LEO VAN VLIET IN TOPVORM IN DE TOUR Heleen Hage verspeelt gele trui Francis Castaing: geboren verliezer DE STEM-SCO^ 1ivmwmis Peter Heeren derde in Zes van Rijn en Gouwe wmm Teun van Vliet rekent op het getal negen TOUR IN CIJFERS IR VANDAAG [gleider lenner e Tour aar te ntracten 'REKENING MEE GEHOUDEN UITSLAG PLOEGENKLASSEMENT PUNTENKLASSEMENT BERGKLASSEMENT ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT IGINA SPORT IIJPAG 5 JUL11985 T19 PAGINA SPORT 2 Nederland II: j5 Itreeks verslag v lappe Reims-Nan I finales heren Wu II: 18.20 uur van de etap ocy; [15 uur: rechtstn pn de Tour-etap ncy; J.00 uur: samenv: Tour de Prance, versum I: 14.03 uu adio Tour de Fra Van onze speciale verslaggever jEIMS - De eerste grote .verwinning van de Franse sprinter Francis Castaing »as niet zo'n glorieuze. Hij werd in Reims alsnog gehul digd als winnaar van de zes je etappe in de ronde van frankrijk, nadat de wed- jtrijdcommissarissen de gelg Eric Vanderaerden dis kwalificeerden. Vanderaer den en ook de Ier Kelly had den onregelmatigheden be gaan in de eindsprint van het peloton. Castaing wist wel welke, hij draagt de bijnaam een cowboy en een kamika zepiloot te zijn. Castaing zou de opvolger van Darrigade en Esclassan moeten zijn. De 26-jarige landbouwer uit de streek van Bordeaux heeft aan de hoog gespannen verwachtingen niet volledig kunnen vol doen. Op zijn aangeboren snelheid behaalde hij wel vrij veel overwinningen (nu 27), maar tegen de sprint-eli te uit het buitenland verloor hij voortdurend. In de laatste ronde van Spanie eindigde hij in drie massasprints om de eerste plaats als tweede. In de ronde van Frankrijk was dit lot hem ook bescho ren. In Reims overtraden Vanderaerden en Kelly ten opzichte van elkaar zo veel regels, dat hij zijn eerste Tour-etappe in de schoot kreeg geworpen. Buiten het strijdgevoel was hij voor de zesde keer dit seizoen als tweede oveV de eindstreep gereden. De erelijst van Francis Castaing is: 1981: zeven over winningen; 1982: zes over winningen, waarbij Grote Prijs Plouay; 1983: negen overwinningen, waarbij etappezeges in Parijs-Nice, ronde van Amerika en ronde van de Toekomst; 1984: vier overwinningen, waarbij etappe in Parijs-Nice; 1985: 6e Milaan-San Remo, 4e Gent-Wevelgem, 2e eerste etape, 2e vierde etappe, 2e vijftiende etappe ronde van Spanje (laatste eindklasse ment), 2e ronde van de Oise, 2e Criterium Calais, 4e Frans kampioenschap, 5e eerste etappe, 4e tweede etappe en le zesde etappe ronde van Frankrijk. 'ee MS sneep door Frankrijk 7eRIT 217,5 km ggagi 3S535SS3 ^Nettancourt ■vLalmont NANC' Monsgny''^ Ven-Barrois^>)f^_ |Houdelamcoun^ li Vaucouleurs Colombey-les-Belles Neuves-Maisof [IMS - In Tourcoing starten (drukkend warm weer 172 jners voor de zesde etappe ji de ronde van Frankrijk rer 221.5 kilometer naar lims. eerste tussensprint: 1. C/iawmnMiiy (10 seconden); 2. Ander- flQflV V! L/fh.O T ourniro 6.7 1985 8eRlT 75 km tVi'H/tJi OURG Jviller jjvalsberg -^»yiwe'shti Willgotheim Wasselonne 'fe STRAATSBURG, (6); 3. Lauraire. [km: tweede tussensprint: 1. leckens; 2. Thurau; 3. Kelly. Ikm: derde tussensprint: 1. leckens; 2. Kelly; 3. Thurau. (km: Morjean en Verlinden appen af. km: vierde tussensprint: 1. ally; 2. Lieckens; 3. Van Eyn- km: doorkomst op de Cóte aan(4e cat): 1. Claveyrolat; 2. 