'Westerschelde moét dieper9 ONS WERD EEN BESLUIT DE STEM Museum Het Wiel: 'Antwaarps specialleke' ENHEID AFWEZIG HOOFT KING! ar uithoek, rukke baan rustig eveneens. :aam. Dat 't aar wat doe >eft, dat "die- e situatie aam gevoel, komt u wel- olleybal, een Len gezellig n koken ïoolkantine? enzaamheid :en pakt een :ndin. t en als u ïummer van achterzijde nummer wijst naar de natie over de ïreld aan. Gemeente wijst Graauw op stortverbod Een dagje uit de grens over. Tandarts N. Verhelst lestraat 1 oon 01178-1221 VRIJDAG 12 JUL11985 D1BTEM VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 Ben W Axel waarschuwen voor collectes Welkom Plaatselijk nieuws Clinge Hengstdijk Lamswaarde Uw MERCEDES-DEALER Uitleg Curiosa Bouwvergunningen geen probleem in Heikant Uitslagen wedvluchten KERSVERSE ANTWERPSE HAVENSCHEPEN DEVROE: Bovenaan Niet ineens Orleans weekenddiensten ezoenenI lieren ubileum, receptie, ing, overwinning, Ti, openbare dank, best eens in de familieberichten, r hoeft het met te nog geen tientje). 1,85. Eén grote 'oor het plaatsen met een formaat ij 13,00 toeslag, vraag. Bij met- 3,00 adm.kosten iet geretourneerd, uw tekst 2 dagen an onze kantoren, urt u eveneens 2 ar Postbus 3229, e opgaven worden indien naam en dien Uw betaling 'en ons het recht af van redenen te ieuws op donderdag. Lijsterbesstr. 14 Hoek, Tel. 01154-1914 van 22 juli t/m 7 aug. IDERNEMING 25, 's Gravenpolder b.g g 1327 I. Overal te ontbieden bereikbaar :ties maakt het nakkelijk. Laat u iten voor u een iegelijke, u verzekerd zijn T22 Hulst verbaasd over fusie ziekenhuizen Van een onzer verslaggevers HULST - Met grote verbazing vernam voor atter P. de Schrijver van de Stichting Sint-Li- duinaziekenhuis in Hulst gisteren van de overeenstemming die beide andere Zeeuws- Vlaamse ziekenhuisbesturen hebben bereikt over fusie. „Zeer onelegant dat wij dat via de pers moeten ver nemen", was de eerste reactie van de heer De Schrij ver. „Natuurlijk hadden wij gehoord dat er bespre kingen gaande waren. Van een onzer verslaggevers AXEL - Burgemeester en wet houders van Axel raden de in woners aan niet in de beurs te tasten voor geldinzamelingen die niet in het gemeentelijk collectenplan zijn opgenomen. Ze adviseren in twijfelge vallen niets te geven of te ko pen, of eventueel eerst eens te informeren bij de dienst socia le zaken op het stadhuis. Tot en met 25 augustus ram melen er in de gemeente geen collectebussen. Voor de perio de daarna hebben B en W toe stemming gegeven voor de volgende geldinzamelingen: 25 augustus tot en met 8 septem ber Koningin Wilhelmina Fonds, 9 september tot en met 15 september Thuisfronten, 16 september tot en met 22 sep tember Prinses Beatrix Fonds en 23 september tot en met 29 september de Nierstichting Nederland. Wij kregen zelfs een brief •vaarin wij te horen kregen dat wij tot deze fusie konden loetreden op nader te bepalen voorwaarden en nader te be palen datum. Ons werd in fei te een decreet voorgelegd", zo zei hij. Volgens de heer De Schrij ver heeft zijn bestuur zich voor nadere uitleg schriftelijk gewend tot de beide andere ziekenhuisbesturen maar kwam er een 'nietszeggend' briefje terug. „Nog wel ge schreven door de directie en niet door het bestuur". De op handen zijnde fusie overvalt Hulst een beetje. „Het voltrekt zich ook volledig bui ten ons om", zegt De Schrijver. Betreurd Zijn visie wordt niet onder schreven door vertegenwoor digers van de ziekenhuizen in Oostburg