Domme pech treft ploeg - Post PLUIM VOOR JELLE NIJDAM EN MAARTEN DUCROT Cyrille Guimard in problemen Teun van Vliet inzinking te boven TUSSENTIJDEN Karige 1 voor vi in lour Problemen criteriums i Tour de Frai kleintje intje Werelduurecord-poging van Vandenbroucke van de baan Door Hein Groothuis en Jean Nelissen. Ploeg van Hinault kapitalist Laserstraal helpt Kuiper Jac van Meer nu beter op z'n gemak Enkelblessure voor Herrera VOOR VOLGEN René Mart,ens in Ulvenhout DINSDAG 2 JUL11985 Van onze speciale verslaggever FOUGERES - Domme pech heeft de renners van Pe ter Post van de tweede plaats in de ploegentijdrit af gehouden. De formatie van de Amstel- veense ploegleider, die vorig jaar de Renault-equipe moest laten voorgaan en nu de ploe gen van La Vie Claire (eerste) en Kwantum, verloor enkele tientallen seconden, doordat Theo de Rooij kort na het ver trek lek reed. Theo de Rooij„Na een kilo meter of vijf kreeg ik een lek ke band. Het was op een hoogst ongelukkig moment, omdat we net lekker in ons ritme waren". Peter Post, die in het verle den in een dergelijke situatie weieens een renner opofferde (Bert Pronk), besloot onmid dellijk dat een deel van de ploeg op de coureur uit Spau- beek moest wachten. Theo de Rooij„Rooks, Veldscholten en De Keulenaar knepen voor mij in de remmen. Tevoren was er niets over afgesproken. Er was vooraf alleen gezegd dat in al le gevallen gewacht moest worden op Eric Vanderaerden en Phil Anderson. Dat ze voor mij afstopten, had natuurlijk te maken met het gevaar dat ik anders niet op tijd zou bin nenkomen". Het kwartet Panasonic-ren- ners kreeg snel weer aanslui ting met de rest van de ploeg, die uiteraard niet op volle toe ren was verder gegaan. Theo de Rooij„In een mum van tijd waren we terug. We zullen echter toch gauw een twintig seconden verloren hebben. Het rotte was bovendien dat de formatie verstoord was. Door de opgedane ervaring in de training hadden we een vaste volgorde, waarbij de sterken en wat minder sterken werden afgewisseld. Het had geen zin om de oorspronkelijke forma tie weer op te zoeken, want dat had voor nog meer verwarring gezorgd. Bovendien liep het redelijk". En zenuwachtig was de bri gade toch al. Henk Lubber- ding: „Op een gegeven ogen- Eric Vanderaewrden in het geel op kop bij de ploeg van Peter Post. Naast hem Johan Lammerts. blik hoorden we dat we een minuut achter lagen. Toen raakten we toch wat in pa niek. Er werd sneller overge nomen. Daarmee rij je een ploeg toch kapot op zulke klimmetjes". Een feit was in ieder geval dat in de slotfase - vanaf 15 ki lometer voor het einde - vijf renners moesten afhaken. Eerst loste De Keulenaar, even later volgden Nulens en De Rooij en daarna moesten ook nog in volgorde Lubberding en Lammerts de rest laten gaan. Theo de Rooij„De jongens die er af moesten, hebben echter stuk voor stuk formidabel ge werkt, alles gegeven. Bij ons is het zo dat als iemand voelt dat de kaars uitgaat, hij nog even zolang mogelijk voluit op kop komt. Als laatste aan de staart blijven rijden heeft geen zin, zorgt alleen maar voor frus tratie bij de rest. Het is en blijft een genadeloze discipli ne Grote teleurstelling heerste er zeker niet bij Post's ploeg na afloop van het karwei. Theo de Rooij„We waren uit gegaan van een