■Pfalz in Bankroet dreigt bij Engelse clubs NEDERLAND NOG ZONDER VERLIES TIJDENS EK Zege Rob Bijvank Successen voor Zeeuwse crossers Revanche voor Fries zeilteam Vakantievissen kan overal VOENSDAG 10 JUL11985 LOTTO CIJFERSPEL OS-programma chaatsen voor vrouwen uitgebreid Basketballer Knight naar Den Bosch Fibak verrast Henri Leconte Feyenoord laat Ling nog wachten Op zee Oosterschelde HENGEL- RUBRIEK Karperputten Biljartzege Jan Goense Antoine van Bockel pakt tennistitel Cor van Ham: debuut met veel pech Zeeuws-Y laarrise fietscrossers sterk in Goes De Wielingen houdt vier strandlopen I pan Dongen: nog in de gele trui Jubileum-Tour Stem. - FOTO LEO VAN BI JNEN van gisteren is in gemeen klassement |is. Onze leider, Ad i geen enkel risico. I kon hij vijf punten len blijft nu met 25 |draagt nu ai dagen ioor 54 volgers be- Jubileum-Tour van 4, Oosterhout, Herrea, Lt 12, Hulst, Herrera, öO.OO; 120.08; fi-Leur, 5.20.09. nsdonksveer; tringen; ■Axel; P J Baart, Wal- Ker, haarbeemd 4, Ba- pstraat 12, Hulst; R de van de Broecke, Den Iselaer, Enargietdijk 29, p, Westdorpe; E M de ambregts, Tulpstraat |:ulestraat 12, Breda; A T Nuyes, De Narcis 12, Istraat 17, Hank; Rene I Verwer, Van de Heij- lirius 45, Oosterhout; I cur; J C M van Beers, >ck, Margrietstraat 18, 113, Koewacht; G de Pt, Heuvelbrink 22, Bre- Irzande; Ch van Elsac- Igelweg 107, Axel; H. de hde; C.J. van Hoof, Ire- Iv. Griegstraat 27, Fij- Ida; B. Kegge, Hofstraat fevenbergen; Th. Leenk- fernaut, Poorterslaan 83, eland; C.A. Machielsen, Is, Huif akkerstraat 81, Baarle-Nassau; A. de ZJ. de Poorter, Boule- lEricastraat 23, Roosen- Traat 157, Breda; Jack hepper, Provincialeweg fen 31, Zevenbergen; K. pan Sonsbeek, St. Igan- kogendorpstr. 96, Rijen; Ivan Vugt, Zuidwal 57, elstraat 8, Breda. :oals verwacht koren op lolen van de Oostduit- Het DDR-drietal t, Radtke en Heppner :rde een tijd van 3 mi- en 51,07 seconden. Ne- nd werd in 3.55,72 vijf- litslag van de proloog voor klassement) is: 1- Ludwig (DDR); 2. Ste- oho (Zwi); 3. Paul PopP i; 4. Lech Piasecki (Pol); lan Jurco(Tsj). tenkoers: 1. Pavel Bart- ak (Pol); 2. Pascal Du- (Fra); 3. Johann Traxler 4. Olaf Jentzsch; 5. itisek Vanko (Tsj). gentijdrit, 3,2 kilometer: )R 3.51,07; 2. Tsjechoslo- je 3.53,73; 3. Verenigde ;n 3.53,80; 4. Polen '6; 5. Nederland 3.55,72. T14 PAGINA SPORT 3 JONDEN (DPA) - Ten minste Jvintig Engelse voetbalclubs bankroet, als de overheid (Itn financiële bijdrage levert jjn de beveiliging van hun i0dions. Dat concludeert aorzitter Jack Dunnett van [(Engelse League. De regering krijgt jaarlijks Jjoenen ponden uit het voet- ijl, direct via belastingen, in ject uit de toto. Het wordt id dat er iets teruggedaan jérdt", zei Dunnett dinsdag. Sa de brand in het stadion 0 Bradford City, die 53 iensen het leven kostte, ver lichtte de regering van Mar ket Thatcher alle clubs uit |e League hun accommodaties aan te passen aan de eisen, die voor de eerste en tweede divi sie gelden, omdat daar de toe schouwersaantallen gewoon lijk hoger liggen. Een groot aantal clubs uit de laagste klassen voldeed niet aan die eisen. Volgens door Dunnett inge schakelde specialisten kost de beveiling in totaal 15 miljoen pond (67,5 miljoen gulden). De ze berekening is sportminister Neil MacFarlane inmiddels aangeboden. „Die 15 miljoen pond kunnen we alleen op brengen, als