6Eens reed iemand een hele dag mee Circii Zeeuwsch-Vlaanderen wint kampioenschap handboog ENQUÊTE STUDENTE OOSTBURG Overvallers in Goes werden gestoord Weer knok partijen in Renesse Reünie Voss BI Of EM VAN ZEELAND Voortbestaan dorpsblad IJzendijke in gevaar Scholier bij het hooien ernstig gewond TWEE MAN VOORTVLUCHTIG EEDENAAR VEERTIG JAAR OP DE BUS 5 politierapport Weer inbraak in hotel De Post Piet Brakman en bingo in De Ploeg Oostburg Sas van Gent Terneuzen Nieuw reisboek W-Z-Vlaanderen Fancy-fair op school Sluis markten V DINSDAG 9 JUL11985 T16 PAGINA ZEELAND 3 Van ome correspondent AARDENBURG - Zaterdag werd in Aardenburg gestre den voor het kampioenschap handboogschieten. Vanwege vertragingen bij de veerboot Vlissingen-Breskens kon pas om 15.00 uur begonnen wor den. De Bevelandse schutters behaalden slechts één titel. In totaal waren er zes titels te veroveren. Het jeugdviertal van Zuid-Beveland behaalde elt punten en dit was één punt meer dan het jeugdviertal van Zeeuwsch-VIaanderen. De persoonlijke jeugdtitel ging naar M. Suy uit Zuiddor- pe met 5 punten. Zijn.directe tegenstander eindigde met 4 punten. Het vijftiental van Zeeuwsch-VIaanderen be haalde 41 punten tegen 19 pun ten voor het vijftiental van Zuid-Beveland. Bij de senioren werd het een volledig Zeeuws-Vlaams suc ces. Het 24-tal van Zeeuwsch- VIaanderen schoot 80 punten bijeen tegen 72 voor Zuid-Be veland. Het viertal van de schutterssociëteit uit.Axel be haalde eveneens een ruime overwinning met 25 punten te gen 9 voor het viertal van Zuid-Beveland. De persoonlij ke titel ging naar F. Freijser uit Hulst met 12 punten. Maandag 22 juli is in Hulst een huldigingsschieting ter ere van F. Freijser, omdat hij drie keer achtereen Zeeuws- Vlaams kampioen werd. Kampeerders bij boer zoeken vooral de rust Van onze correspondent IJZENDIJKE - Indien er geen nieuwe redactieleden bij ko men is het voortbestaan van het IJzendijkse dorpsblad 't Utklienkbord in gevaar. Dat blijkt uit een schrijven van de redactie van dit blad aan de IJzendijkse verenigingen. Door een minimale bezetting van de redactie is ook het ju- ninummer niet verschenen. De huidige redactie, be staande uit Anneke Impens, Diana Verplanke, Elly Corijn, Petra de Boevere en Turry Termont zal binnenkort gere duceerd worden tot drie per sonen, waardoor de bezetting te minimaal zal worden. Ook de verantwoording ten aan zien van de zorg voor toekom stige investeringen, wat be treft de apparatuur, kan on mogelijk worden genomen door de huidige redactie. Het IJzendijkse dorpsblad, dat bij de bevolking zeer po pulair is, kon in juni niet ver schijnen door de minimale be zetting en doordat de stencil- apparatuur het volledig liet afweten. „Er was geen alter natief binnen de gestelde ter mijn", aldus de redactie in de brief. „Wij hopen dan ook dat veel vrijwilligers zich aanmel den. Mocht dit niet lukken dan zien wij ons genoodzaakt de redactie op te heffen". Aan melding voor de redactie kan plaats vinden tot eind augus tus bij alle redactieleden. Het verloren gaan van het dorps blad zou, naast de wankele po sitie van de dorpsraad, een fikse aderlating betekenen voor IJzendijke. Heropening na brand Willibrordus- school nu weer ais nieuw Van onze correspondent TERNEUZEN - De rk Willibrordusschool in Terneuzen, die eind 1983 flinke schade opliep na een brand, is afgelopen zaterdag heropend. Na de verbouwing, die vrij veel tijd in beslag heeft