:nheid TS VISEURS SLUIS AKKOORD MET PLANNEN Co. Hoofddader krijgt mogelijk lichtere straf dan helper Man licht gewond Kokkelvisser wil extra vergunning Tante Rietje voelt zich door beleid Oostburg bedreigd Zwemtocht over Hollandsch Diep AUTO BOTST TEGEN TREIN: Veel activiteiten op het recreatiegebied De Vogel Deelnemer van 84 aan tennis toernooi kuntants ccountantm/v rlRESSE k ZATERDAG 20 JUL11985 VAN ZEELAND SERIE AUTODIEFSTALLEN RETRANCHEMENT/CADZAND - Aan de Sluise kust, bij het natuurgebied het Zwin, komt een groot bungalowpark. ASSISTENT EGIOCHEF ZWN Zilvervoor Arthur de Wever isser verongelukt ijdens lossen schip DÉ CADZANDSE IJSCOVERKOOPSTER Gierlucht teistert Bergen op Zoom Bakker Westdorpe houdt taartenloop politierapport Plaatselijk nieuws Kloosterzande Lamswaarde Ossenisse Vogelwaarde Al 3 lieren Lbileum, receptie, [ing, overwinning, n, openbare dank, i best eens in de J familieberichten. Ir hoeft het niet te (nog geen tientje). 1,85. Eén grote f/oor het plaatsen j met een formaat lijf 13,00 toeslag. Tivraag Bi] niet- 1 3,00 adm kosten (iet geretourneerd, uw tekst 2 dagen pn onze kantoren, urt u eveneens 2 kr Postbus 3229, Ie opgaven worden 1 indien naam en dien Uw betaling ben ons het recht paf van redenen te lleuws op donderdag. Efeliciteerd J OPA EN OMA In „Benjamin". en te ;ht |em am [(België) liging te Breda Insttreding, een fn aan het adres 1835 JN Breda '55250 oduktiebedrijf te voor de funktie Ig voeren van het lord en geschrift); fcten aan: erden produceren ffen met als voor- mte voor: il worden. e bedoeling dat ening gewerkt onze hr. Paul van r) >1615-1756. T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers jIIDDELBURG - Officier van justitie mr. Van Marion bleef ijsteren onverbiddelijk. Dit n(junks het pleidoo van mr. E. jmit, raadsman van de 20-ja- fjge C. O. uit de Terneuzen, om lijn jonge cliënt niet een twee- je keer naar de gevangenis te sturen. O. had als medeplichtige meegewerkt aan een 'lange se rie' autodiefstallen, verpreid over het hele land en was eer der ook al eens wegens vermo gensdelicten veroordeeld. Alleen al om die reden wilde de officier van justitie niet in gaan op het verzoek om O. een tijd de kans te geven zich van in goede kant te laten zien teneinde hem daarna tot alter natieve diensverlening te kun nen veroordelen. Hij bleef bij zijn eis: acht maanden gevan genisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Conformeert de rechtbank zich aan de eis, dan krijgt O. als medeplichtige een zwaar dere straf dan zijn oudere broer, die bij de diefstallen steeds het voortouw nam. Deze broer kwam voor in Rotter dam, waar de rechtbank hem een kans wil geven door een alternatieve straf. Mr. Smit benadrukte dat O. nooit de kans heeft gekregen zich aan een crimineel gezins milieu te ontworstelen en zich mee heeft laten slepen door zijn dominante broer. „Hij heeft buiten het gezin nooit een baan gehad, zijn capacitei ten vonden nergens anders er kenning". De deelname van O. aan de diefstallen was steeds beperkt tot het besturen van de auto. Zijn broer deed 'het werk'. Die broer zou na de aanhouding van zijn zaak in Rotterdam hoopgevende pogingen doen om weer op het rechte pad te geraken. Het ligt in de rede, aldus raadsman Smit, dat een zelfde houding wordt aange nomen tegenover zijn cliënt, wiens aandeel in de diefstallen