Tennisjeugd actief in toernooi Axel DE STEM Levien Dieleman weg bij Biervliet Paul Hiel durft uitdaging aan CORNÉ BULKMANS WINT VLIEGENDE HOLLANDER-TROFEE rnrnsm Maaike Verstraeten verrast in Sluis Regionale deelname tennistoernooi in Hontenisse Toernooi Animo verloopt gladjes T14 PAGINA SPORT 3 LIJK alzaak ode Kruis Prijskaarting de Herberg Vleesschieting schieting Schieting VAN TRIMVEDETTE NAAR DEBUTEREND AMATEUR Relativeren ZATERDAG 20 JUL11985 Dienst, afd. rk kan wor- e behande- volgens de e landelijke tevens met tijdens en ling. chappen en erken en sociale 9- k kan deel edure. ing en erva- .098.- bruto et personeel edure. deze functie i bij de chef JLamber- na het ver- tie inzenden -ster en wet- .v. het hoofd aken en Or- Middelburg. Van onze tennismedewerker jjL - Na Sas van Gent en erneuzen sluit ook dit jaar de .juisvereniging Axel zich in bij het rijtje jeugdtennis- jernooien op Zeeuws-Vlaam- bodem. De achtste editie, |e maandag 22 juli van start |8t, kent wat minder in lijvingen dan voorgaande jren. Een totaal van zo'n hon- tri aanmeldingen is overi- ,ns goed voor een'hele week rijd op de Axelse banen. Hoewel wedstrijdleider Piet Esselbrugge weinig over plaatsingen kan vertellen, is dit tevens in het systeem inge bouwd. Men speelt aanvanke lijk voorronden, met voor de verliezers een herkansings ronde, waarvan de winnaars zich weer aansluiten op het hoofdschema. Toch lijkt Maai ke Verstraeten uit Hulst de kanshebster bij de 16-jarige meisjes, een categorie waar voor 12 aanmeldingen waren. Hanneke Lockefeer en Anne- marie Robesin zijn andere be kende namen in dit gezel schap. Bij de 16-jarige jongens is Evert van Kampen een goede bekende in Axel. Bij de 14-ja- rige jongens bestond een gro tere belangstelling. In deze ca tegorie lijkt Jeroen Verstrae ten favoriet, maar zal zich fel moeten verweren tegen spe lers als Stefan Havermans en Frederick Ouwehand, die zich ook in Axel manifesteren. Eli sabeth Buijs uit Souburg is een bekende bij de 14-jarige meisjes, waarbij ook Frances es Adriaansens uit Hulst en Brigitte Oostrom uit Yerseke van de partij zijn. Dezelfde Franceses Adriaansens lijkt bij de 12-ja- rige meisjes de favoriete te zijn samen met Souburgse Ericka Ouwehand, terwijl Guido Tolhoek en Harold Schipper vooraanstaande na men zijn bij de 12-jarige jon gens, met Eric Eversdijk als mogelijke kanshebber. Vijf meisjes spelen voor de titel bij de 10-jarigen in een poule, terwijl bij de 10-jarige jongens strijd wordt geleverd tussen Jean-Loup van de Wie- Ie, Niek van Remortel, Lau rens Visser en Pieter Ouwe hand. Overigens zijn verras singen niet uitgesloten, want een ploeg uit Utrecht comple teert het toernooi in de diverse leeftijdscategorieën. De wed strijdleiding is in handen van Piet Esselbrugge en Manfred Löchter. De finales zijn ge pland voor zondag 28 juli. Elianne de Feyter in topvorm door Ton Koomen JAAMSLAG - De strijd om de Vliegende Hol- ander-trofee vormde gistermiddag het hoog- epunt tijdens de eerste dag van het tweedaag- internationale concours hippique van de jandelijke rij vereniging en ponyclub Luctor et ergo uit Zaamslag. NDHUIS schuur 400 't