KNWU maakt Kuiper weer boos IER SEAN KELLY GELOOFT OOK IN EIGEN KANSEN Boet van Duimen twijfelt over toekomst Nationale titels Strooper en Faas KNAU aizeggin JOUPX1F MANCE Van Meer toch naar de Tour Blessure Els Vad kleintje intje donderdag 27 jun11985 Piet Kleine in wielerploeg voor 100 km-tijdrit Sprinters Kandidaat Minder goed Deelnemerslijst Tour de France morgen in De Stem Politie Liverpool: 'Heizel-arrestanten' op borgtocht vrij donderdag VNG pleit voor bete] opvang va supporter Van onze speciale verslaggever PLUMELEC - Op 17 maart op de Via Roma in San Re- mo gingen ze allebei jui chend over de eindstreep van de eerste klassieker. Hennie Kuiper en Teun van Vliet hadden op de kruin van de Poggio de wereldtop uit het wiel getrapt. In de 'Primavera' leek hun seizoen al gemaakt. Sinds die glo rieuze dag zijn amper drie maanden verstreken. Er ge beurde intussen zo veel, dat beide renners tot achter hun oorlellen vol wraakgedach- ten aan de ronde van Frank rijk gaan beginnen. Hennie Kuiper reisde hard op zijn ziel getrapt naar Plumelec af. Hij voelde zich gekrenkt en beledigd door een piepklein berichtje in de kranten met de versla gen van de Nederlandse kampioenschappen. In Geulle had de KNWU bij monde van bondscoach Piet Liebregts al vast vijf ren ners aanwezen voor de strijd om de wereldtitel, begin september in Venetië. Het waren kampioen Jac Hane- graaf, zilver-winnaar Ge rard Veldscholten, Giro-uit blinker Johan van de Velde, Teun van Vliet en Nico Ver hoeven. De naam van Kui per was er niet bij. „Heb ik soms niet goed gereden in het voorjaar?" vroeg hij bij het criterium in Woerden. „Zijn de eerste plaats in Mi- laan-San Remo, de derde in de ronde van Vlaanderen, de achtste in Parijs-Roubaix en de vijfde in Bordeaux- Parijs niks waard?" Kuiper was zelden zo boos en wellicht nooit zo cynisch. „Eerste zijn op de Koppen berg is kennelijk wel een re ferentie", zei hij smalend in de richting van Nico Ver hoeven. „En ik kan natuur lijk niks zeggen over Teun van Vliet". De erelijst van zijn elf jaar jongere collega was bepaald niet briljant na zijn tweede plaats in Mi- laan-San Remo. Kuiper meende dat het al de vierde keer was dat hij verkeerd werd beoordeeld met betrekking tot het we reldkampioenschap. „De overige zeven moeten in de Tour hun selectie afdwin gen. Nou, dat zal gebeuren. Ik zal er nog eens een keer invliegen". 'Dit jaar wordt het een open Tour' Van onze sportredactie WOUW - Jac van Meer, de in Franse dienst van Jean de Gribaldy rijdende be roepswielrenner, is hals overkop afgereisd naar Plumelec, de vertrekplaats van de ronde van Frank rijk. De 27-jarige coureur uit Wouw werd op het laatste moment opgeroe pen als vervanger van Eric Guyot. Met Jac van Meer be staat de Nederlandse in breng, na het wegvallen van Jac Hanegraaf, op nieuw uit twintig renners. Evenals Hanegraaf be hoorde Van Meer tijdens de nationale titelstrijd van afgelopen zondag, waarin hij eindigde als derde, tot de hoofdrolspelers. De trainingsgezel van de tij delijk als radio-commen tator werkzame Gerrie Knetemann maakt zijn de buut in de ronde van Frankrijk. De ploeg van Jean de Gribaldy heeft in de afgelopen dagen diverse veranderingen ondergaan. Tot de afvallers behoorden Leclercq, Grezet en Müller. Van Meer vertrok gis termiddag, nadat hij 's ochtends een