Mats Wilander wint in Boston 'Superfiets6 in Ulvenhout Willem II speelt tegen Corn Boys Verrassingen in Sluis Geplaatsten sneuvelen in toernooi Animo Dosbo pijlerd 280 mil NA UITLATINGEN HARMSEN OVER AFFAIRE-CRUYFF Profhonkballers gaan weer staken Regenboogcourse in 's-Heerenhoek FILMPR Willemsen zevende De Winter in Heerlen dertiende woensdag 17 jul11985 pagina sport 3 Sanchez naar Real Madrid Franse schermer in levensgevaar Annemarie Sanders niet naar EK Wereldrecord voor Cram op de 1500 meter Marathon van Boston met prijzengeld Bannett en Weston Hornetkampioen Trimkoers in St.-Jansteen Recreatieloop op strand Breskens Fietscrosseri op dreef in Meerdonk pagina stad en s Bezwaren EINDBESTEK T14 d^««CRisaMEv-^c8aaca<siwKs BOSTON (AFP) - Mats Wi- lander heeft het toernooi van Brookline in Boston op zijn naam gebracht. De 20-jarige Zweed was in de finale op het gravel van de banen van Brookline verreweg de sterk ste. Binnen negentig minuten versloeg hij de Argentijn Martin Jaite met 6-2,6-4. Wi- lander verdiende met zijn zege 35.000 dollar, Jaite de helft. Op gravel is Wilander vrij wel onverslaanbaar. Op het zelfde speeloppervlak bracht hij eerder dit jaar de Open Franse titel voor de tweede keer op zijn naam. Daarna werd hij op het gras van Wim bledon in de eerste ronde er uit geslagen door de Joegoslaaf Zivojinovic, die in Boston met de Tsjech Pimek het dubbel spel won door de geroutineer de Australische combinatie Paul McNamee en Peter McNamara te verslaan (2-6,6- 4,7-6). In Boston hervond Wilander zijn 'oude' vorm. „Dit was mijn beste partij sedert Pa rijs", verklaarde hij na zijn ze ge op Jaite. Over zijn Argen tijnse tegenstander, die op Wimbledon de laatste acht haalde, was de jonge Zweed vol lof. „Hij komt er wel. Hij is fanatiek en bereid hard te trainen. Met een goede coach kan hii in de toekomst tot de wereldtop gaan behoren". Marcella Mesker is in de openingsronde van het 150.000 dollar toernooi in Newport bij Rhode Island uitgeschakeld. De 24-jarige Haagse speelster verloor met sprekende cijfers van de even jonge Westduitse Eva Pfaff: 2-6,1-6. Mesker was voor het eerst sedert lange tijd een be schermde positie aangeboden. Door haar aantrekkelijke prestatie op Wimbledon, waar zij in de derde ronde van de latere halve finaliste Zina Garrison verloor, had het plaatsingscomité van New port, waar eveneens op gras wordt gespeeld, haar als acht ste geplaatst. De nationale kampioen ge noot de twijfelachtige eer als eerste geplaatste speelster uit geschakeld te worden. Pfaff beschikte over een machtige forehand, waarmee ze in de eerste set de vierde en achste game van Mesker doorbrak. In de tweede set voegde de West duitse daar nog aan loepzuive re opslag aan toe, waardoor Mesker volstrekt kansloos werd. De voornaamste uitslagen uit de eerste ronde xijn: Pam Shriver (Vst)-Heather Ludloff (Vst) 6-1, 6-2, Eva Pfaff (Brd)- Marcella Mesker (Ned) 6-2, 6-2, Kathy Jordan (Vst)-Jane Forman (Vst) 6-2, 6-0, Wendy White (Vst)-Lisa Spain-Short (Vst) 6-1, 6-1, Adriana Villagran (Arg)- Leigh Thompson (Vst) 7-5,7-5. WON woest op Ajax-voorzitter DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Voetbaloe- fenmeesters in Nederland