plaats bij de eerste drie, vier. De tijd van Raleigh-ploeg, toen we de ploegentijdrit steeds wonnen, is voorbij. Andere ploegen zijn ook ontzettend verbeterd in de breedte". Van onze speciale verslaggever FOUGERES - Teun van Vliet is de inzinking, die hij de eer ste dagen van de Tour kende, en met name dan de eerste dag, te boven. Na de finish van de ploegentijdrit zei de Verandalux-kop- man: „Ik had vandaag mijn beste dag. Ik ben geen moment in moeilijkheden geweest. Op het laatst kon ik zelfs nog ver snellen. Dat geeft hoop voor de komende weken. Ik kan er nog steeds niet bij dat ik in de proloog zo slecht heb gereden. 's Morgens had ik drie uur getraind en 's middags had ik nog eens anderhalf uur achter de auto gereden. Ik had er dus al les voor gedaan. Toen het er op aankwam, was ik echter geen cent waard. Het blijft een raadsel voor mij". Van onze speciale verslaggever FOUGERES - In vier dagen heeft de ploeg van Paul Köchli met favoriet Bernard Hinault de grootste greep uit de prijzenpot gedaan. De ploeg Post is tweede, de ploeg Raas vijfde. Het geldklassement, bijge werkt tot en met de ploegen- tijdrit, is: 1. Köchli20.000 2. Post16.375 3. De Kimpe13.510 4. Berland7.010 5. Raas6.945 6. De Gribaldy6.690 7. Boifava4.375 8. Geminiani3.380 9. Godefroot3.125 10. Guimard2.810 11. Wouters1.425 12. Ocana1.290 13. Perurena1.005 14. Echevarri470 15. Reverberi465 16. Swerts365 17. Minguez355 18. Meza315 Raas schreeuwt pleeg vooruit Van onze speciale verslaggever Hein Groothuis FOUGERES - Gerrit Solleveld, de man, die evenals Henri Manders met achterstand op de rest arriveerde, was de grote man in de Kwan tum-ploeg, die beslag legde op de tweede plaats in de ploegentijdrit. „Ik ben totaal leeg. Heb alles gegeven wat ik had", aldus de forse Westlander, die uitgebreid lof kreeg toegezwaaid van ploegleider Jan Raas en zijn ploeg genoten. De met schorre stem pra tende Jan Raas („Op het laatst heb ik suf geroepen; ik werd toch weer nerveus"), liet dui- delij k merken dat hij onder de indruk was van de coureur uit De Lier, die bij de amateurs een faam had als tijdrijder. „De ploeg in zijn totaliteit heeft verschrikkelijk goed ge reden, Solleveld echter in het bijzonder". En Leo van Vliet: „Over het geheel was Solleveld de beste. Ducrot heeft in de laatste tien kilometer ontzettend veel ge daan". Dezelfde Ducrot had in het begin wat moeite. „Die Solleveld ging in het begin zo hard, dat ik dacht: Ik wou maar dat hij van zijn fiets schoot. Ik moest in die aan vangsfase ook een keer bijna lossen, maar dat had alleen te maken met wat ongelukkig aflossen". Joop Zoetemelk (Jan Raas: „Hij ging weer als vanouds") sloot zich bij de an deren aan: „Solleveld reed heel goed. De nieuwe jongens kwamen ook goed uit de verf. Nijdam en Ducrot verdienen ook een pluim". Jan Raas wilde er na Solle veld nog een man uitlichten. „Shapiro heeft ook verschrik kelijk goed gekoerst. Ik had gehoord dat hij dit werk vorig jaar in de ronde van Neder land met een gemengde ploeg voortreffelijk had gedaan. Daarom had ik goede hoop. Ik moet zeggen dat het is uitge komen", aldus de Zeeuw, die in zijn opinie gesteund werd door Zoetemelk. „Die Shapiro kan toch veel, is niet zo'n mis koop als is beweerd". Voorzichtig Volgens Jan Raas was zijn ploeg