Zand 53, Koewach ./wo./zo. 12-18 uur. Gistermiddag waren de ponyruiters en amazones an de beurt. De overwinning in de strijd om de fel «geerde Vliegende Hollander-trofee was voor sterke K. luxe recreatiebung; ;orné Buikmans met Limbra's Sorke van Parade- •V op eigen grond, a pk., 2 badk., c.v bb. beglazing, 70.000 Reijgerskreek 1 ngstdijk, Z.VId. 01184 967 na 18 u. laardjes uit het Brabantse Sint-Willebrord. Een strijd die beslist werd in [e klassen M en Z in handicap ,ver een klassiek- en een chtspringconcours op het ittige', maar 'eerlijk' par sers, dat was opgetrokken en ben ik genoodzaak tor de geroutineerde Bram iommers, een man die zijn joren in Zaamslag al meer 'm verdiend heeft. Buikmans zegevierde in het negen deze uwkundige voorzienin- n voorraad hoeven niel chtspringconcours en werd oi itn tnlAtAr*ir*r*lirt i-oaL euze telefonische reak- 3-09-14-75-28-15-88-57- 05-01-81-59-95-66-13- -45-86-17-24-60-37-30- -64-51-73-65-20-39-76. p zondag 21 juli bij Blommaert, Hulst, begir 4.30 uur. aterdag 20 juli schieting Zuiddorpe, gratis 25, anvang: 14.30 uur. Schieting p zaterdag 20 juli 50, ratis. Aanvang 14.30 uur afé de Kroon, Hulst. p zondac uur. ulst. 21 juli, aanvang afé de Kroon, ondag 21 juli ZO Hulst 50,- gratis, anvang 14.30 uur. p zat. 20 juli bij v.Schayck, Vogelwaarde, anvang 14.30 uur. weede in het klassieke anngconcours, waarin hij [arolien de Feyter van het or- amserende Luctor et Emergo (tor moest laten gaan. Caro- itn de Feyter eindigde met loliday knap als derde achter filco Vinke, de M-ruiter met Her van De Kleppertjes, die jed was voor een eerste jlaats in het klassieke spring- ncours en het jachtspring- acours als tweede beëindig- le. Het ruitersportminnende ïbliek heeft gisteren kunnen stieten van paardesport van oogstaand niveau, zowel in ie dressuur- als de spring- iedstrijden. Maar dat is men middels gewend in Zaam- sg, waar voorzitter Jacques e Bliek en zijn staf van me twerkers er jaarlijks in sla- en de top van de Brabantse, isuwse en Belgische ruiter- port naar hun concours te ïkken. stapt naar de paarden in ver band met haar leeftijd - die vorig jaar de Zeeuwse titel veroverde in de Z-klasse. In de Z-dressuurklasse - eveneens een voorselectieduel voor het Zeeuwse kampioen schap - ging de overwinning zoals verwacht naar Annelies Breure met Maby van Oranje- ruiters uit Willemstad, die Wilma Beun en Marja Kiel- man voorbleef. Nicole Schie man met Happy Story van Kleppertjes reikte hier naar een verdienstelijke zesde plaats. Vandaag staat het terrein aan de Kamperseweg in Zaamslag in het teken van de strijd om de Vliegende Hollan der-trofee voor de paarden. kje benutten. tie wordt in een groter t het belangrijkste woord. mmer in de advertentie op. akkelijk en snel NT HET BEDRAG AFLEZEN dat van brieven onder nummer Is contante betaling kunt u een we girokaart (dus géén giro- ol ~t u een acceptgirokaart inistratiekosten in rekening agblad De Stem, Postbus 3229. sadvertenties. Voor een aangename ver ging zorgde de voor eigen 'bliek rijdende Elianne de iyter met Bres van Luctor et Diergo in het klassieke pringconcours voor de Z-po- een wedstrijd die tevens