Een hi MEDE DOOR WAARSCHUWING WINKELIERS Sluis Promotie krijgt 20 mille uit gemeentekas 4 Cursisten moeten echt met machines omgaan Beslissing over vergoeding reiskosten Groede uitgesteld IIBI MAl Ziekenomroep Oostburg zendt folkloristische dag rechtstreeks uit Oostburg ontmoet Oostburg VRIJDAG 19 JUL11985 VAN ZEELAND FNV Terneuzen kijkt kritisch naar START PVDA EN D'66 TEGEN SUBSIDIE Sluis zit weer boven de 3000 Oude zeilboten bij Willemstad Henry Dunant in Terneuzen Enthousiast Vreemden J. ROEST VERLAAT LANDBOUWPRAKTIJKSCHOOL STEMMEN STAKEN IN RAAD OOSTBURG Vijf auto's beschadigd markten Plaatselijk nieuws Oostburg Sas van Gent St.-Kruis Terneuzen examens politierapport Nederlandse programma's NEDERLAND 1 19.00 NEDERLAND 2 T16 PAGINA ZEELAND 3 l/RiJ°AG 19 JUL11985 Geen vergunning voor 4open disco' Oostburg Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De FNV-afde- ling Terneuzen gaat een on derzoek instellen naar het functioneren van het uitzend bureau van de overheid, START. De aanleiding is dat daar over bij de afdeling verschil lende klachten zijn gedepo neerd. Een gesprek met ver antwoordelijke instanties en personen heeft geen ophelde ring verschaft, zodat de FNV Terneuzen nu mensen oproept om hun klachten over of be zwaren tegen het uitzendbu reau kenbaar te maken. Naar aanleiding van een in ventarisatie daarvan zal rap port worden uitgebracht. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het college van B en W van Oostburg heeft gisteren besloten geen vergun ning te verlenen aan de Oostburgse winke liersvereniging om op vrijdag 2 augustus een disco in de open lucht te houden op het Kerk plein. Een brief, verzonden aan de omwonenden van het plein, waarin de winkeliers met zoveel woorden waarschuwen voor mogelijke relletjes is mede de oor zaak van het niet verlenen van de vergunning. De disco zou gelijktijdig met de 24-uur van Oostburg wor den gehouden. De brief heeft voor de nodi ge verbazing en verwarring gezorgd. „Met name zal jeug dig publiek uit de kuststrook (kampeerders) de disco bezoe ken. De politie acht de moge lijkheid van kleine relletjes, «ordeverstoringen, overmatig drankgebruik niet uitgeslo ten", aldus het schrijven. De vereniging adviseert 'de ruiten op de begane grond te be schermen tegen rondvliegende projectielen. Verwijder op Van een onzer verslaggevers IJZENDIJKE - De ziekenomroep Radio Delta van het Oost burgse SintAnthoniusziekenhuis zendt zaterdagmiddag 20 juli rechtstreeks uit vanaf de markt te IJzendijke waar op dat mo ment de folkloristische dag wordt gehouden. Twee verslaggevers en drie technici zullen vanaf 14.30 een re portage maken van het IJzendijkse gebeuren. De patiënten van het Oostburgse ziekenhuis en verpleeghuis De Stelle kunnen tot ongeveer 18.00 horen wat er IJzendijke gaande is. De leden van Radio Delta zijn nog steeds op zoek naar vrijwil ligers die mee willen helpen. Zowel verslaggevers, technici als fotografen. Van onze correspondent SLUIS - De stichting Sluis Promotie krijgt ook dit jaar 20.000 uit de gemeentekas om het Belford-stadje aan de man te brengen. Het voorstel van mevrouw Benschop-Kwast haalde het met 7 tegen 4 stemmen. In dit voorstel is 12.500 uitgetrok ken voor de promotiekrant, waar iedereen overigens te vreden over was en 7500 voor algemene promotie doelein den. Tegen dit voorstel stem den de fractie van de PvdA en D'66. De PvdA wilde niet verder gaan dan de kosten voor de promotiekrant vergoeden, ter wijl D'66 zich totaal niet met het gevoerde beleid kon vere nigen. Tijdens de begroting vorig jaar voelde het college er namelijk totaal niets voor deze post op de begroting te zetten en nu ineens komt men zelf met dit voorstel. „Waar komt Van onze correspondent SLUIS - Sluis zit weer bo ven de 3000 inwoners. Dit aantal is nodig om tijdens de