tIBI MARTIN EN HET WACHTEN OP ERKENNING Een hit, een hitje, als je maar die aandacht krijgt' t kabio s m GINA ZEELAND 3 Plaatselijk nieuws >stburg is van Gent .-Kruis kneuzen .examens politierapport Op wacht Reclame POPINNEütKLAND Hopen Scheveningen Cabaretprijs voor Jenny Arean WVC gaat omroepbladen strenger controleren NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 programma's BELGIE NED 1 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED 1 BELGIE FRANS 1 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 SKY CHANNEL HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 5 ige - Bridgeclub Oostburg lelde een wedstrijd voor de ppetitie. In groep A werd Howell gespeeld met tien len. Uitslag: 1. echtpaar Vsrogge, 2. echtpaar Brug- ■3. mevrouw Christiaansen- |heer Wagenaar. Groep b veil met 12 paren: 1. echt er Weck, 2 en 3. echtpaar I firee en heren Gruyters- ngedijk. Ik sta niet te te doen dringen om Shakespeare Joop Doderer, acteur llonvaart - Als onderdeel i het internationale volks- isfestival stijgt morgen (za- jiag) de Hengelose ballon- jirder Rien Jurg met een he- luchtballon op vanaf de |nsenkade. De ballon, die 19.30 uur het luchtruim et, heeft een inhoud van b kubieke meter, is 24 meter lig en heeft een breedte van ineter. |n het kader van het inter- lionale folklorefestval Trdt in cultureel centrum De pye aan de Wilhelminalaan i 20 tot en met 27 juli een ositie gehouden. Daar zijn bken te zien van de kunst- [ilders Ferdinand Slock uit Jstdorpe, Urbain van Duijs- luit St.-Gilles Waas en Li- pne Berghmans uit St.- bis-Brugge. De expositie Ift als onderwerp: Het euwse en Vlaamse land- lap. De opening is zaterdag luli om 19.00 uur. |uwtrekken - De touwtrek- strijd tussen FC Peper- Isse-jeugd en DVS-jeugd Ird gewonnen door eerstge- lemde club. Er namen 25 brtievelingen aan dit spek- |kel deel. Peperbusse-voorzi- Mark Buysen reikte de npioensbeker uit. vonden voorwerpen - Bij de neentepolitie kan men in- .itingen krijgen over de vol- pde gevonden voorwerpen: met goudkleurige gesp, berkleurig herenhorloge, ■llenkoker met bril, mes met lart heft, bril met roze mon- ar, bril met zilverkleurig fcntuur, bril met goudkleurig Intuur, hondenriem, blauw Iradendoosje, armband met Jeriptie, kinderarmband, veren halsketting, halsket- Ig met hanger, bruine da lsparaplu, zwarte porte- Jinnee, dameshorloge, wan- Iwagen, lichtbruine heren- poen, spijkerjas, Mechelse pder, bruine portemonnee, ene portemonnee, zwart neshorloge, envelop met fetzegels, portemonee met schrift, zwart quartzhorlo- I surfpak, wieldop van Ford, hdertrui van joggingpak. pdge - Leden van bridgeclub hergo speelden in restaurant Milliano de tweede wed- lij d van de zomercompetitie. Ispeeld werd volgens het neveningse systeem in één met 17 paren. Uitslag: 1. tvrouw Bruijns-de heer Jesbroeck, 2. heren Dour- Ijn-IJsebaert, 3. mevrouw |uw-de heer Borm, 4. dames yslager-Herrebout, 5. echt- |ar Den Haan. LBURG - Bibliotheek- en okumentatie-akademie. ugdbibliothecaris: P. Mar- ns, Terneuzen. Door Wim van Leest OPMUZIEK IN Nederland is bard vak. De marges zijn Jal en het verschil tussen icces en jarenlang in de iaduw ervan mag dan klein Ijn, toch lukt het maar weinig rtiesten dat succes te berei- n, laat staan het voor lange- tijd vast te houden. En dat jeces is onontbeerlijk wil je, ils bijvoorbeeld Bibi Mar in het betere genre als jageres meedraaien. Tot op jjen is het Bibi niet gelukt, maakte dit voorjaar een al- (Siins redelijke langspeel- maar de eerste single ipte en en daarmee kwam de een beetje in het luchtle- je te hangen. De zangeres Bibi Martin is iet zomaar uit de lucht ko- ien vallen. Ze zong eerder