iet uit Boze reacties op korting bij kruiswerk Toerisme verwacht topdrukte Keurmerk voor scharrelvlees WESTERING VERGT TWEE MILJARD GULDEN RECORDS GEBROKEN IN VIERDAAGSE Eigen rijdersysteem personenvervoer inzet kort geding I iezelUd BE STEM COMMENTAAR larde lijn? BINNENLAND Slachting van damherten bij Paleis 't Loo Overbemesting Loodsen houden stiptheidsactie Marine houdt Russen in de gaten Kabinet wil meer controle op geheime diensten UW TWEEDE HUIS STAAT IN UW EIGEN TUIN VERANDALUX KLM-vluchten Omroepleden Heineken T5 PAGINA 3 ZATERDAG 20 JUL11985 T28 PAGINA 3 haag (ANP) - Hoewel blijft sukkelen met het jjr verwachten de Neder ige toeristische bedrijven het komend weekeinde een «drukte. Het KNMI heeft voor ko- jnd weekeinde een wissel- jüg weertype voorspeld, (let Nederlands Bureau jdt Toerisme verwacht de ootste drukte aan de kust. r en op de Waddeneilan- hebben driekwart van de jjipeerbedrijven hun capa- uit nagenoeg volledig benut, enkele kustgebieden wor- overloopterreinen inge st om onverwachte gasten tl teleur te stellen. Ook de ondernemers van de kampeerbedrijven aan de Friese en Zeeuwse binnenwa teren, het IJsselmeer en de randmeren maken melding van grote drukte. In deze ge bieden is nog wel enige capa citeit op kampeerterreinen, maar bij gunstige weersom standigheden zal deze snel uit geput zijn, zo verwacht het nbt. Hetzelfde geldt voor de vakantiebungalows in deze gebieden. De meeste ruimte in de kampeersector is beschikbaar in Drenthe, Overijssel, de Achterhoek en Limburg. Evenals voorgaande jaren is hier nog ongeveer twintig pro cent van het totale aantal kampeerplaatsen onbezet. Ook in Brabant en op de Veluwe is nog voldoende ruimte be schikbaar, hoewel de bezetting van de kampeerbedrijven hier gemiddeld iets hoger is. De bungalowbedrijven zijn over het algemeen goed bezet, maar er zijn nog steeds reserve ringsmogelijkheden, ook op korte termijn, aldus het NBT. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Voor het van varkens afkomstige schar relvlees komt binnenkort een speciaal (zij het voorlo pig) keurmerk. Het keurmerk staat er ga rant voor dat de varkens in 'vrijheid' zijn opgegroeid. Consumenten-, dierbescher- mings- en milieuorgansaties hebben een groot aantal re gels opgesteld, waaraan vol daan moet worden voordat het scharrelvlees deze kwa lificatie krijgt. De dieren moeten niet al leen voldoende ruimte bin nen hebben, maar ze moeten ook vrijuit naar buiten kun nen lopen. De hoeveelheid licht en lucht die de varkens moeten krijgen, is nauwkeu rig omschreven, terwijl de dieren ook op stro moeten kunnen uitrusten. Ten aanzien van de voe ding zijn er ook een aantal strenge voorschriften. Tien procent van het voer moet b.v. uit ruwvoer bestaan, terwijl de hoeveelheid koper en antibioticum (dat vooral in de bio-industrie schering en inslag is) daarnaast aan zienlijk beperkt moet blij ven. Tranquillizers die de beesten rustig moeten hou den en elektrische prikke laars waardoor de varkens bij aankomst bij het slacht huis sneller de wagens ver laten, zijn - als men voor het keurmerk scharrelvlees in aanmerking wil komen - niet meer toegestaan. De boeren mogen verder ook niet meer drastisch in grijpen in de lichamelijke toestand van de dieren. En dat betekent dat het knippen van de hoektanden en cas tratie uit den boze zijn. Slagers die alleen schar relvlees verkopen, krijgen een vignet op de ruit. In ver gelijking met het gewone varkensvlees zal de prijs rond vijftig procent hoger komen te liggen. jPlan voor sanering rijkswateren - FOTO AP heid voortzetten." soort optimistische riing over Reagans ge heid is verontrustend, omdat men de Ameri- se president geen ge- en lang leven toewenst, omdat de kans daarop zijn operatie niet be- 1 groter is geworden. De rikaanse media vermij- het zelfs deze weken de van de