Pedersen gebruikt bedenktijd goed VOORZITTER VAN DE JURY AANGEVALLEN Clementie voor Paul Sherwen TOUR IN CIJFERS Helft betaald RUS VAGANJA] JOHN VAN DEB \Vedden dal ziektekostenver: geen eigen alarn heeft die u dage kunt belle Van Zilveren Kru mag je meer ver Bel gratis 06- (ook 's avon voor informatie KruisPoli DINSDAG 9 JUL11985 PAGINA SPORT 2 VAN KM TOT KM Zware dagen voor Jelle Nijdam Van Impe: geen lucht door bijensteek PONTARLIER - Juist op het moment dat gis terochtend in Epinal het startsein klonk, vond Dietrich Thurau de commissaris naar wie hij op zoek was. Woedend Ongelukken Afscheid Visentini zoekt pers zelf op SPORT IN 7 KORT UITSLAG PLOEGENKLASSEMENT BERGKLASSEMENT ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT^ DINSDAG 9 JULI 1985 Becker nu in top-tien Overwinning van Nyström L( ve ba ZilverenKruisVGCN T19 Van onze speciale verslaggever PONTARLIER - De ronde van Frankrijk bleef ook in de tien de etappe een totaal onver wachte winnaar leveren. Op de Col de Larmont bij Pontar- lier zegevierde Jorgen-Vagn Pedersen, een 25-jarige neo- prof uit Kopenhagen. In de sprint tegen Johan Lammerts behaalde Pedersen zijn tweede overwinning bij de beroeps renners. Op de top van de Lar mont stak hij een triomferen de vuist uit naar zijn Italiaan se ploegleider Davide Boifava. Hij schreeuwde in het Deens iets, wat zoiets betekende als: „Zie je wel, dat ik het kan". Dat Jorgen Pedersen iets kon, wist Boifava al langer. De ploegleider zag Pedersen meermalen in actie in Ita liaanse wedstrijden als de Gi ro delle Regioni. Pedersen werd zeven keer Deens kam pioen, in verschillende disci plines op weg en baan. Infor maties leerden Boifava, dat Pedersen het grootste Deense talent van de laatste tien jaar was. Er bleek in het eerste sei zoen bij de profs niets van. Pe dersen presteerde in het voor jaar in de Italiaanse wedstrij den zo matig, dat Boifava hem uit de ploeg voor de ronde van Italië zette. „Ga jij maar naar huis terug", zei Boifava, „als je een poosje nagedacht hebt en je wilt nog steeds slagen als beroeps wielrenner, kom je maar terug en als je dan pre cies doet wat ik zeg, gaan we het nog een keer met je probe ren". Pedersen dacht een week na en keerde vervolgens terug naar Italië, waar hij de op dracht kreeg in de Spaanse etappekoers ronde van Aragon te koersen. Dat Pedersen de herkansing met beide handen wilde aanpakken bleek in de eerste etappe. Hij triomfeerde met overmacht in de eerste etappe en bleef drie dagen lei der in het algemeen klasse ment. In het hooggebergte werd hij uit de leiderstrui ge reden, maar hij had voldoende overtuigd om opgesteld te worden in de Tour, met als ge volg dat hij in de tiende etappe Johan Lammerts in de sprint versloeg. De erelijst bij de profs van Jorgen Pedersen is: le eerste rit ronde van Aragon, 4e eind klassement ronde van Aragon, le tiende rit ronde van Frank rijk. - De Deense etappe-winnaar van gisteren Jorgen Pedersen op het erepodium. - fotoafp PONTARLIER - In Epinal star ten 163 renners bij zonnig en warm weer voor de tiende etappe van de ronde van Frankrijk, een rit over 204.5 ki lometer met aankomst bergop in Pontarlier. Etappeverloop: 1 km: Sherwen gevallen. 