IDERS Streuer: „We zullen wel risico's moeten nemen" rieken Freewheel bouwt voorsprong uit DE FREDDIE SPENCER OP WEG NAAR UNIEKE 'DUBBELSLAG' WERELDKAMPIOEN LONKT NAAR THUISZEGE bureau I? Een die op basis leheersing van het }>n gewend is. Heel idressen heen en toe bijdragen dat ^eeftijd: tussen 23 slefoonpraktijk is fDUSTRIES B.V., OOSTERHOUT len '/V ten-leur ZATERDAG 29 JUN11985 Verrassingen blijven uit in Hulst Erepodium Besmet Gentleman Biljarters spelen interland Team van Game'78 naar Utrecht Biljart- toernooi in Goes Omstandigheden Achterstand Spencer ft. Laat uw sollici- echte doeners die j kunt op omgaan- «met of uw uitvoe- Irt aan de directie Irtijd 01693-2555. .V. Vereenigde krlijks miljoenen Ivoor de levens- ïderland. schriftelijk te sollici- |ing van personalia uw opleiding en bij de afdeling Per- Veglaplast B.V., (B Etten-Leur. Als u Iwilt weten, bel dan 'rins, bedrijfsleider bfoon 01608-12553. T14 PAGINA SPORT 2~ iegesprek een met pleiding -HIO of indidaten kele jaren lemanalist ze optiek v ervaring ctheid en raar ande- atiserings- funkties irt tot de P? eeft voor jpbaan bij enst kunt g over de todigen u akt op te V, de neer ïeelzaken, ig, of met Ronsse, 101, 2000 Van onze tennismedewerker HULST - De D-categorie bij de heren kent in ieder toernooi een grote deelname. Zo ook in het tennistoernooi van Hulster Ambacht te Hulst, waarin men gevorderd is tot in de der de ronde. Harold de Puijsseleir van de naburige, vereniging Smash kreeg door de plaatsingscom missie de tweede plaats toebe deeld, een plaats die hij tot nog toe waar maakte. Met 6-2 6-2 versloeg hij Henk van de Voorde en hij moet nu Onno van Quekelberghe verslaan om zich kwartfinalist te kun nen noemen. De derde geplaatste Walter Hoek uit Axel kende geen par don met George Burggrave (6- 2 6-0), terwijl de vierde ge plaatste Mark Pellemans geen enkele game toestond aan Kees Fraanje (6-0 6-0). Henk Jansen uit Sluiskil maakte evenals zijn voorgangers geen fouten en wordt de tegenstan der van Peter Burm via een zege op Pieter de Klerk (6-1 6- 3), terwijl Burm van Peter de Blok won (7-5 6-2). Reggie van de Berg had het eveneens erg gemakkelijk te gen Edmond Verhelst, getuige de cijfers 6-1 6-0. Zijn volgen de tegenstander wordt Leo van Hoye, een speler die in dit toernooi een eervolle plaats nastreeft, hoewel hij tegen Axelaar Liet Erpelinck de grootste moeite had (7-6 3-6 6- 4). Pascal Delforge voegde zich als geplaatste speler eveneens bij dit gezelschap via een moeizame drie-setspartij te gen Jean-Pierre van de Walle (3-6 6-3 6-3). In de C-categorie plaatste Ronald van Remortel zich bij de laatste acht via een over winning op Stanny Verstrae- ten (6-0 6-4). Uitslagen: herenenkel C: Gerard Kouwijzer - Koert van den Akker 6-3 4-6 6-3, Bennie de Boy - Arjen Elderson 6-1 6-1; herenenkel D: Johnny Bleijenberg - Willy de Bruyn 6-2 6-4, Jan de Klerk - Reg gie Meerschaert 6-2 6-2, Hans van den Akker - Alfred Koen 6-1 6-4, Cor Dey - Aart van der Sloot 2-6 6- 2 6-4, Peter Burm - Peter de Blok 7-5 6-2. De hraafste van de klas Door John van Dinther - Met een sarcastische ondertoon riep de we reldkampioen in de 500 cc-klasse Eddie Lawson deze week alweer: „Freddie Spencer is het braafste jongetje van de klas". De cynische opmerking van de 26-jarige Amerikaan over zijn landgenoot was niet ge speend van jaloezie, want hoe ook gedacht en geschreven wordt over de introverte Freddie Spencer; op dit mo ment voert hij de ranglijst aan in de 250 cc-klasse en de 500 cc-categorie. Aan de vooravond van de 55e Dutch TT heeft de 23-jari- ge uit Shreveport (Louisiana) afkomstige Amerikaan de beste vooruitzichten om de "dubbelslag" te bewerkstelli gen. Als dat lukt heeft Spencer in de wegracerij een primeur. Nooit eerder slaagde er een coureur er in