vice-president |ak te noemen, zodat men Imerika nu op het punt lekomen lijkt te zijn Top iedereen zegt: „Ge lig is het alleen maar ter". van de verklaring van aanvaardt, en hem dus ter berechting wegens i de vuurwapenwet. khil aas de Jonge nu het één I laste wordt gelegd, voor (kt dat geen verschil. In tot uitlevering worden welke rechten Zuid- Nederland hem niet uit- Itaat immers met Zuid- pveringsverdrag, en uit- nen alleen geschieden op verdrag. Maar op twee |verdrag niet toereikend, ert het verdrag uit 1898, nuidige staat Zuid-Afri- Irake was. En belangrij- Ig voorziet niet in uitte len onderdanen. Boven- Trlandse wet daarin heel fierlanders worden niet rtikel 4 van de Uitleve- fmee lijkt de kous af. laai niet uitgesloten dat Ige in een uitzichtloze, of |zeer lang durende, pat- anden. Hij zou de eerste bkendste voorbeeld is de rdinaal Mindszenty, die |tien jaar in Amerikaan- Boedapest zat. g van het luchtvaartbe- Maar daar zijn er wel ieuwe luchtvaartmaat- ppijen voor in de plaats men en dat vergeet Air ee nogal eens te vertel- Duizenden nieuwe ar- .plaatsen heeft dat in rika opgeleverd. Het 5 argument is natuurlijk \ir France en ook de an- grote nationale lucht- tondernemingen bang hun monopolie-positie t te raken en dus minder t te zullen maken. Door protectionistische op ing blijft vliegen een eli- vervoersmogelij kheid. eet zeker dat het aantal treizigers spectaculair roeien wanneer de prij- imlaag gaan." ;t plan de campagne van ues Maillot houdt niet op de inschakeling van het /an justitie, waarvan hij anders dan een positief /oord verwacht. De on- ïemende directeur laat ;n volgend jaar met een tegen Air Inter te be ien, de binnenlandse ïse luchtvaartmaat- ippij, die volgens Maillot andalige prijzen" rekent, inneer ik nu met spoed Parijs naar Toulouse zou ten vliegen dan kost me maar liefst 1500 franc, r 1000 franc meer vlieg ik r New York. Dat is na- lijk krankzinnig", aldus llot. Ook in Nederland en de nodige activiteiten bescherming van de con- ent worden ontplooid, oft de directeur. Nouvel- Frontières zal volgend een actie beginnen om overdreven winsten van NLM op de lijn Amster- i-Nederlandse Antillen de kaak te stellen." )EN HAAG (ANP) - Minister Smit-Kroes van 'erkeer en Waterstaat en haar collega Winse- lius van Milieubeheer hebben een voorlopig an opgesteld voor de sanering van de rijks- ,ateren. De zuivering van de oppervlaktewateren, waarmee bedrag van bijna twee miljard gulden is gemoeid, in 1990 voltooid moeten zijn. In het ontwerpplan streven bewindslieden er naar dat lekwaliteit van de rijkswate- binnen vijf jaar voldoet in de eisen die daar met be- rekking tot de visstand, het nemmen en de bereiding van nnkwater aan moet worden fsteld. De ministers geven in et uitvoerige plan alle maat delen aan, die de komende en genomen moeten wor- tn om dit doel te bereiken. Onder de saneringsmaatre- plen van Smit-Kroes en Win- siiius vallen de Rijn, Maas, (ester- en Oosterschelde, het ioordzee- en Amsterdam- nkanaal, de Waddenzee, de to-Dollard en overige iistwateren en het IJssel-, larker-, Grevelingen-, Veer- ten Oostvoornse Meer. Het water van de Maas, Mde en het Kanaal van lent naar Terneuzen voldoet i hoogte van de grens met iRNHEM - Alle driehon derd damherten in de ko ninklijke houtvesterij Het Loo worden afgeschoten. De moeflons zijn al opge ruimd. Het aantal edelher ten wordt behoorlijk te ruggebracht. De slachting in het Kroondomein vloeit voort uit bezuinigingen op het 8'ildbeheer. Bijvoeren en verzorging in het grootste aaneengesloten natuurge bied van Gelderland zijn te duur geworden. Ook heeft jong groen te veel te lijden. Besloten is om de inge voerde wildsoorten uit te bannen en de autochtone edel- en reeherten en de wilde zwijnen te reduceren tot hoeveelheden die zijn afgestemd op natuurlijker (dus goedkopere) leefom