Spurtzege van Sienders in Philippine erhagen is rapste in Middelburg Stokman winnaar Matour Funcup Knappe winst Edwin Koning Vakantie? Timman blundert tegen Miles Niemand bereid lid van KNVB te worden ÏOORZITTER LAAKT VVON-AKTIE TEGEN CRUIJFF All Blacks niet naar Zuid-Afrika Badronde Domburg INSPAG 16 JUL11985 ranse koersen Lgt koppositie Deelnemersveld haaktoernooi Tilburg Tijwei rond Roda manager is weer vrij Verlies van Van der Wiel Wilander in finale van Brookline LOTTO Resultaten fietscross Oostburg en Westdorpe Spurtzege voor Luc de Naeyer Busreis naar motorcross in Heerlen RECREATIEF ZAALVOETBAL VROOMS DREESMANN nkrijk blijven het de ur van De Stem erg zege van Frederic Vi- wamen niet op de ge leider in het alge- n klassement van de leum-Tour van De i» A Huybregts uit aart. - FOTO LEO VAN BIJNEN zen, Mottet, 6.39.24; •ttet, 7.03.20; Lzen, Mottet, 7.20.20; rzande, Mottet, 7.39.14; eda, Bontempi, 6.29.58. ïent ziet er als volgt uit: ck 1, St. Jansteen; A. Huy- t 18, Kloosterzande; R. de loren, Peerboomstraat 50, aat 90, Terneuzen; I. War- :el;E.M. de Kind, Visserij- darcis 12, Hoogerheide; P. r. 60, Walsoorden; J.C.M. van Dongen, Sandoel 51, 107, Axel; B. Kegge, Hof aard 40, Zevenbergen, J.J. .C. Marij nissen, Plataan- ricastraat 23, Roosendaal; 57, Breda; E. de Schepper, dajal, Wulpenlaan 1, Cad- r. 150, Breda; M.A.J. Voet, iiidwal 57, Steenbergen. Gilze; Ch. van Elsacker, Kouterstraat 7, Teterin- 4, Ulvenhout; A. van der Poppe, Cloosterstraat 32, 4, Ba vel; C.J. de Poorter, ghen, Rozenbloemstraat 1, isenbeek. 13, Terneuzen; M. Bakx, J. chtegaalstraat 127, Made; Dorsselaer, Enargietdijk ïilllaan 788, Terneuzen; R. ur; N. de Graaf, Hoofd- 'genstr. 24, Breda; J. Roo- Vos, Schooldreef 26, Hei- tsoen 9, Hulst; M. de Bak- Donkerstraat 30, Etten- A. de Booy, Nieuwstraat Voud 19, Breda; M.C. Bur- a; R.H.M. Colsen, Staten- ist. v. Loonenstr. 7, Schijf; terzande; R. Gosens, v.d. t, W. Alexanderstraat 12, tr. 11, Hulst; C.J.J. Klaas- Ligthart, Marktstraat 15, Prinsenbeek; G. Martens, ïels-Heynsdyk, Middelho- uin 36, Breda; P. Roks, Se- ïipper, Bolwerk 13, IJzen- gelwaarde; M.J. Verhelst, rieze, Kastanjestraat 293, Zevenbergen; A. Cappen- r.M. van Gastel, Meent 89, 24, Zevenbergen; A. Klep, Koijen, Vaandelstraat 26, ikstraat 76, Breda; C. Rei- Roks, Elzenstraat 10, St. )osterhout; M. Verhoeven, Oudlandstraat 19, Breda; en-Leur. t 17, St. Jansteen; F. Del- A.W. v. Gils, Fresiastraat Teteringen; J.C. van Has- eestermans, Dorpstraat 89, X), Breda; Th. Kox, Poel- Tulpstraat 22, St. Wille- D. Limonard, Hercules- r, Past. Smuldersstraat 7, t 76, Breda; R. Oomen, out, Ericalaan 31, Hoeven; ij den; R. Rommers, Rem- ins, Klaverbeemd 36, Ter- tten-Leur; R. v.d. Velde, Verdoorn, Mozarthof 26, üaan 27, Oosterhout; V. T14 PAGINA SPORT 3 „(STERDAM (ANP) - Jan v - is het internationale juinan haakfestival van Amster- 0 op uiterst ongelukkige jjze begonnen. In zijn eerste beste partij voor de kroon- had de 33-jarige Am- irdammer na een uur en (e fewartier al een nederlaag pakken tegen de Brit An- jjay Miles. Wereldkampioen Anatoli jrpov deed het aanzienlijk (ter. Hij zette het enige toer ol, dat hij speelt tussen de seèkampen tegen Kasparov, piet een zege op de andere lit in de groep van zes, John jpn. Het derde duel tussen 0p papier zwakste spelers, Braziliaan Sunye Neto en de Joegoslaaf Martinovic, ein digde in remise. Het kan verkeren. Tijdens het nog maar recent beëindig de interzonale toernooi in Taxco bleef Timman op in drukwekkende wijze ongesla gen (12 uit 15). In zijn woon plaats blunderde hij