Slechte generale Nederlands kruisboogteam APPELDOORN WINT IN ULVENHOUT Belaert wint trimkoers St.-Jansteen Dro< Bibli laat I werk Vlieg volgt Van der Helm op bij NTTB Succes Provoost en Westerweele Halve finalisten bekend in Sluis JOHNNY 'T MELKHUISJE VOLGEND JAAR OPGEWAARDEERD PSV niet naar Australië MSZ houdt supercross- competitie vrijdag 19 jul11985 TIF, RTVM^/DCrlC pagina sport a WIND HINDERT SCHUTTERS IN ZUNDERT Solo-zege Rasenberg in Domburg Ab Fafié begeert Kwidama Steve Cram niet tegen Coe Andere data Verlies Gomez in Washington Newport Biljarttoernooi Amateurkoers in St.-Maartensdijk pagina zeelani SLUISKIL - E Het lijkt een dr der waar. T14 Door Romain van Damme ZUNDERT - De generale re petitie voor het WK landen teams dertig meter-match, dat vandaag in Zundert ge houden wordt, verpakt in de strijd om de Grote Prijs van Zundert, verliep voor de Ne derlandse ploeg niet zo best. De vijf Oranje-klanten, die knielend en staand vijftien schoten mochten lossen, ble ven onder de maat. Op de ranglijst, aangevoerd door de Westduitser Wilhelm Muller, moest daarom even tjes gezocht worden naar de Nederlanders. „Slecht weer en niet ge wend aan zoveel publiek", klonk het na afloop veront schuldigend in koor. Veel wind, zeker in de eerste serie, waaraan 27 schutters deel namen. Toch zou je zeggen dat uitgerekend de Neder landers gewend moeten zijn aan slecht weer. Immers, in Nederland wil het wel eens waaien en regenen. „Maar", legde Frans Jansen uit, „we schieten altijd op de banen in Klein-Zundert. Die banen liggen beschut. Daar heeft de wind weinig invloed. Dat is hier wel anders. Ik stond te kijken naar Jack van Bekho ven. Bij een schot zag je de pijl zo wegdraaien". „Bovendien", voegde Leo Nouws daar aan toe, „zijn we niet gewend aan zoveel toe schouwers en dat geroeze moes. Vooral staand heb ik er erg veel last van gehad. Ik was drijfnat. Van de zenu wen. Eigenlijk is het voor ons beter om in het buitenland te schieten. Dan is de druk niet zo groot". Kees Graumans, met 274 punten op de dertigste plaats de beste Nederlander, zocht verder niet naar excuses. „We zijn weer eens met de neus op de feiten gedrukt", meende hij, „in Nederland zijn we goede schutters, maar in wedstrijden als deze komen we wat tekort. Te weinig internationale erva ring. En dat gaat je opbre ken. Je wordt wat zenuw achtig en dan loopt het niet lekker meer. Je staat goed, je zit goed, maar toch lukt het niet zo best. Hopelijk gaat het vrijdag wat beter". Dat zal nodig zijn, willen de Nederlands zich via de landenwedstrijd plaatsen voor de individuele titel strijd, die voor morgen ge pland staat. Op de slotdag mogen de 36 best geklasseer de schutters de banen nog eens op. Dat het weer van invloed was, wees de uitslag overi gens wel uit. Na de eerste se rie ging de Fransman Pascal Bessy aan de leiding. Na de tweede serie, toen de wind de pijltjes, die met een snelheid van ongeveer 150 kilomter per uur de boog verlaten, wat meer met rust lieten, vond hij zich pas terug op de zesde plaats. Voorbijge streefd door schutters, die de tweede serie geschoten had den. Winnaar werd uiteinde lijk de Westduitser Wilhelm Müller, die 295 punten (ma ximum 300) bijeen schoot. Staand behaalde hij 148 pun ten, knielend 147. Voor één van de Neder landse junioren verliep het toernooi gisteren wat minder prettig. In de middaguren ontdekte hij dat zijn kost baar tien meter-wapen ont vreemd was. Diverse zoekac ties leverden voor de zwaar gedupeerde schutter tot nu toe niets op. De uitslag: I. Wilhelm Müller (WD1) 295 punten, 2. Kuno Bertschy (Zwi) 293, 3. Lothar Heinrich (Oos) 292, 4. Pierre Alian Dufaux (Zwi) 291, 5. Jean-Louis Hurstel (Fra) 291 (minder geschoten mouches dan Dufaux), 30. Kees Grau mans (Ned) 274,32. Frans Jansen (Ned) 273, 38. Jack van Bekhoven (Ned) 270, 43. Kees Braat (Ned) 265, 50. Jos Trils- beek (Ned) 259, 53. Luis Aznar Llonch (Spa) 246. Geen topper naar Hilversum Van onze sportmedewerker DOMBURG - Bob Rasenberg werd via een solovlucht, die 15 kilometer voor het einde werd ingezet, winnaar van de der tiende badronde in Domburg, die onder bijzonder slechte weersomstandigheden werd verreden. Vanaf de start gooide Plu- vius roet in het eten van zowel de renners als de toeschou wers. De voortdurende plens buien zorgden er voor, dat na 25 kilometer het veld reeds was gehalveerd. Bob Rasenberg was reeds half koers bijzonder actief. Hij ontsnapte uit het peloton en werd achterna gezeten door Willem-Jan van Loenhout. Toen onder aanvoering van Rob Bijvank, Daan Luykx eveneens reageerde, was het snel met de vluchter gedaan. Kort daarop ging Peter van de Klundert de ruimte in. Hij bleef tien ronden voorop, maar werd ook ingerekend. Met nog 15 kilometer voor de wielen brak de beslissende fase aan. Bob Rasenberg ging voor de tweede keer in de aan val en dit sorteerde nu effect. De Westbrabander kon zijn tweede seizoenzege incasseren. De uitslag: 1. B. Rasenberg (Terheijden) 70 kilometer in 1.46.12, 2. W.J. van Loen hout (Nieuw-Vossemeer), 3. R, Sienders (Zwijndrecht), 4. J. Nieuwkoop (Roosen daal), 5. W. Wieme (IJzendijke), 6. K. van Goethem (Kloosterzande), 7. P. Raas ('s Heerenhoek), 8. R. Bijvank (Sas van Gent), 9. P. Tolhoek (Yerseke), 10. T. den Braber (Fijnaart), 11. D. Luykx (St. Wil- lebrord), 12. J. de Crom (Hoogerheide), 13. A. de Maesschalk (Axel), 14. P. van de Klundert (Hoogerheide, 15. A. van der Steen (Bruinisse), 16. R. van der Vlies (Dordrecht), 17. C. Schouwenaar (Goes), 18. H. Oomen (Etten-Leur), 19. J. van der Horst (Oost-Souburg), 20. N. van de Klundert (Hoogerheide). ROTTERDAM - Als het aan trainer Ab Fafié ligt, contrac teert Feyenoord vandaag nog de Antilliaan Glen Kwidama. De donkere aanvaller is mo menteel met landgenoot Sexto Rovina op proef bij de Rotter damse eredivisieclub. „Kwidama is een attractieve linksbuiten, hij is snel, scoort gemakkelijk en kan redelijk uit de voeten in de combinatie. Ik zeg niet dat hij een plaats in de basis krijgt, maar het zit er dik in dat hij één van de der tien man wordt, waaruit het eerste elftal wordt samenge steld", aldus Fafié, die in de bijna 23-jarige spits een ver rijking ziet voor het Neder lands voetbal. „Voor mij is Kwidama een schot in de roos". Peter Houtman daarentegen mag vertrekken. Hoewel de midvoor voor twee jaar heeft bijgetekend, zal Feyenoord hem bij een even tv eel vertrek niets in de weg leg j( n. Inmid dels heeft de spits al een ak koord bereikt met C Gronin gen, dat Houtman wil aan trekken, wanneer PSV Rob McDonald - de huidige aan valsleider van de noordelijke eredivisieclub - overneemt. BUSSUM (ANP) - Het toernooi om het open Nederlands tenniskampioenschap, dat volgen de week in Hilversum wordt gehouden, treedt het komend seizoen toe tot de groep van 100.000 dollar-evenementen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van de organi satie al dit jaar het prijzengeld van het toernooi met twintigduizend dollar (70.000 gulden) te verhogen. niswereld vooral naam en faam gemaakt door het spelen van een ongekend groot aantal