Hinault: lichte bronchitis Spanning toch nog terug in de Tour Beleen Hage rijdt fop berekening' Phil Anderson weer in vorm LIJDENSWEG VOOR AD WIJNANDS ZOETEMELK KAN IN DE BERGEN GOED AANKLAMPEN vmmoam TOUR IN CIJFERS PAGINA SPORT Jean Nelissen. ESMMMMMEM mm mm OENSDAG 17 JUL11985 Vbisque wummm STEPHEN ROCHE VALT TE VROEG AAN (NINS HAALT WEER UIT POST BLIJ MET ZIJN GELIJK Uitzege Oostduitser Ludwig UITSLAG PLOEGENKLASSEMENT BERGKLASSEMENT PUNTENKLASSEMENT ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMFNT visie: Nederland II: xo.4o -11.55 uur: rechtstreeks ;lag van het eerste deel van achttiende etappe van de de France van Luz. nt-Sauveur naar de top de Aubisque. Ierland II: 14.25 uur-15.45 rechtstreekse beelden het tweede gedeelte vaA achttiende rit van Laruns r Pau. Ierland II: 16.15 uur-17,25 rechtstreekse reportage de aankomst van de acht- de etappe in Pau. erland II: 18.20 uur: sa- ivatting van de etappe van daag. I: 10.40 uur-11.40 uur: tstreeks verslag van de rit Luz-Saint-Sauveur naar op van de Aubisque. I: 14.25 uur-15.30 uur: tstreeks verslag varT de rkomst op de Aubisque. I: 16.15 uur-17.10 uur: tstreeks verslag van de ,ste kilometers en de aan- rst in Pau I: samenvatting van de daag verreden etappe, lio: Hilversum I: 14.02 uur- 0 uur: Radio Tour de Fran- S>PAU Larroude 83.5 km T19 PAGINA SPORT 2 Pietal yNaV r^öcS. ssonQ RUNS A'seles; AUBISQUE faazosl W^SOULOR'i LÜZ-ST.SAUVEUR© I; AUBISQUE 4t/fi/S00f IBM 1 A Soulor 30RDEAUX 7Pont-de-la- aucatsfl Maye ^Villagrains jOrigne mphorien, Sore_^ iLuxey Labrilc 18.7.1985 19eRIT 203 km Mont-de-Marsan Sever Escales "IVhil acq^ PAU (5) VSHSL23 Aubagnan irvswHBil ^nic<v&Luy-de-France J Sle Quillerte Van onze speciale verslaggever LUZ ARDIDEN - Gele truidrager Bernard Hi nault heeft tijdens de ronde van Frankrijk een lichte bronchitis opgelo ken. Tour-arts Porte neeft dit bij de Breton geconstateerd, nadat hij klaagde over ademha lingsmoeilijkheden tij dens de door de Span jaard Pedro Delgado ge wonnen zeventiende tappe. Van Hinaults hautaine gedrag op de rustdag in Villard-de-Lans was gis teren in Luz-Ardiden niets meer over. Vol zor gen zocht hij zijn hotel kamer op. „Ik weet niet wat er de komende dagen met mij gaat gebeuren. Roche zou opnieuw wil len aanvallen, hoorde ik- Ik hoop dat ik in staat len te antwoorden, an ders moet Lemond he doen. Maar ook als ik de gele trui niet vasthoud, kan ik de Tour toch win nen. Tenslotte is er op de voorlaatste dag nog een tijdrit". Von onze speciale verslaggever LUZ-ARDIDEN - Het oud- ste gezegde uit de wieler sport deed weer opgeld: op je streep worden de prijzen verdeeld. Gele trui-drager gemard Hinault leek zo ze ker van zijn vijfde Tour-ze ge, In de eerste Pyreneeën- etappe kreeg hij te maken met een inzinking. Hij raak te meer dan een minuut van gijn voorsprong kwijt. In de slotweek wordt de 'gelopen' Tour plotseling spannend. Indien Hinault het record van vijf Tour-overwinnin gen op naam van Jacques Anquetil en Eddy Merckx eind deze week toch eve naart, is dat naast zijn eigen verdienste toe te schrijven aan het falen van zijn tegen standers. Hinault was nooit de allerbeste klimmer. Be halve in de tijdritten van Su- perbagnères en Avoriaz in 1979, won Hinault in geen en kele Tour een etappe met aankomst bergop. Hij be- hield zijn leidende positie slechts door de pedalen 'op macht' rond te draaien en dat ging hem sinds 1983 steeds minder goed af. In geleidelijk