standigheden. Binnen de rasters liep een permanente bevolking van zo'n 600 edelherten rond, 300 damherten, 60 moeflons, 350 wilde zwij nen plus nog de nodige reeën. Zonder bijvoering rouden er niet meer dan 1 honderdvijftig herten kunnen leven. België niet aan de normen voor de zuurstofhuishouding. Hetzelfde geldt voor de pol derwateren in Flevoland. Ook de normen voor zware meta len worden in het Maas- en Scheldewater bij de Neder lands-Belgische grens over schreden. De bewindslieden vrezen dat de belasting van de Maas met radioactieve stoffen (tri tium) als gevolg van de uit breiding van kerncentrales langs deze rivier in Frankrijk en België de komende jaren zal toenemen. Het zoutgehalte van het Rijnwater zal, zo verwachten de ministers, door de te nemen maatregelen bij de Kalimij nen in de Elzas minder worden. Niettemin zal de basisnorm in tijden van lage waterafvoer toch worden overschreden. De overbemesting (eutrofië ring) van de Randmeren kan gedeeltelijk worden terugge drongen. De belasting van het IJsselmeer met eutrofiërende stoffen zal niet kunnen wor den verminderd, zolang er geen maatregelen worden ge nomen in het gehele stroomge bied van de Rijn, zo constate ren Smit-Kroes en Winsemius in hun lijvige rapport. Het merendeel van de als zwemwater aangewezen me ren en rivieren voldoet aan de normen die voor de bacteriolo gische kwaliteit van het water worden gesteld. Met het ne men van specifieke maatrege len hopen de bewindslieden in 1986 ook de meeste andere zw emplaatsen bacteriologisch schoon te hebben. Voor enkele plaatsen zal het echter wat langer duren. Overigens zal het zwemwater op een groot aantal plaatsen niet aan de eisen kunnen voldoen met be trekking tot de zichtbare hel derheid. De bewindslieden willen veel voorrang geven aan een verdere vermindering van de belasting van de oppervlakte wateren met zuurstofbinden de stoffen. Ook zal er veel aandacht moeten worden be steed aan de vermindering van de verontreiniging met zware metalen en synthetische organische verbindingen en aan de bestrijding van de overbemesting. dagen dat de huidige Sovjet-leider Michail Gorbatsjov nog als de kroonprins van de oude en zieke man Tsjernenko viel in het buitenland op door zijn on-Russische gedrag In het sten kon men zijn ogen niet geloven. Geen (zoals te doen ge melijk bij Russische leiddingevende figuren) stuurse, oude tobeer maar een spraakmakende, voor Russische begrippen- longe man, vergezeld van een al even vlotte echtgenote. Som den meenden dat met een dergelijk iemand aan de macht, de eties met het westen wellicht soepeler zouden kunnen worden, fiets is natuurlijk onmogelijk. Tenslotte moet het top-overleg ®en Gorbatsjov en Reagan nog plaats vinden. Maar de daden "Gorbatsjov in de eerste vijf maanden van zijn leiderschap ge- r weinig aanleiding tot optimistische veronderstellingen. Pak grote schoonmaak die Gorbatsjov vanaf de eerste dag van zijn "treden heeft ingezet. Meestentijds blijft het waarom van zuive ren in de Sovjet-Unie verborgen achter de muren van het on- "rgrondelijke Kremlin. In de handelingen van Gorbatsjov valt een lijn te herkennen: het aan de kant zetten van oude, te Qrnatisch ingestelde partijfunktionarissen, die vaak op beschul- i'ig van corruptie het veld moeten ruimen voor 'jongeren', 'at zitten ook haviken onder, zoals mag blijken uit de terugkeer generaal Orgarkov aan de top van het Sovjet-leger. Nog sn tien maanden geleden werd hij ontheven van zijn functie als sf-staf van het Russische leger en eerste vice-minister van De- "sie. Generaal Orgarkov verwierf twee jaar geleden internatio- "s bekendheid door de kundige, uiterst koele wijze waarop hij "neerschieten van een Koreaanse Boeing door de Sovjet-Unie ledigde. Orgarkov heeft ook voortdurend gepleit voor grotere "Panningen op militair gebied om het 'suprematie-streven' van ^9an te doorbreken. 