geno men, is de school weer als De openingshandeling - het luiden van de schoolbel - werd verricht door de Terneuzense on- derwijs-wethouder W. van Walraven, geassis teerd door de leerlingen Debby de Block en Marco Vinke. In december 1983 wer den een vleugel van het gebouw en een andere ruimte door brand ver woest. De vleugel, waarin een deel van de Zeeuws- Vlaamse dag- en avond school was gevestigd, is overigens niet hersteld. Dit komt omdat deze op leiding inmiddels is on- gebracht in een eigen be huizing aan de Walstraat in de Terneuzense bin nenstad. De verbindings ruimte is wel geheel ver bouwd en daarin is nu onder meer het documen tatiecentrum van de Wil librordusschool onderge bracht. Ter gelegenheid van de heropening voerden de leerlingen zaterdagmid dag voor het in groten ge tale opgekomen publiek de musical 'Koeken voor de koningin' op. Van een omer verslaggevers OOSTBURG/BRUGGE - Mensen gaan kam peren bij de boer voor de rust, de gezelligheid en de ruimte. Het liefst verblijven zij op kam peerboerderijen nabij een woonkern of de zee. Het kamperen bij de boer moet 'intiem' blijven: de helft van de kampeerders vindt dat er maximaal vijf kampeereenheden per boerderij mogen zijn, eenderde kan zich verenigen met 6-10 eenheden. Dit zijn enkele conclusies die getrokken kunnen worden uit een enquête die vorig jaar tijdens het hoogseizoen is ge houden onder gasten van 12 kampeerboerderijen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze enquête is basis van de eindexamenscriptie van de Oostburgse Esther van der Helm, die begin juli afstudeer de aan het Hoger Technisch Instituut, afdeling Toerisme, in Brugge (B). In de periode 15 juli/25 augustus 1984 werden op de 12 boerderijen in totaal 120 en quêteformulieren aan (groe pen/gezinnen) kampeerders uitgereikt. Hiervan kwamen er 116 terug bij de Oostburgse studente, waarmee een score van bijna 100 procent werd be reikt. De 116 formulieren had den betrekking op in totaal 438 mensen. „De afgelopen jaren is veel geschreven en gesproken over het kamperen bij de boer. Di verse instanties en organisa ties houden er zich mee bezig. Tot nu toe richtte die aandacht zich vooral op planologische aspecten en economische mo tieven. Ik vond het nuttig eens te onderzoeken wat de kam peerders op de boerderij zelf van deze vorm van recreatie denken. Waarom men hier voor kiest? Hoe men denkt over het aantal kampeerders dat op een boerderij zou mo gen verblijven en wat er aan voorzieningen nu juist wél of niet nodig is", aldus de 21-jari- ge Oostburgse, die haar studie momenteel afsluit met een stage op een reisbureau in Brugge. Nederlanders Uit de enquête blijkt dat 90 procent van de kampeerders op de boerderij in West- Zeeuwsch-Vlaanderen uit Ne derland afkomstig is, waarvan Gelderland, Noord-Brabant en Noord-Holland de grootste 'leveranciers' zijn. Ze komen zowel uit dorpen, als kleine en grote steden. De auto is het meest gebruikte transport middel, tent of caravan het vakantieverblij f Bijna de helft van de onder vraagden kampeerde voor het Van ome correspondent ST. JANSTEEN - De 12-jarige scholier M. H. uit Rotterdam is gistermiddag omstreeks half zes bij een arbeidsongeval zeer ernstig gewond. De jongen werd eerst over gebracht naar het St. Liduina- ziekenhuis te Hulst en daarna naar het Academisch zieken huis te Gent. Daar werd ope ratief ingegrepen en gister avond laat was het levensge vaar geweken. Het