Wat een land! GEVAAR VOOR VOLKSGEZONDHEID Open dagen groeve in Nieuw-Namen RT ZEEUWS George Z Sponselee iw Skoda- DE STEM 'Bewaking luchtmacht moet op vliegbasis blijven' ote resultaten. WOENSDAG 10 JUL11985 tel. 01150-12321. VAN ZEELAND examens Zonnebloem collecteert in Hontenisse F. Baas wint kringconcours Chateauroux Duizende vogels Stilte Plaatselijk nieuws Hulst Axel Ontruiming vredeskampen Woensdrecht POLITIE IN HOOGERHEIDE: A12 ,6^S Rten at in een groter tigrijkste woord he advertentie op. (en snel BEDRAG AFLEZEN dat ven onder nummer nte betaling kunt u een part (dus géén giro- of acceptgirokaart liekosten in rekening Stem, Postbus 3229, fenties liaan Ibruiken Prijs incl. 5% BTW 5,36 7,15 J 8,91 10,70 12,49 14,28 10-34175. Garage Sneijers, Ooster- endaal, Rucphen- 'rins Reinierstraat T22 PAGINA ZEELAND 2 Graauw klaagt over illegale vuilnisbelt Van een onzer verslaggevers NIEUW-NAMEN - Om wat meer bekendheid te geven aan de groeve in Nieuw-Namen worden deze zomer drie open dagen gehouden. Zaterdag 20, zondag 28 en woensdag 31 juli is de groeve tussen 10.00 en 16.00 uur te bezichtigen. Uitvoerig uitleg over de geschiedenis van de groeve wordt gegeven door beheerder Richard Bleyenberg met wie op andere dagen ook een afspraak te maken is (tel. 01144-384). Van een onzer verslaggevers GRAAUW - Bewoners in de Irenestraat in Graauw zijn verontrust over de illegale vuil nisbelt bij de garageboxen achter hun straat. Het vuil, dat door omwonenden daar wordt neerge gooid, ligt inmiddels al zo hoog opgestapeld dat er vol gens de bewoners gevaar voor de volksgezondheid be gint te ontstaan. „Ze gooien er van alles neer. Matrassen. Uitlaten. Vuil uit de tuin. Vorige week nog vond mijn zoon er een doosje met pillen. Kinderen weten niet beter of het is snoepgoed. Le vensgevaarlijk toch", zegt me vrouw Asselman. „En bedenk maar eens wat een ongedierte dat aantrekt. Ik zag laatst een grote rat weglopen. Ik heb al tegen mijn buurvrouw gezegd dat ze de deuren dicht moet houden. Een vuilnisbelt, zo dicht bij de huizen. Dat hoort toch niet. Maar de gemeente doet er niets aan. We hebben al zo vaak geklaagd". Dat er vuil wordt gestort naast ae boxen is op zich niet nieuw. Dat gebeurt al jaren. Het vuil werd iedere week door de gemeente Hulst opge haald. Om redenen die de be- EEKLO (B) - Academie voor scho ne kunsteo. Monumentale sier kunst: Jaap Boekhout, Breskens met grote onderscheiding). Schil derkunst-zeefdruk: Theo Steijaart, Terneuzen (met grote onderschei ding). Getuigschrift Hoger Kunst onderwijs Grafiek: Ronald Witte- rick (met onderscheiding). Beeld houwen: Jozef van Mierlo, Zuid- zande (met grote onderscheiding). HULST - Zeeuwse Muziekschool, regio Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Gitaar: Knud van Eijk, Monique Karremans, Stefan Baecke, Bart Portier, Herman Smies. Viool: Rob van Bellen, Wim Bleijenbergh, Evert-Jan de Theije, Christine Huyskes. Klarinet: Erica Colman, Tamara Frankevijle, Eric de Clip- pelaere, Maddy Ranschaert, Fem ke de Meester. Slagwerk: Henk Bruijns, Marco Herrewegh, Ri chard de Beule, Benny de Gucht, Peter Maes. Orgel: Marjan Bakker, Audrey van Dijk, Maarten Huis man, Margreet de Jonge, Imke Mortier, Steven Poppe, Egbert Vervaet, Hetty Weemaes, Elian de Zwart, Fabienne de Witte. Dwars fluit: Hans Bracke, Ilse de Decke- re, Bianca Pauwels, Angelique Sa- man, Anja Verstraeten, Marjan Hamelink, Veronique van de Voor de, Annemieke van Dijke, Nancy Sarneel. Akkordeon: Liesbeth van Acker, Marie-Christine