ven Honkbalteam ongeslagen Dubbele winst van Sjaak Ruhl Je® BORIS BECKER SCHAART ZICH IN RIJTJE VAN TENNIS-MILJONAIRS Hollanders beheersen de Kaagweek Belgische crossers winnen interland en de wisseltrofee Hi Helft betaald voetbal op zaterdag m RUS VAGANJAN NAAST JOHN VAN DER WIEL Wedden dat üw ziektekostenverzekeraar geen eigen alarmcentrale heeft die u dagen nacht kunt bellen? Van Zilveren KruisVGCN mag je meer verwachten. Bel gratis 06-0444 (ook 's avonds) voor informatie over onze KruisPolis. Reutemann gaat rallyrijden Molenloop Zuidzande ■>cru Becker nu top-tien Overwinning van Nyström Jan Peters wellicht terug naar Italië ZilverenKruisVGCN verzekeringen AVONDWEDSTRUDEN IN VLISSINGEN Noormannen oefent tegen NAC Avondwedstrijden atletiek in Goes TENNIS dongen: de it algemeen |T0 LEOVANBIJNEN p-Tour van De lis, 0.48; 5, 5.43.10; alio, 5.08.07. lee en drie in ezit zijn. Dus kende adres- kaart dui- I tipt, mag Ide nummers 1 respectieve- opgevouwen, benzinepomp, uit de diepte van hem weg, irwen eenzaam volgde. Waarom )te? „Never", zei ie plek waar de vas getrokken, rschijnlijk mijn Misschien fiets ik wel nooit meer. il ik een betere «waren, dan dat Pt". 'T KORT In de aanloop re voetbalcompe- ïyenoord de be- •er twee Antil- nationals. Glen aanvaller) en (25, middenvel ingang van vrij- ïd bij de Rotter- >roef. Een verzoek m te worden toe- Ie Internationale (ISU) is afgewe- telt zes hardrij- sport bovendien Engeland beoe- )e Mexicaan Ce- eeft zijn wereld- n het zwaar-ve- versie WBC) be- versloeg in Las merfkaanse uit- 4ay weather door de scheidsrech- de ronde. 14. Pleters (Ned, Min- 1. en laatste Sherwen -jp 1.24.34. rribaldy) 163 punten, 2. •1, Post) 131, 3. Lemond 4. Van Brabant (Bel, iderson (Aus, Post) 104, fed, Raas) 56, eza) 79 punten, 2. Van »as) 57, 3. Bernaudeau Pedersen (Den, Boifa- (GBr, Berland) 44, b. lefroot) 31. 7 minuten en 04 secon- linuten en 40 seconden. 19. 4 Raas op 15.39, Boifava op 16.15. j0ST (ANP) - In het nieuwe fiioen zal bijna de helft van Kt programma in de ere- en Ktste divisie van het betaalde 1#etbal op zaterdag worden gewerkt. Acht van de ploe- ,en uit de eredivisie en tien uit I eerste divisie beginnen het Kizoen met hun thuiswed- iirijden op zaterdag te spelen. pe 'zaterdagverenigingen' ,n in de eredivisie AZ'67, Jrtuna Sittard, Go_ Ahead HINSDAG9 JULI1985 T14 PAGINA SPORT 3 Eagles, Heracles, MW, NEC, PSV en FC VW, in de eerste divisie SC Cambuur, Emmen, Heerenveen, Helmond Sport, NAC, PEC Zwolle, SW, Tel star, Veendam en Willem II. Net als in voorgaande jaren bestaat er voor de clubs in de echte winterperiode, van 18 november tot 16 maart, de mo gelijkheid de zaterdagavond wedstrijden naar de zondag middag te verschuiven. Van die regeling wordt gebruik ge maakt door Fortuna Sittard en NEC in de eredivisie en door SVV. Incidenteel kan de opzet van het spelen van de thuiswed strijden op zaterdag door kruist worden door bepalin gen van de plaatselijke over heid, die kan voorschrijven dat wedstrijden met een ver hoogd risico niet mogen plaats vinden op de zaterdag of op de avonden van werkdagen. LONDEN (ANP) - Na zijn op- jenbarende zege op Wimble- is Boris Becker achtste op je wereldranglijst. Het optre- jtn van de Westduitser in Londen heeft hem in twee we- iwaalf plaatsen doen stij- (tn. Op de