Wagenhuis in Axel eerbetoon aan grondlegger Ouwe Waogen KB.V. ERS ERS fATERSCHAP VERONTRUST PELSTEM Strenge straffen voor ware terreur in bar Middelburg KURK CENTRUM )pbouworgaan moet nspraak tot in le puntjes regelen GRATIS! let overkomt u, 1 buurt of dorp. pinnenstad heeft van de slaap- loek, kan erover leling vervangen lie driekamerflat, Dat 't niet altijd I je er aan? Als u v-van-hiemaast" al een minder lomt u wellicht ten, 'n vreemde Boen of gewoon jeetjes helpen in voor bejaarden? ïzaamheid ten- kt een boek. De u ideeën op wilt rionische Hulp- onboek. Imer 030-94 24 24, tstbijzijnde hulp- over de moge- rereld aan. VAN ZEELAND IEEUWS PLATFORM STOP 'IERNERGIEDOET APPÉL Plaatselijk nieuws toel t--Jansteen Radio Cupido maakt opnamen op De Vogel in Hengstdijk Leven Historie Vernietigd weekenddiensten A12' Ruyterfaan $~i6 s onoo-aasAs 0.000 0.000 8.000 9.000 0.000 0.000 0.000 4.000 .000 0.000 3.000 0.000 9.000 0.000 0.000 0.000 3.000 7.000 5.000 96.000 4.500.- "0.000 2.95a 15.000 3.500.- 1.000 4.750.- urig projekt. kt opnemen 150-95538 iHMlMMf» iting Ideele Reclame SIRE Nat voorjaar beschadigde watergangen rtijUAü b JULI 1985 T22 PAGINA ZEELAND 2 (ADVERTENTIE) 6( aankoop van een huis- kamerkurkparket hetzelf de aantal vierkante meters voor uw slaapkamers Teteringenstr. 16, Breda 076-130076 DE BOOMSCHORS Lange Vorststr. 43, Goes 01100-32005 Hulst, uitsluitend op zondag na tel. afspr. 01140-13312 Van een onzer verslaggevers HULST - Het extreem natte voorjaar heeft veel schade veroorzaakt aan de taluds van de watergangen binnen het waterschap het Hul ster Ambacht. De situatie baart het waterschap ernstige zorgen omdat volgens dijkgraaf baron K. J. A. Coilot d'Escu- ry op korte termijn geen oplossingen te verwachten zijn. Dit omdat de eigenlijke oor zaak van de 'inzakkers' op veel plaatsen onduidelijk is. „We weten niet wie wat moet doen". Om daar achter te komen is het waterschap bezig met een inventarisatie van de getrof fen watergangen. De inventa risatie moet voor augustus voltooid zijn wil het water schap kans maken op subsidie. Volgens de Unie van Water schappen kunnen in het kader van de terugploegregelingen sommige oeverbeschermings objecten in aanmerking voor subsidie komen. Het gaat vol gens de dijkgraaf maximaal Van een onzer verslaggevers KOES - Het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland moet is in het werk stellen om bij de discussie over uitbreiding van It kernenergie te zorgen voor inspraakmogelijkheden in de limste zin van het woord. Wil de definitieve beslissing ra1 het wel of niet plaatsen iin een nieuwe kerncentrale feu wassen neus zijn, dan aoet de inspraakprocedure an een aantal voorwaarden raidoen. De motieven voor tieuwe kerncentrales en de taiening van het streekplan Boeten ter discussie worden Bteld. De geluiden vanuit de hoiking en de onafhankelij ke instanties moeten worden ieinventariseerd. Dat schrijft het Zeeuws Hatform Stop Kernenergie an Provinciale Staten van Directeur Amrobank - N. rijers is met ingang van 1 ju- benoemd tot directeur van ie Amrobank in Axel, Hij H. Mulders op die is be noemd tot hoofd particuliere elaties van het districtskan tor Bergen op Zoom. iruisboogschieting - In café 'en Ouden Arend wordt za- «lag 6 juli om 19.30 uur een hdsboogschieting gehouden, 'aarvoor de inleg drie gulden draagt en waarvoor door onbekende gever 50,- terd geschonken. Er wordt Schoten met de in het lokaal anwezige kruisbogen en pij- AIs deze vakantieschie- een succes wordt, dan vol- I® er nog meer tijdens de va kantie. Zeeland. In zijn brief bekriti seert de organisatie ook het reeds ingenomen standpunt van GS van Zeeland. Er mo gen - volgens het Platform - geen beslissingen, maatrege len en voorbereidingen wor den getroffen, die vooruitlo pen op de inspraakresultaten. En die medezeggenschap van de bevolking moet volledig worden benut. Om dit laatste te garande ren geeft de samenbundeling van milieuclubs en politieke partijen de voorkeur aan een