BS K m Folkloristische dag nu eenvoudiger van opzet GLASBREUK SC Gemakkelijke zege Arjen Elder son 6Inspectie inschakelen voor openbare school' 3. B. KING I MARIETTE BR VRESELIJKE Exclusief: Afscheid van Willem Alexande Ralph Inbar heeft oogje op Dolly Dot BB Milde straf diefstal inwoner Schoondijke neelemans Meervogels laat kleuters 'vliegen9 VRIJDAG 12 JUL11985 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 Personeels bestand NSM teruggelopen COMMISSIE AARDENBURG: TENNIS IN SAS VAN GENT ZATERDAG 20 JULI IN IJZENDIJKE Aardenburg Oostburg Draaibrug Hoek Sluis IJzendijke Edward de Smet beste gaaiboller in Westdorpe markten NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 T16 Vakantie-actie tegen schade schoolruiten Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - Het personeels bestand bij de Nederlandse Stikstof Maatschappij te Sluiskil is vorig jaar iets te ruggelopen. Waren er eind de cember 1983 nog 1183 mede werkers in dienst, een jaar la ter waren dat er 35 minder. Dit blijkt uit het sociaal jaarverslag van de NSM over 1984. Daarin wordt gesteld dat de vermindering van het aan tal banen het gevolg is van technologische vernieuwingen en de doorgevoerde rationali saties bij enkele afdelingen. Ook werden er vorig jaar minder promoties gemaakt bij het bedrijf. In 1983 maakten nog 186 medewerkers promo tie, vorig jaar waren dat er 165. Het aantal bedrijfs-onge- vallen daalde in dezelfde pe riode van 17 tot 12. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Om de 'schrikbarend hoge' schade aan gebroken schoolruiten in Terneu- zen tijdens de komende zomervakantie zoveel mogelijk binnen de perken te houden, is de Werkgroep Bestrijding Vandalisme een spe ciale actie begonnen. Op ruiten van diverse scholen zullen posters worden aangebracht met daarop teksten, die de jeugd ervan moeten weerhouden tot daadwerkelijk vernielen over te gaan. Het gaat daarbij om teksten als 'Laat scherven de pret niet bederven' en 'Pas op! Deze ruit kost 500 gulden'. Volgens P. van Driel van de Werkgroep Bestrijding Van dalisme heeft men tot de actie besloten, omdat de schade aan schoolruiten in de eerste vijf maanden van 1985 'zorgwek kend is gestegen'. Er sneuvel den in die periode 77 ruiten van twaalf scholen of sportge bouwen, een schadepost van in totaal meer dan 11.000 gulden. Absolute topper was de openbare basisschool De Golf- Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De Aardenburgse raadscommissie voor on derwijs wil de inspectie voor het lager onderwijs laten onder zoeken of er problemen zijn op de Aardenburgse openbare lage re school. Dit werd gisteravond tijdens de commissiebijeen komst besloten. Enige tijd geleden stuurde Aardenburger J. Geurtz een brief aan de gemeenteraad, het bestuur van de openbare school. In de brief noemde hij een aantal klachten die hij en enkele anderen hebben op de kwaliteit van het openbaar onderwijs. Vervolgens maak ten verschillende andere in woners kenbaar dat volgens hen het onderwijs op de plaat selijke school prima is. De commissie zag zich giste ren voor de moeilijke taak ge steld de brieven te behandelen en tot een conclusie te komen. Onderwijswethouder R. van de Wijnckel begon de discussie door te stellen dat alle brief schrijvers positieve bedoelin gen hebben. Later werd dat in twijfel getrokken door raads lid A. Keijmel-Cambier (PvdA). Zij stelde dat het wel licht beter geweest was als J. Geurtz zijn bezwaren monde ling had medegedeeld aan