ongeval gebeurde tijdens hooiwerk- zaamheden op een perceel bouwland aan de Hogeweg te St. Jansteen. De jongen, die deel uitmaakte van een groep scholieren, hielp de landbou wer A. van D. met het hooien. Op een gegeven moment raakte hij door onbekende oorzaak tussen de tractor en de aanhangwagen, waarop het hooi werd geladen. Met een schedelbreuk en verdere ver wondingen werd hij naar Gent gebracht, waar operatief werd ingegrepen. eerst op een boerderij, 30 pro cent voor de tweede of derde keer en bijna 10 procent had al voor de zesde keer of meer voor deze vorm van verblijf gekozen. Een kwart van hen verbleef 2-3 weken op de boer derij, 35 procent 1-2 weken en 37 procent 1 week. Veel 'stappers' zijn er niet onder de kampeerders. Meer dan 80 procent blijft 's avonds op de boerderij. „Dat is wel te begrijpen, want het zijn vooral gezinnen met jonge kinderen die op de boerderij kamperen", zegt Esther. Rust Rust is eigenlijk bij de meeste kampeerders hét door slaggevende argument om op de boerderij te gaan kampe ren, zo blijkt. Ruimte en gezel ligheid scoorden ook vrij hoog. Niettemin vonden 17 onder vraagden dat het kamperen bij de boer nadelen had ten opzichte van de grote kam peerterreinen. Het ontbreken van een winkelvoorziening, speelwerktuigen voor de kin deren en minder goede sani taire voorzieningen werden door hen het meest genoemd. Als ideale ligging zag bijna de helft van de kampeerders het liefst de boerderij vlakbij een woonkern. Bijna een-der- de zag de boerderij graag dicht bij de zee. Het aantal kam peermiddelen zou niet meer dan vijf mogen bedragen vindt iets meer dan de helft van de ondervraagden, zes tot tien zou mogen van bijna 32 procent. De op de boerderij bereken de prijzen vond 80 procent normaal en 17 procent zelfs goedkoop. Driekwart achtte de sportieve ontspanningsmoge lijkheden redelijk tot goed, hoewel wat speelwerktuigen voor kinderen voor sommige gasten welkom zouden zijn. Bijna alle ondervraagden noemden het contact met de andere gasten goed (65 pro cent) of voldoende (33 procent). PPD-onderzoek Eind juli-begin augustus 1985 houdt de Provinciale Pla nologische Dienst (PPD) een enquête onder kampeerders bij de boer. Deze vorm van kamperen is de afgelopen ja ren enorm toegenomen en bij de PPD wil men weten hoe dat komt. Is deze kampeervorm 'ontdekt' of is het een noodop lossing bij gebrek aan andere mogelijkheden? Voor het on derzoek worden vier enquê teurs aangetrokken die mon deling hun vragen gaan stel len. De enquête duurt vijf da gen. Van ome correspondent GOES - Maandagmorgen hebben twee mannen getracht een overval te plegen in het kantoor van de Rabobank in het win kelcentrum De Spinne in Goes-Noord. Om 8.15 uur kwam de be heerder, de 37-jarige J. H. V. op zijn fiets aan aan de achterzijde van het bankgebouw. In het plantsoen bij het bankgebouw wa ren twee in overalls geklede mannen aan het schoffelen. De heer V. opende nietsver moedend de achterdeur, ging het gebouw binnen en werd gelijk besprongen door de twee plantsoenwerkers. Zij dwongen de heer V. de achter deur te sluiten en dwongen hem vervolgens, met een pis tool dreigend, de kluis te ope nen. De daders, die kennelijk niet goed op de hoogte waren met de situatie aldaar verlo ren daardoor veel tijd. Even later arriveerden twee andere medewerkers van de bank, die aanbelden om te worden bin nen gelaten. Daardoor werden Henri de Vriend verlaat voor de laatste