overkoepelende coördinatie door het Provinciaal Opbouw orgaan. Deze instelling heeft onlangs te kennen gegegeven weinig voor dit plan te voelen. Een beperkte vraagstelling- alleen de plaatskeuze - en te weinig extra middelen om één en ander te realiseren waren voor het orgaan de reden niet op het verzoek van het Cen traal Punt Inspraak in te gaan. Het Platform heeft bij Sti- ching Zeeland aangedrongen op herziening van dit stand punt, om „haar ondersteunen de en stimulerende taak ten aanzien van de bevolkings participatie bij regeringsbe slissingen waar te maken", zo schrijft het Platform. Op deze manier denkt Stop Kernernergie de gevolgde pro cedure van GS teniet te doen, want hiertegen heeft zij grote bezwaren. De organisatie ver zoekt Provinciale Staten al vandaag tijdens de Statenver gadering zich nader te bezin nen over de te volgen procedu re voor wat betreft het vraag stuk rondom de kernenergie. -^lAüyoOR ZUIDWEST NEDERLAND 'storen J Terneuzen, Hulst en Goes, "'essen en telefoonnum- "ers op pagina 2. Openingstijden: t30-12.30/13.30-17.00 uur. factie kneuzen: Rein van der 'elm (editie-chef), Jan Jan- (plv. chef), Emile Calon, Meertens, Cor de Boer :0|°), Ton Koomen (sport). "1st: Frank Deij, Eugène ,e'straeten. Middelburg: enk Postma. Goes: Aad van l8t Wouden. "'ertentie-expl. especteur Zeeland: C. Me- Privé 01150-95839. om een bijdrage van 50 pro cent in de kosten. Hoofdingeland Serrarens maakt zich gistermiddag tij dens een algemene vergade ring van het schap druk over de primitieve manier waarop aan de zeewering bij Ossenise wordt gewerkt. Hij deed er zijn beklag over dat de steen zetters daar met kruiwagen en schop aan de slag waren. „Kunnen we daar geen eigen tijdse materialen in zetten", vroeg hij het dagelijks be stuur. „Steenzetterswerk is altijd al een zwaar werk geweest. Maar het is waar dat voor het zware werk kranen worden ingezet. Dat gedeelte is echter moeilijk begaanbaar. We zul len bekijken of er iets aan te doen valt", klonk het vanach ter de bestuurstafel. Hoofdingeland Eeman is er niet over te spreken dat som mige gedeelten langs het on langs opgeleverde dijkvaak Paal/Emmaplateau voor het verkeer ontoegankelijk is ge maakt. Hij pleitte voor open stelling voor fietsers. Baron Coilot d' Escury wees echter op bepaalde afspraken die al gehele openstelling van het dijkvak niet toelaten. „Het is een compromis geweest van alle betrokkenen om sommige delen aan het verkeer te ont trekken". Van onze correspondent HENGSTDIJK - Morgenmid dag begint om half twee een team van Radio Cupido met opnamen op recreatiegebied De Vogel te Hengstdijk. Be halve verzoekplaten worden ook enkele interviews opgeno men. Zondagavond wordt het programma van 19.00 tot 21.00 uur uitgezonden op de 106.15 meter FM-band. Deze radiogebeurtenis is één van de vele activiteiten die door de vereniging De Vogel vrienden gehouden worden op het recreatieterrein. Op de agenda staan voor de komende week nog: vrijdag 5 juli kaart avond; zaterdag dansavond met het orkest The Turbo's; zondag om 14.30 uur gaaibol- len, om 19.00 uur kinderbingo en om 20.00 uur bingo voor ouderen. Maandag filmmid dag voor de jeugd, sport- en spelavond en daarna film voor ouderen. Dinsdagmiddag pop penkast en 's avonds wandel tocht met opdrachten voor het hele gezin. Woensdag bingo avond, voorafgegaan door kinderbingo. Al deze activitei ten zijn in en om de kantine op het recreatiegebied en zijn toegankelijk voor iedereen, dus ook voor niet-kampeer- ders. Donderdag 11 juli is er een viswedstrijd in het ha ventje. Van onze correspondente MIDDELBURG - De groep jongens, in leeftijd variërend van 18 tot en met 21 jaar en af komstig uit Middelburg en omgeving, oefende al maan den een ware terreur uit in de Middelburgse bar The Crazy Horse. Eén verkeerd woord van andere barbezoekers beteken de voor de groep het sein tot een afstraffing, die, aldus offi cier van justitie mr. Nijmeijer gisteren voor de politierechter in Middelburg, „er beslist niet