I HORDENLOOPSTER MARJAN OLYSLAGER STEM Doping-affaire in Belgisch voetbal Honkbalzege België Concours hippique paarden in Hulst LJÏLt MINDER FIFA verlicht straf Engels voetbal Jan Peters naar Atalanta Okker blijft aan kop in EK Laser midiiHMimwii Panasonic? VRIJDAG 12 JUL11985 Van der Wiel op winst tegen Rus Sokolov IN RES-CR0SS Fraaie overwinning Marlon Hemelsoet Stratenloop afgelast TYd Panasonic heeft een kopieermachine voor elk bedrijf en elke afdeling. Meteen capaciteit van 600 tot 2700 kopieën per uur. Met een zelfdiagnose-systeem (ook de kleinste). Met een perfecte kopiekwaliteit dank zij het Magne- fine Proces. En toch zijn ze concurrerend geprijsd. U kunt ze kopen, huren enz. Geïnteresseerd? Vul de bon in ofbel voor een uitvoe rige brochure of een gesprek met één van onze mensen: 073-202282. ■n <e^'eP PAGINA ZEELAND 1 T 'IK MOEST HAAR TOT RUST BRENGEN Geen straf voor uitdelen van fikse klappen T14 PAGINA SPORT3 ZÜRICH (RTR) - De interna tionale voetbalfederatie (FI FA) heeft donderdag de straf fen, die na het drama in het Heizelstadion waren uitge sproken over Engelse clubs, enigszins verlicht. Met onmid dellijke ingang zullen Engelse verenigingen weer het recht hebben wedstrijden buiten Europa te spelen. De Europese sancties, vastgesteld zes dagen na de ramp in Brussel, blijven voorlopig onverminderd ge handhaafd, dus ook de uitslui ting voor de toernooien om de Europese bekers. Een woordvoerder van de FIFA deelde mee, dat de ver lichting van de straf een ge volg is van verzoeken van voetbalbonden van buiten Europa, omdat daar zelden moeilijkheden met Engelse voetbalsupporters zijn ge weest. De internationale fede ratie herhaalde nog eens zijn standpunt, dat de bestrijding van vandalisme en geweld in en om het voetbal de taak is van bonden, continentale or ganisaties, verenigingen, spe lers, trainers, scheidsrechters, officials en toeschouwers en dat daarbij dient te worden samengewerkt met de verant woordelijke plaatselijke en nationale autoriteiten. De Engelse voetbalautori teiten namen donderdag met opluchting kennis van de be slissing van de FIFA om de straf tegen Engelse clubs te verlichten. Voorzitter Bert Millichip van de Football As sociation zei er mee akkoord te gaan, dat de uitsluiting voor wedstrijden in Europa blijft gelden. „Waar we in Europa ook spelen, we worden altijd gevolgd door een bende van dalen. Wij moeten eerst thuis orde op zaken stellen". Ted Croker, de secretaris van de FA, was eveneens te spreken over de beslissing van de FI FA, maar toonde zich teleur gesteld dat de Engelse clubs ook geen vriendschappelijke wedstrijden op het vasteland van Europa mogen spelen. BIEL (ANP) - John van der Wiel heeft donderdag in de achtste ronde van het interzo- ne-schaaktoernooi van Biel zijn partij tegen de Russische koploper Sokolov in een veel belovende stelling afgebroken. Daarentegen staat de Leidse grootmeester in de hangpartij uit de zevende ronde tegen de Filippijn Torre glad verloren. De Rus Vaganjan behaalde donderdag zijn vierde opeen volgende overwinning. Met zwart versloeg hij de Chinees Zunian Li. Door dat resultaat heeft Vaganjan na acht ron den 6,5 punt verzameld. De uitslagen: Poloegajevski (Sov) - Short (GBr) afg., Seirawan (VSt) - Petursson (IJs) afg., Sax (Hon) - Partos (Zwi) afg., Quinteros (Arg) - Gutman (Isr) 1-0, I^ju- bojevic (Joe) - Rodriguez (Cub) 1-0, Mar tin (Spa) - Jansa (Tsj) 0-1, Li (Chi) - Va ganjan (Sov) 0-1, Torre (Fil) - Andersson (Zwe) afg., Sokolov (Sov) - Van der Wiel (Ned) afg. De stand: 1. Vaganjan 6,5 punt, 2. Soko lov 5,5 1 afg., 3. Jansa 5,5, 4. Seirawan 5 1 afg., 5. Ljubojevic 5, 6. Van der Wiel 4,5 2 afg., 7. Poloegajevski en Short 4 1 afg., 9. Gutman 4, 10. Torre 3,5 2 afg., 11. Andersson 3,5 1 afg., 12. Petursson 3 1 afg., 13. Li 3, 14. Partos en Rodriguez 2 1 afg., 16. Sax en Quinteros 1,5+1 afg., 18. Martin 1. Van onze sportredactie BERGAMO - Jan Peters te kent vandaag een één-jarig contract bij de Italiaanse ere divisieclub Atalanta Bergamo. Gisteren was Peters' ac countant en zaakwaarnemer 'vrijwel rond' met de be stuursleden van de club uit Lombardije. Peters reist van daag naar Bergamo om te worden gekeurd en aanslui tend zullen de laatste obsta kels uit de weg geruimd wor den. Jan Peters is na beëindiging van het contract transfervrij. De transfersom, die Atalanta aan Peters' huidige werkgever Genova Club moet betalen, be draagt 360.000 gulden. Het is de bedoeling dat Peters met zijn gezin in Bergamo gaat wonen. BRUSSEL/BERINGEN (BEL- GA) - Drie spelers van de Bel gische tweedeklasser FC Be ringen hebben positief gerea geerd op een dopingcontrole na de competitie-wedstrijd te gen RWDM op 21 april van dit jaar. Dit heeft de Officier van Justitie in Brussel donderdag bekend gemaakt. De controle werd uitgevoerd door de Gentse professor De Backere. De door de drie be trokken spelers, van wie de namen niet vrij werden gege ven, aangevraagde contra-ex pertise, uitgevoerd door pro fessor Daenens uit Leuven, le verde opnieuw een positief re sultaat op. Het produkt dat ze innamen, was hoogst waarschijnlijk no- refedrine. Een neusspray, die de ademhalingswegen vrij maakt en als bijwerking de hartslag opdrijft. Norefedrine komt voor op de in 1977 in het Belgisch staatsblad gepubli ceerde lijst van produkten, die als doping moeten worden be schouwd. Voor de Belgische wet is het toedienen van dope of het per soonlijk gebruik ervan straf baar. De drie spelers zullen gerechtelijk worden vervolgd en kunnen gevangenisstraffen krijgen van acht dagen tot drie maanden, plus boetes ter hoogte van minimaal 2000 francs (circa 120 gulden). Daarnaast kan de Belgische voetbalbond het dossier van het parket van Brussel opvra gen en de spelers eveneens straffen opleggen. Het bestuur van FC Berin gen ontkent dat de betrokken spelers stimulerende middelen hebben gebruikt. „Wij vechten de conclusies van de De Bac kere en Daenens niet aan, maar de spelers hebben ons verteld dat zij uitsluitend neusdruppels hebben gebruikt om een verkoudheid tegen te gaan". jpillllllllllllllllllllllllilllllllllilllllllllllinnillINNMIMIMNIIIIIIIIlIHNIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIimillimillllllllllllllNllllllllllllilllllimillINNNIMIIIilllllllllM I Op weg naar de wereldtop I Door Romain van Damme BREDA - Afgelopen zondag was het weer raak. Bij de na tionale titelstrijd atletiek verbeterde Marjan Olyslager voor de zoveelste maal in haar carrière het Nederlands record 100 meter horden. Gesteund door een rugwind van 1,97 meter per seconde snelde zij in 13,01 seconden over de horden. Enkele uren later dook de in Breda woonachtige atlete onder de dertien secon den grens (12,96 sec.), maar toen gaf de windmeter 4,68 aan. „Ik had niet verwacht dat het dit jaar zo goed zou gaan", zegt de