en Terneuzen/Sluis- 'kil. Daar wordt betreurd dat Hulst zich uit het overleg zou hebben terug getrokken. „Wij zouden graag met Hulst de ge- ing Ideële Reclame. SIRE Van een onzer verslaggevers GRAAUW - Alle inwoners van Graauw krijgen zo spoe dig mogelijk een brief in de bus, waarin hen wordt ver zocht geen vuil meer te storten bij de garageboxen achter de Irenestraat. Zoals gemeld is de langzaam aangroeiende illegale vuil- stortbelt een steeds groter wordende doorn in het oog van de omwonenden. .,Wij snappen niet waarom mensen daar allerlei zaken de poneren", zegt wethouder G. van de Voorde. „Ten eerste staat er een bord dat het niet mag en ten tweede kunnen ze grof vuil gewoon iedere week meegeven met de vuilauto". De wethouder vermoedt dat aan de illegale stortpraktijken een stuk gemakzucht ten grondslag ligt. Vroeger stond er namelijk een container van de plantsoe nendienst, die wekelijks werd geledigd. Ook door omwonen den gedeponeerd vuil werd dan meteen meegenomen. Nu de gemeente echter het plant- soenonderhoud heeft uitbe steed behoort ook de wekelijk se opruimbeurt van gedepo neerde rommel tot het verle den. Volgens de wethouder is de illegale stort nu vooral uit de hand gelopen, omdat er heel 'vat kapotgevroren heggen ronder blikken of blozen zijn gedumpt. En dat is nergens voor nodig, want die kan men iedere week meegeven met het I grofvuil. W3QR ZUCMVEST NEDERLAND Kantoren ln Terneuzen, Hulst en Goes, bressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: "30-12.30/13.30-17.00 uur. "edactie Jerneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan- (plv. chef), Emile Calon, Oo Meertens, Cor de Boer ('°to), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène 'erstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Aad van "er Wouden. 'dvertentle-expl. '"specteur Zeeland: C. Me- zondheidszorg van Zeeuwsch- Vlaanderen hebben veilig ge steld. Maar terwijl wij al ge ruime tijd bezig zijn onze or ganisaties, ook wat betreft personeelsbestand, op de nieu we situatie aan te passen, ont vangen wij daarover vanuit Hulst geen signalen." Gedoeld wordt hiermee op het feit dat nog zeer onlangs een nieuwe verpleegkundig directeur in Hulst werd aangesteld. „Wij moeten toch ook de belangen van ons personeel in de gaten houden", aldus de heren H. van der Pas, voorzitter zieken huis Oostburg en P. Linden- bergh, economisch directeur ziekenhuizen Terneuzen/ Sluiskil. „Behoud van het zie kenhuis in Hulst is het beste voor de gezondheidszorg in onze regio en ons personeel", aldus de heer De Schrijver, die erop wijst dat ook het Hulster ziekenhuis al bedden heeft in geleverd. Bij de beide andere zieken huizen kan men begrijpen dat Hulst vecht voor zijn zelfstan digheid. „Dat zouden wij waarschijnlijk ook doen als het ons betrof. Maar we moe ten ons wel bij de realiteit houden. De staatssecretaris is voornemens Hulst te sluiten en daar kunnen ook wij niets aan doen", aldus de beide an dere ziekenhuisvertegenwoor digers. Zij hopen niettemin dat vanuit Hulst toch belangstel ling voor de nieuwe zieken- huisgroep zal bestaan. „Hulst is welkom. Wat ons betreft desnoods als waarnemer, maar dan weet men in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen waar we mee bezig zijn. En treedt men toe voor ons besluit van kracht is dan kan volop wor den meegepraat over de nieu we organisatiestructuren en formatieplaatsenplan". Veteranentoemooi - Tennis club Game 78 houdt