van Acker, Veronique van Acker, Harold de Maat, Nandy Mannaert, Reggy Heijens, Monique de Koek, Anne- miek van Waterschoot. Trompet: Martijn de Coninck. Blokfluit: Ta mara Baert, Danielle Bodner, An- geliek Koenen, Annette van den Dries, Barbara Dudek, Madelon van Duyse, Jeroen van Eijk, Su zanne van Eijk, Chantal Moortha- mer, Agnes Roelse, Femke de Theije, Saskia de Theije, Marieke Haak. Saxofoon: Bryan Hofman, Gino Herrewegh. Piano: Hester Adriaans, Joyce van Driel, Arno Francke, Wendy Karreman, Su zanne van Schie, Relinde van de Wal, Madelon Bracke, Petra Fas eert, Annemarie Gielen, Machteld Harts, Anita Liem, Geraldine de Maat, Ankica Markanovic, Sylvia de Rooy, Use Strobbe, Anne van Geel, Godelieve Kleuskens, Ange- 'Que Strobbe. HFA-opleiding WVC: Koperen blaasinstrumen ten: Sjessica Baart, Mariëlla den Boer, Yolanda den Boer, Sandra Broekaart, Marco de Gucht, Ray mond de Kroon, Tina de Rij bel, Wim Steijns, Daniëlle Arens, Mat hijs Hoekstra, Aniek de Poorter. Slagwerk: Edwin van Driessche, Pascal van Gimst, Gino Polfliet. Dwarsfluit: Judith de Burger, Jes sica Neefs, Mariska Serrarens, Na- toscha Valckx, Hans Bracke, Hans verstraeten, Sandra Vonck. Saxo foon: Chris de Cock, Benny Schelf hout, Kurt Nevejans. Klarinet: Anniek van Bambost, Angelique fan Dorsselaer, Maureen Hame- hnck, John Rombout, Erica Steij- Nancy Bours, Sandra Buys, Wim van de Walle. t'OQR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren '"Terneuzen, Hulst en Goes, "dressen en telefoonnum- mers op pagina 2. Openingstijden: 8-30-12.30/13.30-17,00 uur. "edactie euzen: Rein van der nelm (editie-chef), Jan Jan- !,en (plv. chef), Emile Calon, Meertens, Cor de Boer i'°to), Ton Koomen (sport). Helst: Frank Deij, Eugène erstraeten. Middelburg: enk Postma. Goes: Aad van der Wouden 4d»ertentie-expl. '"specteur Zeeland: C. Me- nu' Privé 01150-95839. woners niet kennen is daar vier maanden geleden opeens een eind aan gekomen. „Ondanks het bord, dat er geen vuil gestort mag worden, dumpen mensen daar toch hun rotzooi. Ik weet wel wie het zijn, maar ik ga ze niet aange ven. Dat doe ik niet", zegt een ander. „Bang dat ze wat zullen doen? Nee, ais het er op aan komt ben ik voor niemand bang, maar iemand verraden doe ik niet". Het is volgens mevrouw As selman bij de gemeente eens een keer ter sprake gekomen dat alle bewoners van Graauw een brief in de bus zouden krijgen met daarop het dwin gende verzoek daar geen vuil meer te storten. „Er zou bij iedereen een briefke in de bus gestopt worden. Maar daar hebben we nog steeds niets van gemerkt". In verband met vakanties en vergaderingen was er gis teren bij de gemeente Hulst niemand voor commentaar bereikbaar. Graauwse bejaarden ergeren zich aan de bergen afval achter hun woningen. FOTO WIM K00YMAN Van een onzer verslaggevers HONTENISSE - De Zonne bloem regio Hontenisse houdt volgende week de jaarlijkse collecte. Het opgehaalde geld wordt besteed voor de bevor dering van het welzijn van de zieke medemens. Met begeleiding van een ge luidswagen wordt maandag, 15 juli gecollecteerd in Kloos- terzande. Dindag, 16 juli, ko men Hengstdijk en Ossenisse aan de beurt, woensdag, 17 ju li, Vogelwaarde en donderdag, 18 juli, Terhole en Lamswaar- de. De Zonnebloem bestaat dit jaar in Hontenisse tien jaar en daaraan wil men in september een feestelijk tintje geven. Vandaar dat men hoopt dat de inwoners dit jaar met extra gulle hand zullen geven. O HANSWEERT - Dempen kanaalarm - Het dempen van de oude Kanaalarm en de oude buitenhaven