oplopende beklimmingen, als in deze Tour in de elfde etappe van de Pas de Morgins, de Cor- bier en de Avoriaz kon Hi nault door brutaal de aanval te kiezen zijn gebreken ver bergen. Zijn grote mond deed de rest. De concurrentie keek vol ontzag naar hem op, vooral na geweld in de lange tijdritten. Wat alle insiders hadden kunnen weten, was dat Hi nault nauwelijks nog vooruit komt op de zeer steile hellin gen, als er met het kleine verzet gereden moet worden, een kransje van 22 tanden op de achteras. Op die stukken van de Tourmalet en de slot klim naar Luz-Ardiden was Hinault aan te pakken. Hij is er gisteren ook op stuk ge gaan. Alleen het offensief werd te laat ingezet door Ro che, Anderson, Zoetemelk, Millar en vooral de in klim men uitblinkende Colombia- nen. Roche had op de Aspin, de eerste berg in de serie van drie, al gezien dat Hinault niet in zijn beste doen was. De glimlach uit het begin van de etappe, was van zijn gezicht verdwenen. De Spaanse ploeg van Domingo Perurena had op dat moment de jacht op de etappezege van Pedro Delgado al inge zet. Del Ramo opende het of fensief op de Aspin. Hij kwam het eerst boven en kon daardoor Ruiz-Cabestany, die hem achterop kwam, op de Tourmalet nog even ter zijde staan. De kamergenoot van Del gado, de winnaar van de ronde van Spanje, over schreed als eerste de in mist gehulde top van de Tourma let, 2115 meter boven zeeni veau en het dak van de Tour. Delgado was intussen naar hem onderweg. In de afda ling kwamen de twee samen, waarna Delgado het ploe- genspel beloonde met de be geerde etappezege. Hij rukte gelijk over Joop Zoetemelk heen de top-tien van het al gemeen klassement binnen. De Spaanse ijver had niets met de strijd om de gele trui te maken. Kort achter Del gado besloot Stephen Roche te demarreren. Lemond sloop mee als bewaker van Hi nault, terwijl de beste Co- lombianen Herrera en Parra in onzekerheid verkeerden op deze zonloze frisse dag. Forceren vergrootte de kans op spierblessures en ontste kingen in de peesschedes. In de afdaling kwam de gele-truidrager dichterbij en in het eerste deel van de mis tige klim naar Luz-Ardiden maakte hij in een groepje met zijn helpers Rüttimann en Arnaud de kloof met het trio Roche-Lemond-Parra dicht. Winnen, Zoetemelk, Rooks, Anderson en anderen slopen mee. „Ik had nooit op de Tourmalet moeten aan vallen", stelde Roche achter af met spijt in zijn stem vast. „Ik had moeten wachten tot de laatste klim". Nadat bergkoning Herre ra, te laat om de etappezege nog te kunnen redden, de achtervolging op Delgado in zette, verhoogde Roche met zijn laatste krachten nog één keer het tempo op een stuk helling met een stijgingsper centage van dertien. Hinault raakte onmiddellijk weer op achterstand. „Ik had vanaf de Tourma let voortdurend ademha lingsmoeilijkheden", klaagde de leider in het klassement. In Luz-Ardiden zag hij er in dubbel opzicht uit als een aangeslagen bokser. Sponsor Bernard Tapie kon hem niet opbeuren. Hinault had in de moor dende Pyreeën-rit geluk, dat zijn grootste concurrenten apathisch reageerden op de uithalen van Stephen Roche. Wat meer steun van de Ier en Hinault was gele-truidrager af geweest. 17.7 1985 18eRIT| 52,5 km - tj,D LarrouileJ de-Pièlat I LUZ ARDIDEN - In Toulouse aartten 146 renners onder een !