en met name secretaris Jaap van der Leek is woedend op Ton Harmsen, de voorzitter van Ajax. Van der Leek vindt, dat Harmsen maandag tijdens de voorstelling van Ajax de voetbal trainersorganisatie in Nederland belachelijk heeft ge maakt. Bovendien vindt Van der Leek het onrecht vaardig, dat Harmsen het doet voorkomen alsof zijn organisatie een heksenjacht tegen Cruijff heeft ont ketend. Achtergrond van het stand punt van Van der Leek is zijn gedachte, dat Cruijff niet al leen als technisch-directeur, maar wel degelijk ook als trai ner bij Ajax werkzaam is. „Wij hebben trainingsbij eenkomsten van Ajax bekeken en wij zijn daar tot de conclu sie gekomen, dat Cruijff lei ding geeft bij trainingen van voetballers. Daarmee wordt MEXICO-STAD (Rtr) - Real Madrid heeft zich voor het ko mende seizoen aanzienlijk versterkt. Na het aantrekken van de Spaanse internationals Maceda en Gordillo tekende ook de Mexicaan Hugo San chez maandag in Mexico-Stad een vijfjarige verbintenis bij Real. Sanchez, de hoop van de Mexicanen voor de eindronde van het wereldkampioenschap in 1986, stond het afgelopen seizoen onder contract bij stadgenoot Atletico de Madrid en werd topscorer in de Spaanse competitie. Hij kon kiezen uit diverse aanbiedingen, waaronder een van landskampioen Barcelo na. Met Sanchez beschikt Real Madrid over een veelvoud aan aanvallers. De winnaar van de UEFA-beker heeft al de Ar gentijnse international Valda- no en de Spaanse internatio nals Butragueno, de meest veelbelovende speler in de af gelopen jaargang, Santillana en Juanito in dienst. LOTTO 28 De lotto van het afgelopen week einde heeft een winnaar van de hoofdprijs opgeleverd. De prijs voor de enige deelnemer met zes juiste voorspellingen bedraagt bij na 370.000 gulden bruto. De uitslag van lotto 28 is: eerste prijs: 1 winnaar, bruto 369.061,80 tweede prijs: 3 winnaars, bruto 50.000,00 derde prijs: 87 winnaars, bruto 1.752,50 vierde prijs: 4207 winnaars, 36,20 vijfde prijs: 62.041xf 5,00. In het cijferspel was geen gegadig de voor de hoofdprijs, de tweede prijs zal een keer worden uitge keerd. artikel 14 van het algemeen reglement van de KNVB over treden. Daarin wordt onder andere gezegd, dat hij die lei ding geeft bij het oefenen van voetballers in het bezit dient te zijn van een diploma als oefenmeester. Dat reglement hebben wij niet gemaakt, het is opgesteld door de Bondsvergadering, waarin het betaalde- en het amateurvoetbal gelijk zijn vertegenwoordigd. De WON, die de belangen van de trai ners in Nederland moet be schermen, vindt dat het KNVB-bestuur en dus ook dat van de sectie betaald voetbal, waarvan de heer Harmsen deel uitmaakt, verantwoorde lijk is voor de uitvoering van de reglementen. Tijdens de pers-presentatie van Ajax heeft Harmsen in feite kritiek uitgeoefend op het eigen be leid. Eerder hebben wij al een brief gestuurd naar het sectie- bestuur en onze bezwaren kenbaar gemaakt. Uit de be geleidende rapporten blijkt op welke punten wij vinden dat de reglementen worden over treden. Indien het sectiebe- stuur meent dat die overtre dingen inderdaad worden be gaan, moet de zaak worden voorgelegd aan de tuchtcom- missie". BARCELONA (SID/DPA) - De Franse schermer