van Hansweert is om finan ciële redenen noodzakelijk. De provincie Zeeland heeft daarom terecht de bezwaren van 'Leefbaarheid Hansweert' en 'Bedrijfs leven Hansweert' naast zich neergelegd. Dat is de uitkomst van een Kroonberoep van deze twee comités tegen een besluit van GS van Zeeland om gedeeltelijk goedkeu ring te onthouden aan het bestemmingsplan 'Kanaal door Zuid Beveland' van de gemeente Reimerswaal. Het comité 'Bedrijfsleven' pleitte ervoor de oude Kanaalarm open te houden voor de pleziervaart. Sinds in 1975 het meeste scheepvaartverkeer door het Schelde-Rijn-Kanaal is gaan va ren, heeft Hansweert commercieel een gevoelige aderlating on dergaan, zo betoogde het comité, wat door toeneming van de ple ziervaart rechtgezet zou kunnen worden. VEERE - Foto's - De Belgische minister van Cultuur K. Poma heeft onlangs de Vlaams-Zeeuwse foto-expositie in de Grote Kerk te Veere geopend. De tentoonstelling met 45 prenten is te bezichtigen tot 30 september. Het draagt als thema Water. De openingstijden van maandag tot en met zaterdag zijn van 10.00- 17.00 uur en zondags van 14.00-17.00 uur. VEERE - Muziek - De muziekverenging Veere's Genoegen speelt vrijdag 12 juli in de Grote Kerk te Veere. Het concert, waarvan de organisatie bij de Stichting Delta-Cultureel ligt, be gint om 20.00 uur. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De kring West-Zeeuwsch-Vlaande- ren/Walcheren hield met 787 oude duiven een kringcon cours vanuit Chateauroux. Uitslag: 1. F. Baas en zoon, Sluis, snelheid 1302,71 mpm; 2. A. Van landschoot, Sluis; 3. T. de Jonge, Oostburg; 4. Van de Linde-De Regt, Biervliet; 5. J. van Hoeve, Groede; 6. G. Dusarduijn, Groede; 7. J. Lecluijze, Biervliet; 8. L. de Ruyter, Vlissingen; 9. A. Poisson- nier, Retranchement; 10. J. van Peenen en zoon, Vlissingen. Concoursbond Zuid-Beveland, 737 oude duiven, 1300,5 mpm: 1. M. Ars, Lewedorp; 2. D. Franse jr, Kwadendamme; 3. gebroeders Van Hijfte, Yerseke; 4. F. Glerum, Kruiningen; 5,7 en 9. F. Hillebrand, Rilland; 6. E. Vermast, Yerseke; 8. F. Vette, Hansweert; 9. C. Aerts, Kruiningen. Concours Combinatie West-Zuid- Beveland, 165 oude duiven, 1300,5 mpm: 1. M. Ars, Lewedorp; 2. Joh. Rentmeester, Ovezande; 3 en 6. P. van 't Westeinde, Lewedorp; 4 en 5. J. Wigman, Ovezande; 7. J. Geluk, Heinkenszand; 8 en 9. H. Jansen, 's-Heerenhoek; 10. J. van Malde- gem, Heinkenszand. CC Hulst, 95 oude duiven, 1231,67 mpm: 1. L. Blommaert, 2. F. Jansen en zoon, 3. Ed de Cock, 4. P. de Vos, Clinge; 5 en 7. J. Goossen, 1. M. Klaassen, 8 en 10. Ed van de Alle, 9. Adriaansen en zoon. VZV Hoofdplaat, 104 oude duiven, 1204,25 mpm: 1,2 en 10. H. Calon, 3. J. Scherbeijn, 4. B. de Poorter, 5 en 9. J. Boone, 6. R. Pielaet, 7. A. de Poorter en zoon, 8. B. Thomaes. De Postduif Heikant, 115 oude dui7 ven, 1231,85 mpm: 1. Th. de Block, 2,7 en 9. gebroeders Thijs, 3. D.O. Nice, 4 en 10. J. Gijsel, 5. Adr. Thijs, 6 en 8. Ed Verschuren. Nieuw Leven Koewacht, 99 oude duiven, 1204,95 mpm: 1 en 2. J.M. de Kind, 2 en 5. Joh. de Block, 4. R. de Laruelle, 6. Jac. Elegeert, 7. G. Schalkens, 8. B. Rombout, 9. J. de Schepper, 10. L. Seghers. De Getrouwe Duif Cadzand, 125 duiven, 1214,98 mpm: 1,2 en 4. Abr. Vasseur, 3. Aart Vasseur, 5. B. de Groote, 6. J. van de Plasse, 7 en 9. A. Duininck en zoon, 8. M. de Lij- ser, 10. A. Fremouw. Nog Sneller Breskens, 110 duiven, 1215,84 mpm: 1,4 en 8. A. Cornelis en zoon, 2. Th. Smallegange, 3 en 5. B. Neve, 6. Ch. de Looze, 7. J. Klaaysen, 9. H. Mookhoek en zoon, 10. R. de Smit. Steeds