telefoontje had gehad vanuit Frank rijk, om drie uur vanuit Wouw per auto naar Pa rijs. Daar vervolgde hij zijn reis per vliegtuig. De verwachting was dat hij zich gisteravond rond half twaalf bij zijn ploeg kon voegen. Voor de Westbra- bander betekende zijn late uitverkiezing een opluch ting. „Ik zag tegen deze verplichte periode van rust op. Ik ben blij dat ik nu naar de Tour mag", zo luidde zijn commentaar. Van Meer dankt zijn selec tie vooral aan zijn uitste kende rijden in het kam pioenschap van Nederland van afgelopen zondag. Ook is van de zijde van Skil Ne derland bij De Gribaldy aangedrongen om toch in ieder geval één Nederlan der in zijn equipe op te ne men. Daar de Franse baron veel afzeggingen had, heeft hij aan dat verzoek vol daan. KERKEVELD - Negen jaar nadat hij wereldkampioen werd bij de allround-schaat sers doet Piet Kleine als wiel renner een gooi naar andere wereldtitel. De inmiddels 33- jarige amateur uit Kerkeveld is opgenomen in de voorlopige ploeg, die op 28 augustus in de nabijheid van Venetië uitkomt in de tijdrit over 100 kilometer. André Boskamp, als bonds- trainer belast met de tijdrij- ders, koos Kleine wegens zijn stabiele vorm van de laatste jaren. In het verleden gaf Piet Lie bregts, toen nog hoofdverant woordelijke, de voorkeur aan jonge renners met mogelijkhe den bij de profs. Naast Kleine werden Tom Cordes, Henk Boeve en Rob Harmeling gese lecteerd. Van een speciale verslaggever PLUMELEC - Een van de bekendste renners in de 72e ronde van Frankrijk, die morgen in Plumelec begint, is de Ier Sean Kelly. Er is niemand, die hem echt kent. Als er al renners zijn, die hun hart op het puntje van hun tong drajgen, heeft Kelly het verstopt in zijn kleinste teentje. De Ier is een binnen vetter. Meestal vriendelijk, al tijd wel bereid tot commen taar, maar totaal niet toegan kelijk. Het parkoers van de Tour is dit jaar minder zwaar dan voorgaande jaren. Bernard Hinault, pas winnaar van de ronde van Italië, is favoriet. Kelly vindt dat ook. Toch ziet hij kansen voor zichzelf. „Het wordt dit jaar een open Tour nu Laurent Fignon niet mee doet. Er zijn nog wel vijf of zes andere kanshebbers, waaron der ik zelf". Hetzelfde zag hij voor de laatste ronde van Spanje. Kel ly won drie etappes en het puntenklassement. In het in dividuele eindklassement was hij negende. Tijdens de laatste week van de Vuelta bekende hij eerlijk: „Voor deze resulta ten ben ik niet naar Spanje ge komen. Ik ging van start om te winnen. Die etappes en het puntenklasement waren leuk meegenomen alternatieven". DESTEM-SCm^ Als een der snelste sprinters ter wereld, zeer goed tijdrijder en meer dan behoorlijk klim mer, als doorzetter ook, die jaar na jaar van februari tot oktober wedstrijden wint, is Kelly intussen algemeen er kend als een 'grote'. Met zijn kwaliteiten en zijn ideale leef tijd van 29 kan hij aan jaarin komsten van meer dan een miljoen gulden komen. Voor 1986 kan hij dan ook kiezen uit verschillende Spaanse en Ita liaanse aanbiedingen. Dat Kelly bij zijn 115 over- Voorsprong Anderson 100 punten PARIJS (AFP) - De voor sprong van Phil Anderson in de Super Prestige, het klasse ment van de beste profwiel renner van het seizoen, is voor de ronde van Frankrijk ge groeid tot honderd punten. De Australische kopman uit de ploeg van Peter Post ver