verkiezingen volgend jaar weer met 11 raadsle den aan de slag te kunnen. Afgelopen weken kwam het alarmerende bericht dat men op 2999 inwoners zat. PvdA-fractievoorzit ter Adrie Oosterling kwam gisteren tijdens de rond vraag met vier nieuwe in woners boven tafel. Hij overhandigde burgemees ter Assel bergs een keurig stuk papier waarop deze vier, afkomstig uit Oost burg en verhuizend naar Retranchement, stonden vermeld. Bij 3003 is de basis overi gens nog uiterst wankel voor de 11 zetels. die ommezwaai van 180 gra den ineens vandaan", vroeg D'66 afgevaardigde Masclee zich af. Ook Adrie Oosterling had namens de PvdA hier de nodi ge problemen mee en vroeg de beide wethouders om ophelde ring. Burgemeester Asselbergs vond overigens 17500 subsi die genoeg. De beide wethou ders Lokerse (CDA) en Du Fossé (VVD) vonden dat be paalde zaken in het leven wel eens opnieuw overwogen mo gen worden en dat je dan ge rust je mening mag herzien zonder gezichtsverlies te lij den. Wat aangekondigd was als een orkaan, bleek dus niet meer dan windkracht 1 in de Sluisse raad over dit onder werp, al sprak Oosterling wel van een beschamend geluid in deze zaak. Het voorstel van het college om een perceel aan de St. An- nastraat groot 1.82.51 hectare voor 150.000 over te nemen van Na beo uit het Belgische St. Andries en geschikt te ma ken voor industriële doelein den, werd door alle fracties met vreugde begroet al had De Broek (CDA) minder enthou siaste gevoelens dan zijn colle ga's. Hij vroeg zich af of dit voor een kleine gemeente als Sluis een haalbare kaart zou blijken te zijn in de toekomst. Instemming was er ook voor het krediet (ƒ97150) dat be schikbaar wordt gesteld ten behoeve van de exploitatiere keningen voor nieuwe bouw- lokatieplannen in Oost 2 en de Zuiddijk. Almekinders (WD) vroeg wel of bij het uitstippe len van het bouwbeleid ook rekening wordt gehouden met het groot aantal bejaarden dat men in deze regio aantreft. Hij vroeg dan ook tijdig in te springen op aangepaste wo ningen voor deze leeftijdsca te- vrij dagmiddag alle fietsen, containers, leeggoed, stokken, vuilnisbakken, parasols en al le loszittende dingen van deze of andere aard'. Enkele omwonenden van het Kerkplein die deze brief ontvingen hebben hun verba zing over het schrijven bij de winkeliersvereniging en de gemeente kenbaar gemaakt. Ze vragen zich af of ze nu werkelijk rekening moeten houden met relletjes. Volgens loco-burgemeester J. Thomaes hebben omwonenden na het ontvangen van het schrijven bezwaar aangetekend tegen de disco. Volgens de voorzitter van de winkeliers, J. Bogaert, is de brief te scherp uitgevallen. „Toen ik het schrijven onder ogen kreeg viel mij dat meteen op". Volgens de voorzitter is er inmiddels een gesprek geweest met de omwonenden om ze ge rust te stellen. Vice-voorzitter J. van den Ameele deelde ook mee dat de brief niet zo zwaar moet wor den opgevat. „Het gaat er ge woon om dat de omwonenden voor aanvang van de disco hun losse spulletjes binnen halen zodat die dingen niet ge bruikt kunnen worden voor baldadigheid". Hij was zeer verbaasd over de weigering van de gemeente. „Wij hebben een principe-akkoord met de burgemeester. Door die stom me brief gaat het nu niet door". In de brief wordt ook ge waarschuwd voor geluidover- last: „Er wordt harde disco- muziek ten gehore gebracht. Neem de voorzorg ten aanzien van uw ruiten, zodat deze niet door geluidstrillingen kunnen springen". Van den Ameele vindt dat ook te cru gesteld. „Het gaat erom dat de omwo nenden weten dat als de disco door zou gaan tot één uur in de nacht muziek is te horen", ver klaarde hij. WILLEMSTAD - Zo'n dertig oude bedrijfsvoertuigen zijn zaterdagavond tijdens de zeil wedstrijd Sail Brugge Bin nendoor op het Hollandsch Diep tussen Willemstad en Moerdijk te zien. Aan de