Philippe Conscience is tijdens de we reldtitelstrijd in Barcelona ernstig gewond. In zijn partij op floret tegen de Pool Borislav Zych brak de kling van het wapen van zijn tegenstander af en drong on geveer 20 centimeter in de buikwand van de Fransman. De 24-jarige Fransman kreeg direct na het ongeval eerste hulp van de Oostduitse arts dr. Schulz. Nog in de hal werd hij aangesloten op een hartanimator, werd de bloe ding werd gestopt gebracht en hem een transfusie toege diend. Op bovenstaande foto bekijken de comité-leden van XJlvenhout (v.l.n.r. Willem Winkens, Frans van Aert, Cor van Peer, Rini Malipaard, Jan Sommen en Cor van Boxel) belangstellend de futuristische bouw van de fiets. - foto marcel bekken ULVENHOUT - De fiets, waarop Francesco Moser in Mexico Stad het werelduur record (51.15135 km) verbe terde, arriveerde gisteren al in Ulvenhout, waar van daag het 30ste Internationa le Wielergala wordt verre den. De unieke fiets, die voor de eerste maal in Ne derland te bewonderen valt, kan door de wielerliefheb- bers bekeken worden in de buurt van de permanence. Moser, die zelf in Ulvenhout aan het vertrek komt, rijdt daar op een normaal kader. Het aërodynamische geval trok gisteren al veel belang stelling. DEN HAAG (ANP) - Annema rie Sanders-Keyzer, die vorig jaar op de Olympische Spelen in Los Angeles als achtste ein digde, zal niet deelnemen aan het toernooi om de Europese titel voor dressuur-rijders, dat van 7 tot 11 augustus in Ko penhagen wordt gehouden. Zij schonk onlangs het leven aan een dochter en heeft om die reden afgezien van een plaats in de nationale equipe. CHICAGO (Rtr) - De Amerikaanse honkballers uit de Major League, de eredivisie in de Verenigde Staten, zullen vanaf 6 augustus hun professionele, sportieve arbeid neerleggen. De spelers zijn uiterst ontevreden over het verloop van de al negen maanden durende onderhandelingen over een nieuw con tract met de clubeigenaars. Voornaamste geschilpunt is de ver deelsleutel tussen eigenaar en spelers van de opbrengsten van op televisie uitgezonden wedstrijden. Peter Ueberroth, die na zijn succes als organisator van de Olympische Spelen in Los Angeles benoemd werd tot direkteur van de Amerikaanse honkbalbond, gaf als commentaar, dat de uitgeroepen staking het laatste ultimatum van de spelersvak bond aan de eigenaars is. Het zal de vierde keer worden dat de honkballers weigeren aan de slag te gaan. De laatste staking dateert van vorig jaar en duurde zeven weken. NICE (SID) - Wereld- en Europees kampioen, de Brit Steve Cram is de eerste atleet die de 1500 meter binnen de 3 minuten en 30 seconden heeft afgelegd. Tijdens internationale wed strijden in Nice noteerde Cram een tijd van 3.29,67. De 24-jarige Cram verbeterde daarmee het wereldrecord van zijn landgenoot Steve Ovett, dat op 3.30,77 minuten stond. Ovett liep die tijd op 4 septem ber 1983 in Rieti. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De oefen duels als aanloop op de nade rende voetbalcompetitie, gaan vroeg van start. Op woensdag 24 juli om precies te zijn. Dan is de Sasse voetbalvereniging Corn Boys gastheer voor Wil lem II. Daarmee zet Corn Boys de lijn voort, die het al enkele jaren volgt om steeds in de aanloop naar de competitie te gen een club uit het betaalde voetbal te spelen. Vorig jaar was dat Roda JC. Ook nu was die formatie bereid Sas van Gent aan te doen. Corn Boys-voorzitter Leon Marquinie: „De goede contac ten die we steeds met Roda JC gehad hebben, droegen er ook nu toe bij dat die ploeg begin augustus tegen ons wilde spe len. We hebben daar met enige pijn in ons hart vanaf gezien, want we verkeerden in de ver onderstelling dat twee van dergelijke wedstrijden kort na elkaar net iets teveel van het goede zou zijn. Het moet inte ressant blijven, niet waar". Het duel tegen Willem II woensdag 24 juli, belooft inte ressant te worden, omdat die formatie met zijn sterkste op stelling in Sas van Gent neer strijkt. Dat betekent dat de volgende spelers van de partij zijn: doelman Ton Verkerk en de spelers Patrick Cohen, Jac Buzio, Robert Hoofd, John Veskens, Werner Haastrecht, Ton van der Ven, Ton Soffers, Gerry Dijkstra, Wanny van Gils en Ruud Donders. Coach sinds dit seizoen is Piet de Vis ser. Corn Boys probeert even eens zo sterk mogelijk binnen de lijnen te komen. Voorzitter Marquinie: „Ja, we streven er naar om compleet aan te tre den. Dat is niet gemakkelijk, omdat verschillende jongens met vakantie zijn. Verder deelt de Corn Boys voorzitter mee te hopen op een goede belangstelling en blij te zijn een dergelijk duel te mo gen organiseren. Waarbij op vallend is dat het initiatief tot het spelen van dit duel van Willem II uitgegaan is. Scheidsrechter tijdens die wedstrijd, die om zeven uur begint, is William Roegiest. Hij wordt geassisteerd door de grensrechters Peter Bogaert en Ronny Meeusen. Van onze sportmedewerker HEERLEN - Op het straten- circuit in Heerlen heeft de Terneuzense motorcrosser Johnny Willemsen laten zien weer op de goede weg te zitten na zijn val in Italië. Op het smeltende asfalt bolde hij na een zwakke start - een af slaande motor - als zevende over de finish. Winnaar van. deze zesde wedstrijd, meetellend voor het nationale kampioenschap, werd Rob Punt uit Heiloo. Adrie de Ridder, die daar eveneens uit zou komen bij de veteranen, zag zijn wedstrijd afgelast worden. Van onze tennismedewerker SLUIS - Verder gevorderd op de schema's vielen in Sluis de nodige verrassingen te note ren. Bij de heren C 1 haakte Jan-Willem Bartz, ondanks alle goede voornemens, vroeg tijdig af. De tweede geplaatste Hulstenaar moest in de Duit ser Falkenstein zijn meerdere erkennen, zij het pas na drie sets (5-7,6-3,7-5). Falkenstein moest het in de halve finale op gaan nemen tegen Souburger Antoine van Bockel, die op het randje van de afgrond balanceerde tegen Jan Verschelling. Verschelling, die daarvoor met 6-4, 6-1 Hans Verhaagen had verslagen, trok uiteinde lijk na drie sets aan het kort ste eind. Van Bockel zegevier de met 4-6, 7-6, 6-4. Bovenin het schema is men nog niet zo ver gevorderd. In de derde ronde komen de eerste geplaatste Mike Thoma en Mark Leenknegt tegen el kaar uit, nadat Thoma in drie sets Peter van der Sloot had verslagen en ook Mark Leenk negt drie sets nodig had tegen Teun van Heelsbergen (6-2, 1- 6,6-4). In de C 2-categorie bij de heren neemt Arjan van der Griek de plaats in van