bij te Wee The Specials, Bram ermeulen en The Dizzy [en's Band. Haar zangpresta- ts waren opgevallen bij pro bers Joel Komkommer en [artin Ploeg, die haar vroe- >n om het nummer 'Look at in te zingen. Dat beviel zo 1 dat er een hele elpee jde en die plaat werd ver- tlgens aan de platemaat- iiappij WEA verkocht. Bibi Martin: „Het is niet zo atje als zangeres zo maar uit in schoolklas wordt geplukt iet de mededeling: 'ga jij zingen'. Bij mij is dat minste niet zo gegaan. De leeste mensen denken dat tngeres zijn een beetje zingen een beetje rommelen is. laar dat is het niet. Het is een baan. Als je in een zingt en concerten doet ben je vaak tot 's nachts er uur in touw. De volgende om een uur of een ga ïdan alweer naar het volgen toptreden toe. Het is een slo- ad leven, maar ik zou niet aders willen. Het werkt ver- lavend. Je doet iets waar je ;oed in bent en wat leuk vindt. dit i loep Ian l 1ERVLIET - Op de kruising 'ramide - Isabellaweg is de 'tser M. ,W uit Trier (Did.) it zijn fiets aangereden toen de weg overstak en geen orrang verleende aan een rsonenauto bestuurd door B. uit Cadzand. W. is ter observatie in het ikenhuis te Oostburg opge- imen en de fiets werd geheel rnield. ULST - Gisteravond werd een eenzijdig ongeval de rsonenauto bestuurd door van D. uit Nieuw-Namen nzienlijk beschadigd. Wel- ht door het door regenval lad geworden wegdek, raakte j op de Zoutestraat in een herpe bocht de macht over :t stuur van zijn voertuig vijt, en belandde, na nog een irkeersbord te hebben ge- lakt, in de sloot. Hij kwam lf met de schrik vrij SRNEUZEN - G. R. uit Ter- uzen deed bij de gemeente- ilitie aangifte van vernieling zijn volkstuintje, gelegen ibij de buurtschap Driewe- in. Ook in de aangrenzende intjes waren vernielingen iconstateerd, zodat meerdere ensen er de dupe van zijn .worden. Deze vorm van indalisme gebeurt volgens politie veelal in de vroege 'onduren. Er zijn tomaten in de struiken gerukt, worte- n uit de grond getrokken, rwijl ook te veld staande an- re gewassen het moesten een langspeelplaat hebt ge maakt. Is die elpee een waar- geworden droom voor Bibi Martin? Bibi Martin: „In principe wel. Het is fantastisch om een een elpee te maken. Het is een stempel op al je werk van de jaren die eraan vooraf zijn ge gaan. Als er een hit op zou staan is het nog te gekker. Die elpee is mijn streven geweest. Het is iets geweest waar ik he lemaal achterstond er waar in mijn ei in kwijt kon." Bibi Martin: „Ik zeg tegen mezelf: 'ik zie wel'. Dat is beter, want als het op den duur toch niet lukt, dan is de teleurstel ling niet zo groot." - foto wea Je maakt van je hobby je be roep en wie zou dat niet wil len." „Het is niet zo gegaan dat een paar producers een sound- je bedacht hadden en daarvoor alleen nog een zangeresje no dig hadden. De elpee is een plaat, die door ons samen ge maakt is. We zijn er samen voor gaan zitten. Ik heb ideeën voor thema's van nummers aangedragen en daarmee is men aan de slag gegaan. Ik ben er niet op het laatst bijge haald om de leuke liedjes te zingen." „Ik begin nu weer onder aan de ladder. Ik ben een nieuwe naam, die de mensen nog niet kennen. Mijn muziek is een beetje van alles wat. Ik heb de meest uiteenlopende dingen gedaan en daaruit gefilterd wat ik leuk vind. Het met een elpee maken is een moeilijker weg dan via een hit. Als ik een heel commercieel nummer zou maken en het wordt een knal van een hit dan zit ik daar meteen aan vast. De mensen verwachten dan van je dat je weer zo'n nummer maakt." Een elpee maken is iets waar iedere aankomende ar tiest van droomt. Hoe goed je ook bent, je telt pas mee als je Heb je die langspeelplaat eenmaal gemaakt