computer-ranglijst aioet Becker zijn tegenstander ïi de finale, de Amerikaan Kevin Curren, nog voor zich julden. Curren bezet de ze- vende plaats. Lijstaanvoerder blijft overigens de Amerikaan John McEnroe, die in de kwartfinales door Curren werd uitgeschakeld. Je top-tien; 1. John McEnroe XStj, 2. Ivan Lendl (Tsj), 3. Mats Wander (Zwe), 4. Jimmy Connors iVStJ, 5. Andres Gomez (Ecu), 6. Bders Jarryd (Zwe), 7. Kevin Curren (VSt), 8. Boris Becker WD1), 9. Joakim Nyström (Zwe), UYannick Noah (Fra). CSTAAD (AFP) - De als eer- sle geplaatste Joakim Nys- Iröm heeft maandag de twee de ronde bereikt van het inter nationale tennistoernooi van Gstaad, dat met ruim een half miljoen gulden is gedoteerd. De Zweed versloeg de Span jaard Sergio Casal in drie sets; (-34-66-3. Nyström, die de negende plaats bezet op de wereldrang lijst, had het vooral in de tweede set moeilijk, maar hij profiteerde, geholpen door een (oede eerste opslag, in de be slissende set geroutineerd van de zenuwachtigheid van de Spanjaard. Zijn landgenoot Stefan Simonsson, die via de kwalificatie doordrong tot het loofdtoernooi, zorgde voor een verrassinkje door de Joego slaaf Marco Ostoja via een al leszeggende 6-0 in de derde set uit te schakelen. Kanshebbers lis Eliot Teltscher, Tomas Smid en Henri Leconte komen vandaag pas voor het eerst in actie. De uitslagen: Brian Teacher (VSt) Marco Hocevar (Bra) 6-3 6-3, Trevor Allan (Aus) - Gilvado Bar- Sosa (Bra) 6-4 6-4, Damir Keretic WD1) - Roland Stadler (Zwi) 6-3 6- 1, Casio Motta (Bra) - Darren Ca- toll (Aus) 6-2 6-4, Wolfgang Popp WD1) - Peter Elter (WD1) 6-3 6-3, •Mkim Nyström (Zwe) - Sergio Casal (Spa) 6-3 4-6 6-3, Marion '•'ajda (Tsj) - Kent Carlsson (Zwe) 6-3, Stefan Simonsson (Zwe) - Slarco Ostoja (Joe) 2-6 7-5 6-0. Van onze sportredactie GROESBEEK - De kans is groot dat de Nederlandse voetballer Jan Peters terug komt op zijn besluit niet meer in Italië te gaan voet ballen. Zaterdagavond ver kocht zijn club Genova hem aan Atalanta Bergamo. Peters, die met zichzelf overeengekomen was zich bij zijn in Nederland verblij vende gezin te voegen, is echter vandaag, met zijn fa milie naar Bergamo gevlo gen om de mogelijkheden van een verblijf aldaar te onderzoeken. Wellicht te kent hij in de loop van de week zelfs een contract bij Atalanta. Peters: „De aanbieding van Atalanta is zo ver schrikkelijk goed, dat ik nauwelijks kan weigeren. Ik hoef me dan helemaal geen zorgen meer te maken over mijn toekomst, hoe de 'zwart geld-affaire' van Genova Club ook moge uitpakken. Vandaar dat ik toch maar besloten heb te gaan praten met die mensen". Twee uur voordat de transfermarkt voor buiten landers in Italië sloot, ver kocht Genova Club de speler aan Atalanta. „Zelf ben ik nog niet akkoord", aldus Pe ters, „maar mijn transfer is door de clubs alvast bij de bond gedeponeerd. Als ik niet tot overeenstemming kan komen met Atalanta, dan gaat de hele transfer ge woon niet door". De goudvink van Ion Tiriac LONDEN (ANP) - Twaalf maanden geleden verliet Boris Becker, met gescheurde enkel banden, Wimbledon in een rolstoel. Zondag als kampioen, maar nog niet op handen gedragen, zoals zijn voorgangers uit een vorige ge neratie Rod Laver, Lew Hoad en Ken Rosewall, of de bijna even jeugdige triomfators van de laatste tien jaar Björn Borg en John McEnroe, die in