patrick van de Broucke, nadat deze eerst voor uitschakeling van Peter van Veldhoven had ge zorgd. Van der Griek versloeg op zijn beurt Van de Broucke met 6-2,7-5. Hij komt in de kwart finales uit tegen Jan Booij, die met 6- 2, 6-2 Eric Marteijn uit het toernooi speelde. In dezelfde categorie bereikte Paul Hen- drikse op gemakkelijke wijze de kwart finales door met 6-2, 6-0 Hans van den Akker te de classeren. Andere kwart fina listen zijn Gregor Reindl en Onno van Quekelberghe. Deze laatste won met 6-1, 6-3 van Jürgen Textor. Enkele uitslagen: Dames enkel C 1: Maaike Verstraeten-Stefanie Kuppens 6-1,6-3, Astrid Duson-Sabine van Pelt 1- 6, 6-0, 6-4. Dames enkel C 2: Stefanie Kuppens-Simone Esselbrugge 6-2, 6-1, Karin Geerdink-Thea van de Bossche 6- 3, 6-0, Josien Gasille-Marijke Robesin 7- 6,6-2. Heren enkel D 35 plus: Eddie Dob- beleir-Gijs Kamermans 6-0,6-3, Liet Er- pelinck- Jo Schillemans 6-2,2-3 w.o. Van onze sportmedewerker 'S-HEERENHOEK - De jaar lijkse Regenboogcourse in 's- Heerenhoek, die zondag 11 augustus wordt gehouden, krijgt langzamerhand gestalte wat de profs betreft. Zeker is al dat uit de ploeg van Jan Raas als vedetten van de par tij zijn Joop Zoetemelk en Maarten Ducrot. Zij zullen be slist vergezeld worden van meerdere ploeggenoten, waar onder Cees Priem. Voorts staat de deelname vast van de Belgen Eddy en BOSTON (SID) - In de negen tigste aflevering van de mara thon van Boston is voor het eerst prijzengeld te verdienen. De organisatoren hopen daar mee in 1986 opnieuw de toplo- pers aan de start te krijgen. Dat was de laatste jaren steeds minder het geval. De top verkoos elders te lopen, omdat daar grote bedragen op het spel stonden. De legenda rische marathon van Boston had dit jaar een veld van slechts 5546 deelnemers. Walter Planckaert uit de ploeg van Petert Post, die op hetzelf de tijdstip met zes van zijn renners acteert in de Ronde van Noorwegen. Dit houdt overigens niet in dat in 's- Heerenhoek alleen de gebroe ders Planckaert de Post-ploeg vertegenwoordigen. „We stre ven echt wel naar evenwicht tussen de verschillende ploe gen", werd ons verzekerd door de organisatoren van de Re genboogcourse, die ook Teun van Vliet, Nico Verhoeven, Jan Jonkers en Jan en Adrie van Houwelingen inmiddels hebben gecontracteerd. In het voorprogramma rijden ama teurs, junioren en nieuwelin gen. HELLEVOETSLUIS (ANP) - De Britten Peter Bannett en Giles Weston zijn bij Helle- voetsluits open Nederlands zeilkampioen Hornet gewor den. Het tweetal won dinsdag bij matige wind de vijfde race. De uitslag van de vijfde race is: 1. Peter Bannett/Giles Weston (GBr), 2. Jan En- gel/Jacques de Rijk, 3. Thijs Rutten/ Theo Rutten. Eindklassemment: 1. Bannett/Weston 0 punten, 2. Engel/De Rijk 11,7, 3. Mike Huiskamp/Maurice Huiskamp 29,0, 4. Han Oosterhof/Jacques Boogmman 37,90,5. Johan Neeft/ Hans Eradus 42,1. 