keer zijn bus. Van ome correspondente EEDE - „Op een zomerse dag stapte in Brugge een man op mijn bus. Hij reed de hele dag met mij mee. Hij wilde een dag uit het leven van een buschauffeur mee maken. Hij bleef de gehele dienst zitten. Dat hij elk tra ject moest betalen kon hem niet deren, hij had zelfs zijn boterhammen mee". Eedenaar Henri de Vriend (60) was 29 mei de laatste keer in functie als buschauf feur bij de ZWN. Veertig dienstjaren heeft hij achter de rug. De lijndienst is een stuk van zijn leven gewor den, waar hij met veel ple zier op terugkijkt. De laatste werkdag had den collega's en familieleden zijn bus feestelijk versierd. In IJzendijke werd de jubi laris tot zijn grote verras sing van zijn voertuig ge haald en overgebracht naar een versierde bus, die volge laden was met familie en kennissen. Zaterdag 13 juli is het officiële afscheid. Mo menteel geniet hij reeds thuis van zijn welverdiende rust. Ag ressie De Vriend kwam 13 juli 1945 als chauffeur in dienst bij de Stoomstram Bres- kens-Maldegem tegen een weekloon van 25 gulden. De vele werkuren (CAO kende men toen nog niet) maakte De Vriend met plezier, hij had vrij werk en de stem ming onder de passagiers was altijd opperbest. „Haast kende men toen niet. De mensen vonden al les goed", zegt hij. „Of men twee of vier uur in de tram moesten zitten, het kon hen niets schelen. Ze waren blij dat ze meekonden. In die tijd was er nog geen agressie on der de passagiers". Hij maakte van 1950 tot eind 1960 de gouden tijd van de bus mee. De topper was wel de route Sluis-Knokke. Deze laatste lijn was zo druk dat geregeld twee reserve bussen werden ingezet. „Haast was er toen niet bij. Tegenwoordig wil zelfs de vakantieganger zo snel mogelijk ter plaatse zijn". In 1978 werd de SBM opgehe ven en kreeg de ZWN vaste stek in Draaibrug. Na deze fusie kreeg De Vriend heel West- en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen als gebied. De omgang met de men sen en de afwisselende dien- - FOTO DE STEM COR J. OE BOER sten vindt hij de prettige kant van het werk. Uiter aard maakte de jubilaris al het wel en wee op de lijn diensten mee. Zelfs een wis seltruc bleef hem niet be spaard. Vijf gulden „Vorig jaar stapten drie jongelui in de bus. Zij koch ten met een vijfje een strip penkaart van ƒ4,75. Ik gaf hen een kwartje terug maar ze zeiden dat ze een tientje hadden gegeven. Ik toonde hen het vijfje dat ik nog steeds in de hand geklemd hield. Een van hen rukte het 'doodleuk' uit mijn hand en vervolgens liepen zij door. Dan sta je wel even in je hemd. Ik kon natuurlijk alarm slaan via de mobilo foon of mij in elkaar laten slaan voor vijf gulden. Ik verkoos uit het oogpunt van de veiligheid dat bedrag 's avonds uit eigen zak bij te passen". Zaterdag 13 juli zet hij de finitief een punt achter zijn carrière. Die dag mogen alle belangstellenden hem thuis (Schoolstraat 10 te Eede) van 10.00 tot 18.00 uur komen uit zwaaien. GOES - In een electriciteits- zaak op de Vlasmarkt is afge lopen weekend ingebroken. Er worden videorecorders, auto radio's, videobanden en enkele walkmans ter waarde van 9500 gulden vermist. GOES - Uit de tuin van de fam. G. van de L. in de Koos Vorrinkstraat zijn twee tuiin- stoelen ontvreemd. De waarde bedraagt vierhonderd gulden. GOES - In de nacht van zon dag op maandag omstreeks 4.00 uur werd de personenauto van P. G., die geparkeerd stond op de Grote Kade ge kanteld door een