Zeeuwsch-Vlaamse, net terug van een twee uur duren de training. „In de atletiekwe- reld is het geen belangrijk jaar. Volgend jaar moet het eigenlijk gebeuren. Ik ben sneller en sterker geworden. Daardoor verandert je manier van lopen. Want die horden blijven op 8,5 meter staan. Je moet dus wat schaven aan het aantal passen. Desondanks gaat het voortreffelijk". In Nederland staat Marjan Olyslager op 'haar' onderdeel van de atletiek op eenzame hoogte. Langzaam maar zeker nadert de in Temeuzen opge groeide atlete de absolute top. Ongeveer twee weken geleden werd ze daarom geconfron teerd met een voor haar totaal nieuwe ervaring. In Oost-Ber- lijn liep ze een uitstekende ra ce en lag bij de zesde horde iets voor op de DDR-atlete Knabe. „Plotseling vond ik het erg vreemd dat ze niet voor me liep. Ik kan me dat haarscherp herinneren. Het flitste ineens door mijn hoofd. Een fractie van een seconde. Even was ik niet bij de wedstrijd, terwijl Knabe natuurlijk gewoon doorliep. Ik denk dat je een paar wedstrijden nodig hebt om aan het idee te wennen, dat je hen voorbij kunt lopen, dat je dergelijke wedstrijden kunt winnen". Het blijft echter opmerke lijk dat Marjan Olyslager, die acht jaar geleden in haar ge boorteplaats Temeuzen de eer ste schreden op het hordenpad zette, uitgerekend nu zo uitste kend presteert. „Dit jaar heb ik er wat andere dingen bijge daan", zegt ze in een poging een verklaring voor de snelle tijden te vinden, „vorig jaar zat ik met die voetklachten. Omdat er dit jaar niet zo erg veel op het spel staat, kun je wat meer gericht trainen. Wat minder horden, wat meer looptraining. Nee, ik geloof niet dat het komt, omdat er nu minder belangrijke wedstrij den zijn. Het is bij mij niet zo dat ik door grote spanningen niet meer kan presteren. Om te presteren heb je gezonde span ning nodig. Volkomen ont spannen aan de start verschij nen, kan niet. Aan het begin van een race heb ik een goed gevoel. Nerveus, wat prikkel baar. Maar absoluut niet ang stig. Die grens zal bij eenieder anders liggen. Trouwens, het blijkt nu dat ik snel kan lopen zonder concurrentie. Dat is ook nieuw. Al blijft concurrentie natuurlijk beter". De 13.01, die Marjan Olysla ger in Zwolle op 'De Peters kamp' scoorde, bleek goed te zijn voor een elfde plaats op de seizoenwereldranglijst. „Dat klinkt heel aardig", zegt ze voldaan, „maar je hoort pas bij de wereldtop als je regelmatig onder de dertien seconden loopt. Ik weet niet of dat vol gend jaar al het geval is". En dan: „Ik wil beslist geen 13,00 lopen. Och, dat zou ik echt ver schrikkelijk vinden. Nee, niet uit bijgeloof. Nee, 13,00 is geen tijd, 13,01 gaat nog net. Het liefst loop ik dan 12,99. Als het maar onder die dertien is". Dat heeft Marjan Olyslager, die in de Belgische hordenspe cialist Wilfried Geeroms een Marjan Olyslager, op weg naar de top. grenzeloos vertrouwen heeft, al meerdere malen gedaan. Ooit raffelde ze het parkoers in 12,8 af, maar ook toen was de wind een te stevige bondgenoot. „Ik denk dat ik 12,8, 12,7 kan lo pen", meent de computerpro- grammeuse, „dat moet haal baar zijn. Nee, aan het wereld record denk ik absoluut niet. Dat is 12,3. Dat is zo'n eind weg. Ik ken mezelf, ik train dage lijks. Je traint in april bijvoor beeld onder ideale omstandig heden. Steeds de wind in de rug. De horden wat dichter bij elkaar. Maar ook dan benader ik die 12.3 nog niet eens. Maar