'V TERNEUZEN - De inbreng van een ploeg uit Drente heeft giste, ren duidelijk zijn stempel gedrukt op het Animo-jeugdtenrus. toernooi in Terneuzen. fn de leeftijdscategorie tot en met 16 jaar bij de meisjes moest Fransesca Adriaansens een verlies incasseren tegen de Drentse Matthea Kwint. De eerste geplaatste Adriaansens kon in de eerste set nog een tie-break in de wacht slepen maar zag deze niettemin win nen door haar tegenstandster die daarna ook de tweede set geen game meer inleverde (7-6, 6-0). Via een zege op Annemieke van Dijk (7-5, 6-2) bereikte Matthea Kwint de halve finale waarin zij uitkomt tegen Bri gitte Oostrom uit Yerseke die in drie sets Nancy Blok ver sloeg (6-7,7-5,7-5). Bij de 16-jarige jongens bleef de eerste geplaatste Wal ter Montenarie gemakkelijk overeind via een zege op Fre derick Ouwehand (6-0, 6-2) en ook Ronald van Remortel maakte zijn tweede plaats waar via een 6-1, 6-3-zege op Evert van Kampen. Hans van der Weg, Kwint Hoge en Gerben van Wijn gaarden waren de drie Dren tenaren die verantwoordelijk waren voor de uitschakeling van Arjen Elderson, Frank Hamelink en Reggy Lambert. Van der Weg versloeg Elder son in drie sets (6-3, 4-6, 6-1), Hoge schakelde Hamelink uit met 6-3, 6-3 en Van Wijngaar den zette Lambert de voet dwars (6-1,6-4). Bij de 14-jarige jongens zorgde Eric Eversdijk voor een verrassende uitschakeling van de als vierde ingeschatte Gui- do Tolhoek. In een marathon partij versloeg hij Tolhoek in drie sets (2-6, 7-6, 6-3). In de zelfde categorie moest ook Ha- Van onze sportredactie OVEZANDE - Tijdens motor races op het circuit van Heer len behaalde de 21-jarige Henk de Winter uit Ovezande in het afgelopen weekeinde een fraaie dertiende plaats in de strijd om de Yamaha RD 350-cup. De Winter staat nu in de stand om het Nederlands kampioenschap op een twaalf de plaats, wat volgens zijn manager Jos Rentmeester uit stekend te noemen is voor een motorracer die zijn eerste sei zoen rijdt. Zondag 21 juli zal Henk de Winter in Zandvoort proberen zijn positie in het klassement om het Nederlands kampioen schap nog te verbeteren. ST.-JANSTEEN - De toerclub Hulst houdt vanavond in sa menwerking met de Zeeuws - Vlaamse Trimfederatie, een trimkoers op het parkoers aan het waterleidingwingebied te St.-Jansteen. Aan de start verschijnen de A- en de C-ca- tegorie. De C-trimmers komen het eerst aan bod en wel om 18.30 uur. Zij moeten 50 kilometer afleggen op het parkoers met een lengte van iets meer dan twee kilometer. Bij deze cate gorie komen alle bekende trimmers aan de start, zoals Bosma, De Smit, De Feyter, Van Bendegem, Trévisan, de pas herstelde Jos de Ritter, Bertus Wieles, de laatste we ken goed op dreef, Henk de Bruyn en een sterke afvaardi ging uit het westen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Om 20.00 uur is het de beurt aan de A-trimmers met Jan Dubbeldam, Cor Verplanke, Wim de Waal en Frank Gom- mers als de te kloppen ren ners. Er worden ook veel Bel gen in deze categorie ver wacht. De inschrijving vindt plaats in café 'Den Ouden Arend' in St.