Circus Holiday naar Zeeland PERZEN Senneh IZOMEROPRUIMINGl 10-30% KORTING Sénneti Molenfeest te Zuidzande VISIES BOTSEN ROND ZWAKZINNIGE STERREBEWONER Reünie Yossen-familie MODERNE EFFEN TAPIJTEN Wandeltocht Terneuzen jaarlijks evenement INA ZEELAND 3 aatselijk nieuws itburg van Gent toeuzen ïuw reisboek [Z-Vlaanderen mcy-fair op hooi Sluis arkten DINSDAG 9 JUL11985 Dl Of HM VAN ZEELAND Vossemeer kiest nieuwe wethouder VOOR DE DERDE KEER Gevonden voorwerpen Terneuzen Exposities over Het Zwin in Cadzand en Breskens be - 'De Grensbolders' uit I hebben de Nederlandse lampioenschappen krul- li gewonnen. Afgelopen l end werd het kampioen, lp op de banen van dè ■purgse club 'Raak tegen gehouden. Naast de kb uit Eede en Oostburg In ook de verenigingen fes van Gent, Aardenburg ïzendijke deel. Ruim 78 rs waren aanwezig, ver- li over 26 pelotons. Tweede 1 'Molenzicht' uit IJzendij- let brons ging naar 'Ons egen' uit Sas van Gent. tegen Staak' werd vier- entrekkerstocht - De bentrekkerstocht, een fetische trimtocht door het vs-Vlaamse land voor lieve fietsliefhebbers, ver- 1 in een groeiende belang, hg. Zeventig deelnemer: den zich sinds de inge- kname van de tocht in mei In bij café Schippershuis ne Westkade. Ongeveer 50 nemers namen het ter ge- pheid van de tocht ont- en Schepentrekkers pje mee naar huis. Toer- 3as van Gent, organisator |de Schepentrekkerstocht, at nu het zomerweer dan' lijkt door te zetten, op belangstelling. Men kan chepentrekkerstocht fiet- Jp alle dagen uitgezonderd lerdag. Het vertrekpunt 1 Schippershuis en de af- jden zijn 45, 55 en 100 kilo- |?r. De routes voeren zowel het Oost- als het West- Iws-Vlaamse land, rich- Hulst en Biervliet. Deel- kost ƒ2,50 per persoon 112,50 insclusief het Sche Vekkersbeeldje. Bij in Ijving krijgt men een rou pchrijving, waarop de paamste toeristische at- lies zijn vermeld en een Tzichtelijk kaartje. Atprijs - Michael de Igd uit Terneuzen behaal- In de academie voor Scho- lunsten in Eeklo een prijs de kunstkring van de aca- lie. Dit was in het tweede hdair onderwijs schilder- |t. Zijn plaatsgenoete Riek Iers werd geselecteerd bij jrijs plastische kunst van pvove in België. ITan onze correspondent BTBURG - Een hernieuw- [itgave van het 'Reisboek Vest-Zeeuwsch-Vlaande- is van de persen gerold, nsdag 10 juli is in de bur- aal van het stadhuis van Iburg de officiële presen- et boek telt ruim 100 illu- fies en bestrijft natuur- on, monumenten, geschie- s, maar ook het leven van tag en enkele bekende be ken in het westen van Iwsch-Vlaanderen. Om 1 uur wordt het eerste ex- laar aangeboden aan bur- ëester C. Spijkerboer van Iburg. De auteur Willem |nck leest een gedeelte uit verk voor. n een onzer verslaggevers 'IS - De leerlingen van de se kleuterschool 'De Van- tjes' en de lagere school t Jan' vierden gisteren t. Dit in het kader van de ite schoolweek. Ze namen aan een groots opgezette y-fair. t feest begon om 16.00 uur t ook de ouders deel kon- nemen. De kinderen ver- kten zich met allerlei letjes, zoals sjoelen, vogel en het rad van avontuur, konden ze zich verkleden vervolgens meedoen aan modeshow. iel ouders waren aanwe- ze moedigden hun kroost maar namen ook zelf deel de spelen. Zelfs enkele touders waren op komen n. De opbrengst van de wordt besteed voor de chaf van een video-recor- voor de nieuwe basis- ol. Om 20.00 was het feest lopen en ging iedereen te en naar huis. T20 PAGINA ZEELAND 4 5 contracten verhanaeia vw» lovember bij een prijs van f rERDAM, 8 juli - In Bintje 50r en 5 contracten verhandeld voor !g nov 00 kg- en tegen i au.uu tot i zy.uu. j-«- ---- was voor november kalm en vo prijshoudend. ELLE, 8 juli - Frambozen: Gle£ 1.28-1.37, met dop 1.25-1.31, gh° -in 1 24-1.33, met dop 1.26,1x12 ■net dop 91-96, IBX12 62-66,11x12 51 131. Bode bessen 200 grams K) grams doos IA 1.55-1.67, IB - kilo's IIA 2.13-2.52, IIB l-'2"Ji'Sien .50, III 1.12, Stanza 141 AardDeie es 94, kilo's 3.20-4.70 loosjes I 65-81, II 17-48. Witte knus n doosjes 49-51. Witte bessen 6-1.02. kasbramen 4.60 per o»» •te bessen doosjes 1.00-1.16. Groen bloemkool 70-1.70, spitskool.zo 4, :1a 76, andijvie 51, tomaten W" IB 8.30, prei 1.30, princesse X»n aardappelen 29-36. dnelinge 49-58. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De nazaten van Ludovicus de Vos en Ma ria Johanna Sebregts uit Ossendrecht bouwen op 5 okto ber een feestje. Zo'n 62 leden van de Vossen-familie wor den dan vanaf 20.00 uur verwacht in café-zaal De Arend in Hoogerheide, waar de meeste familieleden wonen. Volgens mevrouw Van Ginneke-Overbeeke uit Hoo gerheide is het idee voor een familie-reünie vorig jaar gerezen tijdens de gouden bruiloft van ome Janus en tan te Jaan de Vos. Er liggen nu 62 brieven klaar met uitnodigingen die verzonden worden naar bloedverwanten in Terneuzen, Grave, Rotterdam, Etten-Leur, Ossendrecht en Hooger heide. Contact met broer dreigt verbroken Als enige circus kent Circus Holiday een eigen bedrijfsbrandweer. De 'spuitgasten' van Holiday beschikken niet alleen over een echte brandweerauto, maar weten zich tevens verzekerd van de hulp van de olifantendames Holly en Vanessa. De beide Afrikaanse olifanten houden zich met name bezig met het nathouden van de belendende percelen... Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Op zijn zes de tournee door Nederland zal Circus Holiday de ko mende weken ook Zeeland aandoen. Circus Holiday is het laatste grote circus dat ons land nog telt. Knappe prestatie is bovendien dat circus Holiday nog steeds draait zonder subsidie. Het ministerie van WVC heeft een aanvraag hiertoe op nieuw getorpedeerd. Circus Holiday komt met een gevarieerd programma dat 2% uur duurt. Traditie getrouw biedt Circus Holi day van directeur Hans Mar tens, eens acrobaat aan de vliegende trapeze, dit jaar een geheel nieuw program ma. Voor het hoogtepunt zorgen de Golgojews, zeven kozakken, vijf steppepaar- den en twintig Russische Barsoi-honden. Er is even eens te genieten van vliegen de trapeze: The Circus Holi day Flyers. Andere lucht- nummers zijn The New Eli- sons aan de vaste- en Sté- phane aan de solotrapeze. Behalve de Russische paarden en honden zijn er nog veel meer dieren in Cir cus Holiday. Zoals de tien Bengaalse tijgers die Job Lijfering in een opmerkelij ke dressuur presenteert en de Afrikaanse baby-olifan ten van Hans Martens. Daar naast een hele stoet kleine dieren (waaronder apen en vossen) van Antoinette en Harry Bergmans en de tien tallen witgevederde duiven van Mademoiselle Patricia. Clowns De clowns Didi en Gionni zorgen voor het nodige lach- werk en ook de Saltarini's zijn weer van de partij met nieuwe koddige kunsten. Circus Holiday biedt een aantrekkelijk programma, met onder meer ook een gro te parade, de uitgebreide Merlins Magic Show en de draadloopsters Maria en Da- niela. En natuurlijk het cir cusorkest. Circus Holiday beschikt over 2000 zitplaat sen en is het grootste circus dat ons land kent. Een circus dat veertien nationaliteiten onder zijn medewerkers telt. Circus Holiday is voorts het eerste circus dat een eigen bedrijfsbrandweer heeft. De optredens die Circus Holiday verzorgt in de ko mende weken zijn: donder dag 11 juli in Axel op het Szydlowskiplein (aanvang 16.15 en 20.00 uur); vrijdag 12 juli (16.15 en 20.00 uur) en za terdag 13 juli (15.00 en 20.00 uur) in Terneuzen op het Ja- va-terrein; zondag 14 juli in Hulst, Zoetervaart (vanaf 13.00 uur De Stem-jubileum- show); maandag 