wedstrijd, die geor ganiseerd wordt in het kader van Sail Amsterdam 1985, ne men tjalken, skutsjes, hoog aars, klippers en kotters deel. De vloot wordt tussen acht en negen uur verwacht in de Volkeraksluizen. Om de boten zeilend gade te kunnen slaan, adviseert een medewerker van de Volkerak sluizen het publiek langs de oever van het Hollandsch Diep tussen Moerdijk en Willem stad plaats te nemen. Na de passage door de slui zen zetten de schepen over het Volkerak, het Rijn-Scheldeka naal en de Oosterschelde koers naar Brugge. De terugtocht begint zaterdag 27 juli vanuit Brugge. Het is nog niet bekend wanneer de schepen, die dan dezelfde route volgen, Willem stad zullen passeren. TERNEUZEN - Het hospitaal schip van het Rode Kruis Hen ry Dunant doet dinsdag 23 juli Terneuzen aan. Aan boord be vinden zich 71 gasten van de afdeling Utrecht. Het schip komt uit Bruinis- se. De volgende dag gaat het naar Middelburg. Onder bege leiding van vrijwilligers van de Terneuzense afdeling van het Rode Kruis gaan de passa giers dinsdagmiddag in Ter neuzen winkelen en de stad bezichtigen. In de avonduren bezoekt burgemeester C. Oc- keloen het schip en wordt een muzikaal programma aan 1. -5 Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Een aantal inwoners van de Ameri kaanse plaats Oostburg bezoekt maandag 22 juli Oostburg. Rond 15.00 uur worden ze verwacht op het gemeentehuis waar ze ont vangen worden door leden van het college. Onder de gasten bevindt zich ook de burgemeester van Oost burg. De Amerikaanse Oost burgers zijn op rondreis in Nederland. Ze bezoeken maandag eerst de Ooster- scheldewerken en Middel burg. Het Amerikaanse plaatsje ligt in de buurt van de stad Chicago. Na het ontvangst door de leden van het college volgt er een gezellig samenzijn en worden presentjes uit gewisseld. Het wordt de derde maal dat afgevaar digden uit het plaatsje dicht bij de Canadese grens Zeeuwsch-Vlaande ren aandoen. Van een onzer verslaggevers SCHOONDIJKE - „Feitelijk is het allemaal begonnen in de Wieringermeer. We zaten daar met een aantal andere docenten van landbouw scholen rond een tafel. Daarop stond een model van een machine. Zo krijgen wij toen praktijkonderwijs. We zijn toen ook nog enkele uren naar een echte machine wezen kijken". Directeur J. Roest van de landbouwpraktij kschool Prins Willem te Schoondijke schudt zijn hoofd als hij te rugdenkt aan zijn eerste kennismaking met een praktijkschool. Die kennis maken zorgde er echter wel voor dat Schoondijke nu een landbouwpraktij kschool heeft. Roest stond aan de wieg van de Schoondijkse school. Verder was hij in de beginjaren van de school waarnemend directeur en na een onderbreking vanaf 1968 directeur. Per 1 augus tus neemt hij afscheid van de school. Hij is 62 jaar en gaat in de VUT. Toen, op de terugweg van de Wieringermeer, stopte hij in Den Haag en liep het mi nisterie van Landbouw bin nen. Hij kreeg zijn chef, een inspecteur, te spreken en deelde hem mee dat het praktijkonderwijs zo niet kon. „Mensen moet echt met machines om kunnen gaan. Niet met een model zitten spelen". Zijn chef hoorde hem aan en gaf hem de op dracht zijn plan verder uit te werken. Hij deed dat en toen de in specteur enkele maanden later in Schoondijke was be spraken ze de zaak opnieuw. Beiden waren enthousiast. Ze zagen de voordelen van goed praktijkonderwijs. Landbouwstudenten die on der deskundige leiding kon den oefenen en boeren die via allerlei lessen bij konden blijven. Roest, geboren in Rotter dam volgde de Hogere Landbouwschool en de Landbouw Hoge School te Wageningen. Kort na zijn afstuderen vertrok hij in 1954 naar Schoondijke en werd leraar aan de Rijks Middelbare Landbouw school (RMLS). Na een jaar was hij reeds directeur. In die functie ging hij korte tijd later naar de Wieringer meer. Praktijkscholen