-Jansteen. BRESKENS - De atletiekvere niging De Wielingen houdt woensdagavond 17 juli de tweede recreatieloop in de reeks van vier lopen die in de julimaand op het programma staan. Deze keer vormt camping 'Zeebad' te Breskens het cen trum. De afstanden bedragen 2,5 en 6 kilometer. Gestart wordt om 19.00 uur. Inschrij ven kan vanaf kwart over zes gebeuren in de kantine van camping 'Zeebad'. rold Schipper afhaken. D* achtste geplaatste bleek niette zijn opgewassen tegen Koen Sturm (6-3, 6-p2). Bij de 12-ja- rige meisjes is de Belgische Vanessa Matthijs terecht eerste plaats toegekend. Zij plaatste zich gemakkelijk voor de halve finale via Joyce dj Booij (6-0,6-0) en Marisa Ever- ling (6-1,6-1). Uitslagen: Jongens enkel tot en nat i| jaar tweede ronde: Richard Hamelink. Pieter Ouwehand 6-3, 6-1. Jongens enld tot en met 12: Harold Schipper-Clé Ho» 6-1, 6-4, Eric Eversdijk-Jeroen IJsebaert 6-0, 6-1, Kim Langeraert-Detlef Pieten 6-2, 6-0. Meisjes enkel tot en met 12 jur; Fransesca Adriaansens-Ester Vervaetjl 2, 6-2, Erica Ouwehand-Matthea Kwint 6-2, 6-3, Angeliek Coenen-Nathaly sen 6-4, 6-0. Jongens enkel tot en mtt l| jaar: Jeroen Verstraeten-Patrick Ver- vaet 6-0,6-1, Frederick Ouwehand-Lode. wijk Wijffels 6-0, 6-0, Stefan Haver- mans-Martin Hamelink 6-1, 6-4, Jeroen Everling-Kim Langeraert 6-0,6-3, Frank Wille-Riny Kort 7-6, 6-3. Meisjes enkt tot en met 14 jaar: Erica Ouwehand-Ma. risa Adriaansens 6-4, 8-0, Patricia Dal- linga-Andrea Hamelink 6-3,6-2. Jongeni enkel tot en met 16 jaar: Jeroen Ver- straeten-Helmut Aerts 6-0, 6-2, Ralph Albers-Sjoerd van der Es 6-4,6-2, Marct Wolfert-Pascal Wille 6-1,6-3. Van onze sportredactie TERNEUZEN - Een aantal Zeeuws-Vlaamse fietscrosseri heeft met succes deelgenomen aan een fietscross in het Belgi sche Meerdonk, waar in totaal 192 crossers aan de start kwa- men. In totaal waren er vier eerste plaatsen voor de Zeeuws-Vlamingen. Uitslag jongens 7 jaar: 1. Michel Dey, Oostburg. 10 jaar: 1. Jimmy Vermeire, Hoek. 12 Jaar: 1. Arjan de Mey, Westdor- pe; 6. Davy van Hulle, Oostburg. 13 jaar: 5. Peter Vermeire, Hoek. 15 jaar en ouder: 4. Eric Fynout, Oostburg. MeUJei B: 2. Judith de Mey, Westdorpe. Mdijei C: 1. Claudia Dey, Oostburg. Zaterdag komen deze crossers aan de start in een fietscross in het Belgische Hamme. KAREL VAN GOETHEM uit Kloosterzande behaalde in een amateurkoers in het Belgische Lochristi een knappe vijfde plaats. ERIC VEREECKEN uit St.-Jansteen finishte als twaalfde. Er gingen in Loch risti maar liefst 186 renners van start. WERNER WIEME uit IJzen- dijke reed in het West-Vlaam se Poperinge naar een derde plaats in een amateurkoers met 34 deelnemers. FREDDY DE MUYNCK, die zich momenteel aan het voor bereiden is op het komende cross-seizoen, werd twintigste in een amateurkoers in Brug ge. Er gingen hier vijftig cou reurs van start. ERIC VEREECKEN kwam in Deinze als tweede over de meet in een koers met 65 ver trslckors CYRIEL HOEFNAGELS uit Clinge eindigde op een veer tiende plaats in het Belgische Destelbergen, waar 89 renners aan het vertrek kwamen. JOS VAN BAAL werd twaalf de in Zuienkerke in een veld van 21 deelnemers. WERNER WIEME kwam ui Aalter als elfde over de meet. In Aalter gingen 29 amateurs van start. NIEK DE TAEYE uit Eede kwam in een juniorenkoers in Aalter als derde over de finish. CARLOS FAES werd er ne gende, EDDY CROMHEECKE elfde en PHILIPPE LAMF- AERT twaalfde in een vela van 13 vertrekkers. FRANK GEENSEN reed naar een zevende plaats en ROBm VAN HECKE naar een vijf tiende stek in een junioren- koers in het Belgische Zomer- gem, waar 24 renners va start gingen. MARCO GEENSEN uit Ter neuzen was de beste Zeeuws Vlaming in een nieuwelingen koers in het Belgische St.