\ZOETEMELK BLIJFT ONTSPANNEN PETER WINNEN HOOPT VANDAAG TOE TE SLAAN Vrede getekend tussen Raas en Swerts Luis Herrera toont klasse rtoïïèWA iV«l Water halen zit Gerard Veldscholten flink dwars immmm WOENSDAG 10 JUL11985 iBilderbeek Iraakman" I EN ZAKENDINERS en wild Door Hein Groothuis en Jean Nelissen. 1.99 TOUR MORGEN TOUR 0P RADIO EN TV T26 PAGINA SPORT 1 In Tel. 01150-12199| |p/i begin september el. 01152-1308 oopulaire klasse. Een Iwaar iedereen zich SHAMPOO |et een 3 kwaliteit tegen fege prijs lans, kruiden, voorbehouden. Leur, Bisschop Iw. Markt 41 Dongen, ivelstraat 67 aat 41 Goes, :en, Noordstraat 2 Middelburg, urg, Kanaal- 20 Zeven- :ee, Appel- Van onze speciale verslaggever AVORIAZ - Joop Zoetemelk handhaafde zijn kansen op een goed klassement door am per drie minuten na Luis Herrera over de eindstreep te gaan. Relaxed liggend op de massagetafel ver klaarde de Kwantum-renner na zijn goede prestatie op weg naar Avoriaz: „Ik rij een stuk beter dan vorig jaar. Als het zo blijft, dan ben ik wel tevreden. Ik kom nog iets te kort ten opzichte van de mensen, die de Dau- phiné en Zwitserland hebben gereden. Dat kan echter ook een voordeel zijn. De kans is aanwezig dat ik nog een stuk verbeter, ter wijl de anderen misschien wat terug zullen vallen". Zoetemelk schrijft zijn progressie in ver gelijking met vorig jaar voornamelijk toe aan het feit dat er totaal niets moet. „Doordat de druk weg is, ben ik veel meer ontspannen. Dat heeft ongetwijfeld te maken met mijn betere koersen". In de wedstrijd zelf is Zoetemelk echter niet rustig of lakoniek. „Ik bekijk het nou al lemaal heel nuchter, maar in de koers moet ik rijden zoals ik altijd gedaan heb. Ik kan niet achterin gaan zitten en maar meerijden. Het moet voor mij voorin rijden en een beetje meedoen zijn". Zoetemelk meende dat het geen nadeel voor hem was geweest dat de Columbianen onmiddellijk aanvielen op de eerste van de drie bergen in de slotfase. „Als dat niet ge beurd was, waren er denk ik dezelfde tijd verschillen geweest. Ik moet overigens zeg gen dat die Columbianen enorm vooruit zijn gegaan. Het vorig jaar waren ze nog een beetje onzeker. Nu weten ze echter precies wat ze te doen hebben. Ze buiten het nu ook echt uit dat ze verschrikkelijk goed bergop rijden. Die Herrera is heel moeilijk te volgen. Je moet er al Hinault voor heten om dat te kunnen". Zoetemelk, die het goede rijden van Delga- do ook was opgevallen - „Er werd na zijn ze ge in de Vuelta gelachen om Delgado, maar misschien was hij in die ronde toch wel de beste" - is echter in deze Tour het meest on der de indruk gekomen van Hinault. Zoete melk: „Hij is zeker sterker dan vorig jaar. Ik schat hem op het niveau van 1978, 1979, toen hij op kwam zetten. Er zit een verschrikkelij ke power achter. Toen hij vandaag weg was met Herrera, was geen enkele ploeg capabel om de schade te herstellen. En er is echt wel achter die twee gereden". iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimHiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiiiiiimimiiiuiiiiimiiiiiiiiiiiummiimiimiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiH Afzien tot ie er bij neervalt Van onze speciale verslaggever Hein Groothuis AVORIAZ - „Dit is goed voor het