'ander Poel op 16 seconden; 3. iemaudeau. km: Francisco Rodriguez apt af. i)km: aanval van Pedersen. km: doorkomst op de Cóte imy (4e cat): 1. Pedersen; 2. iemaudeau op 10 seconden; 3. lavainne. .10 km: Pedersen 2.05 voor. B km: doorkomst op de Cóte .agueval (4e cat): 1. Peder- en; 2. Van der Poel op 2 min.; IBernaudeau. 99 km: valpartij in peloton net Andersen, Parra en Ruiz- tabestany. II km: Pedersen ingelopen. km: doorkomst op de Cóte iel'Ardre (4e cat): 1. Roche; 2. iemond; 3. Veldscholten. 21 km: Vanderaerden wint in nassasprint zesde etappe en irdt door bonificaties nieu- ie gele-truidrager. Even later wordt hij gedeklasseerd. Cas- ipeciale verslaggevei aing ritwinnaar, Andersen blijft gele-truidrager. [De Belgische ploeg fard Wouters heel zijn renner Lui Verboden te starten ii etappe van de rond, I0ETBAL - Stuttgarter Kic- iers, uitkomend in de tweede ïindesliga, heeft Kazimierz ijk. Wouters wild Smiezik vastgelegd voor een ipotprijsje. De 33-jarige Pool, 5-voudig international, is af- van Larissa, de Griekse bekerwinnaar, waar- Sj hij furore maakte. anier Wallays straf het negeren van op' tijdens de vijfdt was verplicht on- een wiel af te staat de ploeggenotei 1 band zou krijgen stroken. Wellens, Se /an Brabant kregel l lekke banden, maal I fietste zijn matei |sof ze niet voor hen Dat kwam hem of lire maatregelen var :r Wouters te staan ridcomoissarissen ii ingen akkoord. :g van Wouters wert uitgedund door he van Stefan Morjean. ant was hard geval- een botbreuk in zijn Met de hand in een and ging Morjear start. Hij kon na KX niet meer verder en in het gezelschap van erlinden, Belgisch! x>t van Teun var ien was woensdag fde etappe, bewuste- ikt, nadat ook hij gf as. Na onderzoek in thuis mocht hij giste- juw van start gaan ok geen succes werd. nternationale wieler- :rbond gevraagd een angaan van een ver- oegleider Louis Oca- middels de Renault te hebben ingelijfd- nek, was ook tot een t, maar wil nu toch ivels is over de ron- „eeft de zaak bij "e t maken. FlCP-voor- t nu eenmaal dat er indere ploegen geslo- r een keer een boe» berusten. We moeten Van ome speciale verslaggever Hein Groothuis REIMS - Tijdens deze Tour de France straalt Leo van Vliet een enorm zelfvertrouwen uit. Vreemd is dat niet, want het heeft te maken met de grote vorm waarin hij verkeert. Kwantum-ploeglei der Jan Raas: „Leo rijdt momenteel als een speer. Zo goed heeft hij het hele jaar niet gereden". Leo van Vliet leverde tot aan de voorbereidingsperiode op de Tour zeer matige presta ties. Van Vliet, die privé-pro- blemen kende - hij is geschei den en woont inmiddels weer in het Westland, waar hij ge boren en getogen is - wijt zijn povere verrichtingen in de eerste koersmaanden van dit seizoen voornamelijk aan blessures. „Ik heb het hele voorjaar getobd. Het begon al voor de Tirreno-Adriatico. Aan die wedstrijd begon ik met een achillespeesontsteking. Door het slechte weer tijdens de Tirreno kreeg ik er nog een ontstoken enkel bij. Ik had na tuurlijk kunnen afstappen, maar dat is mijn stijl niet. Bo vendien reed Zoetemelk goed. Voor zijn eindzege moest wor den gewerkt. Nadat we uit Ita lië terug waren, heb ik een tiental dagen gerust, waarna de klassiekers voor de deur stonden. In Parijs-Roubaix ben ik