de regering be reid is ons per jaar minder te laten afdragen", verkondigde Dunnett, die zei dat de League beschikt over een reservepot van slechts 2,3 miljoen pond (10,3 miljoen gulden). België De stadions van de voetbal clubs uit de Belgische eerste klasse moeten vóór de aan vang van de competitie een veiligheidscontrole onder gaan. Dat heeft de door het kabi net ingestelde commissie, die oorzaken en gevolg van de ramp in het Heizelstadion be studeert, besloten. In de zoge noemde gemengde commissie, die resorteert onder mininster Nothomb van binnenlandse zaken, zijn de overheid en de Belgische voetbalbond verte genwoordigd. De inspectie zal worden uit gevoerd door een comité, dat zijn werk deze week begint. Behalve de eerder genoemde partners neemt de politie zit ting in deze inspectie-commis sie, die voor elk stadion een apart rapport zal opmaken. Aan de hand hiervan zal de gemengde commissie bekijken of maatregelen nodig zijn. Australië Zes weken na de ramp in het Heizel-stadion in Brussel, waar 38 voetbalsupporters om het leven kwamen, is ook uit Australië melding gemaakt van rellen rond het sportveld. Bij een derby tussen twee clubs uit Sydney stormden honderden woedende fans het veld op, nadat een speler de rode kaart had gekregen. Er onstond een massale vecht partij, waarbij spelers van beide clubs verwondingen op liepen. Er werd behalve van de vuisten ook gebruik gemaakt van stangen, hoekvlaggen en parapluies. In het stadion, waar 6000 mensen zaten, wa ren slechts vier politife-agen- ten aanwezig om de orde te bewaken. Honkbalteam overklast Spanje Eerste prijs: geen winnaar; iweede prijs: 2 winnaars, die bruto f. 150.000,00 ontvan- derde prijs: 85 winnaars, je elk bruto f. 2512,30 ontvan- vierde prijs: 3.833 win aars, die elk f. 55,70 ontvan- i; vijfde prijs: 60.464 win aars, die elk f. 5,00 ontvan- jtn. Eerste prijs: geen winnaar; #eede prijs: 1 winnaar; derde (rijs: 13 winnaars; vierde irijs: 169 winnaars; vijfde (rijs: 1.806 winnaars. HAARLEM (ANP) - De Nederlandse honkbal- ploeg is dinsdag in Haarlem ook in zijn vierde wedstrijd in het toernooi om de Europese titel ongeslagen gebleven. In zeven innings werd Spanje met 12-1 van het veld gespeeld. De Nederlandse aanval be hoefde niet tot het uiterste te gaan, want de twee Spaanse werpers, Gonzalez en Garcia, ontbeerden zowel kracht als controle. Slechts éénmaal werd een drieslag genoteerd - merkwaardig genoeg op de eerste man van Oranje die het slagperk betrad, Thijs Ver- vaat - negen man werd een vrije loop naar het honk geof- Ide berg-etappes van de rt. Het zijn de waterdra- kaar blijven om op die binnen te komen. Henk tidde gisteren de groep lleveld en in het midden - FOTO ANP Van onze sportmedewerker ESTDORPE - Rob Bijvank, je amateurwielrenner uit Sas :in Gent, wist op alle prijzen te leggen tijdens de koers in Westdorpe. Al in de tweede ronde de- nareerde hij en wist daarmee iwedstrijd in een beslissende liooi te leggen. Gesteund door if niet te onderschatten in- ireng van medevluchter Karei m Goethem uit Kloosterzan- ken in een later stadium de leun van Bijvank's ploegge- rat Rudy van Vlimmeren rolde dit drietal naar een tals groter wordende voor tong. Zowat het gehele deel- imersveld, op negen renners 'L werd gedubbeld. Van dat ietal was Rob Bijvank zon- ïr meer de uitblinker. Hij a