Sneller IJzendijke, 109 oude duiven, 1225 mpm: 1 en 4. I. de Cocq, 2. H. Baute, 3 en 8. P. de Smet, 5 en 6. J. de Guytenaere, 7. P. Neve, 9.1. van de Slikke, 10. M. Rodts. Groot-Terneuzen-wedvIucht, za terdag- en zondagvliegers, 312 dui ven, 1219 mpm; 1. M. Risseeuw, Eeendracht; 2. A. van Hoeve, 3 en 8. gebroeders Scheele, EMM; 4. A. Engels, Jong maar Moedig; 5. Koch-Riemens, Eendracht; 6. A. Schieman, Voorwaarts; 7. Jac. Buijze en zoon, Eendracht; 9. ge broeders Den Hamer, 10. M. Schee- Ie, Voorwaarts. Beaumetz Verwachting Axel, 328 jonge duiven, 1287,2 mpm: l: H. Koek koek, 2 en 10. J. Verstraeten, 3 en 4. F. Michiels, 5. K. Verbunt, 6 en 9. R. Herman, 7. D. Dieleman, 8. P. de Pooter. Met 86 oude duiven, 1350,7 mpm: 1 en 2. G. Meijer, 3. Visser- Lensen, 4. J. Giele, 5. A. de Feijter. Eerlijk Vreest Niemand Stoppel dijk, 127 jogne duiven, 1193,2 mpm: 1. B. Burm, 2 en 6. J. Boeijkens, 3,4 en 7. J. van Belle, 5. J. Wentzler, 6. R. Duerinck, 9 en 10. J. van de Bulck. Met 49 oude duiven, 1273,6 mpm: 1. J. Boeijkens, 2 en 3. J. Duerinck. De Eendracht Terneuzen, 630 jonge duiven, 1317 mpm: 1. R. de School meester, 2,3,7 en 8. R. van de Veke, 4 en 5. Jac. den Exter, 6. J. Geel- hoedt, 9. J. Dieleman, 10. F. Tem merman. Met 79 oude duiven, 1336 mpm: 1 en 2. R. de Schoolmeester, 3. G. van Houdt, 4. M. de Roo, 5. A. Nieuwelink, Vorige week woensdag avond, toen het ook nog zo mer was, voerden allerhan de klussen ons door een flink stuk van ons deelgewest. Echt een avond om eens lek ker te grasduinen. Het begon al op Kuitaart, waar de Sint-Jozefstraat (de eigen lijke naam is Oostdijk) bij De Vogel komt. Een bruin kiekendief mannetje, jagend boven het riet. Heel op zijn gemak, prachtig getekend in het niet meer zo felle avond licht. Minutenlang liet hij zich bewonderen. Dat graspieper en veld leeuwerik niets te vrezen hebben van die soort, was duidelijk te merken. Over matig uitbundig zingend steeg de veldleeuwerik om hoog tot buiten het gezicht. De graspieper was in stilte opgestegen zoals hij dat ge woon is. Met wijd openge- spreide vleugels en opge wonden piep-zingend daal de hij in een akker. Para chute-vlucht wordt dat ge noemd; het is een deel van de baltsvlucht. Toch nog op vrijersvoeten dus, al is het dan begin juli. Boven de Putting (de Groot Hengstdijkpolder) hing een toren va lkje te bid den. Niet zo verwonderlijk op zich, want die heeft even verderop zijn nest, waarin vier al flink opgeschoten jongen voortdurend om voedsel bedelden. De wei landen links van de Platte- dijk (tussen de polders Groot Hengstdijk en Zoute-) be wogen van de spreeuwen. De altijd nijvere oudjes drif tig heen en weer stappend in hun blinkende zomerpak. Achter hen aan zeurende, hongerige jongen in het vale pak met de lichte keel van de jeugd. Veel vogels leverde de kronkelende dijk tussen Strooiestad en Keuningsdijk niet op, wel veel landschap. Het slootje dat al even krin kelend de dijk volgt. Het pas gemaaide hooi bracht de geur van de volle zomer: de geur van het landschap. Aan de dijk van de Klein Hengst- dijkpolder zocht een haas naar sappige kruiden. Twee witte kwikstaarten snapten haastig naar de insectien die door Lampe's komst waren ^opgeschrikt. Tegeehalf negen 't Helle gat bij gemaal Campen. De zon links, gooit een striep licht over het water. Op het slik, tot ver weg bij de zin kerborden, duizenden en duizenden vogels; wulpen, tureluurs, kluten, wilde- en bergeenden, kokmeeuwen, oude en jonge en andere meeuwensoorten. Aan- en afvliegende