groep onbe kenden. De personenauto werd aan de zijkant vrij zwaar beschadigd. MIDDELBURG - Op de Oude Vlissingseweg botste maan dagmiddag een personenauto, bestuurd door de 19-jarige J. A. W. uit Souburg tegen een boom. Zijn 18-jarige vriendin werd dusdanig gewond dat zij overgebracht moest worden naar het Gasthuisziekenhuis te Middelburg. Het ongeluk ontstond doordat een kat de weg overstak, die de automo bilist probeerde te ontwijken. Zijn auto was total loss. TERNEUZEN - Bij een in braak, gepleegd het afgelopen weekeinde in de kantine van sporthal 't Zwaantje te Ter- neuzen zijn enkele flessen drank en wat rookartikelen ontvreemd. Men was binnen gekomen door het forceren van een deur. Van ome correspondent AARDENBURG - Met een ge- zinsdienst in de Aardenburgse parochiekerk werd zondag morgen het schooljaar 1984- 1985 besloten en tevens af scheid genomen van juffrouw Els Hermans, die het katholiek onderwijs in Aardenburg na 28 jaar trouwe dienst verlaat. De voorzitster van de stich ting katholiek onderwijs Aar denburg, mevrouw P. van der Heijden-Adriaansens, verwel komde de zeer talrijke aanwe zigen, waaronder de familie Hermans, vele ouders en leer lingen van de lagere school. Tijdens de door het jongeren koor Aardenburg verzorgde dienst deden leerlingen van de school de voorbeden. Op het eind van de eucharistieviering NA 28 JAAR Juffrouw Els Hermans verlaat het onderwijs sprak de heer L. Ducheine, di recteur van de basisschool, een dankwoord tot de scheidende onderwijzeres en de leerlingen die de school gaan verlaten. In het schoolgebouw 'Op Dreef' volgde daarna een uitermate druk bezochte re- ceDtie. de overvallers gestoord en vluchtten ze beiden weg op een fiets. Een van de overvallers droeg een soort carnavalsmas ker. De leeftijd van beiden wordt geschat op 20 a 25 jaar, lengte ca. 1.80 a 1.85 m., beiden een slank postuur, de ene was gekleed in een beige, de andere in een blauwe overall, terwijl een van hen met een duidelijk waarneembaar Indisch of Su rinaams accent sprak. De poli tie verzoekt eventuele getui gen contact op te nemen met de Goese politie, of telefonisch 01100-13030. In de loop van maandag middag zijn buiten de be bouwde kom te Goes, namelijk op de Oude Zeedijk twee da mesfietsen gevonden. De ene fiets was blauw van kleur van het merk Ricardo, de andere fiets was een zeegroene Sparta met een kinderzitje er op. De politie vermoedt dat deze fiet sen gestolen zijn en gebruikt zijn door de overvallers. Daar in de fietsen geen postcode is aangebracht, verzoekt de poli tie eveneens of de eigenaars zich willen melden. Van ome correspondent TERNEUZEN - Voor de derde keer nadat hotel De Post aan de Nieuwstraat te Terneuzen gedeeltelijk door brand werd vernield, hebben onbevoegden ingebroken. Gistermiddag werden P. H. (24) en J. H. (26) uit Terneuzen door de ge meentepolitie op heterdaad betrapt toen ze zich met on eerlijke bedoelingen in het ge bouw ophielden nadat ze wa ren binnen gekomen via een niet afgesloten achterdeur. Ze hadden het oog laten val len op een hoeveelheid bestek, dat ze reeds hadden ingepakt om mee te nemen. Na verhoor en het opmaken van een pro ces-verbaal op het politiebu reau werden beiden weer op vrije voeten gesteld. Zoals we gisteren meldden werden afgelopen zaterdag avond twee jeugdigde avontu riers in het hotel in de kraag gegrepen en werden daags na de hotelbrand in de nacht van 25 op 26 juni twee plunderaars