zelfvertrou wen", zei een opgewekte Peter Winnen giste ren na zijn prima verrichting in de eerste zwa re bergetappe van de Tour. De 27-jarige Limburger, die als zevende in Avoriaz irriveerde, met 2.05 minuut achterstand op Herrera, rond dat hij zijn topniveau in de rit met drie serieuze iols nog niet had bereikt. „Dit was mijn dag zeer ze ker niet, want ik heb afgezien tot ik er bijna bij neer viel. Ik had echter ook niet meer verwacht. Twee da- ;en geleden heb ik een beetje kou gevat en dat heeft mij vandaag denk ik een beetje opgebroken". Het wel en niet hebben van Overtrouwen heeft elkaar lit seizoen nogal eens afge wisseld bij de coureur uit Ven- rayIn het begin van de ronde 'ran Spanje had hij hoge ver wachtingen eindelijk weer tens een topprestatie te kun nen neerzetten. „Ik reed de eerste week van de Vuelta verschrikkelijk goed. Die mis selijke voedselvergiftiging stuurde echter alles in de war. noopte me zelfs tot opge- Ik heb er enorm door in leput gezeten". Tijdrit Kort voor de start van de Tour was Peter Winnen op nieuw vrij zelfverzekerd over ijn mogelijkheden. De indivi- iiiele tijdrit van Sarrebourg naar Straatsburg zorgde er Mor dat de Panasonic-renner "eer eens het liefst door de pmd wilde zakken. „Na die slechte tijdrit baalde ik ver- schrikkelijk. Gezien mijn torm had ik een redelijke Srestatie voorzien. Ik stortte ïhter helemaal in elkaar. Misschien wel, omdat ik me- ïlf te veel had opgepept. Mo- lelijk had ik beter ontspannen tonnen vertrekken. Ik durf niet te zeggen. Het enige ik wel weet is dat 75 kilo seter een pokkeneind is". Nu is het zelfvertrouwen ■viermaal terug. Na een dag, fc wat betreft de bergen niet a denderend voor hem begon. Het aanvallen van de Colom- tanen op de eerste van de drie togen in de finale, kon hij na kijk niet zo waarderen. „De «rste berg in een etappe ligt nooit zo goed. Vandaar dat het liefst heb dat die rustig totlommen wordt. Toen die Mombianen zo te keer gin- lw, heb ik daarom ook voor- tchtig gereageerd. Ik heb an- toen er voor laten rijden. En Hinault en Herrera ver tokken, heb ik geen moment overwogen om mee te gaan. Het ging voor mij veel te hard". Aan de voet van de beklim ming naar Avoriaz nam Peter Winnen niet louter een af wachtende houding aan. Kort nadat Lemond en Parra uit de groep waren weggesprongen, demarreerde Winnen ook, in gezelschap van Stephen Ro che. Winnen: „Wij bleven op vijftig meter van Lemond en Parra hangen. Naderhand kwam Delgado bij ons, die meteen doorging. Voor mij was er geen mogelijkheid hem te volgen. Delgado versnelde verschrikkelijk in de finale. Alleen met een superdag moet ik dat ook kunnen. Ik hoop dat er nog zo'n dag komt. Het is het enige dat ik nog mis. De vorm is er beslist. Een echt slechte dag heb ik nog niet ge had". Hoewel hij gisteren niet een piek behaalde, schoof Winnen gisteren ver op in het alge meen klassement. Hij bezet nu de 13e plaats en heeft weer uitzichten op een toppositie. Winnen, die in 1981 5e werd, in 1982 4e en in 1983 3e, maar vo rig jaar hopeloos faalde: „Een goed eindklassement zit er nu weer in. Een plaats bij de eer ste acht; ik wil voorzichtig zijn. Echt voor het klassement rijden doen wij echter niet meer. Wij koersen alleen nog voor dagsuccessen. De