maandag als een beginneling. Al na 18 zetten gaf hij een stuk weg en kon uiteraard onmiddellijk opgeven. Karpov, die op zijn gebruikelijke onverstoorbare wijze vanaf zijn stoel op zijn gemajr naar het demonstratie bord zat te kijken, geloofde zijn ogen niet toen de bok op het bord van Timman ver scheen. Hij draaide zich ver baasd om en kon nog net zien, dat achter hem de handen werden geschud. Het was te begrijpen dat Timman na afloop in niet al te beste stemming verkeerde. Eerst reageerde hij zijn frus traties af in een uitvoerige analyse met Miles, die leerde; dat de stelling voor de blunder (te vroeg 16. Pe5) weliswaar gedrongen was voor zwart, maar wel houdbaar. Daarna klaagde hij dat hij zich niet goed had kunnen concentre ren, omdat de officiële opening van het toernooi, met de ge bruikelijke toespraken en plichtplegingen, zo kort (an derhalf uur) voor de eerste ronde was gehouden. Karpov liet zich door niets van de wijs brengen. Niet door de voornamelijk in het Neder lands gehouden toespraken, van onder meer staatssecreta ris van WVC Van der Reijden, niet door krakende parket vloeren of piepende deuren. Hij schaakte als vanouds te gen John Nunn. Dat betekent: voorzichtig, maar oerdegelijk afwachten in de Boleslavsky- variant van het Siciliaans, tot dat de tegenstander foutjes maakte. In het vijfde uur toonde Karpov zijn koelbloe digheid. Hij stootte door met b4-b5, won een kwaliteit en zag zijn op dat moment hulpe loze tegenstander voor het uit voeren van de laatste zet door de vlag van de klok gaan. Uitslagen eerste ronde kroon groep: Anthony Miles (GBr) - Jan Timman (Ned) 1-0, Anatoli Karpov (Sov) - John Nunn (GBr) 1-0, Jai me Sunye Neto (Bra) - Slobodan Martinovic (Joe) - Stand: 1. Karpov en Miles 1 punt, 3. Sunye Neto en Martinovic 1b, 5. Timman en Nunn 0. Hjax duldt geen Inmenging Door Ted van Leeuwen ülSTERDAM - Ajax duldt geen enkele in- aenging, van wie dan ook, over het funktione- en van de technische staf onder leiding van [ohan Cruijff. Vorige week liet Jaap van der Leek, de voorman inde Vereniging van Oefenmeesters, enige kritische mten los over de wijze, waarop de oud-crack zijn onktie van technisch direkteur invulde. laarnemers' hadden Van der eek gemeld, dat de diploma- Cruijff, ondanks de aan- itzigheid van de A-trainers iohn, Bruins Slot en Van der [art, de training leidde en dat in strijd met de bondsregels. laarop de immer strijdbare ikbondsman de bel luidde. Voorzitter Ton Harmsen lakte gisteren op bijna ca- eteske wijze duidelijk van a dergelijke bemoeizucht ïtgediend te zijn. Harmsen: wordt de hoogste tijd dat (voetballerij zich eens con- imeert aan wat er in de bur- smaatschappij gaande is. ij ons op het veld staan drie ■•trainers, die allemaal een ak hebben. Boven hen heb- en wij Johan Cruijff als di- ekteur aangesteld. Als ik in bedrijf een ingenieur instel, heeft hij ook naar een irekteur te luisteren, of die :i papiertjes heeft of niet. Zo trkt het nu eenmaal in de rald.Wij hebben toch het :ht aan te stellen wie wij Hen. 'Zeist' levert slechts inheidsgebak af, dat wijzen (prestaties wel uit. Alleen «man als Rinus Israël heeft ipresteerd." Je kunt," grapte Harmsen tang, „stellen dat wij heel ït trainers van de straat inden. We hebben zeven liners in dienst, waaronder ie A-trainers. Dan hebben (nog een trainer in de ziek- ïet (Hassie van Wijk) en één het strand (de vroegtijdig Slagen Aad de Mos-TVL). tvendien hebben we nog Koppelaar voor de loop- uningen. Dat hebben ze ner- «s in Nederland." Ajax heeft met Johan Cruijff als direkteur een novi teit