\rmen reden Aanval Heieen Hage mislukt Dertien: geluksgetal voor Eric Vanderaerden HINAULT REAGEERT LACONIEK OP NEDERLAAG Salaris-eisen van profcoureurs liegen de pan uit Priem wint stayers wedstrijd TOUR IN CIJFERS Jï I DE STEM-Sggfctf Duidelijke zege van Tim Mayotte ete voor nderaerden Doseren 1ENNIE LIBREGTS: Geluk Erelijst PLOEGENKLASSEMENT PUNTENKLASSEMENT JONGERENKLASSEMENT ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT Freddy Maertens wint in Gistel Peter Harings zevende in Rij nland-Pfaltz ÏAG12 JUL1198 in Nelissen. IlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUn iltaat in tijdrit - FOTO ANP faggever nen, die in de eerste, ng, was na de merk- lan gisteren tevreden, leb ik natuurlijk veel lat de klassementsrij- ik constateren dat ik drIJPAG 12 JUL11985 T19 PAGINA SPORT 2 fJTl onze speciale verslaggever (IIXARD DE LANS - De [ian;aise Simonnet, die in de nare Alpenetappe's door de |ind viel, behaalde gisteren overwinning in de tiende ,uppe van de dames-Tour. Zij „isloeg de Zweedse Westher ie Engelse Blower in de iprint. Hoewel de dames er twee joordende ritten op hadden 3iten, maakten zij er gisteren islist geen wandel-etappe an. Er werd zeer hard ge- joerst. Doordat het parkoers - je dames legden tweemaal het traject af, dat de mannen als tijdrit kregen voorgeschoteld - behoorlijk selectief was en er een krachtige wind stond, viel het veld op het laatst nog hele maal uiteen. Grote verschillen ontstonden er evenwel niet. Heieen Hage handhaafde zich als enige Nederlandse re delijk vooraan. De Arnhemse eindigde met een achterstand van 9 seconden op Simonet en bleef 8e in het algemeen klas sement. „Op het laatst voelde ik mijn benen goed", aldus de kittige Zeeuwse. „Vandaar ook dat ik een paar seconden verloor op het groepje met Ca- nins en Longo. Maar ik mag niet mopperen. Op enkele an deren heb ik een kleine winst geboekt". Heieen Hage zat in de finale ook al niet meer zo heel fris, omdat zij zich onderweg be hoorlijk geroerd had. Na 28 van de 65 kilometer, direct na dat een vlucht van Jeannie Longo en gele trui-draagster Maria Canins teniet was ge daan, ontsnapte zij samen met de Fran?aise Odin. Het twee tal, dat een maximale voor sprong van 21 seconden telde, bleef 12 kilometer lang voorop. Nadat Heieen Hage en Cecile Odin tot de orde waren geroe pen, probeerde Moniek de Bruin met een solo tot succes te komen. Na 7 kilometer moest zij capituleren. „Ik kwam er op het laatst goed door te zitten. Ik denk dat die twee zware bergetappes ook nog wel een beetje hebben doorgewerkt". De uitslag van de tiende etappe rond Vil- lard-de-Lans is: 1. Valerie Simonnet (Fra B), 66,6 km in 1.43.33 (tijdvergoeding 15 seconden), 2. Paula Westher (Zwe) 1.43.34 (tijdvergoeding 10 seconden), 3. Maria Blower (GBr) z.t. (tijdvergoeding 5 seconden), 4. Jeannie Longo (Fra A) op 3 seconden, 5. Petra Stegherr (WD1), 6. Ma ria Canins (Ita), 7. Chantal Broca (Fra A) allen in dezelfde tijd als Longo, 8. Janelle Parks (VSt) op 9 seconden, 9. Wang Li (Chi), 10. Imelda Chiappa (Ita), 14. Heieen Hage (Ned) aUen in dezelfde tijd als Parks, 39. Monique de Bruin (Ned) op 46 seconden, 40. Thea van Rijnsoever (Ned), 52. Petra de Bruin (Ned) beiden zelfde tijd, 59. Henny Top (Ned) op 1.30, 60. Pe tra Groen (Ned) op 3.25. