termans Recreatiegebied De Vogel vernieuwd W. Timmerman wint provinciaal Orleans ioleren! JEUGD HULST IN VUF DAGEN DE WERELD ROND Nieuw hengelstekje voor Clingse jeugd DE STEM Concert Clinge trok veel publiek Zomer- koffiebar in Hulst Tien jaar fokveedag in Kloosterzande (V A ÏNT(EN) m/v 895" Vierdaagse Tivoli trok 60 wandelaars Kloortje in de prijzen CITROËN^ - DINSDAG 9 JUL11985 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 5HAP VOOR L.B.O. mtoorpraktijk {KOOPKUNDE Je reis naar Tilburg meer dan waard! LEXIGLAS VOOR HG MEN, DEUREN ER- ADE VIJVER KINDERBOERDERIJ Hoogtepunt Schietingen W.DE BLOCK WISSE B.V. Plaatselijk nieuws Sint-Jansteen Axel Hulst Heikant Hengstdijk Clinge Cantorij zong in Antwerpen T22 L.T.O.) 143, 4560 AC Hulst |et schooljaar 1985- van deze twee nogelijk. Eerwacht dat hij/zij [ril dienen. van persoonlijke l/oegdheid en refe- |let 16 juli 1985, te van de Stichting vijs voor Hulst en f 4560 AC Hulst. trekt door de direk- 140-13012. ponnevak mensen Zonnehemels met brui- riingsgarantie In alle prijsklassen). Bezoek bnze speciale zonne- Ishowroom. Volop keu- |ze, goede voorlichting. Zonnewinkel Zondag, jtadhuisplein 165 (kop iKatterug) Tilburg (cen- Vum). Tel. 013- 1366999/363383. Besteed uw vakantie geld beter! Koop 'n neilige zonnehemel van de firma Zondag, de zonne/vakmensen iran het zuiden. Daar heeft u (en de janse familie) Jaren lang zonneplezier van. Zondag.... Jarenlang neer zon van uw va kantiegeld. 3 - terrasoverkappingen jen prijsopgaaf voor okje) 11-MIDDELBURG 01180-29056 D. RUGBAAR IN FILIALEN MET EN/OF VLEESAFDELING. HG T/M ZATERDAG 13 JULI A.S. ^-n Veel vakantiepret voor weinig geld Van een onzer verslaggevers HULST - Inflatie en prijsstijgingen hebben ook dit jaar geen vat op de twaalfde jeugdva- kantieweek in de gemeente Hulst. Hoewel de gemeente met iets minder subsidie over de brug is gekomen, is de deelnameprijs per spel gehandhaafd op twee kwartjes. Dat betekent dat de jeugd zich voor een luttel be- irag een hele week niet hoeft te vervelen. Van onze correspondent CLINGE - De Clingse jeugd heeft er een nieuw hengelstek- je bij. Voortaan mag er een hengeltje worden uitgeworpen in de vijver bij de kinderboer derij Cantecleer. Afgelopen weekeind waag den alvast heel wat jeugdige hengelaars een kans. Met suc ces, want er werd flink wat gevangen. De jeugd mag vissen op de vijver mits men in het bezit is van een vergunning. Die kan gratis worden afgehaald op de receptie van de Sterre, maar wie zich niet netjes gedraagt loopt de kans de vergunning kwijt te geraken. Er mag ge vist worden van een uur voor zonsopgang tot een uur na zonsondergang. Ondermaatse vis moet worden teruggezet. Voorts is bepaald dat er alleen vanaf de kant gevist mag wor den, dat er geen vernielingen aan de omheiningen mogen worden aangericht en dat de dieren met rust moeten wor den gelaten. De interesse bij de jeugd voor het nieuwe hengelstekje stijgt, omdat er nogal wat vis gevangen wordt. Peter Hoef nagels spande tot nu toe de kroon door een paling van 67 centimeter aan de haak te slaan. Ook worden herhaalde lijk karpers, voorns en ook goudvissen gevangen. Deze laatsten verhuizen meestal naar de vijvertjes thuis. Na de sprookjes en stripfi guren van voorgaande jaren :rekt de jeugd nu van zondag 11 tot en met zaterdag 17 augustus 'de wereld rond'. In alle kernen leren de kinderen gewoonten en gebruiken van allerlei landen op speelse wij ze kennen. Hoe men er eet, hoe enen met stieren vecht, hoe de Engelsman golf speelt en hoe ie sjeik aan z'n olie komt. Natuurlijk is er ook weer Van onze correspondente HULST - Aan de achtste avondvierdaagse van de Hul ster wijk Tivoli deden 60 