scholeksters. Er zullen nog wel andere stelt lopers tussen gezeten heb ben, maar het licht zat ver keerd om dat goed te kun nen zien. Achter ons ergens het heel trieste, melancho lieke gekoer van een inland se tortel en het brutale, te harde geschetter van een paar ruziënde eksters. Bij Serrarens schreeuwt de pauw. Zouden we dan al weer regen krijgen? De meeste schapen aan de zeedijk liggen te herkauwen, een paar lopen nog wat te zoeken. Op de rand van slik en glooiing twee mannen; ook zoekend. Halfwas krab betjes die aan het verscha len zijn en derhalve week en kwetsbaar. Aas om te vissen. Een halfwas krabbetje. Honderden kastanjers van stenen moeten er worden omgedraaid om een 'bodem- bedeksel' krabbetjes in een emmer te krijgen. En vlug erbij zijn, direct als het wa ter valt, want de concurren tie is groot. Op het schor- retje de zang van een riet gors. Maar verder is het zo stil als heel Axel op een doordeweekse dag. Of zoals we het iemand onlangs hoorden zeggen: „Zo stil dagge 't gos keu d'oren groeien". Bij 't Karreveldje in de Klein Eendrachtpolder, het laatste dat we nog hebben in het oostelijk deel, drie paren kieviet elk met jongen. Kleintjes nog zijn er bij, donsjongen. Ook een ture luur scharrelt er rond. Van tijd tot tijd vliegt hij even turelurend op, enkele meters maar, om direct weer in te vallen. Of er jongen zijn kunnen we niet zien. Luid roepend vliegt de koekoek over. Een andere tureluur komt zich uitbundig wassen in de plasjes daar; twee zwaluwen zoeken nog wat voedsel boven het water. Huiszwaluwen zijn het. Ze hebben hun nest wat ver- derdop aan een PZEM-kotje. Een groenpootruiter. Boven de Van Lindenpoi- der het statige silhouet van een blauwe reiger. Waar zou die nu heen vliegen? En weer die stilte, die eindeloze, genadige stilte. Waar, vra gen we ons af, kun je de stil te nog horen, buiten dit land? Alleen een fazant doorbreekt die, als hij door onze komst uit de berm op schrikt. Hij was zich te goed aan het doen aan de 'eieren' van de zwarte wegmier. Hij heeft een nest opengekrabd en de poppen (wat wij ge woonlijk eieren noemen) lig gen open en bloot. Dat wordt voor die mieren nog een zenuwachtige- avond, want alles moet en zal in veiligheid gebracht worden. Ook hier nog een paar late zwaluwen en toch ai de eerste vleermuis. Een kleintje, dat zal de dwerg vleermuis wel zijn. Even la ter twee veel forsere exem plaren. Grootoor of laatvlie- ger? Toch de eerste wel, om het formaat en de grote wendbaarheid. Laatvliegers zijn zeker nog groter en minder grillig in hun' vlucht. Ze hebben meer iets van op stijgende bommenwerpers; alsof ze overladen zijn. Uit het gras fladdert een nacht vlinder omhoog. Als dat maar goed afloopt met die vleermuizen in de buurt. De avondnevel is dichter geworden. Het graan wordt aan het gezicht onttrokkeh. De omboomde boerderijen steken er als donkere eilan den bovenuit. De straatlich- ten van Kampen tot aan het Veer lijken gelige, heel laag staande sterren. Een enkel verlicht zonderraam. Heel, heel hoog een regelmatig herhaald tsjuu-tsjuu-tsjuu. Telkens drie keer en erg hel der. De groenpootruiter. Al weer op terugtrek vanuit het noorden naar zijn zuide lijker kwartieren. Een me lancholieke roep, en een beetje herfstig al. En de zo mer moet eigenlijk nog be ginnen. Wat een land alles tezamen! En laten we dat nou toevallig nog iemand horen zeggen, de volgende dag, tegen een groep mensen tijdens een rondrit door het gewest. Wat een land! Wandelvierdaagse - Niet één maar drie wandelaars