toernooien. Zijn specialiteit ligt, net als die van Sunds tröm, op het gravel. Op snelle re ondergronden komen beide spelers absoluut niet tot hun recht. De meeste tegenstand voor het tweetal kan worden ver wacht van de Westduitser An dreas Maurer en de Spanjaard Sergio Casal. Maurer won eni ge tijd geleden een Grand Prix-toernooi in Madrid en haalde vorige week bij het evenement in Gstaad de fina le, waarin hij verloor van de Zweed Nyström. Casal zege vierde eind mei bij het toer nooi in Florence. Door de geringe aanmelding van toppers was de weg vrij voor de organisatie ook Ne derlands beste spelers direct tot het toernooi toe te laten. Behalve Michiel Schapers, die vorig jaar door kramp werd geveld, en Huub van Boeckel, is ook Menno Oosting in het hoofdevenement geplaatst. Hij kreeg één van de drie toe te kennen wild-cards. Emilio Sanchez kreeg de tweede kaart. Aan wie de derde wordt toegewezen, is nog onbekend. Van Eijsden wil daarmee wachten tot een half uur voor de loting. De forse waardevermeerde ring van de Amerikaanse munteenheid, tijdelijk zo'n 50 cent, werkte echter als spel breker. „Er bestond geen enkele ze kerheid, dat we met 20.000 dol lar meer geld ook een evenre dig beter spelersveld konden krijgen", verklaarde organisa tor Piet van Eijsden donder dag. „Daarom hebben we er van afgezien al dit jaar het prijzengeld te verhogen". Voor de 260.000 gulden, die dit jaar voor de spelers zijn te verdienen op de banen van 't Melkhuisje in Hilversum ha len de vedetten echter al jaren hun schouders op. Dat alles leidt er toe, dat het open Ne derlandse kampioenschap het zonder een man uit de top tien moet doen. Hoogst gekwalifi ceerde speler op de ranglijst van de ATP is Henrik Sunds tröm als zestiende. De andere verwachte finalist in Hilver sum is de Tsjechoslowaak To- mas Smid. Hij heeft in de ten- Henrik Sundström; de hoogst gekwalificeerde speler op de ranglijst van de ATP, die op 't Melkhuisje van de partij is. - foto de stem/ben steffen LONDEN (RTR) - De Britse atleet Steve Cram, de kersver se wereldrecordhouder op de 1500 meter, heeft zich donder dagavond teruggetrokken voor het duel van zaterdag met de Olympisch kampioen op die afstand, zijn landgenoot Sebastian Coe. De twee zouden elkaar tref fen tijdens de Grand Prix- wedstrijden op de baan van Crystal Palace. Cram, die lan ge tijd uit de roulatie was met een kuitblessure, liet weten zich niet fit te voelen voor de confrontatie met Coe. EINDHOVEN (ANP) - De oefenserie van PSV door Australië is afgelast. De eredi visieclub uit Eindhoven kreeg donderdag het bericht van de Australische voetbalbond, dat de uitnodiging voor de wed strijden in Melbourne, Sydney en Perth om financiële rede nen wordt geannuleerd. PSV zou volgende week donderdag naar Australië ver trekken. De terugkeer naar Nederland was vastgesteld voor 4 augustus. Voor de tech nische leiding van PSV is de afzegging van de Australische trip een onverwacht probleem. Bestuurslid Van Raaij: „Wij moeten in de voorbereiding een gat van zo'n veertien da gen vullen. Het zal niet mee vallen geschikte tegenstanders te vinden". ZEIST (ANP) - Drie wedstrij den uit de eerste programma's van de eredivisie in het be taald voetbal hebben een an dere datum gekregen. Roda JC - Feyenoord gaat van zondag 25 augustus naar de zaterdag daarvoor. De ont moetingen Sparta - FC Twen te (18/8) en Ajax - MW (21/8) zijn tot een nadere datum uit gesteld, omdat Sparta en Ajax op die datum toernooien spe len in Spanje. HOCKEY - Australië heeft de eerste van