15 juli in Cadzand-Bad in de Sleed oornstraat (16.00 en 20.00 uur); dinsdag 16 juli in Nieuwvliet-Bad, Park St- Pierre (16.00 en 20.00 uur); woensdag 17 juli in Breskens, Parkeerterrein Handelsha ven (15.00 en 19.00 uur); don derdag 18 juli in Westkapel- le; vrijdag 19 juli in Dom burg; zaterdag 20 juli in Oostkapelle; maandag 22 juli in Kamperland; dinsdag 23 juli in Bruinisse; woensdag 24 juli in Zierikzee; donder dag 25 juli in Scharendijke en vrijdag 26 en zaterdag 27 juli in Haamstede. (ADVERTENTIE) Langeviele 81 - Middelburg (t/m 31 juli) Naast onze berbers en kelims bieden wij een voor Nederland unieke kollektie met rustige en pastelkleuren uit de Oriënt (zeer beperkte voorraad) Langeviele 81, Middelburg, tel. 01180-34614 (hoek Beenhouwerssingel) Van onze correspondent TERNEUZEN - Wandelsportvereniging Zeldenrust en WSV De Voetjes uit Gent hielden afgelopen zaterdag een geslaagde wan deltocht over 50 kilometer tussen de twee steden. De tocht, be doeld om de verbroedering tussen de twee verenigingen te beze gelen, viel zo goed in de smaak bij de 107 deelnemers, dat het op genomen zal worden in het wandelprogramma voor het nieuwe seizoen. 64 Wandelaars uit Gent werden per bus naar de MTS-MEAO in Terneuzen gebracht om samen met de 43 Terneuzense wan delaars van hieruit te starten. De start werd verricht door de voorzitters van beide vereni gingen, de heer R. Slock en G. Lensen, in aanwezigheid van de wethouder van sportzaken de heer W. van Walraven en zijn Belgische collega. De route ging via Sluiskil door de polders richting Belgische grens. In Asseneede (B) werd halt gehouden. Hier wachtte de deelnemers een koude schotel. Daarna ging de route via Ertvel- de over landelijke wegen via Kluizen, Wimpelgem en Wonder- gem naar Gent. Bij aankomst werden de wandelaars begroet door de besturen van de beide clubs. Onder de deelnemers wa ren ook wandelaars uit Wallonië en Simpelveld (L). Drie deel nemers konden de tocht niet volbrengen, voor hen was er de be zemwagen. Het is de eerste keer dat deze tocht gelopen is en zeker niet de laatste, zegden beide besturen toe. Van een onzer verslaggevers NIEUW VOSSEMEER - Van avond kiest de gemeenteraad van Nieuw Vossemeer een nieuwe wethouder. Die komt dan in de plaats van M. Per- daems, die onlangs overleed. Verder moet in verband met dat overlijden ook de gemeen teraad worden aangevuld. Als nieuw raadslid wordt geïn stalleerd C. Slokkers. Van onze correspondent ZUIDZANDE - De bewoners van Zuidzande vieren vrij dag en zaterdag voor de der de keer in successie het Mo- lenfeest. Een feest dat twee jaar geleden tijdens de inge bruikname van de gerestau reerde molen als éénmalig is opgezet, maar wegens het succes een jaarlijks terugke rend evenement is geworden, ondanks de erbarmelijke Weersomstandigheden van v°rig jaar. „Slechter dan vorig jaar Kunnen we het niet treffen", stelt Jan Vergouwe, voorzit- ter van het Molencomité. Een deel van de festiviteiten speelt zich af in de feesttent die wordt opgesteld op het trapveldje aan de Grubeke- straat. In deze tent wordt het f eestvrijdagavond geopend met een discobal met mede werking van drive in-show El Condor. Zaterdagmorgen om tien uur begint de feestmarkt die tot 18.00 uur duurt. Een markt waar niet alleen de middenstand terecht kan, maar ook hobbyisten. Spe ciale attracties zijn de oven koeken en varken aan het spit. Een markt die zijn be slag krijgt op en om het Dorpsplein. Om 14.00 uur treedt het jeugdcircus Rei- nardi op in de feesttent. Eveneens in de tent is de play back-show, aanvang 16.30 uur. Om half zeven is het de beurt aan de presta tielopers voor de derde Mo lenloop over 4,4 of 8,8 kilome ter. Het plaatselijke muziek gezelschap