4 km: eerste tussensprint op Cote St. Lauren (4e cat): 1. Biondi (10 sec); 2. Duclos-Las- salle (6 sec); 3. Van Eynde (3 sec). 15 km: doorkomst op de Cote Xertigny (3e cat): 1. Herrera; 2. Bernaudeau; 3. Montoya; 4. Millar; 5. Leali. 18 km: Lavainne en Sergeant ontsnapt. 20 km: doorkomst Cote Trotte- rie (4e cat): 1. Sergeant; 2. La vainne; 3. Millar. 30 km: vluchters ingelopen. 36 km: tweede tussensprint: 1. Anderson; 2. Kelly; 3. Lemond. 38 km: Solleveld ontsnapt. Se- gers gaat mee. 47 km: doorkomst Cote Ga- biottes (4e cat): 1. Solleveld; 2. Leali; 3. Vichot. 50 km: vluchters ingelopen. 56 km: kopgroep met Veld- scholten, Linard, Marie, Pee- ters, Perini en Vigneron. 78 km: derde tussensprint: 1. Veldscholten; 2. Vigneron; 3. Linard. 86 km: kopgroep ingelopen. 129 km: doorkomst Cote Pas- savant (3e cat): 1. Herrera; 2. Bernaudeau; 3. Fasolo; 4. Mil lar; 5. De Rooy. 138 km: kopgroep met Gaston, Arnaud, Pelier, Bagot, Peder sen, Van der Poel, Lammerts en Roux. 175 km: doorkomst op de Cote Desert: 1. Van der Poel; 2. Ba got; 3. Pedersen; 4. Arnaud; 5. Roux; 6. Gaston; 7. Pelier; 8. Lammerts. 180 km: Arnaud en Lammerts ontsnappen uit kopgroep. Pe dersen volgt. 195 km: vierde en laatste tus sensprint: 1. Pedersen; 2. Lam merts; 3. Arnaud. 205 km: Pedersen wint tiende etappe in sprint tegen Lam merts. Hinault behoudt gele trui. Van onze speciale verslaggever PONTARLIER - Jelle Nijdam gaat zware dagen tegemoet. Dat mag zonder meer gecon cludeerd worden na de eerste twee bergetappes, die niet eens zo veel voorstelden. Nijdam, die zondag met een achterstand van meer dan tien minuten was binnengekomen, kwam gisteren weer in de pro blemen. In het begin van de etappe moest hij lossen en op nieuw kort nadat hij weer aansluiting had gekregen. Nij dam: „De bergen liggen me niet. In het begin blokkeerden mijn benen helemaal. Daarna ging het wel, doordat ik in mijn eigen tempo naar boven ging". Van onze speciale verslaggever PONTARLIER - Lucien van Impe, die bezig is aan zijn 15de Tour de France, had gisteren assistentie nodig van Tour arts Porte, omdat hij tijdens een klim bijna geen lucht meer kon krijgen. Lucien van Impe: „Ik werd kort achter elkaar twee keer gestoken door een bij. De eer ste stak in mijn dij, de tweede in mijn hals. Van mijn dij had ik buiten een lichte irritatie in het geheel geen last. De plek in mijn hals zwol echter dusda nig, dat ik moeilijkheden kreeg met mijn ademhaling. Ik kreeg het zo benauwd, dat ik zelfs even dacht aan opge ven. Nadat ik van de dokter een injectie had gekregen, ging het echter een stuk be ter". Didi Thupau uit Tour gezet Van onze speciale verslaggever De niets vermoedende Belgische voorzitter van de internationale jury, Raymond Trine, trof de laatste voorbereidingen voor de start en wilde net in zijn auto stappen toen Thurau hem vastpakte. „U bent de man die mij in de tijdrit een minuut heeft gesto len", riep Thurau tegen de Belg. Hij pakte Raymond Tri ne bij de beide revers van zijn jas en schudde hem flink door elkaar. Op dat moment ver trokken de renners voor de tiende etappe en deze start