de leidersprijs, maar wat HVOS - Het Olympisch taats-programma voor 'luwen wordt in 1988 tijdens Winterspelen in het Cana- tee Calgary uitgebreid met ;fWOO meter. Het bestuur van »l Internationaal Olympisch taté is akkoord gegaan met voorstel daartoe van de «national Skating Union 'SU). De afstanden, die door de 'ouwen tijdens de Winter- Men worden afgewerkt, zijn *500 meter, 1000 meter, 1500 *ter, 3000 meter en 5000 me kt Het IOC ging ook akkoord M de uitbreiding van het Mtal deelnemers(sters) per «ud op de korte afstanden tot [Jmet de 1500 meter. Mochten fot nu toe op alle afstanden hoogste drie vertegen- »Mrdigers(sters) per land •Wen ingeschreven, in Cal- j?jy is het toegestaan op de 1000 en 1500 meter vier 'aatsers(sters) in te schrij- nog veel belangrijker was, de wedstrijd. De gehele koers in ogen schouw genomen een verdien de winnaar, al zal de nummer drie in de eindklassering, Ka- rel van Goethem, daar mis schien anders over denken. Ook hij verrichtte de nodige arbeid, maar had gewoon de pech met twee ploeggenoten op pad te zijn. Die deden el kaar geen pijn en het was dan ook tactisch gezien een hele lo gische zaak, dat Rudy van Vlimmeren freewheelend in het wiel van Karei van Goe them bleef zitten, toen Rob Bijvank drie ronden voor het einde de beslissende demarra ge plaatste. Karei van Goe them poogde nog wel om het gat, na een ronde opgelopen tot ruim tien seconden, dicht te rijden, maar dat lukte niet en de voorsprong voor Bijvank werd steeds groter. Op de streep bedroeg zijn vorsprong precies 25 seconden op num mer twee Rudy van Vlimme ren, die vrij gemakkelijk Ka- rel van Goethem in de spurt klopte. De uitslag: 1. R. Bijvank Sas van Gent 90 km. in 2.09.03, 2. op 25 sec. R. van Vlim meren St. Willebrord, 3. K. van Goethem Kloosterzande, 4. op 1.12 min. A. van Loon St. Willebrord, 5. N. van de Klun- dert Hoogerheide, 6. op 1.15 min. A. de Maesschalk Axel, 7. M. de Baat Steen bergen, 8. op 2.20 min. J. Pirard Breda, 9. W. Wieme IJzendijke, 10. D. Luijkx St. Willebrord, 11. L. van Mook Oosterhout, 12. P. Uitdewilligen Kruisland, 13. M. Stroosnijder Kruiningen, 14. J. Poleij Kruiningen, 15. R. Karelse Kruiningen, 16. J. Cools Roosendaal, 17. P. Bol Hoe ven, 18. C. Vervaet Walsoorden, 19. J. Nieuwkoop Roosendaal, 20. B. de Wit Zegge. DEN BOSCH (ANP - Lands kampioen Den Bosch heeft de Amerikaanse basketballer Larry Knight gecontracteerd. De 27-jarige forward (2,04 meter) speelde het afgelopen seizoen bij Heidelberg en werd topscorer in de Westduitse competitie met een gemiddel de van 37 punten per wed strijd. freerd en met tien honkslagen zijn de twaalf runs van Oranje verklaard. Charles Urbanus, tegen Bel gië buiten de ploeg gelaten, voerde zijn aantal homeruns weer op met één en leidt nu met drie stuks. Marcel Joost en Sven van de Graaf toonden zich het vaardigst met de knuppel met een gemiddelde van 0.667, Robert Knol en Ger- lag Halderman kwamen tot een gemiddelde van 0.500. België heeft een riant uit zicht gekregen op het behalen van de derde plaats, die een deelnemingsbewijs oplevert voor de strijd om het wereld kampioenschap in 1986 in Ne derland. Zweden werd met 16- 12 verslagen. Italië handhaaf de zich als tweede door het verplichte nummer tegen San Marino met 12-1 te winnen. De karakteristieken zijn: Nederland 4-4-0-2-2-0-x 12 Spanje 