m V r> X 1 X 3 1 X X X $2*28 60 12 30 96 7» s T O ZOEK HET OP IN EEN van: PUZZELWOORDENBOEK 61 VERVERS 4T U r+ U u U U M W L 1 E U D A W E L O R F 3 G G 1 R A E N F G R N A E O E N Z H M A A O D r t/l E A O G R K N R 3 N <5 48 f 80 N E L E D E N H O N K W A N R E L L E R U 1 T E N S P L S N P N E L R E E E N E T N 1 P R N R N N P P T M N E E L E 1 R Q Lil 1 CO m BOEKHANDEL-KANTOORBOEKHANDEL VA NI LIE A A R D B E I Voor de jeugd c\= 88 12 H- 12 - 80 48 1 7 9 8 1 7 3 6 5 6 5 3 9 7 6 2 6 A70 Zandloper Van vanille tot aardbei in twaalf stappen. Vul op elke regel een bestaand woord in, met in de bovenste helft telkens een letter minder en in de onderste helft tel kens een letter meer dan het voorgaande woord. Kruiswoordraadsel Zweeds raadsel Stamboom 1 letter: s-n-e-b-l-r 2 letters: ap-de-we-mr 3 letters: olm-res-nat-rio-euf- dal-ada-rol 4 letters: amor-nero-ooit-oele 5 letters: staar-petto 9 letters: zotteklap-kruidkaas Vul bovenstaande letters, afkortingen en woorden zodanig horizontaal in het diagram in, dat verticaal woorden volgens onder staande betekenissen te le zen zijn: jaargetijde - drinkbaar vocht - ijzerh. grond - Iers Republik. leger - met in gang van - buisverlichting I - uit bep. land - Rijksuni versiteit - weke - sier - wandversiering - speel goed - bergplaats - razernij - lumen (afk.) - beneden - onder andere - bep. soc. verzekeringswet - bloei- wijze - projecttieplaatje - afbeelding - bleek. I Krimi Er hing een zware rooklucht in de kamer. De televisie stond nog aan. Commissaris Molenaer zette het toestel uit. Het felgekleurde test beeld en de muziek van Hil versum 1 irriteerden hem. „Wie heeft hem gevonden", vroeg hij aan een van de mannen in uniform. „De werkster. Ze zit in de keu ken te huilen, helemaal overstuur." De commissaris kon zich voorstellen hoe de vrouw er aan toe moest zijn. Het was allerminst een pret tige aanblik, het lijk van de oude man met ingeslagen schedel in een fauteuil. Mo lenaar hoorde haar aan. „Toen ik de deur opendeed, hoorde ik dat de tv nog aan stond. Ik heb eerst mijn jas op de kapstok gehangen, en toen ben ik de kamer ingelo pen om de televisie uit te zetten. Daar zag ik hem lig gen. Verschrikkelijk." „Dus U had een sleutel van de voordeur", concludeerde Molenaer. „Ja, iedereen heeft een sleutel. Meneer Thomassen was slecht ter been. Ik heb er een, de SRV- man zet altijd de boodschap pen in de keuken en de bak ker en groenteman hebben er ook een." Wijnberg van de technische recherche kwam de keuken in met een koperen kande laar. „De boosdoener", riep hij triomfantelijk, alsof hij de dader al te pakken had. „Er zit bloed aan, maar vin gerafdrukken, ho maar. Al leen van het lijk. Trouwens geen spoor van inbraak, chef. Moet een bekende ge weest zijn." De commissaris stage loper stof kade land in Voor- Azië baby- bed pl. in Italië claxon priester (afk.) vr. munt mevrouw Ierland voorz. over- een- komstig onder wereld kant lijn sein op dracht i ontzag kort schrift mengsel slinger plant wond- vocht het laagste krui derij mezzo forte (alk.) limited (afk.) kaart- term midden NT be nauwd boom vorsten zetel A nummer (afk.) schrij ver horizon intrest deel v.e. molecule stemming soort bami wapen schouw vrouw uit Ierland ut supra (afk.) vragend telw. moed zege salaris voort durend Neder