De Westerschelde viert jubileum met wedstrijd isoleren! Belg per badkuip Schelde over Fraai wandkleed voor strandkerk in Cadzand I Rotary actief voor poliobestrij ding DUITSE HERDERS NAAR SAS VAN GENT ELASTIEKEN KOUSEN v.d. Walle Blommaert Uitslagen wedvluchten SUPP HOSE fVetf DINSDAG 2 JUL11985 Oosterhout Jeu de boules in Sluiskil voor ouderen Tweekamp schutters bij St.-Sebastiaan 3.O. Praalstoet Gouden Boom trekt door Brugge markten politierapport VAN ZEELAND VAN TERNEUZEN NAAR VLISSINGEN Tocht tegen examens Plaatselijk nieuws Aardenburg Cadzand Oostburg Sluiskil A55 Tevens Drogisterij Parfumerie Stationsweg 9 Hulst Tel.nr. 13093 s<\sV op keurige stand 4-kam. appartement t.k. m. badka mer, balcon, lift enz Pr. slechts 68.500,- k.k. Voor bezichtiging tel. 076- 417717. <Zp e* te huur gevraagd GEZOCHT: huurwoning in Axel. Tel. 01130-3384. ONG. HR., 43 jr., r.k., eer lijk, rustig type, zacht ka rakter, liefh sport, actua, film z.k.m. nette dame, knd. welkom. Br. H.5011," rel.bur. I.P.A., Postb. 577, I Valkenswaard. I WELKE van Langevelde heeft zijn stamboom sa mengesteld? Zo ja, hel I dan 01180-14480. RD PLEXIGLAS VOOR AZING serres - terrasoverkappingen I RAMEN, DEUREN aag een prijsopgaaf voor list hokje) Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De kring West-Zeeuwsch-Vlaande- ren/Walcheren hield met een deelname van 368 dui ven een concours vanuit Sint-Vincent. Winnaar werd een duif van j Poortvliet uit Middelburg met een gemiddelde snelheid van 1232,94 meter per minuut, len 7. R. Jansen, Waterland- kerkje; 3. A. Wille, Groede; 4. p Bakker, Middelburg; 5 en 6. H. Calon, Hoofdplaat; 8 en 10. j du Puy, Biervliet; 9. L. Schoolmeester, IJzendijke. CC Zuid-Bevelaad, 229 duiven, 1422,88 mpm: 1. J. Bal, Kwaden- iamme; 2. L. Goedegebure, 's-Heer Arendskerke; 3. C. van de Velde, Goes; 4. Joh. van de Velde, 's-Heer Arendskerke; 5. Weststrate-Mar- tens. Goes; 6. Joh, Poelman, 7. C. van Dalen, beiden 's-Heer Arends- jerke; 8. D. van Bommel en zoon, Kruiningen; 9. J. Geluk, Heinkens- (and; 10. W. Muller, Wilhelmina- dorp. Compiègne CC Zuid-Beveland, 1738 duiven, 1674,09 mpm: 1. J. Philipse en zoon, Yer- Van onze correspondent SLUISKIL - De stichting Wei rijn voor Ouderen verzorgt vandaag in het dienstencen trum De Sterre vanaf 14.00 uur ten jeu de beules-middag. Dit uit Frankrijk afkomsti ge spel (daar wordt het meest al pétangue) genoemd is al een paar duizend jaar oud en wordt gespeeld door twee leams van elk 2 a 3 personen opeen veldje van 3,5 bij 13 me ier. Mocht er bij de ouderen veel belangstelling bestaan voor het jeu de boules, dan is het de bedoeling een club op te rich ten. Van onze correspondent AARDENBURG - De Aarden- burgse handboogmaatschap pij St.-Sebastiaan heeft, naast het Europees jeugdkampioen schap, nog een belangrijk loernooi te organiseren. Dat is een tweekamp op de staande wip tussen de beste schutters van Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Be verand. Dit is moge lijk nu het schietterrein in Aardenburg aanzienlijk is uit gebreid. De tweekamp is zaterdag 6 juli op de Gaaipersweide aan de Heerendreef vanaf 14.00 uur. Er zijn wedstrijden voor de beste 24 schutters van Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland. De beste vier strijden tegen elkaar en ook de schutterskampioenen van de tóde streken. Bij de jeugd is ten gelijkwaardige wedstrijd- »orm, waarvan de strijd ook bij St.