goed. Records lopen is leuk. Al hoeft <$at niet altijd het doel te zijn. Een Olympische finale kan ook een doel zijn. Dan hoef je niet zo op de tijd te letten. Winnen is dan het belangrijk ste. Ja, ik ben al in Seoel ge weest. Ik wil er tijdens de Olympische Spelen dolgraag bij zijn". Dat lukte vorig jaar net niet, ondanks het feit dat ze slechts een honderdste van de limiet verwijderd bleef. Het heeft haar pijn gedaan. LA is echter verleden tijd. Vandaar dat het nu vrolijk klinkt: „Ja, ik ben dus al in Seoel geweest. Ik heb het allemaal al gezien. Als ik om een of andere reden niet mag of kan, kunnen ze me dat niet meer afpakken. Het heeft wel indruk gemaakt. Heel groots opgezet. Alles was al klaar. Alleen was het daar wat onrustig. Veel militairen, heli copters boven de stad. Voor mij hoeft dat niet". Voorlopig zet Marjan Oly slager die Olympische Spelen uit haar hoofd. Volgend jaar wacht het EK, daarna het WK. Evenementen, waarop gepres teerd moet worden. Meer dan in dit jaar. „Dit jaar is het rus tig", zegt ze, „zaterdag loop ik in Parijs en dinsdag in Nice". Na die twee wedstrijden houdt ze het even voor gezien. Op va kantie naar Spanje. „Daar zit mijn trainer met zijn gezin. Heerlijk een weekje rustig aan doen. Boekje lezen, luieren. Eens lekker uitblazen. En daarna weer aan de slag". Tiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiniiini)iiiiiiiiiiiiiiii)iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii)iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii(? HAARLEM (ANP) - Tijdens het toernooi om de Europese honkbaltitel beeft België don derdag in Haarlem in de strijd om de derde tot en met zesde plaats met 18-0 van Zweden gewonnen. De wedstrijd nam slechts zeven innings in beslag. Bel gië, met als coach de Neder lander Cees de Bruin, moet nu om de derde plaats spelen te gen de winnaar van de ont moeting tussen Spanje en San Marino. België 0-3-2-6-2-3-2 18 Zweden 0-0-0-0-0-0-0 0 Werpcijfers: België: Frank Mathijs 12-1-6-4; Zweden: Ron Gaines (3 1/3 innings 3 man) 0-2-7-3, Pelle Karlsson (1/3 innings 1 man) 1-0-4-0, Lars Andersson (3 1/3 innings) 6-1-2-8. CASCAIS (ANP) - Hein-Piet Okker heeft donderdag in de derde race van de strijd om de Europese zeiltitel in de Laser klasse zijn eerste plaats in het algemeen klassement met suc ces verdedigd. De Bredanaar eindigde in de door de Westduitser Roland Gabler gewonnen race als tiende. Hij was daarmee de beste Nederlander. Uitslag derde race: 1. Roland Gabler (WD1), 2. Arne Ankvaern (Noo), 3. Neil Armstrong (NwZ), 10. Hein-Piet Okker (Breda), 18. Henk-Jan Maas (Groningen), 20. Siebe Schuur (Rotterdam), 22. Joos Bos (Langeraar), 26. Wouter Duetz (Am sterdam). In de vierde race van de strijd om de Europese zeiltitel in de 470-klasse hebben de vijf Nederlandse bemanningen donderdag hun posities in de algemene rangschikking niet kunnen verbeteren. Uitslag vierde race: 1. Brietzke/Schultz (DDR), 2. Andruleit/Andruleit (WD1), 3. Gostavo Doreste/Forteza (Spa), 4. Luis Doreste/Molina (Spa), 5. Chieffi/Chieffi (Ita), 39. John Stavenuiter/Marcel Ver meulen (Ned), 43. Hans Duetz/Jan Bos (Ned), 53. Tonny Vermeulen/Hennek Sta venui ter (Ned), 62. Mark Drontman/ Jan-Piet van Heemskerk (Ned), Jan van Ek/Andrè Beyer (Ned) gediskwalificeerd wegens te vroege start. Stand: 1. Chief fi 33.7 punten, 2. Luis Do reste 41.0, 3. Ballico (Ita) 65.0, 4. Brietzke 75.7, 5. Vater (DDR) 81.7, 8. Stavenuiter 109.0, 41. Van Ek 195.0, 47. Vermeulen 201.0,53. Drontman 205.0,59. Duetz 222.0. Kaagweek De Friese Regenboog-zeiler Harry Amsterdam heeft op de laatste dag van de Kaagweek laten zien, dat hij een kundig specialist is. Op overduidelijke wijze won de zeiler uit Sneek de individuele slotwedstrijd. De eindoverwinning gaat evenwel niet naar Amster dam, maar naar de Rotter dammer Peter Frech. Deze eindigde donderdag als vierde, maar zijn drie eerste plaatsen in de andere wedstrijden ble ken goed voor de eindzege. Van onze paardesportmedewerker HULST - Op het ruitersportterrein aan de Water, straat in Hulst wordt zaterdag een concours hippiqUe voor paarden gehouden in de klassen L, M en Z. De organisatie is in handen van de landelijke rijvereni- ging en ponyclub Hulst, een vereniging waarvan het be stuur aardig is gewijzigd. En kele weken geleden zijn de be stuursleden Jo Cornelissen, Bennie Strooband, Alfons Kind en Alouis de Bruin opge stapt. Het enige bestuurslid dat aanbleef was Paul Burm, de garagehouder uit Kapelle- brug. Er werd echter vlot een nieuw bestuur gevormd, be staande uit voorzitter Paul Burm, secretaris Harold Cor- nelissens uit Kapellebrug en penningmeester Fons de Vet ter uit Heikant. Alle drie erva ren wedstrijdruiters, die we ten hoe het wedstrijdgebeuren in elkaar steekt en die nu reeds tekenen voor de organi satie van een tweetal hippi sche evenementen. Zaterdag het concours hippique voor paarden en over veertien da gen voor de pony's, met daar bij de voorselectiewedstrijden voor de Zeeuwse kampioen schappen. Op de startlij sten bij de paarden 127 dressuurcombi- naties met een opmerkelijk brede top, namelijk 30 M-com- binaties, waarvan er 10 uitko- AXEL - Vooral in de 250 cc- klas amateurs om de RES-tro- fee op het Axelse Smitschorre- circuit werd een adembene mende strijd geleverd tussen Marlon Hemelsoet uit West- dorpe en Johan Schelleman uit Axel. Beide crossers schreven een manche op hun naam en de tijd moest de beslissing brengen in deze zesde wed strijd. Deze keer was het Mar lon Hemelsoet die dagwinnaar werd, omdat hij twee seconden minder nodig had over beide manches dan zijn rivaal Schelleman. Daarmee kreeg de klassering juist het omge keerde beeld van afgelopen zaterdag, toen Schelleman een seconde sneller was. Veel minder moest er gere kend worden in de 500 cc-klas, waarin Jaap van Tatenhove opnieuw veruit de sterkste was en onbedreigd beide man ches op zijn naam schreef. Marco Roos uit Axel, onlangs nog tweede, kon vanwege pech niet meerijden in deze klas. In de 80 cc-klas werd het een simpele overwinning voor Pa trick Pierssens uit Kapelle brug, die beide reeksen win nend afsloot. Uitslag 80 cc: 1. Patrick Pierssens, Kapellebrug; 2. Philips Schepens, Waas munster (België); 3. Jean-Pièrre Gödde, Koewacht; 4. Perry Benningshof, Bres- kens; 5. Frans Herwegh, Koewacht. 125 cc: 1. Jurry Nolet, Yerseke; 2. Mare Tie- leman, Kloosterzande; 3. Werner Ram- meloo, Philippine; 7. Rudie Weemaes, Westdorpe; 8. Mare Wöginger, St.-Jan- steen. 250 cc: 1. Marlon Hemelsoet, West dorpe; 2. Johan Schelleman, Axel; 3. Jaap van Cadsand, Axel; 5. Hans Kolijn, Temeuzen; 7. Eddy Jansen, St.-Jansteen. 