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Maria Canins (Ita) 20.51.41, 2. Jeannie Longo (Fra A) op 13.14,3. Dominique Da- miani (Fra A) op 17.28, 4. Cecile Odin (Fra A) op 17.35, 5. Imelda Chiappa (Ita) op 17.36, 6. Phyllis Hines (VSt B) op 18.37, 7. Chantal Broca (Fra A) op 19.29, 8. He- leen Hage (Ned) op 20.27,9. Janelle Parks (VSt B) 20.53,10. Pascale Ranucci (Fra A) 21.07, 31. Henny Top (Ned) op 34.37, 47. Monique de Bruin (Ned) op 44.39, 49. Thea van Rijnsoever (Ned) op 47.25, 58. Petra Groen (Ned) op 1.04^6,59. Petra de Bruin (Ned) op 1.08.16. Het ploegenWassement van de tiende etappe is: 1. Frankrijk A 5 uur 10 minu ten en 57 seconden, 2. Italië 5.11.00, 3. Zweden 5.11.03,9. Nederland 5.12^0. Het algemeen ploegenklassement is: 1. Italië 63.17.22, 2. Frankrijk A op 4 minu ten en 35 seconden, 3. Verenigde Staten B op 26.43,8. Nederland op 52.43. De leidster in het alge meen klassement bij de vrouwen, de Italiaanse Maria Canins. - fotoap SEWPORT (ANP) - Tim jayotte, als tweede geplaatst j het toernooi van Newport iVSt), heeft in de tweede ronde sn set moeten afstaan aan de Canadees Glenn Michibata voor hij een duidelijke over- nining behaalde: 3-6 6-1 6-1. jK belangrijkste uitslagen: Johan :(nek (VSt) - Scott McCain (VSt) 6- 15-4. David Pate (VSt) - Leif Shi rs (VSt) 6-2 6-2, John Sadri (VSt) - tissell Simpson (NwZ) 6-4 6-4, Jirc Flur (VSt) - Tim Gullikson VSt) 2-6 6-3 6-4, Tom Gullikson jst) - John Fitzgerald (Aus) 6-4 7- 1(7-1), Tim Mayotte (VSt) - Glenn Jtchibata (Cub) 3-6 6-16-1. ioston Mats Wilander heeft de der- je ronde bereikt van het toer- aooi van Brookline, in de tart van Boston, Op gravel, ijn favoriete baansoort, won ïilander in twee sets (6-2 7-6) an de Chileen Hans Gilde- meister. Hf belangrijkste uitslagen: Thier ry Tulasne (Fra) - José-Luis Clerc lArg) 6-3 6-4, Bruno Oresar (JS1) - jimmy Arias (VSt) 7-6 (7-S) 7-6 (7- S|, Pablo Array a (Arg) - Chris Le ns (NwZ) 6-2 7-6 (9-7), Tim Wilki- a (VSt) - Ronald Agenor (Hai) 6- lf-3, Martin Jaite (Arg) - Eric Ko- rila (VSt) 6-4 6-3, Harold Solomon VSt) - Stanislas Birner (Tsj) 6-1 6- Mats Wilander (Zwe) - Hans jildemeister (Chi) 6-2 7-6 (7-4). 'Cf |op Zoetemelk: on- of over tegenval- |e prestatie in tijd- - foto anp loeveel?" En of hij het tiet wilde aanvaarden: Jhad Simon dan?" It later zei de Franse I rlander, die een plaats- likte in het algemeen pment: „Ik heb gereden vat ik waard ben. Het leen niet hard genoeg In. Misschien was ik |enoeg hersteld van die etappe van gisteren, wel teleurgesteld. Ik jtamelijk gedacht van- I een plaatsje naar vo le kunnen opschuiven. treuren doe ik niet. lu toe is alles goed gelo- In als het zo doorgaat niet mopperen", rard Velscholten stelde, len achterstand van 4.19 Fanderaerden, ook te- Lik reed niet best. Van- pt begin ging het niet. benen blokkeerden, f lel ik toch een goede ling-up heb gehad", a llde de Oldenzaler, die |sdagavond een gesprek s ploegleider Peter Post 