Veronica nestelt zich om half acht in de mu ziektent voor een concert. Voor de afsluiting zorgt Nico Sylvester and the Allroun- ders om 21.00 uur in de feest tent. „Dit jaar nog werkt het Molencomité nog nauw sa men met de plaatselijke mid denstand, maar het ligt in de bedoeling dat men volgend jaar op eigen benen staat", aldus Jan Vergouwe, die hoopt dat de weergoden eveneens hun medewerking verlenen. Van een onzer verslaggevers HULST - Abby Ploemen uit Hoensbroek vecht een verbeten strijd. De inzet: het jarenlange intensieve contact met zijn geestelijk gehandi capte broer René, die in de Sterre te Clinge woont. Het is zijn leven gaan beheersen. De hulpverleners keren zich tegen hem, maar Abby weigert de band met zijn broer te laten verbreken. Tot half vorig jaar kon René iedere twee weken bij Abby gaan logeren. Maar aan die tripjes is een abrupt eind gekomen. De Sterre en vader Ploemen willen het niet meer. ligt bij iets dat op de Sterre ge beurd is". Hij gaat met de nieuwe bezoekregeling dan ook niet akkoord. Uit het ge sprek concludeert hij dat er geen zinnige argumenten kun nen worden aangedragen. De Sterre houdt echter voet bij stuk. Als Abby het er niet mee eens is moet hij zich maar be klagen bij de klachtencom missie. Die commissie heeft aan vankelijk weinig haast, maar half april wordt de klacht toch behandeld. Men vindt het niet nodig Abby te vragen om een toelichting. Een blik op de om vangrijke correspondentie en een praatje met de maat schappelijk werkster blijken voldoende. Met haar pikt de commissie er volgens Abby nu niet de meest objectieve infor matiebron uit. Immers, zij was ook aanwezig bij het gesprek met Bottelier. „Die^zal de di recteur niet gaan tegenspre ken". De commissie verklaart de klacht dan ook ongegrond. Vier keer per jaar nog mag Abby zijn broer een weekend je ophalen. Een beslissing waarvoor volgens hem geen zinnig argument kan worden aangevoerd. René Ploemen is 18 jaar ge leden geboren in het Limburg se Heerlen en al vanaf zijn eerste levensjaar ontstaat er een intensieve band met zijn oudere broer Abby. Als het ge zin in de jaren zeventig naar Zeeland verhuist, komt René in de Sterre terecht, omdat hij dicht bij zijn familie wil zijn. Als moeder overlijdt keert va der weer terug naar Limburg, waar René regelmatig op be zoek mag komen. De problemen beginnen in 1982, na het overlijden van va- der's schoonzus. Een menings verschil over een nog steeds niet uitgevochten erfenis kwestie brengen vader en zoon lijnrecht tegenover elkaar. De familievete maakt het Abby onmogelijk René nog langer in het ouderlijk huis op te zoe ken. Abby besluit dan z'n broer iedere veertien dagen op te halen in Clinge. De tweewe kelijkse logeerpartijtjes wor den al snel een doorn in het oog van vader Ploemen. Niet temin gaan de logeerweekend- jes door. Vreemder Dan begint René zich gelei delijk aan steeds vreemder te gedragen. Op school gaat het niet goed en ook in de woon groep op de Sterre komen er problemen. De Sterre heeft zich tot dan toe niet met de fa milievete bemoeid, maar acht nu de tijd rijp zich er in te mengen. „Die ruzie is onze zaak niet", zegt directeur P. Bottelier, „anders wordt het als René daar onder gaat lij den. Vanuit onze verantwoor delijkheid moeten we dan wel ingrijpen". Voor de Sterre staat het vast dat René tijdens de logeerpartijtjes bij Abby en vader Ploemen voortdurend in een spanningsveld terecht komt dat hem geen goed doet. Vooral Abby krijgt de schuld. Half 1984 wordt besloten tot een proeftijd. Zeven maanden mag René niet meer naar Limburg. Abby mag hem wel één keer per maand in Clinge bezoeken. Drie weken later wordt Abby door vader ge daagd in een kort geding. „Ik had toestemming