0-0-0-1-0-0-0 1 Werpcijfers: Nederland: Jan Venema (5 innings): 7-3-3-1, Judsel Baranco (2 innings): 0- 1-3-0; Spanje: Pedro Gonzalez (1 1/3 innings): 1-5-2-1, Celso Garcia (5 2/3 innings): 0-4-8-1. België 0-8-3-2-2-1-0-0-x 16 Zweden 0-1-0-6-1-0-2-0-2 12 Werpcijfers: België: Michel Boermans (3 2/3 innings) 4-5- 6-3, Marcel de Saedeleer (3 1/3 innings) 1-0-8-0, André de Wit (2 innings) 1-4-0-1; Zweden: Sören Lindbergh (2 1/3 in nings) 2-0-9-2, Kenneth Lind bergh (1 1/3 innings) 0-0-3-1, Michael Falk (4 innings) 1-2-6- 0. Italië 2-1-3-3-0-3-0 12 GSTAAD (DPA) - De bijna 33- jarige Pool Wojtek Fibak heeft op de tweede dag van het internationale tennistoernooi in Gstaad, waar voor de deel nemers een prijzengeld klaar ligt van ruim een half miljoen gulden, gezorgd voor een enor me verrassing. Fibak beperkte het verblijf van de Fransman Henri Le conte, op' Wimbledon verlie zend kwartfinalist tegen Boris Becker, in Gstaad tot één ron de: 5-7 4-6. Uitslagen: Andreas Maurer (WD1) - Vi tas Gerulaitis (VSt) 6-1 6-4, Mark Ed- mondson (Aus) - Brad Drewett (Aus) 4-6 6-3 6-1, Eliot Teltscher (VSt) - Amos Mansdorf (Isr) 6-3 6-3, Wojtek Fibak (Pol) - Henri Leconte (Fra) 7-5 6-4, Raoul Viver (Ecu) - Claudia Mezzadri (Ita) 6-1 6-2, Shlomo Glickstein (Isr) - Tarik Ben- habiles (Fra) 6-3 6-3, Guy Forget (Fra) - Tomas Smid (Tsj) 6-3 6-7 6-0. Gerard Blacquiere (links) tikt de snelle Spaanse loper Ignacio Iriarte uit op het tweede honk. -F0T0ANP San Marino 0-0-0-0-0-1-0 1 0; San Marino: Gabriele Ka- De stand: 1. Nederland 4-8, 2. Werpcijfers: Italië: Massimo nocchine (3 1/3 innings) 0-2-9- Italië 4-6, 3. België 4-6, 4. Zwe- Fochi (5 innings) 9-1-3-1, Giu- 1, Mauro Beccari (3 2/3 in- den 4-2, 5. Spanje 4-2, 6. San seppe Carelli (2 innings) 3-1-2- nings) 0-0-6-1. Marino 4-0. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Feyenoord en Tscheu La Ling zijn in een eerste gesprek nog niet nader tot elkaar gekomen. De Rot terdamse eredivisieclub heeft met veel interesse de salaris eisen van de bij Olympique Marseille op een zijspoor ge zette rechterspits aangehoord. Feyenoord-bestuurslid Fred Blankemeijer: „Ling vraagt meer dan wij, willen uitgeven en dat verschil zal eerst over brugd moeten worden. Het zal nog wel even duren voor wij weer contact met hem opne men. De kans dat hij volgende week meegaat naar het trai ningskamp in Meijel is uitge sloten". Beukers Michel Beukers is na een af wezigheid van een jaar terug gekeerd bij Excelsior. De 24- jarige centrum-aanvaller was het afgelopen seizoen in dienst van FC Utrecht. De nieuwe verbintenis heeft een looptijd van een jaar. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Op het harde, heuvelachtige en vooral stoffige motorcross-circuit van Zomergem behaalden de Zeeuwse motorcrossers in de Belgische Liefheb bers Bond talrijke successen, wat zeker een verras sing genoemd mocht worden. Normaal gesproken zijn de Belgische crossers altijd supe rieur op dergelijke parkoer sen, maar nu lieten de Neder landers duidelijk blijken, dat zij niet alleen in het zand een overheersende rol kunnen spelen. Vooral in de 250cc-categorie junioren en in de 250cc-klas internationalen was de top tien voornamelijk bezet door Nederlandse motorcrossers. Eric Blaeke vervulde in de ju nioren-categorie weer een glansrol en behaalde in de tweede reeks zelfs een over