-Sebastiaan wordt afge werkt. WEG 11-MIDDELBURG EL. 01180-29056 Van onze correspondent BRUGGE - Naast de bekende Processie van het H.-Bloed 'rekt dit jaar op 18 en 25 'ugustus, ook de vijfjaarlijkse Praalstoet van de Gouden 'oom door de Brugse binnen- Had. Deze gouden boomstoet klooft nog grootser te worden 'an de toch al spectaculaire Bloedprocessie. De praalstoet van de Gou- fcn Boom is een herdenking l'an de dood van Maria van "ourgondië na een val van kar paard en beeldt verschil- etide episoden van haar leven "it. Maria was de laatste zelf standige gravin van Vlaande- kn en Bourgondië, voor zijn huwde met keizer Maximi- fean van Oostenrijk. Hun «einzoon was de latere keizer "arel de vijfde. AMSTERDAM, 1 juli - Aardappel- ^taijnmarkt: In Bintje 50 mm berden 94 contracten verhandeld v°or levering april bij een prijs Jn ƒ28,20 tot ƒ28,10 per 100 kg. De ^mming was prijshoudend. JAPELLE - Frambozen per doos an 200 gram: Glen Glova I 181- met dop 209. Malling Promice I ïJ'lOO, met dop 153. Frambozen IB l' II 30, IIA 27, 11x9 52. Rode bes- p per doos van 200 gram: IA 76- IB 63-67, II 52. Rode bessen per gosvan 500 gram: IA 163-173, IB 1Z7 Rode bessen 2 kg krat prijs per g: IIA 281-286, IIB 207-213. Aard- Jïen per doos vart 200 gram: I 126. Jardbeien 2 kg krat prijs per kg: II ^J-550. Kasbramen per doos van W gram I 350. Groente: boskroten bloemkool 160-300, rode kool spinazie 185-209, princessebo- gi 460-490, prei 370. Tomaten IA P-MO, IB 950. Aardappelen: I 43- Wielingen 41-46, kriel 42-74. seke; 2. Steenhard-Princen, Goes; 3. J. Oele, 's-Gravenpolder; 4. J. van Eykeren, 's-Heerenhoek; 5. W. de Witte, Goes; 6. A. de Bruin, Yerseke; 7, H. van Noorden, Kruiningen; 8. C. Steenhard, Goes; 9. J. van Maldegem, Heinkenszand; 10. F. Glerum, Kruiningen. De Zeeuw Goes, 271 duiven, 1666,35 mpm: 1 en 8. Steenhard-Princen, 2. W. de Witte, 3. C. van de Broek, 4. Witte-Keijzer, 5,6 en 7. A. Mulders, 8. F. Voois, 10. R. van de Pijl- Blauwe Dofier Hansweert, 114 duiven, 1638 mpm: 1. A. Bogers jr, 2 en 7. Peter Ockê jr, 3. A. Dommanchet, 4. De Klerk en zoon, 5. L. van Ertvelde, 6,9 en 10. De Leeuw en zoon, 8. C. Lepoeter j r. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 141 dui ven, 1666 mpm: 1 en 9. J. van Eykeren, 2,3,5,7,8 en 10. H. Janse, 4 en 6. P. Rijk. De Poetduif Lewedorp, 144 duiven, 1649 mpm: 1 en 9. C. Rijk, 2 en 6. G. van Strien, 3 en 4. P. van 't Westeinde, 5. A. Hazen, 7. M. Ars, 8 en 10. C. Hermes. O vervliegers Ovezande, 1662 mpm: 1. J. Oele, 2. Joh. Rentmeester, 3. J. van Steenbergen jr,.4 en 6. P. Oele, 5 en 8. J. Doene, 7. L. de Jonge, 9 en 10. P. Rent meester. SCHOONDIJKE - Gisteren om 17.20 uur is de wielrijder A. P. de H. uit Schoondijke ge wond geraakt toen hij door de bromfietser O. van B. uit Bier vliet werd aangereden. Dit ge beurde toen de fietser de weg van de Dorpsstraat wilde oversteken, een passerende auto voorbij liet rijden en on voldoende op de brommer let te. De fietser De H. had een hoofdwond en andere schaaf wonden. De bromfietser Van B. had een stijve nek en klaag de over duizeligheid. Na be handeld te zijn door dokter Hermanides konden beide ge wonden naar huis. SLUISKIL - Gistermorgen werd een inbraak ontdekt in de woning van de familie D. aan de Baljuwlaan te Sluiskil. De inbraak is gepleegd, terwijl de bewoners met vakantie wa ren. Vermist worden een vi deorecorder, een stereo-instal latie en vermoedelijk een com puter. Verder waren alle kas ten in de woning doorzocht. Men was binnengekomen via de achterzijde. VLISSINGEN - Gistermiddag is getracht brand te stichting in het gebouw van de Sociale Dienst. Tussen 12.30 en 13.00 uur werd een molotovcocktail tegen de gevel naast de hoofd ingang gegooid. De politie ver zoekt eventuele getuigen zich te melden op het politi bureau of telefonisch contact op te ne men met nummer 01184-15050. fc». £1; Vaneen onzer verslaggevers TERNEUZEN - Na een afgelo pen zondag goed verlopen oefentocht over het kanaal van Terneuzen naar Gent, heeft de 28-jarige Adriaan Laenen uit Ertvelde (B) beslo ten eind augustus met zijn va rende badkuip de Wester- schelde over te steken van Terneuzen naar Vlissingen. „Als ik tenminste daarvoor toestemming krijg van de 'in'. :,i i v bfi 'f S', 30 Tl 6 PAGINA ZEELAND 3 irV 'V, fj, 7 "S." autoriteiten en mensen kan vinden die bereid zijn mij met twee schepen te begeleiden", aldus de Belg. De oefentocht over het ka naal Gent-Terneuzen, waarbij Laenen zijn nieuwe lichtge wicht-kuip uitteste, verliep zondag zonder problemen, om 11.00 uur ging hij in Terneuzen van start en werd de kuip tot Sas van Gent geëscorteerd door een boot van de RP te water, een taak die aan de grens door een Belgisch pa trouille-vaartuig werd over genomen. Om 18.45 uur ging Laenen bij het Gravensteen te Gent weer aan wal. „Ik heb in totaal 42 kilometer afgelegd in 9 uur en 45 minuten. Maar omdat ik enkele sluizen moest passeren zat daar ook nogal wat wacht tijd bïj", zegt hij. De oversteek van de Wes- terschélde moet dienen als een serieuze voorbereiding op een tocht per badkuip over het Kanaal van Calais naar Dover. Deze stunt heeft de Belg voor volgend jaar op het programma staan, mits hij sponsors kan vinden. Eigena ren van schepen, die hem eind augustus willen begeleiden van Terneuzen naar Vlissin gen, kunnen contact opnemen met Adriaan Laenen, Heyfort 28, Ertvelde 9068 (B). a Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In verband met het te houden volkspeti- tionnement tegen de plaatsing van de kruisraketten, houdt het Vredesplatform Terneu zen een demonstratieve tocht. De tocht wordt gehouden vrijdag 5 juli om 19.30 uur. Men vertrekt vanaf de Axelse Dam. - - v - Van onze correspondent SAS VAN GENT - De vereniging voor Duitse herdershonden De Westerschelde uit Sas van Gent, houdt zon dag 7 juli een jubi leumwedstrijd ter ge legenheid van het 15- jarig bestaan van de club. Ongeveer 75 Duitse her dershonden uit binnen- en buitenland zijn die dag van af 10.00 uur op het terrein van de kringgroep (De Valc- ke) te bewonderen. Secreta ris Marc Dhooge van De Westerschelde rekent met name op een flinke Belgische deelname, maar vertelt ook dat de Nederlandse herders- hondbezitters zich niet onbe tuigd zullen laten. De honden komen in de wedstrijd uit in zes klassen: drie leeftijdsklassen reuen en drie leeftijdsklassen te ven. „Bedoeling is dat de honden vooral op hun voor komen worden gekeurd.Za- ken als bouw van de bond, stand, lopen en dergelijke