redde de voorzitter waar schijnlijk van een pak slaag, want Thurau was buiten zich zelf en riep: „Ik timmer u in elkaar". Wat was er gebeurd? In de tijdrit van zaterdag werd Thurau halverwege door de Fransman Charly Mottet in gelopen. De playboy uit Frankfurt, die bezig is aan zijn laatste wegseizoen, had ge zworen nog eenmaal een goed klassement in Parijs neer te zetten in de Tour, die hem in 1977 toen hij 15 dagen de gele trui droeg, in een maand tijd populair en rijk maakte. Charly Mottet passeerde Thurau en dan zegt het regele- ment in artikel 28, sub D dat een renner dan tenminste 25 meter afstand moet bewaren. Volgens de waarnemingen van voorzitter Raymond Trine bleef Thurau echter 15 kilo meter lang aan het achterwiel van Mottet rijden en hij be perkte daarmee zijn verlies in de tijdrit tot 4 minuten en 27 seconden op Hinault, hetgeen goed was voor de 19de plaats. Charly Mottet eindigde als derde en hij was met zijn uit stekende tijd voor Thurau dus een voortreffelijk gangmaker geweest. Het was voor presi dent Trine duidelijk dat hier een fikse straf op zijn plaats was, Thurau zou naar het oor deel van de jury 3 minuten straftijd moeten krijgen. Felix Levitan, de Tour-directeur, greep echter in. Hij vond de straf te hoog en ze werd terug gebracht tot 1 minuut. Toen Dietrich Thurau de beslissing van de commissa rissen vernam ontstak hij in woede. In het hotel zei hij gis terochtend al tegen zijn ploeg leider Albert de Kimpe: „Als ik deze Trine te pakken krijg, zal ik zijn figuur veranderen. Mottet heeft even lang van mij geprofiteerd als ik van hem. Maar Mottet is een Fransman en die wordt niet gestraft". De Kimpe bezwoer Thurau het jurylid met rust te laten. „Ze gaan u uit de wedstrijd zet ten", voorspelde de Belg. Thu rau wilde echter niet naar hem luisteren. „Dan sla ik die hele jury in puin", reageerde hij woest. Ruzies, conflicten, valpar tijen en doping lopen als een rode draad door de loopbaan van Didi Thurau, die in 1975 begon. Hij werd spoedig het wonderkind van de wegkwij nende Duitse wielersport en vergaarde in korte tijd een groot vermogen omdat hij zich na zijn successen in de Tour de France alleen nog maar voor geld interesseerde, hetgeen hem spoedig de bijnaam van 'D-mark-Didi' bezorgde. Hij had echter zoveel talent dat hem een grote toekomst werd voorspeld. Maar Didi, die in de ploeg van Peter Post vijf etap pes in de Tour won en dus 15 dagen zijn gele trui droeg en daarmee miljoenen landgeno ten in vervoering bracht, kon de weelde niet lane verdraeen. Als drukkersgezel opgegroeid in een eenvoudig maar werk zaam gezin, verdiende hij 's zomers een kapitaal op de weg en 's winters nog meer in de winterpaleizen. Hij verwaar loosde zijn training, reed in peperdure limousines rond, kleedde zich volgens de laatste Parijse mode, kocht een mooi appartement in Frankfurt dat hij extra-vagant inrichtte en gaf vorm aan het nieuwe tijdsgevoel van miljoenen Duitse supporters. Van de regelementen trok Didi zich al spoedig niet veel meer aan. Hij ging zijn eigen gang, en botste spoedig met vooral de doping-controles. In 1979 in het wereldkampioen schap te Valkenburg