voorzichtig begonnen. „Ik had gezegd dat er niet te hard vertrokken mocht wor den, omdat er enkele zwakke schakels tussen zaten. Met na me Manders. Dat bleek later ook wel, want hij moest er een kilometer of zes voor het ein de, vlak voor Solleveld, af". Van de opzet kwam niet zo veel uit, want Kwantum had na 23.5 kilometer de snelste tijd van alle ploegen. Zoete melk: „We hadden tevoren eigenlijk niks afgesproken, al leen dat we zolang mogelijk op kop zouden blijven. We zijn in feite continu doorgegaan. Het haperde nooit". Toch had het volgens Jan Raas nog sneller gekund. „Halverwege ging het een beetje te tam. In een ploegen tijdrit moet je echt forceren. Op het laatst waren er een paar jongens bang om gelost te worden. Ik had liever gezien dat die - namen noem ik niet - dezelfde instelling hadden ge toond als Solleveld. Dat had toch gauw tien, twintig secon den gescheeld. Voor winnen of niet kan dat veel uitmaken". Van onze speciale ver slaggever FOUGERES - Hennie Kuiper wordt behandeld met een laserstraal in verband met de ontste king, die hij aan zijn zit- vlak heeft. Kuiper: „De behande ling met die laserstraal schijnt het genezingspro ces te bespoedigen. Ik kan ook wel merken dat het geholpen heeft". De Kwantum-formatie op weg naar de tweede plaats. Op kop Adrie van der Poel en Ludo Peeters. FOUGERES - De ploeg van Bernard Hinault heeft de ploegentijdrit rustig opgebouwd. Bij het eerste tussenpunt had zijn tiental de derde tijd. Snelste was daar de ploeg van Raas. De ploeg Post had bij de eerste tijdwaarneming zelfs de tiende tijd om tenslotte derde te wor den. De uitslag van de ploegentijdrit met de tussentijden is: 23,5 km 5t3 km 73.5 km 1. Köchli30.06(3) 1.09.11(1) 1.30.09 2. Raas29.54(1) 1.09.39(2) 1.31.09 3. Post30.40(10) 1.09.57(3) 1.31.12 4. Berland30.21(5) 1.10.00 (4) 1.31.21 5. Boifava30.18(4) 1.10.09 (6) 1.31.31 6. Guimard30.37(8) 1.10.23 (7) 1.31.31 7. Geminiani30.02(2) 1.10.01 (5) 1.31.33 8. De Kimpe30.27(6) 1.10.58(10) 1.32.19 9. Godefroot30.30(7) 1.10.43(8) 1.32.33 10. De Gribaldy31.12(13) 1.11.25(11) 1.33.01 11. Swerts30.42(11) 1.10.56(9) 1.33.01 12. Ocana30.38(9) 1.11.29(12) 1.33.42 13. Echavarri30.49(12) 1.11.31 (13) 1.33.49 14. Wouters31.26(14) 1.12.36 (14) 1.34.47 15. Minguez31.40(16) 1.12.47(15) 1.35.29 16 Reverberi31.38(15) 1.13.23(16) 1.36.01 17. Meza31.53(17) 1.13.53(17) 1.36.33 18. Perurena32.06(18) 1.14.47(18) 1.37.28 Van onze speciale verslaggever FOUGERES - Vorig jaar was de wie lerploeg van Cyrille Guimard veruit de beste in de ronde van Frankrijk. Laurent Fignon werd eindwinnaar, Vincent Barteau droeg twaalf gele truien voor Fignon er zeven ging opha len, de ploegentijdrit werd gewonnen, terwijl Fignon, Madiot, Mentheour, Ju les en Poisson nog negen etappes ver overden. Hoewel de Tour pas vier da gen onderweg is, staat al vast dat de 'wonderploegleider' het dit keer met heel wat minder moet stellen. De ploeg bleef in de openingsfase vrijwel anoniem. Guimard heeft dan ook zelden zo veel problemen gekend als dit seizoen. Zijn Spaanse collega Luis Ocana 'ronselde' Pascal Jules en Vincent Barteau voor volgend jaar. Guimard liet ze prompt buiten de Tour-ploeg. Fignon raakte geblesseerd en moest geopereerd worden. Plaats vervangend kopman Charly Mottet sukkelde