eerste voorselectieduel old voor het Zeeuwse kam- ioenschap. De 15-jarige HAVO-leerlin- 6 uit Zaamslag versloeg ver- issend de als favoriet getipte Toen Goossens met Ramora byam van Haringruiters, de if tijdgenoot van Elianne de tyter, die haar in Axel nog irsloeg. Het tweede voorselectieduel Wdt volgende week in Hulst (gewerkt. Walter Murre met -Is Jippie van Kleppertjes ird hier knap derde. Dit 'ietal zal uit gaan maken wie 'de opvolger wordt van Ellen Bliek - inmiddels overge- |e overslaan, vakje gebruiken. Prijs incl. 5% BTW 5,36 7,15 8,91 10,70 12,49 14,28 loon: e> ^teurs; 1. T. v.d. Steen Bruinisse 446 Wen, 2 M. de Baat De Heen 369, 3 W.J. LOenhout Nw, Vossemeer 343, 4 F. possen Zundert 320, 5 Th. Akker- «ns Nw. Vossemeer 298, S N. v.d. Klun- 'n Hoogerheide 292, 7 R v. Hooijdonk Unciaal 253, 8 W. Wieme IJzendijke '■9 A. v. Loon St. Willebrord 236, 10 R jvank Sas van Gent 220, 11 Th. Fase N Vossemeer 218, 12 K. v. Goethem °osterzande 181, 13 J. Kools Roosen- 21175, 14 J. Gevers Rjjsbergen 175, 15 Hofland Roosendaal 170. 'Moren: 1 P Barten Zevenbergen 427 Wen, 2 J. v. Ginneken Etten-Leur 328, A Tak Oud-Gastel 293, 4 R Tak Nenbosch 250, 5 P. Haast Rijsbergen 6 A. Goense Qvezande 207, 7 J. Mel- Roosendaal 200, 8 H. Bogers Fijnaart 19 J- Buikmans Hoeven 173, 10 R. de jeze Goes 166,11 J. Oerlemans Dongen 7/2/13 E. Crombeecke Aardenburg en Mach Sluiskil 163, 14 J. Bol Hoeven j 15 J. v.dL Luytgaarden St. Willebrord jvwellngen: 1 J. Valentijn St. Wille- :jrd 431 punten, 2 V. Timmermans heide 281, 3 K. Kools Oudenbosch A J. v.d. Boom Roosendaal 266, 5 R. Oud-Gastel 231, 6 R. Lockefeir jtenbosch 216, 7 B. v. Aarssen Bos- tenhijofd 196, 8 F. v. Son Zevenbergen 9M. v Steen Dongen 178,10 W. Geijs Jadendamme 171, 11 R Hellemons Jtehenhoofd 170,12 C. Wouters Zeven- #n 167, 13 A. de Ridder Arnemuiden J- Akkermans Nw. Vossemeer 146, Pijpelink Terneuzen 135 punten. Uitslagen:Afdelingsdressuur achttallen klassen L, M en Z in handicap: 1. Noord- Beveland, Kortgene; 2. Luctor et Emergo, Zaamslag; 3. Zwinruiters, Nieuwvliet. li- klasse viertallen: 1. Schouwse Ruiters, Dreischor; 2. Kleppertjes, Axel. B-dres- suur categorie C-D, ring 12: 1. José Faas met Okay Maid, Noordzeeruiters; 2. Su- sette Jacobsen met Jolanda, Vroonrui- ters; 3. Christien Delbrandt met Farah, Hulst. Ring 11: 1. Peggy van der Wege met Pepita, Oranjeruiters Moerstraten; 2. Ester van Westen met Patrick, Wal cheren; 3. Anique Jacobsen met Jolanda, Vroonruiters. Ring 10: 1. Leontien Ver meulen met Speedy, Haringruiters; 2. Annette van der Have met Fanny, Schouwse Ruiters; 3. Angelique van der Wegen met Nimphy, Oranjeruiters. L- dressuur, categorie A-B: 1. Petra van der Hoek met Alisse, Schouwse Ruiters; 2. Judith van Broekhoven met Olgarina, Markiezaat; 3. Nicolette Stahlie met Evi- ta, Noord-Beveland. LI-dressuur, cate gorie C-D ring 9:1. Barbara Esselbrugge met Sjifag van de Paardenburcht, Klep pertjes; 2. Jeannet Bakker met Scarlet Fox, Zwinruiters; 3. Lou Broek met Jos- quin, Markiezaat. Ring 8:1. Nancy Hup- perts met Mariska, Kleppertjes; 2. Ar nold Timmerman met Robbedoes, Paar debloem; 3. Sancho Voerman met Sticky, Luctor