geïntroduceerd, die snel navolging zal vinden. Bij PSV hebben ze Kraay al als zoda nig aangesteld. Maar het gaat ze om de naam Cruijff. Bij Feyenoord doet Willem van Hanegem als zodanig dienst, maar daar hoor je nooit iemand over. Laten we nou eerst maar eens aankijken hoe die man, die de trainers coör dineert, zijn werk doet en daar hebben we echt niemand bij nodig. We zijn geen zwervers of oplichters, dieven in de nacht evenmin. We willen al leen de boel structureel beter laten verlopen. En Cruijff moet de lijn uitzetten, die loopt van de 8-jarigen tot het eerste elftal." Uiteraard zag Johan Cruijff zelf geen problemen: „Ik funktioneer zoals ik de laatste tien jaar heb gefunctioneerd. Ben ik dan al zo lang in over treding? Ik ben vier jaar gele den teruggekomen in Neder land. Vanaf dat moment heeft iedere trainer - en dus WON- leden - waarónder ik werkte mij gevraagd jonge spelers te begeleiden. En dat is precies wat ik nu ook doe." Een beeld van de drukte op de persdag bij landskampioen Ajax, die gisteren plaats vond. - FOTO ANP slaggever nnaar en aanstaand berg- bij de organisatoren van de maandag volgend op zijn vertrek wordt zeer •era enkele zeer lucratieve Frankrijk zien organisato- goed alternatief voor Hi- in Frankrijk aan de start succes in de Tour de Fran- Herrera zou 6000,- be- p van tien renners vrijwel Beste Nederlander is Jan Wijk, die op 49 seconden evende plaats bezet. tslag van de zesde etappe is: 1. D"' Tlbams (GBr) 143 km in 3.39.« uur, drzej Serediuk (Pol) 3.39,47, 3. O rig (DDR) 3.39.52, 4. Johann TraxJei 3.39.57, 5. Thomas Barth (DDR) z wel Bartkowiak (Pol) z-t, 7. L® Stobberup (Den) z.t., 8. Leen (Pol) 3.40.22., 9. Milan Jurco Cl 10. Jan Lesniewski (Po1) 'an Wijk (Ned) op 41 sec., 13. &W er (Ned) z.t, 32. Bob Rosenberg z.t., 35. Jac van der Poel (Ned) z- ne Beuker (Ned) op 5.24. neen klassement: 1- Lw* ai Ï2, 2. Ma rek Szerszynski (Pol) °P den, 3. Jens Heppner (DDR) i Jurco (Tsj) op 46 seconden, 5. jger (Pra) op 46 seconden, 6. D» jes (WD1) op 49 seconden, 7. J®" (Ned) op 49 seconden, 8. Georg w, id (WD1) op 53 seconden, 9-^narw «STERDAM (ANP) - Het slnemersveld voor het jaar- internationale Interpo- Hchaaktoernooi in Tilburg (vrijwel rond. Zeven van de 'kt deelnemers, die elkaar is een nieuwe formule i 27 augustus en 18 sep- Jnber twee keer ontmoeten, fa bekend. "ie zeven grootmeesters fe Jan Timman (Ned), Oleg «lanisjin (Sov), Lev Poloe- ijevski (Sov), Anthony Miles ,'"r), Robert Hübner (WD1), Jbomir Ljubojevic (Joe) en fator Kortsjnoi (Zwi). Voor J achtste plaats komt in eer- instantie de Amerikaan. Wian b'zihdzidasjvili in aan- 'riting. Lukt dit, dan heeft toernooi weer de hoogste ®E-categorie (15). Het prijzengeld, dat in het (rieden werd uitgetrokken to twaalf deelnemers, is in Ij1 totaliteit gehandhaafd, fj betekent met het kleinere (-Inernersveld, dat de eerste Jjj^ is opgetrokken naar gulden. De achtste en e plaats is nog altijd «voor 6.000 gulden. Van onze sportredactie KERKRADE - Roda JC- manager Hens Coerver is gisteren op vrije voeten gesteld. Officier van Jus titie mr. Laumen zag geen reden meer om de zakelijke leider van de Kerkraadse eredivisie club in hechtenis te hou den. Coerver werd verleden week donderdag aange houden op verdenking van belastingfraude en valsheid in geschrifte bij Roda JC. De vrijlating betekent niet dat het on derzoek naar vermeende frauduleuze handelingen is afgesloten. BIEL (ANP) - John van der Wiel heeft tijdens het interzo- ne-toernooi in Biel in de elfde ronde zijn tweede nederlaag opgelopen. De Nederlander verloor van