«wolkte hemel voor de 17e etappe van de ronde van Frankrijk over 210 kilometer aar Luz-Ardiden. II km: eerste tussensprint 1. lieckens (10 sec), 2. Van Eynde 3. Onnockx (3 sec). II km: tweede tussensprint: 1. lieckens, 2. Roux, 3. Pelier. km: kopgroep met Marie, Frebert, Hernandez, Van leer, Gaigne, Bagot, Gomez, Je Vos en Duclos-Lassalle. ilkm: kopgroep ingelopen. 5 km: derde tussensprint: 1. lieckens, 2. Roux, 3. Vallet. III km: aanval van Del Ramo laislukt. km: nieuwe aanval van lel Ramo. ItS km: doorkomst op de As pin (2e cat): 1. Del Ramo, 2. |icevedo op 15 sec., 3. Millar, 4. jïerrera, 5. Montoya, 6. Pino. 0 km: Ruiz-Cabestany bij |3elRamo. fi km: twee vluchters 2.25 Jioor. |iil km: Ruiz-Cabestany al- in voorop. I km: aanval van Roche in |#loton. Lemond, Parra en IMgado volgen. Ilil km: doorkomst op de Ikrmalet (erecat): 1. Ruiz- libestany, 2. Delgado op 1.18, li Parra op 2 min., 4. Roche, 5. [tonond, 6. Chozas op 2.40, 7. [torera, 8. Schepers, 9. Millar, (IPrieto en Hinault op 3.16. Ikm: Delgado bij Ruiz-Ca- estany. ■ikm: Delgado alleen voorop, li tweede groep demarrage fin Herrera. Hinault nadert iep Roche. ikm: Hinault moet Ander- Schepers, Prieto, Millar, |&inen, Rodriguez en Zoete- selk laten gaan. 1 km: groep Anderson bij he, Parra, Chozas en Le- irnd. p km: Delgado wint 17e fcppe voor Herrera en Parra. pault, 18e, behoudt gele trui. Panen, 10e, eerste Nederlan- 'Geen echte verklaping' Van onze speciale verslaggever Hein Groothuis LUZ ARDIDEN - „Gefeliciteerd", kreeg Joop Zoetemelk kort na zijn aankomst in het in ne velen gehulde skidorp Luz Ardiden te horen. De eerste maal dat hem dat overkwam, keek de Kwantum-renner of hij zich in de maling voelde genomen. „Ik heb toch niet gewonnen", zei hij wat schaapach tig. De toevoeging dat hij toch prima had gereden, brak het ijs. Een brede lach kwam op zijn gezicht. Joop Zoetemelk zij aan zij met Peter Winnen tijdens de beklimming van de Tourmalet. - FOTO ANP ATLETIEK - Nederland en Zwitserland zullen naar de landenonmoeting, die voor 31 augustus en 1 september in Hengelo op de agenda staat, op elk onderdeel drie atleten af vaardigen. De KNAU doet geen pogingen meer om een derde land uit te nodigen. Aanvankelijk zou ook Noor wegen naar Hengelo komen. Om financiële redenen werd die afspraak vorige maand evenwel afgezegd. Van onze speciale verslaggever F ARDIDEN - Maria Canins heeft opnieuw een kalfje van haar kunnen laten zien. In de zware Py- •heeënrit naar Luz Ardiden zette zij het complete ild op meer dan 9 minuten achterstand. De Italiaanse breidde haar Ph al enorme voorsprong in F' algemeen klassement liarmee nog aanzienlijk uit. fdat klassement wordt mo- pteel met punten gewerkt 7 de UCI-reglementen niet ^overtreden. Daarbij telt een paden voor een punt en prdt uitgegaan van het feit paummer laatst 0 punten I Maria Canins ging al op de Jjtomalet, de eerste van de zware cols, in de aanval. PW slaagde Jeannie Longo r W de Italiaanse gezelschap 1 ®uden. Moeiteloos reed Ca- evenwel van de Franqaise rp achter Canins weerde jpen Hage zich bijzonder Zij behaalde de 8e plaats haar krachten goed ver- 'd te hebben. Heieen Hage: 5 de Alpen maakte ik in een [JPPe met twee cols de fout te geven op de eerste 8, waardoor ik later in el- ®r klapte. Nu heb ik echt F' beleid gewerkt. Op de Jpnalet heb ik me wat in- puden, zodat ik nog vol- Pde over had voor de laat- L k 'k *lac* möjn koers ook ..beetje afgestemd op de laanse Chiappa. Zij han- I Ie een tempo, dat ik goed Volgen. Op het laatst kon ik haar echter niet meer bij houden. Zij versnelde en was in een mum van tijd