gevallen, waar ik een liesblessure aan overhield. In het kampioenschap van Zü- VOETBAL - De vroegere Poolse international Andrzej Szarmach doet een stapje te rug. Szarmach speelt de ko mende twee jaar voor Guin- gamp in de Franse tweede divisie. De 35-jarige Szar mach sedert 1980 uit voor Auxerre. Bilbao heeft de UEFA een verzoek gedaan de eindstrijd van het toernooi voor Europese bekerwinnaars het volgende seizoen in het stadion van Athletic de Bilbao te laten spelen. rich kreeg ik weer last van die lies. Het noopte mij de fiets weer even aan de kant te zet ten. Daarna ben ik weer gaan trainen. Toen is eigenlijk mijn seizoen begonnen. Ik heb ex pres de ronde van Luxemburg gedaan - dat is een mooie koers om mee te beginnen - en daarna nog de Midi Libre en de Tour de l'Aude. Het ging el ke keer beter. Normaal na tuurlijk. Want je gaat pas goed rijden, als je veel ge koerst hebt". Oorzaak Leo van Vliet had inderdaad veel blessureperikelen, maar die vormden niet alleen de oorzaak van zijn zwakke pres teren. Zijn instelling liet ook wat te wensen over. Leo van Vliet buitte zijn grote moge lijkheden pas weer volledig uit, toen hij tijdens de Midi Li bre een flinke schrobbering van Jan Raas kreeg. Raas maakte de Zuid-Hollander duidelijk dat hij lang niet uit haalde wat er in zat. Het re sultaat was dat Leo van Vliet prompt de vierde etappe in de Franse etappenwedstrijd op zijn naam schreef. Vervolgens zette de stijgen de lijn snel door, zodat de Kwantumrenner in het begin van de Tour de topvorm te pakken had. Hij onderstreepte dat door zijn betrokkenheid bij een aantal ontsnappingen en zijn verrichtingen in mas sasprints. Eergisteren in de vijfde etappe bereikte hij de zevende plaats en gisteren werd hij - nadat Vanderaer den en Kelly waren teruggezet - zelfs vijfde. Een ernstig kijkende Leo van Vliet, die in de Tour blijft jagen op een dag succes. - foto de stem/johan van gurp Van Vliet, die in de slotfase van de zesde rit ook nog even weg was in een groepje van vijf man, kwam ook gisteren tegen de massasprinters iets te kort. Van Vliet: „Nadat Jelle Nijdam een tijd keihard op kop had gereden, kwam ik als tweede de laatste bocht door. Daarom moest ik wel meteen aanzetten. Als ik was blijven zitten, had ik er het hele pak over me heen gekregen. Het was wat gunstiger voor mij geweest, als ik als derde de bocht was doorgekomen. Ik blijf het echter proberen. Het moreel en de benen zijn goed. Bovendien heb ik gemerkt dat de top smaller is geworden. In de eerste dagen zaten er in de finale 60 man naast elkaar. Nu is het voorin langgerekter". Het leven van de drager van de gele trui gaat in de Tour de France niet altijd over rozen. De "fen Kim Andersen, leider in het algemeen individueel klassement, moest gisteren tijden de ""ppe naar Reims zelf een wiel verwisselen nadat hij lek reed. - fotoap BODEGRAVEN (ANP) Nico Verhoeven heeft gisteravond, na de proloog, zijn tweede dag-overwinning behaald in de Zes van Rijn en Gouwe. Verhoeven was in de vijfde rit, 100 kilometer te Bodegraven, sneller in de sprint dan Gert Jakobs, met wie hij een voorsprong van twaalf seconden had op de eerste achtervolgers. Verhoeven nam door zijn overwinning op de voorlaatste dag de eerste plaats in het klassement over van Theo Appeldoorn. De uitslag