gearresteerd. Van een omer verslaggevers RENESSE - Het hoogseizoen is het afgelopen weekeinde in Renesse van start gegaan met enkele vechtpartijen. Zoals bekend was de badplaats op Schouwen-Duiveland vorige zomer het toneel van groot scheeps vakantiegeweld. In de nacht van zaterdag op zondag braken op straat enke le knokpartijen uit, waarbij ook voorbijgangers werden lastig gevallen. Naar aanlei ding hiervan hield de politie twee jongens, uit Rotterdam en Ooltgensplaat, aan. Later werden opnieuw twee jeugdige Rotterdammers aan gehouden die 's nachts op straat passanten hadden be dreigd met honkbalknuppels. Van ome correspondent GROEDE - Bar-dancing De Ploeg in Groede staat de ko mende weken bol van activi teiten. Naast de gebruikelijke dansavonden verzorgt de Zeeuws-Vlaamse troubadour Piet Brakman gedurende vijf weken elke woensdagavond een optreden. Ook houden De Lions, afde ling West-Zeeuwsch-Vlaan deren hun jaarlijkse bingo avonden ten behoeve van di verse goede doelen. Het eerste concert van Piet Brakman wordt woensdag 10 juli gehou den. De Lions starten de eerste bingo-avond donderdag 18 ju li. Ook de daaropvolgende drie donderdagen staat de bar- dancing in het teken van de Lions-bingo. Alle evenemen ten beginnen om 21.00 uur. DINSDAG 9 JUL11985 Bolling - 'De Grensbolders' nj Eede hebben de Nederlands clubkampioenschappen km] bollen gewonnen. Afgelopy weekend werd het kampioen, schap op de banen van Oostburgse club 'Raak tegei Staak' gehouden. Naast q, bolclub uit Eede en Oostbun namen ook de vereniginge, uit Sas van Gent, Aardenbur. en IJzendijke deel. Ruirr, -j boilers waren aanwezig, ver. deeld over 26 pelotons. Tweede werd 'Molenzicht' uit IJzendij. ke, het brons ging naar 'Ons Genoegen' uit Sas van Gent 'Raak tegen Staak' werd vier. de. Schepentrekkerstocht - pe Schepentrekkerstocht, een toeristische trimtocht door het Zeeuws-Vlaamse land voor sportieve fietsliefhebbers, ver- keert in een groeiende belang, stelling. Zeventig deelnemers meldden zich sinds de inge. bruikname van de tocht in mei al aan bij café Schippershuis aan de Westkade. Ongeveer 50 deelnemers namen het ter legenheid van de tocht ont worpen Schepentrekkers- beeldje mee naar huis. Toer club Sas van Gent, organisator van de Schepentrekkerstocht, rekent nu het zomerweer dan tocht lijkt door te zetten, op meer belangstelling. Men kan de Schepentrekkerstocht fiet sen op alle dagen uitgezonderd donderdag. Het vertrekpunt ii café Schippershuis en de af standen zijn 45, 55 en 100 kilo meter. De routes voeren zowel door het Oost- als het West- Zeeuws-Vlaamse land, rich ting Hulst en Biervliet. Deel name kost 2,50 per persoon en 12,50 insclusief het Sche pen trekkersbeeldje. Bij in schrijving krijgt men een rou tebeschrijving, waarop de voornaamste toeristische at tracties zijn vermeld en een overzichtelijk kaartje. Kunstprijs - Michael de Vreugd uit Terneuzen behaal de aan de academie voor Scho ne Kunsten in Eeklo een prijs van de kunstkring van de aca demie. Dit was in het tweede secundair onderwijs schilder kunst. Zijn plaatsgenoete Riek Sanders werd geselecteerd bij de prijs plastische kunst van de Nivove in België. Van ome correspondent OOSTBURG - Een hernieuw de uitgave van het 'Reisboek van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren' is van de persen gerold. Woensdag 10 juli is in de bur gerzaal van het stadhuis van Oostburg de officiële presen tatie. Het boek