winning. Ook Jean-Pièrre de Bleyser stak in verbazend goede vorm, want hij reed in de eerste reeks naar de tweede plaats. In de 250cc-klas internatio nalen viste Johan Scheele deze keer achter het net. Scheele boekte een derde plaats in de eerste reeks en ging als win naar over de streep in de tweede manche. Boudewijn Debeuckelaere had echter met twee tweede plaatsen en een betere totaaltijd uiteindelijk de beste papieren, waardoor Scheele naar de tweede plaats werd verwezen. Uitslagen: debutanten 125cc: 1. Axel Holvoet, België; 2. Steven KAAGDORP (ANP) - Het Fries zeilteam heeft zich tij dens de derde wedstrijddag van de Kaagweek in de Re genboog-klasse op opmerke lijke wijze gerevancheerd te genover de Hollandse zeilers. Was maandag het verschil tussen Hollandse en Friese equipes nog ruim vijftien pun ten, dinsdag werd de opgelo pen achterstand gereduceerd en zelfs in winst omgezet. Het Friese team scoorde 24,75 te gen Holland 49 punten. Met nog één wedstrijd voor de boeg heeft de Friese Regenboog formatie nu de beste papieren in handen. Ook in de individuele strijd ging de overwinning naar een Fries. Met enkele honderden meters voorsprong ging Harry Amsterdam als eerste door de finish, gevolgd door Jan van Staveren uit Leimuiden en Martin Heineke uit Loos- drecht. Jaap Hettinga uit Sneek, die tot de laatste ronde in een riante tweede positie lag, werd in de laatste rakken naar de zesde plaats verwezen. Uitslag Regenboog-klasse: 1. Harry Am sterdam (Sneek), 2. Jan van Staveren (Leimuiden), 3. Martin Heineke (Loos- drecbt), 4, Peter Hoogendam (Reeuwijk), 5. Jacques Kraan (Leimuiden). Flying Dutchman Sjaak Haakman en Guido Alkemade zijn dinsdag in de zesde en voorlaatste race van de strijd om het wereldkam pioenschap in de Flying Dutchman als negende geëin digd. Winnaars op het Garda- meer werden dinsdag de De nen Schönherr en Poulsen, voor de Westduitse gebroeders Diesch. Uitslag zesde race: 1. Schoftherr/Poulsen (Den), 2, DieschyDiesch (WD1), 3. Bojsen- Möller/Bojsen-Möller (Den), 4. Shpilko/ Boedanzev (Sov), 5. Borowski/Kroh (DDR), 6. Duncan/Struthers (Can), 9. Haakman/Alkemade (Ned), 41. Koning/ Schelling (Ned). Stand na zes races: 1. Schönherr/Poulsen 22.7 punten, 2. Diesch/Diesch 24.0, 3. Shpilko/Boedanzev 49.4, 4. Borowski/ Kroh 50.0,5. Celon/Celon (Ita) 51.0, 6, Boj- sen-Möller/Bojsen-Möller 57.7,11. Haak man/Alkemade 95.0, 32. Koning/Schel ling (Ned). Het vlakke water en het ge brek aan wind (kracht 2) op de Adriatische Zee reduceert de kansen van de Nederlandse zeilers in de Europese titel strijd in de 470-klasse in hoge mate. In de tweede race voor de kust van Koper in Joegoslavië speelde de Nederlandse af vaardiging geen enkele rol van betekenis. De beste klas sering was voor John Stave- nuiter en Marcel Vermeulen, die als zestiende door de fi nishlijn voeren. Winnaars werden dinsdag de Olympi sche kampioenen Doreste en Molina uit Spanje. Uitslag tweede race: 1. Doreste/Molina (Spa), 2. Eklund/Bleching Berg (Fin), 3. Chieffi/Chieffi (Ita), 4. Mura/Brichetti (Ita), 5. Backlund/Backlund (Zwe), 16. John Sta venui ter/Marcel Vermeulen (Ned), 23. Jan van Ek/Andre Beyer (Ned), 42. Mark Drontman/Jan-Piet van Heemskerk (Ned), 60. Tonny Vermeu- len/Henneke Stavenuiter (Ned), Hans Duetz/Jan Bos gediskwalificeerd. Stand na twee races: 1. Chieffi 8.7 pun