als twee de achter Jan Raas geëindigd, verscheen hij veel te laat op de dopingcontrole. Een jaar later werd hij na afloop van de klassieker Gent- Wevelgem weer opgeroepen om zijn plas af te geven, maar hij deed alsof hij niets gehoord had en reed gewoon naar huis. Een maand later gaf hij in de ronde van Romandië in Zwit serland na afloop van de eer ste etappe wel gehoor aan de oproep en toen bleek zijn urine positief te zijn. De Duitse wie lerbond werd echter te laat in gelicht en door deze vormfout ging Thurau vrij-uit. In het kampioenschap van Duitsland dat in Le Locle verreden werd, was Thurau opnieuw positief. Maar ook nu ontliep hij zijn straf omdat de tweede urine- staal, bestemd voor de contra expertise, met een massage middel zodanig verontreinigd was dat dokter Hans Howald in het laboratorium van Magglingen er niets meer mee kon beginnen. Het ene schandaal volgde het ander op. Thurau was voortdurend groot nieuws in de Duitse boulevardbladen, vooral toen de politie in Frankfurt dagenlang naar hem op zoek was omdat hij zich onttrokken had aan de militaire dienstplicht. Tussendoor werd het voor malige wonderkind op de fiets ook nog getroffen door een reeks ernstige ongelukken, een vrachtauto reed hem tijdens een training van de weg waar bij hij zijn schouder brak, met skiën brak hij in Oostenrijk een hand, hij kreeg daarna bloedvergiftiging, een oog ziekte, ontstoken tandwortels tijdens de zesdaagse van Gre noble en nog veel meer onge makken. Didi Thurau haalde nog slechts de pers door dit soort voorvallen, al lang niet meer door klinkende resulta ten. Het merkwaardige was dat toen iedereen hem in 1983 had afgeschreven hij plotseling zijn come-back vierde als ron derenner. De Italiaan Guisep- pe Saronni had hem een laat ste kans geboden in zijn ploeg en Thurau toonde zich ten op zichte van de Italiaanse kam pioen dankbaar door Saronni rechtstreeks naar de eindzege in de Giro te loodsen. Hoe klasserijk hij nog altijd was bewees hij met zijn vijfde plaats in het eindklassement ondanks de hand- en span diensten die hij voor Saronni had verricht. Dit iaar kondigde hii zijn Didi Thurau: tijdens zijn laatste Tour de France naar huis gestuurd. - fotoafp afscheid op de weg aan. Berten de Kimpe haalde hem over nog eenmaal aan de Tour de France deel te nemen en Thu rau als immer op de voet ge volgd door verslaggevers van de Westduitse televisie, ver klaarde elke dag aan het hun kerende thuisfront dat hij in Parijs waardig afscheid zou nemen met een plaats bij de beste vijftien. Hij reed in de eerste tien dagen van de ronde ook helemaal niet slecht, tot dat commissaris Raymond Trine zaterdag het Salomons- oordeel over hem velde. De hevige geschrokken pre sident van de jury bracht on middellijk na afloop van de etappe van gisteren zijn com missarissen op de hoogte van de aanval die Thurau op hem gepleegd had. De jury besloot unaniem Didi Thurau uit de wedstrijd te nemen. Directeur Felix Levitan sloot zich bij dit oordeel aan. Gisteravond pak te Didi Thurau zijn koffers. Hij gebruikte daarbij in zijn kamer in hotel Ripoto in Pon tarlier de ene krachtterm na de andere, die niet