de serie hockey wedstrijden tegen Engeland met 1-0 gewonnen. Peter Ha- selhurst maakte het doelpunt twaalf minuten voor tijd. WASHINGTON (RTR) - Jim my Connors heeft in het 200.000 dollar-toernooi van Washington de derde ronde bereikt. De als nummer één geplaatste Amerikaan ver sloeg het jeugdige Zweedse ta lent Stefan Ericksson met 6-3 6-4. Zijn toebedachte tegenstan der in de eindstrijd, Andres Gomez uit Ecuador, voldeed niet aan de hoge verwachtin gen. Hij verloor zijn partij uit de tweede ronde tegen de 23- jarige Peruaan Pablo Arraya, nummer 81 op de wereldrang lijst, in drie sets: 4-6 7-6 3-6. Met Gomez verdween nog een geplaatste speler van de baan. Jimmy Arias, nummer zeven in Washington, ging onderuit tegen de Fransman Guy For get: 6-4 6-3. De voornaamste uitslagen: eerste ronde: Jaite (Arg) - Urpi (Arg) 6-2 6-4, Perez (Uru) - McNamee (Aus) 6-3 3-6 7-5, Zivo- jinovic (Joe) - Ortesar (Joe) 7-5 6-3; tweede ronde: Connors (VSt) - Ericksson (Zwe) 6-3 6-4, Forget (Fra) - Arias (VSt) 6-4 6-3, Hlasek (Zwi) - Arrese (Spa) 6-4 6- 4, Muster (VSt) - Pecci (Par) 6-2 6-2, Ross (VSt) - Schwaier (WD1) 4-6 6-3 6-4, Dun can (VSt) - Solomon (VSt) 6-3 6-1, Ar raya (Per) - Gomez (Ecu) 6-4 6-7 6-3, Noah (Fra) - Pernfors (Zwe) 7-6 6-4, Krickstein (VSt) - Brown (VSt) 2-6 6-2 7- 6, Vilas (Arg) - Cancellotti (Ita) 6-4 7-6. Chris Evert-LLoyd heeft, na het verlies in de finale van het Wimbledon-toernooi tegen Martina Navratilova, haar zinnen gezet op de hoofdprijs in het 150.000 dollar-toernooi in Newport. De huidige nummer één op de wereldranglijst begon in de eerste ronde met een overwin ning op haar landgenote Kathleen Cummings in 41 mi nuten. Cummings, 128e op de tennislijst, scoorde één game: 0-6 1-6. Kathy Jordan, vierde geplaatst in Newport, haakte in de tweede ronde af door verlies tegen Belinda Cord- well. De voornaamste uitslagen: eerste ronde: Chris Evert (VSt) - Kathleen Cummings (VSt) 6-0 6-1, Lea Antonoplis (VSt)- Aly- cia Moulton (VSt) 7-6 4-6 6-4, Wendy Turnbull (Aus) - Grace Kim (VSt) 6-3 6- 1, Gigi Fernandez (VSt) - Cecilia Fer nandez (VSt) 6-4 6-4, Elizabeth Smylie (Aus) - Patty Fendick (VSt) 3-6 6-3 6-4; tweede ronde: Pam Shriver (VSt) - Lisa Spain (VSt) 6-4 6-3, Belinda Cordwell (VSt) - Kathy Jordan (VSt) 6-4 6-3, Eva Pfaff (WDl) - Linda Gates (VSt) 6-4 6-1. UITSLAGEN EN STANDEN Schaakfestival in Amsterdam Kroongroep, 4e ronde: Martinovic (Joe) - Nunn (GBr) Vt-Vt, Sunye Neto (Bra) - Timman (Ned) afg., Karpov (Sov) - Miles (GBr) afg.; stand: 1. Karpov 2 punten en 2 afg., 2. Miles 2 plus 1 afg., 3. Timman 1 Vt 1 afg., 4. Nunn 1%5. Sunye Neto en Martinovic 1 1 afg. Grootmeestergroep, 3e ronde: De Wit (Ned) - Georgiev (Bul) afg., Piket (Ned) - Pliester (Ned) afg., Watson (GBr) - Ku- rajica (Joe) Vt-Vt, Borm (Ned) - Campora (Arg) Vt-Vt, Hellers (Zwe) - Polgar (Hon) Vt-Vt, Farago (Hon) - Bischoff (WDl) afg., Langeweg (Ned) - Kudrin (VSt) afg., Van der Sterren (Ned) - Enklaar (Ned) afg., Vanheste (Ned) - Ree (Ned) afg., Haik (Fra) - Boersma (Ned) afg., Bos boom (Ned) - Böhm (Ned) 0-1, Belkhodja (Fra) - Lombardy (VSt) 0-1, Rogers (Aus) - Hartoch (Ned) 1-0, Ivkov (Joe) - Vol man (Ned) 1-0, Wockenfuss (WDl) - Kla- ric (Joe) 0-1, Ermenkov (Bul) - De Kok (Ned) 1-0; stand: 1. Georgiev, Piket, De Wit en Pliester 2 punten 1 afg., 5. Ku- rajica, Campora, Watson, Borm en Hel lers 2,10. Ivkov, Lombardy, Rogers, Kla- ric, Polgar en Böhm 1 Vt16. Farago, Ku drin, Ree, Van der Sterren, Haik, Bi schoff, Langeweg, Enklaar, Boersma en Vanheste 1 1 afg., 26. Ermenkov