3 ril Anderson had over g handelwijze in de etap- g haar Lans-en-Vercors. bcholten: „Alles is uit- roken. Er zijn geen ver- g In gemaakt. Ik heb wel g jid dat ik wat meer naar g |had moeten kijken. Ik g vat te hard gegaan voor g lllllllllllllllllllllllilllllllllllllllll1111111" Van onze peciale verslaggever ARD EN-LANS - Eric leraerden werd S's d na zijn overwinning "J idividuele tijdrit beboe Tour-directeur Felix Le- i. Fransman legde de Bel-; ie werknemer van Pe een boete op vaI\ vs, ongeveer 140 gu' vns het feit, dat voor ae de keer in de 72e ron Frankrijk het plaatje me rugnummer op zijn he rak. Gilbert Duclos-Las- kreeg dezelfde boete v ?lfde 'vergrijp'. Gewoon vernoeide bonen SPORT IN 'T KORT ATLETIEK - Sara Simeoni werd in Rome voor de vijf- «ende keer Italiaans kam pioene hoogspringen. De 32- jarige oud-wereldreordhoud- slerging over 1,89 meter. Door ilessures was haar deelne ming tot op het laatste mo at twijfelachtig. Vorig jaar feroverde de Italiaanse in Los Angeles Olympisch zilver. (OETBAL - Vijf spelers van ft Belgische eersteklasser Lierse SK zijn nog niet op de training verschenen. Herman Bleputte, Bertho Bosch, Danny Verlinden, Stan Van- faibuijs en Paul Beloijt heb- een staking uitgeroepen, omdat zijn het oneens zijn met 1st aangeboden contract. 10ETBAL - Op 76-jarige «ftijd is de vroegere bonds- Mch van het Franse voetbal- dftal, Georges Verriest, over aten. Van 1960 tot 1964 fun- jeerde Verriest als keuzeheer. Delf speelde hij veertien keer 11 het nationale elftal. Ver werd langs de snelweg Darijs - Lille dood achter het stuur van zijn auto aangetrof fen. Van onze speciale verslaggever VILLARD DE LANS - Sinds Bernard Hinault in 1978 in het dorpje Sainte Foi la Grande zijn eerste tijdrit in de Tour won, wist men dat er een nieuwe specialist was opgestaan van we reldformaat, die heel moeilijk te verslaan zou zijn. Dit omdat de doktoren van het academisch zieken huis in Nantes na een grondige studie hadden vastge steld dat hij over een uitzonderlijk circulatie-systeem beschikte, een zeer grote longinhoud en een perfecte synchronisatie van het spierenstelsel had. Hij kon bovendien enorm afzien en toonde in stress-si tuaties mentaal ijzersterk te zijn. Geen wonder dat deze man juist in het solo-rijden van eenzame klasse bleek. Sinds zijn debuut in 1978 is het aantal renners dat Hinault in zijn specialiteit kon ver slaan dan ook op de vingers van een hand te tellen. Het zijn Joop Zoetemelk (1978 Puy de Döme en in 1980 in La Plu- me), Gerrie Knetemann (1982 Valences d'Agen) en Laurent Fignon (1984 in Le Mans, Chartreuse en Villefranche). Voor het overige won Bernard Hinault alle tijdritten, 16 in to taal, tegen een keurkorps van tegenstanders. De verwachting was dan ook dat Hinault gisteren in de bijna 32 kilometer solo-rit in de Isère zijn 26-ste Tour-etap pe zou gaan winnen. Toch bleek dat juist in dit ritje Hi nault ook maar een mens is, wiens lichaam reageert op de inspanningen. De Breton was lang niet meer zo fris als za terdag jongstleden toen hij in de tijdrit van dubbele lengte ai zijn tegenstanders degradeer de. Hinault