veel kleiner was.Dat werd nog eens onderstreept door een ge zinsvoogd die tijdens de zitting een verklaring af mocht leg gen. De officier van justitie in Middelburg liet zich daardoor niet overtuigen. Bovendien la ten de beleidslijnen in Middel burg volgens hem een coulan- tere houding niet toe. Bungalowpark bij natuurgebied Zwin De projectontwikkelaar Coltof Beheer in Zierikzee wil daar 182 bungalows laten bouwen. De gemeente Sluis is akkoord met de plannen. Van ome correspondent KRUININGEN - Bij een bot sing tussen een auto en een trein werd De 46-jarige L. van der G. uit Krabbendijke licht gewond. Hij liep een hood- wond en een hersenschudding op. Het ongeval gebeurde don derdag omstreeks 18.15 uur. L. van der G. kwam op de spoor wegovergang van de Capelle- weg met zijn auto in botsing met de stoptrein Bergen op Zoom-Vlissingen. De personenauto werd twintig meter meegesleurd, waardoor Van der G. bekneld raakte in zijn auto. Hij werd door de brandweer uit Krui- ningen uit zijn auto bevrijd en overgebracht naar het Berg- zicht ziekenhuis in Goes. De auto was total-loss. Het terrein van het station van de Nederlandse Spoorwe gen in Kruiningen Yerseke was donderdag overigens nog twee keer het 'doelwit' van en kele ongevallen. Donderdagmiddag om 15.00 uur reed A. F. uit Yerseke met zijn personenauto, vermoede lijk na een slippartij, tegen een stootblok op het rangeerter rein. F. die daarbij een kaak- fractuur opliep, is na behan deld te zijn in het Bergzicht ziekenhuis te Goes, overge bracht naar het Bethesda zie kenhuis te Vlissingen. Later op de avond kwam de fietser A. J. de N. uit Bergen op Zoom met zijn fietsband in De heer Arthur de Wever - fotowimkooyman Van een onzer verslaggevers AXEL - Veertig jaar in dienst bij de vervoers maatschappij Zuid West Nederland. Voor deze op merkelijke prestatie kreeg Arthur de Wever, sinds 1981 assistent regiochef, gistermiddag in restaurant Zomerlust in Axel de ere medaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. De versierselen werden tijdens de receptie opge speld door burgemeester A. Hack van de gemeente Axel. De loopbaan van De We ver begon in 1945 toen hij als rangeerder in dienst kwam bij de NV Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij. De maatschappij is in 1978 opgegaan in de huidige N.V. Streekvervoer Zuid West Nederland. De carrière van 'strever' De Wever verliep voor spoedig. Een jaar later al bracht hij het tot conduc teur, in 1949 werd hij chauffeur. Na achttien praktijkjaren op de bus werd De Wever in 1967 be vorderd tot controleur. Drie jaar later tot hoofd controleur. Acht jaar later volgde opnieuw opslag. De jubila ris werd in 1978 benoemd tot rayonchef. De laatste halte in zijn carrière be reikte hij in 1981 toen hij tot assistent regio-chef werd bevorderd. In die hoedanigdheid gaat De Wever nu in de VUT. VLISSINGEN (ANP) - Op de Vismijn in Vlissingen is gis- kravond de 23-jarige Job Schroevers om het leven geko men. De man, opvarende van "et vissersvaartuig De Vlis- singen 28, was samen met zijn rader de lading gan het lossen. De vader bediende de laad bom op het schip terwijl de toon de vis in ontvangst nam j>P de loskade. Tijdens deze «werkzaamheden brak de 'aadboom en kwam op het slachtoffer terecht. Het bewuste terrein was eigendom van een andere pro jectontwikkelaar. Die heeft daar