grootte het puntentotaal met de eindoverwinningen in de Dauphiné Libéré en de ronde van Zwitserland. De stand is: 1. Phil Anderson (Aus) 243 punten, 2. Sean Kelly (Ier) 143, 3. Eric Vanderaerden (Bel), 4. Hennie Kuiper (Ned) 113, 5. Claude Criquielion <Bel) 110, 6. Moreno Argentin (Ita) 100,7. Acacio da Silva (Por) 85, 8. Greg Lemond (Ita) 83,9. Bernard Hinault (Fra) 75,10. Pedro Del- gado (Spa) en Bruno Wojtinek (Fra) 70. winningen wel vier klassie kers, maar geen drieweekse ronde heeft zitten, heeft als voornaamste oorzaak dat hij tot dit jaar hoofdzakelijk heeft gereden in de meest chaotisch opgezette ploegen uit het pelo ton, die van de dikke Belg Ber- ten de Kimpe en de meeste ja ren die van de Franse baron Jean de Gribaldy. De 'kame leonman' omringt de Ier door gaans met een samenraapsel van elders geflipte renners. Merkwaardig genoeg komen ze bij De Gribaldy vaak wel tot resultaten, omdat ze indi vidueel hun plan trekken in de koers. Kelly dankte zijn grote re sultaten veeleer aan zijn oer kracht en persoonlijke erva ring dan aan uitgekiend ploe- genspel. De Ier heeft de door niemand doorgronde manipu laties van De Gribaldy altijd gelaten ondergaan, dankbaar wellicht voor de kans die hem als jonge beroepsrenner werd geboden. De ploegleider wilde Kelly dit jaar achtereenvol gens in de ronden van Spanje, Italië en Frankrijk laten rij den. Een ontstoken hiel (niet zo erg als Fignon) zette Kelly op rust na de Vuelta. De Gribaldy vloog kort na dat hij de 20-jarige Kelly in 1976 de ronde van Lombardije voor amateurs had zien win nen, naar Ierland en ver scheen daar op de boerderij in Carrick-on-Suir. Hij haalde Kelly van de tractor af en bood hem een profcontract aan met een gegarandeerd maandsalaris van 1350 gulden per maand. Bruto. Kelly tekende voor dat be dragje. Amateur zijn had ook niet geloond. In de persoon van Kelly had Ierland een kandidaat voor Olympisch eremetaal in Montreal. Kelly was veruit de beste van zijn land. Hij werd op het laatste moment uit de Olympische ploeg verwijderd, omdat hij het jaar daar voor had deelge nomen aan wedstrijden in Zuid-Afrika. Kelly: „Ik heb daar in 1975 gefietst met twee landgenoten onder een andere naam. We lieten ons ompra ten, het zag er ook uit als een aanlokkelijke vakantie. Er werden echter foto's naar Ier land gestuurd. Zo kwam alles uit. De bond was boos en we werden drie maanden ge schorst. Als extra straf kwam nog de verwijdering uit de Olympische ploeg, vlak voor de Spelen. Dat was de grootste teleurstelling in mijn leven. Ik had er zes maanden lang naar toe geleefd". In de ronde van Romandië behaalde Kelly zijn eerste op hefmakende overwinning. Hij versloeg in de ronde van Ro mandië de als onverslaanbaar geachte Belgische sprinter Pa trick Sercu. Daar bleek zijn aangeboren snelheid. Op het gebied van tactiek, techniek en verzorging was hij nog zo groen als zijn latere truien in de Tour. Het duurde lang voor de doorbaak definitief was. Na dat hij jarenlang tot de uit blinkers behoorde, won hij pas eind 1983 zijn eerste klassie ker: toevallig weer de ronde van Lombardije. Kelly was eindelijk doordrongen van zijn ongekende mogelijkheden en zette in 1985 een indrukwek kende reeks van 32 overwin ningen in: Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik en de Herfstprijs, plus vele ere