dan breekt er een onzekere periode aan. De artiest die meer wil -bij voorbeeld op toernee- moet dan succes zien te krijgen. Bibi Martin: „Je staat op als het ware op wacht. Om met een groep te gaan toeren heb je een hit nodig, bekendheid. Ik heb radio-dingen- kunnen doen als Los Vast, Hollands Glorie, Countdown Café en De Ork, maar dat was steeds met een bandrecorder. Mijn stre ven is om met een eigen groep te gaan werken, dat is de kick. Met een tape is het niet leuk, niet echt. Maar een groep kost heel veel geld. Er gaat al gauw een paar ton in zitten voor je de baan op kunt. En dan krijg je nog het probleem dat de zaaleigenaren je niet willen als je niet bekend bent. Met de Dizzy Men's Band bijvoor beeld was dat geen probleem, we konden 5 keer per week spelen. Maar als je Bibi Mar tin in een zaal zet, wie kent dat?" Je bent dus als artiest erg afhankelijk van die hit. Maar hoe krijg je die hit, kun je hem afdwingen met alleen maar een goed nummer? Bibi Martin: „Je bent af hankelijk van de radio en van je platenmaatschappij. Die BIBI Martin moet een nieuwe ster in de categorie Anita Meijer/Mar griet Eshuijs worden. Ze is door twee producers 'ontdekt' en maakte dit voorjaar haar eerste elpee 'Look at me'. De reacties op die plaat waren gunstig, maar nu, bij uitblijven van het directe succes, is er de onzekerheid over de toekomst. Hoe moet het verder en wat gaat er straks ge beuren. Mag Bibi nog een plaat maken of verdwijnt ze na mis schien nog een singletje weer in de anonimiteit? Kortom een ver haal over de knagende onzeker heid van iemand, die wei de kwa liteiten heeft, maar het nog niet gemaakt heeft. moet zich voor je inspannen. Het is logisch dat de platen maatschappij er hard voor werkt, want ze hebben geld in me gestoken en waar geld in gaat, daar moet ook weer geld uitkomen. Maar ik zou willen dat ik een nummer 1-hit had. Nummer 15 is ook al goed, of hoog in de tipparade. Dan ben je tenminste al ergens, dan weet het publiek wie je bent en blijft de elpee niet enkel be kend in het groepje van vrien den en kennissen die hem ge kocht hebben. Het is wachten op een hit, al is het maar een hitje. Als je maar eenmaal die aandacht hebt. Daarna is het aan jou om te bewijzen dat je werkelijk iets kunt." Behalve als zangeres op haar eigen elpee is Bibi Martin ook te horen in achtergrond koortjes en in reclame-spotjes. Met die spotjes is ze erg voor zichtig. Bibi Martin: „Ik wil niet zo als Jody Pijper of Margiet Es huijs worden. Bij zowat elke disc-jockey's hier altijd verge leken wordt met buitenlandse dingen. Wat uit het buitenland komt is per definitie goed en wat wij doen is altijd imitatie. Als ik zo'n deejay bezig hoor denk ik wel eens 'jongen wees toch eens chauvinistisch en trots op het eigen produkt'. Dat buitenland redt het toch wel, laten we de Nederlandse platen maar een zetje in de rug geven. Nederlanders zijn sowieso niet chauvinistisch, nergens in, het is altijd op En geland of Amerika gericht. Frankrijk verwijten wij te veel chauvinisme, maar op de Franse radio wordt wel voor 75 procent Franse muziek ge maakt en eigen platen verko pen daar goed. Eigen films doen het er ook goed. Dat kan hier blijkbaar niet." reclame, die op tv komt hoor je hun stemmen. Het publiek zegt dan al gauw: 'daar heb je dat mens weer'. Vaak wordt er ook voor drie, vier merken re clame gemaakt met een en de zelfde stem. Waar blijft dan de geloofwaardigheid als die stem de ene keer zegt dat merk zus echt wit wast, terwijl de volgende keer die stem zegt dat je toch beter merk zo kunt nemen. Je kunt die spotjes als bron van inkomsten zien. Maar je kunt ook andere din gen doen, je kunt ook gewoon