ten, 2. Doreste 14, 3. Mura 23, 24. John Stavenuiter 64, 33. Van Ek 80, 44. Tonny Vermeulen 99, 58. Drontman 119, 73. Duetz 150. SPORTVISSERS die niet 'aar het buitenland op va kantie gaan, hoeven daar- 'ver niet in zak en as te zit ten. Immers, ons eigen landje aezit zoveel vismogelijkhe- ®n> dat juist sportvissers van over de grenzen bij óns «omen vissen! Natuurlijk ontbreken heel wat vissoor ten op het sportvismenu, "•aar daar staat tegenover flat de vissoorten, die we al- -,ler kunnen bevissen, in ëiorme hoeveelheden aan lig zijn. En ze zijn vaak fl°S vrij eenvoudig te bevis- *n ook. Veel mensen zien Aaarbij op tegen de aanschaf van allerlei vergunningen. uat valt in de praktijk heel mee. Immers, de bij het V'flV aangesloten vereni gen in Noord-Holland, 'Uid-Holland en Noord-Bra- ?ut wisselen vergunningen om NIET. Is men lid van 't!! vereniging als de Ruisch- oorn (gevestigd te Tilburg) ari zit men al helemaal goed, ook al omdat het samenwer ken met een grote visvereni ging als de Baroniesche uit Breda uitstekend te noemen is. Hengelaars in het zuiden des lands komen wat dat be treft niets te kort. De Maas, de Biesbosch, de Mark, het Wilheiminakanaai, allemaal wateren waar men in de va kantie (en uiteraard gedu rende het gehele jaar) prima terecht kan. Even informeren bij de plaatselijke visclub en men kan u waarschijBlijk wel enkele tips geven... Het is een beetje jammer dat veel sportvissers alleen de zee op gaan wanneeivhet zomert. Wanneer de makreel er is, is dat begrijpelijk, maar voor de overige vissoorten wat minder. Groot probleem bij zowel het kantvissen als het vissen vanaf een boot als het grondvissen betreft, is het voorkomen van enorme wier velden. Krabben doen ook al geen goed aan de zo- mervisserij. Toch kan men ook wat dat betreft alle kan ten op. Op volle zee straks de makreel. Neem liever geen kleine kinderen mee aan boord. Op de eerste plaats is makreelvissen erg zwaar werk en bovendien zijn de luchtjes aan boord en de zee gang nu niet bepaald bevor derlijk voor het voorkomen van zeeziekte. Nee, dan de Oosterschelde, Wanneer kinderen plezier willen hebben bij het vangen van een visje, dan is de zo mervakantie de aangewezen tijd. Immers, de deining is miniem, het vissen eenvoudig en de kosten niet zo hoog als op volle zee. Bovendien vist het op 'platten' leuker, zeker als daar nog eens een forse paling, een knorhaan, een zeebaarsje of harder tussen door loopt. Dat vinden kinde ren doorgaans prachtig. Voor het Wad geldt het zelfde verhaal. Extra moge lijkheid voor de eilandbezoe kers (voornamelijk Texel) is het huren van een kleine sloep of motorboot. Daarmee kan men in de geulen nabij en rond de eilanden erg goed vissen op bot, schol en paling. De aasvoorziening is op het Wad nauwelijks een pro bleem. Men mag er welhaast overal steken en de pieren bij de plaatselijke toko zijn er niet zo duur. Leuke bijkom stigheid is wel dat de geep het op de Waddenzee, vissend vanuit een bootje naast de mosselpercelen, welhaast nog beter doet dan op de Ooster schelde en dat zegt wat. Natuurlijk kan men ook wat dagen besteden aan de karperputten in onze stre ken. Ook de zandwingaten langs de snelwegen zijn daarvoor bij uitstek geschikt en bevatten meestal grote karpers. Best de moeite waard dus om daar eens een paar dagen voerend (voer- campagne) en