telt ruim 100 illu straties en bestrijft natuur schoon, monumenten, geschie denis, maar ook het leven van alledag en enkele bekende be drijven in het westen van Zeeuwsch-VIaanderen. Om 16.00 uur wordt het eerste ex emplaar aangeboden aan bur gemeester C. Spijkerboer van Oostburg. De auteur Willem Enzinck leest een gedeelte uit het werk voor. Van een omer verslaggevers SLUIS - De leerlingen van de Sluise kleuterschool 'De Van- daaltjes' en de lagere school 'Sint Jan' vierden gisteren feest. Dit in het kader van de laatste schoolweek. Ze namen deel aan een groots opgezette fancy-fair. Het feest begon om 16.00 uur zodat ook de ouders deel kon den nemen. De kinderen ver maakten zich met allerlei spelletjes, zoals sjoelen, vogel- piek en het rad van avontuur. Ook konden ze zich verkleden en vervolgens meedoen aan een modeshow. Veel ouders waren aanwe zig, ze moedigden hun kroos aan maar namen ook zelf deel aan de spelen. Zelfs enkele grootouders waren op komen dagen. De opbrengst van de dag wordt besteed voor de aanschaf van een video-recor der voor de nieuwe basis school. Om 20.00 was het feest afgelopen en ging iedereen te vreden naar huis. AMSTERDAM, 8 juli - In Binje 50mni werden 5 contracten verhandeld v<x>r vering november bij een prijs van ming was voor november kalm en april prijshoudend. KAPELLE, 8 juli - Frambwen O Clova 1.28-1.37, met dop j neman 1.24-1.33, met dop 126J:xj 57 1x12 met dop 91-96, IBxl2 62-66, IKU^ IIAxS 31. Rode bessen: 200 grams doffi 57 500 grams doos IA 1.55-1.01,® ,j 1.56, kilo's IIA 2.13-2.52, IB 1.30-1.50, III 1.12. Stanza 1.41. Aardse doosjes 94, kilo's 3.20-4.70 Rode te™^. sen: doosjes I 65-81, II 17-48 .Witte»™ bessen doosjes 49-51. Wltlf does jes 96-102. kasbramen 460 per Zwarte bessen doosjes 1-00-1.1b, ten: bloemkool 70-1.70, spitskoo kropsla 76, andij vie 51, tor^fntfebonen 8.40, IB 8.30, prei 1.30, prmcesse^ 5.10, aardappelen 29-36, drielingen kriel 49-58. Van een onzer v TERNEUZEN - De nazaten va ria Johanna Sebregts uit Osse ber een feestje. Zo'n 62 leden v| den dan vanaf 20.00 uur verw, in Hoogerheide, waar de meest Volgens mevrouw Van Gir gerheide is het idee voor een gerezen tijdens de gouden brui te Jaande Vos. Er liggen nu 62 brieven kl verzonden worden naar bloei Grave, Rotterdam, Etten-Leufl heide. /VN Als enige circus kent Circi een echte brandweerauto, m Afrikaanse olifanten houden Van een omer verslaggevers TERNEUZEN - Op zijn zes de tournee door Nederland zal Circus Holiday de ko mende weken ook Zeeland aandoen. Circus Holiday is het laatste grote circus dat ons land nog telt. Knappe prestatie is bovendien dat circus Holiday nog steeds draait zonder subsidie. Het ministerie van WVC heeft een aanvraag hiertoe op nieuw getorpedeerd. Circus Holiday komt met een gevarieerd programma dat 2Vz uur duurt. Traditie getrouw biedt Circus Holi day van directeur Hans Mar tens, eens acrobaat aan de vliegende trapeze, dit jaar Van ome correspondent ZUIDZANDE - De bewoners van Zuidzande vieren vrij dag en zaterdag voor de der de keer in successie het Mo- 'enfeest. Een feest dat twee jaar geleden tijdens de inge bruikname van de gerestau reerde molen als éénmalig is opgezet, maar wegens het succes een jaarlijks terugke rend evenement is geworden, ondanks de erbarmelijke Weersomstandigheden van vorig jaar. „Slechter dan vorig jaar kunnen we het niet treffen", stelt Jan Vergouwe, voorzit-

de Stem | 1985 | | pagina 14