wan delaars mee. Iedere avond stond er een route van tien ki lometer op het programma. Te lang, zo bleek, vooral voor de ouderen. Vandaar dat er vol gend jaar wat minder kilome tertjes te overwinnen zijn. Vijf deelnemers deden voor de vijfde keer mee en kregen een diploma. Vier wandelaars begonnen aan hun zesde vier daagse en dat leverde hen een extra medaille op. De grote Stem-trofee werd door sport wethouder W. Kayser uitge reikt aan de heer Bodmer, die als enige voor de achtste keer mee deed. De laatste meters werden vrolijk weggestapt met muzi kale begeleiding door de boe- renkapel de Kallesaien. In het Sportcafé aan de Tabakstraat kregen alle wandelaars een aandenken en een zak fruit. Gisteravond was er een in- haaldag. Een tiental deelne mers ging op pad om alsnog de vier avonden te volbrengen. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Op het liondsconcours voor drum bands en majoretten in het Brabantse Kruisland heeft showband Kloortje prijzen ge wonnen. De drumband kwam als beste drumband in de der de divisie sectie A uit de bus met 289 punten. Voor het stil staande werk Dancing drums van J. Stoffels werd het be tond met 14714 punt en voor het marcherende Step bij step van S. Egberts kreeg het 14114 Punt. Beide werken zijn inge studeerd door Frans Kayser. De majoretten maakten zich waar door in de eredivisie met 14714 punt een eerste prijs te behalen met hun show onder .eiding van Annelies Maas. In de derde divisie behaalde het minirettenpeloton met 131 punten een tweede prijs onder •eiding van Bianca van Puy- velde. Ook deze show was aangeleerd door Annelies Maas. JU&AP TOOR ZUIDWEST kt DE RL AND Kantoren blerneuzen, Hulst en Goes, bessen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: "30-12 30/13.30-17.00 uur. Bedactie Jerneuzen: Rein van der "elm (editie-chef), Jan Jan- en (plv chef), Emile Calon, Meertens, Cor de Boer '°jo), Ton Koomen (sport). u|st Frank Deij, Eugène 'erstraeten. Middelburg: enk Postma. Goes: Aad van "er Wouden. Bdvertentie-expl. "sPecteur Zeeland: C. Me- ni -t cn ncoon een spel waarbij aan een nat pak niet te ontkomen valt, met medewerking van de brand weer. Dit jaar in Hulst geen hengel wedstrijd maar wel een fietscrossspektakel en rol schaatsen (Van Ceulenplein). Evenals voorgaande jaren krijgt aankomend showtalent in alle kernen de kans zich te presenteren. Alle spelen be ginnen telkens om 9.30 en 14 uur. Plaatsen van handeling zijn in Hulst 't Jagertje, Markt, Moerschansveld, Van Ceulenplein en Den Dullaert, in Clinge Malpertuus, in Sint- Jansteen rondom de gymzaal, in Graauw voetbalveld of dorpshuis, in Heikant het speelveld en 't Heike en in Nieuw-Namen het voetbal veld en de Kauter. De 'reis rond de wereld' be leeft vrijdag 16 augustus een hoogtepunt met het 'Grote Wereldspel'. Vanaf 10 uur op 't Jagertje, voor kinderen uit al le kernen. Een dag later wordt de jeugdvakantieweek afge sloten met een optreden in Den Dullaert van clowm Luko, bekend van de 1-2-3- show met Ted de Braak' Er worden bussen ingezet voor de kinderen uit de buitenkernen. Voor de wat oudere jeugd van 11 tot 16 jaar is er zaterdag 10 augustus een disco-avond, die om half acht begint. Over vrijwilligers hebben de organisators dit jaar niet de klagen. Alleen in Nieuw-Na men en Sint-Jansteen kan men nog wel wat extra man(vrouw)kracht gebruiken. Van een onzer verslaggevers CLINGE - Het concert dat za terdagavond door het Trio Sjarimir werd verzorgd in ga lerie Esprit te Clinge trok on geveer 70 belangstellenden. De uitvoering werd gegeven ter gelegenheid van de ope ning van de zomerexpositie van verschillende Zeeuwse kunstenaars. Jeanette de Ca- luwé (zang), Rien