gegeven dat Abby de belangen van René zou behartigen, in overleg met mij", zegt Vader Ploemen. „Maar dat lapte hij aan z'n laars. Bovendien probeerde hij René tegen mij op te zetten". Vader eist dan dat alle contact met René verboden wordt. Een eis, die hij uiteindelijk moet intrekken. Als begin dit jaar de proef tijd om is, verwacht Abby de logeerpartijtjes weer te kun nen vervolgen. Echter, dan komt de Sterre met de beper king van vier keer per jaar op de proppen. René is flink vooruit gegaan en daarom wordt vastgehouden aan een verminderd bezoek. Met vader Ploemen is afgesproken dat René nog maar één keer per maand naar Limburg mag. En dan volgens een systeem waarbij René twee keer naar vader gaat, dan één keer naar Abby en zo verder. Niet akkoord Tijdens een gesprek met Bottelier wordt echter duide lijk dat het op school nog geen haar beter gaat met René. „We denken dat hij erop uitgeke ken is", zegt Bottelier. Verder blijkt dat ook voor de situatie op de Sterre niet hard te ma ken is dat de frequente logeer partijtjes, of het nu bij Abby is of bij vader, de oorzaak zijn. „We weten het niet zeker", zegt Bottelier, „we kunnen het niet bewijzen". Voor Abby is de zaak duide lijk; „René vertoont na de proefperiode geen merkwaar dig gedrag, maar dat heeft hij al die tijd dat ik hem mee naar Limburg nam ook niet gedaan. WSe zeet dat dp oorzaak niet Inspecteur Wel wordt verwezen naar de mogelijkheid alsnog ver haal te halen bij de genees kundig inspecteur voor de geestelijke volksgezondheid. Dat verwondert Abby nogal. „Eerst de klacht afwijzen en dan meteen adviseren de zaak bij de inspectie aan te kaar ten". Zijn verbazing wordt nog groter als hij half mei een brief van voorzitter C. Vande Putte van de klachtencommis sie krijgt. Die weet dat Abby nog steeds geen contact met de inspectie heeft gehad en hij raadt aan dat nu toch maar te doen. Abby komt tot de con clusie dat de commissie en de inspectie blijkbaar wel erg goede contacten hebben. Hij waagt een telefoontje naar Vande Putte. Die verklaart dat juist de inspectie de aangewezen weg is „om te komen tot morele en ethische procesbewaking van de zorg voor de geestelijk ge handicapten binnen de Ster re". „Vreemd dat een inspectie toezicht moet houden op mo raal en ethiek", meent Abby. „Is de Sterre zelf niet in staat die te bewaken? Van de klach tencommissie had ik moraal en ethiek verwacht. Want hoe kan men het over zijn hart krijgen om de uitspraak te be vestigen dat een familielid dat zeer betrokken is bij zijn broer slechts vier keer per jaar zijn broer bij zich thuis mag ont vangen". „Ik wil graag verantwoor ding voor de inspectie afleg gen", zegt directeur Bottelier. „Als die zegt dat we fout zit ten, leg ik me daar bij neer. Eigenlijk gaat het niet om Re né. Hij wordt gewoon gebruikt als wapen in de strijd tegen vader. Als Abby z'n broer zo graag ziet, dan kan hij toch wel hier in Clinge op bezoek komen. We hebben hem hier al in geen maanden gezien". En dan verrassend: „Misschien heeft Abby tot op zekere hoog te wel gelijk. Maar we zitten wel met vader. Diens mening' moeten we respecteren". „Ook als die mening tegen de belan gen van René ingaat?", vraagt Abby zich af. „Over verant woordelijkheid en ingrijpen gesproken. Ronduit schanda lig". Met de Sterre vindt ook va der Ploemen dat een bezoek van één keer per maand aan Limburg het maximum is. „René is nu weer helemaal op geknapt". Abby mag van hem René best een weekendje laten logeren, maar vier keer per jaar vindt vader genoeg. „Dan heeft hij geen kans meer René te indoctrineren. Het is toch het gemeenste wat er is om een totaal weerloos iemand zo te gebruiken. Kijk, sinds april heeft hij René niet meer in Clinge opgezocht