koploper Vagan- jan. De Sovjet-schaker bevestig de daarmee opnieuw zijn uit stekende vorm en lijkt met 8tb punten al bijna verzekerd van een plaats voor het kandida tentoernooi in Montpellier. Uitslagen: Andersson (Zwe) - Po- loegajevski (Sov) 14-%, Vaganjan (Sov) - Van der Wiel (Ned) 1-0, Jansa (Tsj) - Sokolov (Sov) afg„ Rodriguez (Cub) - Torre (Fil) afg., Partos (Zwi) - Martin (Spa) 1-0, Petursson (IJs) - Ljubojevic (Joe) afg., Short (GBr) - Quinteros (Arg) afg., Seirawan (VSt) - Sax (Hon) afg. Ajax heeft zes spelers uit de eigen jeugdopleiding een nieuw contract aangeboden: De Meijer, Van Oostrum, Reg- top, Rijnink, Van Vark en Yucedag. Daarnaast werd de transfervrije routinier Arnold Mühren van Manchester Uni ted overgenomen. Hij neemt de plaats in van Dick Schoen aker, die, ook al transfervrij, naar FC Twente vertrok. Ver der verlieten De Graaf (Tel star), Wilco van Buuren (PEC), Panhuis (Telstar) en Storm (FC Groningen) de club. Ajax speelt zijn eerste thuiswedstrijd in de Europa Cup, op 2 oktober tegen de Portugese kampioen FC Porto, overigens in het Olympisch stadion. De leiding van de Amsterdamse club verwacht voor dit duel - de return - zo veel belangstelling, dat uitwij ken naar de grote betonnen kuip gewenst is. Harmsen vond het weinig geslaagd, dat competitieleider Jan Huij- bregts drie dagen na de Euro pa Cup-wedstrijd, de topper tegen Feyenoord op de kalen der geplaatst heeft. Dat bete kent dat de landskampioen binnen een week twee keer een belangrijke thuiswed strijd buiten het eigen huis speelt, want het ligt in de be doeling ook de match tegen Feyenoord in het Olympisch Stadion te spelen. BOSTON (RTR) - Enkele we ken na zijn teleurstellende uitschakeling in de eerste ron de op Wimbledon is Mats Wi lander opnieuw dichtbij een grote overwinning. De winnaar van Roland Garros staat in de finale van het tennistoernooi van Brook line, een buitenwijk van Bos ton. De tegenstander van de Zweedse nummer vier van de wereld is Martin Jaite. De halve eindstrijd tussen Wilander en Guillermo Vilas werd onderbroken door de re gen. Dat was bij de stand van 6-1 3-2 en 30-0. De noodzake lijke pauze brak het ritme van Wilander allerminst. Bij 6-1 6- 3 behoorde de partij tot de ver leden tijd. Van onze sportmedewerker PHILIPPINE - Rob Sienders uit Zwijndrecht heeft de twintig ste kermiskoers van Philippine gewonnen. In een flitsende eind spurt was hij zijn overige tien metgezellen te snel af. Elf man vormden de kop groep en daarmee is tevens het grootste gedeelte van het deel nemersveld genoemd, want slechts 21 amateurs versche nen aan de start in Phillipine. Maar liefst 27 renners hadden zich afgemeld. Vooral die van Peter Hofland wekte de nodi- WELLINGTON (AFP) - De rugbyfederatie van Nieuw- Zeeland (NZRFU) heeft maandag in Wellington ver klaard de toernee van de na tionale ploeg, de All Blacks, door Zuid-Afrika te annule ren. De rugby-ers zouden morgen vertrekken voor een zestien weken durende trip. Voorzitter Ces Blazey van de NZRFU zei in een verkla ring, dat 'praktische redenen' de bond tot deze beslissing ge dwongen hebben. „Door een gerechtelijke uitspraak kan de ploeg niet op de afgesproken datum vertrekken. Er resteert ons te weinig tijd om alles op nieuw te arrangeren. Daarom gaat de toernee niet door". Blazey verwees daarmee naar een voorlopige uitspraak van de rechter, dat de rugby- ploeg in afwachting van een definitief vonnis in een recht zaak, die twee rugbyende ad vocaten tegen de bond had aangespannen, het land niet mag verlaten. ge twijfels. Hij meldde zich reeds op 26 