van het criterium te Bodegraven is: 1. Nico Verhoeven (Ber- kel-Enschot), 100 kilometer in 2 uur 18 minuten en 2 seconden, 2. Gert Ja kobs (Emmen) zelfde tijd, 3. Peter Heeren (Sprundel) op 12 seconden, 4. Theo Appeldoorn (Zegge) zelfde tijd, 5. Mario van Vlimmeren (Hoeven) op 0.18, 6. John Broers (Maartensdijk), 7. Ad Tak (Oud-Gastel), 8. Jannes Slendebroek (Geldrop), 9. Mathieu Hermans (Heerewaarden), 10. Fons van Katwijk (Oploo) zelfde tijd als Van Vlimmeren. Het klassement"is na de voorlaatste dag: 1. Verhoeven 187 pnt, 2. Appel doorn 168, 3. Jean-Paul van Poppel (Tilburg) 123, 4. Jakobs 122, 5. Van Vlimmeren 122,6. Tak 120, 7. Broers 116,8. Ron Groen (Baarn) 115,9. Hee ren 109,10. Hermans 108. Van onze speciale verslaggever REIMS - Heieen Hage heeft de gele trui niet kunnen vasthouden in de tijdrit over 17.5 kilometer, waarmee de Tour voor dames gisteren werd hervat. De 26-jarige Arnhemse verspeelde het leiderstricot aan de Francai- se Jeannie Longo, die de overwinning in de rit tegen het uurwerk met 0.2 sec. ver schil aan de Italiaanse Ma ria Canins moest laten. De 26-jarige Arnhemse, die 1 minuut en 16 seconden moest prijsgeven aan Longo en Canins, tilde in Reims niet zo zwaar aan het verlies van de eerste plaats. Heieen Hage: „Ik had er wel een beetje rekening mee gehou den. Tenslotte had ik maar 19 seconden voorsprong op Longo, die evenals Canins een betere tijdrijdster is dan ik". Op de eerste 6 a 7 kilome ter ging het nog ontzettend goed met de gele trui-draag- ster. „Dat was mijn terrein. In het begin ging het steeds op en af". En damescoaeh Rinus Verboom: „Na 7 kilo meter lag Heleen nog 5 se conden voor op Longo. Daar na ging het naar beneden en was Longo met haar speciale fiets duidelijk in het voor deel. Die fiets ging toen pas goed lopen". Heleen Hage, die niet over een speciale fiets voor het tijdrijden beschikt, verloor in de nog ruim 10 kilometer naar de finish veel terrein. „Dat laatste stuk was het louter een kwestie van grote versnellingen draaien. Dat ligt mij niet zo geweldig. Dat ik zo veel achterraakte, had niets te maken met wat ik in het begin van de Tour heb gedaan. Ik was goed hersteld van de inspanningen in de eerste dagen. Het is wel jam mer dat ik die trui nu kwijt ben, maar er komen nog meer dagen", aldus Heleen Hage, die behalve Longo ook Canins en Simonnet voor zich kreeg in de algemene rangschikking. Beste Nederlandse in de champagnestad was Henny Top, die beslag legde op de vijfde plaats, met 1 minuut en 9 seconden achterstand op Canins en Longo. Hennie Top was allerminst tevreden met haar prestatie. „Bij het inrijden ging het prima, maar in de wedstrijd liep het van geen kanten. Het sloeg mij in de benen tijdens die eerste 6 a 7 kilometer. Ik draaide mij op die bergjes een beetje kapot. Op het laatste stuk ging het wel weer. Maar ik kon niet meer verhinderen dat Longo mij inhaalde. Vijf kilometer voor de finish ging ze mij voorbij". De uitslag van de vierde etappe is: 1. Maria Canins (Ita) 18,2 km in 24.43, 2. Jeannie Longo (Fra A) z.t., 3. Valerie Simonnet (Fra B) op 36 sec, 4. Mandy Jones (GBr) op 43, 5. Henny Top (Ned) op 1.09, 6. Kelly-Ann Way (Can) op 1.10, 7. Tuulikki Jahre (Zwe) op 1.13,8. Heleen Hage (Ned) op 1.16,9. Ce cile Odin (Fra A) op 1.40, 10. Pe tra