Balkenende (piano) en Myra van Groenen- dael (viool) brachten een af wisselend programma van po- pulair-klassieke werken. De aanwezigen kregen een ken nismaking voorgeschoteld van alle facetten van de vocale en instrumentale muziek. Het was de eerste keer dat de gale rie het beeldende kunstmin nend publiek confronteerde met een andere kunstvorm. Een succesvolle combinatie, zo bleek uit de reacties. Er gingen meteen al stemmen op om in de wintermaanden dit soort evenementen te herhalen. Van een onzer verslaggevers HULST - De stichting Youth for Christ zet van 31 juli tot en met 4 augustus een zomerkof- fiebar op touw in en rond een tent op het 's Gravenhofplein in Hulst. 's Avonds zullen er concer ten worden gegeven door pop groepen. Op het programma staan onder meer de Dan H Band (USA) met symfonische rock, de Nederlandse blue- grass- en folkgroep Straling en de eveneens Nederlandse formatie Spiegel. Ook wordt er een film gedraaid. Alle pro gramma's beginnen om 20 uur, de toegang is gratis en ieder- Van onze correspondent HENGSTDIJK - Recreatie gebied De Vogel is volop aan het vernieuwen en accom modaties aan het uitbreiden. Het meest opvallend is de totaal vernieuwde entree. In dit nieuwe gebouw is het kantoor ondergebracht, een moderne receptie en een uit gebreide supermarkt. De volledig automatische slag bomen zorgen ervoor, dat het autoverkeer op de cam ping binnen de perken blijft. Voor bezoekers is er een groot parkeerterrein in aan leg bij de receptie. Ter ver sterking van de inwendige mens is er een uitgebreide frituur, die in het seizoezn dagelijks geopend is en daarbuiten alle weekeinden. De activiteitenvereniging De Vogelvrienden, die dage lijks iets op touw zet, heeft nu ook de beschikking ge kregen over een nieuwe gaaibolbaan en jeu de bou- les-banen. Voor recreëren is er op De Vogel volop gele genheid. Er kan worden ge- surfd, surfplanken zijn te huur en er worden surfles- sen gegeven. Er is gelegen heid voor kanoën, zeilen, zwemmen en waterfietsen en sinds kort worden er ook fietsen verhuurd aan jong en oud. Dagelijks worden er over de camping ritj es ge houden met de pony wagen. Het recreatieterrein heeft van de ANWB een 4-sterren en 4-vlaggen-kwalificatie gekregen. Eind 1976 heeft de familie Van de Bosch De Vo gel overgenomen van de ge meente Hontenisse en in de jaren daarna is het uitge groeid tot een recreatiege bied met plaats voor 150 sta caravans, 100 jaarplaatsen, 75 seizoenplaatsen en 250 toeristische plaatsen. De bij - behorende kampeerboerde rij De Mechelman kan bo vendien ook nog eens groe pen tot 100 personen herber gen. - FOTO WIM K00YMAN Allerlei activiteiten, die op het recreatieterrein ge houden worden, zijn ook voor niet-kampeerders toe gankelijk. Voor inwoners van de gemeente Hontenisse zijn zo'n 2700 gratis kaarten uitgegeven voor een vrije toegang tot het recreatiege bied. Voor het komende va kantieseizoen staat er vrij wel dagelijks een of andere activiteit op de agenda voor zowel de gasten, als mensen van buiten de camping. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De tweede in dit seizoen gehouden provin ciale wedvlucht vanuit Or leans afgelopen zaterdag, is opnieuw een succes geworden voor Oost-Zeeuws-Vlaamse liefhebbers. Aan de wed vlucht, die tevens meetelde voor De Stem-trofee, werd door 3802 oude duiven deelge nomen. Het concours ken merkte zich door een snel ver loop. Winnaar wordt W. Timmer man uit St.-Jansteen. Geklokt om 12.35 uur kwam de vogel in deze ruim 400 kilometer lange vlucht tot een gemiddelde snelheid van 1235 meter per minuut. Tweede wordt naaf alle waarschijnlijkheid Th. de Block uit Heikant, 12.34 uur, 1232 mpm, die hierdoor J. Ver- heijden uit St.