juni ziek voor deze wedstrijd, maar won afgelo pen weekeinde nog een koers in Poortvliet. Het was een geluk voor de organisatie, dat zich onder de 21 renners verschillende 'klep pers' bevonden, die er een aan trekkelijk schouwspel van maakten. Acht vluchters dub belden reeds halfweg de tach tig af te leggen kilometers de resterende deelnemers, op drie renners na. Na een felle ach tervolging wist dat drietal, on der leiding van de sterk rij dende René van Nijnatten uit Breda, enkele ronden voor het einde nog aansluiting te krij gen. De zege was echter voor de rappe Rob Sienders, die daarmee zijn vierde seizoenze ge boekte. Uitslag: 1. Rob Sienders (Zwijn drecht) 80 km. in 2.03.33, 2. Matti de Baat (De Heen, 3. Nico van de Klundert (Hoogerheide), 4. Toon van der Steen (Bruinisse), 5. Cees Schouwenaar (Goes), 6. Rob Bij- vank (Sas van Gent), 7. Adrie de Maesschalk (Axel), 8. Twan den Braber (Fijnaart), 9. René van Nij natten (Breda), 10. Dick van Zan ten (Goes), 11. Onno van de Sande (IJzendijke), 12. Francois Franse (Kwadendamme), 13. Ronnie Ka- relse (Kruiningen), 14. Hans Seelen (Ouderkerk aan de IJssel), 15. Piet Wisse (Aagtekerke), 16. Guus Bar- horst (Biervliet), 17. Theo van Gorp (Goirle), 18. Jan Sips (Woens- drecht), 19. Kurt van Veen (Ougus- tinusga), 20. Adrie de Jong (Goes). In onze editie van maandag is in het bericht 'sportprijsvragen' een storende fout geslopen. Het laatste cijfer van de winnende lotto-getal len moet niet 4, maar 34 zijn. De winnende cijfers zijn: 5-13-21-29- 32-34. Reservegetal: 39. AXEL - Voor de regionale fietscrossers stonden er in het afgelopen weekeinde twee crossen op het programma. In Westdorpe werd gereden voor het Grand Prix-klassement en in Oostburg voor het West- Zeeuws-Vlaams kampioen schap. Uitslagen Westdorpe: Meisjes A: 1. Tanietha Uytdenwilligen, 2. Judith de Mey, 3. Monica Zijlstra. B: 1. Cindy Dierkx, 2. Marina Eekhout, 3. Danielle de Clerck. C: 1. Monique Wisse, 2. Barbara de Ruiter, 3. Marinda van de Daele. D: 1. Monique Schouten, 1. Karin Taillie, 3. Gratia Sach. Jongens 5 jaar: 1. Maik Franco, 2. Jurgen de Maat, 3. Danny de Caluwé. 6 jaar: 1. Natan Dahamus, 2 Mark-Peter van Doorn, 3. Curt van de Wee. 7 jaar: 1. Jack de Clerck, 2. Jimmy van der Goes, 3. Christoffel Hamelink. 8 jaar: 1. Barry de Waal, 2. Martijn van Poecke, 3. Daniël van Houte. 9 jaar: 1. Loek de Rijk, 2. Danny Schout, 3. Cor Mookhoek. 10 jaar: 1. Serge Zijlstra, 2. Jimmy Vermeire, 3. Alex Mannaert. 11 jaar: 1. Arjan de Mey, 2. Derk-Jan Fran se, 3. Francois de Potter. 12 jaar: 1. Rini Datthijn, 2. Peter Tresoni, 3. Erwin Sar- fati. 13 jaar: 1. Gianni de Jonge, 2. Bart de Bliek, 3. Michel Zaan. 14 jaar: 1. Mark van Overdulve, 2. Larry Crombach, 3. Marco Blaakman. 15 jaar: 1. Johnny de Jonghe, 2. Marco de Bruine, 3. Marco Uytdenwilligen. Oostburg: 5 jaar: 1. Marco Datthijn, 2. Monica Zijlstra, 3. Marius Wesdorp. 6 jaar: 1. Michel Dey, 2. Angelo van de Ree, 3. Isabelle Roos. 7 jaar: 1. Danielle de Clerck, 2. Jack de Clerck, 3. Mariska Ver- planke. 8 jaar: 1. Daniel van Houte, 2. Claudia Dey, 3. Istvan van de Ree. 9 jaar: 1. Cor Mookhoek, 2. Cornelis Wesdorp, 3. Mario Buijze. 10 jaar: 1. Serge Zijlstra, 2. Sven van Kouwenberg, 3. Pascal van Halst. 11 jaar: 1. Francois de Potter, 2. Michel Keymel. 12 jaar: 1. Rini Datthijn, 2. Peter Tresonie, 3. Harmen Zwier. 13 jaar: 1. Dominique Schouten, 2. Patrick Dierikx, 3. Bianca Buyck. 14 jaar: 1. An dy de Meester, 2. Marco Blaakman, 3. Paul Plasschaert. 15 jaar: 1. Eric Fijnaut, 2. Ronnie Tello. Trimkoers St.-Kruis ST.