langdurig met pijnlijke knieën. Guimard had in het voorsei zoen ook de grootste moeite de discipli ne in zijn formatie te handhaven. Jules stond kleding te verkopen in zijn boe tiek in Parijs op dagen dat hij eigenlijk moest trainen. Barteau liet zich overal fêteren als gele-truidrager en kwam in de wed- Cyrille Guimard: .problemen - FOTO DE STEM JOHAN VAN GURP strijden nauwelijks nog vooruit. Cock van Leeuwen uit Leiden, soigneur in de ploeg van Raas, zag in de ronde van de Oise het volgende tafereel: „Barteau stapte midden in het peloton af. Zo maar. Hij smeet zijn fiets met een boog aan de kant, trok zijn handschoentjes uit en de pet van zijn kop en ging de monstratief in de berm zitten. Ik rij geen meter meer verder, zei hij. Gui mard heeft lang op hem in moeten pra ten om hem weer op de fiets te krij gen". Tijdens de eerste etappe van de ron de van Luxemburg stapte Philippe Bouvatier, die het talent zou hebben de nieuwe Anquetil te worden, af. Bouva tier vertrok naar huis met de medede ling aan Guimard: „Ik stop met wiel rennen". Guimard kreeg Bouvatier weer in het zadel en in de Midi Libre reed hij zelfs een keer in de prijzen. Intussen was een veel groter pro bleem op Guimard afgekomen. Renault liet doorschemeren de sponsoring van de wielerploeg te beëindigen. De auto mobielfabriek leed de laatste jaren grote verliezen en heeft al 15.000 arbei ders ontslagen. Guimard is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. Als zijn ploeg uit elkaar valt, wordt dat heel moeilijk. Het is immers lang niet zeker dat hij Fignon kan behouden. De Tour-winnaar van 1983 en 1984 heeft, -..danks een verloren seizoen 1985, astronomische bedragen aangeboden gekregen van andere merkenploegen. Onder meer van die van Ocana en van Ben van Erp. Van onze speciale verslaggever FOUGERES - Jac van Meer voelt zich nu beter op zijn gemak tussen de Fransen van de Skil- ploeg dan in het voorsei zoen. Van Meer: „De Skil- ploeg van het voorseizoen en die van nu zijn twee totaal verschillende ploe gen. De Fransen interes seerden zich geen moer voor de klassiekers. Nooit reden die Fransen voor aan. Nu zijn ze daarente gen ontzettend gemoti veerd. Daaruit blijkt wel dat de Tour voor hen iets zeer speciaals is". Jac van Meer voelt zich in de formatie van De Gribaldy allerminst als een vreemde eend in de bijt. „Ik word goed geac cepteerd en ze betrekken me ook overal bij", aldus de Westbrabander, wie het werken voor kopman Sean Kelly wel bevalt. „Kelly is een gemakkelij ke kopman. Je moet hem alleen goed wakker hou den voor de sprintjes". Televisie: Nederland II: 1541 16.55 uur rechtstreeks verslj van de vierde etappe van F01 gères naar Pont-Aude® Quillebeuf. Tevens versla van de tenniskampioensch; pen van Wimbledon. Nederland II: 18.20-18.40 samenvatting van de etappe. ui vierd BRT I: 15.45-16.40 uur recht streeks verslag van de vierd etappe van Fougères naa Pont-Audemer Quillebeuf Radio: Hilversum I: 14.03-17.1 uur Radio Tour de France. 2.7 1985 4eRIT 239 km Bourneit La Hsuii wumm Woillebeulft PONT-AUDEMER# Lisieu Xrj/Chfc St -Pierre-sur-Dives,^? Ouilly Conde-sur-Noireau Mortain St -Hilaire-du-Harcouet Louvigné-du-Désert 'Q FOUGERES IfltmiMcWl SI-German- j M<""rele' Bffgg sur-Bresle ^l[quigny Hornoy "SpNeutchatel NEUFCHATEL EN BRAY WIMBLEDON AANBIEDING Kennex bronze ace 100% kunststof frame - uitstekende balans - zeer licht - 1/a racket Normaal 299 tijdens Wimblebon Intersport Brejaart Breda Veemarktstr. 