en dan kun je toch niet meer zeggen: 'ik ben mijn broeders hoeder en wil voor dat kind iets beteke nen'". Wat Abby betreft is het laatste woord nog niet gezegd. De inspectie lijkt voorlopig toch de aangewezen weg. KLOOSTERZANDE - Bij de rijkspolitie in Kloosterzande zijn de volgende gevonden voorwerpen binnengebracht. Bruin lederen portemonnee, zalmkleurige knipportemon- nee, zwarte portemonnee met losgeld en enkele sleutels, en kele sleutels, sleutelhanger met 5 sleutels, grijze pantalon maat 40, oranje helm, verzeke ringsplaatje van een brom- fietss TZI-692, blauw-grijze trui, siervelg van een perso nenauto en een zwart lederen schoudertas. De spullen kunnen door de eigenaars afgehaald worden op werkdagen van 9 tot 17 uur en op zaterdag van 14 tot 16 uur op het politiebureau in de Willem Alexanderstraat 30 te Kloosterzande. Telefoon 01148- 2110. Bridge - Leden van bridgeclub Luctor speelden in het Zuid- land theater de vijfde wed strijd voor de zomercompeti tie. Gespeeld werd met 18 pa ren in één lijn. Uitslag: 1. echt paar O lyslager, 2. dames Touw-Van de Zande, 3. heren Koopman-Van Geel, 4. heren Meeuse-Lichteveld, 5. me vrouw Biesbroeck-de heer IJsebaert. Bridgelub Luctor, die door de brand in hotel De Post moest uitzien naar een andere lokaliteit, heeft tijde lijk onderdak gevonden in de bovenzaal van lunchroom Van Assche aan de Noordstraat. Van een onzer verslaggevers CADZAND-BAD/BRES- KENS - Het Zwin is een gebied dat sterk in de be langstelling staat bij kunstenaars. Hele hele jaar door kan men men sen achter hun schilder sezel in en rondom het gebied aantreffen. Deze maand zijn in Breskens en Cadzand-Bad werken te bezichtigen die onder meer in het natuurgebied zijn gemaakt. In atelier Rie Vermeu len te Cadzand-Bad zijn van zondag 14 tot en met zaterdag 27 juli aquarel len van Marie-José Ge- rards en Wil Creemers te zien. De Oostburgse wet houder A. de Feijter opent de tentoonstelling zondag 14 juli om 20.00 uur. De aquarellen geven een beeld van het Zwin, en verder ook van het Zeeuwse landschap en het Belgische achterland. Wil Creemers is in 1939 geboren in Kessei, hij studeerde bouwkunde. Na het volgen van ver schillende cursussen be sloot hij zich verder te bekwamen in de aquarel- leer-techniek. Sinds 1982 werkt hij onder begelei ding van Marie-José Ge- rards. Zij is geboren in 1958 te Echt. Ze studeerde aan de Katholieke Leergangen te Tilburg en woont daar nu ook. In het dagelijks leven is ze docente hand vaardigheid. Haar werk stukken zijn vooral ge maakt in het natuurge bied Het Zwin en Brugge. Tijdens de opening verzorgen Piet Tobben en Ma reen Creemers de mu zikale omlijsting. De ex positie is te bezoeken op maandag, woensdag,vrij dag, zaterdag en zondag van 19.00 tot en met 21.00 uur. Het weekend ook van 11.00 tot 14.00 uur. Als de tentoonstelling in Cadzand-Bad bijna is afgelopen kan men te recht in galerie Raiffei- sen te Breskens. Vanaf vrijdag 26 juli tot en met zondag 28 augustus expo seert daar Jan van der Velden uit Baarlo. Voor- namelij k aquarellen en enkele litho's zijn daar te zien. De kunstenaar heeft zijn opleiding gehad aan de Academie voor Beel dende Kunsten te Tilburg waarna hij een vervolg studie deed aan de stads- academie te Maastricht. Sinds 1960 geeft hij te kenles aan een scholen gemeenschap in Venlo. Elk jaar brengt hij zijn vakantie door in Bres kens. Vanuit die plaats maakt hij vaak lan^e tochten langs de kust. Hij wordt vooral gefasci neerd door het weidse en door rust. Zijn aquarellen zijn tekenachtig en fijn van toon met een grote variatie aan tinten. De tentoonstelling wordt vrijdag 26 juli ge opend door J. Boekhout, lid van de kunstkring Breskens.

de Stem | 1985 | | pagina 15