het hoofd van de school of aan de onderwijswethouder. „Ik vraag mij af of het schrijven van brieven wel in het belang van het kind is", zei ze. De commissieleden hadden grote moeite een oordeel te vellen over de brieven en de situatie op de openbare school. Volgens de wethouder moes ten ze dat ook niet. Hij advi seerde akkoord te gaan met het inschakelen van de inspec tie voor het lager onderwijs. „De inspectie zal vervolgens een onderzoek instellen. Blijkt daarna dat er iets gedaan moet worden dan kunnen we eventueel een extern instituut, de Zeeuwse schoolbegelei- dindsdienst, om begeleiding vragen". Van de Wijnckel sloot zelfs niet uit dat ook de andere Aardenburgse scholen misschien behoefte hebben aan begeleiding. „Het onder wijs staat voor een moeilijke periode nu de basisschool er komt", aldus de wethouder. Alle commissieleden gingen met dat voorstel akkoord. E. Ferket (CDA) wilde ook dat er een gesprek komt tussen de briefschrijvers, de onderwijs krachten en de inspectie. Vol gens hem is er sprake van een conflictsituatie. „Er moet een overleg komen", stelde hij De commissie ging ook ak koord met de mogelijke invoe ring van humanistisch vor mingsonderwijs (hvo) op de plaatselijke lagere school. Daarmee wordt ingespeeld op vragen van ouders, die ken baar hebben gemaakt dat ze hvo op prijs stellen. Uit een enqüete blijkt dat vijftien ouderparen meer informatie over dit vormingsonderwijs willen. De wethouder deelde mee dat indien vijf ouderpa ren echt willen, de gemeente bereid is hvo te subsidiëren. Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - Bij de 16-jarige jongens heeft Arjen Elderson (Animo) nog geen tegenstand van betekenis ontmoet in het jeugdtennistoernooi te Sas van Gent. De Terneuzenaar kwam eenvoudig als winnaar uit de poule via overwinningen op Mi ehei Mestrum, Gino Lambert en Ad van Mossevelde. Terecht werd hij dan ook bovenaan het schema geplaatst, waarop hij zich gisteravond plaatste voor de halve finales via een zege op Peter Hamelinck (6-0,6-0). Zijn volgende tegenstander is Bart van Kampen. De als tweede geplaatste Evert van Kampen lijkt voor Elderson de enige concurrent te worden voor de eindzege. Van Kam pen stond Michel Mestrum evenmin een game toe. Hij moet in de halve finale de strijd aanbinden met Patrick Baumgarte uit Biervliet. Deze versloeg Pascal Wille met 6-4, 6-4. Bij de oudste meisjes werd de eerste geplaatste Andrea Hamelink halve finaliste door een 6-1, 6-1-zege op Monique Bleijenberg, terwijl Peggy Löchter en Dorien Terluin eveneens tot de halve finales reikten. Zij bekampten elkaar voor een plaats in de eind strijd hetgeen in- een 6-0, 7-6- zege uitmondde voor Peggy Lóchter. Bij de 14-jarige jon gens werden nog geen partijen gespeeld volgens het afvalsys- teem. Overigens staan hier in teressante krachtmetingen op net programma met als onbe twiste favoriet Jeroen Ver- straeten, maar onderin het schema is het allerminst zeker wie Verstraeten zal gaan be dreigen. De tweede geplaatste Stefan Havermans lijkt een goede kanshebber, maar krijgt op zijn weg nog te maken met Leonard Robesin, Stefan Steijaert of Jeroen Everling. Bij de meisjes tot en met 10 jaar gaat de finale tussen Na thalie van Rattingen en Petra Coenen. Uitslagen: Jongens tot en met 10 jaar: Se- bastien Rottier-Patrick Kint 6-0, 6-2, Jean-Loupe van de Wiele- Laurens Visser 6-3, w.o., Richard Hamelinck-Martin Elderson 6-0, 6- 0, Niek van Remortel-Boas Bie- rings 6-0,6-1. Jongens tot en met 