et Emergo. Ring 7: 1. Rian Pol derdijk met Dusky, Walcheren; 2. Lianne Wielmaker met Juliana, Walcheren; 3. Joke Schaubroek met Prescot Juno, Zwinruiters. L2-dressuur, ring 6: 1. Ma rian de Bruin met Rocket, Graaf Engel- brecht; 2. Karin Peters met Eros, Klep pertjes; 3. Corné Buikmans met Nata- scha, Paradepaardjes. Ring 5: 1. Wendy Hendrikse met Romano H, Kleppertjes; 2. Lilian van Mieghem met Winca, Grae- ve Jan; 3. Xander van Leeuwen met An- ka S, Heerle. M-dressuur: 1. Arianne Hanse met Liza, Schouwse Ruiters; 2. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Be veland; 3. Elianne de Feyter met Bres, Luctor et Emergo. Z-dressuur: 1. Anne lies Breure met Maby, Oranjeruiters Willemstad; 2. Wilma Beun met Ajax, Oranjezon; 3. Marja Kielman met Ibra him, Kleppertjes. Z-dressuur voorselec tie Zeeuws kampioenschap: 1. Annelies Breure met Maby, Oranjeruiters Wil lemstad; 2. Wilma Beun met Ajax, Oran jezon; 3. Marja Kielman met Ibrahim, Kleppertjes. B-springen categorie A-B handicap: 1. Anouk de Bot met Rita, Paradepaard jes; 2. Nicolette Stahlie met Evita, Noord-Beveland. B-springen categorie C-D in handicap: 1. Carolien de Feyter met Edain, Luctor et Emergo; 2. Jan Martens met Veldhorst Sari, Zwinrui ters; 3. Priscilla Wesel met Tossa, Mar kiezaat. L-springen categorie A-B in handicap: 1. Leontien Vermeulen met Speedy, Haringruiters; 2. Jan Hopmans met Glory, Markiezaat; 3, Annemarie Kestens met Sonja, Oranjeruiters Moer straten. L-springen categorie C-D in handicap: 1. Miranda de Jonge met Ha rold, Zwinruiters; 2. Sjoerd de Bot met Femke, Paradepaardjes; 3. Mare Tim merman met Ramona, Oranjezon. In springen, categorie C-D in handicap klassiek: 1. Wilco Vinke met Ister, Klep pertjes; 2. Arianne Hanse met Liza, Schouwse Ruiters; 3. Sancho Voerman met Sticky, Luctor et Emergo. Z-sprin- gen klassiek categorie A-B in handicap: 1. Corné Buikmans met Limbra's Sorke, Paradepaardjes; 2. Carolien de Feyter met Holiday, Luctor et Emergo; 3. Peter Declercq met White Star, Zwinruiters. Z-springen klassiek categorie C-D in handicap: 1. Johan Kerstens met Jupiter, Oranjeruiters Moerstraten; 2. Johan Kerstens met De Rampert Alex, Oranje ruiters Moerstraten; 3. André van Zon met Grauwe, Haarsteeg. Voorselectie Zeeuws kampioenschap Z-springen ca tegorie A-B klassiek: 1. Carolien de Fey ter met Holiday, Luctor et Emergo; 2. Peter Declercq met White Star, Zwinrui ters; 3. Sandy Breel met Boy, Oranjezon. Voorselectie Zeeuws kampioenschap Z- springen klassiek categorie C-D in han dicap: 1. Elianne de Feyter met Bres, Luctor et Emergo; 2. Jeroen Goossens met Ramora, Haringruiters; 3. Walter Murre met Tils Jippie, Kleppertjes. Jachtspringconcours M-klasse categorie C-D in handicap: 1. Christien Crucq met Mandy, Walcheren; 2. Wilco Vinke met Ister, Kleppertjes; 3. Reggie Mattijssen met Gotthard-Z, Paradepaardjes. Jacht springconcours Z-klasse categorie C-D in handicap: 1. Jeroen Goossens met Ra mora Kayam, Haringruiters; 2. John den Hamer met Romano, Kleppertjes; 3. Ser ge Verheyen met Sephy, Heerle. Jacht springconcours Z-klasse categorie A-B in handicap: 1. Corné Buikmans met Limbra's