om in een seizoen zowel wereldkampioen in de kwartliterklasse en 500 cc te worden. Zo aardig en lief als Spencer buiten de baan is, zo fanatiek is hij op het raceasfalt. Deze week tijdens een bijeenkomst van zijn sponsor gedroeg Spencer zich als het "liefste jongetje". Hij viel nauwelijks op te midden van al die mensen, be antwoordde keurig de vragen die hem gesteld werden. En verbleef voor het grootste deel op de achtergrond. Ogen schijnlijk ging hij niet gebukt onder de druk die op zijn schouders rust. De druk dat hij voor Honda de dubbele wereldtitel moet binnenhalen. „In vergelijking met de afgelopen jaren jaren wordt er meer van me ge vergd, geestelijk en lichame lijk", vertelde hij deze week. „Het is een stuk lastiger om in twee klassen op topniveau te moeten rijden. Soms heb ik nauwelijks de kans om adem Freddie Spencer. te halen, omdat de ene race na de andere volgt. Dan ben ik blij als ik een slok kan drin ken, de andere motor kan pak ken en op tijd aan de start kan verschijnen". Ondanks het feit dat Spencer tijdens de Grand Prix-races zwaar belast werd, won hij al zeven keer. Vier in de 250 cc- klasse en 3 in de 500 cc-klasse. In Italië en Oostenrijk pakte hij de hoogste trede van het erepodium twee keer. Hij kreeg amper de gelegenheid om zich te laten huldigen. „Toch is dat een heerlijk ge voel als je een race al gewon nen hebt en je begint aan de ander", vertelt hij. „Dat sterkt je zelfvertrouwen. Ik weet dat het materiaal goed is. Er staat een sterk team achter me. En die wetenschap geeft me vaak vleugels". Twee weken geleden in Joe goslavië haalde Spencer met veel pijn en moeite de finish in de 500 cc-race. Na zijn winst in de 250 cc-klasse moest hij zijn rivaal Eddie Lawson, die hem verleden jaar als kampioen van zijn troon stootte, voor rang geven. Hij raakte geblesseerd aan zijn dijbeen en arm nadat hij een strobaal had geraakt. Na de eindstreep moest hij zich onder doktersbehandeling stellen. „Dat zijn dingen waar je rekening mee houdt, maar hoopt dat ze niet gebeuren", zegt hij. „Ik heb nu weinig last meer van die blessures. Ik ben bij na weer fit." De aardige Spencer buiten het circuit maakt zijn bijnaam als "Fast Freddie" meer dan waar. Als het aan hem zelf zou liggen zou hij louter aanval lend rijden. Niet defensief. „Ik heb een hekel aan ver dedigend racen", geeft hij toe. „Het liefste wil ik met de groots mogelijke voorsprong finishen. Maar zeker dit jaar is dat onmogelijk omdat ik in twee klassen rijd. Nu neem ik gas terug als ik weet dat ik een veilige voorsprong heb. Het strookt niet met mijn instel ling en karakter. Maar ik heb te maken met de belangen van de fabriek. En die tellen zwaar in onze sport". Als jochie van 5 jaar reed Spencer al op motoren. Hij werd van kindsafaan besmet door de racebacil omdat zijn vader en broer in de Verenig de Staten in de nationale wed strijden bekende namen had den. Achttien jaar wordt het le ven van Freddie Spencer ge domineerd door de motor sport. Snelheid is een passie voor hem. „Ik kan niet leven zonder snelheid. Ik zou niet weten wat ik moest doen. Ik denk weliswaar aan mijn toe komst, maar die zal ook te ma ken hebben met auto - of mo torsport. Ik heb in mijn woon plaats een motorzaak en volg tussen alle bedrijvigheid door een managercursus." Twee jaar geleden toen hij zijn landgenoot en baanbreker voor de Amerikaanse wegra- cers Kenny Roberts versloeg in de strijd om de wereldtitel in de 500 cc-klasse, liet Spen cer al doorschemeren dat hij het liefste tot zijn pensioen zou willen blijven racen. „Het woord stoppen bestaat voor mij niet in deze sport. Ik denk er zelfs aan om in de na bije toekomst over te stappen naar de autosport. Racen in een Formule 1-bolide lijkt me het einde. Gevaar, daar moet je niet aan denken. Als