16 jaar: Bart van Kampen-Jonas Deroo 6-0, 6-1, Patrick Baumgarte-Pascal Wille 6-4,6-4. Meisjes tot en met 16 jaar: Peg gy Löchter-Barbra Boddaert 6-1, 6-2, Dorien Terlein-Jacqueline Adriaanse 6-0,6-0. slag in de Terneuzense Bo- menbuurt, waar voor bijna 3000 gulden aan ruiten werd ingegooid. Ook bij De Wiek slag aan de Wagnerhof (2350 gulden), de Willem Beukels- zoon-school in Biervliet (bijna 2200 gulden) en aan de schip- persschool De Loopplank in Terneuzen (1100 gulden) was de schade aanzienlijk. De schade aan schoolruiten is overigens niet altijd een kwestie van vandalisme. Van Driel: „Er wordt veel gevoet bald op schoolpleinen en daar bij sneuvelen per ongeluk ook nogal wat ruiten". Om hier wat aan te doen heeft de werkgroep diverse voorstellen aan B en W van Terneuzen ge daan. Deze voorstellen gaan uit van een herinrichting van de schoolpleinen, waardoor de ruiten minder kwetsbaar zou den worden voor de voetbal lende jeugd. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De in Schoondijke woonachtige J.H. (28) kwam er gisteren bij de politierechter goed vanaf, toen hij voor een diefstal een voor waardelijke celstraf en 300 gulden boete hoorde eisen. H., officieel zonder vaste verblijfplaats, nam op 4 de cember van het vorige jaar deel aan een diefstal van 41 sweaters bij DETO-jeans in Breskens. Volgens zijn advo caat was de diefstal niet zo verwonderlijk, omdat de kle ding immers buiten op straat in een rek hing. De verdediger gebruikte hiervoor termen als 'agressieve verkoop' en 'zeer verleidelijk'. Maar officier van justitie mr. J. Meijer kon zich in dat deel van het betoog absoluut niet vinden. Wel het feit dat H. pas voor de eerste keer in aan raking met justitie kwam vond Meijer een verzachtende omstandigheid. Hij eiste een week voorwaardelijke celstraf en 1500 gulden boete. Politie rechter mr. G. Nomes beperkte de boete tot 300 gulden en voor wat betreft de celstraf eiste hij conform. Ook J. van P. (18) uit Zierik- zee was bij de diefstal betrok ken. Deze stond ook nog eens terecht voor het stropen met een vuurwapen zonder ver gunning. Volgens mr. Meijer een hoogst kwalijke en ge vaarlijke zaak. Omdat van P. niet voor de eerste keer voor het beklaagdenbankje stond toonde de officier zich niet vergevingsgezind. Hij eiste 5 weken cel, waarvan 2 weken voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar en verbeurd verklaring van het voertuig, waarmee de diefstal was ge pleegd. De rechter eiste con form. (ADVERTENTIE) Fotoprintshop foto studio foto - film en videohandel Bierkaaistraat 10 - Hulst Tel. 01140-13084 Axelsestraat 1 - Terneuzen Tel. 01150-18184 foto's binnen een dag klaar!! groot formaat voor slechts 85 cent Vraag naar onze spaarkaart voor gratis foto-album Ook in Terneuzen 's Maandagsmiddags geopend Van onze correspondent TERNEUZEN - Voor de kleu ters van De Meervogels is vandaag, vrijdag 12 juli, een bijzondere dag. Behalve de laatste schooldag wordt het tijdperk kleuterschool-lagere school afgesloten. Om 9.30 uur wordt er begonnen. Alle kin deren mogen op de fiets, step of andere vervoermiddel naar school komen. Na het versieren van de voertuigen wordt in de loop van de dag hiermee een tochtje door de wijk Hof Zel- denrust gemaakt. Tussen de middag krijgen de kleuters een broodmaaltijd aangebo den. Tevens wordt afscheid genomen van leidster Yvette Eggermond. Als afsluiting zullen de 'vogels' uit de school vliegen. In augustus gaan alle kinderen de basisschool De