positie van Hinault is toch onaantast baar. Die man is beter dan in zijn beste jaren. Er is niets te gen hem te doen. Daarom is er in feite alleen nog maar eer te behalen met etappezeges. Ik zelf heb het wel een beetje staan op de rit van morgen (vandaag. H.G.). Die is heel zwaar en ligt mij denk ik nog wat beter dan de etappe van vandaag. Eigenlijk heb ik best een beetje pech. We hadden eigenlijk zo'n ronde moeten hebben als vorig jaar. Dan had ik er goed voorgestaan". Van onze speciale verslaggever J'OftlAZ - De ploegleiders Jan Raas en Roger Swerts hebben Wens de ronde van Frankrijk hun meningsverschil bijgelegd, ^erts beschuldigde na de zesde etappe Raas van lafheid, nadat J' Manders opdracht had gegeven alleen nog verdedigend te Wen in de ontsnapping met Teun van Vliet. Het gevolg was, Manders in Tourcoing de etappe won en Van Vliet werd in dopen door het peloton. Nederlandse en de Belgische ploegleider hebben zich te- iM°Ver e'kaar verontschuldigd. Swerts: „Raas gaf toe, dat zijn Mracht achteraf niet nodig was geweest. Manders was niet ziek meer. Mij werd duidelijk, dat Raas bang was, dat Riders door uitputting naar huis zou moeten als hij zich for- Ne. Ik had me niet zo emotioneel over Jan moeten uitlaten. ar het is nu weer goed tussen ons". Peter Winnen met achter hem Stephen Roche tijdens de afdaling van de Col du Corbier in de achtervolging op Hinault en Herrera. F0T0ANP Bernard Hinault verbeterde gisteren dan wel zijn positie als leider in het algemeen klassement van de Tour de France, de Breton moest toch behoorlijk diep gaan. Nadat hij als tweede op zeven seconden na Herrera de streep passeerde, zocht Hinault onmiddellijk een plaatsje op om te gaan zit ten. Hij gebruikte ook twee handdoeken om het constant langs zijn gezicht lopende zweet op te kunnen vangen. - FOTO AFP Van onze speciale verslaggever AVORIAZ - Gerard Veld scholten kwam gisteren pre cies 4 minuten na ritwinnaar Luis Herrera door de finish. Het was geen prestatie om over naar huis te schrijven, maar de Oldenzaler was toch niet teleurgesteld. Veldschol ten: „Ik heb niet zo veel verlo ren. Bovendien is het morgen weer een lastige dag, zodat er mogelijk wat goed te maken is". Veldscholten was vooral niet ontevreden, omdat hij nogal het een en ander had moeten doen voor hij aan de 13 kilometer lange klim kon be ginnen. Veldscholten: „Nadat Herrera en Hinault waren ontsnapt, heb ik veel voor An derson op kop gereden. Op de tweede col ondervond ik bo vendien tegenslag. Toen ik water ging halen - mijn bidon was afgescheurd - begonnen ze net te rijden. Daarom kwam ik los van de groep te zitten. Ik heb er flink aan moeten trekken om weer bij te komen. In de afdaling van de Corbier kreeg ik weer aanslui ting". Op de laatste helling kwam Veldscholten in de problemen. „Na wat ik gedaan had, was dat niet zo gek. Bovendien was er verschrikkelijk hard gere den en hadden die Colombia- nen het al op de eerste berg enorm lastig gemaakt. Die Herrera kletste er keer op keer in. Daar rij je je op kapot, want echte klimmers zijn wij niet. Ik moest er zes a zeven kilometer voor de finish af. Ik had misschien nog wel twee a drie kilometer langer kunnen aanklampen, maar dan was ik misschien niet meer boven ge