Sorke, Paradepaardjes; 2. Ca rolien de Feyter met Holiday, Luctor et Emergo. Eindklassement om Vliegende Hollander-trofee: 1. Corné Buikmans met Limbra's Sorke, Paradepaardjes; 2. Wilco Vinke met Ister, Kleppertjes; 3. Carolien de Feyter met Holiday, Luctor et Emergo. BIERVLIET - Biervliet-trainer Levien Dieleman is gisteren op staande voet ontslagen. Dit voor een zaak die al geruime tijd speelt met Piet de Koeyer als twistappel. De Koeyer, die in het verle den bij Biervliet als trainer actief is geweest, heeft over schrijving aangevraagd als speler bij de Haringkakers. Het bestuur stelde dat De Koeyer zeker tot de selectie moest gaan behoren, maar Dieleman sprak daar zijn veto over uit omdat zijn komst bij bepaalde jongens van de selec tie niet best zou vallen. Biervliet-voorzitter Gerard Ingels: „Het was voor ons een uiterst delicate kwestie waar we reeds geruime tijd mee in onze maag zitten. De Koeyer is een uitstekend voetballer en we hebben het belang van de vereniging boven het persoon lijk belang van de trainer ge plaatst en Dieleman ontsla gen". Als tweede reden stelde Biervliet-voorzitter ongeoor loofde kritiek van de trainer op het bestuur. Met het laatste punt is de ontslagen trainer het bepaald niet eens. Dieleman: „Voor dat ik in één minuut tijd per telefoon mijn ontslag kreeg aangezegd, heb ik nooit en te nimmer kri tiek gehad. Ik heb uitstekend bij Biervliet gewerkt het afge lopen jaar. Het was een ploeg waar ik mijn ei volledig kwijt kon en met 10 graden vorst stonden de jongens van de winter nog te trainen. Als team hebben we ons dan ook in de vierde klasse weten te handhaven en nu gaat dat be stuur eventjes regelen dat Piet de Koeyer in het eerste moet, terwijl het altijd gezegd heeft dat ik alleen de verantwoorde lijke man was voor de techni sche zaken. Ik heb totaal niets tegen De Koeyer als voetbal ler, maar na zijn perikelen als trainer destijds ligt hij bij sommige jongens van de groep slecht en dat kan Biervliet nooit en te nimmer ten goede komen. Het enige punt van kritiek mijnerzijds - nadat de beslissing gevallen was - is dan ook dat het Biervliet-be- stuur de verkeerde beslissing heeft genomen om mij de laan uit te sturen en De Koeyer al bij voorbaat eerste elftal-spe ler te maken. Als ze gezegd hadden 'Levien jij bent de trainer en jij regelt de selectie' dan was er geen enkel pro bleem geweest. Ik was trou wens nog bereid om het twee de te gaan trainen, zo heb ik het daar naar mijn zin gehad, alleen voor het laatste kreeg ik de kans niet. Dat ik niet alleen sta met mijn gevoelens bewijst het feit dat de secretaris-pen ningmeester Kees Buyze na de genomen bestuursbeslissing, het ook voor gezien houdt". SLUIS - Maaike Verstraeten verraste gisteren in Sluis, met name in de B-categorie. De Hulsterse, on langs verliezend finaliste in het tennistoernooi te Hulst, lijkt haar vorm terug gevonden te hebben. Zij schakelde de eerste geplaatste Patricia van Steen uit die ook vorig jaar sneuvelde in de finale te Sluis. Elianne de Feyter met Bres van Luctor et Emergo in actie tijdens het klassieke springconcours. Zij zegevierde in deze be langrijke wedstrijd, die