uit het zicht verdwenen". Heieen Hage rukte door haar goede verrichting op van de 11e naar de 8e plaats in het algemeen klassement. Uit de top van de rangschikking ver dween de Amerikaanse Hines, die tijdens de beklimming naar Luz Ardiden de strijd staakte. De uitslag van de tweede etappe van het tweede gedeelte is: 1. Maria Canins (Ita) 54,1 km in 2.13.30 (tijdvergoeding 15 se conden), 2. Jeannie Longo (Fra A) 2.22.43 (10 seconden), 3. Wang Li (Chi) 2.23,06 (5 seconden), 4. Roberta Bonanomi (Ita) op 9.36, 5. Chantal Broca (Fra A) op 11.00, 6. Cecile Odin (Fra A) op 11.33, 7. Imelda Chiappa (Ita) op 12.16, 8. Heieen Hage (Ned) op 13JJ6, 9. Judith Painter (GBr) op 14.58, 10. Janelle Parks (VSt B) op 15.02, 45. Monique de Bruin (Ned) op 35JS5, 46. Henny Top (Ned) op 23.55, 57. Petra Groen (Ned) op 27.05, 59. Petra de Bruin (Ned) op 27.37, 64. Thea van Rijnsoever (Ned) op 28.37. Het algemeen klassement na de tweede etappe van het tweede gedeelte: 1. Maria Canins (Ita) 4.55.22,2. Jeannie Longo (Fra A) op 9.18, 3. Wang Li (Chi) op 9.46,4. Ro berta Bonanomi (Ita) op 10.25, 5. Chantal Broca (Fra A) op 11.15, 6. Cecile Odin (Fra A) op 11.48, 7. Imelda Chiappa (Ita) op 12.31, 8. Heieen Hage (Ned) op 1331, 9. Judith Painter (GBr) op 15.13,10. Janelle Parks (VSt B) op 15.17. Het gezamenlijk klassement is: 1. Maria Canins (Ita) 14.601 punten, 2. Jeannie Longo (Fra) 13.249, 3. Cecile Odin (Fra) 12.512, 4. Imelda Chiappa (Ita) 12.366, 5. Chantal Broca (Fra) 12.257, 6. Roberta Bonanomi(Ita) 12.203, 7. Janelle Parks (VSt) 12.198, 8. Wang Li (Chi) 12.197, 9. Dominique Damiani (Fra) 12.271, 10. He- leen Hage (Ned) 12.148, 31. Henny Top 10.240 punten, 43. Monique de Bruin 9.539, 49. Thea van Rijnsoever 8.935, 55. Petra de Bruin 7.777,57. Petra Groen 7.142. Van onze speciale verslaggever LUZ ARDIDEN - „Zie je nou wel dat ik gelijk heb gehad. Je moet altijd achter je kopman blijven staan, ook al gaat het eens wat minder. Anderson heeft vandaag weer be wezen dat hij het waard is om voor te rijden. En waar zijn die zogenaamde anderen nu. Nu zal ik wel weer de schuld krijgen dat ik zijn moraal stuk heb gemaakt". Peter Post stak zijn tevredenheid over het optreden van Phil Anderson niet onder stoelen of banken en het deed hem zichtbaar goed dat Veldscholten een flinke dreun had gekregen. Over de totale ploeg was Post na de eerste Pyreneeën- rit tevreden. „Er zat niet meer in voor de ploeg. Er is alles aan gedaan. Om meer te pakken op Hinault moet je uit gesproken klimmers hebben. Anderson was duidelijk on ze beste renner, Winnen heeft zijn normale niveau be reikt en Rooks heeft goed gereden". Peter Winnen was overigens niet al te zeer te spreken over zijn rijden. Winnen: „Ik ben bijna helemaal kapot gegaan. Het was aanklampen bij het leven. Anderson reed grandioos. De hele laatste klim zat hij op kop. Hij leidde ons in zijn eentje naar Roche en Lemond toe. Hij verzocht mij om steun, maar daar was ik niet toe in staat. Ik was echt blij dat ik kon volgen". Steven Rooks, die in de eerste 2.5 week van de Tour niets bijzonders had laten zien, bracht het er gisteren voortreffelijk van af. Hij finishte - zij met gering verschil - nog voor Hinault. Rooks: „Op de Tourmalet kon ik goed standhouden. Op de laatste klim ben ik bij Hinault geble ven. Die had het tempo, dat mij goed lag. Met de groep waarin Winnen en Zoetemelk zaten, had ik beslist niet mee gekund. Die mannen gingen te hard voor