vakantiehuizen laten bouwen maar het lukte hem niet al zijn plannen uit te voe ren. Twee weken geleden ver wierf Coltof de grond na moei zame onderhandelingen. De huizen worden gebouwd in de zogenaamde Franse stijl. „Het wordt een zonnig gebeuren", verklaarde directeur R. Coltof. De projectontwikkelaar heeft reeds 2000 reacties, voor namelijk uit België, die moge lijk interesse hebben in een bungalow bij het Zwin. Ko mende week start de verkoop. Coltof verwacht dat de zomer woningen in oktober uitver kocht zijn. De plannen van de beheer maatschappij passen precies in het bestemmingsplan. In het park komt een service punt. Het bestemmingsplan geeft daar geen ruimte voor. De plannen van de project ontwikkelaar voor het plan Vossekaai bij Hoofdplaat zijn veranderd. In eerste instantie wilde hij daar 400 woningen laat bouwen. De architect heeft nu opdracht een plan voor 200 vakantiewoningen te maken. Binnen een maand verwacht Coltof zekerheid te hebben over de uitvoerbaar heid van het plan Vossekaai. Enige tijd geleden deelde hij mee dat mogelijk een jachtha ven bij Hoofdplaat zal komen. Gisteren vertelde hij dat dat zeer moeilijk zal worden. „Uitgesloten is het echter nog niet". De beheermaatschappij heeft vorige week ook grond verworven in Cadzand in de Vlaming-polder. Hij wil daar 36 woningen voor permanent gebruik laten bouwen. De hui zen zullen echter ook als re creatiewoning gebruikt wor den. Coltof is ondertussen in ge sprek met zowel de gemeente Oostburg als Sluis om in de toekomst nieuwe bouwprojec ten te laten uitvoeren. Zijn ge dachten gaan uit naar het ge bied tussen Cadzand-Bad en Cadzand-Dorp. „Wij willen op ons risoco daar al grond aan kopen. De moeilijkheid is ech ter dat de infrastructuur van Cadzand-Bad uitgeput raakt. Het is de vraag of de riolering nog een nieuwe wijk aankan, dat zijnechter zaken die we met de gemeente bespreken". Over vijf a zes jaar wil de be heermaatschappij ook nog in de omgeving van het Zwin nieuwe vakantiewoningen bouwen. HOOGERHEIDE Op 3 september weet visser Landa uit Hoogerheide of hij recht heeft op twee extra ver gunningen voor de vangst van kokkels. Het ministerie van Land bouw en Visserij voelt er niks voor om Landa op zijn wenken te bedienen, omdat de kokkel stand daarmee bedreigd zou worden. Landa heeft daarom de Raad van State ingescha keld die in september de knoop doorhakt. In totaal zijn door het mi nisterie 35 vergunningen uit gegeven voor de vangst van deze kleine schelpdieren. Lan da heeft er een, maar chartert daarnaast andere mensen die voor hem kokkels vangen in de Oosterschelde en vooral in de Waddenzee. Hij stelt dat hij een extra vergunning hard nodig heeft om aan de vraag naar kokkels te kunnen voldoen. Vooral buiten de grenzen staan klan ten om kokkels te springen. „Willen we aan die stijgende vraag kunnen voldoen, dan moeten we extra vergunnin gen hebben. We kunnen met cijfermateriaal aantonen, dat we daarmee de kokkelstand niet in gevaar brengen", aldus Landa. Het achterwege blijven van extra vergunningen zou tot klantenverlies kunnen leiden, vreest hij. „Kijk, als klanten bij ons grote bestellingen doen en ze moeten er lang op wach ten, kun je ze moeilijk verwij ten als ze naar een ander stap pen die er wel in slaagt om ze aan de gevraagde hoeveelheid te helpen", schetst Landa dat toekomstscenario. In