r i Spelregels O O Puntentelling W 2 2 stunt Pi ma ra thon lo per ni ten pu le ren Voor de jeugd j 21 5 2 2 j ,s 22 22 22 j 2' ^020 O O O Q CL O6 OO8 Op JO UW SCORE: TS OK P A.N PON BO. L S. ENT EN de beste walk with NOORDSTRAAT 31 TERNEUZEN de beste" GENTSESTRAAT 29 HULST V A N I L L E A A R D B E I Zwee ds rat adsel foutief alzo spor tief schamen tijds eenheid gods dienst voor zegger aanw. vnw. gril wande linge tje maal tijd sprake loos speel goed bevel kunst taal monniks kleed prima getijde reeds voor middag Lettergrepenspel Bridge In vieren b 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 2 6 10 3 7 11 4 8 12 Vul aansluitend aan lettergrepen van de gegeven woorden weer opgesplitst in lettergrepen nieuwe woorden in, en vervolgens hieraan aansluitend weer nieuwe woorden, zo lang tot Uw fantasie of de praktische mogelijkheden uitge put zijn. Benut zoveel mogelijk vakjes en hou rekening met de volgende Horizontaal en verticaal dezelfde woorden invullen. De letters in de vakjes met een ster vormen samen in een an dere volgorde een nieuw woord. Welk? 1. Planeet; 2. bijb. figuur; 3. modeverschijnsel; 4. vlek; 5. peulvrucht; 6. Europ. hoofdstad; 7. brandstof; 8. middag; 9. haat; 10. jurk; 11. kelner; 12. bidhuis. 1. Woorden moeten opgesplitst worden in lettergrepen vol gens de regels van de Nederlandse taal. 2. In elk vakje slechts een lettergreep invullen. 3. Woorden mogen zowel horizontaal als verticaal ingevuld worden. 4. Elk woord moet rechtstreeks of via andere woorden aan sluiten aan een van de gegeven woorden. 5. Alle woorden mogen ingevuld worden, behalve woorden die normaal met een hoofdletter geschreven worden, zoals namen van personen en landen en (uiteraard) woorden van 1 lettergreep. 6. Elk woord mag slechts een keer ingevuld worden. 7. Wordt een lettergreep zowel horizontaal als verticaal ge bruikt, dan telt hij beide keren mee in de puntentelling. 8. Lettergrepen van de reeds gegeven woorden tellen alleen mee als ze in een nieuw woord worden opgenomen. Niet gebuikte lettergrepen uit de gegeven woorden tellen niet mee in de strafpuntentelling. 9. Lettergrepen in de vakjes met een ster tellen dubbel. Wordt een vakje met een ster niet benut, dan telt het ook in de strafpuntentelling dubbel. Kwis Afkortingen zijn een handige manier om in een paar letters iets uit te drukken waarvoor je anders hele woorden zou moeten opschrij ven. Maar dan moet de lezer natuurlijk wel weten wat ermee be doeld wordt. Hieronder volgen zes van die af kortingen. Bij elke vraag staan vier ant woorden, waarvan er telkens maar een juist is. 1. T.a.v. betekent: A. tot aller verbazing B. ten aanzien van C. ten aanschouwe van D. tegen alles verze kerd 2. K.K. betekent: A. knipkaart B. kwantumkorting C. kosten koper D. kaaskast 3. D.m.v. betekent: A. door middel van B. doe maar voort C. de meeste van D. de mate van 4. B.b.h.h. betekent: A. bange boeren heb ben honden B. bij bommelding hard hollen C. bij brand hulp halen D. bezigheden buitens huis hebbend 5. T.z.t. staat voor: A. tot zijner troost B. te zijner tijd C. trek zelf terug D. trap zonder tree 6. M.b.t. betekent: A. meest betaalde top B. men blijft thuis C. maximaal bedoelde tijd D. met betrekking tot Duopuzzel 1 2 3 4 6 7 10 14 18 19 1 20 22 1 24 26 27 28 29 30 33 34 35 36 38 39 1 2 3 4 6 7 10 14 18 19 1 20 22 1 24 27 28 29 30 33 34 35 36 38 39 Achter elk nummer staan twee omschrijvingen. Van de gezochte woorden moet er tel kens een in de rechtse en een in de linkse figuur worden ingevuld. Welk woord rechts moet komen, en welk links is niet gegeven. HORIZONTAAL: 1. Beschut - automerk; 5. uitgeslapen - voor (Lat.); 8. deel v. 