mij. Het ging met mij echter een stuk beter dan in de Alpen. Dat geeft vertrouwen voor morgen. Dan zal het wel weer een Colombiaanse dag worden. Ik heb grote bewondering voor die mannen gekregen. In de bergen valt er tegen hen niet te rijden. Ik heb nog niemand gezien die de versnel ling van die mannen kan volgen". KOBLENZ (SID/DPA) - De Oostduitser Olaf Ludwig heeft gisteren de zevende etappe van de ronde van Rijnland- Palts voor amateurs op zijn naam gebracht. Ludwig verstevigde daar mee zijn leidende positie. Hij legde de 182 kilometer van Bad Marienberg naar Koblenz af in 4.17.33. De Tsjechoslowaak Jiri Skoda eindigde als twee de. De Oostenrijker Helmut Wechselberger werd derde. Ludwig heeft nu een voor sprong van 1.12 op de Frans man Bruno Huger in het alge meen klassement. De Uitslag van de zevende etappe: 1. Olaf Ludwig (DDR) 182 km in 4.17.33 uur, 2. Jiri Skoda (Tsj) op vijf seconden, 3. Hel mut Wechselberger (Oos) z.t., 4. Bruno Huger (Fra) op 1,40, 5. Andrzej Mier- zewski (Pol) op 2.08, 6. Milan Jurco (Tsj) z.t., 7. Jan van Wijk (Ned), 8. Jens Hepp- ner (DDR), 9. Dan Radtke (DDR) allen in dezelfde tijd als Mierzewski, 10. Tony Rominger (Zwi) op 3.58. Algemeen klassement: 1. Ludwig 27.10.55, 2. Huger op 1.12, 3. Skoda op 1.26, 4. Wechselberger op 1.41, 5. Heppner op 2.42, 6. Jurco op 2.54, 7. Van Wijk op 2.57, 8. Mierzewski op 3.11, 9. Radtke op 3.35, 10. Dieter Niehues (WD1) op 5.12. „Het is inderdaad niet slecht gegaan", verklaarde hij door het geopende raam van de ploegleiderswagen. „Ik had het eerlijk gezegd gehoopt, maar gedacht dat het moeilijk zou worden". De prestatie van Zoetemelk die elfde werd op 2.54 van rit winnaar Delgado, was opval lend, omdat hij vorig jaar in hooggebergte niets klaar maakte. „Het ene jaar gaat het wel en het andere jaar niet" zei Zoetemelk. „Ik heb er ook geen verklaring voor dat ik nu veel beter in de cols rijd dan vorig jaar". Zoetemelk beperkte zich gisteren tot meerijden. „Ik was blij dat ik het tempo kon bij houden. Over versnellen hoef de ik niet te prakkizeren. Ik stond er precies hetzelfde voor als Winnen. Anderson schreeuwde een paar maal naar Winnen dat hij op kop moest komen, maar dat kon hij net zo min als ik. Ik heb steeds een beetje achterin dat groepje gereden. Daardoor had ik steeds een goed richt punt in de mist". Ondanks zijn goede verrich ting zakte Zoetemelk twee plaatsen in het algemeen klas sement, doordat Delgado, Her rera en Parra hem passeerden en Bauer uit de top wegviel. „Bij de eerste tien eindigen zal nu nog een moeilijke zaak worden, want je mag in ieder geval aannemen dat de Co- lumbianen en de Spanjaarden er morgen weer in zullen vlie gen". Zoetemelk was gisteren an dermaal onder de indruk ge komen van Pedro Delgado. Zoetemelk: „Mijn idee dat Delgado Millar in de ronde van Spanje op een normale wijze heeft verslagen, neemt steeds vastere vormen aan. Het was ongelooflijk zoals hij er vandaag weer vandoor ging. Die Delgado is eigenlijk een wat merkwaardige ren ner. Hij zit altijd van achteren te koersen, bemoeit zich nooit met het tempo van de groep. Dan komt hij ineens van ach teren, en zoef...weg is hij. Van daag was het van hetzelfde la ken een pak. Door vroeg te gaan heeft hij de Colombianen verrast. De Colombianen wachten meestal tot de laatste berg. Waarschijnlijk hebben zij verondersteld dat de po ging van Delgado tot misluk ken was gedoemd, want zij reageerden helemaal niet, toen