500 cc: 1. Jaap van Tatenhove, Temeu zen; 2. Eddy Leenknecht, Axel; 3. Chris de Pooter, Axel. DOMBURG - De stratenloop in Domburg, die vandaag vrij dag 12 juli op het programma stond, is afgelast. Dit om orga nisatorische redenen. men in de M2-klasse en 2i de Ml-categorie. Voor Zeeuws-Vlaamse ruiters en amazones een belangrijk tref. fen, omdat zij heel wat minder wedstrijden in de benen heb. ben dan de combinaties uit de rest van Zeeland. Er komen in Hulst niet min- der dan 15 Z-combinaties aan het vertrek, waarvan 9 in de Z2-klasse. Hierin wordt een felle strijd verwacht om de ereprijzen. In de groep van fa. vorieten de winnares van het Pinksterconcours in Axel, in. grid van 't Westeinde met Se- ria van De Haringruiters. Zij kan op zware tegenstand re kenen van Suzan Malcorps met Onda van De Zwinruiters Centien Krijger met Urgento van Jacoba van Beieren en Marc van 't Westeinde van De Haringruiters. De springrubrieken begin nen om 13.00 uur, met in totaal 42 springruiters en amazones. Zij rijden op een nieuw terrein en niet in de bekende en veelal gevreesde springbak, die in het verleden veel moeilijkhe den veroorzaakte. Het spring- parkoers is uitgezet door par koersbouwer Arie in 't Veld uit Willemstad. Twintig deel nemers op de starlijsten in de L-klasse, die voor de parade (aanvang 14.00 uur) wordt af gewerkt. Elf combinaties in de M- klasse beginnen om 15.00 uur aan hun karwei. Een viertal Zeeuws-Vlaamse combinaties neemt het op tegen de concur rentie van boven de Schelde. Dat zijn: Alexandra van der Peijl met Pandour van De Zwinruiters, Wim Huys met Cartouche, Mariska de Badts met Titia en Tom Bosch met Sixtus, allen van Luctor et Emergo. Sluitstuk vormt de Z-klasse met twaalf combinaties. Grote favoriete is heersend kam pioene Liesbeth Schijve met Nicolette van De Zwinruiters, Zij krijgt vooral af te rekenen met de kersverse secretaris van de organiserende vereni ging, Harold Cornelissens met Amon, die een goed voorsei zoen achter de rug heeft. Een concours dus met een sterke bezetting. 16 Amateurs: 1 T. v.d. Steen, Bruinisse 352 punten, 2 M. de Baat, De Haan 329, 3 F, Laurijssen, Zundert 312, 4 W. v. Loen- hout, Nw. Vossemeer 293, 5 Th. Akker mans, Nw. Vossemeer 274, 6 R v Hooy- donk, Roosendaal 253, 7 N. v.d. Klundert, Hoogerheide 226, 8 W. Wieme, IJzendijke 229, 9 A. v. Loon, St. Willebrord 206,10 R. Bijvanck, Sas van Gent 205, 11 Th. Fase, Nw. Vossemeer 201, 12 K. v. Goethem, Kloosterzande 181, 13 J. Kools, Roosen daal 175, 14 J. Gevers, Rijsbergen 158,15 J. de Crom, Hoogerheide 152 punten. Junioren: 1 P. Barten, Zevenbergen 373 punten, 2 J. v. Ginneken, Etten-Leur 279, 3 A. Tak, Oud Gastel 242, 4 R. Tak, Oudenbosch 228, 5 P. Haast, Rijsbergen 198, 6 A. Goense, Ovezande 194, 7 J. Mel- sen, Roosendaal 189, 8 E. Crombeecke, Aardenburg 163, 9 H. Bogers, Fijnaart 158,10 R. de Vrieze, Goes 152,11 J- Oerle- mans, Dongen 149,12 J. v.d. Luijtgaarden, St. Willebrord 147, 13 J. Buikmans. Hoe- ven 146, 14 J. Mobach, Sluiskil 138,15 K. Smits, Zundert 129 punten. Nieuwelingen: 1 J. Valentijn, St. Wille brord 386, 2 V. Timmermans, Hoogerhei de 255,3 J. v.d. Boom, Roosendaal 241,4 K. Kools, Oudenbosch 239, 5 R. Lockefeir, Oudenbosch 202, 6 R. Kroon, Oud Gastel 197, 7 B. v. Aarsen, Bosschenhoofd 185,8 F. v. Son, Zevenbergen 163, 9 W. Geys, Kwadendamme 160, 10 C. Wouters, Ze venbergen 159,11/12 A. de Ridder, Arne- muiden en R. Hellemons, BosschenhoolQ 153,13 J. Akkermans, Nw Vossemeer 14o, 14 M. v. Steen, Dongen 140, 15 M- Pm*" link, Temeuzen 135 punten. (ADVERTENTIE) De komplete kopieerploeg van Panasonic