wa ren toen iets nieuws maar Roest wist dat het beter kon. Na het tweede onderhoud met de inspecteur benaderde hij de West-Zeeuws-Vlaam se werktuigencommissie, die na de oorlog zorg droeg voor de verdeling van de weinige landbouwmachines. „Die commissie, waarin de land bouworganisaties zaten, had op dat moment niet veel meer te doen. De boeren hadden genoeg machines. Ik Directeur J. Roest van de landbouwpraktijkschool Prins Willem in Schoondijke. - FOTO WIM K00YMAN stelde voor de commissie om te Vormen tot een stichting die de praktijkschool in het leven zou roepen. Dat wil den de commissieleden maar wat graag". In 1958 was de landbouwpraktijkschool een feit. De eerste drie jaar bleef Roest waarnemend direc teur. Tegelijkertijd was hij directeur van de RMLS. Na de drie jaar koos hij voor de middelbare landbouwschool. „Je hebt daar toch meer een band met de leerlingen. Op de praktijkschool zitten cur sisten één of hooguit twee weken. Het blijven vreem den". In 1968 werd hij echter weer directeur van de Prins Willem. Hij combineerde die functie met het waarne mend directeurschap van de RMSL. Hij veranderde van baan omdat het slecht ging met de RMSL. Het leerlin genaanbod liep terug terwijl steeds meer cursisten de weg naar Schoondijke wis ten te vinden. Tijdens de ja ren van zijn directeurschap heeft hij de landbouwprak tijkschool zien uitgroeien tot een bedrijf met 45 tractoren terwijl in de beginjaren de cursisten machines moesten lenen van de boeren in de omtrek. Het gaat goed met de Schoondijkse praktijk school. Het afgelopen jaar telde de school 3620 leerling- weken. Volgend jaar zullen het er 200 meer zijn. Ook de toekomst ziet Roest met een gerust hart tegemoet, on danks dat hij vanaf 1 augus tus niet meer verbonden is aan de school. Het aantal leerlingen aan gewone land bouwscholen zal niet veel meer stijgen. De docenten zullen echter vaker met hun klas naar ons willen komen. Tegenwoordig kan een leer ling tijdens zijn schoolperio de slechts éénmaal komen. „Het zou een goede zaak zijn als ze in de toekomst vaker komen". Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De gemeente raad van Oostburg heeft giste ren geen beslissing genomen over de vergoeding van de reiskosten voor de ouders van ex-leerlingen van de openbare lagere scholen te Groede. Een college-voorstel hiertoe werd niet in stemming gebracht omdat de stemmen bij een amendement op het voorstel staakten. De Hoge Raad keurde on langs de beslissing van Pro vinciale Staten goed om de school de sluiten. De Raad be sliste dat de school geen be staansrecht meer heeft. Om de ouders niet te veel de dupe te laten zijn van deze beslissing wilde het college een vergoe ding van de reiskosten geven, die gelijk staat met de buskos- ten Groede-Nieuwvliet. Vol gens het collegevoorstel ko men alleen die ouders in aan merking wienst kroost het af gelopen jaar de openbare scholen in Groede bezocht. De vergoeding zou ongeacht de nieuw gekozen school worden gegeven. Raadslid I. de Bruijne (CDA) maakte bezwaar tegen het voorstel. Hij deelde mee dat de nieuw te vormen basis school te Nieuwvliet ook ge vaar loopt. „We moeten zorgen dat zoveel mogelijk kinderen uit Groede naar Nieuwvliet gaan", zei hij. Hij stelde dan ook voor om alleen die ouders een vergoeding te geven wiens kinderen naar Nieuwvliet gaan. Hij kreeg de steun van de volledige fracties van D en T en CDA. WD en PvdA keerden zich tegen het amen dement (8 tegen 8). Aangezien de stemmen toen staakten, komt het voorstel van De Bruijne tijdens de vol gende raadsvergadering weer in stemming. Verwacht mag worden dat het dan wordt ver worpen omdat er een PvdA- raadslid afwezig was wegens vakantie. Het college deelde mee dat het slibonderzoek van de vij vers aan de Breskense vijver laan positief is uitgevallen. Geen