Stegherr (WD1) op 1.23, 14. Petra de Bruin (Ned) op 1.32, 32. Thea van Rijnsoever op 2.09, 47. Petra Groen op 2.47, 50. Monique de Bruin op 2.54; algemeen klas sement: 1. Jeannie Longo (Fra A) 7.49.32,2. Maria Canins (Ita) op 22 sec, 3. Valerie Simmonet (Fra B) op 39,4. Heleen Hage (Ned) op 47, 5. Mandy Jones (GBr) op 1.04, 6. Henny Top (Ned) op 1.12, 7. Kel- ly-Ann Way (Can) op 1.29, 8. Ce cile Odin (Fra A) op 1.31, 9. Tuu likki Jahre (Fin) op 1.37,10. Petra de Bruin (Ned) op 1.42, 21. Thea van Rijnsoever op 2.20, 48. Moni que de Bruin op 3.16, 48. Petra Groen op 3.28; dagploegenklasse- ment: 1. Frankrijk A 1 uur, 17 minuten en 12 seconden, 2. Frankrijk B op 42 seconden, 3. Italië op 0.45, 4. Nederland op 0.55; algemeen ploegenklasse- ment: 1. Nederland 23.32,34, 2. Frankrijk A op 0.07, 3. Frankrijk B op 0.30,4. Italië op 1.08. Van onze speciale verslaggever REIMS - Zag de paragnost een zes of een negen toen hij over de kansen op een etappezege van Teun van Vliet sprak? De Westlandse renner hoopte in Reims op het hoogste getal, want hij had de zesde etappe van de Tour de France niet ge wonnen. Wei had hij, via een monstervlucht een poging on dernomen tijdens de vijfde etappe van woensdag. De pro loog meegerekend was dat trouwens de zesde dag in de Tour. De vlucht met Manders eindigde in uitputting, kramp en bovanal ruzie. Van Vliet verscheen voor de zesde rit monter, maar nog niet geheel uitgerust, aan de start. In de slotfase probeerde hij een keertje te ontsnappen. Hij had geen schijn van kans, omdat het peloton bezig was zich op te maken voor een tu- multueze massasprint. „Ik hoop nu dat het de ne gende rit wordt", zei Van Vliet. „Ik geloof er echt in. Die paragnost is Henk de Gier. Hij heeft mijn zus van zware rug pijn afgeholpen en mij kort geleden van een fikse bronchi tis bevrijd. Hij had met simpe le handoplegging zulke goede resultaten, dat ik er in ben gaan geloven". De negende etappe is zon dag pal na de grote tijdrit. De rit is 174 kilometer lang en voert over de eerste serieuze bergtop, de col de Champ du Feu na 60 kilometer. Daarna is het terrein naar aankomst plaats Epinal heuvelachtig maar niet al te zwaar. WIELRENNEN - De KNWU heeft besloten de wedstrijd om het Nederlands kam pioenschap veldrijden op 5 januari in Lochem te hou den. Het wereldkampioen schap staat drie weken later in het Belgische plaatsje Lembeek op het spel. Gele trui-drager Ad van Dongen uit Raamsdonks- veerzet Tour-miss Paula op de fiets. - foto leovanbijnen Het geluk was gisteren op de hand van de winnaars. De winnaars in de Jubileum-Tour van De Stem dan wel te verstaan. De 16 inzenders, die Francis Castaing hadden getipt, mogen wel een dankbaar knikje sturen in de rich ting van de wedstrijd-commissarissen van de Tour, die de Fransman - en niet de eerst aankomende Eric Vande raerden - tot winnaar van de zesde etappe met aankomst in Reims bombardeerden. Voor Vanderaerden kwamen 786 kaarten binnen, die door het ingrijpen van de jury dus geen punten opleverden. Voor nummer twee Greg Lemond kwamen 12 kaarten binnen en voor Benny van Brabant 8, waaronder de kaart van Ad van Dongen uit Raamsdonksveer. Hij pakte drie punten en spurtte uit de grote kopgroep weg. Hij staat nu alleen aan de leiding met 15 punten. Een knappe