Meerpaal bezoeken. Het ringrijden trekt altijd veel bekijks. - FOTO DE STEM COR J DE BOER Van onze correspondent IJZENDIJKE - De veertien de editie van de folkloristi sche dag in IJzendijke, za terdag 20 juli, is dit jaar een voudig van opzet. Zeker ver geleken met voorgaande ja ren. Door de bezuinigingen moesten enkele onderdelen verdwijnen, toch is door de organsatie, de Commissie Streekmuseum, de gemeente Oostburg en de plaatstelij ke winkeliersvereniging, voor deze nieuwe aanpak geko zen. „Het wordt nu voor het publiek veel interessanter", aldus Pol van de Vijver, voorziter van de Commissie Streekmuseum. Begin dit jaar had de commissie bij de gemeente gemeld de folkloristische dag eens een jaar over te willen slaan. Op aandrang van Oostburg is alsnog be sloten de 1985-editie toch maar door te laten gaan. De gemeente vindt de dag een prima toeristische voorzie ning, zeker als het weer niet goed genoeg is om op het strand te liggen. Van de Vijver, traditiege trouw speaker op deze za- terdag vol folklore. „Nu is de toegang gratis, terwijl we vorig jaar entree moesten heffen. Eigenlijk altijd al een moeilijk punt voor ons". De folkloristische dag krijgt door de nieuwe aan pak een totaal andere in houd. Weliswaar blijft het ringrijden de grote trek pleister, de winkeliers stal len in de omliggende straten hun waren uit, terwijl idieë- le instanties, zoals de We reldwinkel, nu ook in het to taalpakket worden opgeno men. De veertiende editie start traditiegetrouw met een op tocht vanaf het CHV-ter- rein. Om 9.30 uur rijden sje zen (iedereen die een aan spaning heeft kan aanslui ten) en de ringrijders recht streeks naar de markt. Daar verzorgt wethouder J. Ver gouwe van Oostburg de ope ning. Aan de opening neemt de plaatselijke muziekver eniging 'Geduld Overwint' ook deel. Vanaf 10.00 uur begint het ringrijden. Dit jaar is dit ge beuren volledig op en rond de markt. De sjezen maken nu hun tochten rondom het plein. Op de markt worden daarnaast veel ambachten gedemonstreerd. Om 12.30 uur begint, als pauze-onder deel, een concert in de Ne derlands Hervormde kerk, terwijl om 13.30 uur het ringrijden wordt voortgezet. Van de Vijver: „Er wordt nu een grotere oppervlakte bestreken. Voorheen con centreerde eigenlij k alles zich op de markt. Nu is er in de nabij gelegen straten ook nog van alles te doen". Vol gens de commissie moet het publiek eigenlijk nu nog be ter aan zijn trekken komen. „Het publiek krijgt meer overzicht. Vroeger was het wel eens te druk". In de avonduren wordt voor de eerste keer een pro gramma vastgesteld. Om 20.00 uur verzorgt in het jeugdgebouw de Hulsterse groep Phantom een optre den. De bezoekers kunnen genieten van melodieuze hardrock en de entree is gratis. De organsiatie van deze avond is in handen van Joe West. Ook dit laatste on derdeel van de folklorische dag geeft nogmaals aan dat voor een totaal nieuwe aan pak is gekozen. Voorheen was er weinig te doen voor de jeugd. Plaatselijk nieuws Peuters - De Aardenburgse kinderen van peuterspeelzaal rijden vandaag in een pony wagen door het dorp. Ze doen dit in het kader van de afslui ting van het schooljaar. De op tocht begint om 9.30 uur bij het dorpshuis. Ballonwedstrijd - Mario van Quckelberghe uit Eede is win naar geworden van de op 13 maart door het Evenernenten- comité Aardenburg voor de lagere schooljeugd uit Eede en Aardenburg gehouden ballon wedstrijd. Dit ter gelegenheid van de herdenking van de grensoverschrijding door ko