werken. Sessiewerk vind ik heel leuk, zo leuk dat ik het ook wel voor niks doe, om de kick ervan." Het liefst zou Bibi Martin een naam als goede zangeres vestigen en met een zekere re gelmaat elpees maken. Bibi Martin: „Als dat zou kunnen.Dat is het uit gangspunt. Maar je moet weer die hit hebben om een volgen de elpee mogelijk te maken, want een niet verkopende eer ste elpee is geen basis. Je moet die hit hebben anders kun je het wel vergeten. Het gekke in Nederland is dat je door de Mocht het met deze elpee al lemaal niet lukken, krijgt Bibi Martin dan geen kans meer en gaat ze langs een zijdeur af? Bibi Martin: „Nee, ik denk dat er wel weer iets nieuws verzonnen zal worden. Mocht heel de elpee in het water val len, dan zegt de maatschappij misschien 'we gaan nog eens de studio in en nemen een an der nummer op'. Ik blijf in ieder geval hopen en er hard voor werken. Ik zeg tegen woordig tegen mezelf: 'ik zie wel'. Dat is beter, want als het op den duur toch niet lukt, dan is de teleurstelling niet zo groot. Ik ben niet meer zo dat ik zeg: 'volgende week gaat het gebeuren'. Dat durf ik niet meer. In ieder geval ben ik blij dat ik deze elpee heb kunnen maken, die pakken ze me niet meer af en niet iedereen krijgt zo'n kans. Maar het zou na tuurlijk veel mooier zijn als echt iets mee gebeurde. Dan is al het werk, alle energie die er in gestoken is niet voor niets geweest. SCHEVENINGEN (ANP) - De cabaretière Jenny Arean is onderscheiden met de Scheveningen Ca baretprijs 1985. Zij krijgt de prijs voor haar pro gramma 'Gescheiden vrouw op oorlogspad'. Dit heeft de stichting Sche- veningenbad, die de prijs in 1983 instelde, gister middag bekend gemaakt. De trofee is een bron zen beeldje van een caba retier. In 1983 kreeg Her man van Veen het beeld je en in 1984 Martine Bijl. Op zondag 29 september wordt de prijs tijdens het Cabaret Gala Schevenin gen uitgereikt. DEN HAAG (ANP) - Het mi nisterie van WVC is van plan de programmabladen van de omroepen strenger te gaan controleren op de naleving van de bepaling dat hoogstens tien procent van de inhoud of wel vijf pagina's aan zaken mag zijn gewijd die geen ver band hebben met de omroep. Minister Brinkman moet nog een beslissing nemen over de instelling van een 'commis sie inhoudsanalyse program mabladen', waarvoor een ambtelijk voorstel is gedaan, zo heeft een WVC-woordvoer- der gisteren bevestigd. Hij kon niet zeggen of het voorstel voor de commissie is ingegeven door concrete over tredingen van de bepaling in het Omroepbesluit. 19.00 Kerkepad '85 problematiek verborgen. Regisseur Colin Hutley wil de met deze film aangeven, welke problemen zich kun nen voordoen als twee jonge mensen uit twee verschil lende culturen en daarenbo ven ook nog uit verschillen de milieus verliefd op elkaar worden. De zesde Kerkepadroute voert vanavond langs enkele kleine plaatsen in de weste lijke mijnstreek, die niet al leen trots kunnen zijn op hun oude historische gebou wen, maar tevens een bij zondere 'jonge' kerk bezit ten. Via de kerken in Lim- bricht, Elsloo en Sweikhui- zen gaat de tocht naar Groot-Genhout, waar in de jaren dertig de St. Huber- tuskerk van architect Al- phons Boosten is gebouwd. Boosten was een groot sti mulator van kerkelijke kunst en hij probeerde ook veel Limburgse kunstenaars te interesseren. Vandaar dat er in de St. Hubertuskerk onder meer interieurversie ringen te zien zijn van Charles Eyck, Joep Nicolas, Charles Vos en Henri Jonas. 