prestatie werd ook geleverd door W de Bakker uit Bavel, P J Baart uit Walsoorden en A Kanters uit Teteringen. Zij hielden het op Castaing en scoorden daarmee vijf punten. Het viertal vormt nu de grootste be dreiging voor gele trui-drager Ad van Dongen. De uitslag van de zesde etappe van de Jubileum-Tour van De Stem: 1. P J Baart, Walsoordensestraat 60, Walsoorden, Cas taing, 6.31.29; 2. Erik Rommers, Rembrandtstraat 1, Rucphen, Castaing, 6.24.19; 3. W de Bakker, Haarbeemd 4, Bavel, Castaing, 6.22.29; 4. W Freriks, Marijkestraat 18, Bosschenhoofd, Castaing, 6.10.50; 5. R Boogaard, Cloosterstraat 2, Kloosterzande, Castaing, 5.59.18. De kopgroep van het grote peloton ziet er als volgt uit: 15 punten: Ad van Dongen, Sandoel 51, Raamsdonksveer. 14 punten: Frank van Gils, Schoutenlaan 62, Geertrui- denberg; A.J. Kanters, Kouterstraat 7, Teteringen. 13 punten: P.J. Baart, Walsoordensestr. 60, Walsoorden; J. de Bakker, Haarbeemd 4, Bavel. 12 punten: Mirjam Bakx, J. v. Lennepstr. 12, Hulst; H.W. Beenakkers, Charlottenburg 28, Breda; R. de Block, Wil- helminastraat 57, Axel; M.J. Boomaars, Goselingstraat 2, Rijen; A. de Booy, Nieuwstraat 113, Koewacht; Mario v.d. Broecke, Den Walhoeck 1, St. Jansteen; G.S.W.C. Derk- sen, Huygenslaan 25, Etten-Leur; Adrie van Dorsselaer, Enargietdijk 29, Roosendaal; Th. v.d. Enden, Spadestraat 61, Breda; C. Floren, Peerboomstraat 50, Westdorpe; W. Heshot, Wilhelminalaan 9, Etten-Leur; J. Kayser, Bach- straat 38, Axel; E.M. de Kind, Visserijstraat 20, St. Jan steen; A. Lambregts, Tulpstraat 22, St. Willebrord; Diana Limonard, Herculesstraat 12, Breda; A. Lohman, Ban- kertstraat 31, Axel; A.C. Marijnissen, Plataanstraat 30, Made; P.J. Nuyes, De Narcis 12, Hoogerheide; P. v.d. Pluym, Roerdompstraat 17, Hank; René Rommers, Rem brandtstraat 1, Rucphen; J. Roovers, Van Glijmesstr. 2, Rucphen; H. Stokkermans, Klaverbeemd 36, Terheijden; Gino Thuy, Polenlaan 8, Heikant; J.A.B. Verregghen, Ro- zenbloemstraat 1, Made; T. Verwer, v.d. Heijdenstraat 6, St. Jansteen; I. de Vulder, Sirius 45, Oosterhout; A.W.A. v. Wanrooy, Galvanistraat 10, Oosterhout; I. Warrens, Groenendijk 86, Groenendijk. De uitslag van de zesde etappe van de ronde van Frankrijk is: 1. Cas taing (Fra, Berland), 221.5 km van Tourcoing naar Reims, in 6 uur 29 minuten en 34 seconden, met tijds- vergoeding 6.29.04, gemiddelde snelheid 34,114 km/uur, 2. Lemond (VSt, Köchli) 6.29.34, met tijdsver- goeding 6.29.14, 3. Van Brabant (Bel, Wouters) 6.29.34, met tijdsver- goeding 6.29.24, 4. Vandenbrande (Bel, De Kimpe) 6.29.34, 5. Leo van Vliet (Ned, Raas), 6. Lieckens (Bel, Godefroot), 7. McKenzie (NwZ, Go- defroot), 8. Vichot (Fra, De Gribal- dy), 9. Dernies (Bel, Godefroot), 10. Ludwig Wijnants (Bel, Wouters), 11. Wijnands (Ned, Raas), 12. Pei- per (Aus, Berland), 13. Hinault (Fra, Köchli), 14. Rogiers (Bel, De Kimpe), 15. Lauraire (Fra, Ocana), 16. Van der Poel (Ned, Raas), 17. Anderson (Aus, Post), 18. Roche (Ier, Geminiani), 19. Linard (Fra, Berland), 20. Bontempi (Ita, Boifa- va), 22. Bauer (Can, Köchli), 28. Rooks (Ned, Post), 39. Pieters (Ned, Minguez), 41. Lubberding (Ned, Post), 50. Winnen (Ned, Post), 54. Zoetemelk (Ned, Raas), 57. Ander sen (Den, Köchli), 62. Criquielion (Bel, De Kimpe), 77. Adri van Hou- welingen (Ned, Swerts), 86. Kuiper (Ned, Swerts), 90. De Keulenaer (Bel, Post), 92. Veldscholten (Ned, Post), 97. Nulens (Bel, Post), 99. Manders (Ned, Raas), 103. Lam mert» (Ned, Post), 104. Peeters (Bel, Raas), 113. Van Meer (Ned, De Gri baldy), 114. Ducrot (Ned, Raas), 115. Nijdam (Ned, Raas), 122. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts), 125. Vanderaerden (Bel, Post), 126. Kel ly (Ier, De Gribaldy), allen dezelfde tijd als Vandenbrande, 127. Solle- veld (Ned, Raas) op 27 seconden, 135. Shapiro (VSt, Raas) op 2.23,140. Matthijs (Bel, De Kimpe), 142. De Rooy (Ned, Post), 152. Teun van Vliet (Ned, Swerts), zelfde tijd als Shapiro, 169. en laatste Ibanez (Spa, Minguez) op 19.27. Vande raerden en Kelly kregen ieder 15 seconden straftijd. De premieseconden uit de zesde rit waren als volgt verdeeld: Kelly (Ier, De Gribaldy) 29, Lieckens (Bel, Godefroot) 26, Thurau (WD1, De Kimpe) 9, Andersen (Den, Köchli) 6, Lauraire (Fra, Ocana) en Van Eynde (Bel, Godefroot) 3. 1. Godefroot 19 uur 28 minuten en 42 seconden, 2. Berland, 3. Raas, 4. Wouters 5. Köchli, 11. Post, allen dezelfde tijd ais Godefroot. Het algemeen klassement na de zesde etappe is: 1. Andersen (Den, Köchli) 34 uur, 9 minuten en 44 se conden, 2. Vanderaerden (Bel, Post) op 40 seconden, 3. Lemond (VSt, Köchli) op 1.05, 4. Hinault (Fra, Köchli) op 1.07, 5. Bauer (Can, Köchli) op 1.18, 6. Veldscholten (Ned -Post) op 1.28, 7. Anderson (Aus, Post) 1.37, 8. Rüttimann (Zwi, Köchli) op 1.41, 9. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 1.41, 10. Gomez (Fra, Köchli) op 1.43,11. Zoetemelk (Ned, Raas) op 1.58,12. Haghedooren (Bel, Godefroot) op 2.00, 13. Peeters (Bel, Raas) op 2.09, 14. Peiper (Aus, Ber land) op 2.11,15. Pascal Simon (Fra, Berland) op 2.16, 16. Millar (GBr, Berland) op 2.18, 17. Rooks (Ned, Post) op 2.22, 18. Wijnands (Ned, Raas) op 2.24, 19. Winnen (Ned, Post) op 2.27, 20. Forest (Fra, Ber land) op 2.28, 22. Steven Roche (Ier, Geminiani) op 2.31, 27. Leo van Vliet (Ned. Raas) op 2.48, 32. Cri quielion (Bel, De Kimpe) op 3.05, 52. Van der Poel (Ned, Raas) op 4.15, 57. Van Meer (Ned, De Gribaldy) op 4.28, 58. Nijdam (Ned, Raas) op 4.39, 65. Matthijs (Bel, De Kimpe) op 4.45, 66. Manders (Ned, Raas) op 4.47, 67. Shapiro (VSt, Raas) op 4.48, 74. Lammerts (Ned, Post) op 5.18, 76. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) op 5.36, 77. Jan van Hou welingen (Ned, Swerts) op 5.50, 78. Teun van Vliet (Ned, Swerts) op 6.00, 89. Lubberding (Ned, Post) op 7.01, 102 De Rooy (Ned, Post) op 9.17, 117. Kuiper (Ned, Swerts) op 13.12, 122. Solleveld (Ned, Raas) op 13.56, 132. Nulens (Bel, Post) op 15.03, 138. De Keulenaer (Bel, Post) op 15.45,139. Ducrot (Ned, Raas) op 16.30, 160. Pieters (Ned, Minguez) op 31.02,169. en laatste Fuerte (Spa, Minguez) op 57.51. 1. Vanderaerden (Bel, Post) 99 pun ten, 2. Castaing (Fra, Berland) 93,3. Kelly (Ier, De Gribaldy) 90, 4, An dersen (Den, Köchli) 81, 5. Van Brabant (Bel, Wouters) 71,14. Van der Poel (Ned, Raas) 56. 1. Van der Poel (Ned, Raas) 35, 2. Bernaudeau (Fra, Ocana) 21, 3 Herrera (Col, Meza) 18, 4. Clavey rolat (Fra, Geminiani) 14, 5. Ducrot (Ned, Raas) 10. 1. Köchli 102 uur, 32 minuten en 32 seconden, 2. Post op 3.27, 3. Raas op 4.14, 4. Berland op 5.01, 5. Guimard op 5.33.

de Stem | 1985 | | pagina 7