tevens als voorselectiewedstrijd gold voor het Zeeuws kampioenschap. - fotowimkooyman Van onze tennismedewerker HONTENISSE - Toernooi-or- ganisator Robert Asselman is best tevreden met de inschrij vingen voor het tweede Honte- nisse-tennistoernooi voor de D- en E-categorie. Een totaal van 139 partijen (24 meer dan vorig jaar) bewijst de succes formule van de vorige editie. Men kan inschrijven voor een enkelspel en een gemengddub- belspel, hetgeen bij velen blijkbaar aanslaat. Overigens heeft men in beide categorieën een leeftijdsgrens ingebouwd (ouder dan 17 jaar), zodat de jeugd elders moet'aantreden. Het herenenkel D heeft ook in dit toernooi het grootste schema. Een schema van 64 (met 53 inschrijvingen) vormt de basis voor de nodige strijd, die ongetwijfeld zal onstaan, want veelal zijn de krachts verschillen miniem. Jan de Klerk staat bovenaan als de grote favoriet, wellicht dank zij zijn verrichtingen in het toernooi van Hulster Am bacht. Eric Herman, Leo van Hoije en Roland Renique kre gen eveneens een eervolle plaats op het schema, terwijl Henk Jansen, Hans Smolders, Liet Erpelinck en Alfred Koen de overige geplaatsten zijn. Marie-José Baggen voert het schema aan bij de dames, waarvoor 14 aanmeldingen binnenkwamen. Tjo Weemaes bezet de tweede plaats en Liesbeth de Klerk en Ria Ster- renberg worden als mogelijke concurrenten gezien. Een open strijd wordt het in de E-cate gorie. Gerard Jonkman, Cor de Jonge, Ben Kint en Ronald Kint zijn de vier hoogst ge plaatsten bij de heren en Mo nique Goossen, Rosina d'Olij- slagers, Elly van Male en In- grid Schenk worden als kans- hebsters getipt bij de dames. De winnaars van vorig jaar in het gemengddubbelspel, Tjo Weeames en Roland Renique, worden dit jaar opnieuw als sterksten gezien, terwijl Lies beth de Klerk en Jan de Klerk de Hontenisse-eer hoog zullen houden. Het duo Ria Sterren- berg/Henk Jansen bezet de derde plaats, terwijl Josina Boeijkens en Eddie Dobbeleir de vierde plaats kregen toege wezen. Rosina d'Olij slagers werd met Ben Kint als eerste geplaatst in de E-categorie. Het toernooi begint maan dag 22 juli en de finales zijn gepland voor zondag 28 juli. In een slijtageslag van ruim 2.5 uur werd het duel geken merkt in lange slagenwisse lingen waarbij Verstraeten door het tempo uit het spel van haar tegenstandster te halen, uiteindelijk aan het langste eind trok. Lange rally's waar bij de bal vaak van backhand naar backhand werd gestuurd, en waarbij de vele topspinsla- gen het netwerk hoog raakten, plaatste de Zeeuwschvlaamse zich tegenover de plaatselijke favoriete Barbara Du Fossé, die via een walk-over halve finaliste werd. In het hoogste gedeelte van het schema trad eveneens een verrassing op. De tweede ge plaatste Jolanda van Luxem burg behaalde weliswaar een zege op Karin van Maarleveld met 7-5 6-0, maar de derde ge plaatste Franny Kalwij zette haar de voet dwars. Zij ver sloeg in haar eerste partij Ju dith van de Berge om daarna Van Luxemburg het uitzicht op de eindzege te ontnemen, zij won met 6-1 6-3. De vierde geplaatste Michel van Zwol plaatste zich tegen over Orban Philibek in de B- categorie bij de