voor herha ling vatbaar is. De jury bleef echter onverbiddelijk, ze gaf de Duitser op weg naar huis een boete mee van 1150 Zwit serse franken, ongeveer 1200 gulden. Zo werd het een triest vaarwel van de Tour de Fran ce van een superatleet, die he laas de weelde van zijn te snel gestegen welstand niet aan kon. PONTARLIER - Roberto Vi- sentini behartigt zijn public- relations goed. De Italiaan, die gisteren moest lossen en ruim elf minuten na de winnaar binnenkwam, trof bij de aan komst geen Italiaanse journa listen aan om uitleg te geven. Vandaar dat de miljonairs- zoon persoonlijk naar de pers zaal ging, die zich zeven kilo meter van de aankomst be vond. Hij trommelde daar de Italiaanse verslaggevers bij elkaar en deed zijn relaas. De etappe-overwinning van de Deen Jorgen Pedersen is ook voor de deelnemers aan de Jubileum-Tour van De Stem een grote verrassing geworden. Niemand van de deelnemers had de naam van Pedersen op zijn kaart staan. Voor de nummer twee van de rit van gisteren, Jo han Lammerts uit Putte, waren eveneens geen kaar ten. Alleen R Luyckx uit het Zeeuwse Clinge tipte de der de aankomende Gaston en schreef daarmee drie punten bij op zijn conto in het alge meen klassement. In de rangschikking hebben zich verder geen wijzigingen voor gedaan. Vandaar dat Ad van Dongen uit Raams- donksveer nog fier aan de leiding gaat en in het geel blijft. Ad van Dongen: de leider tri het algemeen klassement. - foto leo van bi jnen De uitslag van de tiende etappe van de Jubileum-Tour van De Stem: 1. R Luyckx, Gravenstraat 153, Clinge, Gaston, 5.45.18; 2. E Dierick, Jan van Eykstraat 9, Axel, Arnaud, 5.40.48; 3. A de Bleek, Pastoor Gillisstraat 48, Rijen, Arnaud, 5.43.10; 4. A Dierick, Eurostraat 10, Hoofdplaat, Roux, 7.23.12: 5. A Volders-Verhoeven, Flierstraat 37, Breda, Delgapo, 5.08.07. EINDKLASSEMENT De voorspellingen van de nummers een, twee en drie in het eindklassement moeten morgen in ons bezit zijn. Dus vandaag voor half vijf vanmiddag op de bekende adres sen inleveren of tijdig op de post doen. Op uw kaart dui delijk aangeven: Eindklassement 1 2 3 Wie de winnaar van deze Tour de France goed tipt, mag vijftien punten aan zijn totaal toevoegen, de nummers twee en drie goed worden gehonoreerd met respectieve lijk tien en vijf punten. Van onze speciale verslaggever PONTARLIER - Het finishdoek was al opgevouwen, de bezemwagen al lang op weg naar de benzinepomp, toen op de Col Larmont nog een renner uit de diepte opdoemde. Bondue reden van hem weg, waarna Sherwen eenzaam zijn weg vervolgde. Waarom hij niet afstapte? „Never", zei Sherwen op de plek waar de eindstreep was getrokken. „Dit is waarschijnlijk mijn laatste Tour. Misschien fiets ik na dit seizoen wel nooit meer. Voor later wil ik een betere herinnering bewaren, dan dat ik ben afgestapt". Handen op het stuur, shirt en broek gescheurd en met een pijnlijk vertrokken gezicht. Paul Sherwen, 29 jaar, afge studeerd chemisch ingenieur uit het Engelse Widness, maakte de afschuwelijkste wielerdag uit zijn leven mee. Hij overschreed de gestelde tijdslimiet met 23 minuten, maar hij had zo veel moed ge toond, dat de wedstrijdcom