't lichaam - bij; 9. Gr. letter - notie; 10. aardig - stijf; 11. afvoeren - kaartspel; 12. gedoofd - vr. munt; 13. per expresse - milligram; 14. eerwaarde - lekkernij; 16. een zekere - geneesmiddel; 18. voegw. - neven; 20. bloeiwijze - treurig; 22. muzieknoot - riv. in Italië; 23. huisdier - kaartterm; 26. gravin v. Holland - loot; 28. Fr. lidw. - zonnegod; 29. ondernemingsraad - spil; 31. gegroet - zwaardwalvis; 33. strik - soort; 35. zanggodin - jongensnaam; 36. kaasstad - kledingstuk; 37. gevuld - zenuwtrek; 38. soc. verzekeringswet - Europeaan; 39. inhoud - vorstelijk ver blijf. VERTICAAL: 1. Sneuvelen - sierheester; 2. ook - geestigheid; 3. zonder moed - stonde; 4. titel - zilver (scheik. symb.); 5. teer - Turks hoofddeksel; 6. punt v.e. lijst - strook; 7. dans - wondvocht; 9. vis - vrag. vnw.; 11. voor (Lat.) - gestold vleesnat; 12. creatie - besteding; 15. vruchten nat - oever; 16. briefnaschrift - en andere; 17. dansfeest - havenstad; 19. lokspijs - onwe tend; 20. droogoven - pl. in België; 21. via - opstandje; 24. ernst - hekeldicht; 25. crème - projectiel; 27. Ned. kampioenschap (afk.) - lidw.; 30. toespraak - matrasvulling; 31. be hoeftig - vr. schaap; 32. ontvangstbewijs - doorzichtige stof; 34. grof - vochtig; 35. huive ring - insekteneter: 37. fam. lid - tegenover. Puzzel o% o ao' cf" In deze puzzel moeten twaalf woorden worden ingevuld. Bij de omschrijving staat in welk rondje een woord begint en in welk rondje het eindigt. Als de hele puzzel juist is ingevuld, vormen de letters in de dikom- rande rondjes samen een woord. 1-2 Zoen; 1-3 etenbereider; 2-5 bevel; 3 leslokaal; 4-7 haarkrul; 6-9 onderdeel va muziekinstrument; 7-8 deel v.e. hemd; 8-lt grosso modo (afk.); 9-12 onbeslist geëindigc (schaakterm); 11-13 Europeaan; 12- plaats in Gelderland; 13-14 strafwerktuig. Zuid gever NZ kwetsbaar 4 H V 10 9 V542 #432 V87 *B7 e AB 103 AHV6 *AB9 Bieding: Z W 2 SA pas pas pas N 3 SA O pas West start met 4; 2 Hoe luidt Uw speelplan? Aantal horizontaal benutte vakjes dubbel tellen): Aantal verticaal benutte vakjes dubbel tellen): Totaal: x1 punt Aantal niet benutte vakjes dubbel tellen) 1 strafpunt per vakje: Dit bridgeprobleem - net als de andere in deze puzzel krant - is toegespitst op de grote groep recreatiebridgers, de thuisbridgers dus en de clubbridgers uit wat oneerbie dig 'de lagere klassen' heet. De bieding die bij ieder spel wordt gegeven is gebaseerd op het natuurlijk biedsys- teem ACOL zoals dat beschreven staat in de door de Ne-' derlandse bridgebond gepropageerde bridgeboeken 'Van start tot finish'. Uitkomsten hebben hun natuurlijke bete kenis en van de tegenstander mag een optimaal tegenspel verwacht worden. De leider stelt een zodanig speelplan op, dat de kans om het contract te maken maximaal is. Voor het maken van overslagen mag hij geen extra risi co's nemen. Score minder dan 0: zeer slecht; Score 0-25:zwak; Score 25- 50: niet gek; Score 50- 75: goed; Score 75- 100: zeer goed; Score 100- 115: te gek; Score 115- 130: ongelooflijk; Score 130 - 145: geniaal; Score meer dan 145: niet gefoeteld? Doorloper CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Mr. F.H. Haarmanweg 49, telefoon 01150-97455. Paardesprong 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ■M Spring met gebruikmaking van alleen maar paarde sprongen uit het schaakspel van het met 1 genummerd vakje naar vakje 24. Voordat het paard daar arriveert moet het eerst alle andere witte vakjes betreden heb ben. Elk vakje mag echter slechts eenmaal betreden worden. De zwarte vakjes zijn hindernissen. Daar mag het paard wei overheen, maar niet op springen. Hoe moet het paard springen? HORIZONTAAL: 1. Liefelijk, adellijke titel; 2. afzonderlijk, windrichting, strijdperk, nikkel (scheik. symb.); 3. kelder, herbergier, baardje; 4. verbrandingsrest, wattuur (afk.), lelijk dier, Europeaan, beekje; 5. bedstee, en andere, mestvocht, wa ter in Friesland, regelmaat; 6. taille, Egypt, koning, rond om versieren; 7. rantsoen, bier, meisjesnaam, nanofarad (afk.), rondvormig; 8. kinds, bergweide, alc. drankje, hert; 9. meel, schorremorrie, tijdperk, onheilsgodin; 10. getij, deel v.d. bijbel, legerrang, vragend vnw., modificatie v. zuurstof, soort