komen. Ik vond het verstandi ger me een beetje te sparen. Als ik me had geforceerd had ik daar morgen zeker de na weeën van ondervonden". Van onze speciale verslaggever AVORIZA - Luis Her rera heeft in de elfde etappe van de ronde van Frankrijk weer eens laten zien, dat hij de beste Colombiaanse wielrenner is. Hij won de bergetappe met aankomst in het Al pendorp Avoriaz. Vo rig jaar schreef hij ge schiedenis door de bergrit naar L'Alpe- d'Huez te veroveren op Laurent Fignon. Hij was toen de eerste Co lombiaanse etappe winnaar. Herrera leek dit jaar overvleugeld te worden door Francisco Rodriguez. De in Spaanse dienst rijdende klimmer werd derde in de ronde van Spanje met twee etappezeges. Bij terugkeer in Colombia, waar hij werd binnengehaald als een held, won Rodriguez de Clasico RCN. Herrera, die afstapte in de Vuelta, werd naar de achtergrond gedrongen. Maar hij zou terugkomen. Voor hij naar de ronde van Frankrijk afreisde, schreef hij voor de vierde keer de ronde van Colombia op zijn naam. In de Tour zou hij Ro driguez weer tegenkomen. Tot een revanche kwam het niet. Rodriguez kwam zwaar te vallen in de kas seienetappe naar Tourcoing. Een dag later gaf hij op. Herrera klaagde in de eerste Tour-dagen over een hinderlijke ontsteking in zijn linkerhiel. Hij ging ech ter steeds beter rijden. Hij maakte deel uit van het kop- groepje, waaruit Gerrit Sol- leveld naar de eerste Neder landse etappezege sprintte. In Nancy, aan het einde van de zevende etappe, versloeg de 24-jarige klimmer Peter Winnen in de spurt om de tweede plaats achter de Belg Ludwig Wijnants. De erelijst van Luis Herrera in dit seizoen is: 3e klimtijd- rit Alto de Pal in ronde van spanje; 2e vijfde etappe, 3e tijdrit, 2e eindklassement Clasico RCN: le vijfde etap pe, le achtste etappe, 3e ne gende etappe, 2e elfde etap pe en le eindklassement ronde van Colombia; 6e vierde etappe, 2e zevende en le elfde etappe ronde van Frankrijk. Luis Herrera gaat als winnaar van de elfde etappe in de Tour de France over de streep. - FOTO AP M0RZINE^f- TamngesjS^ 61 Chdtiliunsr j COLOMBIÈRE/V0^'' Thónes •Annecy Leschaux Plainpalais St -Pierre-d'Entremontfi St -Laurent-du-Pontiicf IQ RIT Moirans^f*^ 1X11 M0NTAu^m1 269 km ST.-NIZIERfrjt STADE DE NEIGE Lans-en-Vercors^ êLANS -EN-VERC0RS rai™L, 1 5««!* «"'IF iragTifïï?!! Granier 11.7.1985 13eRIT 31,8 km Autrans IVi'Villi K3jS53S3 - k jCroix-Perrin Méaudre 'O Lans-en- Vercors les Jarrand^^ Z VILLARD-oelans^ Televisie: Nederland II: 13.15 uur-14.15 uur: rechtstreeks verslag van de doorkomst op de Granier tijdens de twaalfde etappe van de Tour de France tussen Morzine en Lans-en- Vercors. Nederland II: 16.15 uur-17.40 uur: rechtstreekse reportage van het laatste gedeelte en de aankomst van de twaalfde etappe van de ronde van Frankrijk. Nederland II: 18.20 uur: sa menvatting van de Tour-etap pe van vandaag. BRT I: 13.15 uur-I4.00 uur: rechtstreekse reportage van de doortocht over de Granier. BRT I: 16.15 uur-17.25 uur: rechtstreekse reportage van de laatste kilometers en de aankomst van de twaalfde etappe in de Tour de France. BRT I: 18.55 uur: samenvat ting van de Tour-etappe van vandaag. Radio: Hilversum I: 14.02 uur- 17.55 uur: Radio Tour de Fran-

de Stem | 1985 | | pagina 7