Hooger heide heeft Landa een bedrijf waar de kokkels worden be werkt en ingeblikt voor de verkoop. Van onze correspondente WILLEMSTAD - De Willemstadse vereniging Mediaan houdt zaterdag 10 augustus een zwemtocht over het Hol landsch Diep. Deelnemers aan deze 21ste overtocht kunnen zich van af elf uur inschrijven bij cafetaria 't Centrum. De zwemafstand is drie kilometer. De deelnemers wor den vanaf Willemstad met een rondvaartboot naar de ha ven van Numansdorp gebracht, waar om half twee het startsein wordt gegeven. Na afloop krijgt iedereen een berinneringsmedaille. Tante Rietje, de bekende Cadzandse ijscoverkoopster Van een onzer verslaggevers CADZAND-BAD - Tante Bietje, de bekende Cadzandse ijscoverkoopster, voelt zich bedreigd in haar bestaan door het ventvergunningenbeleid van de gemeente Oostburg. De gemeente heeft namelijk de strandpaviljóenhouders een vergunningen verleend om in een straal van 300 meter rond hun horecagelegenheid te ven ten. Rietje Baart heeft reeds een bezwaarschrift naar de ge meente verzonden. Ze vindt dat de paviljoenhouders haar concurrentie aandoen. „Ik loop al 27 jaar met mijn paardje en mijn wagen over het strand ijsjes te verkopen. Ik heb de oudste rechten. Ik misgun die paviljoenhouders niets, maar ze moeten in hun pand blijven. Vorig jaar heeft de gemeente beloofd dat ik het alleenrecht - foto de stem/cor j. de boer op het venten tussen de Zwar te Polder en het Zwin heb", deelde ze gisteren mee. De Oostburgse Wethouder J. Thomaes verwacht dat me vrouw Baart in het gelijk wordt gesteld. „Het kan ook zijn dat we de paviljoenhou ders een vergunning geven om in een straal van vijftig meter rond hun pand te venten maar ik weet niet of dat wel zin heeft", aldus de wethouder. Van onze correspondent HENGSTDIJK - Voor de ko mende dagen staan er weer volop activiteiten op het pro gramma op het recreatiege bied De Vogel. Zaterdagmid dag om 14.30 uur surf- en ka nowedstrijden. 's Avonds zijn er play-back en sound-mix wedstrijden met medewerking van Eldorado. Zondag om 14.00 uur gaaibollen; om 15.00 uur zwemwedstrijden en om 19.00 uur kinderbingo, gevolgd door bingo-avond om 20.00 uur. Maandagmiddag om 15.00 uur komt poppenkast 'Ria' met een voorstelling en om 17.00 uur is er een diner bij kaarslicht met muzikale bege leiding van een organist. Dins- dag is er een witte-fietstocht met witte fietsen van de ANWB en de Nederlandse Hartstichting, 's Avonds om 19.30 uur is er mini play-back en sound-mix wedstrijden met medewerking van drive-in El Diedda. Woensdag begint om 9.30 uur een rommelmarkt, waar ook enkele fancy-fair-stand- jes zullen zijn en waar prijzen te winnen zijn met het rad van avontuur, 's Avonds is er bin go-avond, voorafgegaan door kinderbingo. Donderdag om 19.30 uur komt professor Sar- cos' goochelshow. Ruim 100 deelnemers gingen op 'Vossenjacht' op recreatie gebied De Vogel. De jacht speelde zich af over de gehele camping. Als winnaars kwa men uit de bus: in de leeftijds groep tot 6 jaar: Petra van Hoey uit Sint-Jansteen; 6 en 7 jaar: Mieke van de Bosch uit Hengstdijk; 8 en 9 jaar: Jürgen Borremans, Beveren; 10 en 11 jaar: Patrick van Oosterwijk, Mechelen en bij de groep van 12 jaar en ouder: Alain van Oosterwijk uit Mechelen. de rails terecht, waardoor hij kwam te vallen. Ook hij liep een hersenschudding en een hoofdwond op en is