FP-1000 600 kopieën per uur per uur FP-2520 1500 kopieën per uur Office Automation^y^ FP-1520 900 kopieën per uur PANASONIC, VOOR TOPPRESTATIES FP^520 2700 kopieèn per uur Stuur mij documentatie over Panasonic kopieermachines. Bel mij om een afspraak te maken voor een gesprek. Bedrijfsnaam: Naam: Straat: Postcode/plaats: Telefoon: i In een gefrankeerde envelop sturen naar Haagtechno b.v., Postbus 236, 5201 AE Den Bosch. ïOfc°e!: ,et*° neb- Van een onzer verslaggevers GOES - Het nu relatief lage werkloosheidscijfer in Zee land geeft een te gunstig beeld van de huidige en toekomstige sociaal-economische situatie van de provincie. Om tot een goede beoorde ling van de echte situatie in Zeeland te komen moet ook gekeken worden naar zaken als toekomstige werkgelegen heid, het arbeidsaanbod, de onderwijsparticipatie en de migratie. Tot deze ietwat som- h bere conclusie komt de Regio- nale Raad voor de Arbeids markt in Zeeland in zijn jaar verslag. Besti al ak Van een onzer versb OOSTBURG/TERNEUZ besturen van de ziekenh Temeuzen/Sluiskil hebt bereikt over fusie van be De fusie is een feit als de o voor voor uiterlijk 15 oktobe ben uitgebracht. Bij de uitwerking van dit besluit zullen de belangen van het thans in dienst zijnde per soneel zo goed mogelijk wor den beschermd. De verwach ting is dat in de nieuwe situa tie zich geen grote verschillen voordien in de samenstelling van het personeelsbestand ten opzichte van de toestand van voor de fusie. Verwacht wordt wel dat voor het nieuw te bouwen zie kenhuis in de Kanaalzone tien procent (ongeveer 4050 men sen) minder personeel nodig is dan thans in beide ziekenhui zen van Terneuzen/Sluiskil aanwezig is. „Hierop zal zoveel mogelijk door natuurlijk ver loop worden ingespeeld", zo staat in het voorlopig besluit te lezen. „Wij verwachten niet perso neel te moeten ontslaan", al dus de heren H. van der Pas (voorzitter Sint-Antonius) en P. Lindenbergh (economisch directeur Ziekenzorg Midden Zeeuwsch-Vlaanderen). „De nieuwbouw zal pas rond 1990 een feit zijn en tegen die tijd zijn we volledig ingespeeld op v v v s h t t c f V d c t V V t t V t Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - „Ik heb enkele klappen uitgedeeld, om haar tot rust te bren gen. Door haar drugsge bruik raakte ze nogal eens over haar toeren. Wat moest ik anders doen?". Dit verklaarde de 37-jarige A. de N. uit Vlissingen donder dag tegenover de politierech ter in Middelburg. Hij stond terecht voor mishandeling van de vrouw A.M. (29) op 8 augus tus van het vorige jaar. Offi cier van justitie mr. J. Meijer bon N. niet vertellen wat deze 'ri een dergelijk geval anders bad kunnen doen, maar eiste Wel 100 gulden boete of twee dagen hechtenis. De gedaagde verhuurde een kamer aan het slachtoffer, die °P genoemde dag glaswerk naar buiten gooide. N. die hierop naar boven snelde om rijn huurster te kalmeren deed dit echter met iets te veel ver- Ve- M. hield aan de kalme ringspoging, die overigs haar Vruchten afwierp, een bloed neus en enkele bloeduitstor- t'ngen in het gelaat over. Ook nadat de politierechter, G. Nomes, N. schuldig achtte zonder straf op te leg- ®en, bleef N. bij zijn vraag, of de 'en rechtbank hem kon vertel- wat hij dan wel had moe- —v 1 lij uuu vv V.A Iiau U1UC- *n doen in plaats van de echtpartij. Mr. Nomes voelde weinig voor een uitvoerige Scussie en sloot de zaak.

de Stem | 1985 | | pagina 8