plaatsen, zodat hij met straat lengte voorsprong eerste in het Super Prestige-klassement werd. Dit jaar zijn de prestaties van Kelly minder goed, hoe wel hij van alle 600 profs in de wereld alweer het vaakst in de prijzen gereden. Dat komt, be weren zijn critici, door de do- pingaffaire na afloop van Pa rijs-Brussel. Kelly, derde, werd positief bevonden op het product stimul. Het wierp een schaduw over zijn erelijst. Van onze sport redactie ASSEN - In de regen, die gisteren op het circuit van Assen neergutste, reed Boet van Duimen in ieder ge val één twijfel weg. „Ik kan nog sturen", stelde de laatst overgebleven coureur van het vroegere Neder landse supertrio in de 500cc (Van Dulmen-Hartog Middelburg) voor zichzelf vast. De beste tijd in de eer- ste officiële training voor de TT op het kletsnatte as fait van Assen was voldoende voor het wegnemen van de twijfels over zijn eigen rijcapaciteiten. Het naderende einde van de actieve loopbaan van de 37-ja rige Van Duimen is overigens geplaveid met vraagtekens. Is dit mijn laatste TT? Met die vraag pijnigt de routinier, al jaren de beste privé-rijder van de wereld in de 500cc, zichzelf deze dagen in Assen. „Als de voorbereiding op het seizoen 1986 net zo verloopt als de af gelopen winter, dan zet ik er een punt achter. Ik wist tot kort voor de eerste Grand Prix van dit seizoen absoluut niet, waar ik aan toe was. De ma chine kwam veel te laat. Dat is geen werken. Dat gebrek aan voorbereiding heeft me voort durend genekt. Als ik van die problemen had geweten, dan was ik dit jaar niet eens meer op de motor gestapt". In zijn vijftiende seizoen als motorcoureur wisselde Van Duimen van merk. De ver trouwde Suzuki werd inge ruild voor een productiema chine van Honda, de toonaan gevende fabriek van dit mo ment. De Ammerzoder huurde de motor ter waarde van 90.000 gulden van de Nederlandse importeur. Aankopen was budgettair niet verantwoord. Aan het eind van zijn carrière wenste Van Duimen zijn in ja ren opgebouwde financiële re serves niet aan te spreken. De machine, met meer vermogen dan zijn vorige, was door het gebrek aan voorbereiding en onderdelen moeilijk af te stel len. Na zes Grote Prijzen prijkt de nummer acht van 1984 met vier WK-punten slechts op de twaalfde positie van het klassement van de wereldtitelstrijd. De resultaten van de giste ren op het parkoers van Assen gehouden tijdtrainingen voor Sean Kelly: ondanks mindere prestaties toch hoge verwachtingen van de Tour de France. - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN „Een vergissing", noemde Kel ly het. „Er moet een etiketje verkeerd geplakt zijn. Ik heb wel honderd dopingcontroles achter de rug. Nooit werd er iets gevonden. Ik heb koersen gewonnen van het begin tot het einde van elk seizoen. Als ik al over een miraculeus pep middel beschikte, zou ik maar drie maanden per jaar goed rijden". Kelly zegt zijn krachten in moeder natuur op te doen. „Ik heb aanbiedingen genoeg ge had voor tientallen zesdaagsen in de winter. Ik heb ze alle maal afgeslagen, omdat ik ge loof dat de grote wedstrijden van de zomermaanden in de winter worden gewonnen. Daarom trek ik me 's winters terug op de boerderij in Ier land. Als ik daar geweest ben, kan ik het volgende wielersei- zoen weer 170 wedstrijden aan". Van onze sportredactie BREDA - Ondanks