noemenswaardige ver ontreiniging is geconstateerd. Het uitbaggeren van de vij vers begint binnenkort. Het slib wordt afgevoerd naar de Vossekaai bij Hoofdplaat. STAVENISSE - Bij twee cam pings in Stavenisse zijn vorige nacht vernielingen aange bracht aan vijf auto's. Buitenspiegels werden van de auto's getrokken, wagens werden bekrast, een brand blusser werd leeggespoten, een dashboard werd bewerkt en ruitenwissers moesten het ontgelden. AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt, 18 juli. In Bintje 50 mm werden 10 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 25,00 per 100 kg, voor le vering april 582 contracten tegen 30,70 tot 31,40. De stemming was voor november kalm en voor april prijshoudend. GOES, 16-7-85 - Uien (escl. BTW) Stuttgarter tot 6.000 per ha. Stutt- garter 15-20 cent per kg. Sturon tot 7.000 per ha. Vlas (excl. BTW) on- gerepeld, op auto geleverd 40-45 cent per kg; afwijkende partijen 20-39. Hooi en stro (excl. BTW) op auto geleverd: weidehooi ƒ230- ƒ275 per 1000 kg, dijkhooi ƒ180- 230, lucernehooi 325-350, veld- beemd 160-175, roodzwenk 110-125, raaigrassen 130-150, tanyoctrn f 110 1 jr; Bridge - Bridgeclub Oostburg l speelde een wedstrijd voor dt| competitie. In groep A werd] een Howell gespeeld met tien] paren. Uitslag: 1. echtpaar) Buysrogge, 2. echtpaar Brug. ge, 3. mevrouw Christiaansen. de heer Wagenaar. Groep B, I Howell met 12 paren: 1. echt paar Weck, 2 en 3. echtpaar Souree en heren Gruyters-| Langedijk. Ballonvaart - Als onderdeel van het internationale volks-1 dansfestival stijgt morgen (za- j terdag) de Hengelose ballon-] vaarder Rien Jurg met een he-1 te luchtballon op vanaf del Prinsenkade. De ballon, die] om 19.30 uur het luchtruim I kiest, heeft een inhoud van) 3000 kubieke meter, is 24 meter hoog en heeft een breedte van 17 meter. In het kader van het inter-1 nationale folklorefestval wordt in cultureel centrum De Speye aan de Wilhelminalaan van 20 tot en met 27 juli een I expositie gehouden. Daar zijn werken te zien van de kunst-1 schilders Ferdinand Slock uit Westdorpe, Urbain van Duijs- se uit St.-Gilles Waas en Li- j lianne Berghmans uit St.- Kruis-Brugge. De expositie I heeft als onderwerp: Het Zeeuwse en Vlaamse land- schap. De opening is zaterdag 20 juli om 19.00 uur. Touwtrekken - De touwtrek wedstrijd tussen FC Peper- busse-jeugd en DVS-jeugd I werd gewonnen door eerstge- j noemde club. Er namen 25 sportievelingen aan dit spek takel deel. Peperbusse-voorzi- ter Mark Buysen reikte de kampioensbeker uit. Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie kan men in lichtingen krijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: riem met goudkleurige gesp, zilverkleurig herenhorloge, brillenkoker met bril, mes met zwart heft, bril met roze mon tuur, bril met zilverkleurig montuur, bril met goudkleurig montuur, hondenriem, blauw sieradendoosje, armband met inscriptie, kinderarmband, zilveren halsketting, halsket ting met hanger, bruine da mesparaplu, zwarte porte monnee, dameshorloge, wan delwagen, lichtbruine heren schoen, spijkerjas, Mechelse herder, bruine portemonnee, groene portemonnee, zwart dameshorloge, envelop met postzegels, portemonee met opschrift, zwart quartzhorlo- ge, surfpak, wieldop van Ford, kindertrui van joggingpak. Bridge - Leden van bridgeclub Emergo speelden in restaurant De Milliano de tweede wed strijd van de zomercompetitie. Gespeeld werd volgens het /J Scheveningse systeem in één lijn met 17 paren. Uitslag: 1. mevrouw Bruijns-de heer Biesbroeck, 2. heren Dour- leijn-IJsebaert, 3. mevrouw Touw-de heer Borm, 4. dames Olyslager-Herrebout, 5. echt paar Den Haan. Door Wim van Leest POPMUZIEK IN Nederland is >n hard vak. De marges zijn nal en het verschil tussen acces en jarenlang in de •haduw ervan mag dan klein lijn, toch