het aan mij ligt race ik tot aan mijn pensioen. Sarie, mijn verloof de, staat volledig achter me. Wat wil ik nog meer. Ik hoop echter één ding: dat de goden mij in Assen gunstig gezind zullen zijn. Want in Nederland heeft het geluk me steeds in de steek gelaten. Met die kwalij ke traditie wil ik een einde maken". Het braafste jongetje van de klas, zelden zal hij mensen te gen de schenen trappen in te genstelling tot de controver- sionele Eddie Lawson, blijft een gentleman. Wil geen on vertogen woord kwijt over zijn "kattende" collega. „Ik praat niet over andere mensen waar ze niet bij zijn. Ik ben van beroep wegracer en geen heilsprofeet. Roddelen laat ik aan anderen die denken daar baat bij te hebben, over. Ieder een probeert mij telkens uit spraken over allerlei zaken te ontlokken. Maar daar pas ik voor. Ik wil beoordeeld wor den op mijn prestaties en als mens, als iemand daar behoef te aan heeft. Ik ben van een voudige komaf. En dat zal ik nooit vergeten." Dus toch: "Het braafste, maar snelste jongetje van de klas Vbn onze correspondent SAS VAN GENT - Tijdens de tweede rit in het kader van de Zeeuwsch-Vlaamse sterrittencompetitie wist toerclub Freewheel uit Schoondijke de leidende posi tie te verstevigen. Men won deze tweede rit de 'Schepetrekkersrit' in Sas van Gent met ruim verschil van het organiserende TC Sas van Gent. Opvallend was deze keer de absentie van de West-Zeeuws- Vlaamse clubs maar daar zul- Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Drie Zeeuwsch-Vlaamse biljarters nemen zaterdag deel aan een drie-landen-toernooi in het Duitse plaatsje Neustadt am Reiibenberge nabij Hannover. Dat zijn: Marien Faas uit Terneuzen, Pierre Rammeloo en Jan Kooyman uit Sluiskil. Deze landenstrijd wordt be twist in verschillende spel- soorten en gaat tussen de lan den Nederland, Duitsland en Denemarken. Van een sportmedewerker CLINGE - Het jeugdteam van de tennisclub Game'78, dat eerste werd op de Zeeuwse bal- en slagvaardigheidsdag te Vlissingen, zal met de twee de en derde geplaatste teams Zeeland vertegenwoordigen in Utrecht. Het team bestaat uit: Rody Bolssens, Christel van Dam me, Marino Bolssens en Ilse de Deckere. De teamleden zijn gebonden aan een leeftijd en van elke leeftijd mag slechts een lid meedoen. De leeftijd is 9,10,11 en 12 jaar. len de weersomstandigheden wel een rol bij gespeeld heb ben. Uitslag: 1. Freewheel Schoondijke 1030 kilometer, 2. TC Sas van Gent 540, 3. St. Aloy Graauw 360, 4. TC Zwinhoeve Retranchement 200, 5. TC Westdorpe 120. Stand na twee ritten: 1. Freewheel 2290 kilometer. 2. Wielertoerist 680, 3. TC Breskens 560, 4. TC Sas van Gent 540, 5. TC Zwinhoeve 400. De volgende rit is de 'Cornelissterrit' te Schoondijke op woensdag 3 juli. Van onze sportmedewerker GOES - De biljartvereniging Avontuur uit Goes houdt mo menteel een open biljarttoer- nooi. Daaraan mogen biljar ters, die lid zijn van een ver eniging of de KNBB, maar ook biljarters die niet aangesloten zijn, deelnemen. De belangstelling voor dit toernooi, dat mede tot doel heeft de biljartsport te propa- ganderen, is groot. Zo kon de organisatie maar liefst 52 spe lers inschrijven voor dit han dicap-toernooi. Die handicap geldt overi gens alleen voor het libre. In het bandstoten (10 caramboles) en het driebanden (3 carambo les) speelt iedere deelnemer evenveel caramboles. Van de 52 inschrijvingen zijn er na de plaatsingsronden al een flink aantal afgevallen. De acht sterkste spelers blijven over en die bekampen elkaar vanaf maandag 1 juli In café Flora, de lokaliteit van het organiserende Avontuur. Daarnaast wordt er ook op woensdag 3, donderdag 4 en vrijdag 5 juli gespeeld. De wedstrijden beginnen iedere avond omstreeks zeven uur en de finalepartij op de laatste dag zal omstreeks tien uur ge houden