zaterdag 13 juli een individueel vetera nentoemooi. Aan dit gebeuren, voor da mes en heren boven de 35 jaar, doen meer dan 20 tennissers mee. Ook Robert Vermeulen, die zijn titel van vorig jaar verdedigt. De Vogel - Aan de sport- en spelavond op recreatieterrein De Vogel namen 50 personen deel. Joerie de Poorter uit Hulst werd winnaar in de ca tegorie 10-11 jaar. Wilfried van Waterschoot uit Hengst dijk won bij de 12-jarigen. Dinsdagavond gingen 65 deel nemers van start voor de wan deltocht met opdrachten. Erwin van Stevendaal uit Hengstdijk werd gehuldigd als winnaar. H. en C. Hemelsoet uit Terneuzen eindigden als derde. KPJ-zeskamp - De jaarlijkse zeskamp van de KPJ kring Hulst werd dit keer gehouden op het voetbalveld in Lams waarde. Uitslag: 1. Lamswaarde I, 2. Kloosterzande I, 3. Klooster- zande II, 4. Koewacht, 5. Lamswaarde II, 6. Philippine. (ADVERTENTIE) GARAGE VERVAET k. WESTEN TERNEUZEN Lange Reksestr. 11 Tel. 01150-20400 OOSTBURG Bredestraat 23 Tel. 01170-2255 De vogeltjesmarkt in Antwerpen is tijdelijk verplaatst tot groot verdriet van de eigenaar van museum Het Wiel. Elke zondag wordt er op de pleinen vanaf de Graan markt tot op de Frankrijklei een vreemdsoortig toneel opgevoerd. Een levendig en boeiend schouwspel van de standwerkers en de markt kramers op de Vogelmarkt. 'De vogeltjesmarkt' voor ve le duizenden en duizenden Nederlanders en Vlamingen, die zich komen laven aan dit echt Antwaarps gebeuren. De laatste maanden is de ze markt verplaatst naar de Frankrijklei en het aan grenzend Blauw Torenplein, omdat rondom de Nieuwe Schouwburg alles opgebro ken is. Opmerkelijk is te genwoordig de afname van de dierenverkoop en de toe name van het verhandelen van snuisterijen en eetwa ren. De verplaatsing van de Vogeltjesmarkt is een doorn in het oog van de eigenaar van het museum 'Het Wiel', die vele marktbezoekers machines en andere curiosa op wielen zijn hier te bezich tigen. naar zijn specifieke mu seum, enig in België, lokte en nu een open gebroken straat tussen zijn museum in Hopland 17 en de Vogel markt heeft. Het Wiel bevat een twaalftal zalen die volgezet zijn met meer dan driehon derd antieke tuigen op wie len. De gehele collectie is bijeen gebracht door de hui dige conservator Albert Hansen en zijn vader. De nu 69 jaar oude bezitter van al dit moois stelt zijn museum 'van grote klasse' open op woensdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zon dag van 9.30 tot 14.30 uur. In de zomermaanden ook extra op de vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Zij die binnengaan in dit gebouw (vlak achter het Ru benshuis) zullen niet teleur gesteld worden. Alles is op gesteld in een origineel kleurendecor, muurschilde ringen als achtergrond voor oude tuigen op wielen. De verzameling fietsen uit grootmoeders tijd is vrijwel volledig. Prachtige een- en tweewielers, met houten velgen en curieuze sturen, tot en met de eerste home trainer toe. Ook kinderkar retjes, motorfietsen, stoom- U kunt er op rekenen dat Albert Hansen alles haarfijn uitlegt en de verhalen ver telt die horen bij de histori sche drama's die afgebeeld zijn en aangevuld met antie ke voorwerpen en uitgedoste etalagepoppen. Een groot aantal bezienswaardigheden van uiteenlopende aard met het gemeenschappelijk on derdeel: het wiel. Dit museum is een parti culier initiatief en ontvangt daarom geen enkele subsi die. De collectie is met zorg en liefde tezamen gebracht. De soms wat