heren. Van Zwol had oveirgens een sterke tegenstander in de Duitser Wolfgang Fensky, getuige de uitslag van 6-1 6-7 7-6. In de C-l categorie bij de heren plaatste de eerte geplaatste Mike Thoma zich voor de hal ve finale via een zege op Arno van Tuinebruijer 7-6 6-0. Sou- burger Antoine van Bockel, ontpopte zich langzamerhand als een sterke toernooispeler. Ook gisteren manifesteerde hij zich door een overwinning op de Duitser A. Falkenstein met de cijfers 6-16-3. In de C-2 categorie bij de heren zijn inmiddels ook de halve finalisten bekend. Jan Booy versloeg Arjan van der Griek 6-2 6-1, terwijl Philippe Heldermans via een walk over op Bart Felius halve fi nalist werd. Paul Hendrikse uit IJzendijke moest Oostbur ger Alexander Bun bekampen, en deed dat met succes, hoewel de uitslag boekdelen spreekt 5-7 7-6 7-5. Sassenaar Onno van Quekelberghe wordt zijn verrassende tegenstander door zijn zege op Gregor Reindel 6- 4 6-3. Door Rinus Verberkmoes OSSENISSE - Het Zeeuws- Vlaamse rennerswereldje kent de laatste tijd weer een opleving. Een tot nieuw le ven komen door aan de ene kant het winnen van koer sen en aan de andere zijde door het aansluiten van nieuwkomers. Een van die laatste categorie is de Osse- nissenaar Paul Hiel. Een man die van de trimmers overstapte naar de amateurs met als voorlopige intentie zoals hij laat weten: „Het een paar jaar aan te zien". Deze student aan de Landbouwhogeschool in Wageningen maakte dicht bij huis zijn debuut bij de amateurs. In Kloosterzande was hij namelijk één van de renners die in het tricot van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen van start ging. Een begin van een carrière, waarin hij meer dan voortreffelijk meedraaide. En daarmee maakte hij zijn reputatie, die hij eerder bij de trim mers opbouwde, meer dan waar. Want juist in deze groep begon Paul Hiel vier jaar geleden mee te rijden. „In eerste instantie bij de toenmalige B-trimmrs tien koersen en later bij de A- trimmers. Pas vorig jaar ben ik eigenlijk wat meer koersen gaan rijden, met als gevolg regelmatig in de kop groep zitten", aldus de 24-ja- Paul Hiel, de laatbloeier die overstapte naar de ama teurs, hier in actie tijdens het criterium in Klooster zande. rige Ossenissenaar. Hoe goed het Hiel verging bij de trimmers bewijzen zijn titel bij de Trimfedera- - FOTOWIMKOOYMAN tie, winst in de Brabantse klassieker in Ooyen en win naar van de Tour du Flic. Zeges die hem tot een topper in het trimpeloton maakten. Voor hem echter geen belet sel dit alles overboord te zet ten en het hogerop als onbe kende opnieuw bij de ama teurs te proberen. Zodoende wisselde hij zijn Dallinga- shirt in voor het rood-gele tricot van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen. Een overgang waaraan hij eerder al dacht, maar niet werd uitgevoerd. De man die hiervoor min of meer verantwoordelijk was, was Frans van Waterschoot. „Frans heeft me zonder het zelf te weten over de streep getrokken. Door zelf bij de amateurs te gaan rijden", aldus Paul Hiel. En zodoende wisselde Hiel zijn vedette-rol in voor die van onbekende amateur. Een overgang, waarvan hij zelf terdege weet, dat die