weerwil van zijn soms nukkig gedrag in Groot- Brittannië een geweldig grote groep supporters heeft. komen. Na Wimbledon ligt de prijs voor een gesprek van twee uur met Becker op 150.000 gulden (een-derde voor Tiriac), voor het begin van het toernooi op Queen's Club was die prijs slechts 10.000 gulden. Zondag vertelde Becker in Londen: „Ik ga eerst een weekje vakantie nemen, thuis. In Monte Carlo". Die opmerking heeft de West duitsers door de ziel gesne den. Zij vinden dat het thuis van Becker in Leimen is, een plaatsje in de buurt van Hei delberg. Daar heeft iedere inwoner, van het moment dat de regen in de eerste week in Londen ophield en Becker zich door slopende vijfsetters tegen Nyström en Mayotte bij de sterkste acht aanmeldde, dezelfde span ning gevoeld. Heel West- Duitsland stond achter het wonderkind, dat zo weinig speelsheid in zijn spel doet. Zondagmiddag tijdens de fi nale stonden volgens het In stituut voor Communicatie onderzoek in Neurenberg ruim elf miljoen tv-toestel- len, een-derde van het totaal in West-Duitsland, afge stemd op ZDF, dat de directe reportage verzorgde. Tiriac, die Becker naar Monte Carlo deed verhuizen, besliste echter anders. „Lei- men moet maar even wach ten. Becker dient eerst een paar dagen rust te hebben, hij moet uit de kring van spanning, druk en belang- Boris Becker, de Westduit ser, heeft die populariteit, ondanks zijn geweldige pres taties van de laatste maand in Londen, winnaar van Queen's Club, ongenaakbaar op het 'heilige' gras van Wimbledon, niet kunnen af dwingen. De Engelsen zagen in hem in de eerste plaats de man die komt om te winnen en niet om te spelen. Becker, toch ruim vier maanden jonger dan de win naar van het jeugdtoernooi, de Chileen Leonardo Laval- le, is het produkt van Ion Ti riac, die zich voor het eerst nadrukkelijk gemanifes teerd heeft als kampioenen maker. Het kaartje van de Roemeen, gehangen aan de winnaar, verfraait in veler ogen de kampioen niet. Ti riac, de programmeur van de prille kampioen, ziet voorna melijk het geld in de sport en de winst - voor hem - die uit de sportman kan komen. Hij durft te investeren, nam een risico toen hij vorig jaar de ouders van Becker de garan tie gaf, dat hun zoon door zijn werkwijze in drie jaar miljonair zou zijn. Sindsdien denkt Tiriac voor Boris Becker. Hard, koel en zakelijk, zoals de jongste winnaar van de All England Championships speelt. Becker is slechts aan spreekbaar via Tiriac. De obligate vragen tijdens pers conferenties moet hij toe staan, voor een uitgebreider gesprek moet geld op tafel The morning after: Boris Becker verlaat een Lon- dens restaurant na het ontbijt om vervolgens naar Monte Carlo te reizen. - fotoap stelling. Misschien dat wij donderdag naar West-Duits- land gaan". Wat Becker zelf wil, telt in deze zaken niet. Voelt hij zich dan niet meer thuis in Leimen? „Er is de laatste weken zo veel gebeurd, dat ik mij werkelijk verheug op een paar dagen rust". Becker geeft zich helemaal over aan Tiriac. „Ik heb alles aan mijn manager en mijn trainer Günther Bosch te danken. Wij vormen een uitstekende groep. Ik behoor nu tot de tien beste tennissers van de wereld. Voor mij is John McEnroe nog altijd de beste. Ik zou echt niet weten of ik hem nu al kan verslaan". Winnen van McEnroe, die Becker eind maart in het