en Bosboom 1, 28. Bosboom, Belkhodja, Hartoch, Wockenfuss en Volman Vt, 32. De Kok 0. JOHAN MELSEN, de junior uit Roosendaal schreef in het Belgische Oreye (achter Luik) een klassiekers op zijn naam. Jan van Steen uit Fij naart werd dertiende. DEN HAAG (ANP) - Jan Vlieg (35) is met ingang van 1 sep tember 1985 benoemd tot bondscoach van de nationale heren- en dames-tafeltennis ploeg. De Groninger aan vaardt bij de tafeltennisbond (NTTB) een deeltijdbaan en is 175 werkdagen per jaar in dienst. De verbintenis geldt voor één jaar. Vlieg, die de voorafgaande twee seizoenen alleen de da mes onder zijn hoede had, is de opvolger van Bert van der Helm. De Amstelvener werd op 1 januari van dit jaar voor drie jaar werknemer van de NTTB met een volledige dag taak. Dit contract is met we derzijds goedvinden verbro ken en omgezet in een part-ti me verband voor 135 werkda gen per jaar als jeugdcoach. De looptijd van Van der Helm's verbintenis bleef on veranderd, tot eind 1988. De door de bond uit finan ciële noodzaak bedachte con structie is voor Vlieg zeker niet de meest ideale. „Heren en damescoach verenigd in één persoon is onmogelijk in het tafeltennis. Op de grote evenementen, zoals EK en WK en open kampioenschappen, moet je in principe minstens met twee man zijn". De keuze van de tweede man berust in een dergelijk geval volledig in de handen van Vlieg. „Ik mag naar eigen inzicht, daar waar noodzakelijk, andere coaches ter assistentie inschakelen. Zo staat het letterlijk omschre ven. Voor mij is die keuze niet zo moeilijk. Voor het dames team bestaat er geen betere coach in Nederland dan Ge rard Bakker. Met hem kunnen Vriesekoop en Kloppenburg in Praag in 1986 meespelen om de Europese landentitel. Het is alleen de vraag of Bakker na al zijn geharrewar met de bond nog wel die ambitie kan opbrengen". Gerard Bakker zelf wilde niet op de zaak vooruitlopen. „Als Jan Vlieg wil praten, ben ik bereid. Over een eventuele coaching van het damesteam wil ik mij niet uitlaten. Daar moet ik nog eens goed over na denken". Van onze sportredactie ULVENHOUT - Woensdag middag moest het organisatie comité van het Profwielergala in Ulvenhout even wat weg slikken. Via een telegram liet Francesco Moser, aangekon digd als de vedette, weten we gens gezondheidsredenen niet naar Ulvenhout te komen. Een slag in het gezicht van het organisatiecomité dat en kele dagen eerder vol trots het getekende contract toonde. Al le moeite was echter tever geefs geweest. De ronde van Ulvenhout werd overigens verrassend ge wonnen door Theo Appel- - doorn uit Zegge. Samen met Heddy Nieuwdorp was hij in de slotfase van de koers aan de greep van het peloton ont snapt. De uitslagen: Profs: 1. Theo Appeldoorn (Zegge), 2. Heddy Nieuwdorp (Wemel- dinge), 3. Gary Thompson (Engeland), 4. Johan van de velde (Rijsbergen), 5. Rai nier Valkenburg (Bergen op Zoom), 6. Acacio da Silva (Portugal), 7. Frits Pi- rard (Dorst), 8. Nico Verhoeven (Berkel- Enschot) 9. Wies van Dongen (Breda), 10. John van Asten (Geldrop), 11. Eddy Planckaert (België), 12. Theo Smit (Bad hoevedorp), 13. Hennie Roovers (Roosen daal), 14. Mario van Vlimmeren (Hoe ven), 15. Cees Priem (Wemeldinge) 16. Ad Polak (Heinkenszand), 17. Philip Thomas (Engeland), 18. Fons van Katwijk (Op- loo), 19. Frank Verleyen (België), 20. Wim Beckers (Den Bosch), 29. Vester Aarts (Kruiningen). Amateurs: 1. Peter Hofland (Roosen daal), 2. Wouter Mij zen (Etten-Leur), 3. Toon van der Steen (Bruinisse), 4. Jos Gevers (Rijsbergen), 5. Jac Sienders (Zwijndrecht), 