vele te lefonische verzoeken is het nog niet mogelijk om van daag de officiële lijst van deelnemers aan de Tour de France in De Stem te pu bliceren. Tot vanavond acht uur mogen de ploegleiders na melijk nog wijzigingen (zie het geval Jac van Meer) in hun formaties aanbrengen of zelfs een totaal andere ploeg inschrijven. Vandaar dat de lijst pas na dat tijd stip door de organisatie van de ronde van Frank rijk zal worden vrijgege ven. Morgen zal dan ook de volledige lijst met zo mo gelijk de rugnummers op onze sportpagina's worden afgedrukt. Door Jacques Eestermans OUDENBOSCH Richard Strooper heeft gisteravond op de wielerbaan in Oudenbosch de nationale sprint-titel bij de nieuwelingen veroverd. De renner uit Tuitjenhorn klopte in de finale Patrick Strouken uit Munstergeleen. Richard Strooper was zon der meer de terechte winnaar van het kampioenschap, dat tussen diverse regenbuien door werd verreden. De Noordhollandse nieuweling, die alle gelegenheid tot trai nen heeft op de overdekte baan in Alkmaar, bleef in al zijn ritten ongeslagen. De tweede plaats van de Zuidlimburger Patrick Strou ken was een verrassing van de eerste orde. Hij kwam nage noeg zonder baanervaring aan de start en had zich bovendien amper kunnen voorbereiden op de titelstrijd. Afgelopen maandag was hij weliswaar speciaal naar Oudenbosch ge- komen om er een keer te kun nen trainen, maar de regen had alle goede bedoelingen weggespoeld. Zegge en schrij ve acht minuten was de nieu weling uit Munstergeleen op die dag in actie geweest. Het belemmerde Patrick Strouken niet om aan te tonen, dat hij in aanleg meer dan behoorlijke sprintcapaciteiten bezit. De enige deelnemer uit West-Brabant, Ferry Rasen- berg uit Terheijden, wist zich niet te plaatsen voor de finale. Hij werd in de herkansingen uit het titel-toernooi gewipt. Hetzelfde overkwam de Zeeuwse vertegenwoordiger in het sprintkampioenschap, Marco Pijpelink uit Terneu- zen. Later op de avond eiste Martin Faas de Nederlandse nieuwelingen-titel klasse mentswedstrijd voor zich op. De coureur uit Warmenhuizen verzamelde zestien punten. Daarmee bleef hij John Kluijtmans en Appie van Arp, respectievelijk de nummer twee en drie, twee punten voor. Ferry Rasenberg legde beslag op de achtste plaats. Hij behaalde twee punten, een meer als Marco Pijpelink, die met de tiende plaats genoegen moest nemen. De derde wedstrijd voor het HOVU-klassement, een toer nooi voor profstayers, werd gisteravond in Oudenbosch gewonnen door Fred Rompel- berg. Hij won twee series. Door dat resultaat neemt Rompelberg in de tussenstand over drie wedstrijden de lei ding over van René Kos, die wegens verplichtingen elders niet aan het vertrek stond. De tweede plaats was voor Cees Priem, die in Oudenbosch voor de eerste maal dit seizoen aan een HO VU-wedstrijd deel nam. Roosendaler Hennie Rovers was wegens ziekte niet aanwezig. Als bij programma werd een achtervolging gereden door de amateurs Ruud Brouwers en Niels Schrauwen. Brouwers toonde zich veel te sterk voor Schrauwen, die reeds na twee minuten werd gedubbeld. De Terheijdenaar mocht als ex cuus aanvoeren, dat hij te elf der ure werd opgeroepen als vervanger voor de zieke Ed win Rovers. Bovendien kan hij niet bogen op baanervaring, dat in tegenstelling tot de win naar. Uitslagen: NK sprint nieuwelingen: eer ste serie: 1. Richard Strooper (Tuitjen horn), 2, Simon Renes (Utrecht), 3. Marco Pijpelink (Terneuzen); tweede serie: 1. Frank Portanger (Maarssen), 2. Danny Overgaag ('s Gravenzande), 3. Erik van Akelijen Rotterdam); derde serie: 1. John Bouman (Haarlem), 2. John Kluijt mans (Best), 3. Marco van Verseveld (Brummen); vierde serie: 1. Patrick Strouken (Munstergeleen), 2. Ferry Ra senberg (Terheijden), 3. Erik Brenkman (Gouda); vijfde serie: 1. Leon Brabander (Berkel en Rodenrijs), 2. Erik van Stra tum (Best3. Rini Fransen (Uden); eer ste rit herkansing: 1. Marco van Verse veld, 2. Simon Renes, 3. Rini Fransen; tweede rit herkansing: 1. Danny Over gaag, 2. Erik van Stratum, 3. Erik Brenk man; derde rit herkansing: 1. Erik van Akelijen, 2. Marco Pijpelink, 3. Ferry Ra senberg, 4. John Kluijtmans; kwartfina les: eerste rit: 1. Richard Strooper, 2. Marco van Verseveld; tweede rit: 1. Frank Portanger (via belle), 2. Leon Bra bander; derde rit: 1. John Bouman, 2. Erik van Akelijen; vierde rit: 1. Patrick Strouken (via belle), 2. Danny Overgaag; halve finales: eerste rit: 1. Richard Strooper, 2. John Bouman; tweede rit: 1. Patrick Strouken, 2. Frank Portanger; finale: om vijfde, zesde, zevende en acht ste plaats: 1. Leon Brabander, 2. Danny Overgaag, 3. Erik van Akelijen, 4. Marco van Verseveld; om derde en vierde plaats: 1. Frank Portanger, 2. John Bou man; om eerste en tweede plaats: 1. Ri chard Strooper, 2. Patrick Strouken; eindstand: 1. Richard Strooper (Tuitjen horn), 2. Patrick Strouken (Munsterge leen), 3. Frank Portanger (Maarssen), 4. John Bouman Haarlem), 5. Leon Bra bander (Berkel en Rodenrijs), 6. Danny Overgaag ('s Gravenzande), 7. Erik van Akelijen Rotterdam), 8. Marco van Ver seveld Brummen); NK klassements wedstrijd nieuwelingen: 1. Martin Faas (Warmenhuizen) 16 punten, 2. John Kluijtmans (Best) 14, 3. Appie van Arp (Hilversum) 14, 4. Patrick Strouken (Munstergeleen) 10, 5. John Bouman Haarlem) 8, 6. Ronald van Duuren Ro zenburg) 6,7. Leon Brabander (Berkel en Rodenrijs) 3, 8. Ferry Rasenberg (Ter heijden) 2,9. Tino Cuijpers (Susteren), 10. Marco Pijpelink Terneuzen); stayer wedstrijd profs: eerste serie: 1. Ce^s Priem, 2. Fred Rompelberg, 3. Dirk Km kilion, 4. Peter van der Knoop, 5. Mathieu Hermans; tweede serie: 1. Fred Rompel berg, 2. Dirk Krikilion, 3. Cees Priem, 4. Mathieu Hermans, 5. Peter van der Knoop; derde serie: 1. Fred Rompelberg, 2. Cees Priem, 3. Dirk Krikilion, 4. Ma thieu Hermans, 5. Peter van der Knoop; eindstand: 1. Fred Rompelberg 4 punten, 2. Cees Priem 6, 3. Dirk Krikilion 8, 4. Mathieu Hermans 13, 5. Peter van der Knoop 14; stand HOVU-klassement na drie wedstrijden: 1. Fred Rompelberg 21 punten, 2. René Kos 18, 3. Hennie Rovers 16, 4. Dirk Krikilion 14, 5. Peter van der Knoop 13,6. Cees Priem 8. de motorraces om de Grote Prijs van Nederland: 80cc: 1. Dörflinger (Zwi) Krauser 2.56,07 (125.418 km/u); 2. Kafka (Oos) See! 3.01,62; 3. Martinez (Spa) Derbi 3.01,92 Schirnhofer (WD1) Krauser 3.04,79; Rimmelzwaan (Ned) Harmsen 3.05,40; Timmer (Ned) Huvo 3.05,81; 8. Besselin (Ned) CJB 3.06,68; 13. Koopman (Ned Ziegler 3.13,26; 14. Nieto (Spa) Derbi 3.14,02; 20. Wijsman (Ned) Harmsen 3.21,11; 23. Van Dongen (Ned) Casal 3.22,07; 26. Zeelenberg (Ned) Huvo 3.26,45; 125cc: 1. Gianola (Ita) Ita 2.45,88 (133.122 km/u); 