eveneens vervoerd naar het Bergzicht ziekenhuis in Goes. Van onze correspondente WILLEMSTAD - Dat tennis een sport voor jong én oud is wordt binnenkort in Wil lemstad bewezen door M. Goumare uit Vlaardingen. Deze 84-jarige tennisser heeft zich ingeschreven voor het open toernooi dat TV '76 van 29 juli tot en met 4 augustus houdt. De heer Goumare gaat sa men met mevrouw L. Bra- ber uit Willemstd gemengd dubbel spelen in het Dl- toernooi. Willemstad kent hij door zijn broer die jaren lang beurtschipper is ge weest op het traject Willem- stad-Rotterdam. De hoogbejaarde deelne mer speelt tennis vanaf zijn 49ste. Samen met zijn vrouw speelde hij competities en werd hij C-speler. Zijn vrouw moest het tenissen na een voetoperatie opgeven, maar Goumare ging ermee door tot op de dag van van daag. Met voetballen - wat hij 34 jaar gedaan heeft - is hij gestopt. Zijn sportiviteit heeft Goumare tot zijn pen sioen ook in de baas zijn tijd kunnen uitleven. Hij was hoofd van het gemeentelijk sportbureau in Vlaardingen. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Grote delen van Bergen op Zoom zijn donderdagavond onaan genaam getroffen door hevige stankoverlast. De milieudienst van de gemeente Bergen op Zoom onderzoekt de herkomst van de penetrante lucht die in woners hoofdpijn bezorgde. Volgens de gemeentevoor- liehter houdt de dienst het op een gierlucht. „Die zou afkom stig kunnen zijn van de Augustapolder". De stank was zo hevig, dat zelfs het sluiten van deuren en ramen niet hielp. Omdat de lucht in de huizen hing namen tal van bewoners de after sha ve-spray ter hand om de stank te onderdrukken. Een medewerkster van de provinciale milieudienst deel de mee dat zowel woensdag als donderdag klachten binnen kwamen over een gierlucht in Bergen op Zoom. Van onze correspondent WESTDORPE - Het trimlopen is in Westdor pe populair. Mogelijk heeft het succesvolle lo pen van de plaatselijke atleten Eddy Vink, Alex Vernaeve en Peter de Waal toe bijgedragen. Ook wordt al een paar jaar een trimloop gehou den in Westdorpe, waar voor steeds veel belang stelling bestaat. Bij de plaatselijke warme bakker, Hans de Caluwé, is het lopen een soort levensbehoefte ge worden. Steeds wanneer hij even tijd heeft, kan men hem door het dorp zien rennen. Hij is intus sen een zo groot liefheb ber van deze sport ge worden, dat hij een 'taar tenloop' gaat organise ren. De taartenloop van de ze sportieve bakker vindt plaats op woensdag 18 september om zeven uur 's avonds. Er wordt gelo pen over de afstanden 2%, 5,7tis en 10 kilometer. Inschrijving kan geschie den bij bakker De Calu wé, die per drie deelne mers één taart zal bak ken. Voor de deelnemers is in Westdorpe kleed- en wasruimte aanwezig bij de plaatselijke voetbal velden. GOES - Op de parkeerplaat sen in Goes heeft de gemeen tepolitie gecontroleerd op af gesloten auto's. Er werden 712 auto's gecontroleerd, waarvan er 36 open waren. In de niet- afgesloten auto's lagen bij 8 waardevolle goederen zo voor het grijpen. GOES - Op verzoek van de Goese politie is door de rijks politie groep Borsele de 57-ja- rige J. S. uit 's Gravenpolder aangehouden. De man had in twee winkels en in een restau rant te Goes getracht geld uit de kassa weg te nemen. Hij werd echter elke keer betrapt. Na een bekentenis is hij weer heengezonden. NIEUW VLIET - De 6-jarige J. IJ. uit