deden voor de achtste keer mee aan de wandelvierdaagse van de buurtvereniging Tivoli in Hulst. Het echtpaar Schouten, ware liefhebbers van de wan delsport die geen enkele vier daagse in het Zeeuwsvlaamse overslaan, liepen ook al voor de achtste keer mee. Ook zij kregen een Stemtrofee voor deze prestatie. Hengelen - De hengelwed- strijd tussenn GO A en Clingse Hengelaars werd gehouden op de kleine kreek te Axel. Er waren 43 deelnemers en GOA won met een gemiddelde van 500 gram gevangen vis per deelnemer tegen Clinge 356 gram. Uitslag: 1. G. Stevens, Clinge, 2. P. Gillis, 3. M. Roe- giers, beiden GOA; 4. P. Jon kers, Clinge, 5. A. Seghers, GOA. De return wordt zater dag 21 september in Clinge ge houden. Inzet van deze twee kamp is een wisselbeker. WOENSDRECHT - De rijks politie van Hoogerheide heeft gisteren in twee vredes- kampjes in totaal negen on derkomens van vredesactivis ten in beslag genomen. Zoals bekend, mogen er op grond van de politieverorde ning geen illegale onderko mens worden opgebouwd. De bezoeken werden afgelegd aan de vredeskampjes aan de Kooiweg en bij Korteven (het zogenaamde bosvak). Een van de activisten, R., kreeg een be keuring omdat hij zich op wierp als eigenaar van een on derkomen. Overigens is het aantal vre desactivisten in Woensdrecht de laatste weken flink toege nomen. Onder meer wordt dat toegeschreven aan het begin van de vakantie en het mooie weer. Van een onzer verslaggevers HOOGERHEIDE - Vorige week was een aantal vredes activisten boos op de bewa kingsdienst van de vliegbasis Woensdrecht omdat die buiten het terrein van de basis aan houdingen had verricht. Thans blijkt ook adjudant G. Ketellapper, commandant van de groep Woensdrecht van de rijkspolitie niet gelukkig te zijn met die situatie. Temeer niet omdat het vol gens een woordvoerder van de luchtmacht meer gebeurt dat de militaire bewakingsdienst aan de andere kant van het prikkeldraad opereert. „Er zijn vorig jaar duidelijke af spraken gemaakt", zegt adju dant Ketellapper. „De bewa kingsdienst en de marechaus see werken binnen de basis, de rijkspolitie er buiten. En on derling waarschuwen we el kaar als er wat aan de hand is". Het feit dat de bewakings dienst af en toe opereert op het 'terrein' van de rijkspolitie, is voor adjudant Ketellapper aanleiding om die zaak eens binnen het district van de rijkspolitie aan de orde te stel len. „We zullen er eens over moeten praten", vindt de adju dant. In de ogen van opperwacht meester E. Knopjes van de marechaussee in Putte, waar nemend commandant, is er echter weinig aan de hand. „Het gaat erom wie op heter daad een strafbaar feit ont dekt. Die is bevoegd om de be trokkenen aan te houden. Waar die mensen naartoe lo pen, maakt dan niets uit. Bij de aanhouding vorige week zijn geen fouten gemaakt", is zijn oordeel. Overigens voegt hij eraan toe dat het geen gewoonte is van de bewakingsdienst van de vliegbasis om aan de ande re kant van de afrastering te komen. „Maar de bewakings dienst heeft ontdekt dat er mensen op het terrein van de vliegbasis waren en is er ach teraan gegaan. Toevallig wa ren ze net over de draad toen ze werden gepakt. Ais bekend is dat aan de andere kant van de draad de rijkspolitie staat, dan blijft de bewakingsdienst op de basis. Maar als de rijks politie er niet is, gaan de men sen van de bewakingsdienst door. Als de bewakingsdienst een strafbaar feit ontdekt, dan moet er gehandeld worden. De rijkspolitie wordt daarbij wel meteen gewaarschuwd",

de Stem | 1985 | | pagina 13