toernooi van Milaan al in de eerste ronde aan de kant zet te (6-4 6-3), is het volgende grote doel van de Westduit ser. Daarom twijfelt hij of het wel verstandig is er een volle week uit te breken. „Het leven gaat verder. Ik wil in ieder geval weer hele maal fit zijn als ik op 22 juli aan het toernooi in Indiana polis begin". Dat soort problemen kan Becker gemakkelijker over leggen met Bosch dan met Tiriac. De Roemeen beoor deelt zijn goudvink op zijn prestaties. Tiriac: „Becker moet niet gevormd worden tot een Westduitse topspeler, maar tot een wereldster". Bosch, die na de Wimbledon- finale meer emoties toonde dan de winnaar zelf, zei: „Boris is geestelijk veel ver der dan andere jongens van zeventien. Hij heeft jaren overgeslagen en het lachen gaat hem soms moeilijk af. In de laatste jaren is hij dui delijk veranderd. Hij heeft zichzelf beter onder controle, hij laat zich gemakkelijker leiden. Maar hij blijft een ge weldige patriot, hij is voor alles Westduitser". Zo'n opmerking gaat Bec ker wat te ver. „Ik speel ten nis zoals ik ben en ik ben zo als ik tennis speel". En met die instelling hebben juist de Engelsen een beetje moeite. Becker is nog veel kouder dan Björn Borg, die wel eens de Zweedse ijsberg werd ge noemd. In de strijd is hij soms net zo ongelikt als John McEnroe en dat wordt van een Westduitser wat moeilij ker gepikt dan van een Ame rikaan. Maar Becker is ook geen Henri Lecomte, de acte rende tennis-ster, die voor, maar vooral mèt het publiek speelt. NEL (ANP) - John van der Wel, de verrassend goed spe lde Nederlander, heeft in *t interzöne-schaaktoernooi óBiel op de tweede plaats ge- gekregen van Vagan- De schaker uit de Sovjet- ■nie won de afgebroken partij 4 de vijfde ronde tegen Qui zes, de Argentijnse hekke- ïuiter. N uitslagen: vierde ronde: Short (GBr) - Rodriguez (Cub) 1-0; vijfde ronde: Vaganjan (Sov) - Quinteros (Arg) 1-0, Rodriguez (Cub) - Seira- wan (VSt) (4-14; zesde ronde: Po- loegajevski (Sov) - Petursson (IJs) 14-14. De stand na zes ronden: 1. Sokolov (Sov) 5 punten, 2. Van der Wiel (Ned) en Vaganjan (Sov) 414, 4. Jansa (Tsj) en Seirawan (VSt) 4, 6. Ljubojevic (Joe), Torre (Fi)) en Po- loegajevski (Sov) 314, 9. Gutman (Isr), Andersson (Zwe), Petursson (IJs) en Short (GBr) 3, 13. Li (Chi) 214, 14. Parkos (Gri) en Rodriguez (Cub) 2,16. Sax (Hon) 114,17. Mar tin (Spa) 1,18. Quinteros (Arg) 14. (ADVERTENTIE) Van onze sportredactie PARIJS - Oud-Formule I-pi loot Carlos Reutemann gaat zijn geluk beproeven in het rallyrijden. De Argentijn staat ingeschreven voor de WK-ral- ly van Argentinië, die begin augustus wordt verreden. Reutemann gaat rijden in een Peugeot 205 Turbo 16. Het is de eerste maal dat het fabrieksteam een WK-versie van de Turbo 16 uitleent. Het verzoek is gedaan door de automobielclub van Argenti nië. Reutemann is voor Peu geot een welkome aanvulling op haar fabrieksteam, dat mo menteel met Ari Vatanen en Timo Salonen het tussenklas- sement aanvoert. PAARDENSPORT - Het Europese springkampioen- schap voor jeugdruiters is ver overd door de Brit Kirk Ka lender. De favoriet en titel houder, de Belg Steven Van- dewalle, kwam niet verder dan de tiende plaats. HAARLEM (ANP) - Het Nederlands honkbal team is na derde dag in het toernooi om het Europees kampioenschap in Haarlem als eni ge nog