worden. (ADVERTENTIE) f Zo was de situatie vorig jaar. Egbert Streuer en Bernard Schnieders worden gehuldigd op het TT-circuit in Assen. - FOTO AM Door John van Dinther ASSEN - „Ik zie jullie mor gen terug op het erepodium". Jaap Timmer, voorzitter van de Stichting Circuit Drente, heeft een rotsvast vertrou wen in zijn stadgenoten Eg- bert Streuer en Bernard Schnieders, de wereldkam pioenen in de zijspanklasse. De vooruitzichten voor het Drents duo om vandaag op het thuiscircuit voor het eerst sinds 1978 de Dutch TT op hun naam te schrijven, zijn in ieder geval uitstekend na de laatste tijdtraining van gistermiddag. Streuer en Schnieders pakten de tweede startplaats achter Webster en Hewitt, maar ver voor de de leiders in de tussenstand om de we reldtitel Schwarzel/Buck, die genoegen moesten nemen met een negende positie met ruim drie seconden achter stand (2.32.26 tegen 2.35.64). Biland/Waltisperg raakten nog meer achterop. De Zwit sers reikten niet verder dan de 11e plaats in 2.37.13. „Ik geloof niet dat er iets aan de hand is met de riva len", vertelde Streuer. „Wij waren gewoon sneller. De omstandigheden waaronder wij moesten trainen, waren verre van ideaal. We hebben slechts twee ronden op een droog wegdek kunnen trai nen. Ik heb bewust hard ge reden, als we dat niet hadden gedaan, waren ook in de ach terhoede terecht gekomen. Ik hoop evenwel dat morgen (vandaag-red.) het circuit droog is". Na twee GP-races (Duits land en Oostenrijk) neemt Streuer de vierde plaats in met negen punten achter stand op de koplopers. „Er is nog niets verloren", meent Streuer. „Er bestaat echter een wezenlijk verschil met verleden jaar. Toen konden we afwachtend racen, had den aan een tweede plaats meer dan voldoende. Nu zul len we moeten aanvallen. We moeten het maximale aantal punten behalen. Dus we zul len bewust risico's moeten nemen, willen we het we reldkampioenschap prolon geren. Bovendien blijft het een gok welke banden we monteren. We zijn afhanke lijk van het weer. Vandaag hebben we met intermedia tes (half slicks en regenband) gereden. De keuze blijft een gok". Freddie Spencer was in de halve literklasse de snelste in een tijd van 2.13.91. Ruim 20 seconden sneller dan afgelo pen woensdag tijdens de eer ste trainingen in de stromen de regen. In de 250 cc-klasse moest hij de Amerikaan Car los Lavado voorrang verle nen. De Venezolaan was 00.57 seconde sneller. Boet van Duimen neemt in de 500 cc- categorie de 11e plek in. Ookvoorukaneen hypotheek met levensverzekering de interessantste Maardanwèl die van deRabobank! De Rabobank heeft haar Hypotheek met Levensverzekering aangepast en deze is nu extra aantrekkelijk. Mede door de uitzonderlijk lage premie kan de Rabobank Hypotheek met Levensverzekering al interessant zijn wanneer u een inkomen heeft van f40.000,-! En daar komen nog de volgende voordelen bij: Duideliikheid over het rendement op de spaarpremie. Dat is gekoppeld aan het rendement op staatsleningen. Duideliikheid over de afkoopwaarde. U krijgt vooraf een prognose en tussen tijds kunt u de werkelijke stand opvragen. Flexibel gedurende de looptijd. Afhankelijk van het behaalde rendement kunt u elke 5 jaar het verzekerd kapitaal (dekkingspercentage) verhogen of verlagen. Zekerheid. Want bij overlijden voor het einde van de looptijd keert de Rabobank Hypotheek met Levensverzekering altijd het volledig geleende bedrag uit. Rentetype naar keuze. U kunt kiezen uit alle rentetypen die de Rabobank kent. Vaste Rente, Variabele Rente en Rente Stabiel (30 jaar). Maak een afspraak met de hypotheek adviseur van de Rabobank. Hij kan u precies I voorrekenen hoe interessant de Rabobank nas guas g Hypotheek met Levensverzekering in uw Kflll (1113111% situatie is. geld en goede raad

de Stem | 1985 | | pagina 13