-Jansteen met een duif om 12.37 uur, 1231 mpm net naar de derde plaats zal verwijzen. De verdere vroegste mel dingen uit de verschillende in- korfcentra zijn als volgt: I. Cocq, IJzendijke, 12.34 uur, 1228 mpm; J. van Goethem, Clinge, 12.40 uur, 1228 mpm; L. Blommaert, Hulst, 12.40 uur, 1226 mpm; gebroeders Thijs, St.-Jansteen, 12.38 uur, 1226 mpm; D. Nice, Heikant, 12.38 uur, 1224 mpm; M. Risseeuw, Terneuzen, 12.40 uur, 1220 mpm; D. Franse, Kwaden- damme, 12.51 uur, 1218 mpm; L. van Wallenburg, Souburg, 12.48 uur, 1218 mpm; A. de Feijter, Axel, 12.37 uur, 1217 mpm; Abr. Vasseur, Cadzand, 12.37 uur, 1217 mpm; M. Buys- se, Oostburg, 12.35 uur, 1217 mpm; G. Dusarduijn, Groede, 12.41 uur, 1215 mpm; A. Corne- lis en zoon, Breskens, 12.43 uur, 1215 mpm; E. de Cock, Hulst, 12.43 uur, 1215 mpm; A. Zwee- dijk, Kapelle, 13.00 uur, 1208 mpm; M. Jeremiasse, Wemel- dinge, 13.04 uur, 1206 mpm; L, de Waal, Kloosterzande, 12.53 uur, 1202 mpm; J. van Malde- gem, Heinkenszand, 12.59 uur, 1197 mpm; G. Steenbakker, Lewedorp, 13.00 uur, 1196 mpm; F. Glerum, Kruiningen, 13.05 uur, 1185 mpm; Ch. de Graaf, Middelburg, 13.02 uur, 1180 mpm. ST.-JANSTEEN - Kruisboogschie- ting, zaal Den Ouden Arend, 25 schutters: eerste hoge vogel: H. Vos, Heikant; tweede hoge vogel: C. Bogaert; eerste en tweede zij vo gel: G. Savooy; derde zij vogel: A. de Vlieger; vierde zij vogel: M. Wij- sevelde; grootste aantal (5): A. Merckx, allen St.-Jansteen. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 28 schutters: hoge en eerste zij vogel: H. D'Hondt, Zuiddorpe; tweede zij- vogel en grootste aantal (7); R. Herwegh, Heikant. OSSENISSE - Camping Mussenist, 65 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: K. Caummette, Hellegat; tweede hoge vogel: A. Roelands; eerste zij vogel: J. Bauwens, beiden Mussenist; tweede zij vogel: Th. Rauwons, Buggenhout. Wip 2: eer ste hoge vogel: Th. Thijs, Musse nist; tweede hoge en tweede zij vo gel: K. Caummette, Hellegat; eer ste zij vogel: M. Collier, St.-Am- manders. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 44 schutters: eerste hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; twee de hoge, eerste en tweede zij vogel E. Luykx, Hulst; grootste aantal (5): mevrouw Van Meelen en L. van Goethem, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 28 schutters: hoge vogel: E. Fiers, Lokeren; eerste zij vogel: D. Win- dey, Lokeren; tweede zij vogel: R. Smet; grootste aantal (4): G. van Damme, beiden Koewacht. HULST - Zaal De Kroon, 35 schut ters: eerste hoge vogel: R. de Ster ke, Zelzate; tweede hoge vogel: W. van Dijk; eerste zijvogel: B. Visser; tweede zij vogel: A. Dobbelaar, al len Boschkapelle; grootste aantal (7): Th. de Vet, Hulst. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 79 schutters: beide hoge en eerste zij - vogel: H. Saeger; tweede zij vogel: L. de Kint, beiden Kemzeke; derde zij vogel: A. Fierens, St.-Pauwels; vierde zij vogel: P. Taalman, St.- Jansteen; grootste aantal (5): Tiny de Blok, Kemzeke. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 33 schutters: hoge vogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; eerste zij vogel: L. Heyens, Boschkapelle; tweede zij vogel: M. de Kint, St.- Jansteen; grootste aantal (5): P. de Waal, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 40 schutters: hoge en eerste zij vo gel: mevrouw Van Meelen, Kloos terzande; tweede zij vogel: R. Col- paert, Moerbeke; grootste aantal (4): Ch. Ongenae, Koewacht. HULST - OZO, 25 schutters: hoge vogel: H. de Vos, Heikant; eerste zij vogel: F. van Swaal, Hulst; tweede zij vogel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (5); L. de Groene, St.