gebak; 11. verwonding, boom, paardje, af dak. VERTICAAL: 1. A.d. benedenzijde, briefnaschrift, schel; 2. heldendicht, pausennaam, riv. in Duitsland; 3. vogel, centrum, wilde haver; 4. juist (voorvoegsel Gr.), heilige, een beetje; 5. deel v.d. bijbel, gemoedsbeweging, afgemat; 6. rechterlijke or ganisatie, trommelslag, muzieknoot; 7. papegaai, bep. in diaan; 8. lekkernij, polijststeen, dierenverblijf; 9. karaat (afk.), hij, liefdegift; 10. vr. munt, land in Azië, stuk; 11. ziek, grasland; 12. neven, trotse houding, nachtvlinder; 13. vulkaanmond, oppervlaktemaat, Nederland (op auto's); 14. padvinder, ten Uwent (afk.); 15. radon (scheik. symb.), treurig, flakkerende vlam; 16. vruchtbare plaats, rege ringsreglement, gehoorzaam; 17. verbond, God (Lat.), naarling; 18. overwegen, watering, buisverlichting. Hiaat DPPNMRTNGVN In deze bekende uitdrukking ontbreken de klinkers. In vieren 1 Per rijtje ontbreekt in elk woord dezelfde lettercombina tie. De drie ontbrekende kombinaties vormen samen een nieuw woord. Welk? Per vierkant moeten dezelfde woorden horizontaal en ver ticaal worden ingevuld. Als de hele puzzel juist is ingevuld, 'staan in de vier hoeken van het middelste vierkant vier let ters die maar op een manier samen een woord kunnen vor men. Per vierkant staan de vragen in de juiste volgorde, van bo ven naar beneden en van links naar rechts. 1. Half, deelbaar door twee, water, kruisopschrift; 2. Vals, regelmaat, mondwater, muziekteken; 3. Deel van het oog, meisjesnaam, Peruaanse vorst, Chinese stad; 4. Gezamen lijke journalisten, insekteneter, toespraak, kaartterm; 5. hoeveelheid, wereldtaal, getal, ooit. Zandloper Van vanille tot aardbei in twaalf stappen. Vul op elke regel een bestaand woord in, met in de bovenste helft telkens een letter minder en in de onderste helft tel kens een letter meer dan het voorgaande woord. Kruiswoordraadsel 1 letter: s-n-e-b-l-r 2 letters: ap-de-we-mr 3 letters: olm-res-nat-rio-euf- dal-ada-rol 4 letters: amor-nero-ooit-oele 5 letters: staar-petto 9 letters: zotteklap-kruidkaas Vul bovenstaande letters, afkortingen en woorden zodanig horizontaal in het diagram in, dat verticaal woorden volgens onder staande betekenissen te le zen zijn: jaargetijde - drinkbaar vocht - ijzerh. grond - Iers Republik. leger - met in gang van - buisverlichting - uit bep. land - Rijksuni versiteit - weke - sier - wandversiering - speel goed - bergplaats - razernij - lumen (afk.) - beneden - onder andere - bep. soc. verzekeringswet - bloei wijze - projecttieplaatje - afbeelding - bleek. Krimi Er hing een zware rooklucht in de kamer. De televisie stond nog aan. Commissaris Molenaer zette het toestel uit. Het felgekleurde test beeld en de muziek van Hil versum 1 irriteerden hem. „Wie heeft hem gevonden", vroeg hij aan een van de mannen in uniform. „De werkster. Ze zit in de keu ken te huilen, helemaal overstuur." De commissaris kon zich voorstellen hoe de vrouw er aan toe moest zijn. Het was allerminst een pret tige aanblik, het lijk van de .oude man met ingeslagen schedel in een fauteuil. Mo lenaar hoorde haar aan. „Toen ik de deur opendeed, hoorde ik dat de tv nog aan stond. Ik heb eerst mijn jas op de kapstok gehangen, en toen ben ik de kamer ingelo pen om de televisie uit te zetten. Daar zag ik hem lig gen. Verschrikkelijk." „Dus U had een sleutel van de voordeur", concludeerde Molenaer. „Ja, iedereen heeft een sleutel. Meneer Thomassen was slecht ter been. Ik heb er een, de SRV- man zet altijd de boodschap pen in de keuken en de bak ker en groenteman hebben er ook een." Wijnberg van de technische recherche kwam de keuken in met een koperen kande laar. „De boosdoener", riep hij triomfantelijk, alsof hij de dader al te pakken had. „Er zit bloed aan, maar vin gerafdrukken, ho maar. Al leen van het lijk. Trouwens geen spoor van inbraak, chef. Moet een bekende ge weest zijn," De commissaris IS HET

de Stem | 1985 | | pagina 14