spelen hierbij voor het oog Demonstratie van africhten van herdershonden van de keurmeesters een be langrijke rol", vertelt Dhooge. „Daarnaast is een dergelijke dag een prachtige gelegenheid voor ons om de stand van zaken van het - FOTO WIM KOOYMAN Duitse herdershondenras eens op te nemen. Vooral voor de fokkerij, die de hon den op gebruikswaarde be kijkt, is dit belangrijk". De herders worden ge keurd door de keursmeester Van Benschop uit Den Haag en Van Oirschot uit Tilburg. „Deze mensen voeren zowel een stand- als een loopkeu ring uit", aldus de organisa tie. De keuringen beginnen zondag 7 juli om 10.00 uur en duren tot ongeveer 17.00 uur. Voor het begin is er een con trole door een dierenarts. Di verse autoriteiten op hon- dengebied zijn die dag in Sas van Gent aanwezig. Sport wethouder L. Marquinie reikt na afloop de prijzen uit. Elke hond ontvangt een prijs. „Publiek is vanzelfspre kend van harte welkom en deze keuring is een ideale ge legenheid eens kenftis te ma ken met onze club en het Duitse herdershondenras", zegt Mare Dhooge. De entree is ƒ2,50 inclusief catalogus, kinderen jonger dan 14 jaar hebben gratis entree. Behal ve deze jubileumwedstrijd is er in augustus ook nog een barbecue voor de leden als jubileumactiviteit. De Wes terschelde startte in 1970 en is inmiddels uitgegroeid tot een bloeiende herdershon denvereniging met 35 leden. TT" Een fraai wandkleed siert de strandkerk in Cadzand Van onze correspondent CADZAND - De Sint-Bonifatiusstrandkerk van Cadzand is sinds zaterdag een fraai kunstwerk rijker na de officiële over dracht aan de werkgroep Strandkerk en de stichting Toeristen zielzorg van een wandkleed, dat vervaardigd werd in Teterin- gen. Twee jaar lang is aan het enorme kleed gewerkt. Het resultaat mag gezien worden en de talrijke bezoekers van de strandkerk in het afgelopen weekeinde roemden het 'monni kenwerk' van de creatieve dames, mevrouw Duffels uit Breda, zuster Norberta van Bethanië, zuster Irene van Bra kei en de ontwerper pater Bogaard. Mevrouw Duffels en pater Bogaard - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER waren zaterdag in Cadzand aanwezig bij de eucharistieviering. Zij werden verwelkomd door Walter Dierick van de werkgroep Strandkerk, die de grote inzet en edelmoedigheid van degenen die het kunstwerk vervaardigden, prees. Hij noemde de schen king groots en edelmoedig. Pastor Eddy Wydooghe ging in zijn preek in op de voorstel ling van de 'wonderbare visvangst' en zegende het kleed, daar bij de hoop uitsprekend dat het een middel zou zijn om te bidden en na te denken. Kees de Koning uit Middelburg, penningmees ter van de stichting Toeristenzielzorg, éprak een dankwoord na mens de stichting en bood de gasten uit Teteringen een boeken- bon aan als een 'klein bewijs van grote dankbaarheid'. ■r»Tr HULST/HONTENISSE - Over de hele wereld tast po lio elk jaar ongeveer een half miljoen kinderen aan. Bijna 50.000 sterven aan deze ziekte. Het zijn vooral de zuigelingen die zeer kwetsbaar zijn. „Kinderverlamming komt in onze westerse wereld bijna niet meer voor. Toch kennen de meesten van ons nog wel een voorbeeld van deze ziekte die vaak erge verminkingen ten gevolge had. In de huidige wereldsituatie is het verschil tussen de bestrijding van deze gevreesde ziekte