-KRUIS - Luc de Naeyer pakte de zegebloemen in de trimkoers te St.-Kruis, waar 33 renners zich voor het avondcriterium kwamen mel den. De Belg won een spurt van drie van kop af vóór Ber- tus Wieles en Frans Verstrae- te. Dit trio was met nog tien kilometer te rijden uit de greep van het peloton geraakt. Dit door impuls van de latere winnaar, die na een premies purt fel doorging. Zijn gezellen haakten aan en de koers was gelopen. Het was trouwens een vrij vlakke wedstrijd, want naast de be slissende ontsnapping kon al leen een uitlooppoging van Henk de Bruin, Adri Manhave en Piet van Bendeghem wor den genoteerd. Een trio dat wel vijftien seconden voor sprong pakte, maar er vrij vlug aan was voor de moeite. Tot De Naeyer het dus pro beerde met winst als gevolg. De spurt voor de vierde plaats werd gewonnen door Rudi Bu- zeyn. Over zijn 'cowboy-op treden' waren zijn collega's niet allemaal even goed te spreken. Uitslag: 1. L. de Naeyer, Kaprijke; 2. Bertus Wieles, Sluiskil; 3, Frans Ver- straete, Sluis; 4. Rudi Buzeyn, Eede; 6. Peter Harms, 7. Rico Trevisan, 8. Benny de Smit, allen Sluiskil; 9. Sjaak Bosman, Philippine; 10. Levien de Feyter, Hoek. AXEL - Velen zullen zich de beelden nog kunnen herinne ren die de NOS vorig jaar van de Nederlandse 250 cc-motor- cross Grand Prix op het scherm bracht. Het Hellegat circuit in Heerlen was in één klap bekend in heel Neder land. Drie dagen onafgebro ken regen hadden dit circuit in een onbegaanbare modderpoel veranderd, waarin bijna alle rijders bleven steken. Op 24 juli wordt er opnieuw gecrosst in het Hellegat, deze keer geen Grand Prix, maar een inter nationaal evenement met een deelnemersveld dat zijn weer ga niet kent en waaronder ook de beste crosser van Zeeland, Jack Westdorp uit Schoondij- ke. De vele Zeeuwse bezoekers die jaarlijks op dit evenement afkomen, worden deze keer door de stichting Exploitatie Smitschorre op hun wenken bediend, want RES-motor- cross houdt bij voldoende be langstelling een busreis om Jackie Westdorp massaal aan te moedigen. Belangstellenden die zich voor de busreis willen opgeven, dienen dat voor 19 juli te doen bij Marijke He- meisoet of in de kantine op het Smitschorre-circuit. I'an onze sportmedewerker ■ejewski (Pol) op 1.03, 10. ton smio op 1.15,16. Schurer op 1.34.45.Be" u 28.42, 59. Van der Poel op 44.20, iberg op 56.42. 'HDELBURG - De trimwie- f, °nde in Middelburg werd A-renners gewonnen de Brabander Marcel I togen. Hij versloeg in de "sprint negen concurren- waaronder Europees 'Pioen Tiny Zijlmans. de B-categorie versloeg van der Horst eveneens in de eindsprint een aantal ri valen en bij de C-renners boekte Danny Weststrate zijn eerste zege. Jan Riemens en Frans Wassink domineerden bij de veteranen en bij de da mes won de Nederlandse kam pioene Marianne Wagemakers via een knappe solo. Uitslag A-categorie met 41 vertrek kers: 1. M. Verhagen, Schayk, 60 kilome ter in 1.31.42; 2. J. van 't Westeinde, 's- Heerenhoek; 3. A. van de Vrie, 's-Heer Abtskerke; 4. D. Keinemans, Niewaal; 5. L. Schenk, Huijbergen; 6. F. van de Ber ge, Krabbendijke; 7. C. van de Corput, Ossendrecht; 8. F. van Dongen, Made; 9. T. Zijlmans, Waspik; 10. P. Hoondert, Heinkenszand. B-categorie: 1. C. van der Horst, Standaardbuiten, 38 kilometer in 37 minuten; 2. J Gijzel, Yerseke; 3. P. van Eekelen, Nispen; 4. T. van Maas tricht, Souburg; 5. A. Jansen, Made; 6. P. Legierse, Achthuizen; 7. P. Vermeulen, Middelburg; 8. C. de Jong, Nispen; 9. S. Rommers, Rilland; 10. J. Smeijers, Ber gen op zoom. C-groep: 1. D. Wesistraete, 's-Heer Arendskerke, 39 