missarissen hem pardonneer den. Sherwen kreeg toestem ming vandaag te starten in de elfde etappe, de zwaarste Al penetappe met aankomst in Morzine-Avoriaz. Of Sherwen met dit genereuze gebaar zo blij moet zijn, moet worden afgewacht. Het is aannemelijk dat hij Morzine niet fietsend zal bereiken. De tiende etappe van giste ren was nog geen kilometer gevorderd of Sherwen kwam te vallen, waarbij hij tal van schaafwonden opliep. Met de moed der wanhoop begon Sherwen de achtervolging, maar zijn achterstand werd steeds groter, omdat vooraan voortdurend ontsnappingspo gingen werden ondernomen. In eerste instantie kreeg Sher wen hulp van zijn Franse ploeggenoten Bondue en Regis Simon. Na vijftig kilometer stuurde Sherwen hen weg. „Beter één man te laat binnen dan drie", zei hij. Simon en VOETBAL - In de aanloop naar de nieuwe voetbalcompe titie heeft Feyenoord de be schikking over twee Antil liaanse internationals. Glen Kwidama (22, aanvaller) en Sixto Rovina (25, middenvel der) zijn met ingang van vrij dag een maand bij de Rotter dammers op proef. SCHAATSEN - Een verzoek van Ierland om te worden toe gelaten tot de Internationale Schaats Unie (ISU) is afgewe zen. Het land telt zes hardrij ders, die hun sport bovendien doorgaans in Engeland beoe fenen. BOKSEN - De Mexicaan Ce- sar Chavez heeft zijn wereld titel boksen in het zwaar-ve- dergewicht (versie WBC) te- houden. Hij versloeg in Las Vegas zijn Amerikaanse uit dager Roger Mayweather door ingrijpen van de scheidsrech ter in de tweede ronde. De uitslag van de tiende etappe van de ronde van Frankrijk is: 1. Pedersen (Den, Boifava), 204,5 km van Epinal naar Pontarlier in 5 uur 6 minuten en 27 se conden, 2. Lammerts (Ned, Post) zelfde tijd, 3. Gaston (Spa, Echavarri) op 2 sec, 4. Arnaud (Fra, Kóchli) z.t., 5. Roux (Fra, Guimard) op 0.41, 6. Pelier (Fra, De Gri- baldy) op 0.47, 7. Bagot (Fra, Ocana) op 1.00,8. Delgado (Spa, Perurena) op 1.18,9. Van der Poel (Ned, Raas) op 1.27,10. Mare Madiot (Fra, Guimard) op 1.30, 11. Kelly (Ier, De Gribaldy), 12. Lemond (VSt, Köchli), 13. Van Impe (Bel, Reverberi), 14. Pascal Simon (Fra, Berland) zelfde tijd als Madiot, 15. Hinault (Fra, Köchli) op 1.33, 16. Ruiz Cabestany (Spa, Perurena), 17. Anderson (Aus, Post), 18. Zoetemelk (Ned, Raas), 19. Winnen (Ned, Post), 20. Wellens (Bel, Wouters), 33. Veldscholten (Ned, Post), 47. Shapiro (VSt, Raas) op 2.07, 52. Rooks (Ned, Post) zelfde tijd, 67. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 2.56, 75. Nulens (Bel, Post) op 3.21, 77. Kuiper (Ned, Swerts), 80 Peeters (Bel, Raas), 91. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) op 4.07, 94. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 4.30,99. Ducrot (Ned, Raas) op 4.52, 101. Wijnands (Ned, Raas), 103. Leo van Vliet (Ned, Raas), 111. Lubberding (Ned, Post). 113. De Rooy (Ned, Post), 114. Manders (Ned, Raas), 115. De Keulenaer (Bel, Post), 117. Vanderaerden (Bel, Post) op 5.47, 123. Pieters (Ned, Minguez) op 6.17,128. Nijdam (Ned, Raas) op 11.49,130. Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 12.28, 133. Solleveld (Ned, Raas) zelfde tijd, 161 en laatste: Sherwen (GBr, Geminiani) op 1.03.31. Uit koers genomen: Thurau (WD1, De Kimpe). Opgegeven: Jesus Iba- nez (Spa, Minguez). Straffen: Van Meer (Ned, De Gribaldy) 30 seconden wegens hangen aan de auto. De bonificatie-seconden uit de premie- sprints in de tiende etappe werden als volgt verdeeld: Pedersén (Den, Boifava), Anderson (Aus, Post), Veldscholten (Ned, Post), Biondi (Fra, De Kimpe) 10; Duclos- Lasalle (Fra, Berland), Kelly (Ier, De Gribaldy), Vigneron (Fra, Köchli) 6; Van Eynde (Bel, Godefroot), Lemond (VSt, Köchli), Linard (Fra, Berland), Arnaud (Fra, Köchli) 3. I. Köchli 15.22.26, 2. Post op 1 seconde, 3. Boifava op 24, 4. Echavarri op 37, 5. Gui mard op 39, 6. De Gribaldy op 1.10, 11. Raas op 2.02. Het algemeen klassement na de tiende etappe is: 1. Hinault (Fra, Köchli) 45 uur 56 minuten en 57 seconden, 2. Lemond (VSt, Köchli) op 2 minuten en 16 secon den, 3. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 2.42, 4. Bauer (Can, Köchli) op 3.21, 5. Anderson (Aus, Post) op 3.28, 6. Roche (Ier, Gemi niani) op 3.44, 7. Mottet (Fra, Guimard) op 4.11, 8. Pascal Simon (Fra, Berland) op 4.20, 9. Rüttimann (Zwi, Köchli) op 4.53, 10. Haghedooren (Bel, Godefroot) op 5.12, II. Veldscholten (Ned, Post) op 5.22, 12. Zoetemelk (Ned, Raas) op 5.23, 13. Bazzo (Fra, Ocana) op 5.48,14. Forest (Fra, Ber land) op 5.49, 15. Mare Madiot (Fra, Gui mard) op 6.05, 16. Criquielion (Bel, De Kimpe) op 6.13, 17. Poisson (Fra, Gui mard) op 6.25, 18. Jerome Simon (Fra, Geminiani) op 6.37,19. Schepers (Bel, Go defroot) op 6.47, 20. Mutter (Ita, Boifava) op 7.42, 21. Millar (GBr, Berland) op 7.49, 22. Visentini (Ita, Boifava) op 6.20, 22. Ruiz Cabestany (Spa, Perurena) op 7.49, 23. Van Impe (Bel, Reverberi) op 7.55, 24. Winnen (Ned, Post) op 7.57, 25. Andersen (Den, Köchli) op 8.09, 33. Vanderaerden (Bel, Post) op 8.54, 34. Shapiro (VSt, Raas) op 8.55, 38. Van der Poel (Ned, Raas) op 9.10,41. Rooks (Ned, Post) op 9.40.47. Pee ters (Bel, Raas) op 10.15, 57. Lammerts (Ned, Post) op 12.18,59. Herrera (Col, Me- za) op 12.37, 63. Van Meer (Ned, De Gri baldy) op 13.30, 67. Adrl van Houwelin gen (Ned, Swerts) op 14.38, 69. Leo van Vliet (Ned, Raas) op 15.07, 71. Wijnands (Ned, Raas) op 16.32, 76. Manders (Ned, Raas) op 19.52, 80. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts) op 20.38, 86. Ducrot (Ned, Raas) op 23.03,88. Lubberding (Ned, Post) op 23.32,95. Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 25.46,96. Kuiper (Ned, Swerts) op 25.50, 98. De Rooy (Ned, Post) op 26.20, 99. Nu lens (Bel, Post) op 26.24, 122. De Keule naer (Bel, Post) op 33.15, 125. Nijdam (Ned, Raas) op 34.35. 128. Solleveld (Ned, Raas) op 35.41, 144. Pieters (Ned, Min guez) op 50.56, 161. en laatste Sherwen (GBr, Geminiani) op 1.24.34. 1. Herrera (Col, Meza) 79 punten, 2. Van der Poel (Ned, Raas) 57, 3. Bernaudeau (Fra, Ocana) 46, 4. Pedersen (Den. Bp'™ va) 44, 5. Millar (GBr, Berland) 44, o. Schepers (Bel, Godefroot) 31. PHNTFNKl ASSEMENT 1. Kelly (Ier, De Gribaldy) 163 punten, Vanderaerden (Bel, Post) 131, 3. te™??, (VSt, Köchli) 114, 4. Van Brabant (BeF Wouters) 110,5. Anderson (Aus, Post) w». 17. Van der Poel (Ned, Baas) 56. 