ongeslagen. België, eveneens begonnen met twee overwinningen, verloor in zeven in nings met 11-1. Aanvankelijk was het verweer van de zui derburen redelijk te noemen. Door een home run van Marcel Joost in de eerste innings, met Vervaart aan boord, werd het 2-0. Die score werd in de tweede slagbeurt vergroot tot 3-0 door Bill Groot, maar daarna verslapte het spel van het gastland. België verkleinde de achterstand tot 3-1, mede door twee veldfou- ten. Dat gebeurde op het werpen van Tonny Cohen (7-0-5-2 in zes innings). Indruk maakte dit nauwelijks bij Oranje. Philippe Kleinjans, de Belgische werper, had met vijftien honkslagen het geluk, dat de veldspelers veel corrigeerden. In de zevende slagbeurt, bij de stand van 6-1, was het plotse ling gedaan met de tegenstand. Vijf honksla gen en drie vrije lopen waren goed voor zes runs aan Nederlandse zijde. Italië zorgde er voor niet verder achter te geraken en klopte Zweden in een sfeerloos treffen met 12-2 in acht innings. Spanje ten slotte behaalde de eerste winst ten koste van San Marino (10-4). De karakteristieken zijn: Spanje 0-0-4-0-0-1-1-0-4 10; San Marino 0- 0-0-1-0-0-2-0-1 4. Werper Spanje: Manuel Jiminez 11-1-6-2; San Marino: Paolo Terenzi 10-2- 14-6. Homeruns: Spanje: Fernando Cano (3e in- nings+2 man); Juan Cano (9e innings+1 man); San Marino: Paolo Terenzi (4e innings solo); Bindi (9e innings solo). Nederland 2-1-1-0-1-1-5 11; België 0-0-1-0- 0-0-0 1. Werpers Nederland: Tonny Cohen (6 innings) 7-0-5-2; Hans van Renselaar (1 innings) 1-0-0- 0; België: Philippe Kleinjans (6 1/3 innings) 1- 8-15-1; André de Wit (2/3 innings) 1-0-0-0. Ho merun Nederland: Marcel Joost (le innings solo). Italië 0-0-1-4-3-3-0-1 12; Zweden 1-0-0-1-0- 0-0-0 2. Werpersresultaten: Italië: Claudio Togliente (6 innings) 6-1-5-1, Roberto Mari (2 innings) 3- 1-0-0; Zweden: Tobias Rantzen (3 2/3 in- nings+4 man) 3-4-7-4, Stefan Nilsson (2 in- nings+3 man) 1-5-3-1, Pelle Karlsson (2 in nings) 1-1-1-0. KAAGDORP (ANP) - De Hol landers hebben tijdens de Kaagweek ook de tweede zeil- confrontatie met Friesland met overmacht gewonnen. Het verschil in strafpunten was meer dan dertien: 20,74 om 34. In het totaalklassement is het verschil opgelopen tot acht tien. De race van maandag werd gewonnen door Bouw van Wijk uit Woubrugge. Jaap Hettinga uit Sneek wist zich als enige Fries te mengen in het Hollandse geweld. Hij ein digde als derde. De tweede plaats was voor Peter Hoogen- dam uit Reeuwijk. De Westduitse broers Eckart en Jörg Diesch hebben in de vijfde zeilrace om het wereld kampioenschap in de Flying Dutchman-klasse de kans be houden voor het eerst de titel te veroveren. De Olympische kampioen van 1976 kwam maandag als tweede door de finish achter de boot van het Deense duo Jorgen Schönherr/Michael Paulsen. Van de Nederlandse deelne mers hadden Jacques Haak- man en fokkenist Guido Alke made een goede start. De Ne derlandse FD-zeilers ontwik kelden op het beslissende mo ment echter te weinig vaart en werden uiteindelijk slechts twintigste, vlak voor hun landgenoten Koning en Schel ling. De uitslag: 1. Schönherr/Paulsen (Den), 2. Diesch/Diesch (WD1), 3. Batzill/Wende (WD1), 4. Schwarz/Mössnang (WD1), 5. Berger/Hertin (Fra), 6. Wiesner/Lang (WD1), 20. Haakman/ Alkemade (Ned), 21. Koning/Schelling (Ned). De stand: 1. Diesch 21 