30, tel. 076-133975 Van onze speciale verslaggever FOUGERES - De Columbian Luis Herrera heeft tijdens d( eerste etappes van de rondi van Frankrijk last gekregen van een ontsteking in zijn rechterenkel. Vorig jaar won Herrera de bergetappe naar L'Alpe d'Huez. In zijn tweede Tom heeft 'Lucho' nog niets anders gedaan dan in de staart van het peloton meerijden. Tijdens de laatste ronde van Spanje kreeg Herrera last van tendi nitis in beide knieën. Hij g'ni voortijdig naar Columbia te rug. Hij werd prompt tweede in de Clasico RCN en hij won de ronde van Columbia. Daa' schijnt Herrera zijn enkelbles sure te hebben opgelopen. Van onze speciale verslaggever FOUGERES - De aanval van de Belg Jean-Luc Vandenbrouckj op het werelduurrecord van de Italiaan Francesco Moser (5M kilometer) is van de baan. De Waal wilde het doen op de piste van La Paz in Bolivia juni zou hij daar al gaan proefdraaien. Vandenbroucke behoc de daarom de Tour de France niet te rijden. Hij is toch gestart Plumelec. De financiering van de uurrecordaanval kwam 1 losse schroeven te staan. Zijn sponsor stopt er wellicht aan n, einde van dit seizoen mee. Vandenbroucke zoekt nu nie-* geldschieters. „Ik val het uurrecord beslist een keer aan". plNSDAG 2 JUL11985 .S vj/- TV Heieen Hage kon nadat zij d emoties nauwelijks de baas. Van onze specie FOUREGES - De ondergeschi ronde van Frankrijk wordt h in het prijzenschema. Weliswa aan de tweede vrouwen-Tour nationaliteiten aanwezig, in worden de vrouwen voor hu loond. Het vorig jaar klaagde Mie won en groene trui mee vrouw in afeigeschiedenis met na afloop van de Tour de Frar om uit de kosten te komen. Dit jaar is het prijzenscher brengt bij de dames vier tienl 280. Wie als eerste dame ovi krijgt ook vier tientjes, de gro tig gulden per dag op. Vergelijk de beloning van c onderstaande lijstje, etappezege: mannen 5600, vr gele trui: mannen 800 per da; groene trui440 voor de man: berg: mannen 480, vrouwen j Indzege: mannen 80.000, vroi tweede in Parijs: man 44.000 derde in' Pa rij sman 32000, i groene trui: man 12.000, vroi totale prijzenschema: mannen Van onze sporti 'BREDA - De problemen rond de "s de door Felix Levi tan een wc uitstonden, zijn opgelost. Inmiddels hebben de orga nisatoren van het wereldkam pioenschap op de weg in de Verenigde Staten namelijk °°k besloten hun wedstrijden een week op de kalender naar achteren te schuiven. Daar mee ontstaat er voldoende ruimte voor de profkloersen in Nederland na de ronde van frankrijk. Hadden de Amerikanen echter niet willen wijken dan aouden Boxmeer, Thorn, Maastricht, Chaam, Waterin- 8en, Kwadendamme, Simpel- veld, Venhuizen, Sas van Gent en Schijndel in de laatste week Van onze sportredactie ulvenhout - René Mar- •Jis, de winnaar van de mon- fwkiassieker Bordeaux-Pa- 'JS dit seizoen, zal op 17 juli iht"1 'le* verfrek staan van het jj^rnationale wielergala van J !erder 's Let al zeker dat °han van de Velde, eerste in Puntenklassement in de nde van Italië, in Ulvenhout \1n de JPartij zal zijn. Verder, aat dë deelname van Frits urard vast.

de Stem | 1985 | | pagina 6