schrijnend. Daarom moeten wij iets doen voor de ontwikkelingslanden". Aan het woord is Walter van Driessche, secretaris van de Rotary Club Hulst/Honte- nisse. „Rotaryclubs uit de ge hele wereld hebben het ge vecht tegen de polio de laatste jaren opgevoerd. Het eerste plan werd ten uitvoer ge bracht in de Filippijnen in 1980. Het doel was ongeveer zes miljoen kinderen hier te vrijwaren - van deze ziekte. Binnen de twee jaar daalde het aantal poliogevallen met 60% in dit land. Voor Rotary een klein succes en een aan moediging om op de ingesla gen weg voort te gaan". Geen klein plannetje dat zo maar eventjes achter een bu reau is opgesteld. Het omvat een wereldomvangrijk pet van communicatie en een goede strategie om het totaalplan uit te stippelen. „Het hoofdbureau van Rotary International koos in 1982 voor het volgende plan", vult de scheidende voorzitter Theo de Koning aan; „Als de Rotary in 2005 zijn honderdste verjaardag viert moeten alle kinderen in de wereld geïmmuniseerd zijn tegen polio. In Hulst proberen we geld in te zamelen met de opbrengst van een One-man- show", aldus de Koning. „Na tuurlijk gaat alles in samen werking met de WHO (World Health Organisation) en UNI CEF. De aantal ja: die nodig zijn voor het immu- niseringsprogramma en fi nanciert ook andere projecten zoals de aanschaf van de nodi ge koelkasten, thermosflessen, brandstoffen en voertuigen", vervolgt hij. „Bovendien wil len wij, als men er om vraagt, aan elk ontwikkelingsland een team van experts ter beschik king stellen die het inventari seren, uitvoeren en evalueren van een plan voor jaarlijkse immuniseringsdagen tegen polio helpen opstellen". Volgens sëcretaris van Driessche is cfit groots opge zette project een kolfje naar de hand van de Rotary. „Onze spreuk: Dienstvaardigheid bo ven eigenbelang, drukt het zo goed uit, we willen als service- groep juist iets dëen voor de medemens. De buitenwereld ziet onze club vaak als iets eli tairs, dit etiket krijg je onge vraagd opgeplakt en zie er dan maar eens van af te komen. Rotary werd geboren uit de behoefte aan betere onderlin ge verstandhoudingen in hét beroeps- en zakenleven in de Verenigde Staten. Dit idee bleek zeer vruchtbaar en de organisatie verbreidde zich over de andere werelddelen. Momenteel zijn er bijna 1 mil joen leden in 159 landen. In Nederland alleen al zijner 3l'i clubs met 13.500 leden", argu menteert hij samen metPiet de Bruyn, de huidige voorzitter. „Rotary Hulst/Hontenisse organiseert daarom een One- man-showavond met de caba retier Youp van 't Hek op 25 oktober. Deze treedt op in het Gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst en de op brengst gaat in zijn geheel naar het project polio 2005". BRUGGE (B) - Hoger Technisch Insti tuut. Gegradueerde Economisch Hoger Onderwijs, afdeling Toerisme: Esther van der Helm, Oostburg BREDA - J. L. Vives-academie, katholie ke lerarenopleiding voor het basisonder wijs te Breda. Akte van bekwaamheid als volledig bevoegd onderwijzeres): Ri ta van de Vijver, Clinge; Véronique Borm, Veronique van Kampen, Annélies de Koek, allen Hulst; Rosrta de Smit, Walsoorden; Marian Lievens, IJzendijke. Akte van bekwaamheid als leidster bij het kleuteronderwijs: Wendy Pilaet, Koewacht. Edoka: Marijke Hartman en Marian Vael, Hulst; Dianne de