ningin Wilhelmina op 13 maart 1945. Van de ruim 125 opgelaten ballonnen werden 17 kaartjes door vinders te ruggezonden. Het merendeel kwam in België terecht, ter wijl de eerste 7 plaatsten ver spreid lagen tussen het Bra bantse Chaam en het West- duitse grensplaatsje Velen- Ramsdorf, waar de ballon van de eerste prijswinanar terecht kwam. De tweede prijs werd gewonnen door Nadine Grins- ven uit Aardenburg. Haar bal lon kwam in Winterswijk te recht. Derde werd Edwin Ver- schaeve uit Aardenburg. Zijn ballon landde te Bocholt. Schieting - Beschrijfschieting, 35 schutters, St.-Sebastiaan: Wip 1: hoge vogel niet af; zij - vogels: R. Moerman, Knokke en G. Desmalle, Eeklo. Wip 2: hoge vogels: M. Decryenaere, Antwerpen en R. Moermans, Knokke; zijvogels: A. Claeijs, Knokke en D. van Hermon, Aardenburg. Misdienaarsreis - De misdie naars van de West-Zeeuws- Vlaamse parochies maken maandag 15 juli een uitstap naar De Braakman. Op het programma staan onder meer een speurtocht en een bezoek aan het recreatiepark. haalt zaterdag 13 juli van ne gen tot twaalf uur oud papier op. Sterrittencompetitie - De trimformatie De Wielertoerist uit Sluis heeft de meeste kilo meters gereden tijdens de vierde sterrit, de Tramzicht- sterrit, in het kader van de Zeeuws-Vlaamse competitie. Het wist de leider Freewheel uit Schoondijek vijftig kilo meter acht zich te laten. In to taal deden 77 deelnemers uit elf teams mee. De volgende sterrit is de Vooruitsterrit, woensdag 17 juli in Breskens. Uitslag Tramzichtrit: 1. Wie lertoerist, Sluis 1180 km; 2. Freewheel, Schoondijke 1130; 3. TC Sas van Gent 810; 4. TIO, Oostburg 450; 5. Aloy, Graauw en TC De Zwinhoeve, Retran- chement, beide 360 km. Stand: 1. Freewheel 4960; 2. Wieler toerist 2410; 3. TC Sas van Gent 1770; 4. TIO 1340; 5. Aloy 1120 km. Oud papier De Hoekse sup portersclub De Purperen Hei Bridge - Bridgeclub Oostburg speelde een wedstrijd voor de bridgecompetitie. Het was een howell met 14 en 12 paren. Uit slag A-groep: 1. echtpaar Hoorebeke, 2. dames Spieren- burg-Plasschaert, 3. dames Barendregt-De Vries, 4 en 5. heren De Bruyn-Eleveld en echtpaar Buysrogge. B-groep: 1. echtpaar Week, 2. mevrouw Christiaansen-de heer Wage naar, 3 en 4. dames Lako-Ver gouwe en mevrouw De Badts- de heer Van Wanrooy. Sportdag - De vier basisscho len hielden hun jaarlijkse sportdag. Naast de gebruike lijke onderdelen voor het di ploma lichamelijke geoefend heid, waren er ook toernooien voor handbal en voetbal voor de drie hoogste klassen. Voor de laagste drie klassen was er in de morgenuren een spelcir- cuit en na de middag allerlei oefeningen. Deze sportdag, on der leiding van gymleraar Willy Schram, werd op het Sluise sportpark gehouden. Hengelen - De hengelsport vereniging IJzendijke hield haar tweede wedstrijd in De Veste. S. Keulen won de wed strijd, waardoor hij in de rangschikking eerste werd. Uitslag: 1. S. Keulen 281 pun ten, 2. F. van de Bossche 201, 3. P. de Jong 171. Stand: S. Keu len 418, 2. F. van de Bossche 341,3. P. de Jong 301 punten. Zuster Gratiana - Zuster Gra- tiana, die in IJzendijke en om streken bekendheid geniet, mede dank zij haar werk voor De Zonnebloem en talrijke an dere activiteiten, is weer aan de betere hand. „Ik wil ieder een hartelijk danken voor de vele attenties, brieven en kaarten die ik mocht ontvan gen tijdens mijn verblijf in het St.