6. Willem-Jan van Loen hout (Nieuw-Vossemeer), 7. Tommy Post (Oosterhout), 8. Rob Sienders (Zwijn drecht), 9. Erik Knuvers (Den Bosch), 10. Frank Pirard (Breda), 11. Erik Weiten (Moergestel), 12. Louis van Mook (Oos terhout), 13. Niels Schrauwen (Terhey- den), 14. Corné Tak (Oud-Gastel), 15. Theo Akkermans (Nieuw-Vossemeer). Junioren: 1. Anton Tak (Oud-Gastel), 2. Hans Bogers (Fijnaart), 3. Paul Barten (Zevenbergen), 4. Jos van Ginneken (Et ten-Leur), 5. Rini Tak (Oud-Gastel), 6. Jan Verschuren (Raamsdonksveer), 7. Jos Elen (Dongen), 8. Frank Breure (Sint-Maartensdijk), 9. John Buikmans (Hoeven), 10. André Zuidhof (Sin t-Wille- brord), 11. Richard de Vrieze (Goes), 12. Antoine Goense (Ovezande). Nieuwelingen: 1. Martin van Steen (Don gen), 2. Maarten den Bakker (Abben- broek), 3. Leon den Brabander (Berkel en Rodenrijs), 4. E. de la Rambalje (Amster dam), 5. Kees Kools (Oudenbosch), 6. M. Kokkelkoren (Noordwijkerhout), 7. Ray- mon Kroon (Oud-Gastel), 8. Freddy van Son (Zevenbergen), 9. André Masseurs (Sint-Willebrord), 10. Bertie van den Aarssen (Bosschenhoofd). Van onze atletiekmedewerker BRESKENS - Piet Westerweele op de zes kilometer en Jerot, Provoost op de 2,7 kilometer wonnen de 'Zeebadloop', de tweed in de serie van vier lopen die de atletiekvereniging De Wieijg. gen deze julimaand langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust houdt Op de zes kilometer kwamen 82 lopers aan de start, die zeer wisselend parkoers kregen voorgeschoteld wat weg, stra» en dijk omvatte. Piet Westerweele won dus, met Mark Willaer uit Nieuw-Namen op de tweede plaats. Willaert moest slecht zes seconden op de Aardenburgse postbode toegeven. Er waste knappe derde plaats voor Mare Groosman op deze afstand. Jeroen Provoost won de kortste afstand met ruime voor sprong. Zijn naaste concurrent Freddy Dieleman had 35 sec® den meer nodig voor het traject. In totaal kwamen 139 deelnt mers aan de start in deze perfect georganiseerde loop, waatm Inge de Koning .van het recreatieteam 'Zeebad' een groot aan deel had. Uitslag 2,7 kilometer: 1. Jeroen Provoost, Cadzand 13.13; 2. Freddy Dieleman, T«. neuzen 13.48; 3. Daniel Dekker, Oostburg 13.50; 4. Mark van Vlierberghe, Oostbuii 14.11; 5. Ronny Versluys, Oostburg 14.12.6 kilometer: 1. Piet Westerweele, Aardenbm 22.14; 2. Mark Willaert, Nieuw-Namen 22.20; 3. Mark Groosman, Hoek 22.38; 4. Pet» van Waes, Aardenburg 22.40; 5. Reinhard Waas, Keulen 22.42; 6. Peter Picavet, Huk 22.43; 7. Peter Provoost, Cadzand 22.53; 8. Adri Versluys, Oostburg 23.45; 9. Kart Meertens, Hoek 23.47; 10. Hendrik de Maayer, Kieldrecht 24.02. ST.-JANSTEEN - Roger Be laert uit Kieldrecht won het trimmerscriterium in St.-Jan- steen. Hij klopte zijn mede vluchter René Heyboer in de spurt. In de C-categorie ging de overwinning weer naar een zuiderbuur. Mark van Over- beke zegevierde. Al in de eerste ronden kwa men vier A-trimmers voorop. Daarbij Theo de Krijger, Ton- nie Hermans en Bert Begijn. Het viertal bleef niet buiten schot en uiteindelijk kwam er een vluchtpoging van Heyboer en Belaert, die tot aan de fi nish reikte. Alleen Wim de Waal wilde nog de sprong ma ken, maar hij kwam om on duidelijke redenen ten val. „Ze hebben me gewoon van de weg gereden", aldus de bijzonder verbouwereerde Axelaar, die zich na afloop onder dokters behandeling moest stellen. De leiders werden niet mes bedreigd en Belaert won vrj gemakkelijk. Bij de C-trimmers waren diverse schermutselingen mei uitlooppogingen van onder andere Henk de Bruyn, Adri Leenhouts, Piet