UIT KADASTER MOET AFSLANKEN Wet gelijke behandeling problematisch Belangrijke omzetstijging b detailhandel Tandarts in het warenhuis Brinkman weigert Veronica A-status Lakeman heeft vragen over bedrijf Lubbers BINNENLAND teraars Geen afspraak Sggsss Superheffing nog niet geïnd Zilvervloot minder aantrekkelijk KNOV: hoogte werkloosheid mag niet bepalend zijn VVD komt nu met wetsontwerp dustrieterrein oerdijk 1 'Haags predikant zet aan tot antisemitisme' VDT Hartluchtbrug naar Londen kan stopgezet Samenwerking universiteit en NLO's bij 'eerstegraads' PRIMEUR VOOR NEDERLAND: Tarieven Voorlichting ^ickuab i<iiiuli i3ö5 T28 PAGINA 3 dwingt zijn studenten de ten te beluisteren, et begin praten de cursis- 1 traag en praktisch mo- bisch, net zoals Andrew et hen heeft aangeleerd t begin van elke dag be- zij hem rechtstaande in „Goe-de mor-gen, me- ell." Het klinkt onnatuur- een beetje zangerig. Bell r kennelijk van uit, dat aars nooit hakkelen wan- j zingen. vier dagen worden de cur- al verondersteld over vol- e zelfvertrouwen te be en om naar huis te bellen et zorgvuldig afgemeten en een gesprek te voeren nog te stotteren. Elke krijgt bovendien op- het hotel even te verlaten Roger Simons ts te gaan kopen. Andrew eelt zelf de bestellingen BBC zond onlangs een tv-: mma uit over Bells unieke tter-therapie. Onder de cursisten bevonden zich 5-jarige verpleegster van "n, die in 't begin geweldig oei te had met het uitspre- an haar naam, en een weerman uit Noord-Ier- De vijfde dag konden zij I het eerst van hun leven rseren zonder te stotteren, zij na afloop van de cursus huis vertrokken, spraken" gewezen hakkelaars wel maar toch normaal. An- Bell gaf hen de raad nog ens twee maanden lang dag spreekoefeningen te en en hem elke week te te ren. dat hij niet meer stottert, de Noordierse brandweer- John Harper, die vroeger bevelen kon geven, inmid- flink promotie gemaakt, met verpleegster Lucia mons gaat het goed. Kort cursus was ze betrokken n klein autoongeluk, waar- j geen schuld had. „Vroe- ou ik makjes alles op mij en genomen," zei ze na- maar nu kreeg de tegen- van mij de volle laag. Nog had ik zoveel geluk ge- t!" t is nu iets meer dan een geleden, dat het tv-pro- a over het anti-stottersys- van de Schot Andrew Bell gemaakt. Twee van de acht sten, die erin voorkwamen, sedertdien opnieuw aan 't elen gegaan. De anderen houwen Andrew Bell als redder. Hij heeft hen de teid van het woord gegeven hen het stotteren af te le- llllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllll Van onze Haagse redactie qEN HAAG - Veronica wordt voorlopig geen A-om roep. Minister Brinkman (WVC) vindt dat Veronica niet voldoende heeft kunnen aantonen, dat deze om- nroeporganisatie het vereiste aantal leden - 450.000 - telt, dat nodig is om tot de grote omroepen te gaan be horen. het voorgeschreven advies aan de Omroepraad vroeg, liet Brinkman weten dat hij voor die adviesaanvrage de boven grens hanteerde. Dat gebeurde ook bij eerdere tellingen, maar in al die gevallen kwam de statistisch verantwoorde schatting uit boven 450.000 le den. In het geval van Veronica blijft die schatting daar echter onder. Dat èn het afwijzend advies van de Omroepraad zijn voor minister Brinkman de reden om Veronica nog niet tot A- omroep te verklaren. Het mi nisterie van WVC is inmiddels begonnen met een nieuw on derzoek naar het ledental van Veronica. Bezien wordt of op basis van dat onderzoek Vero nica in 1986 alsnog A-omroep kan worden. Veronica-directeur Rob Out liet weten „zeer teleurgesteld en diep verslagen" te zijn over je negatieve beslissing van Brinkman. Veronica zal bij de 1 van State in beroep gaan i, wat Out noemde, „deze Rechtmatige beslissing, die legen alle redelijkheid in- lat." Als A-omroep zou Veronica (uur TV- en 63,5 uur radio- sndtijd per week hebben ge- iregen. De omroeporganisatie moet het nu