23.30 Young Tom Edison 20.00 Annika Vorige maand zond de EO de speelfilm 'Edison the Man' uit over het leven van Tho mas A. Edison, waarin Spencer Tracy de titelrol vertolkte. In de eveneens in 1940, maar ditmaal door Norman Taurog gemaakte film 'Young Tom Edison', worden de jongensjaren van de uitvinder in beeld ge bracht. De destijds 20-jarige Mickey Rooney vertolkt de hoofdrol. In het stadje waar hij woont wordt Tom, de zoon van Samuel Edison, als een vreemde jongen gezien. Op school voelt hij zich niet thuis; hij is liever met aller lei vreemde experimenten bezig. Zijn omgeving houdt het erop, dat Tom het in zijn leven niet ver zal brengen. overleed. In allerijl moest er toen naar een vervanger ge zocht worden. Yul Brynner bleek beschikbaar te zijn en het is misschien daarom dat Brynner wat onaangedaan over het witte doek loopt. De film omvat het bijbelgedeel te, waarin koning Salomon problemen heeft met zijn broer Adonijach (George Sanders), die zelf op de troon had willen zitten. Ook de Egyptische Farao zou Salo mon graag ten val brengen. Daarom stelt de koningin van Sheba (Gina Lollobrigi- da) de Farao voor haar ver leidingskunsten op Salomon uit te proberen. 20.15 Gefahrliches Blut De tweedelige tv-film 'An nika' lijkt op het eerste ge zicht een variatie op de be kende love-story, maar de film heeft een diepere be doeling. In het charmante liefdesverhaal van de 16-ja- rige Zweedse Annika, die op het eiland Wight de 18-jari- ge Engelse jongen Pete ont moet, ligt een tweeledige 20.15 Salomon en de koningin De verfilming van dit bij belverhaal door King Vidor bleek in 1959 al voor drie kwart te zijn voltooid, toen hoofdrolspeler Trevor Ho ward aan een hartaanval De ontroerende western 'The lawles breed' van de meester op dit gebied, Raoul Walsh, die vroeger nog re gie-assistent van D.W. Grif fith is geweest, moet van avond een belangrijk deel van het avondprogramma vullen. Hoofpersoon in het verhaal is de jonge John Wesley Hardin (Rock Hud son), die in Texas opgroeit als zoon van een puriteinse predikant. John houdt van wapens, maar zijn vader wil die liefde van zijn zoon met alle geweld bestrijden. Hij bereikt echter het tegendeel. De jonge John gaat zijn eigen weg. Hij slaat aan het gokken en als hij daarna in een schietpartij een man doodt, vlucht hij naar een ranch van familieleden. 20.15 Agatha Christie Mickey Rooney in 'Young Tom Edison' (Nederland2, 23.30 uur). - foto eo Als Iris van een lange reis in Engeland terugkeert, leert ze bij haar zuster Rosemary de jonge knappe Tony Browne kennen, die zich voor een verslaggever van de Londense Times uitgeeft. Na haar lange afwezigheid komt Iris de sfeer in het huis van haar zus vreemd ge spannen voor. Rosemary, die met de veel oudere advocaat George getrouwd is, blijkt een minnaar te hebben: Ste- phan Faraday. Maar de po liticus staat op het punt zijn riskante verhouding met Rosemary af te breken, hoe wel ze hem met een schan daal dreigt. NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00 NCRV-jeugdmatinee. Met: 16.00 Polygoon-journaal; 16.05 Kattekwaad, Bulgaarse tekenfilm; 16.10 De geheime code van de kameleon, Poolse tekenfilm. 17.20 Vrouwtje Theelepel, tekenfilmserie. 17.30 Journaal (NOS). 17.40 De Carsons, Australische serie. 18.30 Ben je zestig-kwis, spelprogramma. 19.00 Kerkepad'85. Route 6: Limburg. 19.25 Hotel De Witte Raaf (11), herh. jeugdserie. 19.50 HoUand Surf Cup, verslag kampioenschap. 20.00 Journaal (NOS). 20.28 Bartje (slot), Nederlandse serie. Met de komst van moeder Geesse keert weer wat levensvreugde terug in het gezin Bartels. 21.15 Hier en Nu, actualiteiten. 21.50 Dertien persoonlijke ontmoetingen (6). 21.55 Hill Street Blues, Amerikaanse politieserie. Buttman wordt ervan verdacht de dood van een collega op z'n geweten te hebben. 22.40 Cheers, Amerikaanse comedy-serie. NOS 23.10 Journaal. 