van Bende- gem, Jac Bosma en Eddy de Schrijver. Al deze pogingen liepen op niets uit, zodat massaspurt de beslissing bracht. Overbeke was net v rapper dan Axelaar Harms. Uitelag A-categorie: 1. R Beleert, België; 2. R Heyboer, Terneuzen; 3. M. d« Clerck, België; 4. F. Gommers, Philippi ne; 5. W. de Feber, Sluiskil; 6. F. Dubbel dam, Terneuzen; 7. F. Luycks, Belgie; a P. van Straten, Terneuzen; 9. P. van Hul- le, Sas van Gent; 10. J. Lepoeter, Oost- Souburg; 11. H. Dees, Terneuzen; 12, D, Verhulst, Waarde; 13. ex aequo een groep van een tiental renners. C-categorle: 1, M. van Overbeke, België; 2. K. Harms, Axel; 3. J. Bosma, Philippine; 4. B. de Smit, Sluiskil; 5. B. Dees, Terneuzen; 6, A. Leenhouts, België; 7. E. de Schrijver, Vogelwaarde; 8. L. de Feyter, Hoek; 9, R Trevisan, Sluiskil; 10. P. van Bendegem, Sluiskil SLUIS - In de D17+ -categorie bij de heren is de rol van favoriet aan veranderingen onderhevig. Vroegtijdig werd de eerste geplaatste Eric van Heesch uitgeschakeld door Ronald van Ruiten, en ook deze redde het niet. Mario Leenhouwers nam de eerste Dlaats over, en ook in de kw. des kwam hij als winnaar uit de strijd te gen André Laan uit Oosthui zen. Leenhouwers won in drie sets: 6-3 5-7 6-4. De andere halve finalist bo ven in het schema is Reggie Bun uit St. Jansteen. Hij werd de verassende winnaar ten koste van Johnny Blijenberg: 6-4 6-2. Onderin het schema zijn de resultaten volgens de verwachtingen. De tweede ge plaatste Egbert Versprille stoomde door ten koste van John Leenhouwers, die zich pas na drie sets gewonnen gaf: 5-7 6-2 6-1. Sluiskil-speler Henk Jansen maakte tot nog toe eveneens zijn plaatsing waar. Hij speelde zich in de halve finales via een driesets- partij tegen Leen Deij6-2 4-6 6-3. In de B-categorie bij de he ren bereikte Manfred Reindl de kwartfinales. Slachtoffer van zijn dadendrang werd Coen Dobbeleir, die met de cij fers 7-5 6-1 ten onder ging. Or- ban Philibek deklasseerde Terneuzenaar Tim van Dijk: 6-1 6-0. Onder in het schema had de tweede geplaatste Mar cus Bündgens het knap moei lijk tegen Vlissinger Rob van de Boogaard. In drie sets zege vierde de Duitser: 5-7 6-2 7-5. Zijn tegenstander wordt H. Schnaps, die Frans van Opstal versloeg met 6-2 6-3. Eveneens voor de kwartfinales plaatste zich Thomas Hagelskamp via een overwinning op Peter Wil- lemse: 7-6 6-2. In de B-categorie bij de da mes won Maaike Verstraeten de eerste ronde van T. Geer- dink, 6-2 6-1, en kwam ook Karin van Maarleveld een ronde verder via een zege op Ankie Stienen: 3-6 6-4 6-3. WEMELDINGE - De Motor sport Stichting Zeeland, orga nisator van de eerste Zeeuwse indoorcross in januari van dit jaar, breidt de activiteiten dit seizoen verder uit met een competitie, waaraan de titel 'supercrosser van Zeeland' is verbonden. Het idee om een all-round motorcross-competitie op te zetten, sloeg meteen aan en de wedstrijdenserie om de super cross-titel wordt dan ook zo wel binnen als buiten verre den. De competitie is verdeeld in twee indoorwedstrijden, die verreden worden in garage Kuzee in Vlissingen en één 'outdoor'-wedstrijd, die verre den wordt op het circuit van MC De Sproeier te Wemeldin ge. De wedstrijd in Wemeldinge wordt verreden 7 augustus, de indoorcrossen worden 23 no vember en 28 december gehou den. Er komen drie klassen aan de start: 80cc, 125/250cc en de aparte 'off the road'-klas. Belangstellenden voor deze supercross-competitie moeten zich voor 21 juli opgeven bij Adrie van den Broeke in Mid delburg. FIJNAART - Biljartvereni ging OBC uit Fijnaart heeft it organisatie in handen van een driebanden-invitatietoernooi, dat vanavond om 19.00 uur in café 'De Oude Molen' begint. Het toernooi, waarin wordt gestreden om de Noos Groene- veld-bokaal, wordt voor de eerste maal gehouden. De deelnemers zijn afkomstig uit het district West-Brabant. ST.