nog blijven doen 5,5 uur TV en 28,5 uur ra- jio per week. Een onderzoek van het Cen traal Bureau voor de Statis- heeft uitgewezen dat Ve ronica 448.447 leden heeft. Re- tening houdend met een be- ïouwbaarheidsfactor van 15% moet het aantal Veronica- ieden per 31 maart van dit jaar geschat worden tussen 444.099 ledengrens) en 451.504 (bo- tengrens). Toen hij op 10 mei Vervolg van pagina 1 Intussen heeft de PvdA- (ractie in de Kamer de positie tan Van Aardenne opnieuw in ktt geding gebracht. In een ndio-interview zei fractielei- ier Den Uyl dat het erop lijkt lil de bewindsman van Eco- wnische Zaken de Kamer on juist heeft geïnformeerd over Djn gesprekken met de Com- lissarissen der Koningin Van Agt en Kremers over de bouw tan kerncentrales in Moerdijk mBorssele. Het Amsterdamse actieblad Bluf heeft inmiddels een lijst net adressen van hoge ambte- laren van Economische Zaken (tpubliceerd. Bij het lijstje staat ook vermeld wanneer de Wreffende ambtenaren met vakantie zijn. Het weekblad roept iedereen op in te breken lij hoge ambtenaren van EZ. Be politie surveilleert op ver lek van EZ al geruime tijd in ie nabijheid van de woningen an EZ-ambtenaren. Omdat iemand weet wie Bluf uit- eeft, kunnen geen juridische Jappen worden genomen. PIER^^6 DORUWPEN HEN HAAG - De inning van 'i superheffing is opnieuw "gesteld. Minister Braks Wt hiertoe vrijdag besloten mlat de zuivelfabrieken die 't heffing moeten innen (of *»er gezegd moeten afhou- ta van het melkgeld dat aan melkveehouder wordt uit- Waald) de zaak administra- hlnog niet rond hebben. De heffing wordt nu geïnd ;r-e periode van 28 juli tot 11 Hgustus. Braks heeft tevens de Euro pe Commissie verzocht om '"stel van het afdragen van Heffing, de boete op te veel ^produceerde melk, aan Brussel. De verwachting is dat :l Commissie over twee we ft akkoord zal gaan met uit te! van de afdracht tot sep- pber. Volgens de j ongste cij - moet er ongeveer 87 mil- [iffl gulden superheffing aan l-'Jssel worden afgedragen. Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - De Staat zal in bet vervolg geen premie meer betalen over de rente die ge kweekt is over spaartegoeden van jeugdige spaarders, die in de Zilvervloot hebben aange monsterd. De jeugdspaarwet wordt om bezuinigingsrede nen minder aantrekkelijk. Naast het vervallen van de rente-premies zal het ook moeilijker worden om met de Zilvervloot mee te varen: de wet wordt strikter op jongeren toegepast en Nederlandse jon geren, die niet hier wonen, zullen niet meer mee kunnen doen. De wijzigingen, waarmee het kabinet op voorstel van minister De Koning (Sociale Zaken) akkoord is gegaan, zullen overigens alleen gelden voor nieuwe spaarders. Wie al eerder met de Zilvervloot voer zal van de wijzigingen geen nadeel ovdervinden. DEN HAAG (ANP) - In het kader van de privatisering van de rijksdiensten is besloten tot afslanking van de dienst van het kadaster en de openbare registers. Landmeetkundig en kartografisch werk moet worden uit besteed en personeel van de dienst gaat over naar de markt sector. In totaal gaat het daarbij om ongeveer 300 ambtena ren van de dienst. Bij het uit te besteden werk gaat het om een bedrag van 30 miljoen gulden. De realisering van dit besluit, waarmee het kabinet vrij dag akkoord is gegaan, moet plaats vinden in een periode van vijf jaar. Het kabinet besloot verder tot een tweede ronde van on derzoek naar verdere privatiseringsmogelijkheden. Tot de te onderzoeken overheidsdiensten en -werkzaamheden be horen de departementale accountantsdiensten, de afdeling bouw en constructie van de Rijksgebouwendienst, de ver taaldienst van Buitenlandse Zaken, de Staatsloterij, de Rijksluchtvaartschool en de ingenieursdiensten van rijks waterstaat. Minder geld voor regionaal beleid Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De regering blijft de economisch zwakke regio's tot 1990 steunen, maar wil dat doen met ongeveer 600 miljoen gulden minder dan de afgelopen vier jaren. Niet alle aandacht gaat meer uit naar de écht zwak ke regio's zoals Zuid-Limburg, het noorden van het land en Nijmegen en omgeving, maar het Kabinet wil ook de sterkere kanten van andere regio's én de eco nomie in de vier grote steden met extra financiële steun beter gaan benutten. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het kabinet is er (nog) niet in geslaagd een akkoord te bereiken over het in te dienen wetsontwerp ge lijke behandeling (anti-discri- minatiewet). Met name de vraag of en zo ja welke afweging gemaakt moet worden tussen de grond rechten - discriminatieverbod, vrijheid van onderwijs en vrijheid van godsdienst - le vert binnen het kabinet pro blemen op. Daarbij gaat het vooral om de behandeling van Dat zijn de hoofdpunten uit de nota regionaal sociaal-eco- nömisch beleid, die minister Van Aardenne (Economische Zaken), minister De Koning (Sociale Zaken) en staatsse cretaris Van Zeil (Economi sche Zaken) gisteren in Den Haag presenteerden. Door de bezuiniging van on geveer 600 miljoen gulden voor de komende vier jaar op het regionaal beleid is het jaar lijks uit te geven bedrag (ruim 570 miljoen gulden) weer terug op hetzelfde niveau als in 1981. De opvallendste bezuiniging is gezocht bij een beperking van de Investeringspremiere geling (IPR). Bedrijven die willen uitbreiden of vernieu wen kunnen daar een beroep op doen. Van Aardenne wil absoluut niet dat deze premie bedragen de komende vier ja- bijbelse mosterdzaadje tiemt hier en daar weer Nederland. Ziet maar r het groeiende aantal sterstudenten en de on- .mige groei van diverse kgroepen van katholieke »eren o.a. in Didam en der van studentenclubs ir niet mee te spotten Zij zijn allemaal de p van onze r.-k. kerk in stere tijden geworden! iterhout loegen or de discussies over de lag van kernafval op het rein van het Industrie- en venschap Moerdijk vra- i wij ons niet af waarom havenschap in financiële pblemen zit, maar het is ttig in dit verband de vol- ide vragen te stellen: 1. is ooit op de gedachte tomen om daar een in- strieterrein aan te leg- i? 2. Wie zaten in de ver- twoordelijke overheidsor- len en welke betrekkin- i onderhielden zij met be- ïghebbende wegenbou- rs, bouwbedrijven en le- "anciers? 3. Wie legt nu dergelijk terrein aan ider behoorlijke gefun- rwa^hten wlnsten?r4dOm iï^ingln deze maanden Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - Tegen het metaalbedrijf Hollandia- Kloos (het familiebedrijf van premier Lubbers) is een procedure op handen bij de Ondernemingskamer van de Amsterdamse rechtbank op handen. De Stichting Onder zoek Bedrijfs Informatie (SOBI) zet namelijk grote vraagtekens bij het jongste jaarverslag van het bedrijf. Eén van de punten waaraan SOBI-directeur drs. P. La keman twijfelt, is de waardering van een vordering die Hollandia-Kloos heeft op Koeweit Airways. Het Neder landse bedrijf heeft voor die maatschappij een groot pro ject uitgevoerd. Over de betaling is, o.m. vanwege meer- werk, een conflict ontstaan dat intussen al vier jaar sleept. Daarvoor is twee jaar geleden al een voorziening van nog geen tien miljoen gulden aangegeven, terwijl er aan wijzingen zijn dat een veelvoud van dat bedrag als vor dering dubieus is. De Ondernemingskamer zal zich, wanneer SOBI dezer dagen de procedure begint, ook moeten buigen over het ontbreken van een balanspost voor pensioenverplichtin gen. Het gaat om achterstallige premiebijdragen die voortvloeien uit de verhoging van de pensioenrechten van de werknemers (in vaktaal de 'backservice-verplich tingen). Lakeman en Lubbers hebben vorig jaar ook al de de gens gekruist. Aanleiding was toen de publicatie van La- keman's boek 'Het gaat uitstekend'. Daarin beweert hij dat de familie Lubbers zichzelf heeft verrijkt aan de on dergang van het bouw- en staalbedrijf Nederhorst, onder het ministerschap van de huidige premier. Directeur R. Lubbers van Hollandia-Kloos, broer van •de minister-president, spande een kort geding aan. Tot een verbod van het boek kwam het niet maar de recht bank-president liet er geen twijfel aan bestaan dat hij het geschrift van Lakeman niet al te serieus nam. HAAG (ANP) - De geld- Jtoetten in de detailhandel J# towel in april als in mei J8 belangrijk toegenomen. 