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00-17.25 Studio Sport: Tour de France, 20ste etappe. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Studio Sport. Samenvatting Tour de France. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Op volle toeren, door Chiel Montagne. 20.00 Annika (1), Brits- Zweedse tv-film in twee delen (1984). a 21.45 Hemd van je lijf, serie gesprekken met bekende Nederlanders. Vandaag: Joop Doderer. 22.30 Journaal (NOS). IKON 22.45 Om bestwil (2), Hnplltnonfotro corir\ nTrnv oudere mannen in een Oostenrijks tehuis voor geesteszieken. 23.28 De Wilde Ganzen. EO 23.30-01.00 Young Tom Edison, Amerikaanse speelfilm van Norman Taurog (1940). Met Mickey Roony. 16.00-17.10 Tour de France, 20ste etappe Montpon - Limoges. 17.30 Plons de gekke kikker, kleuterserie. 17.35 Tom en Tina, kleuterserie. 17.40 Klein, klein kleutertje: Peter en Robbie (herh.). 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak (herh.). 18.05 Star Trek, Amerikaanse SF-serie. 18.55 Moderne training, Hongaarse tekenfilm. 19.00 Tour de France, samenvatting. 19.20 Programma van de SO. 19.40 Mededelingenen programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Salomon en de koningin van Sheba (Solomon and Sheba), Amerikaanse speelfilm van King Vidor (1959). Met: Gina Lollobrigida, Yul Brynner, George Sanders e.a. C3 22.10 Elia Kazan, outsider, documentaire. 23.10 Journaal en Coda: 'Zo zag ik u, vader, henengaan' van Julia Tulkens. 11.30 Teletekst-magazine. 16.00 Tour de France: Montpon - Limoges. 17.30 Mededelingen ONEM. 17.45 Ciné-vacances. 18.10 Lollipop, kinderprogramma. 18.45 Clip Club. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 Bonjour la fête, spelprogramma 19.30 Journaal. 20.00 Samenvatting Tour de France. 20.10 L'oeil des autres, serie films van buitenlandse televisie-stations. 21.00 Les cobayes (De proefkonijnen), Belgische speelfilm van Guido Hendrickx (1979). Met: Jan Decleir, Peter Faber, Chris Lomme e.a. 22.30 Ian Chelevici, portret. O') nn T„.i Joop Doderer is de gast in 'Hemd van je lijf (Nederland 2, 21.45 uur). - foto hendriksen valk 10.00 Heute. 10.03 Zirkus, Zirkus (herh.). 11.35 Was der Gast nicht sieht. Achter de coulissen van een groot hotel (herh.). 12.10 Titel, Thesen, Temperamente. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15-13.30 Teletekst- overzicht 14.40 Teletekst-overzicht. 15.00 Lord Peter Wimsey- Mord bracht Reklame (2), vierdelige misdaadfilm. 16.00 Tagesschau. 16.10 Folkfestival. Live uit Keulen. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.15 Engel in Weiss. 18.40 Grand Café. 19.00 Goldene Zeiten - Bittere Zeiten. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. 20.15 Gefahrliches Blut (The Lawless Breed), Amerikaanse speelfilm van Raoul Walsh (1953). Met: Rock Hudson. 21.40 Plusminus, economisch magazine. 22.30 Tagesthemen. Met Bericht aus Bonn. 23.00 Die Sportschau. 23.25 Moment mal, discussieprogramma vanuit München. Aansl.Tagesschau. 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15-13.30 Teletekst- overzicht 14.45 Programma-overzicht. 14.50 Heute. 1/1 SR P»»*r>5 T o r* (Tofeiltwnf ausser Rand und Band, Zweeds-Duitse speelfilm van Olie Hellbom (1970). 16.20 Ferienkalender. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 16.30 Freizeit.und was man daraus machen kann. 17.00 Heute. 17.10 Buster Keaton: (ZW) Dampfer-Willis Sohn (Steamboat Bill Jr.), Amerikaanse speelfilm van Charles 'Chuck' Reisner (1928). Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.25 Rück-Show. Terugblik op de schlagers van 1971. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. 20.15 Agatha Christie: Zwei Leichen beim Souper, tv-film van Roger Lewis. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte-Literatur. 23.20 Das Phantom der Oper (The phantom of the Opera), Amerikaanse speelfilm van Rupert Julian en Edward Sedgwick (1925). Met: Lon Chaney, Mary Philbin en Norman Kerry. 00.55 Heute. 18.30 Thinky I - Ananas. 18.35 Katze mit Hut (2), marionettenspel. 19.00 Aktuelle Stunde, met Blickpunkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.15 Cousteau - Abenteuer Amazonas (2), reportage in acht delen van Jacques en Jean-Michel Cousteau. 21.00 Winston Churchill (2), Engelse serie. Afl.: Politiek is een vies zaakje. 22.00 NDR Talkshow. 24.00 Journaal. 14.35 The down under show, docum. 15.30 Swiss Family Robinson. 16.00 Sky Trax, popmuziek. 18.30 Mr. Ed, tv-serie. 19.00 The Lucy Show. 19.30 Mork Mindy. 20.20 Starsky Hutch, politieserie. 21.15 The new candid camera. 21.40 Detective School. Hurray Bulgaria. 22.10 The deadly ernest horror show: The Outing. 23.55-00.30 Sky Trax, popmuziek. NOS: Ieder heel uur nws. KRO: 7.03 Het levende woord. 7.11 KRO's journaal). 8.53 Pater Adri Maat. 9.03 Adres onbekend. 10.03 In ant woord op uw schrijven. 11.53 Pater Adri Maat. 12.03 Lunch-pauze met Joost Middelhof (13.06 Echo). NOS: 14.03 Radio Tour de France: 20ste etappe Montpon-Limoges. 17.55 Mededelingen (NOS). TROS: 18.06 TROS-Aktua (18.30 TROS Sport). 19.02 TROS Country. 20.03 Raad een lied.of niet. 21.02 Coulissen. 22.02 Sesjun. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. EO: 00.02-07.00 True Light, met om: 00.02 EO's country uur. 01.02 Stuff tot naden ken. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 3.02 Midnight special. 05.02 Day break. VPRO: 07.00 Nws. 07.06-15.30 Het Gebouw op de Middellandse Zee (07.30, 08.00, 08.30, 9.30, 10.30 en 11.30 Nws. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30, 13.00, 13.30 en 14.30 Nws.). NOS: 15.30 Nws. 15.33 Een leven lang. IKON: 16.00 Kleur. 16.30 Nws. VPRO: 16.33 Welingelichte kringen. VARA: 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. VARA: 18.00 Nws. 18.10 BZ. Over heidsvoorlichting: 18.30 De Neder landse Antillen. HV: 18.40 Het voordeel van de twijfel. NOS: 19.40 Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nws. VARA: 20.03-24.00 VA RA vrijdagavond met om: 20.03 Monogrammen. 21.10 Tussensta tion. 22.30 Nws). NOS: Ieder heel uur nieuws. EO: 07.03 Ronduit op 3. 08.03 Tijdsein. 09.03 De muzikale fruitmand. NOS: 10.04 Jaargenoten. 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tipparade. 15.03 De top 40. NOS: 18.04 De va- kantiespits. VOO: 19.02 Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. VOO: 07.00 Ochtendstemming. Met om 08.03 De componist van de maand: Bach (08.00 Nws). 09.00 Ve ronica's meesterwerken op com pactdisc. 10.30 Muziek voor miljoe nen. EO: 12.00 Klass. muz. 13.00 Nws. 13.02 Songs of praise. 13.30 Metronomium. Programma rond Lars E. Larsson. 15.00 Werken van Mozart en Haydn. 16.00 Instrumen taria, progr. over bijzondere mu ziekinstrumenten. 17.00 Crème du baroque. EO: 18.00 Nws. 18.45 Or gelbespeling. 19.15 De cantate. NOS: 20.00-24.00 Internationaal Concert Podium: Proms 1985. BBC Symph. Orch. en de BBC Singers m.m.v. sol.: Messiah van Handel (in de pauze: 21.10 Muziekspiegel). NOS: 09.03 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. Teleac: 09.30 Hand werken (5). RVU10.00 Tussen sla pen en waken. 10.20-10.40 Nanzi- Anansi. VPRO: 17.30 Ahum Yum Yum, kinder boekenprogramma. KRO: 18.30 Taal en teken. 18.50 Tussen de regels. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marok kaans/Arabisch. 19.30 Spaans). 19.40 Homonos. 20.10-20.15 Hobby-

de Stem | 1985 | | pagina 13