rommelige op stelling is te wijten aan het plaatsgebrek. Als u alles wilt weten over scooters, motoren en andere rijwie len, laat dan niet na dit mu seum te bezoeken. Van een onzer verslaggevers HEIKANT - De afkeuring door Gedeputeerde Staten van de in het bestemmingsplan Heikant opgenomen wijzi gingsbevoegdheid heeft geen gevolg voor de bouwmogelijk heden in het dorp. Die wijzigingsbevoegdheid en de daarmee verband hou dende voorschriften hielden de mogelijkheid open om op open plekjes tussen te be staande bebouwing nieuwe woningen neer te zetten. GS hebben die passage over de bebouwingsmogelijkheden ge schrapt, omdat ze de beschrij ving nogal vaag vonden. Voor bouwlustigen geeft de afkeu ring geen problemen. Wie met een concreet bouwplan komt, krijgt een veergunning. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De Concours Combinatie Hulst hield met 403 jonge duiven een wed vlucht vanuit Beaumetz. 1. T. Taalman en zoon, 1309,21 mpm; 2. Th. Casteels, 3. R. van Kerkhoven, 4. P. Verstraeten, 5 en 7. J. Dhanis, 6. J.F. Prenen, 8. M. KLaassen, 9. J. de Witte, 10. A. d'O- lyslager. Met 27 oude duiven, 1313,14 mpm: 1 en 2. P. d'Hondt, 3. L. van Landegehem. Nieuw Leven Koewacht, 508 jonge duiven, 1277,91 mpm: 1 en 6. B. Rombout, 2. A. Mattens, 3. W. Geers, 4. A. Kips, 5. Alf. de Koster, 7. R. van Hijfte, 8. P. Mathijs, 9. Joh. de Block, 10. Jac. Elegeert. De Postduif Heikant, 500 jonge duiven, 1294 mpm: 1. Th. de Block, 2. gebroeders Smet, 3,7,8 en 9. L. Thuy, 4. A. de Vliegher, 5. P. Vonck, 8. gebroeders Sturm, 10. ge broeders Thijs. Herleving Kloosterzande, 788 jonge duiven, 1267,67 mpm: 1. F. van Kruyssen, 2. A. Colpaert, 3. G. Burm, 4. A. Vercouteren, 5 en 6. De Keijzer en zoon, 7. H. van Dijk, 8. A. Beaurain, 9. W. Boogaard, 10. P. der Weduwe. Vanuit Orleans met 73 duiven, 1204,7 mpm: 1 en 3. L. de Waal en zoon, 2. R. Ruben, 4. R. de Kort, 5. A. de Keijzer en zoon. De Zwaluw St.-Jansteen, 450 jonge duiven, 1241,51 mpm: 1. J. van Dae- len, 2. A. Mattens, 3. F. Thijs, 4. A. van Essen, 5. J. Rottier, 6,7 en 8. Joh. van Spaandonck, 9. R. Danc- kaert, 10. B. Danckaert. Vanuit Or leans met 59 duiven, 1222,61 mpm: 1. J. Rottier, 2,3 en 5. R. Danckaert, 4. Joh. van Spaandonck. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswarde, 401 jonge duiven, 1305,14 mpm: 1. G. van Daalen, 2. G. Vioen, 3. R. Heij- ens, 4. Jos van Laere, 5. P. de kos ter, 6. O. Kouijzer, 7. P. van Goe- them, 8. G. Kouijzer, 9. E. Boshui zen, 10. P. van Daalen. Vanuit Or leans met 53 duiven, 1189,25 mpm: 1. Jos de Rijk, 2. G. van Daalen, 3. L. van Vlienberghen, 4 en 5. J. Par don. VZV Hoofdplaat, 568 duiven, 1340,96 mpm: 1. Joh. Martens, 2. J. Boone, 3. Temmerman-Krocké, 4 en 5. E. Temmerman-D, 6. E. Tem- merman-H, 7. A. de Poorter en zoon, 8. H. Calon, 9. J. van de Ameele, 10. C. de Poorter-Pré. Met 185 oude duiven, 1336,2 mpm: 1. A. de Poorter en zoon, 2,6 en 8. E. Temmerman-D, 3. H. Calon, 4. A. de de Broecke, 5 en 7. R. Pielaet, 9. combinatie Den Hamer, 10. P. de Poorter. Door Piet de Bont ANTWERPEN - Antwerpens kersverse havenschepen Jan Devroe (53) zegt het heel duidelijk. De Westerschelde moet dieper. Devroe, opvolger van Jan Huyghe- baert, nu topfunctionaris bij de Krediet bank, houdt Nederland de spiegel voor. „Wij laten de Nederlanders die naar Frankrijk trekken toch ook niet over kasseienwegen rijden. Hen staan in Bel gië prachtige autostrada's ter beschik king. Dat moet ook op de