kilometer in 55 minuten; 2. A. Jongenelen, Bosschen- hoofd; 3. L. Boonman, Heinkenszand; 4. A. Heeren, Roosendaal; 5. J. Vos, Roosen daal, 6. T. Poortvliet, West-Souburg; 7. W. Verhuijzen, Huijbergen; 8. J. Joosse, Aagtekerke; 9. J. van Loenhout, Bergen op Zoom; 10. J. Catsman, 's-Heer Arendskerke. Veteranen: 1. J. Riemens, Koudekerke, 37 kilometer in 38 minuten; 2. F. Wassink, Middelburg; 3. T. van Poucke, Hoogerheide; 4. J. van Stel, Kruiningen; 5. T. van Wijnckel, Vlissin- gen. Dames: 1. M. Wagemakers, Oostka- pelle, 32 kilometer in 40 minuten; 2.1. van Otzel, Oude Tonge; 3. M. Barendregt, Nieuwdorp; 4. H. van de Boom, Roosen daal; 5. B. van Elven, Roosendaal. Van onze sportmedewerker DOMBURG - De dertiende Badronde van Domburg staat voor donderdagavond 18 juli op het programma. Een wielerwedstrijd voor amateurs over 80 kilometer, waarvoor burgemeester Diepenhorst om zeven uur het startschot laat klinken. Zo'n tachtig coureurs heb ben ingeschreven, waaron der Rob Bijvank, Werner Wieme, Kees de Nooyer, Adrie de Maesschalck, John de Crom, Jan Poley, Nico van de Klundert, Toon van der Steen en Pièrre Raas. Start en finish zijn als van ouds weer op de Markt. Van onze surfmedewerker GROEDE - De surfwedstrijd met als inzet de Matour Fun cup, is gewonnen door Ter- neuzenaar Adelbert Stokman. De wedstrijd die zondag op de Schelde is gevaren, werd ge houden ter hoogte van De Ver klikker bij Groede. De organi satie was in handen van de surfclub De Verklikker. Surf club De Verklikker is op de goede weg. De tot nu toe ge houden wedstrijden zijn alle maal succesvol verlopen. Voor zondag schreven zich, ge steund door het mooie weer, voor de eerste manche onge veer 25 deelnemers in. Er moesten twee schiftings manches gevaren worden, waarna er in de finalegroep werd uitgemaakt wie de nieu we Funcup-winnaar werd. Naarmate de wedstrijd vor derde, sloeg het weer om. Hoe wel er werd gestart met een rustige wind en een lekker zonnetje, werd de finale ge- surfd onder harde wind met windstoten. Nog voordat de fi nalisten bekend waren had al een aantal deelnemers, onder invloed van het weer, de surf plank voorgoed uit het Schel- de-water gehaald. De finalis ten bleken weinig last te heb ben van het ruige weer. Titelverdediger André Ver meulen uit Breskens ging in de finale goed van start. Na de 'Le Mans-start' lag hij als eer ste van de vijf finalisten, maar na een foutieve manoeuvre van Vermeulen nam de op de loer liggende Adelbert Stok man de kop over. Het totale veld lag niet ver uit elkaar, zo dat ook Valentino van Over- meren uit Hoek Vermeulen kon passeren, nadat hij in de fout was gegaan. Adelbert Stokman stond zijn plaats aan de kop niet meer af en won af getekend, nadat hij de finish, die op het strand lag, passeer de. André Vermeulen en Rick Hamelij nek uit Breskens kwa men in een echte nek-aan- nek-race dicht achter elkaar aan. Vermeulen had echter nog voldoende voorsprong om de derde plaats voor zich op te eisen. Wim Fort uit Terneu zen, die zich na twee onvoor stelbaar uitputtende schif tingsmanches plaatste, moest genoegen nemen met de vijfde plaats. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Er is nog steeds weinig belangstelling binnen het Oostburgse recreatieve zaalvoetbal - OREVO - om banden aan te gaan met de KNVB. Dit bleek tijdens de jaarlijkse vergadering van het OREVO toen ZAVIO-afge- vaardigde Rik Henry dit on derwerp ter sprake bracht. Met een kleine contributiever hoging zou men recreatielid van de KNVB kunnen worden, waardoor eventuele schorsin gen, die men van KNVB-zijde al in het vooruitzicht heeft ge steld indien één van hun leden aan dit 'wilde' voetbal deel neemt, voorkomen kunnen worden. Bij de afgevaardigden van de recreatieve clubs zag men het niet zitten om speciaal voor die reden toe te treden, zij het met een minimale verbin ding tot de KNVB, zodat alles bij het oude blijft. De belang stelling voor het recreatieve zaalvoetbal in de regio West- Zeeuwsch-Vlaanderen is nog altijd groot. Volgend seizoen kunnen weer 25 teams aan de bak, terwijl er nog een viertal teams op de wachtlijst staat. De contributie werd met een tientje verhoogd tot 310 gul den. Dit in verband met de verhoging van de zaalhuur. De 'eigen' spelregels zullen nog eens onder de loupe worden genomen en zonodig aange past. Het aantal uren waarin de competitie zal worden afge werkt - het seizoen begint dit jaar op 26 augustus - is het zelfde gebleven als vorig sei zoen. Wel stelde Rinus van de Voorde, die evenals Rein van der Helm in het bestuur werd herkozen, dat hij dit seizoen geen wijzigingen meer aan brengt in het gemaakte wed strijdschema. „De ploeg die niet komt opdagen, verliest met 5-0, anders blijf ik weer schuiven," stelt de competitie leider. Van onze surfmedewerker TERNEUZEN - Marcel Mas tenbroek heeft zondag in de eerste divisie de tweede zo- mersurfwedstrijd van de Windsurf Vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen ge wonnen. De wedstrijd op de Otheense Kreek kende in de promotieklas overigens een verrassende winnaar. Edwin Koning vaarde voor de eerste keer in zijn leven een wed strijd en schreef deze direct op zijn naam. Koning is door deze over winning meteen naar een tweede plaats op de ranglijst gestegen van de zomersurf- competitie, die door de surfen- thousiastelingen Gert Jan Boekamp en Carlos de Smet uit Terneuzen is opgezet. Ko ning moet in de rangschikking in de promotieklas Sharif Ab- dulla voor laten gaan. Abdulla kwam zondag niet verder dan een vijfde plaats, maar door de resultaten van vorige week kon hij de eerste plaats in het klassement voor zich opeisen. In de tweede divisie revan cheerde Ivo Kristelein zich voor zijn wat mindere presta ties van vorige week. Toen werd hij laatste en nu vaarde hij zijn plank naar een meer dan overtuigende eerste plaats. Kristelijn won alle vier manches. Door dit resulaaat en de punten die hij vorige week verzamelde, is Kristelin ook aanvoerder in het tussen- klassement over zes wedstrij den. Marcel Mastenbroek lijkt definitief doorgebroken in de eerste divisie. Net als vorige week zondag kon de surfer uit Terneuzen beslag leggen op de bovenste plaats. Alleen in de eerste manches toen het nog niet hard waaide, had Masten broek duidelijk moeite met de omstandigheden. Hij finishte toen als derde, maar door daarna drie keer als eerste te eindigen ging de dagprijs naar hem. In de meisjesgroep is Jea- nette Ducroix eerste gewor den. Zij leidt, net als Marcel Mastenbroek in de eerste divi sie, het klassement in de meis jesgroep. Uitslag promotieklas: 1. Edwin Ko ning, 2. Egbert Roelofs, 3. Samir Abdulla, 4. Kees Ramselaar, 5. Sharif Abdulla. Tweede divisie: 1. Ivo Kristelijn, 2. Jan Willem Kramer, 3. Michiel Jar Frans Boekamp 5. Carlos de divisie: 1. Marcel Mastenbroek, 2 Dohmen, 3. Bart Dohmen, 4. Robert Ho- gendoorn, 5. Jero ansen, 3. Eerste 2. Pim (ADVERTENTIE) Neem de ideale reisverzekering mee, Een reisverzekering van de Europeesche. Vroom Dreesmann, uw vertrouwd adres, regelt het vlot en voordelig. Ook op zaterdag en de koopavond. - V&D bruist van leven. Al bijna 100 jaar!

de Stem | 1985 | | pagina 9