Delgado er vandoor ging op de Tourmalet. Op het moment dat zij wel in aktie kwamen, was het te laat om de zaak nog recht te zetten". Volgens Zoetemelk hadden de aktiviteiten van Delgado en diens ploeggenoten Hinault de das omgedaan. „Het aanvallen van die Spanjaarden heeft Hi nault opgebroken. Daardoor kon hij niet meer in zijn eigen tempo omhoog. Daarna heeft hij zich in de afdaling van de Tourmalet wat geforceerd, waardoor hij op de laatste klim de tol moest betalen". De deelnemers aan de Jubileum-Tour van De Stem heb ben in de zeventiende etappe massaal gescoord. Op de meeste kaarten kwamen de namen van de betere klim mers voor. Delgado, Herrera en Parra waren veruit favoriet. De Tour staf kon aan 1386 deelne mers punten toekennen voor het algemeen klasse ment. Helaas zijn de kaar ten van tientallen deelne mers niet tijdig in ons bezit gekomen. Met name de dik ke enveloppe uit Klooster- zande was gisteravond nog niet binnen. Het algemeen klassement is dan ook niet volledig en zal vandaag he lemaal worden bijgewerkt. De leider in dat klassement, A Huybregts uit Fijnaart, tipte voor de zeventiende etappe met aankomst in Luz Ardiden, Herrera en scoorde daarmee vier pun ten. Hij gaat nu alleen aan de leiding met 39 punten. Mario van de Broecke, die tot gisteren met Huybregts de koppositie deelde, gokte op Parra en kreeg dus drie punten. Hij staat nu op een gedeelde tweede plaats. o De leider in het alge meen klassement, A Huybregts uit Fijnaart. - foto leo van bijnen De uitslag van de zeventiende etappe: 1. J Renders, Oude Tilburgsebaan 61, Dorst, Delgado, 6.57.30; 2. André Oomen, Bisschopshoeve 101, Breda, Delgado, 6.58.41; 3. W de Jong, Sterkenburg 6, Oosterhout, Delgado, 6.58.47; 4. M van Beek, Hofstraat 15, Wouw, Delgado, 6.55.10; 5. André van Dorsselaer, Enargietdijk 29, Roosendaal, Delgado, 6.59.58. 4. M van ij nissen, Pla- Ericastraat 23, Roosendaal; J. De kop van het algemeen klassement ziet er als volgt uit: A. Huybregts, Edv. Griegstraat 27, Fijnaart. i: P. de Block, Margrietstraat 18, Kloosterzande; Mario v,.d. Broec ke, Den Walhoeck 1, St. Jansteen; C. Floren, Peerboomstraat 50, Westdorpe; A. de Milliano, Zuidlandstrat 90, Terneuzen; I. Warrens, Groenendijk 86, Kloosterzande. 37 punten: R. de Block, Wilhelminastraat 57, Axel; T G Bogaard, Ridder straat 38, Sluis; J. Kayser, Bachstraat 38, Axel; E.M. de Kind, Visserijstrat 20, St. Jansteen; P.J. Nuyes, De Narcis 12, Hoogerheide; P. v.d. Pluym, Roer dompstraat 17, Hank; J.M. van Sonsbeek, St. Ignatiusstr. 150, Breda; K. v. Vugt, Zuidwal 57, Steenbergen. 36 punten: J.C.M. van Beers, Koekoekstraat 36, Sprundel; J. Gazan, Singel- weg 107, Axelk; B. Kegge, Hofstraat 31, Tholen; mevr. Klok, Grote Waard 40, Zevenbergen; J.J. Luijks, Nieuwe Werf 40, Kruisland; A.C. Marijnissen, Pla taanstraat 30, Made; P.M.M. van Rijswijk, Ericastraat 23, Roosendaal; J. Schaerlaeckens, Pr. Hendrikstraat 157, Breda; E. de Schepper, Provinciale- weg 4, Vogelwaarde; K. Sewdajal, Wulpenlaan 1, Cadzand; M.A.J. Voet, N. Beetsstraat 14, Hulst. 35 punten: G. Adema, Kerkstraat 17, Gilze; Mario de Bakker, Steensedijk 53, Hulst; Gerard Dekkers, Past. v. Loonenstr. 7, Schijf; A.J. Kanters, Kouter - straa 7, Teteringen; R. v. Kuijk-Jansen, Riekeschot 14, Ulvenhout; A. van der List, Wattstraat 52, Roosendaal. 