-Jansteen en Ju dith de Vos, Heikant. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 45 schutters: hoge vogel: Rita van Steen; eerste zij vogel: R. Smet; tweede zij vogel: Dennie van Steen; grootste aantal (5): J. van Hove, al len Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 34 schutters: hoge vogel: A. Rottier; eerste zij vogel: mevrouw Rottier, beiden Ossenis- se; tweede zij vogel: A. van de Schaar, Terneuzen; grootste aantal (5): J. Mei, Vogelwaarde. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 38 schutters: hoge vogel: C. Ver schoten, Kloosterzande; beide zij- vogels: J. de Waal; grootste aantal (4) G. Baart, beiden Koewacht. WESTDORPE - Zaal Oude Raed- huys, 50 schutters: hoge vogel: B. Deckers, Assenede; eerste zij vogel: H. Geerts, Moerbeke; tweede zijvo- gel: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (5): mevrouw De Jaeger, Westdorpe. WESTDORPE - Zaal Oude Raed- huys, 60 schutters: hoge en beide zij vogels: H. Geerts; grootste aan tal (5): E. Janssen, beiden Moerbe ke. 'S-HEERENHOEK - In De Koren beurs hield men een schieting op de liggende wip voor bejaarden en gepensioneerden met 27 deelne mers. Uitslag: eerste hoofdvogel G. Voet, Soranus, tweede hoofd vogel A. de Jonge-Rijk, Willem Teil, eer ste zij vogel B. v.d. Dries, Eensge zindheid, tweede zij vogel J. de Jonge, Willem Teil, derde zijvogel F. van Steenbergen, Willem Teil. Meeste kleine vogels (7) F. Osse- waarde. Doel n Hoger. Vliegende vogelprijs C. Baas, Juliana. De vol gende schieting is op dinsdag 25 ju ni. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Kloosterzande heeft vrijdag 12 juli voor de tiende keer zijn traditionele fokveedag op het terrein aan de Willem de Zwijgerlaan. Toen in 1975 door het Rijksveeteeltcon- sulentschap te Goes aan de kleine commisie, die de zogenaamde premiekeuringen hield, werd meegedeeld dat tenminste 50 die ren moesten worden aangevoerd om keurmeesters ter beschik king te kunnen krijgen, zag men de keuringen al verdwijnen. Met een laastste krachtsinspanning werd besloten voor 1976 een officiële fokveedag te houden en dan zou het afgelopen zijn. Met wat geld in kas, een potje van een vroegere vereniging, een beetje subsidie van de gemeente en enkele bijdragen van particulieren, werd het in 1976 zo'n groot succes, dat er nog wat geld overbleef. De veehouders waren enthousiast en de commis sie besloot om verder te gaan, met als resultaat dat nu de tiende fokveedag op rij wordt gehouden met een record aantal deelne mers uit geheel Zeeu"'sch-Vlaanderen. Ruim 150 koeien, jong en oud, worden ter keuring aangeboden. Men kan gevoeglijk aannemen dat het beste wat Zeeuwsch- Vlaanderen aan rundvee te bieden heeft, in Kloosterzande te zien is. Dat zal naast een groot aantal geïnteresseerde deskundi gen, beslist ook heel wat niet-agrariërs naar de de Willem de Zwijgerlaand trekken. De keuringen beginnen om 9.30 uur en na de middag vanaf twee uur zijn de kampioenskeuringen en de defilé's van bekroonde dieren en groepen. Keurmeesters zijn de heren W. op 't Hof uit Kapelle, W. van Sluijs uit Roosendaal, J. Verhoeff uit Poortugaal en W. Vijver berg uit Ouwerkerk. De leiding via de microfoon berust bij J. Stroo uit Middelburg, die dit werk al 40 jaar doet en alle fokvee- dagen in Kloosterzande tot een goed eind heeft gebracht. De toe gang tot het terrein is gratis. Voor de toeschouwers is er een wedstrijd, waaraan zowel de leek als deskundige mee kan doen. Uiteraard is daarvaoor een prijs beschikbaar. Door de gemeente Hontenisse is een ereprijs ter beschikking gesteld, die om onge veer 16.00 uur door een lid van het college van burgemeester en wethouders wordt uitgereikt. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tlvoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 KVO-fietstocht - Vanavond (dinsdag) houden de dames van de KVO Sint-Jansteen het jaarlijkse avondfietstochtje. Om 19.30 uur vertrekt men bij de kerk. De tocht voert door de bossen naar het boscafé te Ste- kene. Kampioenschap - Na zes schietingen om het kampioen schap van St.-Jan is de stand als volgt: 1. E. van Hove 27 punten, 2. E. Savooy 22, 3. E. Verschueren 20 punten. Bij de beginnende schutters is de stand: 1. E. Segers 14, 2. W. Peersman en R. Gijsel 9 pun ten. Bij de dames leidt me vrouw Savooy met 9 punten. De volgende schieting voor dit kampioenschap is donderdag 11 juli, ver volgens 18 juli en vrijdag 19 juli een avondschie- ting. De schietingen beginn- nen om 19.00 uur. Bridge - Bridgeclub Axel speelde in cultureel centrum De Halle de eerste wedstrijd van de zomercompetitie. Uit slag: A-groep: 1. dames Kock- Pel, 2. heren Pel-Vermunt, 3. echtpaar Haagsma, 4. dames Maris-Scheele, 5. dames Tak- Mijnsbergen. B-groep: 1. echt paar IJsebaert, 2. dames Kee- man-Knöpker, 3. heren Schee- le-de Block, 4. heren Arnoldi- Bode, 5. mevrouw Dekker-de heer Koek. Bingo - In zaal De Bruyn werd een bingo-avond gehouden, waaraan 45 personen deelna men. Uitslag: 1. M.'Braat, Phi lippine; 2. J. Oppeneer, Ter neuzen; 3. G. Draaisma, Hulst; 4. J. van Eertvelde, St.-Jan- steen; 5. C. Ferket, Clinge. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 48 personen deelna men. Uitslag; 1. A. Esseling, Hulst; 2. P. Praet, Nieuw-Na men; 3. W. van Swaal, Sas van Gent; 4. P. Pauwels, Klooster zande; 5. J. Haulez, Hulst. Steppenrace - In Hulst wordt op vrijdag 23 augustus tijdens de Braderij een steppenrace gehouden. De start is om 19.30 en de wedstrijd is bedoeld voor volwassenen. De deelname staat open voor ploegen van vijf personen. Het programma bestaat uit een afvalrace, duwwedstrijd, estafette, tijdrit en hindernisbaan. Inschrij ving vanaf heden bij café Cen trum te Hulst. Hengelen - De zeehengelcub De Knorhanen houdt zondag 14 juli de zevende clubwed strijd in de Westerschelde. Er wordt gevist tussen 11.30 en 13.30 uur te Ossenisse, tussen het oude gemaal en Zeedorp. De prijsuitreiking is in café A. Bogaert. Hengelen - De hengelvereni- ging De Vogel houdt zondag 14 juli de tweede clubwedstrijd in het viswater De Vogel. Er wordt gevist van 14.00 tot 17.00 uur in het zuidelijk gedeelde van De Vogel aan de wei landen van landbouwer De Koek. De prijsuitreiking en in schrijving zijn in café P. de Waal. Benoemd - De beheerder van de kinderboerderij Cantecleer van het zwakzinnigeninter naat de Sterre is met ingang van het nieuwe schooljaar be noemd tot onderwijzer aan de basisschool te Ulvenhout. Van een onzer verslaggevers HULST - De Cantorij der Basiliek uit Hulst verzorgde zondagmorgen op uitnodi ging de hoogmis in de O.L. Vrouwkathedraal te Ant werpen. Onder leiding van dirigent Anton de Kort bracht het koor onder ande re'een veeleisende miscom- positie tot klinken van de hedendaagse organist en componist Albert de Klerk. De orgelpartij was in han den van organist Jos Ver poorten. Voor dit optreden bestond grote belangstelling, temeer omdat veel toeristen de hoogmisvieringen in de ka thedraal bezoeken. Blijkens de reacties na afloop werd het optreden zeer gewaar deerd. Het koor werd gepre zen vanwege de klank en de juiste stemverhoudingen. Het optreden in Antwer pen was meteen het slot van een seizoen, waarin de Can torij vele misvieringen en concerten verzorgde. Na augustus wachten weer nieuwe uitnodigingen, waaronder een radio-uit zending.

de Stem | 1985 | | pagina 13