Bakker, Koewacht Applicatiécursus volledig, be voegd onderwijzer: H. Soons-Grotecïaes, Hulst. HULST - St-Joseph-mavo: Tanja Del- forge, Clinge en Ingrid van Kampen Hulst. KAPELLE - Groene School. LAS: E. Hol- lebek en W. Vinke, Axel; A. de Jonge en R. Vermuë, Heinkenszand; J. Jonckheim, Kloosterzande; A. de Koek, Walsoorden; E. Neels en E. Vet (tevens melk), Zaam- slag; R. Verlinde en M. Bracke, Sluiskil; J, van Assche (tevens melken en booglas- sen), Hengstdijk; E. Boonman en C. de Jonge, Goes; I. Gakeer en H. Goense (te vens booglassen), Ovezande; S. Schout (tevens melken en booglassen) en M. Schout, Hulst; B. van de Pas, 's-Heeren hoek; M. van Halst, Terneuzen Leerling stelsel akkerbouw: C. Deurwaarder, Zaamslag; R. Goense, Ovezande; M. Hoethals, Sint-Kruis; P. Inghels, Kapel- lebrug; H. de Nijs, Kloosterzande. Assis tent akkerbouw: S. Zwarekant, Hulst. OOSTBURG - Rijksscholenge meenschap „Koningin Wilhelmi- na". Mavo: Aafke van Brug, Trudy Krijger, Oostburg; Marcella Cor- nelis, Breskens. Havo: Wilmar Bruijnooge, Schoondijke; Mario Mookhoek, Oostburg; Anita Sinke, Sluis; Bodo van de Voorde, Cad zand. OOSTBURG - Christelijke Mavo: J. van de Vijver, Breskens; F. Ko- lijn, Terneuzen. OOSTBURG - Scholengemeenschap St- EloyVWO: Anniek Remijn, Oostburg en Jolahda Wijffels, Breskens. Havo: Ilse van Donkelaar, Aardenburg. Mavo: Juul Bevip, Waterlandkerkje; Peter Bickei, Oostburg en Johan Bracke, Biervliet. OOSTBÜRG - Technische school voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Bouwtech niek B/C-niveau: Ritchie van Poucke, IJzendijke. Mechanische techniek B/C- niveau: Peter Dierkx, Oostburg en Enri co Künstl, IJzendijke. Motorvoertuigen techniek A/B-niveau: Rashied Mokiem, Breskens. B/C-niveau: Jaap Jansen, Aardenburg. TERNEUZEN - Rijksscholenge meenschap „Petrys Hondius". Tweede tijdvak. VWO: Jacueline Asselman, Kloosterzande; Ellen de Bliek, Overslag; Colinda de Groo- te, Hoek; Jeroen Keyzer, Terneu zen; Quérien van Meurs, Axel; Sandra Ploegaert, Desirée Segers, Philippine. Havo: Christian Diele- man, Alwin Filippo, Nineke Hame link, Pauline Jans, Kees Pichal, El len Pijpers, Guido van Riel, Ellen Veraart, Terneuzen; Mirjam Güz- le, Axel; Karin Risseeuw, Spui. Mavo: Claudien Adriaansens, Sas van Gent; Carine van Leeuwen, Mario van Hamme, Sluiskil; Frank Hamelink, Tonny Hamelink, Den nis Lauret, Jeanine Rouw, Els Geensen, Terneuzen. VLISSINGEN - HTS Vlissingen. HTS klas W: M. van Gastel, Overslag; F. Huijskens, Lewedorp; A. Kunst, Oost burg; C. Quist, IJzendijke; O. van der Sloot en D. Zwemer, Terneuzen; N. Stok- hof, Axel; C. Bosselaar, Heinkenszand; Pa Martens, Koewacht; R Note boom, Schoondijke; A. van Schaik, Goes; R. Spiessens, Groede. Klas E: A. Steenbak ker, 's-Heerenhoek; A. Boeding, Axel; G. van Kruiningen en A. Moerman, Bres kens; O. Sijtstra eri E. Bakker, Goes; K. Tezcan, E. Arnold en H. van Dongen, Terneuzen; C. Kareis, Oostburg. Klas WW: G. Dhollander en J. de Maayer, Heikant; P. Buysse, Sluis; E. de Ruijs- scher, Biervliet Klas B: A. Smit, Terneuzen. Schoolreis - 'De eerste, tweede en derde klas van de Vorster- man van Oyenschool zijn op schoolreis geweest naar het pretpark Öfellewaerde in Bel gië. Vrijdag 6, juli gaan de hoogste klassen op stap. Zij vertrekken naar pretpark De Efteling in Kaatsheuvel om ongeveer acht uur vanaf de school. Zeskamp - Op het speelplein aan de Smissestraat in St.