2. Gresini (Ita) Garelli 2.48,06; 3 Bianchi (Ita) MBA 2.49,30; 4. Brigaglia (Ita) MBA 2.49,31; 5. Auinger (Oos) MBA 2.50,80; 11. Straver (Ned) MBA 2.53,28; 17 Eggens (Ned) EGA 2.57,91; 19. Spek (Ned; MBA 2.59,65; 20. Van Erp (Ned) MBA 2.59,70; 25. Vink (Ned) MBA 3.04,85; zij spannen: 1. Streuer/Schnieders (Ned) LCR 2.42,21 (136.134 km/u); 2. Miche. Fresc (Fra) LCR 2.46,08; 3. Progin/Hunzi- ker (Zwi) Seymaz 2.48,71; 4. Webster/He witt (GBr) LCR 2.50,43; 5. Jones/Ayrs (GBr) LCR 2.51,70; 6. Biland/Waltisperj (Zwi) Krauser 2.51,84; 7. Modder/Van Klooster (Ned) LCR 2.53,87; 17. Van Kern pen/De Haas (Ned) LCR 3.08,97; 19. Van Drie/Colquhoun (Ned/GBr) LCR 3.10,01; 20. Kooij/Van de Groep (Ned) Kova 3.25,10; TT formule I: 1. Williams (GBr; Yamaha 2.46,27 (132.810 km/u); Gschwender (WD1) Suzuki 2.48,00; Rutter (GBr) Suzuki 2.48,57; 4. Dunlop (GBr) Honda 2.50,31; 5. Grant (GBr) Su zuki 2.50,52; 6. Van der Endt (Ned) Kawa saki 2.50,93; 9. De Vries (Ned) Kawasaki 2.52,78; 10. Flameling (Ned) Kawasaki 2.52,98; 15. Van Maris (Ned) Kawasaki 3.00,34; 17. Van der Maaten (Ned) Ducati 3.02;06; 21. Coster (Ned) Kawasaki 3.09,75; 250cc (na 2 sessies): I. Mang (WD1) Honda 2.33,41 (143.943 km/u); 2. Lavado (Ver Yamaha 2.33,89; 3. Ricci (Ita) Honda 2.34,86; 4. Wimmer (BRD) Yamaha 2.35,15; 5. Reggiani (Ita) Aprilia 2.35,33; 26. Schouten (Ned) Yamaha 2.43,58; 36. Spencer (VSt) Honda 2.47,13; 37. Doorak kers (Ned) Honda 2.47,47; 41. Van der Wal (Ned) Rotax 2.56,85; 500cc (n 2 sessies): 1 Haslam (GBr) Honda 2.25,60 (151,66) km/u); 2. De Radigues (Bel) Honda 2.27,37; 3. Lawson (VSt) Yamaha 2.27,50; 4. McElnea (GBr) Suzuki 2.28,77; 5. Ma- mola (VSt) Honda 2.28,91; 6. Hyvaerinen (Fin) Honda 2.29,51; 7. Sarron (Fra) Yamaha 2.29,57; 8. Van der Mark (Ned) Honda 2.30,20; 9. Samin (Fra) Honda 2.30,50; 10. Roche (Fra) Yamaha 2.31,48; 11. Van Duimen (Ned) Honda 2.31,81; 14. Pajic (Ned) Honda 2.33,85; 15. Punt (Ned Suzuki 2.34,17; 17. Spencer (Vst) Honda 2.36,43; 34.|Duyzers (Ned) Suzuki 2.54,28; 37 Lemstra (Ned) Suzuki 2.53,53 LIVERPOOL (DPA) - De poli tie van Liverpool heeft drie voetbalsupporters uit de stad Kirby op borgtocht vrijgela ten. Het drietal wordt er vaa verdacht betrokken te zijn ge weest bij de rellen in het Hei- zeistadion van Brussel, die tot de dood van 38, voor het groot ste deel Italiaanse, toeschou wers hebben geleid. Het Engelse recht laat, voor misdrijven gepleegd in het buitenland, slechts de moge lijkheid open tot vervolging van personen, die er van wor den verdacht iemand om het leven te hebben gebracht. In dien daarvoor in Groot-Brit- tannië onvoldoende bewijsma teriaal voorhanden is, zal Bel gië om uitlevering van de ver dachten moeten verzoeken. De Britse justitie heeft bekend gemaakt niet op voorhand af wijzend te staan tegen de in williging van dergelijke ver zoeken. De politie van Liverpool gaat verder met zijn pogingen tot identificatie van de veroor zakers van de voetbalrarnp van Brussel op 29 mei. Van daag zullen op een persconfe rentie de foto's worden vrijge geven van twintig personen die de politie wil verhoren en van wie de identiteit wordt ge zocht. Bovendien zal, waar no dig in slow-motion, een video film van vijf kwartier worden getoond van de gebeurtenissen te Brussel. In die film zijn de dertien mannen te zien in wje de Britse en de Belgische