paul Crago (GBr) Dane Mere 0-52,5, 6. Hauke Luther (WD1) La- sall 0-55,9,7. Thomas Fuchs (Zwi) El Lute 0-56,6, 8. Björn Ikast (Den) Grey Lady 0- 61,4, 9. Rudi Helsen (Bel) Diana 0-64,5,10. Otto Becker (WD1) Bacchus 0-68,6. SILVERSTONE (ANP/Reu- ter/SID/DPA) - Na een dra matische tweestrijd met de Braziliaan Ayrton Senna heeft Alain Prost zondag in zijn McLaren op het super snelle circuit van Silversto- ne de formule I-race om de Grote Prijs van Engeland gewonnen. Voor de 30-jarige Frans man, die in de voorafgaande twee seizoenen tweede werd in de eindstand om het we reldkampioenschap, bete kende het de derde seizoens zege in acht races. Halverwege de strijd om de wereldtitel staat Prost opnieuw in kansrijke posi tie. De in Zwitserland wo nende coureur heeft 35 pun ten. Twee minder dan de Italiaanse Ferrari-rijder Michele Alboreto, die in Sil- verstone met een ronde ach terstand tweede werd. Prost leverde vooral in tactisch opzicht een uitste kende prestatie. Vanaf de achttiende ronde opende hij de jacht op Senna, die na de start de leiding genomen had. De Braziliaan hield het duel vol tot de 57e ronde, ne gen voor het einde op het 4700 meter lange circuit, dat vroeger dienst deed als mili tair vliegveld. In die omloop passeerde Prost zijn voornaamste con current. De 25-jarige Senna gaf de strijd niet op en dreef de snelheid van zijn Lotus op tot ontoelaatbare hoogte. Vier ronden voor het einde kwam hij naast Prost, toen zijn motor het begaf en de Braziliaan tot een pitstop dwong. Senna verscheen daarna nog wel terug op de baan en hij eindigde tenslot te als tiende met vijf ronden achterstand. In de laatste ronden reed Prost kalm naar zijn negentiende over winning in 81 formule I-ra- ces. De rest van het uitge dunde deelnemersveld lag een of meer ronden achter. Het tweegevecht tussen Prost en Senna betekende voor de 120.000 toeschouwers wel het boeiendste hoogte punt in Silverstone, maar niet het enige. Zo kwamen de sensatie-zoekers al snel aan hun trekken, toen in de eerste bocht vier wagens als bots-autootjes op de kermis fungeerden en kanshebbers als Tambay en Johansson direkt een punt achter hun optreden konden zetten. Daarnaast maakte Niki Lauda voor de eerste keer in dit seizoen werkelijk indruk. De regerend wereldkamm- pioen uit Oostenrijk was bijzonder slecht van start gegaan, belandde in de ach terhoede en begon aan een indrukwekkende inhaalra ce, die hem op de derde plaats bracht. In de slotfase sloeg evenwel voor de zesde keer in dit seizoen de pech toe. Storing in het elektro nisch gedeelte van zijn boli de dwong de op Ibiza wo nende rijder tot een defini tieve pitstop. De uitslag: 1. Alain Prost (Fra) McLa ren, 312,321 km (66 ronden) in 1.18.10,436 (gem. 239.712 km/uur), op een ronde: 2. Michele Alboreto (Ita) Ferrari, 3. Jacques Lafitte (Fra) Li- gier, 4. Nelson Piquet (Bra) Brabham, 5. Derek Warwick (GBr) Renault, op twee ronden: 6. Marc Surer (Zwi) Brabham, 7. Martin Brundle (GBr) Tyrrell, 8. Gerhard Berger (Oos) Ar rows, op drie ronden: 9. Ricardo Pa- trese (Ita) Alfa Romeo, op vijf ronden: lO.Ayrton Senna (Bra) Lotus, op zes ronden: 11.Stefan Bellof (Tyrrell). Overige rijders uitgevallen. WK Idassement na acht van de zestien races: 1. Alboreto 37 punten, 2. Prost 35, 3. Elio de Angelis (Ita) Lotus 26, 4. Keke Rosberg (Fin) Williams 18, 5. Stefan Johansson (Zwe) Ferrari 16, 6. Piquet 13, 7. Patrick Tambay (Fra) Renault 11, 8. Senna 9, 9. Laffite, Thierry Boutsen (Bel) Arrows 6. UIIIIII!llllll!llllllllllllllljllHlllllj|lllllj|jlll)IIIIIIIIIIIIIUIIIIIjlllllllll)lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll DEN HAAG (ANP) - De tafeltenniska- detten Bart van Haren en Geert Ver- haegh, veertien jaar oud en een paar turven hoog, hebben voor een feestelijk slot van de in Den Haag gehouden Euro pese jeugdtitelstrijd gezorgd. Het duo, afkomstig van L en T Eind hoven en Shot Wageningen, veroverde zaterdag op de laatste dag van het mon- stertoernooi in sporthal Overbosch het Europees kampioenschap dubbelspel bij de kadetten. In die jeugdcategorie tot vijftien jaar reikte het Nederlandse koppel vorig jaar in Linz nog niet verder dan een plaats bij de laatste zestien. In 28 toernooien om Europese jeugdtitels was Nederland bij de jongens nog nooit succesvol. Bij de meisjes pakte Bettine Vriese- koop, de huidige nummer een van Euro pa, in 1977 en '79 de juniorentitel in het enkelspel. Het dubbel Van Haren/Ver- haegh, snel en goed ingespeeld, verloor in acht dagen tafeltennis onder leiding van bondscoach Hans van den Broek geen enkele wedstrijd. Eerst bleven het tweetal ongeslagen in het landentoer- nooi. Daarna zetten de jeugdige spelers hun zegereeks voort in het individuele toernooi. In het dubbelspel kregen ze te maken met de twee sterkste jongens uit hun leeftijdsgroep, de Brit Syed en de Rus Mazoenov. In de halve-eindstrijd wonnen Van Haren en Verhaegh in drie games (16-21, 21-10, 21-17) van de Britten Syed en O'Driscoll. In de finale troffen de Neder landers de Russen Mazoenov en Goesev. Na de verloren eerste game (17-21) voch ten Van Haren en Verhaegh terug om met 21-18 en 21-15 de gouden medaille binnen te halen. Uit8)agen:Jongens: Kadetten enkelspel: Halve finales: Syed (GBr) - Revisz (Roe) 18-21,21-18,21-17; Mazoenov (Sov) - Creanga (Roe) 14-21,21-13,21-18. Finale: Mazoenov - Syed 21-17, 21-17. Kadetten dub belspel: Halve finales: Mazoenov/Goesev (Sov) - Creanga/Revisz (Roe) 21-14, 21-15; Van Haren/Ver- haegh (Ned) - Syed/O'Driscoll (GBr) 16-21, 21-10. 21- 17. Finale: Van Haren/Verhaegh - Mazoenov/Goesev 17- 21,21-18,21-15. Junioren enkelspel: Halve finales: Toma (Roe) - Ma- rinkevitsj (Sov) 21-16, 21-18; Prean (GBr) - Florea (Roe) 21-11,21-14. Finale: Prean - Toma 21-13,16-21,21-19. Junioren dubbelspel: Halve finales: Lupulesku/Pri- morac (Joe) - Florea/Toma (Roe) 21-10, 21-13; Grman/Braun (TSj) - Nannoni/Manneschi (Ita) 21-17, 21-11. Finale: Lupulesku/Primorac - Grman/Braun 21-17, 22-20. Meisjes: Kadetten, enkelspel: Halve finales: Badescu (Roe) - Medvedeva (Sov) 21-11, 21-18; Cïosu (Roe) - Tian (Sov) 21-16,21-15. Finale: Badescu - Ciosu 18-21,21-13,21-16. Kadetten, dubbelspel: Halve finales: Badescu/Ciosu (Roe) - Hegedus/Wirth (Hon) 21-12. 21-12; Medvede- va/Makinian (Sov) - Ivanov/Stojnova (Bul) 16-21, 21- 10,21-8 Finale: Badescu/Ciosu - Medvedeva/Makinian 21-18, 19-21,21-16. Junioren, enkelspel: Halve finales: Nemes (WD1) - Lohr (Roe) 21-11, 21-16; Ojstersek (Joe) - Nolten (WD1) 21-13.21-11, Finale: Nemes - Ojstersek 21-9,21-14. Junioren, dubbelspel: Halve finales: Kasalova/David- kova (Tsj) - Khasanova/Komrakova (Sov) 19-21,21-15, 21-12; Nemes/Nolten (WD1) - Timina/Melnik (Sov) 16- 21,21-18,21-15. Finale: Kasalova/Davidkova - Nemes/Nolten 21-7.21- 12. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflIflIlllllllllllllflIIIIIIIIIIKIIillllllllllllliillllillllllll LICHTENVOORDE (ANP) - De Nederlandse coureur Gert-Jan van Doorn heeft zondag in Lichtenvoorde de 250cc-motocross om de Grote Prijs van Nederland gewonnen. Van Doorn won op circuit De Schans beide manches. De tweede plaats was voor de Ne derlander Van Mierlo. De Oostenrijkse wereld kampioen Kinigadner eindig de als derde. De Fransman Vi- mond blijft de leider in de strijd om het wereldkam pioenschap bij de kwartliters. Uitslag eerste manche GP Nederland 250 cc motocross: 1. Gert-Jan van Doorn (Ned) Honda 48 minuten 23,82 seconden (46.366 km/uu); 2. Anders Eriksson (Zwe) Yamaha 48.29,46; 3. Henk van Mierlo (Ned) Honda 48.32,15; 4. Heinz Kinigad ner (Oos) KTM; 5. Jacky Vimond (Fra) Yamaha; 6. Jack Westdorp (Bel) Honda; 7. Peter Hansson (Zwe) Husqvarna, 8. Leo Combee (Ned) Honda; 9. Peter Jo hansson (Zwe) Honda; 10 Mare Velke- neers (Bel) Maico. Uitslag tweede manche: 1. Van Doorn 47.24,06 (44.556 km/u), 2. nilsson 47.32,55, 3. Van Mierlo 47.49,81, 4. Kinigadner, 5. Hansson, 6. Sven Berggren (Zwe) Su2uki, 7. Combee, 8. Mortensen, 9. Kervella, lO.Vimond. De stand in de strijd om het wereldkam pioenschap na tien van de twaalf Grote Prijzen: 1. Vimond 244 punten, 2. Kini gadner 231, 3. Van Doorn 216, 4. Drechsel 184, 5. Rmaidi 177, 6. Nilsson 172, 7. Eriks son 113, 8. Velkeneers 102, 9. Kervella 96, lO.Mortensen 92, 15.Van Mierlo 58, 29.Combee 17. PIJNACKER (ANP) - De neo-prof Nico Verhoeven heeft zater dag in Pijnacker het criterium voor beroepsrenners gewonnen. Verhoeven versloeg in de eindsprint zijn drie vlucht- makkers Van de Velde, Van Gerwen en Heeren, met wie hij 25 kilometer voor het einde was ontsnapt. In de Zuidhollandse plaats waren achtduizend toeschou wers aanwezig. Uitslag: 1. Nico Verhoeven (Berkel-En- schot) 2.18,57, 2. Johan van de Velde (Rijsbergen), 3. Gerrie van Gerwen (Ol- land), 4. Peter Heeren (Sprundel) allen dezelfde tijd als Verhoeven, 5. Jannes Slendebroek (Geldrop) op 20 seconden, 6. William Tackaert (Bel), 7. Ron Snijders (Zwanenburg), 8. Frank Verleyen (Bel), 9. Heddy Nieuwdorp (Yerseke), 10. Cees Priem (Wemeldinge) allen dezelfde tijd als Slendebroek. Het Nederlands viertal is zondag derde geworden in de ploegentijdrit van de strijd om de wereldkampioenschappen wielrennen voor junioren. Pa trick Coone (Eindhoven), Ger- rit de Vries (Oldeberkoop), Jan-Hendrik Dekker (Lange- lo) en Michel Zanoli (Uit hoorn) eindigden op ruim twee en een halve minuut van win naar Italië, dat titelverdediger de Sovjet-Unie verrassend naar de tweede plaats ver wees. Al in de eerste van de twee ronden van elk 35 kilometer, met begin en einde in het Necktarstadion te Stutgart, namen de Italianen de koppo sitie in. De Sovjet-Unie en Ne derland volgden goed, maar slaagden er niet in een serieu ze bedreiging voor Italië te vormen. De Verenigde Staten, vorig jaar nog tweede, eindig de op de zevende plaats. De uitslag is: Ploegentijdrit over 70 kilo meter: 1. Italië (Cipollini, Dametto, Gal- lerani en Lorenzini) 1 uur 21 minuten 26,99 seconden (51,743 km/uur); 2. Sovjet- Unie (Datsoek, Sarronov, Kapoestine en Zagrebelni) 1.22.41.99; 3. Nederland (Coone, Dekker, De Vries en Zanoli) 1.23.48,87; 4. DDR 1.24.10.44; 5. Groot- Brittannië 1.24.31,07. SILVERSTONE (ANP) - Ger- rit van Kouwen heeft zondag in het voorprogramma van de formule I-race om de Grote Prijs van Engeland de aan dacht van de renstal-bazen en 120.000 toeschouwers getrok ken. De sedert dit jaar in Enge land wonende Nederlander won op het circuit van Silver stone de achtste formule 3- wedstrijd om het kampioen schap van Engeland. Van Kouwen, die dit seizoen debu teert in de formule 3, had een fabelachtige start en stond de leiding niet meer af. Hij fi nishte met vier seconden voor sprong op de Brit Dave Scott.

de Stem | 1985 | | pagina 11