heeft veel energie verspeelt tijdens de doortocht in de Alpen. Bovendien had hij de tegenslag dat hij laat in de middag, enkele uren na Eric Vanderaerden, moest rijden toen de wind feller over het plateau van Villard de Lans joeg. Een Tour de France, het is al vaker betoogt, is een ronde Een gespannen Bernard Hinault bij de start van de tijdrit van gisteren. - fotoafp van de dosering der krachten. Dat gaf Hinault na de aan komst ook grif toe. Hij zei dat hij door twee oorzaken versla gen was: vooral door de ver moeidheid die in de Alpen ook in zijn machtige benen geslo pen was en ten tweede door de wind. Want, wat had Eric Vanderaerden in de Alpen ge daan? Bijna niks. Hoe veelzijdig de sprinter van Post wel is, bleek gisteren nog eens. Twee maanden gele den vertelde Vanderaerden in een interview dat hij zijn loop baan stap voor stap ging uit bouwen en dat hij meer wilde zijn dan alleen maar een sprinter. „Het eerste dat ik wil bereiken is dat mijn tijdritten veel beter worden. Ik weet dat ik het kan, maar ik moet er eerst zelf in geloven en dat vereist een mental-training". Als -bewijs dat de jonge Belg, hij is nog pas 23 en zeker nog niet volgroeid, snel leert, heeft hij gisteren de chrono meters voor zich laten spre ken. Het was de vierde overwin ning van Vanderaerden in een Tour-etappe en telkens won hij op een andere manier: 1. de proloog in de Tour van '83, een korte maar hevige in spanning. 2. in 1984 na een vlucht van 40 kilometer op weg naar Pau. 3. door het winnen van de massasprint op de Champs Elyssees in Parijs. 4. door Hinault gisteren te ver slaan in een middellange tijd rit. Voeg zijn twee klassieke ze ges van dit jaar in de ronde van Vlaanderen en Gent-We- velgem er aan toe plus zijn 45 overwinningen in 30 maanden professionalisme en het beeld van de jonge vedette van Post wordt vervolmaakt. Bernard Hinault vatte de nederlaag laconiek op. Zijn trainer, Paul Köchli probeerde de tegenvaller nog af te schui ven op de keuze van een ver keerde versnelling. „Nee, nee", zei Hinault, „daar ligt het niet aan. Ik heb gewoon in de Al pen het maximum gegeven en daar betaal ik nu voor. En weet wat Vanderaerden de Bernard Hinault werd on derweg de duizenden Fran sen hartstochtelijk aange- moeigd. - fotoafp laatste dagen heeft gedaan? Fumez la pipe, hij heeft onder weg de pijp gerookt". In de ploeg van Peter Post heerste na de zege van de Belg grote voldoening. Het eerste succes waarop zo lang gejaagd is kan een psychologische bar rière doorbreken. De ploeglei der zelf bleef, evenals op de dagen toen het allemaal tegen zat, opvallend rustig. „Nie mand hoeft mij toch te vertel len dat ik heel goeie renners heb. Wat de meeste mensen echter vergeten is dat de kern waarmee ik hier in de Tour ben practisch het hele jaar door aan de slag moet Van onze sportredactie JiJMEN - Hennie Libregts, directeur van de stichting die de ta'a-profploeg op de weg brengt, is bij het zoeken naar een tuwe kopman voor zijn equipe geschrokken van de salaris- n van sommige beroepswielrenners. Volgens Libregts vlie- eisen de pan uit. Hij wil dan ook na afloop van de