34 punten: J. de Bakker, Haarbeemd 4, Bavel; Adrie van Dorsselaer, Enar gietdijk 29, Roosendaal; C.J. de Poorter, Boulevard 17, IJzendijke; H. Stok- kermans, Klaverbeemd 36, Terheijden; J.A.B. Verregghen, Rozenbloem- straat 1, Made; J.A.M. Vissers, Parklaan 18, Prinsenbeek. 33 punten: Theo Baart, P. v. Anrooylaan 43, Terneuzen; Mirjam Bakx, J. v. Lennepstr. 12, Hulst; Bas v.d. Broek, Nachtegaalstraat 127, Made; Jan Da- men, Steenland 45, Ulvenhout; W. Dubbeldam, Churchillaan 788, Terneuzen; R. Evers, De Genestetstraat 21, Etten-Leur; Nico de Graaf, Hoofdstraat 154, Rijen; L. Michels-Heynsdyk, v. Middelhovenstraat 50, Axel; Mark Pas, Ger- aards Bergenstr. 24, Breda; J. Roovers, Van Glijmesstr. 2, Rucphen; H. de Vos, Schooldreef 26, Heikant; I. de Vulder, Sirius 45, Oosterhout. In het begin van de etappe van gisteren verkeerde Bernard Hinault nog in een goede bui. Dat blijkt wel uit deze foto. De lachende Breton geeft Maarten Ducrot (links) een schou derklopje. Later zou het lachen Hinault wel vergaan. - fotoanp Van onze speciale verslaggever LUZ ARDIDEN - De zware Pyreneeënrit van gisteren beteken de een lijdensweg voor Ad Wijnands. Bijna de hele dag reed hij in zijn eentje voor de bezemwegen uit, terwijl hij voortdurend hevige pijnscheuten in zijn schouder had. Van opgeven wilde de Limburger niet weten. Wijnands: „Af stappen is het laatste wat ik doe. Het is toch de Tour hè. Die ver laatje niet zo maar. Ik stop er alleen maar mee als het niet meer haalbaar voor mij is om voor de tijdslimiet binnen te komen". Al op het eerste stijgende stuk van de Col d'Aspin moest Ad Wijnands lossen uit het peloton. Wijnands: „Het ging van geen kanten. Ik kon helemaal niet met mijn rechterhand aan het stuur trekken, doordat dat een gruwelijke pijn in mijn schouder veroorzaakte. Binnenin die schouder moet er welhaast iets ka pot zijn. Zo gemeen stak het". Henri Manders werd als toeverlaat bij Ad Wijnands achter gelaten. Na een kilometer of drie stuurde Wijnands zijn gezel schap evenwel naar voren. Wijnands: „Manders kon nu eenmaal toch niets voor mij doen. Ik moest het alleen opknappen op die bergen. Daarom vond ik het onzin dat hij bij mij bleef. Stel je voor dat hij gebleven was en wij te laat zouden zijn binnengeko men. Dan was hij toch enorm gedupeerd geweest. Nee, opofferen zonder reden mocht van mij niet gebeuren". Wijnands schoten onderweg af en toe de tranen in de ogen, zo moest hij afzien. Wijnands: „Bergop kon ik helemaal niks, door dat ik alleen mijn linkerhand kon gebruiken. Het afdalen ging ook erg slecht, ook al doordat de weg nogal hobbelig was. Daar door moest ik steeds schokken opvangen met praktisch een arm. Mijn rechterhand had ik slechts licht op het stuur. Anders had ik het helemaal niet kunnen harden van de pijn. En nu maar ho pen dat ik die twee ritten van morgen goed doorkom. Ais dat lukt, heb ik het ergste gehad". De uitslag van de zeventiende etappe is: 1. Delgado (Spa, Perurena) 208 km in 6.57.21, 2. Herrera (Col, Meza) op 25 se conden, 3. Parra (Col, Meza) op 1.29, 4. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 2.52, 5. Le mond (VSt, Köchli) z.t, 6. Rodriguez Ma- gro (Spa, Minguez) op 2.54, 7. Prieto (Spa, Echevarri), 8. Anderson (Aus, Post), 9. Schepers (Bel, Godefroot), 10. Winnen (Ned, Post), 11. Zoetemelk (Ned, Raas), 12. Roche (Ier, Geminiani), 13. Millar (GBr, Berland) allen dezelfde tijd als Magro, 14. Pino (Spa, Minguez) op 3.33, 15. Cla- veyrolat (Fra, Geminiani) op 3.49, 16. Rooks (Ned, Post) op 4.01, 17. Rüttimann (Zwi, Köchli) 4.03,18. Hinault (Fra, Köch li) 4.05,19. Jerome Simon (Fra, Geminia ni) 4.09, 20. Chozas (Spa, Echevarri) 4.25, 45. Ruiz-Cabestany (Spa, Perurena), op 12.26 van winnaar Delgado, 47. Veld scholten (Ned, Post) op 13.03, 57. Van Vliet (Ned, Raas) op 14.34, 58. Van Meer (Ned, De Gribaldy) z.t., 79. Lubberding (Ned, Post) op 17.40, 81. De Rooy (Ned, Post) op 17.48, 86. Van der Poel (Ned, Raas) op 19.40, 97. Peeters (Bel, Raas) op 21.50,98. Shaprio (VSt, Raas) op 21.58,103. Ducrot (Ned, Raas) op 27.09,112. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) op 27.39,114. Pieters (Ned, Minguez) z.t., 117. De Keu- lenaer (Bel, Post), 118. VanderAerden (Bel, Post), 121. Nulens (Bel, Post), 122. Lammerts (Ned, Post), allen dezelfe tijd als Adri van Houwelingen, 125. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 28.05, 130. Solleveld (Ned, Raas) op 28.56, 131. Man ders (Ned, Raas) op 29.02, 138. N ij dam (Ned, Raas) op 32.22, 145 en laatste Wij nands (Ned, Post) op 33J22. Afgestapt: Gambirasio (Ita, Reverberi). L Meza 21.01.11, 2. Post op 41 seconden, 3 Geminiani op 1.44, 4. Köchli op 1.52, 5. Minguez op 2.57,13. Raas op 28.00. Het algemeen klassement na de zeven tiende etappe is: 1. Hinault (Fra, Köchli) 91.26.28, 2. Lemond (VSt, Köchli) op 2.25, 3. Roche (Ier, Geminiani) op 5.00,4. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 6.19, 5. Anderson (Aus, Post) op 7.28,6. Delgado (Spa, Peru rena) op 8.18, 7. Herrera (Col, Meza) op 8.42, 8. Parra (Col, Meza) op 9.08, 9. Cho zas (Spa, Echavarri) op 9.2,10. Zoetemelk (Ned, Raas) op 10.09,11. Millar (GBr, Ber land) op 10.51,12. Rüttiman (Zwi, Köchli) op 11.36, 13. Winnen (Ned, Post) op 11.42, 14. Bauer (Can, Köchli) op 11.59,15. Sche pers (Bel, Godefroot) op 12.27, 16. Forest (Fra, Berland) op 13.36, 17. Prieto (Spa, Echavarri) op 14.25, 18. Pascal Simon (Fra, Berland) op 15.51, 19. Criquielion (Bel, De Kimpe) op 16.07, 20. Bazzo (Fra, Ocana) op 16.18, 24. Rooks (Ned, Post) op 22J21, 28. Veldscholten (Ned, Post) op 24.36, 46. Peeters (Bel, Raas) op 44.33, 51. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 54.04,55. Van der Poel (Ned, Raas) op 58.26, 72. Shapiro (Vst, Raas) op 1.19.27, 75. Leo van Vliet (Ned, Raas) op 1.22.53, 77. De Rooy (Ned, Post) op 1.25.37,80. Lammerts (Ned. Post) op 1.31.31, 82. Lubberding (Ned, Post) op 1.33.11, 83. Ducrot (Ned, Raas) op 1.34.32, 89. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) op 1.39.24, 91. Manders (Ned, Raas) op 1.39.54, 92. Vanderaerden (Bel, Post) op 1.40.56, 99. Wijnands (Ned, Raas) op 1.45.25, 101. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 1.46.28, 103. Solleveld (Ned, Raas) op 1.48.49, 110. Nulens (Bel, Post) op 1.53.02, 115. Nijdam (Ned, Raas) op 1.59.45, 122. De Keulenaer (Bel, Post) op 2.09.58, 134. Pieters (Ned, Minguez) op 2.35.12,145 en laatste Ronchiato (Ita, Re verberi) op 3.14.49. 1. Herrera (Col, Meza) 396 punten, 2. Mil lar (GBr, Berland) 223, 3. Delgado (Spa Perurena) 186, 4. Lemond (VSt, Köchli) 174, 5. Montoya (Col, Meza) 150, 6. Parra (Col, Meza) 127, 12. Van der Poel (Ned, Raas) 67. 1. Kelly (Ier, De Gribaldy) 302 punten 2 Lemond (VSt, Köchli) 238, 3. VanderAer den (Bel, Post) 200, 4. Roche (Ier, Gemi niani) 199, 5, Hinault (Fra, Köchli) 190, 5 Anderson (Aus, Post) 175,9. Van der Poel (Ned, Raas) 131. 1. Köchli 274.25.53, 2. Post op 18.41, 3. Ber land op 19.41, 4. De Gribaldy op 38.55, 5 Geminiani op 45.08,11. Raas op 1.15.40.

de Stem | 1985 | | pagina 7