-Jansziekenhuis te Brugge. Maar zeker ook nu nog tijdens mijn verblijf in ons vakantie huis te Udenhout", schrijft zuster Gratiana. „De vele post werkt voor mij als een medi cijn". Begin augustus hoopt zij weer in IJzendijke terug te ke ren. Onderwijs - Meester Roger Hamers vierde zijn 25-jarig jubileum als onderwijzer. Hij is verbonden aan de rk lagere school te IJzendijke. Welis waar was deze gebeurtenis al vorig jaar september, maar toen kon wegens familieom standigheden de viering niet doorgaan. Op 1 september 1959 begon meester Hamers in het onderwijs. Mevrouw M. de Kroon, inspectrice, kwam de jubilaris gelukwensen. De kinderen en collega's gaven de feesteling enkele geschenken, terwijl er voor hem ook een feeststoel was gereserveerd. VLISSINGEN - Op verden- king van inbraken in afgeslo. ten bergruimten onder flats in Vlissingen heeft de politie donderdagmorgen vroeg vier jongens aangehouden. De jon- gens, de 19-jarige G.L., de 16. jarige E.E.G., de 15-jarige M.C. allen afkomstig uit Vlissingen en de 18-jarige G.B. uit Am. sterdan waren bij hun aan houding in het bezit van twee nieuwe racefietsen die ze uit een berging hadden gestolen. E.E.G. en M.C. zijn in verzeke ring gesteld, de andere twee zijn in de loop van donderdag in vrijheid gesteld. MIDDELBURG - Op de krui- sing Schroeweg-Torenweg ontstond een aanrijding tussen een personenauto bestuurd door de 44-jarige M.C. de K. uit Middelburg en een brom fietser, de 63-jarige L.A.F., eveneens afkomstig uit Mid delburg. De aanrijding ont stond doordat de bromfietser vermoedelijk door het rode verkeerslicht gereden is, waardoor de personenauto hem schepte. De man werd 25 meter weggeslingerd en liep botbreuken en een hoofdwond op. Hij is overgebracht naar het Gasthuis ziekenhuis. De personenauto die tegen de ver keerslichten tot stilstand kwam, werd zwaar bescha digd. NIEUWVLIET - In de nacht van woensdag op donderdag heeft men ingebroken in de manege van de heer Riemens aan de Zeeweg te Nieuwvliet. Via een zijdeur is men de ma nege binnen gekomen en uit de kassa van de kantine is een bedrag van driehonderd gul den ontvreemd. BIERVLIET - Een onoplet tendheid van de Haagse auto mobilist G. W. die woensdag avond omstreeks negen uur over rijksweg 61 reed en meer aandacht schonk aan wat an ders dan aan het besturen van zijn voertuig, was de oorzaak van een verkeersongeval waarbij zijn auto geheel werd vernield. In een flauwe bocht raakte hij met zijn auto in de berm van de weg en vervol gens van de dijk. Hij kwam zelf met de schrik vrij TERNEUZEN - Op de krui sing Guido Gezellestraat-Ja cob Catsstraat te Terneuzen verleende gistermorgen de automobilist P. N. uit Terneu zen geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door zijn plaatsgenoot C. de C. Bij de botsing die hiervan het ge volg was, werd de auto van N. zwaar en die van De C. licht beschadigd. Van onze correspondent WESTDORPE - Fietscross- club De Kreekcrossers en de carnavalsverenigingen De Melkmuilen en De Zuipcilin- ders hielden tijdens de kermis ieder een gaaibolling op het terrein bij Het Oude Raed- huys. Daarbij werd een alge meen klassement opgemaakt van de drie wedstrijden. Voor de eerste tien in het eindklas sement was een trofee be schikbaar. Uitslag wedstrijd De Kreekcrossers met 70 deelnemers: 1. Erwin Gericke, 2 Freddy van den Abeele, 3. Edward de Smet. Wedstrijd De Melkmuilen met 106 deelnemers: 1. Edmond van Hurck, 2. El- lie Scheele, 3. Edward de Smet. Wed strijd De Zuipcilinders met 116 deelne mers: 1. Trix ae Smet, 2. Paul van Aver- maete. Eindklassement: 1. Edward de Smet, 2. Edmond