lukt het maar weinig artiesten dat succes te berei den, laat staan het voor lange- tijd vast te houden. En dat acces is onontbeerlijk wil je, et als bijvoorbeeld Bibi Mar- n, in het betere genre als ■angtres meedraaien. Tot op heden is het Bibi niet gelukt. maakte dit voorjaar een al- icszins redelijke langspeel plaat, maar de eerste single lopte en en daarmee kwam de ,|pee een beetje in het luchtle- lige te hangen. De zangeres Bibi Martin is jet zomaar uit de lucht ko oien vallen. Ze zong eerder bij fee Wee The Specials, Bram ,'ermeulen en The Dizzy Jen's Band. Haar zangpresta ties waren opgevallen bij pro ducers Joel Komkommer en lartin Ploeg, die haar vroe gen om het nummer 'Look at ne' in te zingen. Dat beviel zo goed dat er een hele elpee tolgde en die plaat werd ver bolgens aan de platemaat- pchappij WEA verkocht. Bibi Martin: „Het is niet zo jat je als zangeres zo maar uit en schoolklas wordt geplukt iet de mededeling: 'ga jij laar zingen'. Bij mij is dat enminste niet zo gegaan. De (ïeeste mensen denken dat angeres zijn een beetje zingen en een beetje rommelen is. laar dat is het niet. Het is cht een baan. Als je in een (groep zingt en concerten doet jan ben je vaak tot 's nachts uier uur in touw. De volgende Imiddag om een uur of een ga ■je dan alweer naar het volgen- Ide optreden toe. Het is een slo- |pend leven, maar ik zou niet (anders willen. Het werkt ver slavend. Je doet iets waar je (goed in bent en wat leuk vindt. TILBURG - Bibliotheek- en Dokumentatie-akademie. Jeugdbibliothecaris: P. Mar tens, Terneuzen. BIERVLIET - Op de kruising Pyramide - Isabellaweg is de fietser M. ,W uit Trier (Did.) met zijn fiets aangereden toen hij de weg overstak en geen voorrang verleende aan een personenauto bestuurd door W. B. uit Cadzand. W. is ter observatie in het ziekenhuis te Oostburg opge nomen en de fiets werd geheel vernield. HULST - Gisteravond werd bij een eenzijdig ongeval de personenauto bestuurd door A. van D. uit Nieuw-Namen aanzienlijk beschadigd. Wel licht door het door regenval glad geworden wegdek, raakte hij op de Zoutestraat in een scherpe bocht de macht over het stuur van zijn voertuig J kwijt, en belandde, na nog een verkeersbord te hebben ge raakt, in de sloot. Hij kwam zelf met de schrik vrij. TERNEUZEN - G. R. uit Ter neuzen deed bij de gemeente politie aangifte van vernieling in zijn volkstuintje, gelegen nabij de buurtschap Driewe gen. Ook in de aangrenzende tuintjes waren vernielingen geconstateerd, zodat meerdere mensen er de dupe van zijn geworden. Deze vorm van vandalisme gebeurt volgens de politie veelal in de vroege avonduren. Er zijn tomaten van de struiken gerukt, worte len uit de grond getrokken, terwijl ook te veld staande an dere gewassen het moesten Kerkepad '85 De zesde Kerkepadroute voert vanavond langs enkele kleine plaatsen in de weste lijke mijnstreek, die niet al leen trots kunnen zijn op hun oude historische gebou wen, maar tevens een bij zondere 'jonge' kerk bezit ten. Via dé kerken in Lim- bricht, Elsioo en Sweikhui- zen gaat de tocht naar Groot-Genhout, waar in de jaren dertig de St. Huber- tuskerk van architect Al- phons Boosten is gebouwd. Boosten was een groot sti mulator van kerkelijke kunst en hij probeerde ook veel Limburgse kunstenaars te interesseren. Vandaar dat er in de St. Hubertuskerk onder meer interieurversie ringen te zien zijn van Charles Eyck, Joep Nicolas, Charles Vos en Henri Jonas. 20.00 Annika De tweedelige tv-film 'An nika' lijkt op het eerste ge zicht een variatie op de be kende love-story, maar de film heeft een diepere be doeling. In het charmante liefdesverhaal van de 16-ja- rige Zweedse Annika, die op het eiland Wight de 18-jari- ge Engelse jongen Pete ont moet, ligt een tweeledige Mickey Rooney in 'Youn 23.30 uur).

de Stem | 1985 | | pagina 12