Tour de 'fai>ce met de ploegleiders van de andere Nederlandse prof- gen een bespreking beleggen om tot bepaalde onderlinge af kaken te komen. Het is in het belang van iedereen dat er bepaalde regels wor- n opgesteld", aldus Libregts, die Peter Post (Panasonic), Jan ?as (Kwantum), Roger Swerts (Skil), Roy Schuiten (PDM) en p'en (Nikon) voor het gesprek wil uitnodigen. Als je tegenwoordig met een renner praat over het eventueel 1 "gaan van een contract moet je wel zorgen dat je een stok bij jtebt. Zodra je namelijk aan het punt van het salaris komt, j^tje dat ding gebruiken om niet van verbazing om te vallen. tonners durven door het enorme aanbod dat er komt door de *ichting van de ploeg van Schuiten en de verhalen die ze ho- Jj °ver de bedragen, die mannen als Lemond vangen, giganti- 1e sommen geld te vragen. Zelfs de middelmatige knecht is "nelijk alleen tevreden met een salaris dat tot nu toe door de mannen werd verdiend. Op deze manier maken de heren de jt'ersport in Nederland wel kapot, want je moeten begrijpen mbet misschien voor een jaar goed kan gaan, maar dat daarna ir°te 'eegte za' ontstaan. Geen enkele firma in Nederlands is eid voor langere termijn aan zulke absurde financiële eisen "oldoen". NIJMEGEN (ANP) - Cees Priem heeft gisteren in Nijme gen de zesde van een serie van veertien stayerswedstrijden gewonnen. De renner uit de ploeg van Jan Raas bleef de in Spaanse dienst rijdende Matthieu Her mans en Peter van der Knoop voor. Fred Rompelberg, num mer een in het tussenklasse- ment, eindigde na twee maal motorpech als vijfde. Oud-we reldkampioen René Kos werd na een lekke band zesde. Uitslag zesde race: 1. Cees Priem (Wemeldinge), 2. Mat thieu Hermans (Drunen), 3. Peter van der Knoop (Haar lem), 4. Fred Rompelberg (Maastricht), 5. Martin Ver schuur (Roermond), 6. René Kos (Zaandam). Klassement: 1. Rompelberg 44 punten, 2. Van der Knoop 42, 3. Priem 26, 4. Dirk Krikillion (Bel) 25, 5. Kos 21, 6. Verschuur 14, 7. Hermans 13, 8. Hennie Rovers (Roosendaal) 8, 9. Ro bert d'Hondt (Bel) 4. Vdn onze speciale verslaggever VILLARD-DE-LANS - Bij de start van de 72e ronde van Frank rijk werden overal minstens drie etappe zeges van Eric Vande raerden voorspeld. De 24-jarige Belg was kanshebber in de korte tijdritten en de etap pes, die in een massa sprint zouden eindi gen. Hij had immers in het voorjaar laten zien de snelste sprinter van alle wegrenners te zijn. De belangrijkste wed strijd van het seizoen werd echter een grote teleurstel ling voor hem en voor de ploeg van Peter Post. Van deraerden kon maar niet winnen. Hij verloor de pro loog van Hinault, werd in massasprints verrast door zijn landgenoot Matthijs en toen hij in Reims als eerste over de eindstreep flitste, werd hij door de jury ge- deklasseerd. Dertien werd het geluks getal voor Vanderaerden. Tot ieders verrassing, niet in het minst van hemzelf, won hij de dertiende etappe, een tijdrit over 32 kilometer. Zijn geluk was een aanwak kerende tegenwind voor de laatste deelnemers. Vande raerden was zover in het klassement gezakt, dat hij al vroeg van start moest. Het werd zijn dertiende