punten, 2. Schön herr 22.7,3. Celon (Ita) 32,14. Haakman 80, 24. Koning 111. De Nederlandse equipes zijn de strijd om het Europees zeilkampioenschap in de 470-klasse, dat wordt gehouden in de buurt van de Joegoslavische plaats Ko per, zwak begonnen. De eerste race, die te laat begon we gens de geringe wind en bovendien moest worden ingekort, leverde een overwinning op voor de Italianen Gian- franco Noe en bemanningslid Andreas Ballico. Zij bleven in de langdurige wed strijd - er werd gestart bij een licht briesje (kracht 2) dat allengs nog zwak ker werd - de Italiaanse broers Chieffi voor. De beste Nederlandse boot was van het damesduo Tonny Vermeulen en Henneke Stavenuiter, die als 27e door de finishlijn dreef. De uitslag: 1. Noe/Ballico (Ita), 2. Chief - fi/Chieffi (Ita), 3. Borowski/Dall (DDR), 4. Harangy/Havas (Hon), 5. D'Ali/Coya- na (Ita), 27. Tonny Vermeulen/Henneke Stavenuiter (Ned), 36. John Stavenui ter/Marcel Vermeulen (Ned), 45. Jan van Ek/André Beijer (Ned), 58. Hans Duetz/ Jan Bos (Ned), 65. Mark Drontman/Jan Piet van Heemskerk (Ned). Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Tijdens avondwedstrijden op het Vlissingse kunststof won Sjaak Ruhl van het Rotterdamse AVR zowel het discuswerpen als het kogelstoten. Dit met uitstekende afstan den. Met de kogel kwam hij uit op 15.15 meter en met de discus liet hij 47.60 meter voor zich noteren. De 400 meter leverde winst op voor Roel van Laere in een matige 52.4 en Johan de Vlieger won de 2000 meter in 5.35.6. In de jeugdcategorieën pres teerde Ivan Beck opnieuw goed. De Hulstenaar won het discuswerpen met 41.46 en het kogelstoten met 14.62 bij de jongens B. Voorts een knappe 400 meter van Christel Logghe bij de meisjes B met een win nende tijd van 61.7. Uitslagen: heren/senioren: 400 me ter: 1. Roel van Laere, Marathon 52.4; 2. Gerben Rodts, Marathon 52.5; 3. Cor de Jonge, Delta sport 53.9. 2000 meter: 1. Johan de Vlie ger, Marathon 5.35.6; 2. Rian van de Broeke, Marathon 5.37.4; 3. Johan Breel, Marathon 5.45.5. Discuswer pen: 1. Sjaak Ruhl, AVR 47.60; 2. Bert de Jonge, Marathon 37.62; 3. Sidny van Hoek, Marathon 37.62. Kogelstoten: 1. Sjaak Ruhl, AVR 15.15; 2. Bert de Jonge, Marathon 14.62; 3. Sidny van Hoek, Marathon 13.49. Jongens A: discuswerpen: 1. Bram van Peenen, Marathon 37.14; 2. Richard van der Gaast, Mara thon 32.04; 3. Paul Lindenbergh, AV'56 30.24. Kogelstoten: 1. Bram van Peenen, Marathon 13.12; 2. Erik Stigter, AV'56 10.57 3. Ri chard van der Gaast, Marathon 10.56. 400 meter: 1. Erik Stigter, AV'56 51.4; 2. Richard van der Gaast, Marathon 52.8; 3. Martin de Feyter, Scheldesport 52.9. Jongens B: 400 meter: 1. Wim Raats, Spado 52.6; 2. Jacco Stigter, AV'56 53.7; 3. Ludo van Vliet, DES 54.4. Kogel stoten: 1. Ivan Beck, RKHAV 14.62; 2. Pieter Lindenbergh, AV'56 11.99; 3. Mark van der Riet, Delta Sport 11.98. Discuswerpen: 1. Ivan Beck, RKHAV 41.46; 2. Robert Vader, Marathon 24.26; 3. Gidi Kroon, Dy namo 22.30. Jongens C: 1500 meter: 1. Revelino Rijk, Marathon 4.25.9; 2. Marco Hoogerland, Marathon 4.52.9. Jongens D: 1000 meter: 1. Walter Houtzager, Marathon 3.10.0; 2. Ingmar Hofman, Mara thon 3.21.3; 3. Guido de Nooyer, Marathon 3.30.1. Dames: versprin gen: 1. Silvia Rodts, Marathon 4.70. Kogelstoten: 1. Jacolies van Gastel, Delta Sport 9.96; 2. Annie Herre- bout, Marathon 7.91. 