om loog". Onder het motto 'sa men machtig' werd er op los geramd en aldus de officier van justitie, „het ging er daar- bij verdomd gemeen aan toe". Op 29 november van het vo rig jaar was het weer eens goed raak. Twee dienstplichti ge militairen werden toen in elkaar geslagen omdat ze op merkingen zouden hebben ge maakt, waar de groep 'het niet mee eens was'. Bovendien zou er een meisje zijn 'lastig ge vallen'. Drie van de vijf opge roepen verdachten hadden zich bovendien schuldig ge maakt aan diefstal van een surfplank met toebehoren uit een schuurtje in Middelburg. Een getuige had gezien hoe het drietal de spullen (met een waarde van 1400) in een auto had geladen om vervolgens te rug te keren voor het meene men van een imperiaal uit de zelfde schuur. De inmiddels gealarmeerde politie stak hier een stokje voor, waarop het drietal de benen nam met ach terlating van de surfplank. „Is de schade intussen ver goed", wilde politierechter mr. Nomes weten. „Ik wist niet wat de schade was", zo deelde een van de verdachten mee, terwijl een ander opmerkte „hiervoor geen geld te heb ben". „Maak dat de kat wijs", reageerde de politierechter, die samen met de officier van justitie van mening was, dat hier een strenge straf op zijn plaats was. A. van de B. en M. van D. werden veroordeeld tot zes weken gevangenis, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, A. van D. kreeg vier weken opgelegd, waarvan drie voorwaardelijk, E. C. kreeg een geheel voor waardelijke gevangenisstraf van drie weken, een boete van 1000 en zes maanden niet rij den (omdat hij ook nog onder invloed zijn auto had be stuurd) en A. van D. werd ver oordeeld tot een week voor waardelijk en een boete van ƒ300. Een aantal oude boerenwagens zijn de nieuwste aanwinsten voorde wagenschuur van de vereniging Den Ouwen Waogen, die op 31 augustus geopend wordt en gevestigd is achter het museum Het land van Axel. f0t0 de stem/cor j oe boer Door Frank Deij KLOOSTERZANDE/AXEL - Het is eigenlijk verba zingwekkend dat het allemaal nog op zijn pootjes te recht is gekomen. Toen acht jaar geleden wethouder J. Stolte uit Hulst, oprichter van de vereniging Den Ouwen Waogen stierf, was de verwachting dat met zijn dood meteen de teloorgang van de club werd inge luid. Die sombere voorspellingen werden zeker de eerste jaren na Stolte's bijna bewaarheid. De vereniging leid de op zijn vriendelijkst gezegd een sluimerend bestaan. Maar in feite lag het helemaal opzijn gat. Pas eind vo rig jaar kwam daarin verandering. Den Ouwen Wao gen kreeg vers bloed. De donors: Eric Colsen, thans voorzitter en Jaap Stolte, zoon van de grondlegger, nu vice voorzitter. De 'bloedtransfusie' heeft zijn uitwerking niet ge mist. Op 31 Augustus wordt achter het museum 'Het Land van Axel' in Axel de wagenschuur van de ver eniging geopend. Resultaat van een gezamelijke in spanning van de gemeente Axel, die het geld, f 40.000, fourneerde en de vereniging, die het werk uitvoerde. In de schuur komt een groot deel van de nalaten schap van J. Stolte senior te staan en spulletjes van jongens van het eerste uur zoals L. de Kerf, P. Ivens en N. van Kerckhoven. Alle drie zijn nog steeds actief lid van Den Ouwen Waogen. Een kleine greep uit de erfenis: een hondenwa gen, lijkwagens, een petroleumkar, een sjees, ploe gen, eggen, een beerwagen. Kortom vervoersmid delen en werktuigen die rond de eeuwwisseling en later in gebruik waren op het platteland. De geschiedenis van Den Ouwen Wagen gaat zeker meer dan tien jaar terug. Stolte sr zoekt naast zijn drukke werkzaamheden ontspanning. Die vindt hij in het opkopen en opknappen van boerenwagens. „Uren kon hij staan schuren. Of een kar een kwast verf geven. Het was zijn groot ste liefhebberij. En hij kreeg ook nog een aantal andere mensen zo gek om die oude spullen te gaan restaureren". De opzet van Stolte sr. is altijd geweest alle oude wagens en materialen die nog te vinden waren on der te brengen in een museum. Dat heeft hij niet mee mogen