niet snel tot eenzelfde be kendheid via zeges zal lei den. Een conclusie die Paul afdoet met: „In de sport moet je goed kunnen relati veren. Een koers winnen bij de trimmers is iets anders dan winnaar worden bij de amateurs. Het gaat tenslotte om de sport en daarin wil ik binnen mijn mogelijkheden zo hoog mogelijk komen. Dit echter niet ten koste van al les. Mijn studie bijvoor beeld, blijft prevaleren". Het is tevens deze studie die Paul Hiel als sportman enigszins in de weg zit. „Het komt er eigenlijk op neer dat ik alleen in de zomermaan den kan trainen. In het voorjaar komt het er eigen lijk niet van. Misschien lukt het volgend seizoen beter. Dan namelijk zit ik in het praktijkjaar en zoals het er nu uitziet vertrek ik daar voor dit najaar naar de Ver enigde Staten. Mijn intentie is daar eveneens wat koer sen te rijden, zodat ik vol gend seizoen iets beter be slagen tevoorschijn kan ko men. Want wat voor mij nu een proefjaar is, wil ik vol gend jaar voortzetten via het rijden van enkele B- klassiekers. Voor mezelf zie ik dat als een test. Zodoende zal ik niet snel terugkeren naar de trimmers", aldus de 1.85 meter lange en 70 kilo gram wegende Ossenisse naar Paul Hiel. Een man die in ieder geval bewees een koers van hon derd kilometer goed aan te kunnen. Zijn ervaringen in de Belgische WAOD-koer- sen speelden hem hierbij in' de kaart. Samen met zijn ambities wat verder te rei ken, een goede combinatie om als amateur te kunnen slagen. „De tijd die ik me daarvoor gesteld heb is in ieder geval een paar jaar", besluit laatbloeier Paul Hiel zelfverzekerd. van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het Animo- jeugdtoernooi is vandaag zo ver gevorderd tot aan de halve finales. Naast het hoofdtoer nooi zijn inmiddels ook de ver liezersronden zo ver gevor derd. In de leeftijdscategorie tot en met 16 jaar moet Francesca Adriaansens het opnemen te gen Judith Willaert, terwijl Angeliek Coenen moet trach ten de Belgische Brenda van Mullem te verschalken. Bij de oudste jongens gaat de strijd tussen Reggy Lambers en Ste fan Havermans, een duel dat Havermans in zijn voordeel besliste 2-6 6-4 7-5. De andere finalist moet komen uit de partij tussen Arjen Elderson en Frank Hamelink. Hamelink kende daarvoor weinig pro blemen met Helmut Aerts 6-0 6-0 en Elderson toonde zich sterker dan Harmen Lanting 6-3 6-4. Axelaar Guido Tol hoek werd gisteren finalist in de verliezersronde tot en met 14 jaar. Hij werd winnaar van het duel tegen zijn clubgenoot Riny Kort 7-6 7-5. Harold Schipper en Sjoerd van der Es bekampen elkaar in de andere halve finale. In het jongens dubbel wordt vandaag ook de strijd beslist in de halve finales. Het duo Wolfert/Montenarie bindt de strijd aan met Albers/Elder- son, terwijl het onderste ge deelte van het schema gaat tussen Van Remortel/Hame link en het Drentse duo Van Wijngaarden/van der Weg. In het gemengd dubbelspel plaatste het duo Nancy Blok/ Gerben van Wijngaarden zich voor de finale. Zij krijgen als tegenstander Patricia Dallin- ga en Kwint Hoge. Deze ver sloegen Andrea Hamelink en Arjen Elderson in drie sets 6-3 4-6 6-4.

de Stem | 1985 | | pagina 11