-MAARTENSDIJK - I» St.-Maartensdijk komen za terdag 20 juli junioren er amateurs in actie tijdens de twintigste editie van de tradi tionele plaatselijke wielerron de. Het eerste startschot klinkt daar om twee uur voor de ju nioren, die 60 kilometer moe ten afleggen. Frank Breure, die dit sei zoen uistekend op dreef is, zal als plaatselijke favoriet wel licht hogen ogen gooien. Con currentie is er voor Breure overigens genoeg van onder andere Anton Tak, Richard de Vrieze en Paul Barten. De amateurs gaan om kwart voor vier op pad om 85 kilome ter af te leggen. Nap Hage rijdt een thuiswedstrijd en zal uiteraard alle registers open trekken om zijn supporters niet teleur te stellen. Andere streekfavorieten zijn Thijs Fase, Dirk Uijl, Toon van der Steen en Wim van Loenhout Promimenten zijn voorts Pier re van Est, John de Crom en Nico van de Klundert. Van onze correspondent TERNEUZEN - Terneuze J. D. is door de rechtbat het Belgische Leuven bij stek veroordeeld tot eei vangenisstraf van vier ja: De niet verschenen Te zenaar moest zich ve woorden voor het feit d woensdag 5 augustus 198 snapte uit een Leuvens vangenis, waarin hij sine cember 1981 was inges wegens gepleegde over\ in Gent en St.-Niklaas Van De oud-Sluiskillei serieuze plannen v dewoning op het G gekoesterde wens Hoewel de meeste n in de onmiddellijke ving van Bleyenberg vankelijk wat lacheri geerden op zijn planni de aspirant-bouwer niet ontmoedigen. „I voorbereidingen een eind zijn gevorderd duidelijk wordt dat he mij ernst is, zijn de re omgeslagen in belar ling en hulpvaardig stelt Bleyenberg. Vanuit zijn beroep e die, Johnny Bleye heeft mts-bouwkunde aannemersdiploma en studeert momentee constructeur, had hij interesse voor archite „Ik liep al geruime tijc met een idee om iefc mezelf te houwen, ma: wel in een afwijl vorm", zegt de jonge midebouwer. „Ik dach ter altijd dat zoiets derland met de vele en commissies niet mc zou zijn". Toch is hi steund door diverse p ten met afwijkende wc bouw in Nederland, verder gaan informere Gebrek aan creativi gebrek aan eigen stijl hedendaagse woning is de reden dat Bleye zijn heil zoekt in de kende pyramidevorm. nou eens naar een pr woning. Dat is toch enige creativiteit geb Zo'n blokkendoos w nooit voor mezelf. Het voorbeeld van saaie ningbouw. Alles is uitg terd om zo snel moge] bouwen en zo goedkoo gelijk te wonen. Voor sen met een besct beurs kan je wellich anders. Dat is nou jui gebrek in de hedend Van een MIDDELBURG - De Zee tot en met 19 augustus de beurt middels een omvan Rijkswaterstaat. De tentoonstelling rr deel uit van de activiteit! het kader van de opening de bibliotheek, eerder dit verricht door koningin trix. Er is onder meer een quette van de stormvloe ring te zien. Dit 'bouw van de eeuw' wordt ook licht met een video-prese tie van de bekroonde film tafinale. Een dia-serie le{ functie van de compartir teringsdammen uit. Aansluitend op deze exp tie wordt een overzichts toonstelling ingericht Werk van 'Drukwerk in marge', een organisatie rich met de productie 'mooi drukwerk' bezighouc Archeologie Op 5 september vindt lezingenavond plaats i aanleiding van de archeol sche vondsten van de Are]

de Stem | 1985 | | pagina 8