poli tie het meest is geïnteresseerd Hun namen en verblijfplaat sen zijn tot op dit moment ooi nog niet bekend. Tottenham Hotspur heeft besloten geen gerechtelijke stappen te ondernemen tege» de straffen, die door de UEFA zijn opgelegd aan Engelse clubs na de voetbalramp 'j Brussel. Manchester United, Everton, Southampton e" Norwich City, de andere clubs, die behalve Liverpool zijn schorst voor de Europese toer nooien pogen via de Britse rechtbank en het Europes' Hof in Straatsburg alsnog hut- deelneming voor het komende seizoen te bewerkstelliggen. 1) een reactie over het besluit ze' Peter Day, de secretaris va» Tottenham Hotspur: „Het is of dit moment niet raadzaam te gen de gevoelens van het bliek en de regering in gaan". ZOETERMEER (Ah Prins Willem i Sportcentrum (PW.A termeer is gisteren en figuurlijk uitgekl af volgende week z jaar oude hal voor o: tijd onbruikbaar zij: een door de fiscus g veiling van de inboei gang was, bleek dat ciële schuld bij vt spreken op een haar saneren was. Voorzitter Wim K van de in januari in geroepen initiatiefg geprobeerd heeft he zeven miljoen guldei ten, zat met de hanc haar: „We zijn met c lijke ingang met on DEN HAAG (ANP groep Nederlandse komt deze en volgei in actie bij intei wedstrijden in het bi Vandaag start Carl kens (Festina) in O: 5000 meter. De Limbi daar een poging haai Ie record (15.48.29), dé jaar geleden in d< hoofdstad vestigde te ren. Dezelfde dag kom Olijslager (Sprint) ir de 100 meter horden nationale wedstrijder Berlijn. Een dag later in Potsdam de 200 n beide wedstrijden zoi Vader uitkomen. Zij gens een blessure m zeggen. Op 1 juli komen Bleeker (DEM) en F lemsen (AAC) uit op 1 springen bij wedstr Toronto. Op 2 juli ner Cooman (100 m), Erik (discus) en Rob Drup m) deel aan aan inten wedstrijden in Stockl 4 juli loopt Druppers sinki eveneens een l In de Finse hoofdst ook Han Kulker aan De Leidse atleet loopt 800 of 1000 meter. Bij voetbalclub. DEN HAAG (ANP) - de Vereniging van Ne se Gemeenten dienei taalde voetbalclubs ee re rol te spelen bij de en begeleiding van eif hangers. Dat was de i van het gesprek van in Den Haag tussen de de burgemeesters meenten met betaald binnen de grenzen. Het gesprek dier voorbereiding op het met de KNVB in sej De VNG komt daarin bepaling, waarin ee dingsplicht voor de v den is vastgesteld. Ve de VNG een alcohc voor wedstrijden met hoogd risico. De bur ters zijn van mening, strijding van het var een zaak is van alle be DEN HAAG (ANP) - ninklijke Nederlands tiek Unie (KNAU) is o naam verrast door dc sponsor, die dinsdag 1 tract heeft opgezegd. Voorzitter De Beer teren druk doende mei stellen van het standp de Unie. Op 25 februari sl< KNAU en het bedrijf se) een principe-overet voor een vierjarige v< 5js, die de unie uite 350.000 gulden zou op In de afgelopen maanc stonden over en weer misverstanden over d, Pretatie van de afspra Nieuwelingen: 1 J Valentij iebrord 367 punten; 2 V. Tin googerheide 250: 3 J. v Roosendaal 2t4; 4 K. Kool bosch 204; 5 R. Kroon, Oud ui 7 L°ckefeir, Oudenboscl Wouters, Zevenbergen 1 r ^eys, Kwadendamme; B. Bosschenhoofd 154; 10 R. Bosschenhoofd 153; 11 J. J ww. Vossemeer 145; 12 A. Arnemuiden 143; 13/14 M. geuzen; F v. Son, Ze t j v- Steen, Dongen I in de standen van de an men°ren Zijn geen ^"8*°

de Stem | 1985 | | pagina 6