-W lis Waas. Hij werd tiende m een veld van 29 deelneme FRANK VERBIEST werd er negentiende en HARObu DHONT legde beslag op Q twintigste plaats. JACKY FORTREI uit Bres kens fietste naar een vijftien de plaats in St-Eloois-Win waar 29 nieuwelingen aan n vertrek kwamen. RUDI RABOUT uit Zuid»n de werd als dertiende geu' seerd in een nieuwelingen koers in Ruddervoorde, waa 32 renners van start ginge,n FRANK GOMMERS eindige als derde in een WAOD-k in het Belgische Otegem, w COR VERPLANKE als wj» finishte. Er waren in Oteg 25 deelnemers. d BRIGITTE WIELES tweede in een WAOD-ko® ,s het Belgische Asper. In APP eindigde de Sluiskilse als de. 0 Van een onzer verslaggeve gULST - B en W van H willen dat er rond de voorg nomen sluiting van het H ster ziekenhuis een 'zinvo inspraakprocedure ko waarbij de gelegenheid wor geboden tot een 'reëel overle Het college schrijft dat een boze brief aan GS. Zij zi het nut niet in om nog ma eens een uitputtende discuss 0p touw te zetten. Immers, redeneren GS, nu de staats eretaris zich achter het pr vinciaal ziekenhuisplan hec geschaard is de pap toch al g stort. Zoals uitvoerig beric vindt ook een meerderhe van de statencommissie v bestuurszaken dat het onzin om Oost-Zeeuwsch-Vlaand Me Zeel Van een onzer MIDDELBURG - Er het 'Zeeland aan het zoals dat het Zeeu~ ogen staat. Het project, waaraan wo vincie, de havenschappe de PZEM, kost zo'n 480. Het is de bedoeling dat vier deelnemers elk 120. op tafel leggen. Het provinci bestuur trok vorig ja flOO.OOO voor het project ui GS hebben de staten nu g vraagd daar nog eens ƒ20. bij te doen. De beide have schappen hebben elk al besl ten om 120.000 bij te drage van de PZEM wordt eenzelf bijdrage verwacht. Het is de bedoeling dat ni alleen een algemene, mariti me, Zeeland-film tot stan komt, maar dat daarnaa aparte films worden vervaa digd over het havenscha Vlissingen, het havenscha Terneuzen en de PZEM. Too der Studio's uit Nederhor den Berg heeft de scenario's klaar. Alle participanten, melden GS, zijn van menin dat dit de aangewezen filn maatschappij is voor het tec nisch en artistiek gecompli ceerde project dat voor oge staat. Zoals bekend kwamen me name uit Terneuzen nogal wa bezwaren tegen deze film maatschappij omdat regional Van een onz ZIERIKZEE - Dosbouw, stormvloedkering in schelde-bouw, mag van B joen gulden de doorlaat! toaal) afbouwen. Op dat bedrag vonden beidt Partners elkaar gisteren ne Weken van voorbereidend* Pesprekingen. Het gaat hier om een 'uitge kleed' eindbestek. De volledig* afbouw van de weg over d* P'Jlerdam door middel van zo geheten flappen en delen var aanstortingen van de fun- nering zijn uit dit eindbestek jphaald, omdat de kosten var Pat bestek fors omlaag moes- n- Dosbouw zat namelijk bi PPh eerdere raming -onlang: Sedaan- maar liefst 60 procen Pttewel met circa 200 miljoer gulden, boven de raming var IJswaters taat. De overschrijding moch °?guit 6 procent bedragen. .Rijkswaterstaat en Dos aouw gaan binnenkort over d< Pf'js van de twee genoemd* Oderdelen van de storm 'eedkering onderhandelen ®°cht men het niet eens wor- en dan zal Rijkswaterstaa'

de Stem | 1985 | | pagina 8