overwinning in dit seizoen. Vanderaerden was de uit blinker in de voorjaarsklas siekers met overwinningen in de ronde van Vlaanderen en Gent-Wevelgem. Zijn overwinningentotaal kwam in Villard-de-Lans op 48. De erelijst van Eric Van deraerden is: 1983: 15 over winningen waarbij twee etappes ronde van Spanje en proloog ronde van Frank rijk; 1984: 20 overwinningen, waarbij het Belgisch kam pioenschap, twee etappes ronde van Frankrijk en Pa rijs-Brussel; 1985: le eerste etappe Besse- ges, le proloog en le eerste etappe ronde van de Middel landse Zee, 2e ronde van Achterhoek, le ronde van Limburg, le zesde etappe Tirreno-Adriatico, 4e Mi- laan-San Remo, 2e Dwars door België, le tijdrit en le derde etappe De Panne, le ronde van Vlaanderen, le Gent-Wevelgem, ie Bavik- hove, le Leende, le vierde etappe ronde van Zwitser land, 2e proloog, 2e eerste etappe, 3e tweede etappe, 4e vijfde etappe, le dertiende etappe ronde van Frankrijk. Ook in de dertiende etappe tipten vele deelnemers aan de Jubileum-Tour van De Stem Bernard Hinault als winnaar van de individuele tijdrit. Eric Vanderaerden, die in het begin van de Tour de France vele deelnemers punten liet scoren, stond bij deze tijdrit vrijwel niet in de belangstelling. Voor de Belg kwamen slechts drie kaarten binnen. De vierde en vijfde plaats in de dag-uitslag werden ingenomen door men sen die Hinault hadden opge geven. A van de Velde uit Axel schoot daarmee in de roos, want hij zat slecht twee secon den naast de winnende tijd van gisteren. Gele trui-drager Flo- ren uit Westdorpe. - foto leo van bijnen Overigens kwam de eerste positie van C Floren uit Westdorpe in het algemeen klassement niet in gevaar. En dat ondanks het feit dat honderden deelnemers vier pun ten vergaarden. Vandaag in de Tour een rustdag. Dat geeft de Tour staf de gelegenheid een uitvoerig algemeen klassement samen te stellen dat in de krant van morgen wordt gepu bliceerd. De Tour-staf maakt de deelnemers aan de Jubileum- Tour er op attent dat per etappe en per deelnemer slechts één kaart kan worden ingezonden. Bij het sorteren van de kaarten voor de dertiende etappe troffen we negen kaarten van een adres aan. In dit geval konden dus geen punten worden toegekend. Indien u inlichtingen over de Jubileum-Tour wenst - bijvoorbeeld vragen over uw plaats in het algemeen klas sement - wilt u dan contact opnemen met de Tour-staf. Die is uitsluitend bereikbaar op elke etappedag tussen 16.00 uur en 18.00 uur (niet op zaterdag en zondag) op tele foonnummer 076-236273. De uitslag van de dertiende etappe is: 1. C Faro, Molendijk 18, 's-Gravenmoer, Vanderaerden, 39.59; 2. C J A Wegman, Past. Van Weesstraat 30, Etten-Leur, Vande raerden, 39.06; 3. A van Trier, B de Graauwstraat 28, Baarle Nassau, Vanderaer den, 49.23; 4. A M van de Velde, Crijnssenstraat 4, Axel, Hinault, 41.02; 5. J Warrens, Groenendijk 86, Groenendijk, Hinault, 41.07. UITSLAG De uitslag van de dertiende etappe is: 1. Vanderaerden (Bel, Post) 31,8 km in 41.04 (gem.46,461 km/uur), 2. Hinault (Fra, Köchli op 1.07, 3. Marie (Fra, Guimard) op 1.08, 4. Duclos-Lassalle (Fra, Berland) op 