1. Köchli 153 uur 17 minuten en 04 secon den, 2. Post op 11 minuten cn 40 »econden, „EIST (ANP) - In het nieuwe seizoen zal bijna de helft van .et programma in de ere- en ,frste divisie van het betaalde voetbal op zaterdag worden .(gewerkt. Acht van de ploe- uit de eredivisie en tien uit L eerste divisie beginnen het Ijzoen met hun t huis wed- strjjden op zaterdag te spelen. De 'zaterdagverenigingen' iin in de eredivisie AZ'67, portuna Sittard, Go Ahead Eagles, PSV en divisie Heeren NAC, star, Ve Net a bestaat echte novemt gelijkhf wedstri; middag EONDEN (ANP) - Na zijn op enbarende zege op Wimble don is Boris Becker achtste op de wereldranglijst. Het optre den van de Westduitser in l anden heeft hem in twee we len twaalf plaatsen doen stij gen. Op de computer-ranglijst moet Becker zijn tegenstander in de finale, de Amerikaan Kevin Curren, nog voor zich dulden. Curren bezet de ze vende plaats. Lijstaanvoerder blijft overigens de Amerikaan John McEnroe, die in de kwartfinales door Curren werd uitgeschakeld. De top-tien: 1. John McEnroe (VSt), 2. Ivan Lendl (Tsj), 3. Mats Wilander (Zwe), 4. Jimmy Connors (VSt), 5 Andres Gomez (Ecu), 6. Anders Jarryd (Zwe), 7. Kevin Curren (VSt), 8. Boris Becker (WD1), 9- Joakim Nyström (Zwe), 10 Yannick Noah (Fra). GSTAAD (AFP) - De als eer ste geplaatste Joakim Nys tröm heeft maandag de twee de ronde bereikt van het inter nationale tennistoernooi van Gstaad, dat met ruim een half miljoen gulden is gedoteerd. De Zweed versloeg de Span jaard Sergio Casal in drie sets: 6-34-6 6-3. Nyström, die de negende plaats bezet op de wereldrang lijst, had het vooral in de tweede set moeilijk, maar hij profiteerde, geholpen door een goede eerste opslag, in de be slissende set geroutineerd van de zenuwachtigheid van de Spanjaard. Zijn landgenoot Stefan Simonsson, die via de kwalificatie doordrong tot het hoofdtoernooi, zorgde voor een verrassinkje door de Joego slaaf Marco Ostoja via een al leszeggende 6-0 in de derde set uit te schakelen. Kanshebbers als Eliot Teltscher, Tomas Smid en Henri Leconte komen vandaag pas voor het eerst in actie. De uitslagen: Brian Teacher (VSt) - Marco Hocevar (Bra) 6-3 6-3, Trevor Allan (Aus) - Gilvado Bar- bosa (Bra) 6-4 6-4, Damir Keretic (WD1) - Roland Stadler (Zwi) 6-3 6- 4, Casio Motta (Bra) - Darren Ca- hill (Aus) 6-2 6-4, Wolfgang Popp (WD1) - Peter Elter (WD1) 6-3 6-3, Joakim Nyström (Zwe) - Sergio Casal (Spa) 6-3 4-6 6-3, Marion Vajda (Tsj) - Kent Carlsson (Zwe) 6-4 6-3, Stefan Simonsson (Zwe) - Marco Ostoja (Joe) 2-6 7-5 6-0. I BIEL (ANP) - John van der Wiel, de verrassend goed spe lende Nederlander, heeft in het interzöne-schaaktoernooi in Biel op de tweede plaats ge zelschap gekregen van Vagan- jan. De schaker uit de Sovjet unie won de afgebroken partij uit de vijfde ronde tegen Qui- teros, de Argentijnse hekke- sluiter. "e uitslagen: vierde ronde: Short (GBr) - ronde:t (Arg) 1- wan (V! loegajev De stam (Sov) 5 (Ned) Jansa C Ljuboje loegajev (Isr), At (IJs) en 2ti, 14. (Cub) 2, tin (Spa 3. Guimard op 12.19. 4. Raas op Berland op 16.06,6. Boifava op 16.15 (ADVERTENTII I - - .As.i-l t

de Stem | 1985 | | pagina 8