vissend door te brengen. Groot hoeven de vissen niet altijd te zijn, maar het vangplezier is daar niet echt minder om. Mangnus, Vogelwaarde; 10. Jan Jansen, Hoek; 25. Rudi Dieleman, Axel; 30. Marco de Smet, Terneu- zen; junioren: 250cc: 1. Leslie van Puyvelde, België; 3. Eric Blaeke, Sluis; 4. Gino de Jonghe, Sluiskil; 5. Jean-Pièrre de Bleyser, Heikant; 7. Frank van Kruyssen, Kloosterzan de; 9. Chris Marcusse, 's-Heer Abtskerke; 11. Ronald Doens, Bier vliet; 500cc: 1. Guy Dhaene, België; 3. Alex Warrens, Ossenisse; 15. Sam Jansen, Sluiskil; nationalen: 250 cc: 1. Rik Claus, België; 500 cc: 1. Peter Dhauwe, België; 2. Peter Nefs, Ossendrecht; 6. John Fey- naut, Oostburg; internationalen: 250cc: 1. Boudewijn Debeuckelaere, België; 2. Johan Scheele, Zaam- slag; 3. Kees Sep, Oud-Gastel; 6. Ad Valentijn, Rucphen; 9. Tonnie Colijn, Axel; 11. Marinus Valen tijn, Rucphen; 14. Martien Jansen, Sluiskil; 500cc: 1. Hugo Dhaemers, België; 4. René van der Made, Oos terhout; 5. Eduard van de Klooster, Hulst; 13. Bram van de Velde, Breskens. Van onze sportmedewerker GOES - Na een spannende slotpartij werd Jan Goense winnaar van het open toer nooi, dat de biljartvereniging Avontuur uit Goes de afgelo pen weken hield. Hij bleek, hoewel nipt, de sterkste van de acht finalisten, die waren overgebleven na de plaat singswedstrijden, waaraan door 52 spelers werd deelgeno men. Een aantal dat als suc cesvol wordt beschouwd, om dat het de deelname aan de twee eerdere edities (36) ruim schoots overtrof. Voordat de finalepartij van start ging in café Flora te Goes, waren er nog twee kan didaten voor de eindzege. Dat waren de eerdergenoemde Goense en Sjaak Goedbloed. Van dat tweetal had Goense de beste papieren, omdat hij één wedstrijdpunt meer had dan Goedbloed. Dat bleef zo. Even zag het er anders uit. Dat was toen Goedbloed de libre- partij (de enige spelsoort waarin met handicap gespeeld werd) in winst omzette en in het bandstoten beide spelers een remise overeen kwamen. Toen stond Goedbloed in de gunstigste uitgangspositie, maar die bleef wel wankel. Dat kwam tot uiting in de laatste ontmoeting tussen bei de spelers in het driebanden. Daarin trok Goense de winst en tevens de toernooizege naar zich toe. Eindstand: 1. Jan Goense 30 pun ten, 2. Sjaak Goedbloed 29, 3. Wim Geschiere 26, 4. Henk Quakkelaar -25, 5. Dies Meijaard 16, 6. Dirk Pa ter 16, 7. Rinus Vermeule 15, 8. Jan van Kerkvoort 11. Van onze tennismedewerker VLISSINGEN - Ondanks het feit dat de B-categorie geen aanmeldingen ontving, waren er toch zo'n 130 partijen te spe len, voordat Souburg-speler Antoine van Bockel zich in de C-categorie Vlissings kam pioen kon noemen. Hij ver sloeg in de finale Frans Oos- tinga in drie sets met 3-6 6-4 6- 2, nadat hij zich in de halve fi nale sterker had getoond dan Arjen van der Griek: 6-1 6-7 6- 1 3. Oostinga, die op het schema als tweede geplaatste voor kwam, had in de halve finale weinig moeite met Wim Jan sen gehad: 6-2 6-3. Het toernooi, Vlissingse kampioenschappen genaamd, werd voor de vierde keer ge houden tussen de vereni gingen DOS, De Schelde, Rac ket en Souburg en werd ge speeld op de banen van DOS. In de C-categorie bij de dames manifesteerde Marion Mewiss zich. Ndaat zij in de halve fi nale vlot had afgerekend met Loes Becker (6-3 6-4), bleek Jeanet Engelse tegen haar in