lands (afk.) elk rhenium (scheik. symb.) voorz. muziek noot pl. in Gelder land vitaler lidw. muziek noot profeet vrag. vnw. ik (Lat.) vod schatten bijw. 1 bron Bask. afsch. bew. oude lengte maat meer (Ital.) Fr. lidw. schattig kever A Jan/Ria Jan/Ria Jan/Els Wim/Els Piet/Ine Wim/Ria Pim/Ans Bart/Wil Wim/Ria Pim/Els Jan/Ali Dirk/Ria Leo Piet Jan/Ans ina Plein 17, Zaamslag Tel. 01153-1734 keek hem met een verwij - tende blik aan. Geen greintje respect voor een do de, die lui van de techniek. „Breng maar naar het lab", zei hij kortaf. Peters deed het buurtonder zoek. Op veel plaatsen was ook de man thuis. De werk loosheid eiste ook hier zijn tol. Peters kon er een boek over schrijven toen hij 's middags verslag kwam uit brengen. De meesten kenden de dode niet eens bij naam. Alleen de naaste buren wisten wat over hem te vertellen. Wat me opviel was, dat iedereen vond dat die oude man hier eigenlijk niet thuishoorde. Het was meer een man van stand, zeiden ze. En er doet hier ook een praatje de ron de dat hij rijk zou zijn, en altijd veel geld in huis had." „Wie zei dat", onderbrak Molenaer hem. Peters zocht in zijn aantekeningen. „De Janssens, wonen 2 deuren verderop. Drie kinderen. Man vrachtwagenchauf feur, onderweg naar Tur kije. Roeselaer. Overburen, man onderwijzer maar werkloos, 3 kinderen. Dat was me 'n stel. Een vrouw als een papegaai. Geen woord tussen te krijgen. Hij zat al tv te kijken. Schoolte levisie denk ik. „Het is nog zwart-wit. We sparen voor een kleurentoestel." U kent dat wel, die mensen die zich voor van alles menen te moeten verontschuldigen. Dan Lodewijks. Geen kinde ren. Man in de WAO. Vreemde lui en achterdoch tig. Dachten dat ik van het GAK kwam. Trouwens nie- mapd van de buren was gis teravond uit geweest. Ze be zwoeren allemaal dat ze de hele avond thuis voor de tv gezeten hadden." 's Middags om vijf uur had Molenaer ze allemaal laten opdraven. De werkster me vrouw Jooster, de SRV-man Binnenhuis, de groenteman Hammers, de bakker Boer- mans en de naaste buren. Ze zaten in de gang te wachten. Op weg naar de koffieauto- maat ving Molenaer flarden van een gesprek op. De mannen spraken over de pe nalty die de wedstrijd van de vorige avond beslist had. Lodewijks en Binnenhuis vonden dat de strafschop ten onrechte was gegeven. Roe selaer vond van niet. „Je kon in de herhaling precies zien hoe die speler met rode kou sen zijn tegenstander onder uit haalde. Niet dan", vroeg hij aan Boermans. Maar die zei de wedstrijd niet gezien te hebben. „Ik had gisteren geen tijd om te kijken", zo zei hij Terug aan zijn bureau ver raste Molenaer zijn collega's met de opmerking: „stuur ze maar weer allemaal naar huis. Alleen die niet. Breng die maar binnen. Die liegt dat hij zwart ziet. Wie heeft er tegen de politie gelogen, waardoor hij of zij zo verdacht wordt, dat de commissaris hem of haar eens stevig aan de tand wil voelen? Kat en muis Getallenregen 12 26 De poes op de tegel links boven is een keuken bin nengedrongen en loert op muis, die in het midden van de vloer zit. Ze mag er niet rechtstreeks naar toe lopen, maar moet eerst over alle tegels van de vloer sluipen. Daarbij mag ze elke tegel maar eenmaal betreden, anders gaat het feestmaal niet door. Hoe moet de poes sluipen? Zoekraadsel O In deze getallenregen hoort Silhouet één getal niet thuis. Welke Nederlandse provincie is hier afge beeld? Sommen In deze mengelmoes van letters zijn 8 woorden verstopt, die allemaal met het 'voortbewegen' te maken hebben. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden en omgekeerd, dwars door de he le figuur. Maak de sommen kloppend Leo/Ria Job/Ans Nico/Els Jan Piet Ine Ria - 1880 - 1905 - 1930 - 1955 1980 - 1985 Deze stamboom toont 5 generaties van het geslacht Jans sen. Het toeval wil dat uit de huwelijken van de mannen Janssen tot 1980 uitsluitend jongens zijn geboren. We zoeken nu drie leden van dit roemrijke geslacht. 1. We zoeken de zoon van ene Wim Janssen. Zoonlief lag nog in de luiers, toen zijn tante Ria in het huwelijk trad met zijn oom Jan. Zelf heeft de gezochte ook een zoon, die inmiddels gelukkig getrouwd is met Ria. 2. De tweede persoon die we zoeken heeft de Tweede We- Letterpaardesprong reldoorlog nog meegemaakt, maar niet echt bewust. Daarvoor was hij toen nog te jong. Omdat hij zelf ge noemd is naar een oom die veel voor hem betekende, heeft hij zijn oudste zoon dezelfde voornaam gegeven. 3. De derde Janssen-telg die we zoeken, prijst zich samen met zijn vrouw gelukkig dat hij geen kinderen heeft die ooit onder de wapenen geroepen zouden kunnen worden. Als anti-militarist moet hij absoluut niets hebben van zijn oom Piet, ijzervreter bij uitstek, die nooit getrouwd is om zich volledig aan zijn taak als militair te kunnen wij den. VA-G Reparatie Onderhoud Verhuur van: bussen Plaatwerk Spuiterij 75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP. NET EVEN ANDERS A A A A A A A A A A A A il! Leasing personenauto's bestelwagens Showroom dagelijks geopend w Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN lc' '?T?X T s5 Hotte Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE tel. 01148- 1412A tel. 01150-13456 A In deze mengelmoes van letters zijn behalve het voor beeld 'bizar' nog acht woorden verstopt die in een of an der opzicht 'vreemd' betekenen. Ze zijn allemaal te vin den met behulp van de paardesprong uit het schaakspel. Alle letters gebruiken, maar elke letter slechts een keer. Omkeerpuzzel Alle woorden achterstevoren invullen Horizontaal: 1. roofvis; 5. vo- gelverblijf; 9. ti taan (afk.); 10. straat (Fr.); 11. eerste vrouw; 12. reisdeken; 14. losse naad; 15. elke; 16. haast; 17. reeds; 18. transpiratie- vocht; 21. kleur; 23. boksterm; 25. selenium; 26. gast aan tafel; 29. mal; 31. hout soort; 32. insekt; 33. gevuld; 34. als onder; 35. eiland in Insulinde; 36. kleur. Letterdoolhof Verticaal: 1. azijn; 2. keur; 3. tolken; 4. wond- vocht; 6. soort; 7. tennisterm; 8. effect hebben; 13. bergplaats; 14. wild var ken; 16. bron; 19. son altesse eminen- tissime (afk.); 20. geldgebrek; 22. tra ject; 24. eetgerei; 27. muzieknoot; 28. talent; 30. atmosfeer overdruk; 31. kloosterlinge. In deze letterdoolhof is een spreekwoord verstopt, dat be gint in het vierkantje rechtsonder, en eindigt in het grote vierkant linksboven. Wiskunstig Maak de sommen kloppend met de tekens -, x en zon der gebruikmaking van de regel, dat delen en vermigvul- digen voor optellen en aftrekken gaan. IS HET MOEILIJK nDuci\nHiiucL-i\nn u IB Noordstraat 10-12 Terneuzei Terneuzen - tel. 01150-12031

de Stem | 1985 | | pagina 15