Westerschelde van toepassing zijn: Antwerpen wil een goede verbinding van en naar zee". Jan Devroe - zorgvuldig zijn woorden kiezend („ik zit pas op deze stoel") - zegt begrip te hebben voor de Nederlandse wens om goed Maaswater van België te ontvangen, „maar de vrijheid van de Schelde, van een goed bevaarbare Schel de wel te verstaan, is een recht waaraan niet getornd mag worden". Zoals bekend heeft Nederland de ver dere verdieping van de Westerschelde en de aanleg van het Baalhoekkanaal aan de zogeheten Maasverdragen gekoppeld, die de Belgen verplichten om bepaalde hoe veelheden Maaswater aan ons land te le veren. Die verdragen zijn nog altijd niet rond. De bal ligt bij de Belgen en minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat wil pas dan het groene licht voor de ver dere verdieping van de Westerschelde Havenschepen Jan Devroe.- ArchieiDestem geven, als onze zuiderburen ja tegen de Maasverdragen hebben gezegd. Die koppeling wordt vooral in Antwer pen hoog opgenomen. „Ik begrijp dat deze wens voor Nederland belangrijk is en dat die niet wordt opgeworpen om het ons moeilijk te maken, maar als buurlanden zullen we dus moeten proberen om eruit te komen en ik geloof stellig dat het ook kan", aldus de nieuwe schepen voor de Antwerpse haven, die de verdere verdie ping van de Westerschelde bovenaan zijn lijstje met prioriteiten heeft gezet. Op dat lijstje prijkt ook het door Zee land afgewezen Baalhoekkanaal, dat het Antwerpse linkeroevergebied met de Westerschelde moet verbinden. Devroe: „De haven op de linkeroever kan pas dan optimaal draaien als dat kanaal er is. Voor alle duidelijkheid zeg ik het Baal hoekkanaal is absoluut noodzakelijk, al hoewel het niet morgen aangelegd hoeft te worden. Ik ga er zeker met Zeeland over praten. Misschien heeft dat kanaal ook voor Zeeland positieve kanten". De CVP-er Devroe kent het klappen van de zweep. In '70 maakte hij zijn en tree in de Antwerpse raad, werd in '76 schepen van rechtszaken en fungeerde sinds '82 als plaatsvervangend-schepen voor de haven. Hij zegt: „Ik ben oprecht en kom voor mijn mening uit. Ais politi cus moet je de waarheid zeggen en het is niets voor mij om de mensen aan het lijntje te houden. Ik ben optimist en zal het hele pakket van de haven niet ineens aanpakken, maar dossier voor dossier". De Snel vliegers Oostburg, 122 duiven, 1213,96 mpm: 1,5 en 9. M. Buysse, 2 en 7. J. de Smet, 3. L. Ris- seeuw, 4. A. van Hijfte, 6. G. Tas, 8. J. de Krijger en zoon, 10. P. Visser. Steeds Sneller IJzendijke, 109 dui ven, 1225 mpm: 1 en 4.1. de Cocq, 2. H. Baute, 3 en 8. O. de Smet, 5 en 6. J. de Guyternaere, 7. P. Neve, 9. I. van de Slikke, 10. M. Rodts. De Zeeuw Goes, 200 duiven, 1189,96 mpm: 1,2,4 en 8. Wagenaar-Toon der, 3. C. Witte, 5. J. Verhaagen, 6. W. de Witte, 7 en 8. C. van de Broek, 10. Witte-Keijzer. Concoursbond Zuid-Beveland, 1174 duiven, 1215,59 mpm: 1. A. Zwee- dijk, Kapelle; 2. D. Franse jr, Kwa- dendamme; 3. M. Jeremiasse, We- meldinge; 4. C. Vermast, Yerseke; 5. Putter-Bolier, Kwadendamme; 6. Joh. Poelman, 's-Heer Arends- kerke; 7. J. van Maldegem; 8. D. Rijk, beiden Heinkenszand; 9. R. Pekaar, Yerseke; 10. J. Bras, We- meldinge. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 450 duiven, 1197,23 mpm: 1 en 9. Joh. Poelman; 2 en 8. J. van Maldegem; 3. D. Rijk, 4, G. Steen bakker, Lewedorp; 5. L. Goedege- bure, 's-Heer Arendskerke; 6. H. Janse, 7. P. de Vos, 10. D. van de Dries, allen 's-Heerenhoek. Kring West-Zeeuwsch-Vlaande ren/Walcheren, vanuit Dourdan, 2005 jonge duiven, 1309,99 mpm: 1. M. Versprille, Breskens; 2. Abr. Vasseur, Cadzand; 3. J. Reynvoet, Breskens; 4. L. van de Velde, St. Kruis; 5. Aart Vasseur, Cadzand; 6. A. Schipper, Middelburg; 7. J. van de Plasse, Cadzand; 8. Herman de Dobbelaere, Biervliet; 9. P. Groos- man, Sluis; 10. G. Schautteet, Groede. Met 1667 oude duiven, 1328,14 mpm: 1. Coppens-Focke, Sluis; 2. Ch. Ras, Groede; 3. M. Jas pers, Middelburg; 4. L. Nueman, Souburg; 5. L. van Wallenburg, Souburg; 6. P. de Smet, IJzendijke; 7. G. Dusarduijn, Groede; 8. J. van de Plasse, Cadzand; 9, A. Kunst, Middelburg; 10. A. van Merrien- I boer. Soubure. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter G. de Bruijckere, Brouwe- rijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestr. 10, tel. 01155-1555. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00- 16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmor gen 8 u. dokter Adriaansens, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreek uur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmor gen 8 u. dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450. Goes - Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter M. Kooiman, Beesten markt 1, Goes, tel. 01100-14450. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat, 11.30 u. in de praktijk Groenendijk 52, Kloosterzande. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendsker ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aamoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter B. den Ouden, Glacisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreek uur spoedgevallen za. en zo. 11 en 17 u. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. de wijs, tel. 01131-1300. Boodschappen zo moge lijk voor 10 uur. Spreekuur spoed gevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A. 185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter J. Neeteson, Jac. Hobeinstr. 8, Philippine, tel. 01159-769. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150- 14000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-14000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek - Tel. 01157- 1843 Terneuzen - Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en Overslag - Tel. 01155- 1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts M. Karelse, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hulst en Zaamslag - Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en R. Versol, Ple- vierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148- 2365. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, za terdag; Terneuzen, W. de Zwijger laan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huis dieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176- 1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts C. Moons, Mr. Ris- seeuwstr. 31, Oostburg, tel. 01170- 5115. Spreekuur zat. en zond. 12- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts P.v. Mieghem, Jan van Galenstr. 1, Terneuzen, tel. 01150- 12685. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts J. Schauteet, Grote Maagdenstr. 24, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. en zond. 9-10 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts C. Duvekot, Irenestr. 5-7, Kloetinge, tel. 01100-30459. Spreek uur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- ioonn

de Stem | 1985 | | pagina 11