'et figuren als Orgarkov op sleutelposities kan vooralsnog niet "den verwacht dat Gorbatsjov zich soepeler zal opstellen dan "voorgangers. Wel beschikt hij over meer élan, een eigen- "P die hem tijdens de onderhandelingen met de oude, niet zo veerkrachtige Reagan alleen maar van pas van komen. De bloemenhulde van deelnemers aan de Vierdaagse. NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse Vierdaagse van 1985 is er één van de records geworden. Er waren nog nooit zoveel inschrijvingen (23.740) en nog nooit in de 69-jarige geschiedenis van het wandelevenement brachten zoveel deelnemers het tot een goed einde. De 77-jarige mevrouw Mies Klaver uit Burgh-Haamstede liep dit jaar voor de vijfste maal de vierdaagse mee. In totaal konden 21.814 lopers zich laten huldigen. Welgeteld 1926 wandellustigen moesten de Vierdaagse voortijdig voor ge zien houden, In het zicht van de finish sneuvelden 143 deelne mers. De 77-jarige mevrouw Mies Klaver uit Burgh-Haamstede liep dit jaar voor de vijfste maal de vierdaagse mee. Marsleider Van Dongen was niet verontrust door het vrij ho ge aantal uitvallers: „Wij hebben dit jaar zo'n 1.700 inschrijvin gen gehad van mensen, die pas op het allerlaatste moment be sloten de Vierdaagse mee te lopen. Dat is aanzienlijk meer dan voorgaande jaren en het is dan ook logisch dat juist in deze groep de meeste uitvallers gezocht moeten worden". Voor vol gend jaar verwacht Van Dongen geen problemen, ook al houdt hij er ernstig rekening mee, dat nog meer lopers de 70ste Vier daagse willen meemaken. „Voorlopig kunnen we het allemaal aan, maar er moeten natuurlijk geen 30.000 wandelaars op het parkoers te vinden zijn, want dan vrees ik toch echt moeilijkhe den". ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse havenloodsen hebben gisteren de diverse ambtenarenbonden en de ge meente Rotterdam tot dinsdag 24.00 uur de tijd gegeven om alsnog een akkoord voor een extra onregelmatigheidstoe slag conform die van de Rijks- loodsen voor te bereiden. Indien de gemeente Rotter dam niet bereid is eerder ge dane toezeggingen aan de ha venloodsen daarover na te ko men, dreigen de loodsen met acties. Dat hebben de Rotter damse havenloodsen vrijdag middag besloten tijdens een 'informatieve vergadering' in de Botlek, zo heeft woordvoer der L. Visser meegedeeld. In afwachting van de uit komst van het overleg tussen partijen zullen de loodsen een stiptheidsactie houden. Alle veiligheidsnormen zullen pre cies worden nageleefd. Slechte loodsladders worden gewei gerd te beklimmen en alle schepen zullen precies volgens de vastgestelde voorberei dingstijden worden beloodst. Volgens Visser kan dat tot vertaging leidingen van het scheepvaartverkeer in de Rot terdamse haven. Tijdens de vergadering werd volgens hem geen enkel schip bemand door een haven loods. Mevrouw Klaver gehuldigd bij haar binnenkomst in Nij megen. GRONINGEN (ANP) - Mag het eigenrijdersjsteem, waarbij chauffeurs over een eigen vervoermiddel moeten beschikken terwijl het bedrijf waar zij in dienst zijn als vergunninghouder opdrachten verstrekt, buiten het beroepsgoedeirenvervoer ook worden ingevoerd bij het personenvervoer? Dit was vrijdag de kern van het kort geding dat diende voor de president van de Gro ninger rechtbank mr. G. Over- diep. Het was door de Ver- voersbonden FNV en CNV sa men met vijf chauffeurs aan gespannen tegen de directie van het reisbureau ESA Transcontinental in het Gro ninger Marum. De bonden eisen van de president dat hij ESA een verbod zal opleggen het eigen rijdersysteem in te voeren op straffe van een dwangsom van een miljoen gulden en honderdduizend gulden voor iedere dag dat het overtreden wordt. Mr. W.A. Entzinger ver klaarde tijdens de zitting na mens de eisende partijen dat het invoeren