- Laureins wordt zondag 7 juli de jaarlijkse zeskamp gehou den tussen de verbroederings gemeenten Aardenburg, Mal degem, St.-Margriete, Moer- kerke, Middelburg en St.-Lau- reins. De organisatie van dit sportevenement is in handen van het landelijk gilde van St.-Laureins en begint om 14.30 uur. Uitstap - De leerlingen van de zesde klas van de lagere school Op Dreef brengen maandag 8 juli een bezoek aan Het Zwin. Onder leiding van twee gidsen maken ze een rondgang door het natuurgebied. Bij regen achtig weer bezoeken ze daar na een zwembad, bij mooi wëer staat een bezoek aan het stadhuis van Sluis op het pro gramma. Gezinsdienst -In de Onze Lie ve Vrouw ten Hemelopne- mingskerk wordt zondag 7-juli een gezinsdienst gehouden als afscheid van het voorbije schooljaar. In het bijzonder wordt afscheid genomen tij dens de viering van de zes- deklassers van Op Dreef en van E. Hermans die na vele ja ren afscheid neemt van het katholiek lager onderwijs in Aardenburg. De viering wordt gehouden door de leerkrach ten en de liturgiegroep van de parochie. Het jongerenkoor luisteps/te»n»s op, die om 10.00 uur begint Ji Vormsel - Mgr. H. ErnSt van Breda dient dinsdagavond 9 juli het vormsel toe aan de zesdeklassers van Aarden burg, Eede en Sluis in de rk kerk te Eede. Deze eucharis tieviering begint om 19.00 uur. Sportdag - De jaarlijkse sportdag voor de lagere schooljeugd als afsluiting van het schooljaar wordt donder dag 11 juli gehouden. De eerste en tweede klassen komen 's middagi.aan de beurt, de der de en vierde klassen 's mor gens. De klassen vijf en zes kunnen zich de hele dag spor tief uitleven: Barbecue - Op het Burge meester van Dongen-sport- park wordt vrijdag 12 juli een reuze barbecue gehouden. Liefhebbers kuannen deelne men na betaling van 15 gul den. De happening begint om 20.00 uur. Volksdansen - De Aarden- burgse volksdansgroep Avo- gro verzorgt woensdag 3 juli om 20.30 uur een optreden op earning Hoogduin aan de Zwartepolderweg te Cadzand- Bad. Bridge - De bridgesociëteit Osotburg speelde de zesde én zevende wedstrijd van de zo mercompetitie. Uitslag zesde wedstrijd; 1. mevrouw Brevet- hëer^ Van Veen, 2. heren iondt, 3. echtpaar Borm. Zevende wedstrijd: 1. Jolien de Zwart-Alpx Luyckxs, 2. dames Van Dron- kelaar-Visser, 3. dames Ris- seeuw-Pieters. Bridge y De bridgesociëteit Oostburg speelde een wed strijd vOor dè conieptitje, waaraan ook verschillende toeristen deelnamen.. Hierdoor werd in drie groepen, gespeeld. Uitslagen: A-groep: 1. dames Barendregt-De Vries, 2. dames Spierenburg-Plasschaert, 3. mevrouw Christiaanseri-de heer Wagenaar. B-groep: 1. echtpaar Brugge, 2. echtpaar Legrand, 3. mevrouw Ver- straeten-de heer Lako. C- groep: 1. echtpaar Tasel, 2. echtpaar Den Hamer, ,3., echt paar Van der Putte. Vogelvrienden - De vogelvere niging De Vogelvrienden heeft voor het komende seizoen een druk programma. Van vrijdag 25 tot en mét zondag 27 okto ber is er een grote internatjb- nale vogeltentoonstelling' in café Dallinga. Dan zijn.,ër ook de gezellige beurzen van 10.00 tot 13.00 uur bij Dallinga op de zondagen 6 oktober, 3 novem ber, 1 december, 5 januari, 2 februari en 2 maart.

de Stem | 1985 | | pagina 13