1,11 opzichte van de overeen- is'ige maanden van 1984 Hen de omzetten in deze landen respectievelijk met p Procent en 6,3 procent, in vrijwel alle branches van detailhandel was de omzet- ■ike redenen is het tekort al rond de ƒ250 miljoen/ Hoe denkt men dit tekort te werken en hoeveel lastingbetalers moeten ;rin bijspringen? Onze ac- groep Burgerbelangen eest dat de gewone man ;er de dupe is! eda im Dinnesen Dit blijkt uit gegevens /'net Centraal Bureau voor statistiek (CBS), die vrijdag n gepubliceerd. De gegevens J log niet gecorrigeerd voor /'•'fcranderingen. /ptzetstij gingen werden in i ten opzichte van -- onder andere gere geerd in de voedings- en genotmiddelensector. Deze sector in totaliteit realiseerde een stijging van de omzet van 3,2 procent. Behoudens de sla gers van de detailhandel in aardappelen, groenten en fruit, die omzetdalingen van respectievelijk 3,3 procent en 1,2 procent te zien gaven in april 1985, realiseerden alle overige branches in deze sec tor een omzetstijging. Voor beelden hiervan zijn de krui deniers 5,4 procent), de de tailhandel in vis 8,1 pro cent) en de slijters (+1,2 pro cent). Eveneens stijgend waren in april 1985 de geldomzetten in de non-food sector. De tot deze sector behorende branches vertoonden gezamenlijk een stijging van 4,8 procent. Voor beelden hiervan zijn de dro gisterijen 5,9 procent), de detailhandel in textielgoede- ren 6,2 procent), doe-het- zelf artikelen 7,7 procent), fotografische artikelen 18,1 procent) en de benzine-servi- cestations 9,8 procent). Omzetdalingen daarentegen deden zich voor bij de detail handel in lederwaren en reis artikelen (- 8,2 procent), boe ken en tijdschriften (- 3,5 pro cent) en bloemen en planten (- 3,9 procent). Een belangrijke omzetstij ging heeft zich in april 1985 voorgedaan bij de warenhui zen 8,1 procent). De postor derbedrijven daarentegen ga ven in deze maand een omzet daling van 9,2 procent te zien. Uit de voorlopige resultaten van het onderzoek naar de omzetontwikkeling over mei 1985 blijkt dat de totale omzet van de detailhandel in deze maand ten opzichte mei 1984 een stijging te zien geeft van 6,3 procent. Bij zowel de food- als de non-food sector be draagt de stijging ruim 6 pro cent. ren boven de 300 miljoen gul den uitkomen. In voorgaande jaren werd dat bedrag al na enkele maanden in een nieuw jaar gehaald. Het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (mid den- en kleinbedrijf) vindt dat de hoogte van de werkloosheid in een regio niet alleen bepa lend mag zijn voor het verle nen van steun door de over heid. De mogelijkheden voor een gezonde economische groei in een regio behoort het uit gangspunt voor het regionale beleid te zijn, omdat dit de ba sis is voor meer werkgelegen heid. Het KNOV heeft bezwaren tegen het financieren van het zogenaamde terugploegpro- jecten uit de middelen voor het regionale beleid. Het experi ment moet in beginsel worden voortgezet, maar dit mag niet ten laste gaan van de midde len bestemd voor het regionale beleid. Het KNOV vindt de invul ling van de op zich terechte ombuigingen onjuist. Zo krijgt het stimuleringsbeleid een te grote plaats ten koste van het ontwikkelingsbeleid. Daarmee draait het kabinet de klok te rug naar de jaren '50, toen het beleid uitsluitend gericht was op steun aan zwakke regio's. Het KNOV is het eens met het aanbrengen van een pla