400 meter: 1. Jacolies van Gastel, Delta Sport 61.1. Meisjes A: 400 meter: 1. Anne- mieke Goedhart, Delta Sport 4.64; 2. Janette Mastenbroek, Marathon 4.64; 3. Ilse Murre, Scheldesport 4.31. Kogelstoten: 1. Annemieke Goedhart, Delta Sport 10.62; 2. Ilse Murre, Scheldesport 8.18; 3. Janette Mastenbroek, Marathon 6.85. Meis jes B: kogelstoten: 1. Bianca Cor- nelisse, Marathon 10.22; 2. Barbara Rijk, Marathon 9.42; 3. Melanie van Poppel, Marathon 9.32. Versprin gen: 1. Mariëlle Amersbeek, Schel desport 4.63; 2, Mirjam de Vos, Scheldesport 4.31; 3. Petra Geleijns, Marathon 3.91. 400 meter: 1. Christel Logghe, Marathon 61.7; 2. Ingrid de Feyter, Scheldesport 64.3; 3. Caroline Daane, Marathon 68.1. Meisjes C: 1000 meter: 1. Ingrid Pul, Marathon 3.12.5; 2. Karin Jon ker, Scheldesport 3.25.6; 3. Melanie Schuilwerve, Marathon 3.32.0. Meisjes D: 1000 meter: 1. Daniëlle van Cadsand, Marathon 3.27.8; 2. Monique Pul, Marathon 3.55.2; 3. Nathalie Sinke, Zeeland Sport 4.04.0. Van onze sportmedewerker AXEL - Twee dagen stond de plaatselijke club EZFVA bol van Zaterdag kwamen er niet minder dan 166 rennertjes in de baan voor een wedfstrijd meetellend voor het Zeeuwse kampioenschap en zondag be klommen niet minder dan 192 bont gekleurde crossertjes de startheuvel in de interland Holland-België. Een duel dat vorige week in het Belgische Nieuwkerke- Waes geen doorgang vond we gens ingrijpen van de over heid en dat zodoende nu alleen in Axel betwist werd. De Bel gische crossers toonden zich hier niet alleen in aantal - 122 renners - de sterksten, maar eveneens in de wedstrijd. Met niet minder dan 976 tegen 660 punten klopten ze de Zeeuws- Vlamingen. Een voorsprong die met name gestalte kreeg bij de meisjes. De wisseltrofee, die reeds in handen was van de BLFCB-crossers, bleef daar dus. Uitslag interland: 5 jaar: 1. Marco Dat- thijn, Nederland; 2. Dik Koen, België; 3. Crossby van de Abeele, N. 6 jaar: 1. Andy Standaert, B; 2. Luc Bonte, B; 3. Davy Temmerman, N. 7 jaar: 1. Mark-Peter van Doom, N; 2. Jack de Clerck, N; 3. Mi chel Dey, B. 8 jaar: 1. Timothy Thets, 2. Bart Vanheyfte, 3. Heikkie de Smet, al len B. 9 jaar: 1. Daniël van Houte, 2, Mar tij n van Poecke, 3. Barry de Waal, allen N. 10 jaar: 1. Frank Matthijs, N; 2. Danny Schout, N; 3. Eddy Coussen, B. 11 jaar: 1. Michel Keymel, N; 2. Sven van Kouwen- berg, N; 3. Nico de Jonge, B. 12 jaar: 1. Kurt Diependale, B; 2. Jacco Matthijs, N; 3. Arjan de Mey, B. 13 jaar: 1. Tom Steels, B; 2. Kurt de Smet, B; 3. Dominique Schouten, N. 14 jaar: 1. Andy de Meester, N; 2. Piet Bogaart, N; 3. Tonny Strobbe, B. 15 jaar: 1. Mark van Overdulve, N; 2. Tommy van de Berge, B; 3. Wim de Vos, B. 16 jaar en ouder: 1. Eric Fijnaut, 2. Kenneth Poppe, 3. Koenraad Vael, allen B. Veteranen: 1. Marnix van de Voorde, B; 2. Jan de Rijk, N; 3. Joop Dey, B. Meis jes: 5-6 jaar: 1. Monica Zijlstra, N; 2. So phie Comptaert, B; 3. An de Kok, B. 7-8 jaar: 1. Marina Eeckhout, B; 2. Judith de Mey, B; 3. Tannietha Uytdenwilligen, N. Van onze sportredactie WESTKAPELLE - Op sportpark 'Prelaat' aan de Domineeshofweg te Westkapelle wordt woensdag 23 juli een vriendschappelijke voet balwedstrijd gespeeld tussen het plaatselijke Noormannen en NAC uit Breda. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Om het publiek tussentijds te amuseren zal er om 18.30 uur een voorwedstrijd worden gespeeld tussen de jeugd van camping 'De Boom gaard' en pupillen van de voetbalvereniging Noor mannen. Zoals bekend is NAC pas gedegradeerd uit de eredivisie en Noor mannen komt uit in de vierde klas H van het amateurvoetbal. id Axelse fietscrossbaan van de activiteiten. 9-10 jaar: 1. Claudia Dey, B, 2. Mariska Verplanke, N; 3. Daniëlle de Clerck, N. 11-12 jaar: 1. Linda de Bruijckere, B; 2. Cindy Dienckx, B, 3. Barbara de Ruyter, N. 13-14 jaar: 1. Monique Wisse, N; 2. Nancy van de Berghe, B; 3. Sandra D'Haemers, B. 15 jaar eiï'oüder: 1. Ka- trien Haesaert, B; 2. Ketie de Jonghe, B; 3. Pascal van Cleemput, B. Uitslag Zeeuws kampioenschap: 5 jaar: 1. Mike Franco, 2. Crosby van de Abeele, 3. Robby Roctus. 6 jaar: 1. Mark-Peter van Doorn, 2. Rutger van Anrooy, 3, Phi lip Dupré 7 jaar: 1. André de Vin, 2. Jack de Clerck, 3. Philip Wertijn. 8 jaar: 1. Martijn van Poecke, 2. Barry de Waal, 3. Timothy Thaets. 9 jaar: 1. Danny Schout, 2. Patrick Kroon, 3. Cornelis Wesdorp. 10 jaar: 1. Serge Zijlstra, 2. Frank Matthijs, 3. Jurgen Contaert. 11 jaar: 1. Derk-Jan Franse, 2. Arjan de Mey, 3. Alain Linde- kijt. 12 jaar: 1. Koert de Smet, 2. Jacco Matthijs, 3. Peter Tresonie. 13 jaar: 1 Tom Steels, 2. Gianni de Jonge, 3. Domi nique Schouten. 14 jaar: 1. Andy de Meester, 2. Tommy van de Berghe, 3. Mark van Overdulve. 15 jaar: 1. Marco Uytdenwilligen, 2. Mark Zaan, 3. Ken neth Poppe. Meisjes: A: 1. Isabelle Rausch, 2. Wendy Verhelst, 3. Judith de Mey. B: 1. Cindy Diericks, 2. Marijke Tresonie, 3. Use Heyvaert. C: 1. Monique Wisse, 2. Barbara de Ruyter, 3. Tania Westijn. D: 1. Karin Taillie, 2. Ketie de Jonge, 3. Renate Rausch. Van onze atletiekmedewerker GOES - De Goese atletiekver eniging AV'56 houdt morgen avond een avondmeeting voor senioren, A/B-junioren en NIS-atleten. Op het programma staan onder meer 4x 200, 4x400 en 4x 800 meter, kogelstoten en discuswerpen. Voor de NIS- atleten is er een 100 meter, ko gelstoten en discuswerpen. De wedstrijden op sportpark 't Schenge beginnen om kwart voor zeven. Er kan ter plaatse worden ingeschreven tot half zeven. Van onze atletiekmedewerker ZUIDZANDE - Het Zuidzand- se Molencomité houdt zater dag 13 juli in samenwerking met AV De Wielingen de derde Molenloop te Zuidzande. De afstanden bedragen 4,4 en 8,8 kilometer door de pol ders rondom het dorp. Het startschot wordt gegeven om half zeven. Er kan worden in geschreven vanaf kwart voor zes in de informatietent op het Dorpsplein. J UITSLAGEN clubkampioenen van de •tennisclub Animo uit Terneuzen. JE tot en met 12 jaar: Ard van Eijk-Ri chard Hamelink 6-1, 6-0. ME tot en met 12 jaar: Marisa Everling-Myriam Sturm 6-3, 6-4. JE tot en met 10 jaar: Richard Hamelink-Laurens Visser 6-7, 6-1, 6-2. ME tot en met 10 jaar: Marieke Dorse- magen-Karen Burgers 1-6, 6-1, 6-1. JD tot en met 12 jaar: Burgers/Van Eijl-Vis ser/Hamelink 6-2, 6-3. MD tot en met 12 jaar: Everling/Sturm-Speleman/Ramse- laar 6-3, 7-6. MD tot en met 14 jaar: Nij- sten/Tamis-Remijn/Speleman 6-7, 6-3, 6-4. JD tot en met 17 jaar categorie A: Van Dijk/Hamelink-Albers/Elderson 7- 5, 6-1. Categorie B: Roelofs/Hamelink- Hofman/De Visser 4-6, 7-5, 6-4. MD tot met 17 jaar: Blok/Hamelink-Nijsten/ Van Dijk 6-7,6-2,6-4.

de Stem | 1985 | | pagina 9