maken. In Den Dullaert in Hulst is in het prille begin een tentoonstelling geweest waar zelfs nog plaatjes voor reclamedoeleinden voor Heineken werden geschoten. Sindsdien is de col lectie nooit meer in al haar glorie aan het publiek getoond. De familie Stolte is dan ook erg blij is met de bouw van de wagenschuur. Een posthuum eerbe toon aan de oprichter van Den Ouwen Waogen. „We wisten op een gegeven moment niet wat er met de spullen van mijn vader moest gebeuren. Ze stonden opgesteld in het oude pand van Seydlitz in Hulst. Maar daar zou het wel eens ten prooi kun nen vallen aan vernielzuchtige jongeren. Boven dien ging de staat van de wagens waaraan geen onderhoud meer werd gepleegd achteruit. Mijn moeder heeft er geen plaats voor en ik heb ook geen zin om het in de tuin te zetten. Op dat moment werd de vereniging nieuw leven ingebla zen. Eric Colsen kwam erbij. Er werden plannen gemaakt voor de bouw van een wagenschuur. Het kreeg allemaal weer wat meer body en daarom hebben we nu besloten de collectie van mijn vader in bruikleen over te dragen aan de vereniging". Eén schaduwkant]e. Het museum staat niet in Hulst. „Dat is een beetje zonde. Maar ik ben toch blij dat het in de regio is gebleven, zichtbaar voor het publiek. Het gaat nu eindelijk voldoen aan het doel waarvoor pa het allemaal heeft aangeschaft". De koppeling aan het museum van Axel waar ook een originele hoerenkamer is ingericht noemt Jaap Stolte ideaal. „Hulst is misschien ook niet de aangewezen plaats voor zo'n museum. Hulst is eigenlijk altijd een regentenstad geweest. Daar woonden de mannen met de centen. Het platteland was meer de kant van Axel op. Daar zijn ook veel dingen teruggevonden. Het is nu beter op zijn plaats", vindt hij achteraf. Niet alleen vanuit historisch oogpunt gezien. De koppeling aan het Axels museum is om meerdere redenen de beste oplossing. Noemt het educatieve aspect. „Het totaalbeeld wordt interressanter. Voor scholen of groepen. Alles staat bij elkaar. We hebben nog wel niet alles teruggevonden. Veel is nog in handen van particulieren die daar geen af stand van willen doen. Vaak vanwege de emotio nele gebondenheid. Maar je krijgt nu toch een aar dig beeld van de gebruiken op het platteland in de periode na 1900". Wat ook om de hoek komt kijken, de financiën. Aankopen, onderhoud, restauratie, dat grotendeels in de timmerfabriek van Suy in Axel gebeurt, kos ten klauwen vol geld. „Vanuit een museumsituatie is dat allemaal beter te regelen. Een wiel van een boerenwagen laten opknappen kost algauw dui zend tot vijftienhonderd gulden. Dat is alleen toch niet meer op te brengen". Den Ouwen Waogen probeert dan ook op tal van manier gelden los te krijgen. Van het rijk, provin cie, gemeenten. En sinds kort ook van het bedrijfs leven. Via een sponsoringssysteem denkt het be stuur het voortbestaan van het wagenpark te kun nen garanderen. „Bedrijven kunnen een wagen adopteren. Achterop de wagen komt dan een plaatje te hangen met de naam van het bedrijf". Geld is er ook nodig om nieuwe aanwinsten in huis te halen. Al vlot het de laatste jaren niet meer zo als tien jaar geleden. „We zijn nog steeds volop bezig maar wat je vindt is sterk teruggelopen in kwaliteit. Er is ook zo gek veel niet meer. Er is enorm veel vernietigd. Toen de mechanisatie haar intrede deed stonden veel wagens en werktuigen er werkloos bij. Ze stonden in de weg en werden tot kachelhout geslagen". En wat er nog onder de mensen is is moeilijk los te weken. „Misschien dat daar nu verandering in komt. We kunnen goede bruikleenvoorwaarden aanbieden. Ik hoop dat mensen die nog oude wa gens uit die tijd hebben daar gebruik van maken. Het is een groot goed om die zaken zichtbaar te houden voor kinderen en kleinkinderen. En men sen uit de stad". De tweede tentoonstelling sinds de oprichting van de vereniging laat niet lang meer op zich wachten. Koningin Beatrix kreeg deze week tij dens haar bliksembezoek aan Zeeuwsch-Vlaande ren al een voorproefje, het gewone volk wordt za terdag 31 augustus verwacht bij de officiële inge bruikname van de schuur. Op het pleintje voor de schuur worden demonstraties graan dorsen gege ven. Er wordt een ouden ambachtenmarkt gehou den. Verder is er een rondrit door Axel met een van de wagens. De open dag van Den Ouwen Wao gen begint om 10.30 uur. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter W. Jongsma, Oude Kerkstr. 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00- 16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmor gen 8 u. dokter Kerckhaert, K. Ju- lianastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Dokter H. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmor gen 8 u. dokter J. Kole, Kerkstr. 38, Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Goes - Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter F.v. Peer, Oostsingel 132, Goes, tel. 01100-15306. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groenen dijk 52, Kloosterzande, tel. 01148- 1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhelmina- laan 13, Hulst, tel. 01140-14215. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hans weert, Yerseke, Zeeburg 1 en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter P. Polderman, tel. 01131-1300. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17- 17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. Constandse, tel. 01134- 1444. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter J. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Zon dag dokter A. Bruynzeel, Heren gracht 68, tel. 15814. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A. 185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150- 14000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-14000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter van Pelt, tel. 12225. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter D. Bom, tel. 12233. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30- 13 uur en 17.36-18 uur. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaarts dijk-Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek - Tel. 01157- 1843. Terneuzen - Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en Overslag - Tel. 01155- 1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. xxxMidden-Zeeuwsch-Vlaande ren, Terneuzen en Axel - Dieren arts M.P. Schaub, W. de Zwijger- laan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwij gerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreek uur 13.30-14 u. en Axel Dierenkli niek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11- 12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huis dieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 12.36-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts A.v. Bruinessen, Ro manlaan 28, Aardenburg, tel. 01177-2398. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreek uur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minne- poortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Willemsen, Em- mausstr. 5, IJzendijke, tel. 01176- 1756. Spreekuur zat. en zond. 12- 12.30 uur. O ost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts A.v. Ravels, Stationstr. 14, Hulst, tel. 01140-12205. Spreek uur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts Luc Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Spreekuur zat. en zond. 10-11 u. Walcheren - Tandarts A. Oort, To- bagolaan 6, Vlissingen, tel. 01184- 78290. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts H. Heijers, Hoofdstr. 77, Kort- gene, tel. 01108-1992 en tandarts W. Duininck, Dorpsstr. 93a, Krabben dijke, tel. 01134-2855. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen. Middelburg - Apotheek Humme- len, Markt 69, tel. 12134. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Souburg, C.v. Perestr. 1, tel. 61593. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg-St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200.

de Stem | 1985 | | pagina 11