fond in de Investeringspre mieregeling (IPR), maar heeft wel bezwaren tegen de bezui niging op de premiering van uitbreidingsinvesteringen, omdat juist deze regeling gun stige effecten heeft voor het stimuleren van investeringen in het midden- en kleinbedrijf. DEN HAAG - De Stichting Bestrijding Antisemitisme en de Anne Frank Stichting heb ben besloten een strafklacht in te dienen tegen dr. B. Wentsel, gereformeerd predikant in Den Haag, wegens het aanzet ten tot jodenhaat. De twee organisaties base ren zich hierbij op de uitlatin gen van dr. Wentsel zoals die zijn geciteerd in het dagblad Het Binnenhof. Een en ander maal heeft dr. Wentsel in het openbaar zijn opvatting ver dedigd dat „de holocaust Gods straf was voor joodse zonde". Wentsel, 5 juli in Ameron- gen tot leden van de Reforma torische Studentenvereniging CSFR: „God straft het volk Is raël door zijn vijanden, de Hitlertroepen. Dat is de straf Gods." En in een vraaggesprek met het dagblad Het Binnen hof op maandag 8 juli: „De ho locaust was de straf van God voor de zonden die door de jo den waren begaan." Volgens de Stichting Be strijding Anti-semitisme moe ten deze uitlatingen worden aangemerkt als belediging en aanzetting tot haat wegens ras, godsdienst of levensover tuiging zoals bedoeld in par.137 c/e van het Wetboek van Strafrecht. Van Doorne's Transmissie (VDT) in Tilburg gaat dit jaar 500 schakelbanden produceren voor inbouw in de automati sche transmissie van Ford automobielen (Fiesta). De banden gaan naar de trans- missiefabriek van Ford in de Franse stad Bordeaux, waar de assemblage gebeurt. Het plankzeilen heeft zo'n grote vlucht genomen dat er te water maatregelen genomen moeten worden tegen te grote drukte. In de haven van IJmuiden is op tonnen een 'verkeers bord'aangebracht. Surfers mogen daar niet voorbij. - FOTO ANP homoseksuelen bij instellin gen op confessionele grond slag. Premier Lubbers gaf gister avond te kennen dat bij be sprekingen in een kleine groep van meest betrokken be windslieden, de casuïstiek een niet onbelangrijke rol speelt. Zo is men bijvoorbeeld nog niet uit de vraag waar het pri vé domein begint en het werk- domein ophoudt. Anders ge zegd: is het mogelijk een wet telijke regeling te ontwerpen, die enerzijds van mensen vraagt zich te conformeren aan opvattingen van besturen van instellingen op levensbe schouwelijke grondslag, voor zover het de werktijd bij die instellingen doorgebracht be treft, en anderzijds het gedrag in het privé domein vrij te la ten, althans niet te betrekken in het oordeel over de vraag of iemand al dan niet bij derge lijke instellingen kan werken. De WD-fractie heeft intus sen aangekondigd dat zij, nu het kabinet er niet voor 1 juni uitgekomen is, zoals een Ka mermeerderheid had ge vraagd, nog dit jaar zelf met een initiatief-wetsontwerp zal komen. DEN HAAG - De Nederlandse Hartpatiënten Vereniging heeft staatssecretaris Van der Reijden (Volksgezondheid) la ten weten dat ze op 1 augustus stopt met de hartluchtbrug naar het St. Anthony Hospital in Londen. De wachttijd voor een open hartoperatie in Nederland is volgens NHV-voorzitter Van Overveld nu zo ver terugge bracht dat de NHV het niet verantwoord vindt nog geld te blijven uitgeven voor deze luchtbrug. Het geld zal nu worden gebruikt voor een eigen vakantiecentrum. Waar dat zal verrijzen is nog niet bekend. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De opleiding tot eerste-graadsleraar zal voort aan plaatsvinden in samen werking tussen instellingen voor wetenschappelijk onder wijs en de nieuwe lerarenop leidingen (de NLO's). Dat besloot de ministerraad gistermiddag. In het wetsont werp van minister Deetman en Braks staat dat de verschil lende instellingen de opleiding „op voet van gelijkwaardig heid" moeten regelen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Het is even een vreemd gezicht. Wie winkelt in de Bijenkorf in Den Haag ziet daar opeens een tandarts staan. Naast een bak vol opruimertjes en tegenover een hakkenbar. Achter een toonbank vol tandenborstels en tandpasta staat tandarts Rutger van Zoest. Hij houdt sinds kort praktijk in het warenhuis. Hij boort niet, hij trekt niet, maar doet wel allerlei pijn loze klusjes in de mond. Een trekkertje voor men sen met tandartsenvrees. In de praktijk van Rutger van Zoest geurt het niet naar tandarts en staat geen angstaanjagende boor. Kortom: mondhygiëne voor mensen met drempelvrees. Na zijn studie wilde Rut ger van Zoest (30) geen praktijk in een statig heren huis beginnen. „Ik wil niet mijn leven lang achter een stoel met een boor staan. Ik wil liever pre ventief bezig zijn en mensen voorlichting geven over de verzorging van hun gebit. En waar kan je dat beter doen dan in een warenhuis? Daar komt echt iedereen langs." Waarom zouden mensen bij een tandarts in een wa renhuis langs lopen? „Ik denk dat veel mensen daar behoefte aan hebben. Ten eerste mensen die geen tandarts hebben. Die ook bang voor de tandarts zijn. Hier kunnen ze, zonder de dreiging dat ze gelijk behan deld worden, eens komen vragen wat er allemaal met hun gebit moet gebeuren. Dan kunnen ze daar eens rustig over denken voordat ze naar een tandarts stappen om zich te laten behandelen. Andere mensen hebben wel een tandarts, maar heb ben behoefte aan een aan vullende behandeling of in formatie. Mensen die van hun eigen tandarts een heel behandelplan hebben gekre gen, maar niet precies weten wat dat allemaal inhoudt. Die kunnen hier tekst en uitleg krijgen. En, dat zijn de meeste mensen, die wel een tand arts hebben, maar die hier komen om hun gebit schoon te laten maken. Sommige mensen blijken dat overi gens te doen, vóórdat ze naar hun eigen tandarts gaan. Gewoon om hun gebit er dan goed verzorgd uit te laten zien." Verwacht Van Zoest ook patiënten, die niet tevreden zijn over hun eigen tandarts en hem onafhankelijk ad vies komen vragen? „Ja, dat wel. Maar ik zal mensen niet gauw zeggen dat hun tandarts er niets van kan. Alleen als er echt sprake is van praktijken die niet door de beugel kunnen, zal ik dat doen. Ik ga men sen niet zeggen of hun tand arts goed of slecht werk ver richt heeft". De tarieven die hij rekent zijn niet goedkoop maar ook niet duur. Polijsten kost 12,50, een consult 25 en voor de mondhygiënistische behandeling rekent hij ƒ25 per kwartier. „Rijk zal ik daar niet van worden, maar dat hoeft ook niet. Om de huur van deze ruimte bij de Bijenkorf te kunnen betalen en mijn bo terham te verdienen heb ik zo'n acht klanten per dag nodig. Maar dan heb ik voor die mensen ook alle tijd". Wat vindt de tandartsen- wereld ervan? „Ik heb nog geen officiële reacties gehad, maar de meeste tandartsen blijken het een goede zaak te vin den. Ik ben ook geen concur rent. Ik geef voorlichting en doe werk als mondhygiënist. Voor het ander werk verwijs ik patiënten naar andere tandartsen. De officiële reactie van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tand heelkunde, ademt een sfeer van: het mag wel, maar moet het nou zo nodig? „We voelen ons voorals nog niet geroepen dergelijke vestigingen tegen te werken. Het belang van de pas-afge studeerden en de wens om te zien hoe deze ontwikkeling zich binnen de tandheel- kuinde afspeelt, zijn daar voor de belangrijkste argu menten", aldus de NMT. De Nederlandse Maat schappij tot bevordering der Tandheelkunde vindt het een goede zaak dat Van Zoest voorlichting geeft aan patiënten met tandartsen vrees en ook tegen zijn pre ventieve werk bestaat geen bezwaar. Wel wijst de NMT erop „dat Van Zoest zich buiten het vestigingsbeleid in de Bijenkort heeft gevestigd en zijn patiënten dus niet voor een vergoeding van het zie kenfonds in aanmerking ko men".

de Stem | 1985 | | pagina 3