van een eigen rij dersysteem in strijd is met de Wet Autovervoer Personen (WAP) en eveneens strijdig met de cao-toerwagens, onge regeld vervoer, groepsvervoer en pendelvervoer. Het eigen rijdersysteem is ook strijdig met de verplichting van ESA om zich als goed werkgever tegenover het personeel te ge dragen, zo betoogde hij. Mr. H.W. Kesler voerde na mens directeur K.M. Elema van de ESA aan dat binnen het bedrijf al de nodige sane ringen hebben plaatsgevonden om de negatieve bedrijfsresul taten weg te werken, maar dat maatregelen niet voldoende zijn gebleken. Als nieuwe be sparing ziet de directie nu de invoering van het eigen rij dersysteem. Directeur Elema van ESA hield rechtbankpresident mr. Overdiep desgevraagd na drukkelijk voor dat het alleen maar om een aanbod aan zijn chauffeurs gaat waar zij niet op in behoeven te gaan. Uitspraak 25 juli. VALKENBURG/NOORDZEE (ANP) - De Koninklijke ma rine houdt samen met schepen van andere Navo-landen sinds enkele dagen een grootscheepse oefening van Russi sche oorlogsbodems op verschillende delen van de Atlanti sche oceaan nauwlettend in de gaten. In de nacht van donderdag op vrijdag keerde op het mari nevliegkamp Valkenburg de Orion 308 terug na een 'ge slaagde missie' boven de Noordzee bij Denemarken. Daarbij werden volgens opdracht twee vlootverbanden van de Balti- sche of Oostzeevloot gefotografeerd en werd het geluid van de motoren en de schroeven via sonarboeien op papier vast gelegd. Doel van de missie van de Orion 308 waren twee groepen Russische oorlogsschepen van de Oostzeevloot. DEN HAAG (ANP) - Het kabi net wil in de nieuwe wet op de inlichtingen- en veiligheids diensten de greep van de poli tiek op de geheime vergaring van persoonsgegevens ver sterken. Het gaat daarbij on dermeer om de Binnenlandse Veiligheids Dienst en de mili taire inlichtingendiensten. In een wijziging op het wetsontwerp inlichtingen diensten, dat momenteel bij de Kamer ligt, stelt het kabinet voor om de ministeriële toe stemming tot het achter de rug om en buiten medeweten van de betrokken burger vergaren van inlichtingen, aan een ter mijn van één jaar te binden. Na het verstrijken van dat jaar zal de bewindspersoon zich er opnieuw rekenschap van moeten geven of aan de verleende machtiging om in iemands persoonlijke levens sfeer te snuffelen nog wel be hoefte bestaat. (ADVERTENTIE) Klanten van Verandalux willen eigenlijk niet meer op vakantie. Die genieten zomer èn winter van hun tuin door zo'n fraaie, oerdegelijke uitbouw. aluminium èn hardhout montage via rijdende werkplaatsen betaling na aflevering maatwerk door pure vaklui één zonnestraaltje en uw veranda is behaaglijk Bedrijfsweg 21, Best, Telefoon 04998-99099. Voor informatie deze bon in gesloten envelop zenden aan. Verandalux bv, Postbus 324, 5680 AH Best Dagelijks geopend van 9 00 tot 17.00 uur, zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur De Beste veranda's komen uit Best IS 15 Mensen doen de gekste dingen als ze met vakantie in het bui tenland zijn. Ze rijden hele nachten door, liggen in onmo gelijke tentjes en slapen in groezelige hotelkamertjes. Dingen die het hele jaar wal gelijk worden gevonden, zijn in de vakantie o zo éééénig. Maar het gekste is dat ze din gen naar huis sturen en souve nirs meenemen om te bewijzen dat ze ergens geweest zijn. Ik heb het nu niet over koning Boudewijn die een paar apen liet inpakken om te kunnen zeggen dat hij in Afrika was geweest. Nee, ik bedoel bijvoorbeeld de ansichtkaarten, die zo vaak onder de kleurmachine wor den doorgehaald dat niet meer te zien is wat de fotograaf eigenlijk heeft willen vastleg gen. ri* Goed, er komt een postzegel op en een stempel. Maar hoe vaak gebeurt het niet dat de kaart helemaal bloot en beroofd van zegel in de tms valt? Dan blijft nog één ding over: zelf foto's maken. Foto's