van Hurck, 3. Freddy van den Abéele, 4. Erwin Gericke, 5. Maurice Pluijm, 6. Roger van Kwikkel- berghe, 7. William van den Abeele, 8 An dy van der Goes, 9. Sonny Pluijm, 10- Willy Dumez. VRIJDAG 12 JULI 1985 Geen Live Ai Door Jan Koesen HILVERSUM - Het grootste popconcert aller tijden -Live Aid ten behoeve van hon gerend Afrika- dat komende zaterdag minstens 16 uur ach ter elkaar live door de VARA zal worden uitgezonden, zal slechts weinig beelden va to- z zuil van alle van lei a loos zegd tiest tot reld Op vrij STORY HET MEEST GELEZEN KAPELLE, 11 juli - Frambozen' Glen Clova 1.11, met dop 1.00. Schó neman 11.34-1.42, met dop 1.25,1x12 1.05, met dop 1.23, IBxl2 84-97,11x12 86, IIAx9 1.04-1.06, 11x9 62. Rode bessen: pondsdoos IA 87-1.15, IB 64-68, II 51, Stanza pondsdoos IA 83-85, IB 65, kilo's IIA 1.56-1.68, UB 1.36-1.47, II 1.15-1.18, III 1.01, Stanza IIA 1.48, IIB 1.33. Aardbeien 4.60- 5.00 per kilo. Kruisbessen doosjes 38. Rode kruisbessen doosjes 51-66, per kilo 1.40-1.90, ponddoos 145. Witte bessen doosjes 60-1.03 voor klasse I, klasse II 65-66. Zwarte bessen pondsdoos 2.67-3.01. Kas- bramen 3.90 per doos. Kersen 5.WJ per kilo. Golden Delicious 180/yu 49-59,170/80 62-63,160/70 25-27. In dustrie-appelen 16.60. Groenten: princessebonen 4.10, kropsla 2b, bloemkool 1.00-1.30, doperwten 2.40, rabarber 35-44. Aardapjtflen 31-33, bonken 42, drielingen 25-2b, kriel 56-68. AMSTERDAM, 11 juli - In Bintje 35-50mm werden 25 contracten verhandeld voor leverig april te gen 20,50 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm werden 175 con tracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 29,70 tot ƒ29,50 per 100 kg. De stemming was prijshoudend. TERNEUZEN, 11 juli - Hard fruit.Golden delicious.kll.8()9li. 52-80,7080:56-62,6070;26-33.kl2:809U 70,708038-48.6070:23-28. 16.10 Heimwee in Parijs Het vertrek van een dorp naar een wereldstad brengt in de regel belangrijke con sequenties met zich mee. Dat merkt David die met zijn ouders in een gezellig klein dorp woont. Maar plotseling komt zijn vader met het be richt dat hij beter werk kan vinden in Parijs en dat daarom een verhuizing voor de deur staat. David laat in deze Franse jeugdfilm dui delijk merken dat hij weinig trek heeft om zijn vriendjes te verlaten. Hij heeft zelfs de nodige angst van een stad als Parijs. Maar de verhui zing gaat toch door en het duurt heel lang voor David zich in de stad van de Eifel- toren een beetje thuis begint te voelen. wer tijd aan ren kan Jim strii maa en blot In d als wit! bela Glei Barl And 20.10 ^fnRose Het Popfestival in Montreux 'rekt jaarlijks een groot aantal muziekgroepen. Van het optreden in Zwitserland worden altijd opnamen ge naakt, maar het duurt in de fegel vrij lang voor Europa iets te zien krijgt van het- Seen de BBC en de Zwitser se TV hebben opgenomen, kanavond staan evenwel de optredens te wachten van Adam Ant, Bananarama, Cliff Richard, Ultravox, Ne- aa, Rod Stewart, Tracey Ullman, Spandau Ballet en Queen. [*20 Het Belg posit jaarc pij- bove over over schil ande ook tijd 1 blenv rectr huis hebb die seur 23.30 Jim Killian ,'m Killian, eens een ver maard revolverheld, komt na jaren gevangenschap te- rug in Vingeroon. Zijn nieu we rol is nogal verrassend. e 'bekering' is zover ge- Saan dat hij zelfs als domi nee verder door het leven Wenst te gaan. Maar onge wild komt Jim Killian in een nieuwe conflict-situatie te- ^ht. In Vingeroon, waar de nieuwe dominee wil gaan

de Stem | 1985 | | pagina 12