1.17, 5. Sergeant (Bel, Godefroot) op 1.23, 6. Roche (Ier, Geminiani) op 1.23, 7. Pelier (Fra, De Gribaldy) op 1.27, 8. An derson (Aus, Post) op 1.31,9. Gaston (Spa, Echavarri) op 1.39,10. Kelly (Ier, De Gri baldy) op 1.42,11. Andersen (Den, Köchli) op 1 53, 12. SoUeveld (Ned, Raas) op 1.57, 13. Nijdam (Ned, Raas) op 2.03, 14. Bauer (Can, Köchli) op 2.13,15. Yates (GBr, Ber land) op 2.16, 16. Ducrot (Ned, Raas) op 2.19, 17. Lang (Pol, Boifava) op 2.21, 18. Biondi (Fra, De Kimpe) op 2.26, 19. Le mond (VSt, Köchli) op 2.30, 20. Lieckens (Bel, Godefroot) op 2.30, 23. Criquielion (Bel, De Kimpe) op 2.37,25. Jan van Hou- welingen (Ned, Swerts) op 2.48, 26. Lam- merts (Ned, Post) op 2.56, 47. Mottet (Fra, Guimard) op 3.36, 53. Lubberding (Ned, Po6t) op 3.42, 54. Shapiro (VSt, Raas) op 3.42, 63. Winnen (Ned, Post) op 3£2, 65. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) op 3.53, 66. Van der Poel (Ned, Raas) op 3.53, 67. Rooks (Ned, Post) op 3.55, 68. Zoete melk (Ned, Raas) op 3.56, 72. Herrera (Col, Meza) op 4.00, 73. Millar (Sch, Ber land) op 4.06,80. De Keulenaer (Bel, Post) op 4.12, 83. Nulens (Bel, Post) op 4.15, 87. Veldscholten (Ned, Post) op 4.19, 88. Pee- ters (Bel, Raas) op 4.20, 97. Leo van Vliet (Ned, Raas) op 4.34, 99. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 4.38.104. Wijnands (Ned, Raas) op 4.48,123. De Rooy (Ned, Post) op 5.16, 133. Pieters (Ned, MJnguez) op 5.40, 136. Manders (Ned, Raas) op 5.44, 142. Kuiper (Ned, Swerts) op 6.03, 155. Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 6.41, 158 en laatste: Cassani (Ita, Reverberi) op 6.49. I. Ploeg Post 2.07.39, 2. Ploeg Köchli op 0.46, 3. Ploeg Raas op 1.52, 4. Ploeg Ber land op 2.12, 5. Ploeg De Gribaldy op 2.34, 6. Ploeg Guimard op 2.49. Het algemeen klassement na de dertiend etappe is: 1. Hinault (Fra, Köchli) 65.32,19, 2. Lemond (VSt, Köchli) op 5.23, 3. Roche (Ier, Geminiani) op 6.08, 4. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 6.35, 5. Bauer (Can, Köchli) op 8.23, 6. Anderson (Aus, Post) op 8.33, 7. Rüttiman (Zwi, Köchli) op 10.31, 8. Pascal Simon (Fra, Berland) op II.11, 9. Zoetemelk (Ned, Raas) op 11.14, 10. Bazzo (Fra, Ocana) op 12.39, 11. Win nen (Ned, Post) op 12.50, 12. Mare Madiot (FYa, Guimard) op 13.02, 13. Parra (Col, Meza) op 13.21, 14. Millar (Sch, Berland) op 13.41, 15. Haghedooren (Bel, Godef root) op 13.58, 16. Criquielion (Bel, De Kimpe) op 14.00, 17. Veldscholten (Ned, Post) op 14.04, 18. Delgado (Spa, Perure- na) op 14.08,19. Van Impe (Bel, Reverbe ri) op 14.29, 20. Forest (Fra, Berland) op 14.45, 21, Herrera (Col, Meza) op 14.48, 24. Mottet (Fra, Guimard) op 17.42, 32. Rooks (Ned, Post) op 22.19, 39. Peeters (Bel, Raas) op 28.56, 51. Van der Poel (Ned, Raas) op 36.06, 55. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 38.23, 58. Shapiro (Vst, Raas) op 39.58, 67. Kuiper (Ned, Swerts) op 44.58, 76. Lammerts (Ned, Post) op 54J25, 78. Vanderaerden (Bel, Post) op 55.43, 84. Leo van Vliet (Ned, Raas) op 58.52, 87. Manders (Ned, Raas) op 1.00.00, 89. Adri van Houwelingen (Ned,Swerts) op 1.00.58, 92. Wijnands (Ned, Raas) op 1.03.47, 95. Ducrot (Ned, Raas) op 1.04.33, 96. Lubberding (Ned, Post) op 1.04.44,101. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 1,07.36, 103. Solleveld (Ned, Raas) op 1.0&56,108. De Rooy (Ned, Post) op 1.10.47, 110. Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 1.12.03, 114. Nulens (Bel, Post) op 1.14.36, 120. Nijdam (Ned, Raas) op 1.19.05,125. De Keulenaer (Bel, Post) op 1.24.45,145. Pie ters (Ned, Minguez) op 1.43.06, 158 en laatste: Sherwen (Eng, Geminiani) op 2.23.02. 1. Kelly (Ier, De Gribaldy) 233 punten, 2. Vanderaerden (Bel, Post) 181, 3. Lemond (VSt, Köchli) 172, 4. Hinault (Fra, Köchli) 164, 5. Anderson (Aus, Post) 157, 6. Roche (Ier, Geminiani) 154, ll.Van der Poel (Ned, Raas) 94. 1. Bauer (Can, Köchli) 65.40.42, 2. Parra (Col, Meza) op 4.58, 3. Forest (Fra, Ber land) op 6.22,4. Mottet (Fra, Guimard) op 9.10,5. Pino (Spa, Minguez) op 9.53. 1. Ploeg Köchli 196.46.08, 2. Ploeg Post op 18.07, 3. Ploeg Berland op 26.18, 4. Ploeg De Gribaldy op 30.43, 5. Ploeg Guimard op 33.14, 6. Ploeg Geminiani op 35.15, 8. Ploeg Raas op 45.25 GISTEL (BELGA) - De vroe gere wereldkampioen op de weg Ereddy Maertens heeft gisteren in Gistel getoond toch weer ernst te willen maken met zijn terugkeer in de wie- lerwereld. De Belg won een criterium over 148 kilometer voor zjin landgenoten Ludo Freyns, Alain Desaever en Pa trick Devos. Luc Wallays, die begin deze week nog in de Ronde van Frankrijk actief was maar door zijn ploegleider Wouters naar huis werd gestuurd om dat hij geweigerd had een wiel af te staan aan zijn kopman Paul Wellens, werd twintigste. SIMMERN (SID) - De tweede etappe in de ronde van Rijn land-Palts voor amateurs is donderdag gewonnen door de Zwitser Stephan Joho. Hij won na 157.5 kilometer tussen Kirn en Simmern de sprint van de kopgroep van vijf ren ners, die veertig seconden voorsprong had op het peloton. Peter Harings, de nationale kampioen, werd de beste Ne derlander met de zevende plaats. In de algemene rang schikking behield de Pool Pia- secki de leiding. Jan van Wijk staat achtste met twintig se conden achterstand. De etappe werd gekenmerkt door een lange vlucht van drie renners. De Westduitser Lem- ke, de Oostduitser Lötzsch en de Pool Szeszynski ontsnapten na achttien kilometer, bouw den een maximale voorsprong van 6 minuten en 50 seconden op en werden op de tweede berg van de eerste categorie achterhaald door de Zwitsers Joho en Reis. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Jo ho (Zwi) 157,5 km in 3.50.28, 2. Lemke (WD1), 3. Szeszynski (Pol), 4. Reis (Zwi), 5. Lötzsch (DDR), 7. Harings (Ned) op 0.40, 15. Jac van der Poel (Ned), 26. Eddy Schurer (Ned), 31. Jan van Wijk (Ned), 53. René Beuker (Ned) allen in dezelfde tijd als Harings, 74. Bob Rijkenberg (Ned) op 7.48; de algemene rangschikking na de tweede etappe is: 1. Piasecki (Pol) 8.00.37, 2. Heppner (DDR) op 0.09, 3. Lemke op 0.14,4. Szeszynski op 0.14,5. Traxler (Oos) op 0.15, 10. Van Wijk op 0.20, 25. Harings op 1.07, 33. Schurer z.t,, 47. Van der Poel op 1.28, 48. Beuker op 1.38, 75. Rijkenberg op 14.23.

de Stem | 1985 | | pagina 7