zijn bovendien altijd vrolijk. Als je pech hebt, fotografeer je niet. Als het regent, is het te donker om te klikken. Ik kan mij ook goed voorstel len dat die vliegers van de ma rine verschillende rolletjes hebben leeggeschoten op die Russische oorlogsschepen op de Noordzee. Bij het stafoverleg komen de kiekjes op tafel. „Kijk eens, al lemaal gelukt. Wat zeg ik? We hebben 38 afdrukken van die rot Russen in plaats van 36. Slim gebruik van de camera!" Vrolijk praat de marine-top over de belichting, over de af stand, die toch wel erg groot was. Èn dat je zo weinig Russen van dichtbij kunt zien. Zo hebben de jongens van de marine ook hun zomerherin- neringen. MERIJN DE KLM heeft de vluchten naar en van Cairo van aan staande zaterdag en maandag geannuleerd. Dit omdat de maatschappij vanuit Egypte geen bericht heeft gekregen over een opschorting van de eenzijdig genomen Egyptische maatregel tegen de KLM. Vrijdagmiddag is op Schip hol de delegatie teruggekeerd die de afgelopen twee weken in de Egyptische hoofdstad vergeefs besprekingen heeft gevoerd over de dienstuitvoe ring van de KLM tussen Am sterdam en Cairo. DE VVD eist dat minister Brinkman van WVC alle om roepverenigingen op dezelfde wijze benadert voor wat be treft de tellingen van het le denaantal zoals de bewinds man heeft gedaan bij Veroni ca, hetgeen vorige week resul teerde in een negatieve beslis sing inzake de aanvraag van een A-status per 1 oktober van dit jaar. DE 32-JARIGE ontvoerder van Heineken J.C.B., die mo menteel vastzit in de gevange nis in Scheveningen (de zoge noemde bunker) eist te wor den overgeplaatst naar een gevangenis met een milder re gime. Zijn advocaat mr. V. Kraal acht B. niet vluchtge vaarlijk genoeg om detentie in de zwaarst bewaakte gevan genis te rechtvaardigen. UTRECHT (ANP) - 'Onaanvaardbaar' en 'onbegrijpelijk' noemen de Neder landse Vereniging voor Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg (NVAGG) en de Nationale Kruisvere niging de halvering van de vier procent groei die hun voor 1986 was toegezegd. Staatssecretaris Van der Reijden (Volksgezondheid) heeft in overleg met minister Ruding (Financiën) tot deze korting besloten om de in het regeer akkoord vastgelegde bezuiniging van 22,5 miljoen gulden op het algemeen maatschappelijk werk ongedaan te maken. Een woordvoerster van het ministe rie van WVC zei vrijdag, dat ze geen mededelingen kan doen over besluiten in de ministerraad over de begroting voor 1986. De voorgenomen korting is echter volgens de NVAGG bevestigd door ambtenaren van het departement. De Nationale Kruisvereniging vindt het besluit 'volstrekt in tegenspraak met de nota van de staatssecretaris over de eerstelijns gezondheidszorg'. De NVAGG heeft Van der Reijden vrijdag een boze brief geschreven. Door de korting, die voor de regiona le instellingen voor ambulante geeste lijke gezondheidszorg (RIAGG's) op ongeveer zeven miljoen gulden neer komt, komen volgens de NVAGG ver schillende verplichtingen van de RIAGG's in het gedrang, zoals verster king van de sociale psychiatrie en on dersteuning van de eerstelijns gezond heidszorg in het kader van het over heidsbeleid dat is gericht op het zo min mogelijk opnemen van psychiatrische patiënten. Verder noemt de NVAGG in dit verband de versterking van de so ciale psychogeriatrie (demente bejaar den), de hulp aan bijzondere groepen als autisten, Latijns-Amerikaanse vluchtelingen en etnische minderheden en de vrouwenhulpverlening. Ze herinnert er tenslotte aan, dat de Tweede Kamer bij de begrotingsbe handeling in een motie heeft gevraagd, het geld voor het maatschappelijk werk uit de intramurale sector (zieken huizen) te halen. De korting op de groei van het kruiswerk en de ambulante geestelijke gezondheidszorg is daarmee in tegenspraak, aldus de NVAGG.

de Stem | 1985 | | pagina 3