de finale niet opgewassen. Me wiss versloeg Engelse met 4-6 6-3 6-4. Overige finale-uitslagen: HD-C Oostinga/Oostinga-De Visser/ Bruikmans 6-1, 6-4. GD-C: 1. Jan sen/Jansen, 2. Engelse/Stroo. HE- D: Pim Beckers-Sigvard van Olm 6-4, 6-4. DE-D: Clementine Eek hardt-Maijan Kats 7-6,6-1. HD-D: Krans/De Hond-Van de Bosse/ Van Belzen 6-3, 6-1. DD-D: De Klerk/Engelse-Monkel/Van der Most 6-2, 2-6, 6-2. GD-D: Engelse/ Engelse-Fondse/Pruijssers 6-3, 6- 1. HE-45+: Jo de Waal-Ruud McGillavrv 6-3,6-3. RILLAND-BATH - Hoewel de rallycross van zondag op het Scheldecircuit van Rilland- Bath een aardig spektakel op leverde, werden de hoogge spannen verwachtingen met betrekking tot een aantal con frontaties niet helemaal waar gemaakt. Zo kreeg Cor van Ham uit Kapellebrug enkele keren met mechanische problemen af te rekenen in zijn heroptreden in de Formule I-klas. Ook Hermy de Windt uit Hulst stond in deze klas niet aan de start. De schokbreker, waar hij al maanden op wacht, was nog steeds niet binnen. In de Formule II-klas kwam het eveneens niet tot de verwachte strijd tussen Ko Koppejan en Fons Picavet. Koppejan had te kampen met de naweeën van een nachtje flink doorzakken en dat lever de alles behalve snelle tijden op. Fons Picavet stond wel op scherp, maar in de finale maakte de rijder uit Zaamslag een stuurfout, waardoor hij op de vijfde plaats belandde. Ed dy Audenaerd presteerde weer uitstekend in Rilland-Bath. Hij werd vierde in de finale. Uitslagen: Formule III: 1 Jo van de Ven, 2. Gerard Mirer, 3. Wil Ke telaars, 4. Gert Wehkamp, 5. Joop van Holstein; Formule II: 1. Jan van Elderen, 2. Etienne van de Branden, 3. Gaston Hendrikx, 4. Eddy Audenaerd, 5. Fons Picavet; Formule I: 1. Bert van Rooy, 2. Pe ter Alewijnse, 3. Roeland Michiels, 4. Ludo de Beuckelaere. AXEL - De regionale fiets crossers, die onder de KNWU- vlag rijden, kwamen in Goes in actie. Met een zestal eerste plaatsen keerden ze terug naar het Zeeuws-Vlaamse. Bij de junioren was het Bar ry de Rijke uit Sas van Gent, die bij de 10-jarigen eerste werd. Lucio Carolina uit Ter- neuzen deed dit bij de 14-jari- gen. Pascal de Rijke uit Sas van Gent werd in deze catego rie vierde. Zijn plaatsgenoot Sandy de Muynck won bij de 15-jarigen. Eveneens bij deze junioren werd Johnny de Jongh uit Terneuzen vierde. Bij de experts ging de zege bij de 9-jarigen naar Michel Schellekens uit Sas van Gent. Zijn clubgenoot Robert-Jan Jansen uit Terneuzen werd vierde. Vierde werd eveneens Jeroen Jansen bij de 12-jari- gen. Bij de 17-jarige experts ging de winst naar Sassenaar Danny de Muynck. Monique Schouten kwam uit in de oud ste categorie meisjes en won overtuigend. Van ome atletiekmedewerker ZUIDZANDE - De West- Zeeuws-Vlaamsc atletiekver eniging De Wielingen houdt in de maand juli vier strandlo pen. De eerste die op het pro gramma staat, wordt vandaag afgewerkt te Nieuwvliet nabij camping De Pannenschuur. Woensdag 17 juli is camping Zeebad te Breskens aan de beurt. De volgende woensdag, 24 juli, is er een strandloop na bij camping De Zwinhoeve te Retranchement en woensdag 31 juli wordt de reeks afgeslo ten nabij camping Groede te Groede. De afstanden zijn telkens 2,5 en 6 kilometer. Gestart wordt om 19.00 uur en er kan worden ingeschreven in de kantines van genoemde campings van af kwart over zes.

de Stem | 1985 | | pagina 9