Tiel werd licht ge wond toen hij door een perso nenauto bestuurd door K. JK. uit Willich (Did.) werd aange reden. IJ. liep een gebroken bovenbeen op en hij is naar het ziekenhuis in Oostburg overgebracht. OOST-KAPELLE - Op de Noordweg kwam de personen auto bestuurd door de 21-jari- ge R. van G. uit Roosendaal door een uitwijkmanoeuvre op het linker weggedeelte. Daar botste hij frontaal op een per sonenauto bestuurd door de 22-jarige B. B. uit Middelburg. Twee inzittenden in de auto van G. werden dusdanig ge wond dat zij overgebracht moesten worden naar het Be thesda ziekenhuis te Vlissin gen. Beide auto's werden ge heel vernield, terwijl nog drie andere personenauto's schade opliepen. 'S HEERENHOEK - Op de kruising Sloeweg-Stoofweg ontstond een botsing tussen een personenauto en een be stelauto, waarbij vieer gewon den vielen. De bestelauto, be stuurd door de 44-jarige J. .R. uit 's Heerenhoek was gestopt voor de kruising. Vermoede lijk door de weersomstandig heden zag de bestuurder R. de naderende personenauto be stuurd door de 45-jarige A. W. uit Tilburg niet, waarna hij de kruising opreed en de botsing volgde. Bestuurder W. en zijn drie mede-inzittenden werden allen gewond en moesten wor den overgebracht naar het Bergzicht-ziekenhuis in Goes. SCHÓONDIJKE - In de West straat werd J. K. uit Schoon- dijke licht gewond toen hij werd aangereden door een personenauto bestuurd door A. ,L. uit IJzendijke. De be stuurster van de auto reed weg en in plaats van te rem men gaf zij gas waardoor de auto een te grote snelheid kreeg. Zij kon nauwelijks voetganger W. D. uit Schoon- dijke die aan de andere kant van de straat stond, ontwij ken, doch K. kon zij niet meer ontwijken. Ook de auto van K. werd beschadigd en tegen een paal kwam L. tot stilstand. SLUIS - Tijdens het zwemmen is mevrouw A. B. uit Sluis on wel geworden. Een tweetal vriendinnen alsmede een bad meester wisten mevrouw B. op de kant te halen. Zij is ter obersevatie naar het zieken huis in Oostburg overge bracht. VLISSINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is in Lunenburg de geparkeerd staande auto van M. H. gesto len. Het betreft een Fiat Pan da, zwart van kleur met het kenteken HK-70-XN. Oud papier - Vandaag haalt de voetbalclub uit Klooster zande weer oud papier op. Vanaf 9.00 uur 's morgens komt men huis-aan-huis. Bridgewedstrijd - De leden van de plaatselijke bridgeclub speelden in café De Vier Jaar getijden hun negende wed strijd in de zomercompetitie. Het was een draaiende mitchel met 14 paren. De uitslag was: 1. dames Van Puyvelde-Kint, 2. heren Joossen-De Kerf, 3. mejuffrouw Staal-de heer De Booy, 4. mevrouw Van Water- schoot-de heer De Schrijver, 5. heren Pauwels-Van Cruissen. Dwarsliggers - In verband met de bouwvakvakantie houdt gaaibolclub De Dwars liggers woensdag 24 juli een gaaibolling voor jong en oud in Herbergh Ossenisse. Aan vang 19.30 uur. Tevens is er die dag 's middags een vakantie- schieting op twee wippen, om 14.30 uur. Andere gaaibollin- gen zijn gepland op 31 juli en 10 augustus. Op 28 juli is er ook nog een schieting om har sten. Die begint al om 9 uur 's morgens. Oud papier - In de maand augustus wordt door de voet balvereniging Vogelwaarde geen oud papier opgehaald. Op zaterdag 7 september komt men weer rond in Vogelwaar de en Hengstdijk.

de Stem | 1985 | | pagina 15